Dodaj do ulubionych

Najlepsze książki dotyczące origami

23.03.04, 10:55
Witam serdecznie. Moje pytanie stąd, że mam dwójkę dzieci (8 i 2 lata) i
chciałabym się z nimi w składanie origami czasem pobawić. Na rynku jest sporo
kisążek na ten temat, ale i rozbieżność cenowa duża i czytelność instruktażu
różna. Mam nadzieję, że mi coś polecicie już wypróbowanego.
Pozdrawiam- będę tu częściej zaglądać :-)
Iwona
Forum "Książki dla dzieci"
forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=16375
Obserwuj wątek
    • graz.ka Re: Najlepsze książki dotyczące origami 23.03.04, 22:37
      Witam Cię serdecznie!
      Na początek - zarówno dla 2. i 8. latka polecam najnowsze książki Doroty
      Dziamskiej - "Magiczne kółeczka" i "Magiczne kwadraty". Obie ukazały się w
      wydawnictwie "bis".
      www.wydawnictwobis.com.pl/
      Obie prezentują techniki płaskie origami, zawierają wprowadzenie w historię
      origami i są bardzo przyjazne dla dzieci i rodziców. Znajdziesz tam także
      informacje o możliwości zakupienia papieru - u producenta, wysyłkowo, choć są
      też miasta, gdzie można kupić go np. w sklepach z wyposażeniem dla plastyków
      lub papierniczych. Techniki płaskie wprowadzają dzieci w składanie papieru,
      uczą precyzji, rozwijają myślenie i dają poczucie sukcesu - a to pobudza
      zainteresowanie i motywację. Aby prace były ładne, dzieci nie powinny same
      wycinać kółek - zrób to sama jak najstaranniej lub specjalnym cyrklem do
      wycinania kółek - można kupić w sklepach dla plastyków, kosztuje ok. 30 zł -
      jeśli nie zdecydujesz się na zakup gotowych kółek.
      Kolejne książki Doroty Dziamskiej będą dotyczyły technik przestrzennych -
      wiosną ma się ukazać tom pt. "Świat z koła i kwadratu".

Następne książki to niestety pozycje archiwalne - może w jakiejś bibliotece lub
      antykwariacie?
      Masakatsu Yoshida - "Origami" cz.1 i 2. - najprostsze tradycyjne japońskie
      składanki;
      David Roberts - "Origami - dinozaury" - 6 modeli kolorowych dinozaurów do
      złożenia;
      dostępne na rynku:
      Martin Schulze "Papierowe samoloty" - widziałam niedawno w Empiku, ale sprzedaż
      także przez "Klub dla ciebie";
      w wydawnictwie "bis"
      Ilse Nimschowski - "Dziecinnie proste origami"
      "Origami dla przedszkolaków" - zapomniałam nazwiska autora, a książkę mam w
      pracy.
      W korzystaniu z tych książek też potrzebna dzieciom pomoc.

Oczywiście jest sporo innych książek, ale stopień trudności jest większy - te
      opisane wybierałam dla dzieci, 8 latek z Twoja pomocą sobie poradzi ;-) - jeśli
      Ty składasz choć trochę i odczytasz schemat.
      Polecam stronę w Internecie -
      rfoelker.sites.uol.com.br/
      proste składanki, ładne ilustracje i czytelne wskazówki.
      Wszystko jw. przetestowane - pracuję w przedszkolu, kółka składam już z 2,5 - 3
      letnimi dziećmi, prowadzę koło origami dla absolwentów przedszkola - dzieci w
      wieku 7 - 10 lat + jedna gimnazjalistka ;-)

Pozdrawiam - i zapraszam
      Grażka
      • reptar Re: Origami. Dinozaury. 06.11.04, 18:32
        graz.ka napisała:

> David Roberts - "Origami - dinozaury" - 6 modeli kolorowych dinozaurów do
        > złożenia;

Dajcie znać, gdyby ktoś zobaczył gdzieś tę książeczkę do kupienia...
        Wydana przez Egmont, daaawno temu, tzn. w 1994 r. Mam jeden egzemplarz,
        ale niestety - zużyty.
        • graz.ka Re: Origami. Dinozaury. 06.11.04, 21:12
          Był chyba ze dwa miesiące temu na Allegro, chyba za 8 zł.? Ale krótko, a ja
          jeszcze nie byłam tam zarejestrowana, też chciałam kupić. Mój egzemplarz też
          jest zdekompletowany, robiłam dinozaury dziecku.
          Zatem zaglądaj na Allegro - kupiłam tam właśnie unicefowską książeczkę z
          prościutkimi składankami - akurat na moje przedszkolaki, a kilku z ponad 20
          składanek też nie znałam.
      • pco1 Re: Najlepsze książki dotyczące origami 12.09.05, 22:10
        Pytanie do kogoś , kto przedstawia się, że wskoczył tu służbowo.
        Moja żona korzysta od pewnego czasu z Papierowych składanek, które wydała Nowa
        Era. Dzieciaki reagują na książeczki niezwykle spontanicznie. Pokazaliśmy je w
        Belgii podczaz zajęć w klasach młodszych i spontanicznośc była jeszcze większa.
        Ale, niedosyt jest też duży. Żona chciałaby się dowiedzieć gdzie wydawnictwo
        organizuje spotkania autorskie i warsztaty poświęcone zastosowaniu tych
        publikacji. Ponoć p. D. Dziamska nie prowadzi już warsztatów dla tego
        wydawnictwa. Dlaczego ? To wielka strata. Gdzie i czy w ogóle można spotkać się
        z tym autorem? Prosze o pomoc.Pozdrawiam. Tomek.
        • annadarda Re: Najlepsze książki dotyczące origami 14.09.05, 15:34
          Cześć Tomku,
          Jestem właścicielem księgarni z Warszawy i mam stały kontakt z Panią Dorotą
          Dziamską. W listopadzie w Warszawie Pani Dorota organizuje konferencje, na którą
          razem z żoną możecie się zgłosić. Jeśli będziesz zainteresowany prześle Ci
          formularz zgłoszeniowy i tematy konferencji. Pani Dorota już rzeczywiście nie
          wydaje i nie robi warsztatów w Nowej Erze ale za to robi to w innym
          wydawnictwie. Jeśli chcesz zobaczyć jej książeczki lub płytę z muzyką do zajęć
          kinezjologicznych jej autorstwa, to wejdź na stronę księgarni www.debowydom.pl
          i wyszukaj po nazwisku. Bądź zadzwoń do nas (022) 828-40-35
          Pozdrawiam, Ania
          • pco1 Re: Najlepsze książki dotyczące origami 14.09.05, 19:05
            Serdecznie dziekuję Pani Aniu. Byłem na stronie. Myślę,że żona odwiedzi
            księgarnię - choćby dlatego, że lubi Kubusia Puchatka. Mój syn go też lubił 21
            lat temu. Otrzymał od swojej drużynowej kartkę z papierowym Kubusiem
            Puchatkiem. Oczywiście zrobionym z kół. Oczywiście już wie Pani kto był jego
            drużynową. ( sama dh. Dziama - ale o tym szaa, bo niektórym sama myśl o tej
            osobie pogarsza samopoczucie, dobrze ,że nam poprawia )!!!!!!!!!!!!!!!!
            A swoją drogą ......., no,no ambitna księgarnia!!!!!!! Pozdrawiam. Tomek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka