Dodaj do ulubionych

Boże Narodzenie - książki okołoświąteczne

30.11.20, 16:00
Mogłabym przysiąc, że był wątek zbierający książki okołoświąteczne, ale nie mogę odszukać, więc już nie mam pewności. Znalazłam tylko bardzo stare wątki, więc może przyda się odświeżyć temat.
Wpisujmy proszę polecane tytuły.
Obserwuj wątek
  • aggala Re: Boże Narodzenie - książki okołoświąteczne 30.11.20, 19:31
   Najnowsze wątki świąteczne to chyba te dwa, założone wcześniej, ale uzupełniane jeszcze w ubiegłym roku:
   forum.gazeta.pl/forum/w,16375,167162115,167162115,Ksiazki_zimowo_swiateczne_dla_nastolatkow.html
   forum.gazeta.pl/forum/w,16375,164882227,164882227,Ksiazki_o_zimie_swietach_watek_czas_start_.html

   Ja niestety "wyrosłam" już z typowo dziecięcych, bo na niektóre tegoroczne nowości patrzę z żalem, że nie mam już z kim czytać. Teraz wypatruję czegoś dla segmentu 10+ (chłopiec) i dla nastolatek, ale o tym przedziale wiekowym chyba autorzy książek świątecznych zapomnieli.
  • aggala Re: Boże Narodzenie - książki okołoświąteczne 09.12.20, 09:04
   Dopiero w tym roku przeczytałam "Śnieżną siostrę" i przyłączam się do zachwytów. Podobało mi się w niej chyba wszystko. Jest poruszająca, momentami miałam łzy w oczach, co nieczęsto się zdarza. A z drugiej strony ma wszystko to, czego oczekuję od tego typu książki świątecznej, nastrój, odrobinę magii, dużo miłości, przejście od mroku do światła. Jednak nie nastawiałabym się na czytanie jako kalendarz adwentowy, po jednym rozdziale dziennie. Ja nie mogłam się oderwać, przeczytałam w trzech podejściach i tylko z powodu braku czasu aż w trzech. Wiek odbiorcy celowałabym w 10+, ale może być dla starszych. W ubiegłym roku czytała moja wtedy prawie 13-letnia córka i też była pod wrażeniem.
  • mama_kotula Re: Boże Narodzenie - książki okołoświąteczne 11.12.20, 17:44
   Tegoroczna - "O kolędach. Gawęda" Emilii Kiereś, ilustrowana przez Mariannę Oklejak.

   Jetem miło zaskoczona, mnóstwo ciekawych opowieści m.in. o okołoświątecznych obyczajach ludowych, historia kolęd, tradycje, przesądy, wszystko podane w formie gawędy właśnie, osnutej na tekstach popularnych kolęd.
   Ilustracje przypominające wycinanki ludowe dopełniają klimatu. Czytamy sobie po kawałku, śpiewamy, gramy. Dobrze nam to robi przed świętami :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka