Dodaj do ulubionych

Zimowe spotkanie z origami

25.01.06, 23:14
Planujemy w Łodzi w dniach 25 - 26 lutego br. Szczegóły już wkrótce - trwają
ostatnie konsultacje.
Obserwuj wątek
    • graz.ka Re: Zimowe spotkanie z origami 26.01.06, 22:35
      Polskie Centrum Origami Oddział w Łodzi
      oraz
      Origami – Pracownia Pedagogiczna w Poznaniu

zapraszają w dniach 25 i 26. lutego 2006 r. na

ZIMOWE SPOTKANIE Z ORIGAMI

Warsztat przeznaczony jest dla miłośników sztuki origami, osób prowadzących
      zajęcia z młodzieżą, nauczycieli plastyki, świetlic, prowadzących koła
      zainteresowań lub zajęcia pozalekcyjne. Wskazane jest posiadanie podstawowych
      umiejętności składania papieru i czytania schematu.

Zajęcia podczas warsztatu poprowadzą Piotr Krychowski i Katarzyna Górnicka.

W programie:
      koty, myszy, motyle, róża, pudełka.

Autorzy form:
      Tomoko Fuse, Eric Josel, Micheal LaFosse, Roman Diaz, Toshikazu Kawasaki,
      Akira Yoshizawa; także autorskie propozycje Piotra Krychowskiego.

Cena warsztatu: 50.00 zł., 45.00 dla członków PCO, w tym papier do składania,
      materiały, kawa, herbata i „coś słodkiego”, pozostałe koszty organizacyjne –
      nie obejmuje posiłków i ewentualnego noclegu. Noclegi i wyżywienie
      zabezpieczają uczestnicy we własnym zakresie (organizator udostępni ulotki
      dotyczące możliwości zamówienia posiłków).

Zajęcia odbywać się będą w godzinach:
      sobota – 10.00 – 17.00; niedziela – 10.00 – 17.00
      – z godzinną przerwą obiadową każdego dnia (do uzgodnienia w dniu rozpoczęcia
      warsztatu).

Zgłoszenia przyjmuje do 20. lutego Koordynator Oddziału Łódzkiego PCO Grażyna
      Karasińska-Kraszkiewicz. Kontakt: telefon (0-42) 631 98 64 (wieczorem) lub
      graz.ka@gazeta.pl; wpłaty przynajmniej części kosztu warsztatu (30 zł) należy
      dokonać do 20. lutego – osobiście można podczas spotkania Oddziału PCO w dniu
      15. lutego. w godzinach 17.00 – 19.00 lub na konto: Grażyna Karasińska-
      Kraszkiewicz, 12124030151111000034215249 Bank PKO SA I/O Łódź z
      dopiskiem "origami”.

Informacja o ewentualnych noclegach:
      - Szkolne Schronisko Młodzieżowe, ul. Legionów 27, tel. (42) 630 66 80;
      filia ul. Zamenhofa 13, tel. 636 65 99, pokoje 4-6 osobowe; cena za miejsce w
      takim pokój od 30 zł, mniejsze ok. 65 zł. dojazd, schronisko jest w dzielnicy
      Śródmieście.
      - Hotele Przedsiębiorstwa Usług Socjalno-Bytowych Bud. Kom.:
      Hotel nr 1: ul. Marysińska 92 bl. 42, tel. (42) 657 38 74;
      Hotel nr 2: ul. Łagiewnicka 69, tel. (42) 657 31 92
      www.pusbbk.com.pl/ (oba wymienione hotele znajdują się niedaleko miejsca
      warsztatu).
      Cena noclegu ok. 50 zł.

Warsztat odbędzie się w siedzibie Oddziału Łódzkiego PCO
      w Przedszkolu Miejskim nr 149, ul. Murarska 42.
    • songaja1 Re: Zimowe spotkanie z origami 08.02.06, 17:33
      Od kilku lat jestem fanką origami. Figurki raz mi wychodzą raz nie. Ale nie
      zrażam się i składam dalej.Nigdy nie miałam okazji uczestniczyc w warsztatach
      origami. Zazdroszczę tego spotkania w Łodzi. A może mogłabym przyjechac?
      Chciałabym nauczyc się składac różę Kawasaki. Sama nigdy do tego nie dojdę.
      Pozdrawiam Joanna
        • graz.ka Zarys programu 23.02.06, 21:50
          taki mniej więcej, żeby było wiadomo, kiedy czego się spodziewać.

Sobota:
          Roza Kawski,motyl Lafosse,
          pudelko palmowe,szczur Joisela
          Niedziela:
          koty,myszy yoshizawy Moduly Tomoko Fuse
          • graz.ka papier do origami 24.02.06, 00:18
            podczas warsztatu będzie możliwość zakupienia papieru do origami z firmy GIMAR -
            kwadraty do form przestrzennych, papier do technik płaskich (kółka:)
            Chętnych zapraszam w godzinach przerw obiadowych, czyli ok. 14.00 - 15.00.
          • molla7 Re: Zarys programu 24.02.06, 12:45
            No to juz sie nie moge doczekać. w ramach rozgrzewki siadlam sobie i
            spróbowałam uwić Kawasaki Rose. Przeszłam 3/4 kroków i utknełam przy formowaniu
            cylindra. no tak jest, jak sie nowicjusz bierze udział w wyzszej szkole
            jazdy:) ale pierwsze koty a płoty, jutro zostane oswiecona jak to zwinąć.
    • sonatinka Re: Zimowe spotkanie z origami 25.02.06, 19:01
      Minął pierwszy dzień Zimowego spotkania z origami. Niech żałują Ci, których nie
      było z nami. Składaliśmy, składaliśmy. Warsztat prowadził Piotrek - Kruchy.
      Pokazał nam różne modele znanych kreatorów oraz własne - autorskie. Złożyliśmy
      pudełko palmowe Piotra, Różę Kawasaki, Kota (Roman Diaz) oraz zmodyfikowanego
      przez Piotra innego Kota, Motyla (Michael LaFosse). W międzyczasie
      zachwycaliśmy się wspaniałymi kartkami wykonanymi przez Irenę z Chorzowa (
      m.in.techniką teabags folding, iris folding). Przeglądaliśmy różne super
      książki z kolekcji uczestników. Nie obyło się bez freefoldingu. Większość
      uczstników zainwestowała również w Gimar`owski papier (szkoda, że warsztat nie
      był po "pierwszym"). Już nie mogę się doczekać jutra......
      • molla7 Re: Zimowe spotkanie z origami 25.02.06, 19:43
        Bardzo się ciesze, że mimo protestów stęsknionej rodziny zdecydowałm się przyjechać. Moje dziecko jest zachwycone kotkami. Stoją sobie teraz na kuchennym blacie i przekrzywiaja pociesznie łebki. Az dziw, ze nie słychac ich mruczenia.
        Od strony technicznej- poraz kolejny się przekonałam, jak duża rolę w udanym składaniu odgrywa papier. Z takiego papieru jaki zapewnił nam na warsztatach Piotr składałam po raz pierwszy. Jak wiadomo pierwsze koty za płoty, i figurka zlożona po raz pierwszy często nie ma wiele wspołnego ze wzorem, ale mimo to nie wstyd sie tym, mimo to, pochwalić. Jak bym zrobila tego kotka Diaza na papierze xero, nie ma o czym mowic- rzecz do kosza, natomiast nawet ten srednio udany prototyp moze cieszyc oczy. Moze pisze o rzeczach banalnych i oczywistych, ale
        mnie nowicjuszce tak się nasuwa po tym dzisiejszym spotkaniu.
        Też zaluje, ze dostep do gimarowskich papierów nastąpił przed dniem Matki boskiej Pienięznej, ale i tak jest czym cieszyc oczy i z czego składac porzadnie. Np kusudamy do ktorych nigdzie nie moglam zdobyc dwukolorowego papieru i posiłkowalam się... tapetą.
            • graz.ka dzień drugi :) 26.02.06, 19:04
              Pracowity niezwykle. Szczurki i myszy; róże, róże, róże...
              Znalazały się nawet zadania indywidualne - helikopter dla Łukasza.
              Euforia - nikt niemal nie chciał zamawiać jedzonka :)
              Dziękuję Piotrowi za ciekawy program, wytrwałość i cierpliwość przy prowadzeniu
              zajęć.
              Wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę :)
              • rudlis Re: dzień drugi :) 27.02.06, 07:22
                Po długiej drodze powrotnej z Łodzi do Katowic byłam tak zmęczona, że padłam na
                nos (a przecież składanie to czysta przyjemność a nie ciężka praca) i wpisuję
                się dopiero dzisiaj. Ale wszystkim mogę oznajmić, że NAPRAWDĘ WARTO BYŁO
                PRZYJECHAĆ TAKI KAWAŁ DROGI BY UCZESTNICZYĆ W KURSIE!!!!! Niech żałują Ci co nie
                byli!
                Miła atmosfera, wspaniali miłośnicy papieru (o i poznałam wreszcie Mollę!) no i
                papier, papier, papier.... Dziekuję Grażce, Piotrkowi i Agnieszce! Do wątku
                "herbacianego" dorzucę parę linków ale to wieczorem. Jeszcze raz dziękuję i już
                zapisuję się na czerwiec. ;-) Irena
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka