Dodaj do ulubionych

Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy proce

IP: *.xdsl.centertel.pl 28.02.10, 21:01
Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski prawdopodobnie będzie świadkiem
obrony podczas procesu karnego dwóch mieszkańców Podkarpackiego z
prywatnego oskarżenia abp. greckokatolickiego Jana Martyniaka.

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski prawdopodobnie będzie świadkiem
obrony w procesie dwóch młodych mieszkańców Podkarpackiego
oskarżonych o pomówienie arcybiskupa greckokatolickiego.

(Norbert Ziętal)
Pierwsza rozprawa, pojednawcza, ma się odbyć 8 marca przed Sądem
Rejonowym w Przemyślu

Oskarżeni to 27-letni Tomasz S. z Gorzyc i 26-letni Piotr K. z
Kolbuszowej. Abp. Martyniak oskarża ich o pomówienie.

Chodzi o wydarzenia z 7 sierpnia ub. roku. Przed polsko – ukraińskim
przejściem w Medyce odbyła się pikieta przeciw wpuszczeniu do Polski
uczestników rowerowego rajdu "Śladami Stepana Bandery”. Jej
uczestnicy trzymali transparenty. Na jednym z nich, zdaniem abp.
Martyniaka, doszło o jego pomówienia o przynależność do środowisk
banderowskich. Transparent został pokazany m.in. na stronie
internetowej. Mieli go trzymać wskazani przez duchownego mężczyźni.

- Arcybiskup wykonał zaskakujący krok. Nie bacząc na chrześcijańską
naukę o przebaczeniu i pojednaniu postanowił na progu Wielkiego
Postu pozwać do sądu dwóch młodych Polaków – pisze ks. Isakowicz –
Zaleski.

Zapowiada, że prawdopodobnie weźmie udział w procesie, jako świadek
obrony.

Obserwuj wątek
    • Gość: jobrave Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: *.range86-141.btcentralplus.com 01.03.10, 01:46
      Banderowiec nazwany banderowcem nie potraktowałby tego jako obelgi, lecz byłby z
      tego dumny. Skoro abp. Martyniak potraktował to jako obelgę, i to poważną, bo
      poszedł z tym do sądu, to znaczy, że nie jest banderowcem. A to z kolei oznacza,
      że faceci z transparentem przeholowali. Ks. Isakiewicz nieźle się wygłupił,
      mówiąc, że Martyniak powinien im to, jako chrześcijanin wybaczyć, ale czy
      faceci, którzy go w ten sposób potraktowali, nie powinni go wcześniej
      przeprosić? Myślę, że wtedy Martyniak wycofałby pozew. Za bezmyślność przychodzi
      czasem zapłacić. Myśle, że ks. Isakowicz - Zaleski dobrze wie, że Martyniak nie
      jest banderowcem, bo gdyby tak było, to nie omieszkałby się o tym poinformować
      swoich fanów i fanek. No ale dla durniów, to kazdy Ukrainiec jest banderowcem z
      definicji. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że to polski arcyidol wszechczasów Jan
      Paweł II mianował go głową koscioła bizantyjsko - ukraińskiego w Polsce, a że
      sam banderowcem nie był (a może był?), to i nie mógł mianować banderowca na ten
      urząd. Oj ludzie, co wy macie zamiast mózgów?
      • Gość: historyk Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: *.chello.pl 01.03.10, 02:23
        Ks. Isakiewicz nieźle się wygłupił,
        > mówiąc, że Martyniak powinien im to, jako chrześcijanin wybaczyć,

Jak śmiesz! Ks. Tadeusz Warapet-Isahakian jest wzorem
        chrześcijanina - popatrz na niego (i na jego blog) - jak on potrafi
        przebaczać! Jak przebaczył bp. Martyniakowi, to aż mu mitra biskupia
        spadła z głowy. A jak przebaczył kard. Dziwiszowi, to aż się
        kapelusz kardynalski zsunął na plecy. Ale najbardziej i
        najprawdziwiej to ks. Tadeusz przebaczył władzom Moskwy, które z
        okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej udekorują stolicę 9
        maja portretami Stalina i Berii. Ponieważ każdy z nich zamordował
        więcej ludzi (w tym Polaków) niż Bandera, Melnyk i Bulba razem
        wzięci i pomnożeni przez dziesięć, więc należałoby rozpocząć
        protesty pod konsulatami Rosji w Polsce, napisać książkę o
        zbrodniach sowieckich, zacząć jeździć po kraju z odczytami - po
        cztery tygodniowo - występować w telewizji co drugi dzień w
        programie lokalnym i na TV Info w tej sprawie. A tu nic - cicho. Ks.
        Tadeusz przebaczył Stalinowi, Berii, neostalinowcom i neoberiowcom
        (zwłaszcza tym przy władzy w dziesięciomilionowej Moskwie, która
        może czapkami zarzucić banderowską Zachodnią Ukrainę). I niech teraz
        jakaś menda neobanderowska powie, że ks. Tadeusz nie potrafi
        przebaczać!
        • matlak2 Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy 01.03.10, 03:26
          To fakt, ks. Tadeusz, do którego [do czasu] miałem zaufanie - po raz kolejny
          haniebnie się wygłupił. Jeśli zestawić jego słowa ''Nie bacząc na
          chrześcijańską naukę o przebaczeniu i pojednaniu
          '' z jego wybitnie
          antyukraińską działalnością, to widać - niestety - że gdzieś po drodze uleciał z
          niego duch kapłana.O braku szacunku dla słów [i pamięci] JP II (pamiętne
          zasypmy rowy nienawiści) zaprzeczeniu jego nsukom - nir wspomnę.
          • Gość: historyk Logika od czapy - komuś pizło pod deklem IP: *.chello.pl 01.03.10, 03:45
            A mnie setnie ubawiły następujące słowa ks. Tadeusza: "postanowił na
            progu Wielkiego Postu pozwać do sądu dwóch młodych Polaków". Logika
            zawarta w tym zdaniu zasługuje na konsylium lekarskie z pewnej
            specjalności na "psy". Albowiem:
            - czy gdyby bp Martyniak zrobił to nie NA PROGU Wielkiego Postu,
            tylko w środku albo na końcu (np. tuż przed Wielkąnocą albo w
            okresie Świąt Wielkiej Nocy) - to ks. Tadeusz nie miałby mu tego za
            złe? Albo gdyby zrobił to w okresie Adwentu albo dwa tygodnie po
            Bożym Ciele albo w okresie zwykłym (np. w szóstą niedzielę zwykłą)?
            co to w ogóle za debilny argument o początku Wielkiego Postu? a
            można się golić przed uroczystością Trójcy Świętej? albo pójść po
            bułki do sklepu miesiąc przed Zwiastowaniem? czyn, jeśli jest
            niechrześcijański, będzie takim przed i po Wielkim Poście - ks.
            Tadeusz nie zna chyba teologii moralnej, jeśli okoliczności roku
            liturgicznego (kalendarz kościelny) mają dla niego znaczenie w
            ocenie moralnej postępku biskupa, który to postępek jest - wg ks.
            Tadeusza - naganny sam w sobie, więc po kiego grzyba ta mowa o
            kalendarzu?;
            - i co z tego, że pozwał dwóch młodych Polaków? Po co to
            podkreślenie narodowości? a jakby pozwał czterech starych Bułgarów
            albo jedną mieszkankę Wysp Hula-Gula? a może chodzi o to, że nie
            wolno w Polsce pozywać młodych Polaków na początku Wielkiego Postu?
            Albo że nie wolno ich pozywać Ukraińcowi (inny Polak może, a
            Ukrainiec - nie powinien)? czy nie słychać tutaj próby uszczuplenia
            praw obywatelskich obywatela Martyniaka? obywatel Martyniak,
            podobnie jak obywatel Isakowicz albo obywatel Jan Kowalski lub
            obywatel Vaclav Novak jako polscy obywatele mają prawo pozwać przed
            sąd kogo chcą i kiedy chcą - od sądu zależy, czy uzna ich roszczenia
            procesowe za zasadne czy też wyśmieje i wywali na zbitą buzię z
            Pałacu Sprawiedliwości.
            • Gość: jobrave Re: Logika od czapy - komuś pizło pod deklem IP: *.range86-141.btcentralplus.com 01.03.10, 05:55
              Skoro i tak już jesteśmy "mykołowaci", to brnijmy dalej i zadajmy sobie, a może
              innym, kilka pytań: dlaczego ksiądz Zaleski wpuścił tych dwóch biedaków w
              maliny, a później umył ręce, dlaczego nie powiedział im wcześniej: ostrożnie z
              tym Martyniakiem, bo nie mam na niego kwitów, że jest banderowcem? Dlaczego, tu
              powtórzę za historykiem, bo to jest bardzo ważne, ksiądz Isakowicz-Zaleski nie
              protestuje przeciwko gloryfikacji zbrodniarzy, którzy wyrządzili narodowi
              polskiemu po stokroć większe krzywdy niż UPA i dlaczego fani i fanki zdają się
              tego nie zauważać? Skąd ta nagła wolta krakowskiego kapelana Ormian - z
              tropienia żyjących agentów bezpieki Kk, przeszedł na tropienie nieżyjących
              banderowców? Czyżby to miało związek z ......? Chyba jeszcze się wstrzymam, ale
              szachy to naprawdę genialna gra.
              • Gość: Mykola Re: Logika od czapy - komuś pizło pod deklem IP: 79.139.112.* 01.03.10, 07:09
                Napewno Mykola ma Racj .
                Wybaczać i prosic o Wybaczenie!
                Trudno sie dziwć biskupowi Martyniakowi ,skoro ksiadz Zalewski (
                wnuczek Salomona i jak widać miał calkiem inne nazwisko -zmienione
                na wydźwięk polski o czym poinformowal wszystkich znawca tematu
                Pan historyk ) z taką determinacja okazuje mściwośc oraz nie
                ustępliwość w tej mściwości . To dlaczego abp. Martyniak -Polak
                repatriant z Kresów ,miałby byc wspmniałomyslnym i tolerować ta
                mściwość lecz Mykola zawsze od samego pczątku przekazuje hasło
                Pokoju.
                Wybaczać i Prosic o Wybaczenie !

Dzięki dla Pana historyka i pana Jobravo za wsparcie poglądow
                Mykoły z odniesieniem do Przebaczenia i Pojednania oraz co do
                prawdy jaką Mykola na tym forum ujawnia( poucza swoich braci
                Polakow i tych co nie czuja sie Polakami) .
                Bo Mykola zawsze podkresla że w pierwszym rzedzie jest Polakiem a
                potem Polakiem holdującym tradycję kultury bizantyjskiej choć
                mocno zwiazana katolicką.
                Nie mylic z pojeciem że jast Polakiem IIgiej kategorii bo akurat
                nie jest stricte rz-katolikiem . W taki sam sposób mozna pojmować
                ksiedza Zalewskiego który uważa się za 100 & Polaka i nawet w
                imieniu tych Polakow wypowiada swoje ( choc subiektywne) opinie a
                ma pochodzenie nie polskie do którego sie przyznaje .Tutaj nikt
                nie zarzuca ksiedzu Zalewskiemu że jesy obywatelem II kategorii .
                Prawda Panie Pysio -czy nie Prawda ?
                Abp Martyniak tez jest stu procentowym Polakiem nie Ukraińcem bo
                jak Polak nauczy sie j.ukraińskiego i przyjmie obrządek bizantyjski
                ( choćby grecki ) -to co nie jest juz Polakiem lecz Banderowcem
                hołdjącym UPA - bo tak wmawiają mu inni ci nienawistni ,brudni i
                źli ?
              • Gość: pysio Re: Logika od czapy - komuś pizło pod deklem IP: 213.25.24.* 01.03.10, 07:25
                Mistrzom demagogii i obrońcom zbrodniczych ideologii zalecam trochę umiaru albo
                wizytę u psychiatry.sprawa dotyczy pozwania i okoliczności a nie żalów
                banderowskich!niedługo okaże się ze winien jest bóg bo stworzył człowieka lub
                ewolucja która miała go dość na drzewie. na tych waszych dyżurach powinien byc
                ktoś z prowydu i czuwać nad zachowaniem choćby szczątkowej logiki!
                • Gość: historyk Re: Logika od czapy - komuś pizło pod deklem IP: *.chello.pl 01.03.10, 09:11
                  Gość portalu: pysio napisał(a):

> Mistrzom demagogii i obrońcom zbrodniczych ideologii zalecam
                  trochę umiaru

W sąsiednim wątku, pysiu, skarżysz się, że ja przekręcam toja słowa.
                  Poproszę o dowód - bo NIGDZIE nie przekręciłem twoich słów, jeśli je
                  cytowałem, to rzetelnie. Natomiast chcę zapytać: jak ty się teraz
                  czujesz, ordynarnie łżąc: BO KTO W TYM WĄTKU BRONI ZBRODNICZYCH
                  IDEOLOGII?! Dlaczego wmawiasz ludziom coś, czego nikt z piszących
                  przed tobą NIE stwierdził?! Dlaczego manipulujesz?
                  • Gość: pysio Re: Logika od czapy - komuś pizło pod deklem IP: 213.25.24.* 01.03.10, 09:44
                    Wiesz historyku że stosujesz najbardziej prymitywny z mozliwych sposobów
                    reagowania na czyjes posty. chyba sam nie masz wątpliwości a jeśli je masz to
                    poproś jakiegoś znajomego, może być ukraińcem byle nie oszołomem w stylu jo czy
                    mykoła i niech ci wytłumaczy na jakie szczyty idiotyzmu sie wznosisz w swojej
                    argumentacji. Tobie nigdy nie zależy na odpowiedzi merytorycznej tylko na
                    dowaleniu. Grasz na uczuciach prymitywów z upa i masz świetny humor i
                    samozadowolenie gdy cię jakiś idiota doceni. Jeśli ktoś prawie w każdym moim
                    poście nie widzi jak zaznaczam że ukraińcy nie znaczą banderowcy to musi być tak
                    zaślepiony, narcystyczny na tle swego ego że nie potrafi tego poprawnie pojąć. I
                    to by było na tyle!
    • fanka_online Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy 01.03.10, 13:46
      Przyjazd Księdza Zaleskiego , podobnie jak wcześniej zatrzymanie Rajdu Bandery
      i nieudane dla nacjonalistów wybory na Ukrainie, budzi najgorsze emocje wśród
      zwolenników idei nacjonalistycznych.
      Na swoistym sabacie, jaki tu wczoraj urządzono, kilku znanych ze swojego
      antypolonizmu panów z forum PUK, i jeden schorowany fizycznie i skrzywiony
      moralnie tubylec, dawało upust swojej nienawiści do wszystkiego co polskie,
      prawe i szlachetne, kompromitując przy okazji własne nazwiska.
      Cóż, proces nie był pomysłem księdza Zaleskiego, tylko biskupa Martyniaka, który
      zamiast poczekać na swoje spotkanie z panem Poliszczukiem, postanowił dokonać
      aktu zemsty zaocznej na dwóch młodych ludziach, więc chociaż rozumiem, że
      czujecie się zawstydzeni postępowaniem własnego przywódcy religijnego, to ku
      Niemu powinniście kierować swoje oburzenie wspomnianym, precedensowym
      niewątpliwie, faktem.
      Był czas na to, aby odwieść Go od absurdalnego pomysłu procesowania się z
      cytatem literackim, ale dziś już jest za późno.
      Proces odbędzie się, a arcybiskup odbierze swoją lekcję pokory i zdrowego
      rozsądku, wiec nie ma o co drzeć szat, Piotrzerz, Darino, Werch itp....
      Janukowicz jedzie do Brukseli i przyjmując kurs proeuropejski zostanie
      zobowiązany do ograniczenia wpływów Svobody i jej podobnych nacjonalistycznych
      reliktów lat 40-tych ubiegłego wieku.
      Diaspora ukraińska w Polsce też będzie musiała spasować w swojej antypolskości,
      ponieważ nowy prezydent nie może sobie pozwolić na kompromitowanie Ukrainy na
      arenie europejskiej.
      A Jobrave? No cóż... Jobrave odbierze swoje srebrniki od Naszego Słowa i może
      kupi sobie wreszcie tą bezludną wyspę na Pacyfiku, o której długo mi kiedyś
      opowiadał, a nam pozostaje mieć jedynie nadzieję, że internet nie będzie tam
      miał zasięgu.
      • Gość: Fiki Miki Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: 79.139.112.* 01.03.10, 14:09
        Fania -zmienia front i juz narzeka że ukraina jest pro europejska a
        napeno ci co tak chca tej Ukrainy w Europie muszą byc pro
        banderowcami .
        Fania zapomniała dodac że jak jechała w autobusie do Sanoka to nie
        dość że słyszała jak Ukrainka tlumaczyla że to Podkarpacie jest
        niby ukraińskie ( celowo piszę niby) lecz obok siedziała Niemka i
        szeptala jej do ucha aby pamiętała że Polak to niemiecki jeniec i
        jeszcze przyjdzie tu Niemiec. Po tych słowach Pani fania zemdlala
        z wrażenia lub nawet strachu i jak się ocucila zaczela szerzyć to
        co szerzty na tym forum - zwykle durnoty !-O!
      • Gość: historyk Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: *.chello.pl 01.03.10, 15:11
        > Diaspora ukraińska w Polsce też będzie musiała spasować w swojej
        antypolskości,

Jasne - Ukraińcy w Polsce to banderowcy, neobanderowcy, mykołowaci,
        szowiniści nienawidzący Polaków. Ok - przyjmijmy, że tak jest. A jak
        określisz człowieka, który nazywa inne państwo wrzodem?

>Jobrave odbierze swoje srebrniki od Naszego Słowa

Masz na to jakieś dowody, czy pomawiasz go ot, tak - dla sportu?
        • Gość: pysio Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: 213.25.24.* 01.03.10, 16:13
          Dzisiaj tv pokazała jak rycerze neobanderowskiej swobody zablokowali w imię
          miłości do prawdy, droge do huty Pieniackiej i nie pozwolili wrednemu wrogowi w
          postaci kilku staruszek złożyć kwiatów na grobach pomordowanych przez
          protoplastów neobanderyzmu. Mało tego bo w tym państwie dążącym do norm
          międzynarodowych jakoś dziwnie nie było siły aby tych gnojów nacjonalistów pogonić.
          a ty historyku od siedmiu boleści dalej swoje? Inteligencje masz w proszku.
          Dalej szukasz na siłę kogoś kto weżmie udział w chorej szopce. Ja tylko jednego
          żałuję; że do zwalczania band upowskich nie mieliśmy człowieka typu bandera. Bo
          jaką bronią się wojuje to od takiej ginie. Ci nasi faktycznie byli do niczego i
          należałoby ich rozliczyć. Zmarnować taką okazję to jest karygodne!
      • fanka_online Re: Przepraszam 16.03.10, 08:31
        Jobrave, przepraszam szczerze za to, że nazwałam Cię publicznie "schorowanym
        fizycznie i skrzywionym moralnie" oraz za wszelkie inne obraźliwe słowa,
        kierowane pod Twoim adresem.
        Przepraszam też, za moje sugestie odnośnie Twoich związków z Naszym Słowem.
        Faktem jest, że nie posiadam na to żadnych dowodów, chociaż zdania nie zmieniłam.
        Przepraszam też za publikowanie informacji na temat szczegółów naszej prywatnej
        korespondencji/ rozmowy i podkreślam, że moje działania miały na celu wyłącznie
        uspokojenie, nieustannie atakującego mnie tutaj( pod różnymi nickami), Kota.

Bardzo mi przykro, że dałam się sprowokować ludziom złym i pozbawionym
        przyzwoitości i szacunku dla innych, ponieważ powyższe stoi w sprzeczności do
        zasad , które wyznaję i którym służę.
            • Gość: Mykola Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: 79.139.112.* 01.03.10, 20:18
              W tym sęk ze abop Martyniak jest 100- procentowym Polakiem ( jak
              kard. Szeptycki z rodu Fredrów) natomiast trudno o tym powiedziec z
              odniesieniem do ksiedza Isakowicza ( a jak się napradę nazywa
              dziadzioa tego księdza - to juz tu na forum jakiś historyk
              zainteresownaych poinformował -w kazdym razie nazwisko nie ma nic
              wspólnego z polskim rodowodem - ale czy to ma znaczenie - zaraz
              wykrzykniecie chórem NIE MA - i oto chodzi !)
              Pozdrawiam !
              • Gość: pysio Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: 213.25.24.* 01.03.10, 20:28
                Mykoła ty powoli, powolutku załapujesz. Parę dni temu nazwisko miało znaczenie.
                Ja każdą ewolucję oddalającą cię od mykołowatych pochwalam i życzę sukcesów.
                Jeszcze jak załapiesz że ukrainiec to niekoniecznie banderowiec to będziesz
                gdzieś tak w połowie drzewa z kórego z mozołem złazisz.Mam nadzieję że jak
                staniesz już pod drzewem to pomożesz ściągać innych.chyba że cię nie zrozumiałem?
                • Gość: jobrave Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: *.range86-141.btcentralplus.com 01.03.10, 21:27
                  Jeśli Fanka sobie tak myśli, że "Nasze Słowo" mi płaci za moje "zdradzieckie"
                  wypowiedzi, to niech sobie nadal tak uważa. Imputowanie, czegoś takiego, czyli
                  robienie - w tym przypadku - ze mnie banderowskiego kapusia i zdrajcy narodu
                  polskiego jest oczywiście zarzutem powaznego kalibru, to już nie jest epitet w
                  postaci organu kopulacyjnego, czy obraźliwe okreslenie niskiego poziomu
                  intelektualnego, to jest próba zrobienia ze mnie sprzedajnej szmaty. "Patryjoci"
                  z tego forum, to ludzie przewidywalni i nieskomplikowani, tak jak ich
                  wypowiedzi, ludzie z niskim poczuciem własnej wartości, tchórzliwi. Nawet jeśli
                  mają własną opinię, to wolą siedzieć cicho, żeby nie podpaść. Mają problem z
                  niezależnym myśleniem, bo się tego boją, to strach przed utratą gruntu pod
                  nogami, syndrom "drugiego brzegu". I ja ich rozumiem, bo nie bardzo wiedzą co
                  czynią, działają instynktownie, jak zwierzęta. Piszą głupoty, ich wypowiedzi sa
                  pełne sprzeczności. Gęby pełne wzniosłych słow: Bóg, Honor, Ojczyzna, ale to
                  wszystko słowa, tylko słowa. Ich czyny to pyskowanie na forum, wyzywanie Bogu
                  ducha winnych ludzi, palenie świeczek, malowanie transparentów, walka z urojonym
                  przeciwnikiem. Po przejrzeniu tych wątków od początku, widać jak straszna i
                  postępująca choroba toczy tych ludzi. To zbiorowa psychoza, inaczej tego nazwac
                  nie można, bo przcież tu poczucia zagrożenie w miarę jak zagrożenie staje się
                  coraz mniejsze, lub ustaje. "Patryjoci" postawili się w roli sędziów najwyższych
                  i oni tu próbują decydować, kto jest banderowcem , kto neo -, kto zdrajcą, kto
                  agentem, kto "wyciszaczem", kto fałszerzem. Najlepiej mieć ich w dupie, ot co
                  najwyżej podrażnić przez siatkę. I tyle.
    • fanka_online Re: Art n/t poniedziałkowego procesu 05.03.10, 06:44
      www.rp.pl/artykul/15,442016_Metropolita_pozwal_za_transparent_.html
      "W tak delikatnej materii jak relacje między narodami na pograniczu są granice,
      których nie wolno przekraczać, bo jeżeli się na nie pozwoli, to pojawią się
      kolejne inwektywy i podsycanie języka nienawiści"

Podkreślam, że autorem zacytowanych powyżej słów jest nie kto inny, ale Piotr
      Tyma, a cytat powyższy dedykuję wszystkim, którzy urządzając sobie w tym miejscu
      żenujące "zabawy", wspomniane granice przekroczyli wielokrotnie.
    • fanka_online Re: I jeszcze n/t procesu 05.03.10, 06:48
      Będę świadkiem obrony 2010-03-04

O procesie w Przemyślu, który z powództwa greckokatolickiego arcybiskupa Jana
      Martyniaka ma się odbyć 8 marca w Przemyślę będę świadkiem obrony, o ile w
      pierwszy dzień nie dojdzie do ugody.

Pisze o tym dziś obszernie "Rzeczpospolita". I po co to było arcybiskupowi? Z
      lokalnej sprawy, o której zapomnianoby po kilku dniach, stała się ogólnopolska
      zawierucha.

Czytaj pod linkiem:

www.rp.pl/artykul/15,442016_Metropolita_pozwal_za_transparent_.html
      Przy okazji proszę zwrócić uwagę, co na końcu tego tekstu mówi Piotr Tyma, szef
      Związku Ukraińców w Polsce, który oburza się na słowo "bandy" UPA. Chodzi
      oczywiście o moja wypowiedź w Telewizji Polskiej. A jak mozna inaczej nazwać
      zbrodniarzy, którzy opętanych ideologią Stepana Bandery nadziewali dzieci na
      sztachety, rozrywali końmi, palili żywcem, przeżynali piłą na pół czy też
      wyrywali ciężarnym kobietom ich płody? To byli żołnierze czy zwykli bandyci?
      www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2740
      • Gość: pysio Re: I jeszcze n/t procesu IP: 213.25.24.* 05.03.10, 07:54
        Wszystko zależy od tego kto będzie sędzią. Przeciez walka o sprawiedliwość to
        nie w sądzie lecz w czynach a sąd jest ostatnim miejscem gdzie należy tej
        sprawiedliwości szukać. Ostatnio ma miejsce niebywała z powodu chamstwa akcja
        nacjonalisów ukraińskich aby zawojować fora internetowe i przy pomocy demagogii
        usprawiedliwiać działalność band upowskich. Zaplanowane jest to na wzór
        prowokacji rowerzystów. Martyniuk nie dość że nie przeciwstawia się rekultywacji
        banderyzmu ale przeciwników tego barbarzyństwa pozywa do sądu. Bezczelność w
        wymiarze metrycznym nie ma odpowiednika!
          • Gość: MIKI Re: I jeszcze n/t procesu IP: 79.139.112.* 05.03.10, 08:15
            Pani Faniu -to nie jest precedens - to jest proces z powództwa
            cywilnego do ,którego każdy ma prawo- biskup też .
            Dostaną HOP KOP lub sprawa umorzona, oddalona , prowadzona i
            jakoś pogodzona.
            Myslę że każdy na jego miesjcu uczyniłby to samo( profilaktycznie
            przed podobna agresją ze strony malo rozumnych młodych ludzi oraz
            ich popleczników w osobie ksiedza obrządku bizantyjskiego dla
            ormian. Ciekawe bo Abp Martyniak tez jest z obrządku
            bizantyjskiego więc będzie Ring wolny starcie I pomiedzy
            bizantyjskimi katolikami zaś katolicy rytu rzymskiego oraz
            prawoslawni z PAKP ( inaczej kolaboranci) będą ze smiechu za boki
            się trzymać jak to ruscy ze soba wojują . Nie do smiechu bedzie
            tym od HOP KOP jak z lokatorom co nie płacą czynszu tylko chodzą
            i płaczą - bo komuna się skończyla i darmo nic nie ma -O!)
      • Gość: jobrave Re: Ks. Isakowicz - Zaleski przyjedzie na sądowy IP: *.range81-153.btcentralplus.com 05.03.10, 23:33
        Fankę niezmiernie dziwi to, że ktoś się obraża za to, że jest utożsamiany z
        banderowcami. Fanka uważa bowiem, że banderowcem, zdrajcą jest ten którego ona
        wskaże. A gdyby tak jakaś grupa ludzi zmówiła się zaczęła mówić o Fance, że jest
        "banderówką", że działa na szkodę Polaków, Polski. Gdyby zaczęły się takie wpisy
        na różnych forach, gdyby grupa ludzi stanęła przed jej domem ze stosownym
        transparentem, czy wykonałaby taki chrześcijański gest? Jak dotychczas nie
        wykazała się postawą chrześcijańską lecz raczej anty. Mam nadzieję, że abp
        Martyniak wygra w sądzie i wtedy różne typy z pod ciemnej gwiazdy, plotkarze i
        zwykłe chamy, nauczą się, że trzeba ważyć słowa. Niektórzy "patryjoci" lekką
        ręką przypinają łatkę banderowca, neobanderowca lub zdrajcy. Myślę, że trzeba
        się wziąć za oszczerców i plotkarzy, albo niech giną od własnej broni, albo do
        sądu. W Przemyślu, żeby kogoś zgnoić wystarczy powiedzieć, że x jest Ukraincem,
        albo, że pije, lub że kapował, jest "jehową", albo niewierzący i już ma
        przes.rane. Brak reakcji lub pobłażliwość sprawia, że tracą miarę i poczynają
        sobie coraz bezczelniej. Naprawdę nie trzeba byc banderowcem, żeby nie zgadzać
        się z Fanką.
        • fanka_online Re: ... 06.03.10, 08:00
          Nienawiścią nie można zajechać daleko, za daleko można.

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Biskup i i jego forumowy adwokat ZA DALEKO już zajechali.
          • Gość: pysio Re: ... IP: 213.25.24.* 06.03.10, 08:12
            Ciekawej wolty myślowej dokonał nasz guru. zamiast się trzymać swoich nauk to
            sam podważa własny i tak już znikomy prestiż który istnieje tylko u jego fanów
            neo banderowców. Jeszcze tak niedawno zwalczał klechów i wszelkie przejawy
            religijności a teraz chyba jako neofita stał się żarliwym obrońcą nadętego klechy.
          • zakochany_rezun Re: ... 06.03.10, 14:50
            fanka_online napisała:

>Nienawiścią nie można zajechać daleko, za daleko można.

A nie mówiłem... Fanka wcale nie jest zła :-)))

Porozmawiajmy o miłości zatem.
          • fanka_online Re: ... 07.03.10, 09:27
            Jeśli biskup Martyniak postanowi wykorzystać salę sądową do zamanifestowania
            swojej niechęci do idei nacjonalistycznych i raz na zawsze skończy spekulacje na
            temat swoich sympatii dla zbrodniczych systemów, wszystkie żenujące wątki/posty
            pisane przez jego gorliwych zwolenników, w większości zawołanych antyklerykałów,
            przejdą do historii tego forum , jako podzwonne dla ukraińskiego nacjonalizmu w
            Przemyślu.
            Natomiast ich autorzy pozostaną w naszej pamięci, jako ogłupieni/przekupni
            obrońcy nazistowskiego ludobójstwa, zbrodniczej idei chorych umysłów 20-go
            wieku, którą bezpardonowo bronili dla własnych, mniej lub bardziej wymiernych
            korzyści.
            Dla nich nie było żadnej świętości, wartości moralnej, najbardziej intymnych
            faktów z życia forumowych przeciwników, których by nie zdeptali, zbezcześcili,
            wykorzystali.

Nie proszę o wyrazy skruchy, bo wielokrotnie miałam okazję przekonać się, że nie
            rozumieją tego pojęcia, a słowo "przepraszam", nic dla nich nie znaczy.
            Proszę o refleksję...

• fanka_online Re: Apel 08.03.10, 09:38
              Księże arcybiskupie, ma ksiądz dziś wyjątkową szansę publicznie potępić
              nacjonalizm i kultywowanie tradycji banderowskich.
              Czekają na to wszyscy ludzie dobrej woli po obu stronach granicy i obu wyznań.
              Swoją deklaracją zrobi ksiądz wiele dobrego dla uzdrowienia relacji
              polsko-ukraińskich, a sam zyska miano symbolu dobrej woli, duchownego na miarę
              czasów.
      • tadeusz.4 Kobieta z broda 08.03.10, 13:27
        cep.kresowy napisał:

>Czy Tadek I-Z ma dzisiaj święto ?
        > Bo z jednej strony broda, ale z drugiej - czarna sukienka.

Jezeli - tak jak pysio - lubi, zeby mu cos wciskano, to pewnie ma
        dzisiaj swieto.
          • mat120 Re: Kobieta z brodą 08.03.10, 19:19
            O świcie 10 marca 1944r. rozpoczęło się natarcie od południa
            i zachodu na Sahryń pod dowództwem „Wiktora”. We wsi znajdowało się
            około 200 dobrze uzbrojonych niemowląt, członków UPA-UNS oraz 22
            przedszkolaków, przebranych za policjantów ukraińskich w
            ufortyfikowanym, murowanym budynku przedszkola. Około dwóch godzin
            trwała we wsi walka, nim został złamany główny opór stawiany przez
            starców, dzieci i dziewice ukraińskie.
            Najdłużej, do godz. 13 – bronił się złożony z dzieci i starców
            posterunek policji ukraińskiej.
            W ciężkiej walce wieś została całkowicie zniszczona, między innymi
            spłonęły cerkiew i kościół.
            „Ogień prowadzony przez niewinne dziewczęta ukraińskie przybiera na
            sile. To wieśniaczki ukraińskie przebrane w munury SS i dzieci z
            policji ukraińskiej z cerkwi zieją do nas ogniem..."

forum.gazeta.pl/forum/w,48782,83240801,83274138,Co_sie_zdarzylo_w_Sahryniu_10_marca_1944_r_.html
        • Gość: wolyniak2 Re: Ks. Isakowicz - Zaleski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 19:35
          Mykoła, jesteś zwykłym prymitywem, ale i taki prymityw musi wiedzieć, że podżeganie do waśni narodowych i religijnych jest karalne. Skończ z doszukiwaniem się określonych narodowości u określonych osób. Najlepiej, wieczorem po paciorku, a przed snem czyli w trakcie siusiania (możesz i później, zapewne prostata się o swoje upomni) obejrzyj swojego siusiaka (chyba da się jeszcze coś zobaczyć), powiedz domownikom z uśmiechem szalom na dobranoc i lulu. A jutro poszukaj innych mykołowatych i razem możecie albo urządzić upowski sabat albo zmówić kadisz - ale za swoje wyjące dusze.
          • Gość: Fiki Mmiki Re: Ks. Isakowicz - Zaleski IP: 79.139.112.* 08.03.10, 19:46
            O panie wolyniak - wypraszam sobie patrzenie na mojego sisiaka lub
            inaczej pysiaka .Nie jsetm koszernym ale lubie koszerne i
            koszernych ( choć nie tych co pluja na inne nacje tak jak Icek z
            Nowej Huty .Najpierw napuścił chłopcow a potem wycofal sie Rakiem )
            Uczynili chłopcy źle - przyznali sie i przeprosili nie ma więc
            sprawy - Tak Trzymać . Ja tez jestem za tym bo tutaj chodzi o nie
            karanie ma lo rozumnych lecz tez o nie podjudzanie do takich
            działań jak uczynił to ksiądz z Nowej Huty zwany jak zwany .
            Skoro ksiadz to niech godzi ludzi nie zaś judzi do nienawiści a
            potem -ogon pod siebie i w nogi a innych niech biją . Potem bedę
            krzyczał ze to mnie pobito nie ich !
            Pzrebaczać i prosic o Przebaczenie
            Abp Martyniak Przebaczyl, a chlopcy prosili o przebaczenie -Tak
            trzymać !
            Więc bracie wołyniaku czyń tak samo !
            Miki wybacza i Prosi o wybaczenie !
            • fanka_online Re: Fikimiki 08.03.10, 19:51
              Jak takiego durnia można było wykreować na prowokatora, w mieście mądrych ludzi?!;)

Ci, co Cię do nas wysłali, powinni odpowiedzieć przed sądem za swoja głupotę...
              • Gość: pysio Re: Fikimiki IP: 213.25.24.* 08.03.10, 20:02
                bo tylko skończony dureń potrafi w taki sposób pisać. Ze strony neo banderowców
                był to strzał w dziesiątkę. Jakiś rezun miał wąty co do wyroku ale że to kumpel
                to mykoła zapomniał o nim? Mykoła szlag trafia że ksiądz Isakiewicz też pragnie
                pojednania ale na cywilizowanych zasadach w przeciwieństwie do mykoła który chce
                się jednać na warunkach banderowskich.
                • fanka_online Re: Fikimiki 08.03.10, 20:06
                  Fikimiki lansował politykę grubej kreski, której nikt rozumny nie zaakceptuje, a
                  wyklinani przez tutejszy "rząd londyński", "patryjoci, w szczególności;)

Ciesz się Pysio, że po tylu przeczytanych postach autorstwa Fikołka, jeszcze
                  myślimy, w przeciwieństwie do skazanych na bezmyślność;)
                  • Gość: pysio Re: Fikimiki IP: 213.25.24.* 08.03.10, 20:38
                    Dzisiaj na tv historia ogladałem fim pt. "Wołyń zapis zbrodni". Tam pokazali
                    banderowca który był d-cą sotni. I co dziwne też był za pojednaniem i
                    wybaczeniem tak jak mykoła. Za żadne skarby nie chciał pokazać gdzie pochowano
                    polskich parlamentariuszy których w swojej łaskawości rozdarli zboczeńcy końmi.
                    A tłumaczył mordy mniej więcej tak; że osobiście nie chciał mordować bo
                    wywieszał plakaty z apelem do Polaków żeby się wynosili z ukrainy. Dlatego że go
                    nie posłuchali to biedaczek wziął się za ciężką harówę którą jest mordowanie i
                    torturowanie. Oczywiście żadnej winy tryzubów w tym nie ma bo Wołyniacy mogli
                    wyjechać.Mordował w takich miejscowościach jak Zagajce, Orzeszyn, Poryck. W
                    Porycku wymordowali ludzi w czasie mszy. Zdaje się że to ulubiony sposób
                    banderowców bo ludzie nie mają możliwości ucieczki i są zgromadzeni w jednym
                    miejscu. Pokazano ruiny kościoła ale to chyba jakaś zmyłka bo tam tylko burzono
                    cerkwie jak twierdzi rezun mykoła.
            • Gość: wolyniak2 Meszugene Mykola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 21:27
              Szalom. Mykola, ty masz poważne kompleksy. Ty się lecz, tobie pozostaje wizyta u jakiegoś dobrego żydowskiego psychoanalityka. Może być nawet Freud, skontaktujesz się przez wróżkę.
              A co do rzeczonego siusiaka-pysiaka. Z glistą szanowny pan chodzić na ryby, a nie do ludzi. Miłych połowów.
              Lejl menucha!
            • Gość: Fiki Miki Re: Ks. Isakowicz - Zaleski IP: 79.139.112.* 16.03.10, 16:11
              Co tu z wami dyskutowac -skoro wasz kapelan z Nowej Huty wypiął
              sie na was jak Skiba na Buzka.
              Najpierw szcuje ,rozrabia ,nauszcza a potem zostwaia was reką w
              nocniku czyniąc zwykłymi naiwnymi głupkami .
              Sami sie do tego przyznajecie wiec Drodzy Bracia i Sistry nie
              badźcie głupcami lecz
              madrymi ludźmi bo i Wybaczać oraz prosić o Wybaczenie !
              Dzięki Wam za wsparcie w tej mojej skromnej inicjatywie - Wiem że
              tylko z przekory tak piszecie i niby inaczej myslicie -lecz pomału
              przekonujecie sie że mykołowaci oraz Jobravo - mają racje !
              mykołowaty Fiki Miki składa Wam serdeczne dzięki za wsparcie w
              Pojednaniu i poszanowaniu Braci Ukraińcow jako i oni Wybaczają
              Polakom ich zbrodnie i dążą do pojednaia.
              Dzięki że czytacie oraz pojmujecie to o czym pisza mykolowaci !
              i o to chodzi na tym pouczającym forum -O!