Dodaj do ulubionych

Wybory do samorządów

02.10.18, 14:59
Już za 19 dni pójdziemy do urn wyborczych i wybierzemy osoby, które przez kolejne pięć lat będą kierowały naszymi samorządami. Walka w gminach powiatu działdowskiego zapowiada się bardzo ostra. O sześć foteli ubiegać się będzie łącznie 21 kandydatów.

Najwięcej chętnych, by objąć stanowisko wójta, jest w gminie Rybno. Zgłosiło się aż sześciu kandydatów. Oprócz obecnego włodarza, Tomasza Węgrzynowskiego, który startuje z własnego komitetu, wójtami chcą zostać także: Piotr Gurgielewicz (KWW Zjednoczeni Dla Gminy Rybno), Piotr Kamiński (KWW Z Ludźmi Dla Ludzi), Andrzej Kornacki (KWW Samorząd 2018), Edmund Ligman (KWW Edmunda Ligmana) oraz Mirosław Mężykowski (KWW Mirosława Mężykowskiego). Równie ciekawie może być w gminie Działdowo, gdzie o reelekcję nie ubiega się obecny wójt Paweł Cieśliński. Jego miejsce chce zająć pięć osób.

Więcej w aktualnym wydaniu TD.Obserwuj wątek
    • mw66 Re: Wybory do samorządów 02.10.18, 15:02


      Znamy już listy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Znaleźli się na nich przedstawiciele z naszego powiatu.

      Z listy PSL startują Stanisław Żelichowski z Iłowa oraz Andrzej Wiśniewski z Lidzbarka. Na listach Koalicji Obywatelskiej są: Jakub Garbacz (Działdowo), Jerzy Czuchan (Rybno) oraz Małgorzata Zawodnik (Lidzbark). Przedstawicieli z Działdowa ma także lista SLD Lewica Razem. Są nimi Tomasz Kordecki oraz Elżbieta Karlsson. Z listy Kukiz’15 kandyduje Marcin Konicz z Jeglii, a z PiS Robert Gontarz z Tuczek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka