Dodaj do ulubionych

Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłuchaj!

28.04.07, 20:44
Stowarzyszenie Młodzi Demokraci demaskuje ponurą prawdę o Przewodniczącym
Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Marianie Błaszczyńskim.
Zachęcam do zapoznania się z nagraniami i dokumentami.

www.popiotrkow.pl/
Przewodniczący Stowarzyszenia Młodych Demokratów w Piotrkowie Trybunalskim
Jacek Rożnowski.
Obserwuj wątek
    • urzedasy6 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 28.04.07, 21:27
      Paweł, nie kompromituj się.Dlaczego dajesz się tak wypuszczać? Wstyd nam za
      Ciebie.Nie odrózniasz KRS-u od ewidencji działalnosci gospodarczej?Znajdź cos
      porządnego i wtedy wystrzel.Jak nie droga pożarowa przy Oksfordzie to "afera"
      z teologiem-informatykiem. Naprawdę myslisz , że własnie tego wyborcy oczekują
      od Ciebie?
      • analityk51 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 27.06.07, 21:58
        Tak, tego oczekuję od swoich radnych. Jeśli opozycja ma być opozycją to ma
        wytykać nieprawidłowości. Gratuluję rozróżniania KRS od ewidencji działalności
        gospodarczej.Droga p-poż to ważna rzecz - czy chcecie spłonąć podczas imprez
        masowych??? Teolog- informatyk to kpina z mieszkańców, tak jak kpiną jest
        zatrudnianie w TAKI sposó dyrektorów szkół.A kłamstwo w oświadczeniu
        majątkowym, składanym przez Przewodniczącego Rady Miasta, pod
        odpowiedzialnością karną świadczy tylko o jakości władzy. Przykre jest to że to
        nie koniec. Kolejne kłamliwe oświadczenia i dokumenty zostały zidentyfikowane.
        Szkoda tego miasta.
    • phonica Protestuję! 28.04.07, 21:52
      portal.piotrkow.pl/xinha/plugins/ImageManager/demo_images/Rada_Miasta/blaszczynski4.jpg
      Nie podgryzać uczciwego człowieka! Tylko dlatego, że z PIS-u!
      • katapulta25 Re: Ciekawy artykuł 28.04.07, 23:37
        Numer Identyfikacji - REGON
        Regon jest numerem identyfikującym podmioty gospodarcze w Polskim Rejestrze
        Gospodarki Narodowej. Numer ten jest wydawany przy uruchamianiu działalności.
        Składa się on z dziewięciu cyfr. Pierwsze osiem identyfikuje podmiot, a
        ostatnia dziewiąta cyfra jest sumą kontrolną.

Nadanie numeru identyfikacji statystycznej REGON.
        Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej z dn.29 czerwca 1995 roku (Dz. U. Nr
        88/95, poz.439, art.30) rejestr REGON pełni funkcję Krajowego Rejestru
        Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej. Jest to obecnie jedyny w Polsce
        zintegrowany rejestr obejmujący wszystkie podmioty gospodarki narodowej.

Rejestracja spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym
        Zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze
        Sądowym (Dz. U. z 1997 r. Nr 121, poz. 769 z późniejszymi zmianami) rejestracji
        w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym w ramach Krajowego Rejestru Sądowego,
        podlegają:

1. spółki jawne,
        2. europejskie zgrupowania interesów gospodarczych,
        3. spółki partnerskie,
        4. spółki komandytowe,
        5. spółki komandytowo-akcyjne,
        6. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
        7. spółki akcyjne,
        8. spółki europejskie,
        9. spółdzielnie,
        10. przedsiębiorstwa państwowe,
        11. jednostki badawczo-rozwojowe,
        12. przedsiębiorcy określeni w przepisach o zasadach prowadzenia na
        terytorium Rzeczpospolitej Polskiej działalności gospodarczej w zakresie
        drobnej wytwórczości przez zagraniczne osoby prawne i fizyczne, zwane
        dalej "przedsiębiorstwami zagranicznymi",
        13. towarzystwa ubezpieczeniowe wzajemne,
        14. inne osoby prawne, jeżeli wykonują działalność gospodarczą i podlegają
        obowiązkowi wpisu do rejestru,
        15. oddziały przedsiębiorców zagranicznych działających na terytorium
        Rzeczypospolitej Polskiej, 16. główne oddziały zagranicznych zakładów
        ubezpieczeń.

• widze.wszystko Re: Ciekawy artykuł 28.04.07, 23:56
          Skoro klub ten ma Regon, a Regon = prowadzenie działalności gospodarczej, co
          udowadnia załącznik katapulty25, przeto można się spodziewać, że po długim
          łikendzie pana B. na stołku przewodniczącego RM być już nie powinno? Czy to
          prawidłowy wywód?

katapulta25 napisała:

Numer Identyfikacji - REGON
          Regon jest numerem identyfikującym podmioty gospodarcze w Polskim Rejestrze
          Gospodarki Narodowej. Numer ten jest wydawany przy uruchamianiu działalności.
          Składa się on z dziewięciu cyfr. Pierwsze osiem identyfikuje podmiot, a
          ostatnia dziewiąta cyfra jest sumą kontrolną.

Nadanie numeru identyfikacji statystycznej REGON.
          > Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej z dn. 29 czerwca 1995 roku (Dz. U. Nr
          > 88/95, poz.439, art.30) rejestr REGON pełni funkcję Krajowego Rejestru
          > Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej. Jest to obecnie jedyny w Polsce
          > zintegrowany rejestr obejmujący wszystkie podmioty gospodarki narodowej.
          >
          > Rejestracja spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym
          > Zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze
          > Sądowym (Dz. U. z 1997 r. Nr 121, poz. 769 z późniejszymi zmianami) rejestracji
          >
          > w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym w ramach Krajowego Rejestru Sądowego,
          > podlegają:
          >
          > 1. spółki jawne,
          > 2. europejskie zgrupowania interesów gospodarczych,
          > 3. spółki partnerskie,
          > 4. spółki komandytowe,
          > 5. spółki komandytowo-akcyjne,
          > 6. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
          > 7. spółki akcyjne,
          > 8. spółki europejskie,
          > 9. spółdzielnie,
          > 10. przedsiębiorstwa państwowe,
          > 11. jednostki badawczo-rozwojowe,
          > 12. przedsiębiorcy określeni w przepisach o zasadach prowadzenia na
          > terytorium Rzeczpospolitej Polskiej działalności gospodarczej w zakresie
          > drobnej wytwórczości przez zagraniczne osoby prawne i fizyczne, zwane
          > dalej "przedsiębiorstwami zagranicznymi",
          > 13. towarzystwa ubezpieczeniowe wzajemne,
          > 14. inne osoby prawne, jeżeli wykonują działalność gospodarczą i podlegają
          > obowiązkowi wpisu do rejestru,
          > 15. oddziały przedsiębiorców zagranicznych działających na terytorium
          > Rzeczypospolitej Polskiej,
          16. główne oddziały zagranicznych zakładów
          > ubezpieczeń.
          >
          • katapulta25 Re: Ciekawy artykuł 28.04.07, 23:57
            Stowarzyszenia rejestrowe
            Stowarzyszenie rejestrowe posiada osobowość prawną, może zakładać terenowe
            jednostki organizacyjne, łączyć się w związki stowarzyszeń, przyjmować w poczet
            swych członków osoby prawne oraz korzystać z ofiarności publicznej i przyjmować
            dotacje od organów władzy państwowej i innych instytucji.
            Kwestię zakładania tego typu stowarzyszeń reguluje rozdział 2 UPS „Tworzenie
            stowarzyszeń”. Zgodnie z art. 9 UPS do założenia stowarzyszenia niezbędne jest
            uchwalenie statutu i wybranie komitetu założycielskiego przez co najmniej 15
            osób. UPS określa również elementy konstytutywne statutu stowarzyszenia (art.
            10) i jego władze – walne zebranie członków, zarząd i organ kontroli
            wewnętrznej (art.11).
            Do finalnego utworzenia stowarzyszenia ustawa Prawo Stowarzyszeń wymaga jego
            zarejestrowania w Krajowym Rejestrze Sądowym – i o ile kwestie KRS określone są
            w odrębnej ustawie, to procedura rejestracyjna jest przedmiotem regulacji UPS
            (art. 13-21)..
            W rozdziale 4 UPS znalazły się przepisy dotyczące majątku stowarzyszenia.
            Zgodnie z art. 33 majątek ten powstaje ze składek członkowskich, darowizn,
            spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku
            stowarzyszenia oraz ofiarności publicznej. UPS dopuszcza również możność
            prowadzenia przez tego typu zrzeszenia działalności gospodarczej, z której
            zyski przeznaczane mogą być tylko i wyłącznie na działalność statutową
            stowarzyszenia. UPS nie wyklucza również możliwości otrzymywania przez
            stowarzyszenia państwowych dotacji.
    • kalwados1 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 29.04.07, 09:54
      "Dajesz świadectwo, że umysł masz jak dziecko! Uchodzić za mistrza chcesz i
      rozumy wszystkie zjesz! Jesteś najlepszym grzybiarzem w okolicy, tamten się nie
      liczy, sami przeciwnicy" - ten cytat to cała prawda o piotrkowskiej PO. Trup
      polityczny próbuje podnieść się z trumny, ale wali głową w wieko! Trumny nie
      pozwolą otworzyć wyborcy droga PO. Tanie sztuczki, happeningi już nie pomogą.
      Przykre jest tylko to, że wykorzystywana jest do takich celów młodzieżówka.
        • rewq79 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 29.04.07, 21:54
          Spokojnie. Widzę, że niektórzy chcieliby już załatwić Pana Błaszczyńskiego.
          Niestety nie tak łatwo. Trzeba szukać innych sposobów.
          Ten wątek który tu próbujecie nie ma ŻADNYCH podstaw prawnych.
          Ma natomiast pewien chyba moralny.
          Klub korzysta tak z majatku gminnego jak każdy inny radny w tym Pan Paweł C.
          udzielając w ramach swojej działalności gospodarczej instrukcji pe-poż dla
          budynku komunalnego.
          dajcie Pąństwo sobie spokój. W tym przypadku nie ma żadnych zagrożeń dla
          mandatu radnego.

Żeby było jasne, nie należę ani do PO ani nie jestem zwolennikiem Klubu.
          • kadrowiec1 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 29.04.07, 22:16
            masz racje.prawda jest taka, ze amatorom z PO duzo do Mańka brakuje. A juz
            próba udowodnienie, że będąc prezesem klubu prowadzi działalnosc gospodarczą na
            mieniu gminy w postaci Osir jest równie karkołomna co bezsensowna. Żeby on tam
            lizaki sprzedawał albo mineralna na meczu to tak. Koledzy postarajcie się bo
            strzelacie ze ślepaków.
          • p.ciszewski Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 30.04.07, 08:40
            "Klub korzysta tak z majatku gminnego jak każdy inny radny w tym Pan Paweł C.
            > udzielając w ramach swojej działalności gospodarczej instrukcji pe-poż dla
            > budynku komunalnego."

Kłamiesz.
            Pomawiasz mnie. Póki co wybaczam. Proszę jednak po koleżeńsku, nie sprawdzaj
            mojej cierpliwości. Może się zdarzyć, że dowiesz się jak słaby parawan stanowi
            nick. Albo raczej nicki.
            • rewq79 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 30.04.07, 16:34
              Szanowny Panie Pawle!
              Do głowy mi nie przyszło, że Pan tak to przyjmiesz.
              Ponieważ nawet się wystraszyłem tym słabym parawanem to śpieszę z wyjaśnieniem.
              Po pierwsze z tego co mi wiadomo , to pan zadał pytanie na sesji w sprawie j.w.
              Po drugie podałem hipotetyczny przykład korzystania z majątku przez Pawła C.
              Ale oczywiście Pana miałem na myśli bo przecież patrz – po pierwsze.
              Po trzecie chciałem uzmysłowić Panu chybiony zarzut korzystania z mienia
              podając jakiś przykład
              z Pana działalności. Nie mam pojęcia, czy Pan robi te instrukcje czy nie.
              I tylko tyle.
              Ale skoro Pan mnie nastraszył, to pragnę uprzejmie donieść, że użyłem tego
              nicku tylko w jednej wersji i innych proszę sobie śledzić dowolnymi metodami.
              Ja w rozmowie bezpośredniej mogę Panu powiedzieć że to ja rewq. Nawet
              zastanawiam się, czy nie przesłać SMS bo mamy się wzajemnie w telefonach.

Na marginesie mam pytanie.
              Dlaczego Kłamię? Wg Pana, a już pomawiam – o co?

A jak Pan wie, lubię posługiwać się przysłowiami, to może tu pasuje:

„Uderz w stół a nożyce się odezwą”.
      • kaczogrod1 Twoja Chwila Prawdy ! 30.04.07, 09:47
        Jak widzicie..PO zabrało się do pracy..
        Macie na sumieniu kilka spraw..więc bijcie się !
        Tak na marginesie SP radny tesh mandat powinien stracić

Kto bedzię następny ?
        Może Ty ?
        a może ty Jacku ?
        W jakim momencie uderzą ?

Ale uczta się szykuje. Chcę dmuchać świeczki z tego powodu.
        Robactwo wytępić trzeba.
        Na karaluchy znajdą się odpowiednie środki.
        PIS świętuje, bo Maniek teraz nas w ... pocałuje !
      • rewq79 Nie ten przypadek 01.05.07, 14:26
        Szanowni SMD!
        Macie rację cytując to rozstrzygniecie przypadku Gliwickiego.
        Dotyczy wszak to korzystania z mienia komunalnego czyli parkingu, gdzie
        Stowarzyszenie Sportowe prowadziło dodatkową działalność dochodową.
        W naszym piotrkowskim przypadku chyba mamy raczej sytuację odwrotną. To do
        administrującego Halą Relax od Klubu wpływają pieniądze za korzystanie z mienia
        gminnego jakim jest Hala.
        Piszę „chyba” bo nie jestem zorientowany , ale to oczywiste, że klub płaci za
        wynajem Hali.
        Teraz można się zastanowić, co z pieniędzmi za bilety.
        Rozumiem , ze jest to dochód klubu. Zgoda. Tylko czy to jest dochód za
        korzystanie z mienia czy za oglądanie widowiska sportowego. Jak zwał tak zwał
        ale nie jest to przychód dzięki korzystaniu z mienia. Gdyby obok stała Hala
        Sportowa ale prywatna to przychód tam zebrany z biletów też byłby za oglądanie
        a nie za korzystanie.
        Zdaję sobie sprawę, że starając się lapidarnie to wytłumaczyć może bardziej
        pogmatwałem.
        Reasumując, prezentowany przez Państwa przypadek jest zupełnie inny od naszego
        Marianowego. Mimo że są podobieństwa podmiotów.
        Proponuję jeszcze poszukać podobnego przypadku tylko z dziedziny stowarzyszenia
        kultury gdzieś w lubelskim. Oba te przypadki były analizowane przy sprawie Pana
        Pawła.
        Oczywiście – Załogi. Żeby nie myślał inny Pan.
        Szanowni SMD
        Musicie znaleźć inny sposób.
        Ja bym tam znalazł , ale nie jestem zainteresowany. Myślcie i szukajcie.
        W tym przypadku niestety szkoda czasu.
        pozdrawiam
        • biurokrata8 Re: Nie ten przypadek 01.05.07, 15:52
          Te fakty są wystarczające aby stwierdzić wygaśnięcie mandatu radnego pana
          Mariana Błaszczyńskiego. A tak prawdę mówiąc to po co panu panie radny
          stanowisko wiceprezesa ? Na tego konia dał pan się wsadzić przez znakomitego
          gracza tj. pana Munika i on dobrze wiedział i widział jaki pan jest pazerny na
          popularność { słaby wynik wyborczy,przegrana na Wierzejach w wyborach do rady
          osiedla i został pan radnym dzięki blokowaniu list } i że straci pan mandat
          radnego. Szkoda bo jest pan" barwną "postacią naszego miasta, będzie pana
          brakować.
    • syty.menel Od Pana Mariana - wara! 01.05.07, 17:40
      My, społeczność obywatelska miasta Piotrkowa po dobroci radzimy: odwalcie się
      postkomuno jedna od Pana Przewodniczącego! Zostawcie w spokoju człowieka. Do
      pięt mu nie dorastacie. Nigdy nam złocisza nie poskąpi! A ty? A wy?
      Potraficie przejść obojętnie obok człowieka potrzebującego. Jakby ta wasza
      śmierdząca złotówka czy dwa was zbawić miała!
        • bigos_kk Re: Od Pana Mariana - wara! 02.05.07, 10:19
          za www.teksty.opole.pl/k/kowalski%20teksty%20piosenek/mariank.html

"Do knajpy się chodziło poszukać sobie żon...
          Poszukać, bo to w knajpie, znajdować nie wypada.
          Przegrywał ten, kto pierwszy zaliczył w kącie zgon,
          Wygrywał, kto ostatnich do domu odprowadzał.
          A później się wzruszało, gdy biegło się przez mgłę
          W pszenicy aż do pasa, do słońca aż po rosie,
          Śpiewało się "Hosannę" dla babci, co na mszę,
          Jak gliniarz dał alkomat, dłubało się nim w nosie.

Lecz nagle Marian ze schodów spadł
          I całkiem mu się pozmieniał świat.
          Gdy Marian nagle ze schodów spadł,
          W jedną noc przeżył pięć lat...

Po lesie się Wartburgiem jeździło aż się grzał,
          Z pijanym w sztok słowikiem gadało po niemiecku,
          Tańczyło się "dżdżownice", gdy Krawczyk Krzysiek grał,
          Straszyło się nawzajem najbielszym z białych dzieckiem.
          Im grubszy tort tym głębiej odcisnąć trzeba twarz.
          Im zimniej tym cieplejsza jest na żwirowni woda.
          A Marian dziś powiedział, że ma za duży staż ...
          Im ktoś jest bardziej trzeźwy, tym trudniej ma na schodach !

Lecz nagle Marian ze schodów spadł ...

Tak dużo się zmieniło, tak łatwo zapomniało...
          Tak trudno dziś wytrzeźwieć z niemocy i marazmu
          Słowiki głuchonieme, Wartburgi zardzewiałe
          I żon się już nie szuka, bo same się znalazły.

A może to normalne, że się inaczej marzy
          Inaczej się przeżywa i pije się po pół
          I żeby to zrozumieć, potrzeba się zestarzeć
          Lub rzucić się ze schodów - najlepiej głową w dół

Bo kiedy Marian ze schodów spadł
          To całkiem mu się pozmieniał świat
          Gdy Marian nagle ze schodów spadł
          W jedną noc przeżył pięć lat..."
    • stanislaw2007 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 15.05.07, 01:48
      Kiedyś wszystkiemu była winna partia. Dosłownie. Zacofanie technologiczne,
      podwójna postawa w codziennym życiu, tworzenie tysięcy teczek na obywateli...
      Całe, to realne życie w komunizmie, tłumaczone było właśnie hasłem „partia”
      Zresztą notable ówczesnego ustroju sami przez dziesiątki lat tak mówili, wpierw
      towarzyszom, potem reszcie „Obywatele partia was wyżywi”. Można powiedzieć do
      1989 roku mieliśmy imperium partii – młodszym dopowiem PZPR (Polskiej
      Zjednoczonej Partii Robotniczej) to nie żart tak to owo nazywało się. Stan ten
      wykoślawił cale publiczne, społeczne, polityczne życie w kraju – poszło
      bokami... Właśnie obserwujemy proces wyłażenia - jak z ciemności...

Obecnie, w szczególności po ostatnich wyborach, po wyborczej konfrontacji PIS-u
      i PO, forma rywalizacji byłych kolegów nazywa się „polityka”, Co by się w kraju
      nie działo jest polityką. Podobnie jak za nieboszczki PZPR, rywalizujące ze sobą
      osoby czy koterie, swoje wzloty czy upadki nazywają, tym razem polityką.
      Polityka to, polityka tamto my Wam świat..... Jeśli zejść z tym na dół, na
      prowincję, to można zobaczyć nie lata „dom wariatów”.

W moim mieście w ostatnim czasie okazało się, że ujawnienie nie złożenia
      rezygnacji z funkcji, która w oczywisty sposób utrudnia bezstronność
      przewodniczącego RM, jest walką o władzę. Mowa o przewodniczącym RM, który jak
      powszechnie wiadomo należy do wszystkiego i wszystko obsłuży, w szczególności
      tych, od których kiedyś coś może zależeć, także listy obecności i wypłat. W
      momencie, kiedy pojawia się informacja o tym, że Pan w stosownym czasie nie
      złożył rezygnacji z funkcji, która stoi w konflikcie z prawem, Pan zawiadamia,
      że to polityka.

Owszem, dla wielu polityka to działalność mająca na celu troskę o własną
      karierę. No cóż dopust Boży. Mam jednak nadzieję, że jak w poprzednim ustroju
      nie wszyscy wdali się w żerowanie pod hasłem „partia” tak i teraz nie wszyscy
      żerują pod hasłem „polityka” tylko gdzie oni są...

Tych, którzy niegdyś służyli partii teraz polityce czytaj postubeckim biznesom -
      widać. Ciamajdy z okresu przejściowego, u nas nazywam to „maniutkomanią”, też
      widać. Wiecznych ideologów, których łatwo zneutralizować, wystarczy powołać do
      komisji przy tym lub tamtym i to za parę groszy, też widać.

Kto sięgnie do reszty, do większości, która czeka aż partyjne programy, stołki,
      diety zejdą z publikatorów i ust krasomówców? Władza mości panowie to nie stołek
      i możliwość wygrywania z konkurentem. To przyrodzona wartość, której używanie
      leży w prawie naturalnym a jej zakres określa funkcja w społeczeństwie. Każdy
      człowiek ma władzę i prawo, nie musi o nią walczyć. Zakres władzy publicznej
      (administracji) określa prawo pisane. Można się z tym prawem nie zgadzać, ale to
      znaczy, że nie podejmuje się służby publicznej.

Zdaje się, że w naszym kraju po to podejmuje się wyborcze machlojki, czytaj
      kampanie wyborcze, aby wygodniej żerować na publicznym groszu. Gość zapisuje się
      do tej partii, czy komitetu wyborczego, którzy hipotetycznie ma większą szansę
      zbałamucić wyborców. Co lokalni „politycy” mówią o nowej partii – Prawica
      Rzeczypospolitej, niejeden by zapisał się, ale, czy to da gwarancje utrzymania
      pozycji.

12 maja 2007
      Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
        • r_11 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 03.07.07, 18:54
          To nie dokońca jest prawdą. Funkcję Przewodniczącego Rady Miasta powierza
          Radnemu Rada Miasta a nie wojewoda. W przypadku Pana Mariana jest to
          pozbawienie mandatu Radnego. Można to prównać do dyscyplinarnego zwolnienia z
          pracy w związku z ciężkim naruszeniem obowiązków lub na skutek popełnienia
          przestępstwa. Z tego co wiadomo Pan Marian popełnił przestępstwo polegające na
          zatajeniu w oświadczeniu majątkowym istotnych faktów.Jest to przestępstwo
          podlegające rygorom kodeksu karnego. Stąd jak sądzę sprawą zajmie się dodatkowo
          prokuratura.
        • big66 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 06.07.07, 16:42
          A co mu tam jakaś wojewodzina? On ma swoje ekspertyzy i przewodniczącym jest i
          będzie!!! taki wywiad opublikował organ prasowy LPR-SLD czyli Tygodnik Ziemi
          Piotrkowskiej. Wszyscy się mylą tylko nie MB czy tam BM ( jak kto woli).A nawet
          jak się ich nagra to i tak się wyprą, jak coś podpiszą to też się wyprą, a jak
          coś sp... - nie możliwe - to nie oni. Oj, jak dzieci w piaskownicy.
        • analityk51 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 18.07.07, 11:13
          Ale fajne są te oświadczenia majątkowe !!! Z analizy - a w końcu analityk
          jestem- wynika że w magistracie panuje jakiś dziwny system. Prezydent miasta
          zarabia mniej od skarbnika ( biorąc tylko pod uwagę pracę w UM), jeśli
          zsumujemy docody z innych tytułów jak zlecenia, wynagrodzenia z umów o dzieło i
          inne dziwne dochody, to okaże się że zarabia dużo mniej od sekretarza. No cóż
          prezydencie-masz odpowiedzialność a kasiorkę biorą inni. Jak sobie poczytacie
          oświadczenia radnych, a zwłaszcza MB to dojdziecie do wniosku że lepiej nie być
          prezydentem. Za pełnienie zaszczytnych funkcji można posiedzieć ( w kiciu np) a
          tych z dugiej linii, tak zwanych rozprowadzaczy nic nie bierze. Ot jakaś partia
          coś tam wytknie, albo druga linia podrzuci temacik na odciągnięcie uwagi.
    • prawdzic1 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 21.07.07, 20:45
      Większość sra we własne gniazdo (myślę że madox mi wybaczy).Moje Miasto zawsze
      trąca prowincjonalną myszką.Przez lata socrealizmu nigdy nie miało prawdziwego
      gospodarza.Gdy wreszcie ktoś chce coś dla Niego zrobić , trzeba go zgnoić i
      zdeptać.A do tej pory co zrobili tzw Młodzi Demokraci , w/g mnie wielkie g...o.
    • brzeskaa Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 23.07.07, 23:32
      Wynik głosowania - żenada w wykonaniu radnych. Zero honoru, brak zasad. Tych, co
      pozwolili MB na zasiadanie nadal w radzie (skoro sam nie ma honoru by odejść w
      przypadku nawet cienia podejrzenia) wyborcy powinni wywalić z tej rady na zbity
      pysk. Szczególnie żałosne jest kunktatorstwo tych reprezentantów mieszkańców
      naszego miasta, wybranych z ramienia RiG. Kręcą lody chłopaki i już.
      W Szwecji 2-3 lata temu tamtejsza minister zapłaciła w hipermarkecie jakieś
      grosze za pampersy. Tyle, że rządową kartą. Natychmiast zrezygnowała ze
      stanowiska. A tu - wioooocha!
      • big66 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 28.08.07, 00:09
        Co tu czytać !!! Wstyd !!! Kłamie gość jak najęty a prokurator
        milczy !!! Przecież facet napisał pod opdpowiedzioalnością karną że
        nie zarządza działalnością gospodarczą w swoim oświadczeniu
        majątkowym !!! Gdzie tu prawo !!! Kłamią i mataczą a Piotrków
        wieśniaczeje. Matusewicz siedział i siedzi , Łyżwiński siedzi,
        urzędaski siedzieli i pewnie będą siedzieć, a Przewodniczący ma
        jakiś immunitet czy coooooo ????
        A może wszyscy mogą kłamać, mataczyć, promować korupcję.... i brać z
        naszej kieszeni kasę ??? To mnie wkurza. Kogo jeszcze ????
    • bigos_kk Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 30.08.07, 12:03
      piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/wydarzenia/764168.html
      "Rada skarży decyzję wojewody
      dziś
      Rada Miasta w Piotrkowie zaskarży do Wojewódzkiego Sądu
      Administracyjnego zarządzenie zastępcze wojewody łódzkiego w sprawie
      wygaszenia mandatu Mariana Błaszczyńskiego, przewodniczącego rady.
      Uchwałę w tej sprawie podjęli radni podczas wczorajszej sesji. 12
      było za skargą na decyzję wojewody, 10 przeciw, a jedna osoba
      wstrzymała się od głosu i był nią sam Błaszczyński. W ten sposób,
      choć według prawnych służb wojewody, radny powinien stracić mandat,
      będzie mógł go pełnić jeszcze przez wiele miesięcy, bo nawet w razie
      negatywnego dla niego orzeczenia WSA, przysługiwać będzie
      zaskarżenie wyroku do NSA.

- Rada skompromitowała się odrzucając decyzję wojewody, a dziś grupa
      radnych sugeruje, że to wojewoda złamała prawo - oburzał się radny
      Andrzej Czapla (PO). - W naszej ocenie doszło do formalnego złamania
      przepisów przez radnego. Liczyliśmy, że jest człowiekiem honoru i
      sam zrezygnuje ze stanowiska. Nie kompromitujmy się po raz kolejny -
      apelował.

Radny Tomasz Stasiak (Prawica Razem) przekonywał, że decyzja
      wojewody jest krzywdząca dla Błaszczyńskiego.

O możliwości złamania ustawy o samorządzie gminnym przez radnego
      powiadomiła wojewodę posłanka Elżbieta Radziszewska, wskazując na
      fakt, że zasiada on w zarządzie klubu sportowego, który prowadzi
      działalność gospodarczą z wykorzystaniem majątku gminy.

(oby) - Dziennik Łódzki"

Czy SMD może podać nazwiska tych 12 radnych-pajacy?
      • politykierek Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 30.08.07, 23:28
        Cytuję: "Tym razem grupa radnych poszła jeszcze dalej sugerując, że
        to Wojewoda złamał prawo…”.
        To po prostu woła o pomstę do nieba!
        No, cóż! Jacy większościowi Radni takie zapyziałe miasto! Widać
        wyraźnie, że piotrkowski grajdołek nie ma zamiaru wyjść z zaścianka.
        Bo i po co? Tak nam tu swojsko i bezpiecznie!
        Byle do wiosny!
        Oby tylko co niektórych nie zaskoczyła lokalna Wiosna Ludów!

PS. Dobrze, że z Waszej strony o tym się dowiedziałem, bo lokalna
        prasa ani mru, mru!

• bigos_kk Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 31.08.07, 08:10
          O czym się dowiedziałeś z forum?
          O samym fakcie poinformował wczorajszy "Dziennik Łódzki" -
          znajdziesz to w podanym przeze mnie linku.
          Chyba, że masz na myśli to:
          "Podczas XIII sesji Rady Miasta, radni zdecydowali, że odwołają się
          od decyzji Wojewody Łódzkiego stwierdzającej wygaśnięcie mandatu
          radnego Marian Błaszczyńskiego.
          Z inicjatywą podjęcia uchwały w tej sprawie wystąpili: Tomasz
          Stasiak, Monika Tera, Mariusz Staszek, Jadwiga Wójcik."

Kto wybrał tych KRETYNÓW^???!!!
          • loczek1977 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 31.08.07, 08:49
            bigos_kk napisał:

> Kto wybrał tych KRETYNÓW^???!!!
            My wszyscy, niestety. Choć odpowiedzialność zbiorowa nie w modzie,
            ale niestety musimy to przyjąć do wiadomości, że to właśnie my,
            wyborcy zgotowaliśmy naszemu miastu taki los. No cóż jak to w
            ludowym porzekadle "Cygan tylko raz przechodzi przez wieś". W
            przyszłych wyborach pewnie damy się nabrać na inne sposoby
            zdobywania zaufania przez naszych kandydatów. Takie jest życie.
            • krasnal4 Re: Ponura prawda o Marianie Błaszczyńskim. Posłu 31.08.07, 09:57
              Czytam, czytam i z podziwu nie wychodzę. A może należałoby zadać
              inne pytanie. Czy Rada i Wojewoda mają uprawnienia Naczelnego Sądu
              Administracyjnego do skazania człowieka? A wiemy, z doświadczenia,
              że różne są interpretacje przepisów. Przykładem może być P.
              Radziszewska, P.Gronkiewicz - Waltz. Czy P. Janek ze
              Starowarszawskiej,gdzie nikt nie dawał mu szansy, a wygrał. Każdy ma
              prawo do obrony. I ten na dole, i ten na górze. A co powiecie, jak
              Maniek wygra? Przeprosicie Go? Nie sądzę. Dlatego ja z osądem
              poczekam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka