Dodaj do ulubionych

"Ptaki polskie" Gucwinskich

24.06.05, 23:18
jak nie pisze to nie pisze, ale dzis zasypie Was pytaniami...
Czy ktos to zna? Z poszukiwan internetowych wyglada ze trudno dostepne, ale
wlasnie widzialam w ksiegarni realnej, tyle ze zapieczetowane...
merlin.com.pl/frontend/towar/279703
Obserwuj wątek
    • czytelniczka1975 Re: "Ptaki polskie" Gucwinskich 25.06.05, 09:43
      To pozycja dość trudna, raczej malenka enzyklopedia niż ksiazeczka dla (małego) dziecka, ale ja ją polecam. Sama się z tej książki sporo nauczyłam, właściwie po to ją kupiłam: żeby odpowiadać na pytania dziecka, a wczesniej odrózniałam wróbla od gołebia i na tym koniec. Przedstawione tam ptaki opisane są przystępnie, opisy niezbyt długie i nie natretnie naukowe, płyta pozwala nauczyć się też rozrózniania ich głosów. Tylko jedno zastrzeżnie: jeśli już teraz nieźle znasz ptaki, to ta ksiażka może Cie rozczarować. Ale przecież pewnie nie dla siebie ją kupujesz, tylko dla dziecka? I na koniec jeszcze jedna uwaga: moje dziecko mialo 2 lata, kiedy ją kupiliśmy, więc było za małe, ale teraz cieszę sie, że mi o niej przypomniałaś, pięciolatkowi pewnie sie już spodoba ;-)
        • abepe Re: "Ptaki polskie" Gucwinskich 29.06.05, 14:27
          Hej!
          Mój mąż w dzieciństwie dostał książkę o ptakach Albina Łąckiego z serii "Wśród
          zwierząt". Teść jest ornitologiem, więc książka na pewno dość fachowa,
          informacje ciekawie podane. Każdemu gatunkowi poświęcona jest strona (taka duża
          kwadratowa 20x20), na drugiej stronie rysunek. Mimo, że książka nie jest zbyt
          kolorowa - mój synek (prawie 22 miesiące) ogląda ją bardzo chętnie. Jego
          ulubione strony to te, na ktorych narysowane są JAJA!!!!!
          Jeżeli interesują Cię bardziej fachowe, dokładne pozycje (są takie ze
          świetnymi, dokładnymi rysunkami, bardzo ciekawe), mogę teścia spytać. My
          mamy "Birds of Britain & Europe" wyd.Collins.
          Pozdrawiam
          • ewap_mama_alexa Re: "Ptaki polskie" Gucwinskich 29.06.05, 23:25
            Dzieki, z bardziej fachowymi to chyba na razie poczekam, zobaczymy jak ta 'sie
            przyjmie'. Mamy tez kilka pozycji slownikowo-encyklopedyczno-przewodnikowych o
            zwierzakach i ptakach, czasem ogladamy. Ale przypomnialas mi o ksiazce, ktora
            kiedys mialam i bardzo lubilam, "Jaja i gniazda ptakow", chyba taki byl tytul,
            bodajze czeskich autorow, swietne rysunki wlasnie jaj i gniazd, okladka na
            bialym tle. Format niewielki ale grubawa. Tak tu pisze co pamietam, bo ksiazka w
            tajemniczych okolicznosciach 'wywietrzala' z mojego ksiegozbioru. Moze Twoi
            rodzinni ornitolodzy skojarza? Wydana pewnie jakies 30 lat temu.
            pozdrawiam,
            Ewa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka