Dodaj do ulubionych

Strajk nauczycielski

05.04.19, 18:08
tygodnikdzialdowski.pl/lidzbark/752-strajk-na-terenie-gminy-i-miasta-lidzbark
Obserwuj wątek
  • mw50 Re: Strajk nauczycielski 05.04.19, 18:10


   Nauczyciele wszystkich placówek z terenu gminy Rybno opowiedzieli się za strajkiem. Głosowania nie były jednak jednogłośne.

   Referenda w sprawie strajku nauczycieli odbyły się we wszystkich siedmiu placówkach na terenie gminy Rybno. Na 185 uprawnionych do głosowania przystąpiło 166 osób. Aż 154 z nich opowiedziało się za strajkiem, co daje łączny wynik 92,77 proc.

   Najwięcej nauczycieli na „tak” zagłosowało w Szkole Podstawowej w Rybnie (42 na 43 biorących udział) oraz Szkole Podstawowej w Hartowcu (21 na 22). W obu szkołach frekwencja wyniosła 100 procent.

   Więcej o strajku nauczycieli w najbliższym wydaniu TD.
  • mw50 Re: Strajk nauczycielski 05.04.19, 18:11

   Komunikat burmistrza ws. strajku nauczycieli

   PP
   Działdowo
   03 kwiecień 2019

   W związku z planowanym na 8 kwietnia rozpoczęciem akcji strajkowej przez pracowników działdowskich przedszkoli i szkół, burmistrz Działdowa opublikował komunikat skierowany do rodziców.

   „Uprzejmie informuję, iż począwszy od tego dnia aż do odwołania istnieje uzasadniona obawa, że placówki oświatowe w Działdowie nie zapewnią opieki Państwa dzieciom. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki we własnym zakresie. W przypadku przedszkoli prowadzonych przez Gminę-Miasto Działdowo strajk prawdopodobnie obejmie wszystkie placówki i niestety nie ma możliwości zapewnienia opieki dla wychowanków. W przypadku szkół, istnieje możliwość zapewnienia opieki dla niewielkiej grupy dzieci najmłodszych (tylko klasy I-III), ale tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy rodzic w żaden inny sposób nie zapewni opieki dla dziecka. Rodziców bardzo proszę o wcześniejsze (do 5 kwietnia br.) zgłoszenie potrzeby zapewnienia opieki dla dziecka do dyrektora szkoły. W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontaktowanie się bezpośrednio z dyrektorem właściwej placówki oświatowej, który ma obowiązek udzielenia wyczerpującej informacji” – czytamy w komunikacie Grzegorza Mrowińskiego.

   Burmistrz Działdowa poinformował również, że trwają prace nad organizacją egzaminów pomimo zapowiadanej akcji strajkowej. Dodatkowo przeprosił za zaistniałą sytuację i zaapelował o wyrozumiałość i zrozumienie dla postulatów strajkujących pracowników oświaty

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka