Dodaj do ulubionych

BUDŻET 2006 nasza przyszłość

14.10.05, 09:58
Szanowni Państwo Zarząd Miasta jest w trakcie tworzenia budżetu na przyszły
rok 2006.
Dla tego proszę o wskazówki mieszkańców (termomodernizacja ,remont nowe
nawierzchnie ulic, poprawa bezpieczeństwa,kanalizacja itp. i nie tylko) które
mógłbym przedstawić na komisjach tematycznych rady miast służbą Prezydenta w
celu wprowadzenia tych zadań do budżetu.
Jeszcze raz napiszę iż w każdy wtorek w godzinach 15-17 jestem do Państwa
dyspozycji w biurze Rady Miasta, lub proszę pisać na adres:
pawelwojtania@piotrkow.net.pl.

P.S.
Proszę tylko aby ten wątek nie zawierał tak zwanej „pyskówki politycznej”

Paweł Wojtania
Obserwuj wątek
    • bigos_kk Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 14.10.05, 10:12
      Kiedyś czytałem o pomyśle prezydenta - modernizacja ul. Dmowskiego od
      FMG "PIOMA" do obowdnicy, bo to co jest w tej chwili )przy skrzyżowaniu z
      obwodnicą prawy pas ul. Dmowskiego ma 2,17 m szerokości, a jeżdżące tam
      ciężarówki - 2,5 m) to jakaś paranoja.

A co z ul. Zalesicką - kiedy powstanie obiecywana od wielu lat kanalizacja
      deszzczowa i chdnik??? Przecież to wygląda jak zapadła wieś.

I jeszcze jedno - marzy mi się połączenie ul. Dmowskiego z Żeromskiego - może
      by UM zrobił jakieś opracowanie kosztów takiego połączenia - długi wiadukt nad
      torami kolejowymi?
      • krzysiek491 Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 19.10.05, 13:52
        >I jeszcze jedno - marzy mi się połączenie ul. Dmowskiego z Żeromskiego - może
        > by UM zrobił jakieś opracowanie kosztów takiego połączenia - długi wiadukt nad
        > torami kolejowymi?

Twoje marzenia mogą zostać spełnione, jeżeli zostanie pociągnięty kawałek
        obwodnicy od Dmowskiego poprzez Roosevelta, aż do Krakowskiego Przedmieścia
        (plan na lata 2007-13) (źródło www.um.piotrkow.pl/obwodnica.html
        (off-topic czy ktoś mi podpowie jak wklejać linki, żeby działały?))
        Co prawda nie jest to dokładne spełnienie Twoich marzeń, ale nie sądzę, żeby
        Miasto miało w planach wykonywanie takich (drogich) połączeń alternatywnych dla
        ruchu lokalnego, skoro jednocześnie realizuje usprawnienia ruchu tranzytowego
        (budując obwodnicę).
      • rzecznik.stowarzyszenie Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 14.10.05, 14:20
        kamikaze_pkow1 napisał:

> Ja mam jak narazie jedna propozycje ale chyba istotna. Zrobcie cos w koncu z
        > wieza cisnien. Tylko niech czasem znow nie wieszaja baneru Jagielinskiego
        albo
        > innego..... (tu wpisac swoja propozycje przeklenstwa.

Z dotychczasowych Twoich postów nt. Stowarzyszenia i tego chociażby powyższego
        wpisu trzeba wywieść smutny wniosek. Nie jesteś poważny. Szkoda. Pisz sobie
        dalej, nam to nie przeszkadza.
        P.S. To Ty, wszechwiedzący, nie masz jeszcze pomysłu, co z tą wieżą zrobić?
        Dziwne.
        • kamikaze_pkow1 Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 14.10.05, 15:21
          Rzeczniku powtarzasz sie a tego nikt nie lubi.

Pomysl mam. Prosty.

Niech Stowarzyszenie cos wymysli, w koncu to wy jestescie organizacja ktorej
          dobro miasta lezy na sercu i jest najwyzsza wartoscia. Poswiecacie sie dla idei
          malej ojczyzny. I w dodatku nie chcac w zamian stanowisk i zadnych profitow.
          Tak rysujecie Stowarzyszenie a nie potraficie sobie poradzic z glupia wieza?
        • krzysiek491 Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 14.10.05, 16:04
          Ja bym jednak zastanowił się nad wieżą. O ile oczywiście coś da się zrobić, bo
          słyszałem teorię, że wewnątrz, z powodów konstrukcyjnych, nie można nic
          przebudowywać. Można połączyć z przebudową dworca, który miasto przejęło za
          długi - jakieś centrum rozrywki czy edukacji na całym pierwszym pięrze (mikro
          sala kinowa (na 20 - 50 miejsc), bilard, albo pasaż handlowy dla niewielkich
          sklepików (jakieś ubrania, buty, zabawki, księgarnia, galeria). Miejsce jest
          chyba dobre (ruchliwe), pod warunkiem, że otworzy się kilka sklepów, a nie jeden
          niczym samotny biały żagiel. Oczywiście żadnego szkła i aluminium, tylko
          zachowanie architektury dworcowej (to chyba jednak zabytek). A do tego częste
          wizyty Straży Miejskiej, żeby wywalić żuli, którym złotówki do wina brakuje.
          Natomiast po drugiej stronie torów na terenach kolejowych (jeżeli też miasto je
          przejęło) widziałbym jakiś spory, może nawet piętrowy parking, ponieważ nie ma
          gdzie zatrzymać samochodu w godzinach szczytu w centrum miasta, a stamtąd do
          centrum jest naprawdę kilka minut na pieszo i może czasem poooglądałbym ofertę
          sklepów innych niż w galerii w Carrefourze.
          A dalej: bardzo nie podoba mi się to co Ptak zrobił z kompleksem sportowym przy
          al. 35 lecia, ale to już musztarda po obiedzie. Obecnie drażnią mnie ruiny po
          zadaszonych trybunach oraz po hali sportowej i może miasto ma jakiś wpływ, żeby
          to odbudować albo zaorać. No i ten niedzielny bazar, to też jakiś dramat.
          • robertmarzec1 Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 15.10.05, 10:21
            w 1997 lub 98 zaproponowałem sprzedaż zarówno wieży ciśnień jak i hali
            targowej, oczywiście było wśród ówczesnych radnych i nie tylko święte oburzenie
            o wyprzedaży sreber rodowych...ale to nie istotne...oczywiscie sprzedaż wieży
            to sprzedaż nie tylko obiektu ale towarzyszącym jej teren ów by
            mogły "pracować" handlowo, były już zresztą przygotowane nawet wizualizacje -
            jedna modernizstyczna, druga bardziej zachowawcza, swoje trzy grosze wrzucił
            równiez konserwator zabytków....efekt jest jaki widzimy...a w wieży
            mógłby "pracować" tylko jej wierzchołek...reszta to zbiornik będący elementem
            konstrukcyjnym budynku
            co do terenów dworca, strona wschodnia POW-były i są ciekawe oferty na jego
            zagospodarowanie i zmianę charakteru, ale niestety-stosunki własnościowe na tym
            terenie blokują póki co, jakiekolwiek ruchy, a dla niezorientowanych-Miasto nie
            jest samoistnym włascicielem tych terenów - generalna uwaga: nie wszystko co w
            Mieście należy do Miasta....
            co do przejazdu - myślałem, że Wszystkowiedzący wie, że teren od szlabanu do
            szlabanu należy do PKP...
    • coloquez Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 14.10.05, 15:11
      Ja wnioskuję o wyłaczenie z wpływów budżetowych opłat z tytułu nadawania reklam
      przez szczekaczki umieszczone na głównej ulicy Piotrkowa, tj. ul. Słowackiego.
      Te szczekaczki to jakiś matrix, ludzie jesteśmy w XXI wieku. Każdy turysta pyta
      co to w ogóle jest? Wyobrażacie sobie szczekaczki np. na Rynku Głównym w
      Krakowie. Zróbcie z tym coś w końcu.
    • kregi Oto moje propozycje moze sie przydadzą. 15.10.05, 10:17
      1.Bezpieczeństwo.
      Mam tu na mysli zabezpieczenie terenów/ budynków “niczyich”, które w naturalny
      sposób stają sie siedliskiem zwoleników taniego wina.
      A o to przykłady:
      Dąbrowskiego budynek w samym centrum po jak sie nie myle po karetkach pogotowia
      wygląda opłatakanie (straż miejsca na tej samej ulicy bez reakcji)

Teren przy ulicy Jagielońskiej na tyłach II liceum. Zarośniety, zaczynają kraśc
      ogrodzenie sprzyja dzikim imprezą. Obok budynku szkolnego to przeciez włosy sie
      jeżą, tylko czekać az dojdzie do zaczepiania młodziezy na wino. Na takie
      sytuacje UM powinnien byc uczulony szkoła to młodzi ludzie i nie można
      doprowadzać do takich sytuacji.

2.Odrapane budynki z reklamą naszego miasta Piotrków wita itp. Co widać np na
      dworcu PKS. Nie sprzyjają reklamie naszego miasta.

3.Bardzo dużo ulic nie ma malowania pasów i niektróre sytuacje są bardzo
      niebezpieczne. Np. To co zrobiono przy hali targowej to jest tragedia. Chodzi mi
      o przystanek mzk jak sie jedzie od Cepelii. Bardzo wychodzi na jezdnie czekać aż
      ktoś wjedzie i pozabija ludzi.

4. Wiecej miesc parkingowych koło urzędu miejskiego. Tak blisko a nie można tego
      nie zauwazyc parking malutki zawalony a obok przecież pasaż Rudowskiego i tak
      wszyscy stawiają na jezdni moze wreszcie przebudować tą ulice. To daje sie
      zauwazyc w wtorki i piątki gdy nie ma miesc obok hali.

5. Co do Dworca PKP to kiedys już wyraziłem swoje zdanie, PKS wygląda o niebo
      lepiej co fajne wiele biur ma wynajete tam pomieszczenia. !! Super.

6.Ustawic stałe fotoradary. Wiele biednch miast nie ma pieniedzy na zakup wielu
      fotoradarów i instaluje puszki z soczewkami. Przenosząc automatycznie co jakis
      czas jeden fotoradar. Ktory mają. Kierowcy automatycznie zwalniają przed każdą
      skrzynką bo nie wiedzą w ktorej jest aktualnie fotoradar. A straż miejska mogła
      by wiecej czasu poswiecac bezpieczenstwu a tylko przenosic fotoradar co jakiś
      czas ewentualnie “opróżniać” :-)) jak listonosze.

7. Wiecej scieżek rowerowych, i te scieżki mają być zaplanowane w jakies trasy i
      opublikować na stronach UM aby zachecac ludzi do takiej formy spedzania wolnego
      czasu. Nie moze dochodzic do sytuacji ze scieżka sie konczy. A do tego wiele
      szerokich chodników (i nie tylko) mozna zaadoptowac do takich celów np przez
      pomalowanie pasów dla rowerów.
      • lech_kaczynski Krengi, dyzlektykuf leczom w Piotrkowje. 15.10.05, 10:48
        kregi napisał:

> 1.Bezpieczeństwo.
        > Mam tu na mysli zabezpieczenie terenów/ budynków “niczyich”, które
        > w naturalny
        > sposób stają sie siedliskiem zwoleników taniego wina.
        > A o to przykłady:
        > Dąbrowskiego budynek w samym centrum po jak sie nie myle po karetkach
        pogotowia
        > wygląda opłatakanie (straż miejsca na tej samej ulicy bez reakcji)
        >
        > Teren przy ulicy Jagielońskiej na tyłach II liceum. Zarośniety, zaczynają
        kraśc
        > ogrodzenie sprzyja dzikim imprezą. Obok budynku szkolnego to przeciez włosy
        sie
        > jeżą, tylko czekać az dojdzie do zaczepiania młodziezy na wino. Na takie
        > sytuacje UM powinnien byc uczulony szkoła to młodzi ludzie i nie można
        > doprowadzać do takich sytuacji.
        >
        > 2.Odrapane budynki z reklamą naszego miasta Piotrków wita itp. Co widać np na
        > dworcu PKS. Nie sprzyjają reklamie naszego miasta.
        >
        > 3.Bardzo dużo ulic nie ma malowania pasów i niektróre sytuacje są bardzo
        > niebezpieczne. Np. To co zrobiono przy hali targowej to jest tragedia. Chodzi
        m
        > i
        > o przystanek mzk jak sie jedzie od Cepelii. Bardzo wychodzi na jezdnie czekać
        a
        > ż
        > ktoś wjedzie i pozabija ludzi.
        >
        > 4. Wiecej miesc parkingowych koło urzędu miejskiego. Tak blisko a nie można
        teg
        > o
        > nie zauwazyc parking malutki zawalony a obok przecież pasaż Rudowskiego i tak
        > wszyscy stawiają na jezdni moze wreszcie przebudować tą ulice. To daje sie
        > zauwazyc w wtorki i piątki gdy nie ma miesc obok hali.
        >
        > 5. Co do Dworca PKP to kiedys już wyraziłem swoje zdanie, PKS wygląda o niebo
        > lepiej co fajne wiele biur ma wynajete tam pomieszczenia. !! Super.
        >
        > 6.Ustawic stałe fotoradary. Wiele biednch miast nie ma pieniedzy na zakup
        wielu
        > fotoradarów i instaluje puszki z soczewkami. Przenosząc automatycznie co jakis
        > czas jeden fotoradar. Ktory mają. Kierowcy automatycznie zwalniają przed każdą
        > skrzynką bo nie wiedzą w ktorej jest aktualnie fotoradar. A straż miejska
        mogła
        > by wiecej czasu poswiecac bezpieczenstwu a tylko przenosic fotoradar co jakiś
        > czas ewentualnie “opróżniać” :-)) jak listonosze.
        >
        > 7. Wiecej scieżek rowerowych, i te scieżki mają być zaplanowane w jakies
        trasy
        > i
        > opublikować na stronach UM aby zachecac ludzi do takiej formy spedzania
        wolnego
        > czasu. Nie moze dochodzic do sytuacji ze scieżka sie konczy. A do tego wiele
        > szerokich chodników (i nie tylko) mozna zaadoptowac do takich celów np przez
        > pomalowanie pasów dla rowerów.

Krengi, dyzlektykuf leczom w Piotrkowje. Zabiesz sie za siebie hłopie, bo za
        momęt bedzie jurz za puzino i obódzisz sie z renkom w nocnikó. Trafiż miendzy
        jakihś bardziei wykżtałconyh lódzi od tyh tó na tym foróm i kopnom cie w dópe.
    • zuperboy Re: BUDŻET 2006 nasza przyszłość 15.10.05, 16:02
      Szanowny Panie Pawle.
      Lista potrzebnych interwencji jest, jak sądze, długa i wybitnie interesująca.
      Natomiast najbardziej porusza mnie przyszłość piotrkowskiej starówki. Wciąż
      słyszę o cudownej rewitalizacji i super-modernizacji. Wszystko jednak wygląda
      jak wygląda. Czy miasto Piotrków Trybunalski - a ściśle mówiąc: władze
      miejskie -nie stać na RACJONALNY, LOGICZNY i ZACHĘCAJĄCY potencjalnych
      inwestorów plan rozwoju tej części miasta ?? Czy też przy kolejnej wizycie
      zagranicznego inwestora bedziemy się potykać o przepisy i płyty chodnikowe ??
      Niestety mamy już koniec 2005 roku, 2006 niebawem, a miasto nie ma "twarzy".
      Bowiem ani starówka nie jest wizytówką miasta, a tym bardziej dworzec z
      trzeciego świata(!). Oczywiście wszystkim mieszkańcom życzę oświetlonych,
      gładkich ulic z kanalizacją na wskroś, z fotoradarem na każdym zakręcie, ale
      chyba to nie może być oznaczone słowem "priorytet" ??!! (nawiasem mówiąc też
      mieszkam przy dziurawej ulicy bez kanalizacji ;)
      Pozdrawiam
      • kregi Polecam ciekawy artykuł 15.10.05, 16:38
        mojpiotrkow.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=749
        Zgodnie z nim proces rywitalizacji już ruszył. TT autor agawa. Remonty
        kanalizacji i jedna z kamienic jest już odnowiona może jedna jaskółka wiosny
        nie czyni ale małymi kroczkami wierze że bedzie coraz lepiej. To nastraja
        optymistycznie już. Także nie można powiedziec że nic sie nie dzieje.

pozdrawiam
        • zjawiskowa Lew Rywin w akcji 15.10.05, 17:15
          kregi napisał:

> mojpiotrkow.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=749
          > Zgodnie z nim proces rywitalizacji już ruszył. TT autor agawa. Remonty
          > kanalizacji i jedna z kamienic jest już odnowiona może jedna jaskółka wiosny
          > nie czyni ale małymi kroczkami wierze że bedzie coraz lepiej. To nastraja
          > optymistycznie już. Także nie można powiedziec że nic sie nie dzieje.
          >
          Kregi, piszesz "Zgodnie z nim proces rywitalizacji już ruszył". Czy tę
          rywitalizację to finansuje może Lew Rywin? Ale jak, skoro przecież on ma teraz
          kłopoty więzienno- zdrowotne?
          Weź ty się chłopie, raz a porządnie, jebnij o ścianę!
        • pawwoj69 Re: Polecam ciekawy artykuł 15.10.05, 17:17
          Do sprawy starego miast dodam iż po interwencji Stowarzyszenia zostanie w
          przyszłym roku
          zrobiony prawo skręt z ulicy Kopernika do ulicy Krakowskie Przedmieście i w
          okolicach I liceum zorganizowany zostanie parking dla turystów chcących zwiedzić
          nasze zabytki. Co do dworca to na razie jest to budynek PKP i nie mamy wpływu na
          jego wygląd. A budynek po pogotowiu na Dąbrowskiego jest w rękach prywatnych i
          dopóki nie zagraża życiu nie jest możliwa żadna interwencja ani nie ma przymusu
          wyremontowania.
          Dziękuje i proszę o inne propozycjie.
        • zjawiskowa A, i dwa pytaneczka jeszcze! 15.10.05, 17:36
          kregi napisał:

>
          1. TT. Co to, do kurwy nędzy, znowu jest? Tetetka? Pistolet taki? To gdzieś
          strzelać będą? W jakiego autora strzelać chcą? We mnie? W agawę pokojową?
          2. "ale małymi kroczkami wierze że bedzie coraz lepiej". Mój kolega, biegły w
          pisaniu na maszynie dziennikarz, jak się przyjebał dokumentnie zajzajerem raz
          destylowanym tylko, to dopiero wtedy siadał z rześkim umysłem do pisania
          artykułu. Ale takich kurestw nie wypisywał: "małymi kroczkami wierze".
          A może ja błądzę? Może ten kregi to kandydatura do jakiegoś alternatywnego,
          eksperymentalnego Nobla literackiego? Świat ochujał. Szkoda.
          • kregi Re: A, i dwa pytaneczka jeszcze! 15.10.05, 17:43
            Ad.1 TT to w skrócie Tygodnik Piotrkowski.
            Ad.2 "małymi kroczkami" oznacza kamienica po kamienicy np.

Jak czegoś wiecej nie bedziesz rozumiała z przyjemnością wytłumacze, nie musisz
            sie od razu tak denerwować nie każdy rodzi się geniuszem.

pozdrawiam

• edek-od-kredek A jak chciałbym wierzyć dużymi krokami, to co? 15.10.05, 18:08
          kregi napisał:

>
          To jeszcze wytłumacz, jak można << WIERZYĆ MAŁYMI KROCZKAMI? >>
          Bo ja, dajmy na to, chciałbym wierzyć dużymi krokami. Da się to jakoś zrobić?
    • klakier_be Wojtania na Prezydenta 16.10.05, 21:56
      Chętnie podyskutuje o budżecie miasta ale Panie Radny Wojtania, naucz się Pan
      że Zarządów Miast nie ma już od 3 lat. O ile Pan pamięta mieliśmy w kraju
      reformę samorządową i od tego czasu, kiedy Pan także startował w wyborach mamy
      prezydenta wybieranego w bezpośrednich wyborach. Panie Radny przeczytaj Pan
      chociaż raz ustawę o samorządzie gminy łatwiej będzie Panu zrozumieć budowanie
      budżetu. Panie Wojtania kompromituje się Pan jako Radny Rady Miasta.
      • pawwoj69 Re: Wojtania na Prezydenta 17.10.05, 09:09
        klakier_be napisał:

> Chętnie podyskutuje o budżecie miasta ale Panie Radny Wojtania, naucz się Pan
        > że Zarządów Miast nie ma już od 3 lat. O ile Pan pamięta mieliśmy w kraju
        > reformę samorządową i od tego czasu, kiedy Pan także startował w wyborach mamy
        > prezydenta wybieranego w bezpośrednich wyborach. Panie Radny przeczytaj Pan
        > chociaż raz ustawę o samorządzie gminy łatwiej będzie Panu zrozumieć budowanie
        > budżetu. Panie Wojtania kompromituje się Pan jako Radny Rady Miasta.

Przepraszam bardzo a Prezydent( wójt) nie zarządza miastem?

Art. 52. 1. Projekt budżetu przygotowuje wójt.

1a. Bez zgody wójta gminy rada gminy nie może wprowadzić w projekcie budżetu
        gminy zmian powodujących zwiększenie wydatków nieznajdujących pokrycia w
        planowanych dochodach lub zwiększenie planowanych dochodów bez jednoczesnego
        ustanowienia źródeł tych dochodów.

2. Projekt budżetu wraz z informacją o stanie mienia komunalnego i objaśnieniami
        wójt przedkłada radzie gminy najpóźniej do 15 listopada roku poprzedzającego rok
        budżetowy i przesyła projekt regionalnej izbie obrachunkowej, celem zaopiniowania.

3. Budżet jest uchwalany do końca roku poprzedzającego rok budżetowy.

• guzgu Re: Wojtania na Prezydenta 28.11.05, 21:06
              Smokrytyka to dobry objaw,ale niech mi Pan wyjawi dlaczego pan bronu MZGK jak
              niepodlagłości i czy jest Pan za nieuzasadnioną podwyżką cen na wodę i
              ścieki.Co Pan sądzi o projektach restruturyzacji MZGK w kontekście potrzebnych
              środków na moderniazację oczyszczalni?
              • pawwoj69 Re: Wojtania na Prezydenta 30.11.05, 01:01
                Nie bronię MZGK. Uważam iż każda spółka z udziałem miasta taka jak MZK MZGK i
                MZDiK (bo Piocel trzeba zlikwidować całkowicie) powinny przekształcić się w
                jedną spółkę komunalną ze 100% udziałem miasta. Która by miał wykonywać zadania
                miasta i nie tylko. W tedy Rada Miasta miała by pełną kontrolę nad majątkiem,
                strukturą zatrudnienia ponoszonych kosztach itp. I w tedy tylko mieszkańcy będą
                mogli mieć uzasadnione lub nie pretensje do radnych na przykład podwyżek wody
                i ścieków , ceny biletów autobusowych i tak dalej.
                A co do podwyżki za wodę i ścieki to zapraszam jutro na sesje 9.30.
                Ja jutro będę wnioskował o zdjęcie z obrad projekt uchwały Prezydenta dotyczący
                podwyżek. Uważam iż projekt ten to tak zwany bubel.
                W nowej Ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę jest wyraźnie napisane iż jak w
                naszym przypadku MZGK przedstawia prezydentowi wniosek o zatwierdzenie stawek
                dołączając do niego szczegółową kalkulację cen i stawek opłat.
                Prezydent sprawdza czy taryfy i plan został opracowany zgodnie z ustawą i
                weryfikuje koszty pod względem ich ponoszenia. Właśnie weryfikuje. A nasz
                prezydent chyba zapomniał zweryfikować i dlatego jest to bubel.
                Prezydent w mediach powiedział iż to od radnych teraz zależy Tylko co. Jeżeli
                Prezydent nie zgadza się z taryfami MZGK powinien na komisjach przed
                wprowadzeniem projektu przedstawić swoje zweryfikowane taryfy opłat i
                wytłumaczyć dla czego one są takie a nie inne.
                A tego nie zrobił.
                Komisja polityki gospodarczej jak i budżetowa nie wydały opinii temu projektowi
                uchwały.
                A co dalej to zobaczymy

• guzgu Re: Wojtania na Prezydenta 01.12.05, 20:32
                  pawwoj69 napisał:

> Nie bronię MZGK. Uważam iż każda spółka z udziałem miasta taka jak MZK MZGK i
                  > MZDiK (bo Piocel trzeba zlikwidować całkowicie) powinny przekształcić się w
                  > jedną spółkę komunalną ze 100% udziałem miasta. Która by miał wykonywać
                  zadania
                  >
                  > miasta i nie tylko. W tedy Rada Miasta miała by pełną kontrolę nad majątkiem,
                  > strukturą zatrudnienia ponoszonych kosztach itp. I w tedy tylko mieszkańcy
                  będą
                  >
                  > mogli mieć uzasadnione lub nie pretensje do radnych na przykład podwyżek
                  wody
                  > i ścieków , ceny biletów autobusowych i tak dalej.
                  > A co do podwyżki za wodę i ścieki to zapraszam jutro na sesje 9.30.
                  > Ja jutro będę wnioskował o zdjęcie z obrad projekt uchwały Prezydenta
                  dotyczący
                  >
                  > podwyżek. Uważam iż projekt ten to tak zwany bubel.
                  > W nowej Ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę jest wyraźnie napisane iż jak
                  w
                  >
                  >
                  >
                  --Wieść gminna niesie,że głosował Pan za podwyżką o 7 procent,dziękuję za tą
                  dobroczynność,dobrze,ze nie skorzystałam z Pana zaproszenia na sesję.
                  • pawwoj69 Re: Wojtania na Prezydenta 01.12.05, 23:28
                    Nie głosowałem za podwyżką tylko przeciwny projektowi uchwale prezydenta bo ona
                    nie zmieniła nic. Teraz wszystko w gestii wojewody. A nie było by tak gdyby
                    Prezydent naprawdę zweryfikował z MZGK taryfy i w tym momencie przedstawili nam
                    porządny projekt uchwały zadowalający wszystkie strony( nie miał czasu przez 45
                    dni). Mam nadzieję iż nie będzie czarnego scenariusza że miasto czyli my
                    wszyscy z naszych podatków będziemy musieli pokryć różnice w cenie płacąc MZGK
                    wyrównanie stawek.
                    Bardzo ciekawy jestem dlaczego nie którym radnym tak zależało aby uchwalić te
                    stawki 30 listopada a nie na sesji którą można było zwołać na 6 grudnia
                    głosując nad porządną uchwałą.
                    A szkoda że nie było Pana na sesji bo usłyszał by Pan negatywne opinie tych co
                    głosowali za tym bublem. Bo okazało się iż mieli dyscyplinę partyjną.
                    A tak na marginesie rozumiem Pana rozgoryczenie w stosunku do mojej osoby, ale
                    my musimy nie tylko dbać o dobro mieszkańców ale i o mienie miasta a stawki za
                    wodę są tego najlepszym przykładem.
                    A tak na marginesie Prezydent podnosi czynsz dzierżawy za korzystanie z majątku
                    miasta podnosząc koszty uzyskania przychodu MZGK który to wkalkuluje lub
                    wkalkulował to w cene wody i odprowadzenia ścieków czyli tak czy siak i my
                    będziemy za tą podwyżkę płacić. A przecież jeżeli myśli się o mieszkańcach to
                    po prostu jako wspólnik naliczam mniejszą stawkę za dzierżawę i wtedy stawka za
                    wodę jest niższa a nie wyższa.
                    • policjant997 Re: Wojtania na Prezydenta 01.12.05, 23:32
                      pawwoj69 napisał:

> Nie głosowałem za podwyżką tylko przeciwny projektowi uchwale prezydenta bo
                      ona
                      >
                      > nie zmieniła nic. Teraz wszystko w gestii wojewody. A nie było by tak gdyby
                      > Prezydent naprawdę zweryfikował z MZGK taryfy i w tym momencie przedstawili
                      nam
                      >
                      > porządny projekt uchwały zadowalający wszystkie strony( nie miał czasu przez
                      45
                      >
                      > dni). Mam nadzieję iż nie będzie czarnego scenariusza że miasto czyli my
                      > wszyscy z naszych podatków będziemy musieli pokryć różnice w cenie płacąc
                      MZGK
                      > wyrównanie stawek.
                      > Bardzo ciekawy jestem dlaczego nie którym radnym tak zależało aby uchwalić te
                      > stawki 30 listopada a nie na sesji którą można było zwołać na 6 grudnia
                      > głosując nad porządną uchwałą.
                      > A szkoda że nie było Pana na sesji bo usłyszał by Pan negatywne opinie tych
                      co
                      >
                      > głosowali za tym bublem. Bo okazało się iż mieli dyscyplinę partyjną.
                      > A tak na marginesie rozumiem Pana rozgoryczenie w stosunku do mojej osoby,
                      ale
                      > my musimy nie tylko dbać o dobro mieszkańców ale i o mienie miasta a stawki
                      za
                      > wodę są tego najlepszym przykładem.
                      > A tak na marginesie Prezydent podnosi czynsz dzierżawy za korzystanie z
                      majątku
                      >
                      > miasta podnosząc koszty uzyskania przychodu MZGK który to wkalkuluje lub
                      > wkalkulował to w cene wody i odprowadzenia ścieków czyli tak czy siak i my
                      > będziemy za tą podwyżkę płacić. A przecież jeżeli myśli się o mieszkańcach
                      to
                      > po prostu jako wspólnik naliczam mniejszą stawkę za dzierżawę i wtedy stawka
                      za
                      >
                      > wodę jest niższa a nie wyższa.
                      >

Oczywiście, że tak, zgadzam się.
    • kregi Jeszcze jedna propozycja. 17.10.05, 18:08
      Być może ktoś już wpadł na to. Chodzi mi program np pod tytem "Piotrków Moje
      Miasto". Chodzi o cykl spotkań z przewodnikami PTTK i szkołami w PT.
      Mogło by to wyglądać tak że do szkół podstawowych/średnich PTTK wysyła swoje
      propozycje dotyczącą wycieczek po starym miescie np. Takie wycieczki potrwały by
      z godzine dwie a organizowane systematycznie zwiekszałyby dume młodego pokolenia
      że urodzili się własnie nad Strawą.
      Ciekawym obiektem jest też stare wiezienie puki stoi to by była atrakcja dla
      wielu, moze wykorzystać to.

pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka