19.11.14, 18:54

W Działdowie i w Lidzbarku będzie II tura (akt.)


W II turze wyborcy zdecydują, kto zostanie burmistrzem Działdowa i Lidzbarka. W Działdowie najwiecej, bo prawie 48 % głosów oddano na Grzegorza Mrowińskiego, który 30 listopada zmierzy sie z Bronisławem Mazurkiewiczem. W Lidzbarku z kolei wygrał Maciej Sitarek, na którego oddano ok. 45 % głosów. Do II tury wszedł też Jan Rogowski.

Wielką niespodzianką jest przegrana Edmunda Ligmana w gminie Rybno. Już w I turze wygrał tu Tomasz Węgrzynowski. W Płośnicy do II tury weszli Krzysztof Groblewski i Daniel Ligman, a w gminie Działdowo wygrał Paweł Cieśliński i tu akurat niespodzianki nie było. II tura wyborów przeprowadzona zostanie w niedzielę, 30 listopada.

W trakcie głosowania nie dochodziło do większych incydentów. W jednej z komisji w Działdowie przewodniczący zauważył, że jeden z czlonków 2 razy wydał po 2 komplety kart do głosowania. O zdarzeniu zawiadomiono policję.

Radni

Do Rady Miejskiej w Lidzbarku weszli: Grażyna Zakrzewska, Tomasz Dudaniec, Andrzej Goszka, Mirosław Trzciński, Zbigniew Gutowski, Waldemar Iwankowski, Leon Chmielewski i Dariusz Nowiński (Wszyscy z KWW Blok Bezpartyjny), Michał Dzimira, Tadeusz Kosman i Paweł Ciesielski ( wszyscy z KWW Zrównoważonego Rozwoju Miasta i Gminy), Radosław Fryza i Piotr Mroczkowski (z KWW Lepszy Lidzbark) oraz Michał Kwiatkowski i Waldemar Skuza (z KWW Samorządowe Ugrupowanie Lokalne).

Do Rady Miasta w Działdowie weszli: Zbigniew Kociela (Wspólnota 2014),Patryk Piekarski (KWW Grzegorza Mrowińskiego), Grzegorz Mrowiński (KWW Grzegorza Mrowińskiego), Bogdan Kaszubski (KWW Bogdana Kaszubskiego), Jerzy Cybulski (Wspólnota 2014), Romulad Remiszewski (KWW Grzegorza Mrowińskiego), Marian Odachowski (KWW Bronisława Mazurkiewicza), Sławomir Pszenny (KWW Grzegorza Mrowińskiego), Andrzej Przybyszewski (KWW Bronisława Mazurkiewicza), Andrzej Tessar (Samorząd 2014), Stanisława Żywicka (Samorząd 2014), Roman Łukaszewski (Wspólnota 2014), Piotr Demski (PiS), Aleksandra Korzeniewska (KWW Bronisława Mazurkiewicza), Marek Dwórznik (KWW Marka Dwórznika), Leszek Gołębiewski (KWW Bronisława Mazurkiewicza), Paweł Świątek (KWW Grzegorza Mrowińskiego), Wojciech Śliwa (KWW Grzegorza Mrowińskiego), Czesław Sękowski (KWW Kocham Działdowo), Zenon Gajewski (PiS), Elżbieta Konarzewska (Razem dla Działdowa).

Do Rady Powiatu Działdowskiego weszli: Marian Janicki (Samorząd 2014), Wiesław Smereczyński (Samorząd 2014), Wiesław Cieślak (Samorząd 2014), Bogdan Kopański (Samorząd 2014), Jarosław Gawenda (Ugrupowania Lokalne), Dariusz Frejnik (Ugrupowania Lokalne), Janusz Kaczmarek (Ugrupowania Lokalne), Grzegorz Kaszubski (Wspólnota 2014), Dariusz Stachowiak (Wspólnota 2014), Krzysztof Aurast (PiS), Paweł Kraynik (PiS), Katarzyna Ceryn-Kowalska (PSL), Jan Korona (PSL), Kazimierz Sosiński (PSL), Magdalena Anczykowska (PSL), Andrzej Wiśniewski (PSL), Paweł Mostowicz (PSL), Marian Brandt (PSL), Bronisław Mazurkiewicz (SLD)

Obserwuj wątek
  • mw66 Wyniki wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów! 21.11.14, 17:56
   Prezydenci miast

   Elbląg
   Będzie druga tura. Urzędujący prezydent Elbląga Jerzy Wilk i Witold Wróblewski przeszli do drugiej tury wyborów prezydenta miasta – poinformowała Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu na podstawie nieoficjalnych danych ze wszystkich obwodów. Według tych danych, starający się o reelekcję Jerzy Wilk z PiS zdobył 37,25% głosów. Startujący z własnego komitetu, popierany przez PO i PSL, Witold Wróblewski otrzymał 31,01% głosów.

   Na kolejnych miejscach znaleźli się: Edmund Szwed (Obywatelski Elbląg) – 12,29%., Janusz Nowak (SLD) – 10,03%, Cezary Balbuza (Elbląski Komitet Obywatelski) – 3,77%, Robert Grabowski (Elblążanie Razem) – 3,30% i Adrian Meger (Kongres Nowej Prawicy) – 2,34% głosów.

   Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu ogłosiła również oficjalne wyniki głosowania do tamtejszej rady miejskiej. Najwięcej 13 mandatów zdobyło PiS, które będzie miało większość w 25-osobowej radzie. 8 mandatów uzyskała PO, SLD – 3, a komitet Wróblewskiego zdobył 1 mandat.

   Ełk
   Nie będzie drugiej tury. Obecny prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz zdecydowanym faworytem wyborów samorządowych na Warmii i Mazurach. Jak wynika z danych z większości ełckich komisji wyborczych zdobył ponad 77% głosów i wygrywa wybory prezydenta Ełku już w pierwszej turze, pokonując czterech rywali.

   Olsztyn
   Będzie druga tura. Miejska Komisja Wyborcza w Olsztynie podała wyniki głosowania po podliczeniu 97% protokołów. Największe poparcie uzyskał Czesław Jerzy Małkowski 39,58% głosów, przed Piotrem Grzymowiczem 25,43%, Obaj zmierzą się w drugiej turze. Iwona Arent 11,27%, Anna Wasilewska 10,69%, Andrzej Ryński, 7,44%, Marcin Adamczyk 3,03%, Andrzej Maciejewski 2,85%.

   Burmistrzowie

   Barczewo - burmistrzem Lech Nitkowski
   W Barczewie wygrał obecny burmistrz Lech Nitkowski (Komitet Wyborczy platforma Obywatelska RP), który uzyskał 2987 głosów (51,62%). Pokonał Andrzeja Maciejewskiego (Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni w Gminie Barczewo) – 2006 głosów (34,66%) i Aleksandra Józefa Wrzoska (Komitet Wyborczy Wyborców Integracja – na rzecz Gminy Barczewo) – 794 głosy (13,72%).

   Bartoszyce
   Po trzech kadencjach z fotelem burmistrza Bartoszyc żegna się Krzysztof Nałęcz startujący z komitetu Niezależność. Uplasował się na czwartym miejscu przegrywając z Wojciechem Prokockim, Piotrem Petrykowskim i Wiolettą Machniewską. Do drugiej tury wyborów na burmistrza Bartoszyc wejdą dotychczasowy starosta powiatu Wojciech Prokocki oraz Piotr Petrykowski.

   Biała Piska
   W Białej Piskiej dogrywka. W drugiej turze zmierzą się Beata Sokołowska, która uzyskała 22,62% głosów i dotychczasowy wiceburmistrz Wojciech Zbigniew Stępniak z poparciem 49,25%.

   Biskupiec – burmistrzem Kamil Mieczysław Kozłowski
   W Biskupcu w pierwszej turze wygrywa Kamil Mieczysław Kozłowski (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe) – 3674 głosy (55,82%), który pokonał Jana Maścianicę (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Dobre Biskupiec) – 1134 głosy (17,23%), Radosława Blocha – 989 głosów (15,03%) i Leszka Karola Smolisa (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem) – 785 głosów (11,92%).

   Bisztynek
   W Bisztynku mieszkańców czeka druga tura między Markiem Dominiakiem a Zbigniewem Filipczykiem.

   Braniewo
   W Braniewie będzie druga tura. Urzędujący burmistrz Henryk Mroziński zmierzy się z Moniką Trzcińską.

   Dobre Miasto
   W Dobrym Mieście wybory mogą zakończyć się w pierwszej turze. Obecny burmistrz Stanisław Trzaskowski prawdopodobnie wygrał o włos, zdobywając 50,8 procent głosów.

   Działdowo
   W Działdowie burmistrz Bronisław Mazurkiewicz zmierzy się z Grzegorzem Mrowińskim, który ma poparcie na poziomie 47%. Na Mazurkiewicza głosowało 31% mieszkańców Działdowa.

   Frombork
   W pierwszej turze wygrała dotychczas urzędująca burmistrz Małgorzata Wrońska.

   Giżycko
   Na drugą turę zanosi się w Giżycku. Wojciech Iwaszkiewicz zdobył 45% głosów, a dotychczasowa burmistrz Jolanta Piotrowska ma nieco ponad 27% poparcia.

   Gołdap
   Potwierdziły się informacje o przegranej rządzącego miastem przez cztery kadencje burmistrza Gołdapi Marka Mirosa. Marek Miros zdobył 3241 głosów, a jego przeciwnik Tomasz Luto 4016 głosów. Zwycięzca ma 36 lat, jest bezpartyjny i pracuje w Straży Granicznej.

   Górowo Iławeckie
   Według nieoficjalnych wyników, burmistrzem Górowa na drugą kadencję pozostanie Jacek Kostka. Zdeklasował swojego kontrkandydata Jerzego Bubełę, zdobywając 65% głosów. Frekwencja wyborcza w Górowie Iławeckim wyniosła 60%.

   Iława
   W Iławie będzie druga tura. 42% głosów zdobył Adam Żyliński. Bernadetta Hordejuk ma poparcie 24% wyborców. Najwięcej mandatów do rady miasta zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Adama Żylińskiego.

   Kętrzyn
   Drugiej tury najprawdopodobniej nie będzie w Kętrzynie. Obecny burmistrz Krzysztof Hećman uzyskał poparcie 57% mieszkańców.

   Kisielice
   W wyborach na burmistrza w Kisielicach w powiecie iławskim w pierwszej turze zwyciężył Rafał Ryszczuk. Frekwencja w gminie wyniosła ponad 52%.

   Korsze
   Walka o fotel burmistrza Korsz rozstrzygnie się między Ryszardem Ostrowskim, a Aliną Janiszewską.

   Lidzbark Warmiński
   W Lidzbarku Warmińskim odbędzie się druga tura wyborów. Obecny burmistrz Artur Wajs powalczy z Jackiem Wiśniowskim.

   Lidzbark Welski
   W Lidzbarku Welskim w powiecie działdowskim w drugiej turze zmierza się Maciej Sitarek i dotychczasowy burmistrz Jan Rogowski.

   Lubawa
   W Lubawie w wyborach na burmistrza zwyciężył dotychczasowy burmistrz Maciej Radke, który uzyskał 72,74% głosów. Frekwencja w mieście wyniosła 47,18%.

   Mikołajki
   Znamy oficjalne wyniki wyborów w Mikołajkach. Nowym burmistrzem zostanie Piotr Jakubowski, który uzyskał 69% poparcia.

   W radzie gminy 13 na 15 radnych jest z komitetu nowo wybranego burmistrza Piotra Jakubowskiego. Frekwencja w Mikołajkach wyniosła 48,8%.

   Miłakowo
   Nowym burmistrzem Miłakowa został dotychczasowy włodarz Aleksander Gawryluk. Uzyskał 63% poparcia. W radzie miasta większość, bo 9 mandatów, zdobył komitet Aleksandra Gawryluka. 3 mandaty – KWW Stowarzyszenie Ojca Włodyki i po jednym mandacie 3 kandydaci niezależni. Frekwencja w Miłakowie wyniosła 48,3%.

   Miłomłyn
   W Miłomłynie nowym burmistrzem będzie Stanisław Siwkowski, który uzyskał 58% głosów. Natomiast w 15-osbowej radzie miasta jego komitet będzie miał tylko 4 mandaty. Najwięcej 7 mandatów uzyskał komitet jego konkurenta, Pawła Jaskółowskiego. Frekwencja w Miłomłynie wyniosła 53,77%.

   Młynary
   Zmiana w Młynarach. W pierwszej turze burmistrzem został Marek Misztal.

   Morąg
   Znamy oficjalne wyniki wyborów w Morągu. Burmistrzem po raz kolejny został Tadeusz Sobierajski. Poparło go 59,3% wyborców.

   W Radzie Miasta w Morągu większość uzyskał komitet burmistrza Tadeusza Sobiejarskiego Zgoda i rozwój. Dostali 13 na 21 możliwych mandatów.

   Mrągowo
   W Mrągowie rozegra się druga tura wyborów na burmistrza. Zmierzą się w niej obecna burmistrz Otolia Siemieniec, która uzyskała 35,9%głosów i Waldemar Cybul, którego poparło 17,6% wyborców.

   W Radzie Miasta Mrągowa najwięcej mandatów będzie miał Komitet Wyborczy Mrągowska Wspólnota Samorządowa Otolii Siemieniec – zdobył 7 mandatów w 21-osobowej radzie.

   Nidzica
   W Nidzicy walkę o fotel burmistrza prawdopodobnie wygrał konkurent obecnego burmistrza Jacek Kosmala. Prawdopodobnie nie będzie tam drugiej tury wyborów.

   Nowe Miasto Lubawskie
   Znamy oficjalne wyniki wyborów w Nowym Mieście Lubawskim. Jedynym kandydatem był obecny burmistrz Józef Blank i pozostanie na stanowisku. 2936 mieszkańców poparło jego kandydaturę, a 696 głosowało przeciw. Frekwencja w mieście wyniosła 42,9%.

   Większość w radzie miasta uzyskał Komitet Wyborczy Z mieszkańcami. Obsadzą 13 z 15 stanowisk.

   PSL obejmie aż 3/4 mandatów w tamtejszej radzie powiatu. W 17 osobowej radzie powiatu PSL obejmie 13 mandatów i zwiększy swój stan posiadania o blisko 100%. Trzy mandaty weźmie Porozumienie Samorządowe (zbliżone do Platformy O
   • mw66 Ciąg dalszy 21.11.14, 17:59
    Olecko
    W Olecku na stanowisku pozostanie obecny burmistrz Wacław Olszewski, który według nieoficjalnych wyników zdobył 54 %.

    Olsztynek
    W Olsztynku też prawdopodobnie będzie druga tura. Burmistrz Artur Wrochna otrzymał około 45% głosów, a Jerzy Tytz – ma około 43% poparcia.

    Ostróda
    W drugiej turze wyborów zmierzą się obecny burmistrz Czesław Najmowicz, który uzyskał 26% głosów oraz były burmistrz Olgierd Dąbrowski, na którego oddało głos 22% mieszkańców.

    W wyborach do ostródzkiej Rady Miasta najwięcej, bo 5 mandatów uzyskał komitet wyborczy wyborców Olgierda Dąbrowskiego. 4 mandaty zdobyli przedstawiciele komitetu Dobro Wspólne, a 3 mandaty Prawo i Sprawiedliwość. Frekwencja w Ostródzie wyniosła nieco ponad 42%.

    Orneta
    Według nieoficjalnych danych Ireneusz Popiel zostanie na stanowisku burmistrza Ornety.

    Orzysz
    W Orzyszu o fotel burmistrza powalczą w drugiej turze Zbigniew Włodkowski, który uzyskał 41,03% głosów i Jan Aleszczek z 26,22%. Frekwencja wyniosła powyżej 50%.

    Pasłęk
    W Pasłęku wygrał burmistrz Wiesław Śniecikowski.

    Pasym
    W drugiej turze w Pasymiu spotkają się Bernard Mius i Cezary Łachmański.

    Pieniężno
    W Pieniężnie na trzecią kadencję wybrany został burmistrz Kazimierz Kiejdo.

    Pisz
    W Piszu druga tura wyborów prawdopodobnie rozegra się pomiędzy obecnym burmistrzem Janem Alickim a Andrzejem Szymborskim.

    Reszel
    W Reszlu burmistrzem pozostaje Marek Janiszewski z 62% poparciem.

    Ruciane-Nida
    W Rucianem-Nidzie także będzie druga tura – zmierzą się obecny burmistrz Zbigniew Opalach z Piotrem Felińskim.

    Ryn
    W Rynie wygrał dotychczasowy burmistrz Józef Karpiński z poparciem 64,17%. Najwięcej, bo 10 mandatów na 15 przypadło radnym z Komitetu Józefa Karpińskiego. Frekwencja wyborcza wyniosła 47,85%.

    Sępopol
    W Sępopolu dojdzie prawdopodobnie do drugiej tury, a będą w niej rywalizowali Grzegorz Mucha i Irena Wołosiuk.

    Sorkwity
    W Sorkwitach w wyborach wzięło 59,8% uprawnionych do głosowania wyborców. W głosowaniu na wójta odbędzie się jednak druga tura. Nowy włodarzem zostanie albo Józef Maciejewski, który uzyskał prawie 50% głosów, albo Piotr Wołkowicz.

    10 na 15 mandatów w Radzie Gminy Sorkwity ma komitet Józefa Maciejewskiego.

    Susz
    56% głosów zebrał dotychczasowy burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski i zostanie na stanowisku.

    Szczytno
    W Szczytnie na razie na prowadzeniu jest obecna burmistrz Danuta Górska, drugi jest Henryk Żuchowski, ale zanosi się na drugą turę wyborów.

    Tolkmicko
    W powiecie elbląskim Andrzej Lemanowicz pozostanie burmistrzem Tolkmicka. Nie miał rywali w wyborach, ale – jak przyznaje – wcale nie było łatwiej niż wtedy, gdy trzeba się mierzyć z konkurencją. Andrzej Lemanowicz dziękował wyborcom za 80% poparcie.

    Węgorzewo
    W Węgorzewie także ma być druga tura. Wystartują w niej obecny burmistrz Krzysztof Piwowarczyk i Agnieszka Szałko.

    Zalewo
    Nie będzie drugiej tury wyborów w Zalewie. Z wynikiem ponad 60% procent głosów wygrywa Marek Żyliński – dotychczasowy burmistrz.

    Wójtowie

    gmina Banie Mazurskie
    W drugiej turze wyborów na wójta gminy Banie Mazurskie zmierzą się Łukasz Kuliś i Jan Sobuta.

    gmina Bartoszyce
    W gminie Bartoszyce po raz trzeci wójtem będzie Jadwiga Gut. Ponad 300 głosami pokonała jedynego rywala Władysława Bogdanowicza, uzyskując ponad 50% poparcia.

    gmina Biskupiec Pomorski
    Dogrywka odbędzie się w gminie Biskupiec Pomorski. Tam Grzegorz Witkowski zmierzy się z Arkadiuszem Dobkiem.

    gmina Braniewo
    Ponad 67% głosów zdobył rządzący gminą wójt Tomasz Sielicki.

    gmina Budry
    Wójtem gminy Budry w powiecie węgorzewskim, będzie nadal Józef Markiewicz.

    W Radzie Gminy 5 przedstawicieli będzie miał Komitet Wyborczy Wyborców Budry 2014, 2 głosy – Komitet Wyborczy PiS oraz Czas Na Zmiany w Pawłowie. Będzie także jeden reprezentant Komitetu Wyborczego Wyborców Więcki dla Wszystkich.

    gmina Dywity
    W Dywitach wójtem ponownie będzie Jacek Szydło, który zdobył 52% głosów. Jego rywal Henryk Pach uzyskał 48% poparcia.

    gmina Dubeninki
    Wójtem gminy Dubeninki został Ryszard Zieliński, który uzyskał 70% poparcia mieszkańców.

    Większość w radzie gminy mają przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Zielińskiego – 9 osób w 15-osobowym składzie. 4 radnych ma komitet NGO, a po jednym przedstawicielu komitety SLD Lewica Razem oraz Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy.

    gmina Działdowo
    W Działdowie o fotel wójta będą rywalizowali obecny wójt Paweł Cieśliński oraz Krystian Chyliński.

    gmina Dźwierzuty
    Dotychczasowy wójt Dźwierzut Czesław Wierzuk przegrał wybory. Nowym wójtem będzie Marianna Szydlik.

    gmina Elbląg
    Według wciąż nieoficjalnych wyników, wójtem gminy Elbląg pozostaje Genowefa Kwoczek.

    gminie Ełk
    Urzędujący wójt Antoni Polkowski zmierzy się z zastępcą wójta gminy Wieliczki Tomaszem Osewskim.

    gmina Gietrzwałd
    W Gietrzwałdzie w powiecie olsztyńskim będzie druga tura wyborów na wójta gminy. Zmierzą się Marcin Sieczkowski, który uzyskał 37,2% i Mieczysław Ziółkowski z 26,3% poparciem.

    gmina Giżycko
    W drugiej turze o fotel wójta powalczą Marek Jasudowicz, który uzyskał 41% poparcia i dotychczasowy wójt Andrzej Sieroński z 38 proc. Najwięcej mandatów w radzie gminy uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Kochamy Mazury – Dobro Wspólne.

    gmina Godkowo
    Będzie druga tura. W gminie Godkowo do dogrywki staną obecny wójt Janusz Grzywalski i Andrzej Bondaruk.

    gmina Grodziczno
    Największą niespodzianką była porażka Kazimierza Konicza, wójta gminy Grodziczno. Pokonał go w pierwszej turze Tomasz Szczepański.

    gmina Górowo Iławeckie
    W gminie wiejskiej Górowo Iławeckie wójtem pozostaje na trzecią kadencję Bożena Olszewska-Świtaj.

    gmina Gronowo Elbląskie
    W gminie Gronowo Elbląskie wybory wygrał Marcin Ślęzak

    gmina Grunwald
    W Grunwaldzie będzie druga tura. O fotel wójta powalczą dotychczasowy włodarz Henryk Kacprzyk, który uzyskał 41% poparcia i Adam Szczepkowski, na którego zagłosowało 26% wyborców. Większość w radzie gminy uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Grunwald, który dostał 5 na 15 mandatów. Frekwencja w gminie Grunwald wyniosła 54,35%.

    gmina Iława
    wybory wygrał dotychczasowy wójt Krzysztof Harmaciński i radni z jego komitetu zdobyli najwięcej, bo 13 mandatów do rady gminy.

    gmina Janowiec Kościelny
    W Janowcu Kościelnym, w powiecie nidzickim, padł rekord frekwencyjny – do urn poszło 72,52% wyborców. W pierwszej turze zwyciężyła dotychczasowa wójt Bożena Grochala.

    gmina Jedwabno
    W gminie Jedwabno będą rywalizowali obecny wójt Krzysztof Otulakowski i Sławomir Ambroziak.

    gmina Jeziorany
    Dogrywka zapowiada się także w Jezioranach. Tam najwięcej głosów zdobyli Zbigniew Czabrycki i Leszek Boczkowski.

    gmina Jonkowo
    W Jonkowie dogrywka. W drugiej turze dotychczasowy wójt Wojciech Giecko zmierzy się z Waldemarem Remiszewskim.

    gmina Kalinowo
    W Kalinowie nie będzie zmian. Jedynym kandydatem był obecny wójt Andrzej Bezdziecki, który pozostanie na stanowisku.

    gmina Kętrzyn
    W gminie Kętrzyn powalczą obecny wójt Sławomir Jarosik i Paweł Bobrowski.

    gmina Kiwity
    Drugiej tury nie będzie w gminie Kiwity. Wójtem pozostaje Wiesław Tkaczuk.

    gmina Kolno
    W gminie Kolno w powiecie olsztyńskim wybory wygrał dotychczasowy wójt Henryk Duda.

    gmina Kozłowo
    W gminie Kozłowo w powiecie nidzickim zwyciężył dotychczasowy wójt Jacek Jankowski z 55% poparciem.

    gmina Kowale Oleckie
    W Kowalach Oleckich obyło się bez drugiej tury. W wyborach na wójta zwyciężył Krzysztof Locman.

    gmina Kruklanki
    W Kruklankach, w powiecie giżyckim, będzie druga tura wyborów na wójta. Zmierzą się w niej Bartłomiej Artur Kłoczko z Komitetu Wyborczego Gmina Kruklanki-Nasza Mała Ojczyzna, który uzyskał 32,9% z Władysławem Gładkowskim z Komitetu Koalicyjnego SLD Lewica Razem, który miał 29,65% głosów. Frekwencja wyniosła 49%.

    gmina Kurzętnik
    Komisja wyborcza zakończyła prace w Kurzętniku. Nowym wójtem gminy został Wojciech Dereszewski. Dotychczasowego włodarz
    • mw66 Tomasz Dudaniec przewodniczacym 02.12.14, 18:56
     Tomasz Dudaniec wybrany został nowym przewodniczacym Rady Miejskiej w Lidzbarku. Jego kandydaturę w tajnym głosowaniu poparło 13 z 15 nowych radnych. Wiceprzewodniczącymi RM zostali Grażyna Zakrzewska i Dariusz Nowińskki.

     W czwartek, 27 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w kadencji 2014 - 2018. Nowi radni dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Na przewodniczącego RM zgłoszono tylko jedną kandydaturę - Tomasza Dudańca, który w tajnym głosowaniu otrzymał poparcie 13 z 15 obecnych na sesji radnych. Na wiceprzewodniczących zgłoszono kandydatury Grażyny Zakrzewskiej, Dariusza Nowińskiego i Radosława Fryzy. Na Grażynę Zakrzewską oddano 12 głosów, na Dariusza Nowińskiego - 13, a na Radosława Fryzę - 3. Przed głosowaniem każdy z kandydatów miał możliwość zaprezentowania swojej osoby i każdy z tej możliwosci skorzystał.

     Więcej w numerze 48 "Tygodnika" z 2 grudnia 2014 r.     • mw66 Wybory - wszystkie wyniki 02.12.14, 18:59
      Lidzbark - Maciej Sitarek - nowy burmistrz

      Działdowo - Grzegorz Mrowiński, Płośnica - Krzysztof Groblewski, Iłowo - Sebastian Cichocki, Lidzbark - Maciej Sitarek, gmina Działdowo - Paweł Cieślinski - tak przedstawiają się nieoficjalne wyniki II tury wyborów.

      4450 (61,97 %) głosy na Grzegorza Mrowińskiego, 2731 (38,03 %) głosów na Bronisława Mazurkiewicza - to wyniki wyborów w Działdowie. W gminie Działdowo Paweł Cieśliński - 1700 (61,73 %) wygrał z Krystianem Chylińskim - 1054 (38,27 %), a w Iłowie Sebastian Cichocki - 1865 (65,60 %) z Janem Willenbergiem - 978 (34,40 %). W Lidzbarku przewaga Macieja Sitarka - 3136 (62 %) nad Janem Rogowskim - 1947 (38 %) jest duża.
  • pupa12 Jan Rogowski przekazał Maciejowi Sitarkowi klucz . 09.12.14, 18:37
   Jan Rogowski przekazał Maciejowi Sitarkowi klucz do bram miasta
   W piątek, 5 grudnia, podczas II sesji Rady Miejskiej VII kadencji nowo wybrany burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek złożył ślubowanie. Od ustępującego burmistrza Jana Rogowskiego, oprócz życzeń i gratulacji, otrzymał symboliczny klucz do bram miasta. Podczas uroczystości wszystkie miejsca w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury były zajęte.

   Po uroczystym ślubowaniu, rozpoczynając swoje wystąpienie, nowy burmistrz podziękował mieszkańcom za udział w wyborach samorządowych. - Wysoką frekwencją mieszkańcy pokazali, że zależy im na przyszłości miasta i gminy Lidzbark. Bardzo dziękuję za oddanie tak dużej liczby głosów oraz jednoznaczne wskazanie mojej osoby jako nowego burmistrza. Ponad 3 tysiące zdobytych głosów to silny mandat zaufania i zobowiązanie do ciężkiej, rzetelnej pracy na rzecz gminy – powiedział. Szczególne słowa podziękowania skierował do swojej najbliższej rodziny za cierpliwość, oparcie oraz dużą dawkę motywacji. Nie zapomniał też o swoich najbliższym współpracownikach – członkach stowarzyszenia „Lepszy Lidzbark”, którym dziękował za ich bezinteresowne poświęcenie, ogromny nakład pracy, często kosztem rodziny i obowiązków zawodowych. - Chciałbym panu życzyć, żeby się panu powiodło, bo wtedy powiedzie się również mojemu miastu i mojej gminie - powiedział ustępujący burmistrz Jan Rogowski. Po raz pierwszy w historii przekazywania władzy wręczył nowemu burmistrzowi klucze do miasta. - To jest klucz wytrych. Wszędzie pan z tym kluczem wejdzie. Mam nadzieję, że też tam, gdzie będzie trzeba załatwiać różne sprawy urzędowe i finansowe. Wręczam panu ten klucz jako klucz przechodni. Kiedyś, nie wiem, może za 4 lata, może za 12 lat, pan przekaże go swojemu następcy. Zmiana na jakimkolwiek stanowisku jest zmianą naturalną i oczywistą. Tak również dzieje się, jeśli chodzi o zmiany w samorządach. Tak się stało, że jest pan osobą bardzo młodą, co nie oznacza, że nie ma pan szans na sukces. Jestem, tak jak już powiedziałem, przekonany, że się panu powiedzie i będę się z tego powodu bardzo cieszył - podkreślił.

   Więcej w numerze 49 "Tygodnika" z 9 listopada 2014 r.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka