Dodaj do ulubionych

Komunikat GDDK i A w Olsztynie

27.03.17, 21:12
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie informuje, że we wtorek (28.03) na DK 51 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
Na drodze krajowej nr 51 w okolicy miejscowości Ameryka od godziny 7 rano wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z rozładunkiem transportu belek mostowych na budowę mostu nad Pasłęką, powstającego w ramach budowy drogi ekspresowej S51.

Zakończenie wprowadzonych utrudnień planowane jest na godzinę 19. Przez ten czas kierowcy musza podporządkować się wyznaczonym osobom, które będą nadzorowały ruchem.

Źródło: GDDKiA w Olsztynie

Przeczytaj cały tekst: Utrudnienia w ruchu na DK 51. Drogowcy będą przewozić belki mostowe - Olsztynek olsztynek.wm.pl/427541,Utrudnienia-w-ruchu-na-DK-51-Drogowcy-beda-przewozic-belki-mostowe.html#ixzz4cYTYdF7G
Obserwuj wątek
  • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 28.05.17, 21:15
   Osiem ofert. Bliżej do ekspresowej „siódemki”


   Osiem ofert wpłynęło na ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – oddział w Olsztynie przetarg na projekt i budowę odcinka trasy ekspresowej S7 z Napierk do Mławy (14 km) Najniższą cenę (294,7 mln zł) zaproponowało konsorcjum przedsiębiorstw Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, najwyższą (349,4 mln zł) - konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i Acciona Infraestrukturas SA z Madrytu.

   Kosztorys zamawiającego opiewa na 437, 9 mln zł.

   Jak poinformował nas Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w olsztyńskim oddziale GDDKiA, niebawem poznany wykonawcę. W ocenie ofert będą brane pod uwagę trzy kryteria: cena oraz czas realizacji i okres gwarancji.
   Przypomnijmy, że budowę drogi ekspresowej z Napierk do Płońska (71 km) podzielono na cztery odcinki realizacyjne. Oferty na wykonanie drugiego z nich, czyli Mława – Strzegowo (21,5 km), mają być otwarte w przyszłym tygodniu.
   (kj)
   • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 26.06.17, 18:52
    Nowy odcinek 7 -ki oddany


    Portal ciechanowinaczej.pl 26/06/2017
    Kategoria

    ,

    Kierowcy mogą korzystać z prawie 23-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S7 na odcinku Nidzica – Napierki. Stanowi on kontynuację istniejącej już drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Nidzica. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

    W ramach inwestycji powstało ok. 22,7 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S7. Wybudowane zostały drogi serwisowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska. Powstały węzły drogowe - „Nidzica Północ”, „Nidzica Południe”, „Powierż”, „Napierki”.

    Umowę na budowę podpisano 22 stycznia 2015 roku. Inwestycja o łącznej długości 22,7 km została podzielona na dwa krótsze odcinki realizacyjne. Zadanie I to budowa odcinka Nidzica Północ - Nidzica Południe o długości 9,1 km, a zadanie II - budowa odcinka Nidzica Południe - Napierki o długości 13, 6 km. Wykonawcą pierwszego zadania o wartości 229,4 mln zł jest Strabag Sp. z o.o. Drugie zadanie wykonała firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. za kwotę 263,1 mln zł. Odcinek Nidzica – Napierki był realizowany w ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Olsztynek (S51) – Płońsk (S10)” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji odcinka S7 Nidzica – Napierki, obejmujący oprócz robót budowlanych także koszty dokumentacji, wykupu gruntów, nadzoru wynosi 629 751 600,00 PLN, kwota wydatków kwalifikowalnych – 348 490 665,08 PLN, dofinansowanie – 296 217 065,31 PLN.

    Oddanie do ruchu odcinka Nidzica - Napierki o długości 22,7 km to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków. W województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już prawie 90 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km). W budowie znajdują się obecnie jeszcze 3 odcinki S7 o łącznej długości 29,8 km. Zakończenie tych inwestycji planowane jest w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej.
    • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 06.09.17, 18:25
     Przetarg na S7 Napierki – Mława rozstrzygnięty
     06-09-2017

     Rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 294,7 mln zł złożyło konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe.

     Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania. Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.     Odcinek Napierki – Mława to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

     Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
  • pupa12 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 13.09.17, 20:39

   Znamy wyniki przetargu na budowę kolejnego odcinka ekspresowej siódemki na Mazowszu

   Inwestycje, Znamy wyniki przetargu budowę kolejnego odcinka ekspresowej siódemki Mazowszu - zdjęcie, fotografia

   Portal ciechanowinaczej.pl 13/09/2017
   Kategoria

   ,

   Blisko 450 mln zł będzie kosztowała budowa odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Mławą a Strzegowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła właśnie przetarg na realizację inwestycji.

   W postępowaniu przetargowym zamawiający brał pod uwagę trzy kryteria: cenę, termin wykonania oraz okres gwarancji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure SA z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Firma zadeklarowała zrealizowanie inwestycji w 34 miesięcy, oferując jednocześnie 10-letnią gwarancję. Projekt oraz samą budowę liczącego ok. 21,5 km odcinka drogi wykona za kwotę 446,2 mln zł.

   Przypomnijmy, że odcinek Mława - Strzegowo to jeden z czterech odcinków ekspresowej siódemki na Mazowszu, które są przygotowywane do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Liczący łącznie blisko 71 km odcinek został podzielony na cztery mniejsze etapy: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława-Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 14 km). Dwupasmowa S7 będzie biegła nowym śladem od Napierek do Glinojecka, później będzie się łączyć z jej starym śladem aż do Płońska. Ma być gotowa na przełomie 2020 i 2021 roku.
  • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 23.10.17, 18:04
   Wybrali wykonawcę ostatniego odcinka S7 na Mazowszu

   Blisko 312 mln zł będzie kosztowała budowa ostatniego z czterech mazowieckich odcinków S7, pomiędzy Pieńkami a Płońskiem. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

   Gotowość wybudowania, liczącego ok. 13,7 km odcinka Pieńki - Płońsk, wyraziło w sumie jedenaście firm. Poza ceną, zamawiający przy otwarciu ofert brał pod uwagę termin realizacji oraz czas gwarancji. Wszyscy startujący w przetargu zadeklarowali zrealizowanie zamówienia w okresie 34 miesięcy oraz zaoferowali 10-letnią gwarancję. Tym samym o wyborze zwycięzcy przesądziła cena. Najkorzystniejszą, w wysokości 311,7 mln zł, złożyło właśnie konsorcjum firm STRABAG.

   Odcinek Pieńki-Płońsk to ostatni z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Wcześniej rozstrzygnięto przetargi na budowę trzech innych odcinków: Napierki–Mława, Mława–Strzegowo i Strzegowo-Pieńki.

   Przypomnijmy, że cała inwestycja ma został zrealizowana do połowy 2021 roku.
   • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 22.12.17, 13:39

    Umowy na przebudowę dwóch odcinków S7 na Mazowszu podpisane

    Inwestycje, Umowy przebudowę dwóch odcinków Mazowszu podpisane - zdjęcie, fotografia

    Fotka nr 0 z 3
    Fotka nr 1 z 3
    Fotka nr 2 z 3

    Portal ciechanowinaczej.pl 20/12/2017
    Kategoria

    ,

    Dziś (środa, 20 grudnia) podpisane zostały umowy na przebudowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 na Mazowszu, liczących łącznie ok. 35,5 km. Są to Napierki – Mława (14 km) i Mława – Strzegowo (21,5 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa, których przebudowę przygotowuje olsztyński oddział GDDKiA.

    Inwestycję obejmuje budowę 71 km drogi S7 i została podzielona na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

    Odcinek Napierki – Mława za blisko 295 mln zł wykona firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Z kolei odcinek Mława – Strzegowo za nieco ponad 446 mln zł wybuduje konsorcjum firm Porr S.A. (poprzednia nazwa Porr Polska Infrastructure S.A.) z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Obaj wykonawcy zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

    Oba kontakty mają zostać zrealizowane do 20 kwietnia 2021 r.

    (za: GDDKiA)
  • pupa12 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 03.03.19, 07:42
   www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/gdansk-warszawa-krakow-i-zakopane-kiedy-bedzie-gotowa-droga-ekspresowa-s7/v3dcn0e
   • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 08.06.19, 17:56
    Ruszają prace archeologiczne na odcinku S7,
    Portal ciechanowinaczej.pl 07/06/2019 14:00

    Dziś (7 czerwca) podpisana została umowa wykonawcza na ratownicze badania archeologiczne wraz z opracowaniem wyników tych badań na stanowiskach archeologicznych zlokalizowanych na trasie drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk, który przebiega m.in. przez gminę Glinojeck.

    Wkrótce ruszą badania archeologiczne

    Badania archeologiczne zostaną przeprowadzone na ośmiu stanowiskach usytuowanych w okolicach miejscowości Pepłowo, Nowa Wieś, Wola Dłużniewska, Dłużniewo, Ćwiklinek, Cieciórki, Mdzewo i Kuklin. Miejsca te zostały wytypowane na podstawie wcześniejszych badań powierzchniowych. Są to stanowiska o powierzchni nie większej niż 40 arów. Wykopaliska potrwają od 15 do 20 dni od dnia przekazania terenu w zależności od stanowiska. Po zakończeniu badań wykopaliskowych archeolodzy będą mieli 12 miesięcy na opracowanie wyników badań dla poszczególnych stanowisk.

    Wykonawca

    Wykonawcą prac archeologicznych będzie konsorcjum firm: APB THOR Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Poznaniu i Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska z siedzibą w Zielonej Górze. Maksymalny koszt badań ustalony został na poziomie 36,1 tys. zł brutto.

    Umowa ramowa - nowa formuła

    Niniejsza umowa wykonawcza została zawarta na podstawie umowy ramowej. Jest to nowa formuła wyłaniania wykonawców badań archeologicznych podczas inwestycji drogowych. Polega ona na tym, że we wcześniejszym przetargu wyłoniliśmy kilku wykonawców, z którymi zawarliśmy umowę ramową na wykonywanie archeologicznych badań wykopaliskowych, które mogą wystąpić w trakcie prowadzenia prac budowlanych. W umowie tej określone zostały zaproponowane przez wykonawcę stawki wynagrodzenia, ramowy czas na prowadzenie badań wykopaliskowych oraz opracowanie wyników badań. W trakcie pojawiania się potrzeby wykonania badan archeologicznych zawieramy umowę wykonawczą z jednym wykonawcą wyłonionym spośród tych, którzy podpisali umowę ramową.

    Umowa ramowa na wykonywanie badań archeologicznych ma na celu skrócenie procedury wyłaniania wykonawcy wykopalisk podczas trwania budowy. W rezultacie jednego przetargu zawieramy umowy ramowe z wykonawcami, którzy będą w czasie określonym w umowie (max. 4 lata) mogli ubiegać się o wykonanie konkretnych badań archeologicznych. W rezultacie nie będziemy, w razie pojawiania się kolejnych stanowisk archeologicznych, musieli za każdym razem ogłaszać przetargu. Przy dużej wartości zamówienia takie postępowania przetargowe mogą trwać ok. 2 miesięcy - jeśli nie ma odwołań. Wyłonienie wykonawcy wykopalisk w oparciu o umowę ramową to kilka dni.

    S7 Napierki - Płońsk

    Budowa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk to inwestycja obejmującą budowę 71 km drogi S7. Zadanie zostało podzielone na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Obecnie toczy się procedura uzyskiwania decyzji ZRID.

    Karol Głębocki
    Reklama
    • mw66 Re: Komunikat GDDK i A w Olsztynie 03.09.19, 15:56
     naszamlawa.pl/wiadomosci/budowa-s7-jeszcze-we-wrzesniu-sa-zezwolenia-na-dwa-odcinki/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka