Dodaj do ulubionych

Powstana nowe mieszkania

16.10.20, 15:17
W Lidzbarku powstaną mieszkania zrealizowane w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz Maciej Sitarek oraz wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Jarosław Pucek.

NPK to pionierska myśl o budownictwie mieszkaniowym, która wychodzi ze społecznej inicjatywy. Podpisane 23 września porozumienie to pierwszy krok na drodze do budowy przystępnych cenowo mieszkań. Oznacza ono, że obie strony chcą przystąpić do realizacji projektu. Następnym etapem będzie powołanie grupy roboczej złożonej z przedstawicieli gminy oraz KZN. Będzie miała za zadanie określić aspekty techniczne i sposoby finansowania inwestycji. - Czas na przystąpienie do realizacji kolejnego punktu programu wyborczego. Mowa o mieszkaniach czynszowych. Obecnie sprawdzamy tereny, które są w posiadaniu gminy. Analizujemy lokalizacje zarówno przy ul. Myśliwskiej, jak i przy ul. Brzozowej – komentuje Maciej Sitarek.

Jak się dowiedzieliśmy, pierwszym etapem realizacji zadania będzie budowa budynku wielorodzinnego o czterech kondygnacjach i 32 mieszkaniach. Będą one dedykowane nie tylko młodym rodzinom, ale także tym, którzy z różnych powodów nie mają zdolności kredytowej, a chcieliby się usamodzielnić. Takie osoby będą mogły wynajmować mieszkania na specjalnych, korzystnych dla siebie warunkach, a w przyszłości będą miały możliwość wykupienia lokali na własność.( Z TD)


Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka