Dodaj do ulubionych

Wątek świąteczny czas zacząć?

20.10.06, 09:51
Księgarnie internetowe pomału zaczynają zapełniać się świątecznymi pozycjami.
Jak co roku rozpoczyna się wielkie polowanie na pachnące farbą drukarską
paczuszki pod choinkę:)
Już teraz pojawiło się mnóstwo nowych książek o Bożym Narodzeniu. Może warto
im się przyjrzeć? Tak, aby oszczędzając kieszenie św. Mikołaja wybór był
zawsze trafny?
Otwórzmy więc listę wartościowych książek bożonarodzeniowych. Wrzucajcie
swoje pomysły.
Zajrzyjcie koniecznie na wątki z ubiegłych lat, aby nie dublować!

Ja ze swojej strony z niecierpliwością oczekuję wznowienia "Tajemnicy Bożego
Narodzenia" J. Gaardera (ma się ukazać w połowie listopada).
Jeśli chodzi o naszą dwulatkę zaciekawiły mnie "Bożonarodzeniowa owieczka i
inne opowiadania"
www.merlin.com.pl/frontend/towar/481898
a także zapowiedź wydawnictwa Media Rodzina "Swięty Marcin i mały miś"
www.mediarodzina.com.pl/ksiazka/309/%C5%9Awi%C4%99ty_marcin_i_ma%C5%82y_mi%C5%9B.html
Wyglądają sympatycznie, może ktoś już je przeglądał?

Dopisujcie.

Obserwuj wątek
    • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 20.10.06, 10:06
      Właśnie widziałam na stronie Zysk i S-ka zapowiedź książeczki z opowieściami
      bozonarodzeniowymi:
      www.zysk.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=2002
      Może mamy angielskojęzyczne znają tę książkę?
      Na targach też będę zwracać baczną uwagę na nowości i zapowiedzi o tematyce
      świątecznej :-)
      Pozdrawiam
      • abepe Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 23.10.06, 22:03
        Przepraszam, chodzi Wam o Boże Narodzenie??????Przy 19 stopniach na dworze????
        Może jakas tropikalna wersja?? "Puk puk" chyba tylko ze swoimi ilustracjami
        wpisuje się w klimat, hehe.
        • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 23.10.06, 22:15
          Jak alistar to pisała, to w Warszawie było ok. 8 stopni ;-) Fakt, teraz się
          raczej za wielkanocnymi mam ochotę rozglądnąć ;P
          • leigh4 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.10.06, 17:30
            A mi te wpadły w oko, znacie?:
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/435055
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/287245
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/481531
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/317249
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/481916
        • minu1 [...] 19.12.06, 20:48
          Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
      • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.11.06, 10:52
        i2h2 napisała:
        > Właśnie widziałam na stronie Zysk i S-ka zapowiedź książeczki z opowieściami
        > bozonarodzeniowymi:
        > www.zysk.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=2002
        Miałam ją w ręku i wygląda nieźle. Pierwsza część to opowieści na kanwie
        Biblii, druga - opowieści związane z Bożym Narodzeniem z tradycji różnych
        krajów. Przeczytałam tak na szybko kilka fragmentów i sympatyczne się wydaje,
        dla 5-6latków i starszych.
    • lulilu Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.10.06, 22:29
      Masz na myśli wyłącznie książki O Bożym Narodzeniu, św.Mikołaju i z choinkami na okładce? Czy może też być troszkę mniej dosłownie: po prostu wyjątkowe w klimacie i opowiadajace o czyms ważnym?
      Pytam, bo znalazłam taką zapowiedź i jakoś od razu ją wytypowałam na Bożonarodzeniowy prezent dla moich synów:
      www.znak.com.pl/book.php?id=1811
      Czy ktoś zna to np. z wersji angielskojęzycznej i może coś opowiedzieć?
      • matyldazalogowana Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 25.10.06, 19:37
        Kupiłam wcześniej (księgarnia Suplement- Opole), ale może komuś się przyda na
        święta: W.Cooling, "Poczytaj mi, mamo. 50 bajek do czytania na głos." Wspaniały
        wybór dowcipnych, czasem zaskakujących bajeczek, niekoniecznie dla maluchów, mój
        9 i 12latek doskonale się przy nich bawią. Każda bajka ma sygnaturkę: żabka to 2
        min. czytania, myszka - 5, kaczucha - 10, Jedność.

Mam wrażenie, że pewne tytuły, o których pisze leigh4 widziałam w Matrasie. Tam
        również oglądam "środki" książek z KDC (w KDC są o 50% tańsze)Ostatnio zakupiłam
        "W 80 bajek dookoła świata". Bardzo dobre na prezent, kredowe strony, duże
        piękne ilustracje, dużo treści, drobny druk (nie same obrazki i trzy zdania)
        ciekawy wybór bajek z całego świata.
        • aaniaaa Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 28.10.06, 12:40
          matyldazalogowana napisała:

> Kupiłam wcześniej (księgarnia Suplement- Opole), ale może komuś się przyda na
          > święta: W.Cooling, "Poczytaj mi, mamo. 50 bajek do czytania na głos." Wspaniały
          > wybór dowcipnych, czasem zaskakujących bajeczek, niekoniecznie dla maluchów, mó
          > j
          > 9 i 12latek doskonale się przy nich bawią. Każda bajka ma sygnaturkę: żabka to
          > 2
          > min. czytania, myszka - 5, kaczucha - 10, Jedność.

Ja też kupiłam wczoraj w Empiku na "mikołaja" tę książkę córce (6 lat).
          Przeczytałam sobie losowo parę opowiadań - świetne, dowcipne z morałem. Myśle że
          to będzie trafiony prezent:)
          • abepe Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 30.10.06, 21:32
            Wróciłam wczoraj po 1,5 tygodnia nieobecności w domu i na dzień dobry musiałam z
            Grzesiem przeczytać 8 razy o "właścicielu gospody w Betlejem". I kolęd chciał
            słuchać. Poddaję się - wątek świąteczny czas zacząć.
            • zuzannao Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 31.10.06, 12:46
              U mnie też od wczoraj kolędy, Szymon sam znalazł płytę i uparł się, żeby słuchać. Czy to z powodu
              niskich temperatur, zmiany czasu, a może coś już da się wyczuć w powietrzu?
              • abepe Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 03.11.06, 22:16
                zuzannao napisała:

> U mnie też od wczoraj kolędy, Szymon sam znalazł płytę i uparł się, żeby słucha
                > ć. Czy to z powodu
                > niskich temperatur, zmiany czasu, a może coś już da się wyczuć w powietrzu?

Zuzanno, chyba chłopcy wyczuli nadejście zimy. Niedawno tłumaczyłam Grzesiowi,że
                będziemy słuchać kolęd, gdy spadnie śnieg. No i od wczoraj słuchamy w kółko
                kilku płyt- jedna z nich została przez Grzesia nazwana "piosenkami o
                panienkach!!!" Kolędy na zmianę z "Opowieścią wigilijną". Gdy tylko próbujemy
                protestować - młody leci do okna sprawdzić,czy nadal leży śnieg. A tu sypie cały
                czas. Poddaliśmy się- kupiłam własnie na allegro odtwarzacz płyt do pokoju Grzesia.
                Wszyscy w koło narzekają na atak zimy a ja w ciepłym płaszczu i bardzo
                świątecznym nastroju:)) A to jeszcze 2 miesiące:((
                • abepe pomocy!! 03.11.06, 22:43
                  Jakaś tępa dziś jestem. Nie mogę znaleźć poprzedniego bożonarodzeniowego wątku:(
                  • abepe znalazłam 03.11.06, 23:09

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16375&w=17321161&wv.x=1&a=17321161
                    Nie zauważyłam,że wyszukiwarka cały czas szukała wątków z tego roku:)
              • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 04.11.06, 17:49
                Zasadniczo wszystko się zgadza - czas nastawiać ciasto na piernik Apolki i
                pierniczki Silije :-)
                • abepe seria "zajrzyj do środka" z Publicatu 05.11.06, 15:29
                  Mamy tę książkę
                  www.publicat.pl/index.php?akcja=book&id=9788373410602
                  Spora 27x27 cm. Tekstu jest niedużo - akurat dla dwulatka. A forma bardzo
                  ciekawa. Każda strona ma postać okienka, przez które zaglądamy na następne
                  strony. Dlatego wydaje się trójwymiarowa. Ja kupiłam w zeszłym roku w opcji
                  ksiązki używane za kilka złotych.
                  Jest jeszcze jedna
                  www.publicat.pl/index.php?akcja=book&id=9788373410596
    • alistar1 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 26.10.06, 08:42
      Wśród świątecznych nowości znalazłam także i księdza Twardowskiego:) Książeczka
      nosi tytuł "Dziecięcym piórem". Coś na ładny i niedrogi prezent.
      www.badet.pl/go/_info/?id=32621&sess_id=e43675e0c43b7b843e731ac4baec7838
    • alistar1 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 27.10.06, 08:45
      Wśród zapowiedzi wydawnictwa Media Rodzina znalazłam jeszcze nowiutkie
      wydanie "Opowieści wigilijnej" Dickensa
      www.mediarodzina.com.pl/ksiazka/310/opowie%C5%9B%C4%87_wigilijna.html
      z ilustracjami pani Aleksandry Kucharskiej-Cybuch (o ile dobrze pamiętam,
      autorki ilustracji do "Bajki o szczęściu").

Pozdrawiam
      A.
    • pia_ Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 27.10.06, 10:09
      Polecam dla 2-3 latków książeczkę z wielokrotnymi naklejkami
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/481118
      Co prawda są tam również ujęte Święta Wielkanocne, ale co tam - przyda się i na
      Wielkanoc :-)
      Natomiast ta książka, choć tematycznie nie ma nic wspólnego ze świętami, to
      zachwyciła mnie swoją szatą graficzną (może treść będzie do kitu, ale dla
      ilustracji warto), oglądałam ją w Carrefourze, ale była ostatnia sztuka i do
      tego uszkodzona. Ciekawa jestem, czy z to jakaś seria?
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/434429
      Zamierzam jeszcze kupić kolorowanki, bo moja 3-latka jest teraz na tym etapie -
      pokolorowane i ponaklejane będą także prezentem świątecznym dla cioć, dziadków
      itp.
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/352204
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/350593
      • aaniaaa 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 06.11.06, 21:13
        www.mojeksiazki.pl/site/product_info.php?cPath=67&products_id=5343
        Myslę że to sympatyczna oferta książkowa dla maluchów....i rodziców . Sama
        skorzystałam ;)
        • abepe Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 06.11.06, 21:31
          aaniaaa napisała:

> <a
          href="www.mojeksiazki.pl/site/product_info.php?cPath=67&products_id=5343"
          target="_blank">www.mojeksiazki.pl/site/product_info.php?cPath=67&products_id=5343</a>
          > Myslę że to sympatyczna oferta książkowa dla maluchów....i rodziców . Sama
          > skorzystałam ;)

Mam ochotę na samo "Borsukowe Boże Narodzenie" zachwalane tu
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16375&w=33378271&wv.x=1&a=33378271
          Ale wygląda na to, że trzeba w komplecie. Może się przydadzą też te dla maluchów:))
          • aaniaaa Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 06.11.06, 22:24
            Też byłam napalona na samo borsukowe BN, ale poszłam na całość i zafundowałam
            niespełna 2,5 letniej pannie pozostałe 4 książeczki...Mam nadzieję że nie
            wtopiłam...:/
          • ana119 Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 07.11.06, 10:21
            "Komentarz wydawcy: Prezentowane wersety biblijne przystosowano dla potrzeb
            młodszego czytelnika i zaczerpnięto z Biblii Poznańskiej.(podaję za Merlinem)"
            czy ktoś wie co to jest Biblia Poznańska???

• i2h2 Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 07.11.06, 10:41
              Biblia Poznańska to przekład Pisma Świętego z połowy lat siedemdziesiątych
              (dwudziestego wieku), dwóch autorów - Nowy Testament ks. M.Wolniewicz, a Stary -
              nie pamiętam kto ;-) Przekład na język współczesny, z bardzo obszernymi
              wstępami do poszczególnych ksiąg i komentarzami. Jak najbardziej kanoniczne
              wydanie.
              Pozdrawiam
              • ana119 Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 07.11.06, 11:28
                Dzięki! Tak na szybko sprawdziłam również i szkoda, że nie podają z jakich
                oryginalnych języków tłumaczono. Ale to juz oddzielny temat.
                Pozdrawiam ciepło:)
                • leigh4 Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 07.11.06, 22:27
                  Myślę, że herezji wielkich tam nie ma i umysłu młodocianego to nie spaczy;-) A
                  poważnie: nie mam pojęcia, z jakich oryginalnych języków tłumaczono, ale
                  książeczki są piękne-i wizualnie i merutorycznie(że tak to ujmę;-). Przekaz
                  mają jasny, prosty, bez udziwnień, infatylizmu ale i bez patosu. Podobają mi
                  się.
                • i2h2 Re: 5! KSIĄŻECZEK DLA MALUCHA ! 07.11.06, 22:45
                  ana119 napisała:
                  > Dzięki! Tak na szybko sprawdziłam również i szkoda, że nie podają z jakich
                  > oryginalnych języków tłumaczono. Ale to juz oddzielny temat.
                  Nowy Testamet to z koine moim zdaniem, nie jest to jakaś rzadka umiejętność ;-)
    • katarzyna2222 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 08.11.06, 13:17
      kupiłam "puk, puk, kto tam" już w ubiegłym roku miałam ochotę, ale jakoś
      nigdzie nie mogłam dostać...
      więc za wczasu zamówiłam i już "w magicznej szafie" jak mówia dzieci mam
      schowaną
      to dla córeczki miłośniczki okienek :)
      zamówiłam też przy okazji ;)
      www.edycja.pl/index.php?mod=ksiegarnia&item=1297
      teraz myślę o synku lat 5 i ponawiam pytanie, czy ktoś widział w środku te
      pozycję?
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/287245
      a może to?
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/319364
      to tak bardzo świątecznie, a oprócz tego oczywiście będa inne płaskie paczuszki
      pod choinką :)
      • leigh4 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 08.11.06, 13:29
        Wiecie, co? Jestem trochę rozczarowna... Adwent już niedługo,nawet już
        hipermarkety ruszyły z ofertami świątecznymi, a sklepach na wirtynach pjawiają
        się mikołaje, a w księgarniach o Świetach głucho:-( Byłam wczoraj w Empiku
        licząc na "smakowity" stojak z książeczkami o tematyce bożonarodzeniowej, a tam
        pusto. Cicho, głucho i nikt nic nie wie:-( W merlinie podobnie (tj. można
        odnaleźć co nieco "na piechotę", ale w ubiegłym roku był cały dział o tej
        tematyce).Pamiętam, że w ubiegłym roku na długo przed 6-tym grudnia kupiłam z
        takiego ogromnego "światecznego" stojaka książeczkę pt"Choineczka" w empiku...
        • aaniaaa Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 08.11.06, 18:34
          Droga leigh4 mam takie same odczucia...niestety.
          Internetowe księgarnie też nie zabardzo IMHo są w tym temacie. Zauważyłam że
          księgarnia badet.pl ma osobny link na ten temat Min wspomniana przez Ciebie:
          Choineczka w przyzwoitej cenie. Dokładnie i szczegółowo nie przeglądałam stron
          mniej znanych z książkami , tylko te główniejsze księgarnie. I tu rozczarowanko ...
          • abepe "Święta w moim domu"... 14.11.06, 21:28

• abepe Re: "Święta w moim domu"... 14.11.06, 21:31

O, przepraszam. To przez wracanie do domu z pracy kilka dni z rzędu o 20:)
              Chciałam napisać, że "Święta..." nadal w Edycji w dobrej cenie. Nie chce mi się
              już szukać wątku o ozdobach świątecznych ale jest tu kilka prościutkich
              pomysłów. Takich dla przedszkolaka.

www.edycja.pl/index.php?mod=ksiegarnia&item=353
              • i2h2 Re: "Święta w moim domu"... 14.11.06, 21:36
                Dzięki Ci, dobra kobieto - kilka dni temu pusto było w tym dziale i już
                chlipałam, że im się nakład wyczerpał.
                • abepe "Kolędy i pastorałki" Chotomskiej- warto? 14.11.06, 22:18
                  Kto zna?
                  www.badet.pl/go/_info/?id=27909
                  I dla jakiego wieku? Trzylatek łyknie?
                  • abepe Szukam kalendarza adwentowego. 14.11.06, 22:19
                    Takiego z opowidaniem na każdy dzień adwentu. Możecie coś polecić?
                    • i2h2 Re: Szukam kalendarza adwentowego. 14.11.06, 22:24
                      Myśląc o Tobie wkleiłam to, co poniżej, chociaż dla Grzesia za poważne pewnie.
                      • abepe oferta Debitu 15.11.06, 17:47
                        Mam plan, żeby przejrzec ofertę wydawnictw. To z Debitu
                        www.wydawnictwo-debit.pl/katalog.php?marka=0&id_marki=245294&sess_id=322730590
                        Niestety, "Choineczki" brak:(
                        • abepe oferta Siedmiorogu (a?-kto to rozstrzygnie?) 15.11.06, 17:54
                          siedmiorog.pl/_ksiazki110200_boze_narodzenie
                          • abepe "Mikołaju, czekam" 15.11.06, 18:41
                            Tajemnicze wydawnictwo,tajemnicza autorka.
                            Czy ktoś zna?
                            www.merlin.com.pl/frontend/towar/490316
                            • pszczolamaja Re: "Mikołaju, czekam" 15.11.06, 22:47
                              Właśnie, ja też jestem zainteresowana. Znacie???
                              • abepe Iwona, łobuzie... 16.11.06, 18:50
                                ...licytujesz coś, na co mam ochotę. Nie będę świnia, buuuuuu. Może to na razie
                                lepsze dla Krysi, niż dla Grzesia. Może Krysia pożyczy za rok:)Powodzenia.
                                • i2h2 Re: Iwona, łobuzie... 16.11.06, 18:54
                                  Za pół roku Wam pożyczymy pierwszą część, ale ćśśśśśśś.
                                  A jak ktoś stąd zacznie przebijać, to będzie anatema ;-)
                            • i2h2 Re: "Mikołaju, czekam" 16.11.06, 18:57
                              Tajemnicza autorka do tej pory zajmowała się okładkami książek, ma na swoim
                              koncie nagrody w tej dziedzinie (a właściwie jej książki mają), wydawnictwo też
                              jest autorskie, a fragmenty tekstu na stronie mnie nie powaliły. Poczekamy,
                              zobaczymy. Na razie interpunkcję chyba powinna poćwiczyć.
                              books.lijklema.waw.pl/preview.html
                              Ale strona graficzna niebrzydka.
                              • abepe Może kogoś stać 16.11.06, 19:21
                                www.allegro.pl/item141160145_lenartowicz_teofil_szopka_1908.html
                                Ja się napaliłam nie spojrzawszy na cenę:) Buuuu, ja tak lubie secesję.
                                • i2h2 Re: Może kogoś stać 16.11.06, 19:27
                                  Specjalnie mi to zrobiłaś !!!!! Żeby mnie szlag trafił !!!!!
                          • tres_ka Re: oferta Siedmiorogu (a?-kto to rozstrzygnie?) 17.11.06, 18:33
                            Tej Biblii dla dzieci z Siedmiorogu nie polecam. Niewarta swojej ceny.
                            siedmiorog.pl/k521_biblia_dla_dzieci_&idgrupa=110200
                  • i2h2 Re: "Kolędy i pastorałki" Chotomskiej- warto? 15.11.06, 20:10
                    Zobaczyłam dziś w sklepie, wzięłam do ręki w celu przejrzenia i doradzenia czy
                    warto, przeczytałam po dwa-trzy wersy z kilku pierwszych utworów i natychmiast
                    kupiłam !!! Tak się kończy doradzanie ;-)))
                    Bierz - mimo, że jeszcze nie słuchałam płyty, to twierdzę, że warto!
        • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.11.06, 10:49
          Macie rację - u nas też nie ma jakoś wyróżnionych tych książeczek. Weszłam, bo
          chciałam porównać, przejrzeć, ale zrezygnowałam, kiedy się okazało, że to
          skakanie po półkach :-(
    • i2h2 Szopka budowana przez Adwent 14.11.06, 22:23
      Nie miałam w ręku, bo dopiero dziś w necie się natknęłam, ale pomysł mi się
      bardzo podoba:
      ksiegarnia.jednosc.com.pl/store/easyshop.cgi?com=PT/6920
      Szkoda, że oznaczone dla dzieci starszych (7+), bo mnie się coś takiego marzy
      na poziomie przedszkolaka. Chyba te kilka złotych zaryzykuję ;-)
    • katarzyna2222 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 15.11.06, 19:55
      a czy ktoś miał w recę tę?
      dla jakiego przedziału wiekowego będzie odpowiednia?
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/491089
      • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 15.11.06, 20:04
        Powiedzmy, ze gdzieś tak od zerówki. Ale ja poecam też dla dorosłych - mnie
        wspaniale wycisza ta książka.
        Pozdrawiam
        • pszczolamaja A możesz parę słów jeszcze, proszę, proszę... 15.11.06, 22:27
          Iwona, a napisz proszę tak troszkę "o czym ona jest", jeśli możesz. Bo ja do
          autora nie mam przekonania, nie leży mi, ale może mimo to bym się skusiła. Ale
          nie mogę tylko na podstawie lakonicznego i nic nie mówiącego opisu z Merlina.
          Powiem prosto z mostu, szukam rzeczy bez udziwnień i poprawiania "idei" Świąt,
          a dotykających istoty, dla mnie jednak stricte religijnej. Czy to coś takiego?
          • i2h2 Re: A możesz parę słów jeszcze, proszę, proszę... 15.11.06, 22:37
            Jutro ! dziś już mi literki skaczą na klawiaturze jak zajączki po łące, a z
            racji tematu powinny jak owieczki ;-)
          • abepe Re: A możesz parę słów jeszcze, proszę, proszę... 16.11.06, 18:56
            pszczolamaja napisała:

> Iwona, a napisz proszę tak troszkę "o czym ona jest", jeśli możesz. Bo ja do
            > autora nie mam przekonania, nie leży mi, ale może mimo to bym się skusiła.
            Ale
            > nie mogę tylko na podstawie lakonicznego i nic nie mówiącego opisu z Merlina.
            > Powiem prosto z mostu, szukam rzeczy bez udziwnień i poprawiania "idei"
            Świąt,
            > a dotykających istoty, dla mnie jednak stricte religijnej. Czy to coś takiego?

Pszczoło, pytasz o Gaardera? Ja też w nim nie gustuję i czytając "Tajemnicę"
            należy czasem zgrzytnąć zębami na pseudofilozoficzne mądrości na poziomie
            przedszkolaka. Ale udał się autorowi pomysł na historię - chłopiec dostaje
            kalendarz adwentowy i co dzień czyta jedną część historii, ktora cofa go w
            czasie aż do Bożego narodzenia. Tego historycznego. Naprawdę dobr pomysł.
            Natchnął mnie, żeby coś podobnego dla moich dzieci kiedyś stworzyć- taki
            kalendarz. Jeszcze nie w tym roku. W tym roku szukam gotowca:)
            • i2h2 Re: A możesz parę słów jeszcze, proszę, proszę... 16.11.06, 20:16
              W sumie to Aneta mnie wyręczyła :-)) Tak samo jak wy Gaardera lubię średnio ;-)
              W tej atmosfera mi pasuje. Ale poszukaj w bibliotece, Pszczółko miła, bo to
              jest kolejne wydanie, więc powinni mieć.
    • lulilu Gdzie jest Mikołaj? 15.11.06, 22:30
      Okładka sugeruje wspaniałe ilustracje:
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/490915
      Tak samo ten tytuł:
    • monix123 "Choineczka"... 16.11.06, 22:12
      ...w Tesco...cały stojak - jeśli ktoś byłby zainteresowany:)
      Pozdrawiam
      Monika
      • i2h2 Re: "Choineczka"... 16.11.06, 22:17
        Dopisz jeszcze w którym i za ile - tesców jak mrówków ;-)
        A tak w ogóle to widziałam, ze i Badet ma na stanie.
        Pozdrawiam
      • pia_ Re: "Choineczka"... 17.11.06, 08:45
        Przypuszczam, że już w każdym Tesco w Polsce jest "Choineczka" (w zeszłym roku
        też leżały tam stosami, aż do wiosny), niestety po 39 zł. Ja zamówiłam w Empiku
        i niedawno siostra odebrała, cena ok 35 zł, a ponieważ znajoma siostry jest tam
        sprzedawcą i ma 25% rabat na wszysto - to wyszło nam 28 zł :-).
        • abepe Re: "Choineczka"... 18.11.06, 21:43
          pia_ napisała:

> Przypuszczam, że już w każdym Tesco w Polsce jest "Choineczka" (w zeszłym roku
          > też leżały tam stosami, aż do wiosny), niestety po 39 zł. Ja zamówiłam w Empiku
          >
          > i niedawno siostra odebrała, cena ok 35 zł, a ponieważ znajoma siostry jest tam
          >
          > sprzedawcą i ma 25% rabat na wszysto - to wyszło nam 28 zł :-).

No właśnie, co jest z tymi hipermarketami?Co to za ceny? Dziś widziałam w
          Kauflandzie "Boże Narodzenie tuż tuż" za 29,90 (w Badecie za 25).
          • abepe oferta Wilgi 18.11.06, 22:18
            Dla maluchów popełniła Agnieszka Frączek
            www.wilga.com.pl/sklep.php?s=karta&id=323
            • abepe "Borsukowe..." w merlinie 18.11.06, 22:53
              www.merlin.com.pl/frontend/towar/349489
              Hehe, czy Was tez tak wzięło jak mnie???Na te świąteczne. Właśnie kupiłam na
              allegro coś dla siebie i śledzę dla Grzesia. Pewnie nie uniknę nastroju
              świątecznego jeszcze przez jakis czas, skoro ulubioną zabawą Grzesia jest
              "pluszaki siedzą i słuchają, jak mamusia ślicznie śpiewa kolędy, mamusiu,
              śpiewaj!!!" (mam chore gardło:).
    • monix123 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 17.11.06, 18:14
      Ja akurat z południa, ale myślę,że w każdym Tesco. Cena jak koleżanka mówiła
      duuuża. 39 zł.
    • tres_ka Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 17.11.06, 18:53
      bożonarodzeniowe majsterkowanie:
      siedmiorog.pl/k521_biblia_dla_dzieci_&idgrupa=110200
      tego nie polecam, nic specjalnego:
      ksiegarnia.jednosc.com.pl/store/easyshop.cgi?vid=cpumcsrcgwijtbjtjbqpoogrugoaycad&com=PT/4367
      zastanawiam się nad tym:
      ksiazki.wydawnictwowam.pl/?k=&kat=14&ser=&q=&qt=&idxt=&idxa=&ida=&pol=&ord=&app=info&poz=1324
      ksiazki.wydawnictwowam.pl/?k=&kat=14&ser=&q=&qt=&idxt=&idxa=&ida=&pol=&ord=&app=info&poz=1324
      • tres_ka pomyliłam linki ;))) 17.11.06, 19:02
        przepraszam ;)
        majsterkowanie jest tutaj:
        ksiegarnia.jednosc.com.pl/store/easyshop.cgi?vid=cpumcsrcgwijtbjtjbqpoogrugoaycad&com=IT/2&kategoria=68&strona=1.00
    • pia_ Tanio i bardzo tanio w Auchan :-) 20.11.06, 18:19
      Kupiłam dzisiaj 2-pak książeczek "Piękne białe Boże Narodzenie" Egmontu
      za 16,90 minus 2 zł oferta Skarbonka - normalna cena to 24,90/1 szt
      W tej samej cenie była także inna książka Egmontu "Gdzie jest Mikołaj?"
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/490916
      Było jeszcze sporo innych nowości o świętach, niektóre bardzo interesujące.
      Wszystkie ceny trzeba sprawdzać na skanerze, bo oprócz niższych cen jest
      jeszcze oferta Skarbonki :-).
    • z_agatka Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 21.11.06, 06:11
      Właśnie "montuję" swoje zamówienie w Edycji. Chyba zdecyduję się na to:
      www.edycja.pl/index.php?mod=ksiegarnia&item=1295
      Widziałam baaardzo przelotnie w Matrasie (młodzież szalała i musieliśmy się
      ewakuować) - pomysł jest całkiem ciekawy, mam nadzieję, że pomoże nam w nauce
      rozróżniania kolorów...
      • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.11.06, 10:48
        z_agatka napisała:
        > Właśnie "montuję" swoje zamówienie w Edycji. Chyba zdecyduję się na to:
        > www.edycja.pl/index.php?mod=ksiegarnia&item=1295
        Mnie się jeszcze podobała dla maluchów taka, w której obrazek się "uzupełniał",
        ale nie pamiętam tytułu (też z Edycji).
        • z_agatka Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 25.11.06, 05:15
          o, a tego nie znalazłam... Może w przyszłym roku, dla Zośki, nie musi
          dziewczyna wszystkiego "dziedziczyć" po starszym bracie ;-)
      • z_agatka bez linku za to z tytułem ;-) 28.11.06, 17:43
        Janet Sacks: Boże Narodzenie. Książeczka z niezwykłymi obrazkami.

Dotarła dzisiaj. Przyznam, że mam mieszane uczucia - ilustracje takie sobie,
        ale koncepcja ciekawa, Jasiowi się podoba. Pozycja, moim zdaniem, dla dzieci
        nie starszych niż 2 lata.
    • z_agatka Szopka krakowska - Siedmioróg 21.11.06, 07:35
      Odnoszę wrażenie, że ktoś kiedyś coś o niej pisał, ale nie potrafię znaleźć...
      Co o tym sądzicie?
      siedmiorog.pl/k1058_szopka_krakowska_
      Przy okazji - też Siedmiorogu - warto?
      siedmiorog.pl/k840_wigilijne_pudelko_
      • z_agatka Re: Szopka krakowska - Siedmioróg 21.11.06, 08:58
        Znalazłam:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16375&w=17321161&wv.x=1&a=32264859
        :-)))
        • abepe "Opowiedz mi o świętach" 21.11.06, 09:54
          siedmiorog.pl/k1365_opowiedz_mi_o_____swietach_
          Właśnie zauważyłam, że napisała tę książkę ta sama osoba, co "Ostry dyżur w
          szpitalu u zwierząt", co sugeruje dobry dowcip:)
          A Siedmioróg ma bardzo ważną zaletę - przy zakupach powyżej 17 zł, płatnych
          przelewem - opłata za przesyłkę wynosi 0 zł.
    • aaniaaa Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.11.06, 11:20
      Dziewczyny , czy spotkałyście ksiązkę pt. Moja ksiega Bożego Narodzenia ?:
      www.badet.pl/go/_info/?id=32797&sess_id=fb0d25b80dd2fe1968a9574e51340759
      Zastanawiam sie intensywnie nad kupnem ale wolałabym usłyszeć opinie posiadaczek
      ewentualnie kogoś kto ją przeglądał.
      Z opisu wynika że może być podobna w treści do osławionej Księgi
      Skokowskiego....Nie wiem czy to dobry trop...?
      • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.11.06, 11:27
        Zdaje się, że na razie spotkał się z nią mój listonosz, wrrrrr.
        Jak dotrze, to opiszę.
        • aaniaaa Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 24.11.06, 12:37
          i2h2 napisała:

> Zdaje się, że na razie spotkał się z nią mój listonosz, wrrrrr.
          > Jak dotrze, to opiszę.

Dzięki...
          Mi tez ostatnio Pocztowcy podnoszą ciśnienie ;((((
        • aaniaaa Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 01.12.06, 13:04
          i2h2 napisała:

> Jak dotrze, to opiszę.

Czy listonosz juz dotarł? Możesz opisać w skrócie klimat ksiązki?
          • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 01.12.06, 13:24
            Cały czas czekam :-(
            Chyba ruszę do jakiejś księgarni, a potem na pocztę robić awanturę.
            • abepe tania książka - świąteczne i zimowe 01.12.06, 19:05
              Kupiłam dziś Grzesiowi za całe 9,90 w tunelu pod stacją Wzgórze św.
              Maksymiliana (Gdynia) ciekawą książkę z egmontu - "Szukam. Święta,
              święta.Ilustrowane zagadki wierszowane"
              wysylkowa.pl/ks358879.html
              Książka składa się z dwustronicowych zdjęć (każda strona A4) przedstawiających
              różne dekoracje i pejzaże bożonarodzeniowe. Każdej fotografii dedykowany jest
              wierszyk (współautorstwa M. Strzałkowskiej) mówiący o tym, co należy znaleźć.
              Można poszukać także wielu innych obiektów. Dość trudna sztuka -przejrzałam
              kilka pierwszych stron i nie wszystko znalazłam. Świetne ćwiczenie
              spostrzegawczości i koncentracji.

Za 16 złotych znalazłam "Opowiedz mi o ...świętach",o którym już było wcześniej
              i które wcześniej zamówiłam w Siedmiorogu. Przejrzałam - ilość tekstu na stronę
              i poziom trudności opowieści "amberkowy" ale stron ponad 100. Ilustracje także
              mi się podobają.

A za 18 zł udanie zilustrowana "Królowa Śniegu" w tłumaczeniu S. Beylin z
              wydawnictwa Jarmołkiewicz.
              • i2h2 Re: tania książka - świąteczne i zimowe 01.12.06, 19:29
                abepe napisała:
                > Kupiłam dziś Grzesiowi za całe 9,90 w tunelu pod stacją Wzgórze św.
                > Maksymiliana (Gdynia) ciekawą książkę z egmontu - "Szukam. Święta,
                > święta.Ilustrowane zagadki wierszowane"
                Buuu, ja książek z tej serii szukam od dawna gdzie tylko się da, ale nie mam do
                nich szczęścia :-((( Będziesz tam może w najbliższym czasie? Były inne z tej
                serii?
                • abepe Re: tania książka - świąteczne i zimowe 01.12.06, 19:46
                  i2h2 napisała:

> Buuu, ja książek z tej serii szukam od dawna gdzie tylko się da, ale nie mam do
                  >
                  > nich szczęścia :-((( Będziesz tam może w najbliższym czasie? Były inne z tej
                  > serii?

Będę w poniedziałek, ajk w każdy roboczy dzień:)). Nie widziałam innych. Były
                  chyba jeszcze ze dwie dokładnie te:)
                  Brać?
                  • i2h2 Re: tania książka - świąteczne i zimowe 01.12.06, 19:48
                    Brać jak najbardziej. I dawać numer konta na priva ;-)
                    • tres_ka Re: tania książka - świąteczne i zimowe 02.12.06, 11:09
                      Pracowałam kiedyś na Wzgórzu i pamiętam ten tunel ;)
                      • abepe Re: tania książka - świąteczne i zimowe 05.12.06, 10:14
                        tres_ka napisała:

> Pracowałam kiedyś na Wzgórzu i pamiętam ten tunel ;)

No, proszę, jaki świat jest malutki. Mnie właśnie stuknęło 6 lat (z trzyletnią
                        przerwą na wychowawczy:) wysiadania na Wzgórzu:)
                        • abepe zakupy z Siedmiorogu... 05.12.06, 10:23
                          ...nadeszły. A w nich:
                          "Opowiedz mi o ...świętach". Grzesiowi się spodoba na pewno. Pierwsze z brzegu
                          opowiadanie - o wilczku, który chciał dostać prezent (tłustą kurę:)od
                          Świątecznego Jelenia ale mama wytłumaczyła mu, że wilki z natury są niegrzeczne,
                          więc prezentów nie dostają. Wilczek się postarał, był prawie grzeczny i dostał
                          prawie tłustą kurę...z czekolady:) Czyli, jak się spodziewałam - humor i dowcip
                          na miarę Fabrice Lelarge. Dla trzylatka i nieco starszych.
                          "Mysie wilgilijne pudełko" - kalendarz adwentowy. Na każdy dzień grudnia (więc
                          to ostatni moment, żeby prezent miał sens) osobna malutka książeczka pokazująca,
                          jak myszki przygotowują się do Świąt. Jutro dostanie je na Mikołajki moja prawie
                          dwuipółletnia bratanica. Myślę, że dla dzieciod 18 miesiąca.
                          "Szopka Krakowska". Duża!!! Lubimy "trówymiary":) Grześ się ostrożnie z nimi
                          obchodzi odkąd ma "Czarnoksiężkia Oz".
                          • jacobina Re: zakupy z Siedmiorogu... 05.12.06, 10:31
                            Abepe,
                            A Opowiedz mi o świętach dla lubiacego dużo tekstu i dużo obrazków 4,5 latka
                            się nada? Dużo tam treści czy raczej mikro?
                            • abepe Re: zakupy z Siedmiorogu... 05.12.06, 10:35
                              jacobina napisała:

> Abepe,
                              > A Opowiedz mi o świętach dla lubiacego dużo tekstu i dużo obrazków 4,5 latka
                              > się nada? Dużo tam treści czy raczej mikro?

Ilość treści na stronę niewielka - kilka zdań. Ale treść jest trudniejsza niż
                              np. w Amberkach. Obrazki bardzo udane. Zernknij na stronę siedmiorogu, można
                              zajrzeć do środka. Link gdzieś wyżej.
                        • mama_kasia Re: tania książka - świąteczne i zimowe 05.12.06, 11:02
                          Tunel i ja znam bardzo dobrze :-)))
                          • tres_ka Re: tania książka - świąteczne i zimowe 08.12.06, 10:16
                            To może i z widzenia się znamy, kto wie?
                            Tylko, że ja w kolejce często czytam, więc mało widzę ;-)))
                            • abepe Re: tania książka - świąteczne i zimowe 09.12.06, 19:30
                              tres_ka napisała:

> To może i z widzenia się znamy, kto wie?
                              > Tylko, że ja w kolejce często czytam, więc mało widzę ;-)))

Ja też:))Ale kursuję od strony Wejherowa a Ty chyba z przeciwnej, prawda?
                              • tres_ka Re: tania książka - świąteczne i zimowe 10.12.06, 14:18
                                no, tak, ja do Wrzeszcza i z Wrzeszcza
                          • muzykadlakameleonow Truman Capote 20.12.06, 22:56
                            i jego niezapomniana Gwiazdka - mozna znaleźć w tanich książkach:)
    • i2h2 "Bóg się rodzi" - dodatek do GW 05.12.06, 12:37
      Od dziś w kioskach można kupić z Gazetą książkę - leksykon świąteczny Wyd. Dwie
      Siostry z ilustracjami Józefa Wilkonia !!!
      serwisy.gazeta.pl/kolekcje/1,77027,3767238.html
      Obejmuje okres od początku adwentu do święta Ofiarowania Pańskiego i zawiera
      mnóstwo ciekawych wiadomości o obyczajach związanych z tym szczególnym okresem,
      kolędy (również na CD), przepisy, powiastkę wigilijną autorstwa
      J.Mikołajewskiego, a nade wszystko te ilustracje - cudne, bajkowe, jedyne,
      zresztą miłośnikom J.Wilkonia chyba nie muszę tego mówić ;-)
    • katarzyna2222 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 14.12.06, 11:15
      taka mi się rzuciła w oczy...
      www.merlin.com.pl/frontend/towar/493582
      wygląda ciekawie...
      zaglądał ktoś do środka?
      • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 17.12.06, 16:14
        Miałam w ręku przez chwilę, ale mnie nie powaliła. Za to ogromnie podoba mi się
        taka o origami:
        Papierowe święta
        Pewnie dlatego, że bezklejowo można się bawić i mniej sprzątania potem ;-)
        • nikkori Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 21.12.06, 15:19
          Pokwitowac odbior poprosze bezklejowej kartki :)
          • i2h2 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 21.12.06, 15:40
            Do(j)szła i dziś zawiśnie tudzież jutro na pocztę skoczy. Trzeba to oblać -
            białe czy czerwone wolisz? Może być też Benedyktyn ;-)
            Ciekawe jak Ci się kolory spodobają ;-)))
    • z_agatka Obrazki dla malucha. Boże Narodzenie. 21.12.06, 10:36
      Z tej serii, która zastąpiła "Księgi dla malucha" Skokowskiego
      www.badet.pl/go/_info/?id=32921
      Mamy Księgę Bożego Narodzenia (dużą) - zastanawiam się, czy warto myśleć o
      tej...
      • zf71 Re: Obrazki dla malucha. Boże Narodzenie. 21.12.06, 12:02
        Jeżeli macie "dużą" księgę to ta raczej nie będzie zbędna. Chociaż to zależy
        ile macie ;) lat? Moja Joasia (2,5 roku) póki co woli małą księgę - bardziej na
        jej poziomie, ale za rok pewnie wybierze już dużą, któą dzisiaj ogląda raczej
        dorywczo. Małą już zna na pamięć.
        Świątecznie pozdrawiam
        Zosia
    • natalajj Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 21.12.06, 14:54
      Mikołajka nikomu nie trzeba polecać, chciałabym tylko przypomnieć, ze w tomie
      wydanym przez Znak jest bardzo śmieszne świąteczne opowiadanie, akurat, ja
      wczoraj czytając po raz kolejny popłakałam sie ze śmiechu i dobrze mi to
      zrobiło w tym trudnym przedświątecznym czasie.
      jak pierwszy czytaliśmy go z dziećmi bałam sie, że sie wszystko wyda, bo jeden
      z kolegów mówi, ze Mikolaj nie istnieje (a moje dzieci wierzą jeszcze w
      Mikołaja) i że widział, jak prezenty podrzuca tata. Na szceście koledzy go
      wyśmiali. Polecam!
    • abepe zaczyna się sezon? 08.09.07, 11:23
      Właśnie dostałam informację z merlina o nowości na Boże Narodzenie. Hehe, to juz
      niedługo:))
      "Opowieść bozonarodzeniowa" M Bateson-Hill i K. Littlewood, wyd. WAM
      www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,542455.html
      • bursz ....3 latka 11.09.07, 14:20
        Witam,
        spisałam sobie ile mogłam:-)))dwie stroniczki małe:-))
        Juz nie mogę się doczekać kiedy ruszę w miasto,ale czy już są
        książki o tematyce świątecznej?
        Chciałabym kupić "wigilijne opowieści" Wildsmitha, ale chyba nie
        dostanę. Jak coś wiecie, piszcie proszę.
        Jakie najlepsze dla 3-latki?
        pozdrawiam, jola
        ps. O ile w ubiegłym roku pisałyście w pażdzierniku że zimy brak,
        temperatury wiosenne, to teraz latem już spadł snieg,
        więc....niedługo Święta.
        • abepe Re: ....3 latka 12.09.07, 11:29
          :)) Ja mam taki spis sprzed dwóch lat. I uzupełniam go regularnie dopisując
          odpowiedni wiek. Z Wildsmithem kłopot, nawet na allegro.
          Jestem bardzo ciekawa nowości.
          W zeszłym roku faktycznie w grudniu zimowo-świątecznie nie było. W tym roku sa
          większe szanse. I dobrze, bo u nas sanki się marnują w piwnicy:((
      • alistar1 Re: zaczyna się sezon? 16.09.07, 21:59
        Zaczyna, zaczyna:-) Chociaż dziś aura okazała się trochę łaskawsza:-)

A do listy dorzucam:
        Swięta Pana Misia, Karmy Wilson
        www.lideria.pl/sklep/opis?nr=138491
        • i2h2 Re: zaczyna się sezon? 17.09.07, 21:04
          Adwentowo też można?
          To ja proponuję miejsce na półce i w portfelu zarezerwować na "A ja
          czekam" duetu Cali/Bloch:
          www.hokus-pokus.pl/
          Nie jest to tak naprawdę książka o tematyce dokładnie świątecznej,
          ale kiedy ją pierwszy raz obejrzałam, to właśnie o adwencie sobie
          pomyślałam. Taka esencja oczekiwania, podszytego pogodzeniem się na
          równi z radością...
          Piękne i takie... do rozmowy, do refleksji, ale też i do prostego
          dziecięcego opowiadania.
          • alistar1 Re: zaczyna się sezon? 17.09.07, 21:17
            Też to zauważyłam:-)) Ale TEGO MIEJSCA to już jest coraz mniej,
            wrrrr;-)
    • alistar1 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 17.09.07, 20:59
      I kolejna doskonale zapowiadająca się zapowiedź NK, a tym samym IMO
      zapowiedź jednego z największych, okołoświątecznych przebojów tego
      roku:
      "Kiedy Mikołaj spadł z nieba" Cornelii Funke:-)))
      • abepe Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 17.09.07, 21:12
        alistar1 napisała:

> I kolejna doskonale zapowiadająca się zapowiedź NK, a tym samym IMO
        > zapowiedź jednego z największych, okołoświątecznych przebojów tego
        > roku:
        > "Kiedy Mikołaj spadł z nieba" Cornelii Funke:-)))

Ale czy to dla naszych przedszkolaków?
        • alistar1 Re: Wątek świąteczny czas zacząć? 17.09.07, 21:15
          Oczywiście, że dla nas!
          • bursz Kiedy Mikołaj spadł z nieba 18.09.07, 14:57
            Witam,
            czy oby ta książka jest dla 3, 4-latki? Widzę jakaś gruba na obrazku?
            poczekamy, zobaczymy.
            Pozdrawiam,jola
            • abepe Re: Kiedy Mikołaj spadł z nieba 18.09.07, 15:06
              bursz napisała:

> Witam,
              > czy oby ta książka jest dla 3, 4-latki? Widzę jakaś gruba na obrazku?
              > poczekamy, zobaczymy.

Gruba może być:)Ale na obrazkach one zawsze na grubsze wyglądają niż sa w
              rzeczywistości:))
            • alistar1 Re: Kiedy Mikołaj spadł z nieba 18.09.07, 15:43
              bursz napisała:

Widzę jakaś gruba na obrazku?

Wrażenie "grubości" ma, jak zwykle, rekompensować czytelnikowi
              wysoką (grubą?) cenę; żeby czytelnik kupił książkę z czystym
              sumieniem, że przynajmniej z tego kilka wieczorów czytania
              będzie...;-)
              • bursz Re: Kiedy Mikołaj spadł z nieba 19.09.07, 12:14
                Witam,
                dostałm info z nk

"książka "Kiedy Mikołaj spadł z nieba" przeznaczona jest dla 8-10
                latków."

Pozdrawiam,jola

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka