Dodaj do ulubionych

Droga nr 7 na półmetku

16.10.20, 15:09

Budowa dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki i Pieńki – Płońsk jest już na półmetku – poinformowali w ostatni czwartek przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Olsztynie i generalnego wykonawcy – firmy Strabag. Zaprosili dziennikarzy, żeby sami obejrzeli zaawansowanie prac.

Budowa obejmuje dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości ponad 35 km - Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki - Płońsk (ponad 13 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, na które umowy na realizację zostały podpisane we wrześniu ubiegłego roku.

Budowana jest droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. W ramach inwestycji powstaje m.in. 40 obiektów inżynierskich oraz 5 węzłów - Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. Nawierzchnia drogi będzie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu. Niejako „przy okazji” zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych.

Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł.

Szerzej w TC.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka