Dodaj do ulubionych

Dotacja dla SP w Koszelewach

29.08.18, 18:49

Duże inwestycje w SP im. J. Korczaka
Blisko milion złotych dofinansowań pozyskała gmina Rybno na prace remontowo-budowlane w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach. W obiekcie realizowane są obecnie cztery inwestycje, a pieniądze na ich wykonanie pochodzą z programów unijnych oraz rządowych.

W ramach projektu „Modernizacja energetyczna budynków publicznych: Szkoła Podstawowa w Koszelewach” wykonane zostanie ocieplenie ścian zewnętrznych płytami styropianowymi wraz z ociepleniem stropodachu, wymianę grzejników z termostatami oraz opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED. Ponadto na budynku zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna umożliwiająca pozyskiwanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Całkowity koszt inwestycji wynosi 299.445,90 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 237.637,96 zł. Roboty zaplanowane są do końca grudnia br. Wykonawcą zadania jest Firma Ogólnobudowlana Hart-Bud Marek Kowalkowski. Kolejna inwestycja pn. „Przebudowa pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach” współfinansowana jest ze środków budżetu wojewody warmińsko-mazurskiego. Całkowita wartość zadania to 66 011,00 zł, w tym dofinansowanie ze środków budżetu wojewody w kwocie 30.453,00 zł. W efekcie zostaną zaadaptowane do użytkowania pomieszczenia dydaktyczne spełniające wymagania funkcjonalne-użytkowe oraz wymagania techniczne i normowe wynikające z obowiązujących przepisów przyjętych dla obiektów pełniących funkcję edukacyjną, kulturalno-naukową i wychowawczą, stwarzające dobre warunki do nauki oraz kształtowania funkcji poznawczych. Wykonawcą inwestycji jest Firma KIM Sp. z o. o. Ponadto realizowana jest budowa sali sportowej przy szkole. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Rozpoczęcie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 r. Przy Szkole Podstawowej w Koszelewach powstanie sala sportowa z zapleczem socjalno-użytkowym wraz z kompletnym wyposażeniem. Całkowity koszt 844.151,82 zł, w tym dofinansowanie 698.071,90 zł. Wykonawcą zadania jest Firma Usługi Ogólnobudowlane Urszula Zielińska. Równocześnie trwają prace związane z przebudową biblioteki szkolnej w celu utworzenia miejsca na gabinet dla pedagoga szkolnego i gabinet profilaktyki zdrowotnej. Planowany koszt zadania wynosi 9.000,00 zł. Prace adaptacyjne wykonywane są przez pracowników robót interwencyjnych zatrudnionych przez Urząd Gminy Rybno.

Łączny koszt wszystkich inwestycji to ponad 1,2 mln zł, z czego dofinansowania wynoszą ponad 966 tys. zł, co stanowi 79 proc. (z tyg działdowskiego)
Obserwuj wątek
  • mw66 Re: Dotacja dla SP w Koszelewach 18.11.18, 13:00

   Powstaje sala gimnastyczna

   Rozpoczęła się budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Koszelewach. Planowana wartość zadania wynosi ponad 844 tys. zł i jest współfinansowana ze środków unijnych w wysokości 83 proc.

   Prace mają się zakończyć wraz z końcem 2019 roku. Wykonawcą zadania jest Firma Usługi Ogólnobudowlane Urszula Zielińska. - Wybudowanie sali gimnastycznej pozwoli na pełną realizację programu wychowania fizycznego w szkole oraz organizację zawodów sportowych na różnych szczeblach. Umożliwi prowadzenie zajęć pozalekcyjnych uczniom, a także uprawianie sportu społeczności lokalnej. Wybudowanie sali gimnastycznej w znaczący sposób wpłynie na rozwój fizyczny i zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży szkolnej oraz mieszkańców – mówi wójt Tomasz Węgrzynowski.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka