Dodaj do ulubionych

"Zuzanna i jednorożec"

31.08.06, 12:50
Bardzo proszę o jakąkolwiek wiadomość o takiej pozycji. Nie znam autora, nie
znalazłam w wyszukiwarkach internetowych. Bradzo możliwe, że całkiem coś
poplątałam, ale poszukuję tej książki wg wskazówek i na prośbę mojej
przyjaciółki z Francji. Czy słyszałyście (-liście; czy są tu w ogóle jacyś
faceci?) o "Zuzannie i jednorożcu" Pozdrawiam, Kasia
Obserwuj wątek
    • zuzannao Re: "Zuzanna i jednorożec" 31.08.06, 16:25
      Przypuszczam, że chodzi o książkę "Jednorożec" Irmelin Sandman Lilius. Bohaterką jest dziewczynka o
      imieniu Zuzanna. Wydaje mi się, że od dawna tego nikt nie wznawiał, a wydanie z 1977 kupiłam parę
      miesięcy temu na Allegro, więc radzę poszukać tam albo w antykwariacie.
      Pozdrawiam
      Zuzanna (bez jednorożca)
      • nchyb na allegro jest... 31.08.06, 18:26
        niniejszym donoszę, że wspomniana ksiązeczka autorstwa Irmelin Sandman Lilius
        jest teraz na allegro, w dodatku 3 sztuki, w cenie od 5 do 14,50 zł:
        www.allegro.pl/search.php?string=+Lilius&description=1&country=1
          • nchyb Re: na allegro jest... 01.09.06, 10:23
            ponoć dla młodszych dzieci...
            zajrzyj tu:
            www.biblionetka.pl/ks.asp?id=24680
            "Jednorożec" to opowieść o małej Zuzannie i jej lalce Pippi. Pewnego wieczoru
            spotykają one w swoim Tajemniczym Ogrodzie jednorożca nie większego od dłoni
            Zuzanny. Niestety, dziewczynka go płoszy. Zmartwiona postanawia go odszukać i
            za radą żaby udaje się na Wybrzeże Wiedźmy Morskiej. W trakcie wyprawy
            zaprzyjaźnia się m.in. ze starym Wodnikiem i Trollem-Samotnikiem. Spotyka też
            oczywiście Wiedźmę. To właśnie ona opowiada Zuzannie o problemach dzikich
            stworzeń, które dziewczynka spotkała:

"- Tu jest tyle oswojonych ludzi - powiedziała wiedźma. - I coraz ich więcej.
            Nawet ci, co byli dzicy jako dzieci, oswajają się z biegiem lat, a oswojeni
            ludzie nie lubią dzikich zwierząt, ani w ogóle niczego, co jest zwariowane i
            dziwne".
    • kasiamaga Re: "Zuzanna i jednorożec" 01.09.06, 12:26
      Dziewczyny, jesteście nieocenione! Bardzo wielkie dzięki, już sprawdziłam na
      allegro i nawet ma ją ktoś w Krakowie ;-) Cóż ca cudowny zbieg okoliczności,
      mam nadzieję ją zakupić i w te pędy wysłać do Francji (jeśli moje dzieci mi
      pozwolą...) Pozdrawiam, Kasia
      • lili Re: "Zuzanna i jednorożec" 08.09.06, 14:49
        ja tez kupilam Jednorozca na allegro,bo znajoma okladka przywolala jakies bardzo mile choc niejasne
        wspomnienia z dziecinstwa. Teraz czeka az moja 3 letnia corka do niej dorosnie.
        Ksiazke goraco polecam, ma niepowtarzalny nastroj.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka