Dodaj do ulubionych

Warsztaty origami w Łodzi 25-26.06.05.

06.05.05, 20:45
Zapraszam miłośników składania papieru na warsztaty origami do Łodzi - w
ostatni czerwcowy weekend, na powitanie lata :)))
Spotkanie poprowadzi Staszek Skibiński - Koordynator PCO w Lublinie,
instruktor origami. Program się doprecyzowuje, ale już dziś uzgodniliśmy, że
będą to przede wszystkim kusudamy i formy modułowe. Koszt udziału ok 40 zł.
Jak posprawdzam, to wpiszę też namiary na jak najtańsze noclegi :) (dla
przyjezdnych).
Wszystkie szczegóły pojawią się najpóźniej do 25 maja, zainteresownych proszę
o wpisywanie się tu lub zgłoszenia do mnie na maila gazetowego.

--
zapraszam na forum grażki o origami

serce jest bogactwem,
którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje
Obserwuj wątek
    • abigeil_sator Re: Warsztaty origami w Łodzi 25-26.06.05. 30.05.05, 20:03
      GRAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!

czemu ja dopiero teraz to czytam?
      czemu ja tego na mejla nie dostałam?
      przeciez wiesz ze ja mam bzika na punkcie kusudam :-(
      złamałaś mi serce!!!! :-(

tak w ogóle to przyjechały do mnie dwie ksiazki z USA i jedna to Kusudamy
      Tomoko Fuse :-D obie ksiazki na razie sa u Kasi bo ja nie moglam ich osobiscie
      odebrac :-( za kare Ci ich nie pokaze!!! chyba ze nauczysz mnie tego co
      robiliscie przez te dwa dni :-)

pozdrawiam
      Iza
        • abigeil_sator Re: Warsztaty origami w Łodzi 25-26.06.05. 31.05.05, 23:47
          graz.ka napisała:

> Iza - spoko - to dopiero za miesiąc :PPP
          > Czekam z mailem na program od Staszka.

uhm...
          przepraszam Grazynko :-(
          Kasia dzis uswiadomila mi moja pomylke :-(

> A na Ciebie jutro z książkami :)

chyba mi sloneczko weekendowe zaszkodzilo gdy pielilam wychodzace warzywka i
          truskawki... czy ja znowu przegapilam jakies spotkanie? wczoraj jak patrzylam
          na forum to wyszlo mi ze najblizsze spotkania sa w czerwcu :-(

pozdrawiam
          Iza
          • graz.ka Re: Warsztaty origami w Łodzi 25-26.06.05. 01.06.05, 06:58
            No, myślałam że przybiegniesz w ramach ekspiacji za pomyłkę ;P
            A spotkanie rzeczywiście w czerwcu - Kasia niech Cię przyprowadzi :)
            --

serce jest bogactwem,
            • graz.ka W programie: 02.06.05, 09:39
              Tomoko Fuse: pudełka,sześciany;
              krawędziowce;
              wielościany;
              kusudamy różnego typu, w tym i autorstwa Staszka S.;
              wariacje na temat modułu Sonobe;
              moduł kokardkowy i jego różne wykorzystanie.

--

serce jest bogactwem,
              • abigeil_sator Re: W programie: 06.06.05, 19:01
                ale mnie szczujesz :-(
                NIEDOBRA!!!

jeśli cena tych warsztatów nie zwali mnie z nóg to proszę mnie zapisać :-)
                egzamin na kontraktowego mam dopiero po zakończeniu roku szkolnego, więc jeśli
                Ten W Górze mnie choć trochę lubi to zdam... a potem na parę dni do Nowęcina i
                spacerki nad morze...

a póki co to jeszcze praca :-(

a co do książek to przyjechały do mnie tylko te dwie :-(
                half.ebay.com/cat/buy/prod.cgi?cpidEQ1094765150AMPmeta_idEQ1
                half.ebay.com/cat/buy/prod.cgi?cpid=5061896&domain_id=1856&meta_id=1
                pozdrawiam
                Iza :-)
                  • graz.ka Początek zajęć 10.06.05, 23:54
                    w sobotę, 25.06. o godzinie 9.30.
                    Proszę o ostateczne potwierdzanie zgłoszeń - ostatecznie kompletuje listę i
                    zakupić chcę już papier.

--

serce jest bogactwem,
                      • graz.ka Noclegi i koszt 22.06.05, 14:13
                        Wobec braku potwierdzonych ostatecznie zgłoszeń spoza Łodzi, nie wpisywałam
                        informacji o noclegach. Zanim posprawdzam szczegóły, informuję, że nocleg
                        trzeba załawić sobie we własnym zakresie - organizator nie ma takich
                        możliwości. Wklejam info zeszłoroczne, acz nie wiem, na ile aktualne- no poza
                        schroniskiem młodzieżowym.
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16475&w=12599746&a=12789532
                        Koszt udziału w warsztacie - 40 zł - obejmuje materiały na warsztat i zwrot
                        przejazdu i noclegu dla prowadzącego, symboliczne wynagrodzenie i inne koszty
                        organizacyjne (zaświadczenia, ksero itp.).

--

serce jest bogactwem,
                        • graz.ka Miejsce: 22.06.05, 14:18
                          Siedziba Oddziału Łódzkiego PCO, ul. Murarska 42 (Przedszkole nr 149 na Os. Wł.
                          Jagiełły)
                          Zaczynamy o 9.30 w sobotę, składamy do ok. 16.00 z przerwą na jedzenie )zamówić
                          można sobie pizzę, chińszczyznę itp,lub mieć coś ze sobą); zapewniamy kawę,
                          herbatę i dobre dusze obiecały coś słodkiego; w niedzielę od 9.30 do 13.00, juz
                          bez przerwy obiadowej. Szczegóły możemy domówić na bieżąco.
                          --

serce jest bogactwem,
                        • graz.ka Noclegi - są miejsca!!! 22.06.05, 14:27
                          I cena bez zmian:
                          - Hotel Sportowy przy Klubie Sportowym Budowlani, ul. Górnicza 5, tel. (42) 656
                          32 25; pokoje 3-4 osobowe, cena za nocleg 25,68. - radziłabym ze względu na
                          możliwość "obłożenia" rezerwować jak najwcześniej - walorem jest, że na miejsce
                          warsztatów można dojść spacerkiem ok. 10 minut.

Tu plan:
                          www.lodz.pl/plan/index.html
                          a dokładnie - tu przedszkole (Murarska blisko Chopina)- kwadrat 21:
                          www.lodz.pl/plan/21.html
                          tu hotel (blisko skrzyżowania Górnicza/Marysińska, "u góry" parku)- kwadrat 22:
                          www.lodz.pl/plan/22.html
                          --

serce jest bogactwem,
                          • rudlis Re: Noclegi - są miejsca!!! 24.06.05, 21:38
                            Witam, az Wam zazdroszczę jutrzejszych warsztatów. Niestety nie mogę w nich
                            uczestniczyć - finiszuję z teczką ;-). Ale obiecuję, że za rok na pewno wpadnę.
                            Może i za mnie coś poskładacie (ha, ha)Pozdrowienia dla wszystkich Irena
                            • graz.ka :)))) 24.06.05, 21:54
                              Irenko - wielkie dzięki, jakiś list origami pofrunie z wiatrem do Ciebie :)
                              Siedzimy właśnie ze Staszkiem i już namawiamy się na jutro - mam nadzieję, że
                              uczestnicy będą usatysfakcjonowani.
                              --

serce jest bogactwem,
                              • graz.ka Relacja część pierwsza 25.06.05, 18:12
                                Za nami pierwsze sześć godzin intensywnego składania. Kokardkowe wielościany wg
                                pomysłów Staszka, pudełka modułowe, krawędziowce i bryły - wariacje modułu
                                Sonobe. Składanki od 4 do 30 modułów.
                                Na zakończenie fantastyczna truskawkowa galaretka z bitą śmietaną Agnieszki.
                                Pogoda zacheciała nas do składania na dworze - i był to swietny pomysł, bo upał
                                nie dał się tak we znaki.

Pozdrawiamy wszystkie finiszujące z awansem koleżanki, które wybrały tym razem
                                zapisywanie papieru od składania - Irenko i Małgosiu, myślałyśmy też o Was. :)
                                --

serce jest bogactwem,
                                    • graz.ka Jest artykuł!!! 26.06.05, 21:00
                                      :)))))
                                      miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2787534.html
                                      Bardzo dziękuję Pani Justyno!

--

serce jest bogactwem,
                                      • graz.ka Re: Jest artykuł!!! 26.06.05, 22:26
                                        i komentarze na forum Łódź:
                                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=25695965
                                        --

serce jest bogactwem,
                                      • rudlis Re: Jest artykuł!!! 27.06.05, 08:58
                                        Po przeczytaniu Twojej relacji z pierwszego dnia warsztatów i artykułu z
                                        warsztatów naprawdę zrobiło mi się żal, że mnie z Wami nie ma. Ale "odbiję
                                        sobie" to za rok. Mam nadzieję, iż opiszesz jakie składaliście kusudamy?
                                        Oczywiście dziekuję za pozdrowienia. Życzę wspaniałego wypoczynku. Irena
                                        • graz.ka Relacja część druga: 27.06.05, 23:50
                                          Z opóźnieniem, ale dla porządku, co składane było drugiego dnia:
                                          - pudełko Tomoko Fuse z liliami na wieczku;
                                          - truskawka Rae Cooker - jako nadprogramowy bonus, bo ładna i wisiały w
                                          przedszkolu jeszcze po naszym Rodzinnym Pikniku Truskawkowym (a truskawki
                                          prosto z krzaka były jeszcze smaczne na dodatek);
                                          - gwiazda modułowa Steve'a Daniels'a;
                                          - gwiazda modułowa Victorii Babinsky - plus wersja kusudama z gwiazd :)
                                          - sakura - kirigami i modułowa - plus wersja kusudama z sakury :)
                                          - kusudamy z modułu kalejdoskopu DD.

Bo wszystko może być kusudamą ;) (lub prawie wszystko).

I odwiedziła nas Iza, składając małe co nieco dla relaksu w trakcie awansowego
                                          szaleństwa.

A pióro znalazłam w poniedziałek - odłożyłam, tak jak przypuszczała Marzena,
                                          gdzieś w przelocie - tzn. między klockami i nie było go widać.

---

serce jest bogactwem,
                                          • abigeil_sator Re: Relacja część druga: 28.06.05, 13:22
                                            graz.ka napisała:

> I odwiedziła nas Iza, składając małe co nieco dla relaksu w trakcie
                                            awansowego
                                            > szaleństwa.

kurcze...
                                            przeciez ja miałam łzy w ocach jak zobaczyłam, że składacie kusudamy :-(
                                            i zmaist od razu wracac do domu to zaczęłam składać

i oczywiście zamist zając sie w domu awansem to zaczełam od przerywnika -
                                            origami (kilka pieciopłatkowych kwiatków do tej dużej kusudamy i "tato" z
                                            prostokąta)

a dziś rano przed egzaminem wyłam i waliłam się w głowę
                                            a żeby było smie3szniej to na radzie usłyszałam ze kolega ma egzamin o 10 a ja
                                            o 11 a okazało sie ze było odwrotnie :-(
                                            i sie spóźnilam godzinę

pani dyr zapomniała mi dać do podpisania informację o terminie rozmowy i
                                            oczywiście to była moja wina :-(

ech...
                                            jeszcze jutro tylko wpaść do pracy a potem hajda na morze :-)

pozdrawiam wszystkich
                                            Iza
                                      • graz.ka artykuł - zrzut z GW, bo potem zarchiwizują 27.06.05, 23:52
                                        Sztuka składania
                                        Justyna Dukowska 26-06-2005 , ostatnia aktualizacja 26-06-2005 17:54
                                        Fot.Dariusz Kulesza / AG

Co to są kusudamy i jak się składa drzwi do szafy? - takich ciekawostek można
                                        się było dowiedzieć podczas weekendowego kursu tworzenia papierowych figurek w
                                        Polskim Centrum Origami w Łodzi

Na warsztaty zgłosiły się wyłącznie panie. - Zamiast siedzieć w domach i
                                        gotować obiady, my tu sobie ozdoby z papieru składamy. Aż dziwne, że mężowie
                                        się nie buntują - żartowała jedna z uczestniczek. - Pewnie by się buntowali,
                                        gdyby wiedzieli, że mamy w grupie jednego rodzynka - dodała druga, wskazując
                                        Stanisława Skibińskiego, prowadzącego zajęcia. - Proszę mnie nie zagadywać,
                                        tylko zagiąć kartki do środka. To złożenie nazywa się "drzwi do szafy" -
                                        instruował niewzruszony prowadzący.

Podobne warsztaty organizowane są regularnie. Amatorki składania papieru
                                        spotykają się w ostatni weekend czerwca, żeby przywitać lato. - W zeszłym roku
                                        składałyśmy figurki zwierząt. W tym wybrałyśmy bryły, pudełka i kusudamy, czyli
                                        ozdobne papierowe kule - wyjaśnia Grażyna Karasińska-Kraszkiewicz, koordynator
                                        PCO w Łodzi.

Własnoręcznie wykonane papierowe cuda można było po zajęciach zabrać ze sobą. -
                                        Przyda się do zapakowania prezentu - stwierdziła Anna Wojewoda, oglądając swoje
                                        kolorowe pudełko. W domu, podobnie jak większość uczestniczek zajęć, ma już
                                        sporą kolekcję papierowych kwiatów, lampionów i figurek.

Większość kursantek to nauczycielki. Sztuką origami zainteresowały się najpierw
                                        zawodowo, teraz to ich pasja. - Czasem nawet nie wiem, kiedy zaczynam coś
                                        składać - mówi Grażyna Karasińska-Kraszkiewicz. - Zdarza się, że tworzę
                                        gwiazdki z biletów w autobusie. Niedługo zacznę robić samoloty z rachunków i
                                        puszczać je przez okno.
                                        --

serce jest bogactwem,
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka