Dodaj do ulubionych

Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie godności

11.09.10, 18:02
"Juan Carlos Herrera Acosta został zwolniony z więzienia dzięki porozumieniu wynegocjowanemu za pośrednictwem Kościoła katolickiego na Kubie i dyplomacji hiszpańskiej. W sierpniu opuścił Kubę razem z innymi zwolnionymi z więzienia opozycjonistami kubańskimi. Juan Carlos gościł w Polsce, odwiedził m.in. Sejm"
www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,8362471,_Dlaczego__Kazdy__kto_ma_poczucie_godnosci_powinien.html
Obserwuj wątek
    • jesus33 Do zbanowanego trolla 20.09.10, 10:41
      Podciągam wątek zw względu na dobry tytuł :)
      Wiedziałam, że wrócisz:) Czułam się osamotniona bez Ciebie, moja najlepsza przyjaciółko.
      www.youtube.com/watch?v=tN_HVup9oOg
      Wybacz jednak z wiadomych względów nie będę z Tobą rozmawiała, tak się postępuje z forumowymi trollami, które za łamanie regulaminu i netykiety dostają blokadę na nick, na ten prędzej czy później też dostaniesz. Nie będę rozmawiała z osobą która również w realu łamie wszelkie zasady przyzwoitości i posługuje się kłamstwem oraz oszczerstwem w celu załatwienia swoich prywatnych spraw. Myślę, że i inni dołączą do tego, zwłaszcza Ci zmęczeni Twoimi wypocinami.
      Pozdrawiam i żegnam,
      Jesus
      P.s.
      Gratuluję Ci Pysia, świetnie wykreowana postać, prawie się dałam nabrać. Ta SM i ten piesek, że ja na to wcześniej nie wpadłam:) Ode mnie masz Oskara!
      • Gość: pysio Re: Do zbanowanego trolla IP: 213.25.24.* 20.09.10, 11:24
        Jesus, twoje podejrzenia bardzo łatwo albo z lekkim wysiłkiem można obalić lub potwierdzić. Wystarczy przeglądnąć wpisy. Jeśli znajdziesz pisane o tej samej godzinie to możesz śmiało wykluczyć swoje podejrzenia! Natomiast tak jak w twoim i wampira przypadku coś takiego nigdy nie wystąpiło choć bardzo się udzielacie /udzielasz/ na tym forum.
        Faktycznie nie rozmawiasz z fanką. Jeśli jakiś głupek twój post weźmie za rozmowę to możesz mu nawrzucać od niedorozwiniętych!
        • jesus33 Re: Do zbanowanego trolla 20.09.10, 14:53
          Pysio/Fanka!
          Wszystkie Twoje wypowiedzi są w 100% zbieżne z poglądami Fanki, nawet te dotyczące KK. Wypowiedziane w inny sposób, ale sens/bezsens jest identyczny.
          Pysio/Fanka/Wielbłądzie jestem pełna uznania za kreację!
          Brak podobieństwa między mną a Wampirem zauważy każda myśląca istota, dlatego Ty Pysio/Fanko masz z tym problem.
          Wampir mieszka w Lublinie i wypowiadał się czasami na temat tego miasta, a ja nigdy w Lublinie nie byłam. Ja mam 30 lat, a Wampir 38. Ja jestem kobietą, a on mężczyzną, wbrew temu co mówi Pysio/Fanka/Wielbłąd.
          • wampir-wampir Re: Do zbanowanego trolla 20.09.10, 15:43
            jesus33 napisał:

> Wampir mieszka w Lublinie i wypowiadał się czasami na temat tego miasta, a ja n
            > igdy w Lublinie nie byłam. Ja mam 30 lat, a Wampir 38. Ja jestem kobietą, a on
            > mężczyzną, wbrew temu co mówi Pysio/Fanka/Wielbłąd.

Jest coś jeszcze. Ja nie pisuję przed południem, bo późno wstaję :-)))
              • wampir-wampir Re: Do zbanowanego trolla 20.09.10, 17:45
                jesus33 napisał:

> Do tego nie robisz byków i wiesz gdzie wstawić przecinek, a ja mam z tym wszyst
                > kim problemy. Jak wszyscy patrioci:))

Eee tam, patrioci są językowymi niechlujami, a Ty masz dysleksję. Ja to odróżniam bez pudła po wieloletnim czytaniu postów Małgosi i Przemka Leniaka, też dyslektyków.
      • wampir-wampir Re: Do zbanowanego trolla 20.09.10, 13:59
        jesus33 napisał:

> Wiedziałam, że wrócisz:) Czułam się osamotniona bez Ciebie, moja najlepsza przy
        > jaciółko.

Ale o co chodzi? Jeden wątek wyleciał, to widzę, czyżby poza tym była kolejna jatka?
    • Gość: admin społeczny Re: Komunikat IP: 89.230.84.* 22.09.10, 09:24
      Wielce szanowne i jedyne słuszne Amiństwo gazetki wybitnie wybiórczej informuje, że na skutek donosu towarzysza Wiobrawo zakazało zabierać głos na forum nieprawomyślnej dysydentce Zdrowy Rozsądek i ukarało ją banicją wiekuistą.
      Szlachetny ten czyn towarzysza Wiobrawo docenił nawet na dnie piekła nasz wódz Stalin, a cała reszta podobnych mu sadystów od Kaliguli po Banderę przesyłają towarzyszowi swoje braterskie pozdrowienie i informują , że nie mogą się towarzysza doczekać.
      My, ograniczeni umysłowo Admini, rozumiemy jak mało kto, że towarzysz lubi pisać sobie tutaj wyłącznie w towarzystwie głupszych od siebie ćwierćinteligentów i półidiotów, dlatego postanowiliśmy przychylić się do prośby zawartej w donosie towarzysza i wyplenić raz na zawsze bezprzykładny dowód niezależności, wolnomyślicielstwa i niegodnej prawdziwego postępowca, wrażliwości, o karygodnym braku sympatii dla nacjonalizmu i komuny oraz uwielbienia dla Urbana nie wspominając.
      Dodajemy, że usunęliśmy też denerwujący towarzysza wątek pod prowokatorskim tytułem "W necie HERO, w życiu ZERO", odnosząc się ze zrozumieniem do uczuć wszystkich zer tego forum, które miały prawo czuć się urażone treścią zalinkowanego artykułu.

Piszcie towarzyszu spokojnie ku chwale swojego, chorego ego, wszystkich kanalii tego forum i ku ruinie tego zaścianka!

P.S. Za zasługi dla przemyskiego PIS-u, a zwłaszcza karzełka w majteczkach, Towarzysz Jarosław ponawia propozycję objęcia posady Wyprowadzacza jego szanownego Kota i słusznie uzasadnia, że w ten sposób kot zamieszkujący głowę towarzysza Wiobrawo oraz jego własny zapewnią sobie wzajemnie miłe towarzystwo podczas spacerów.
      Radzimy skorzystać!
        • jesus33 Re: Komunikat 22.09.10, 11:23
          Mnie też, a w tym piekle w którym siedzisz, możesz pocałować ode mnie jeszcze Dmowskiego. :))
          P.s.
          Zbanowana zostałaś na moje życzenie i Jabrove nie miał z tym nic wspólnego, brali w tym udział również neobanderowcy, pisowcy i Marsjanie. Drugiego bana na konto Fanka_online dostałaś pewnie dlatego, że pyskowałaś do moderatorów :), wiedziałam, że tak zrobisz i sama sobie grób wykopiesz.
          • Gość: pysio Re: Komunikat IP: 213.25.24.* 22.09.10, 11:53
            Cześć fanka! Nie przejmuj się tymi tafonami ze znakiem Q. Ja jestem tylko ciekaw jednego ; jak jo przedstawia IRA czy benladenowców tam w Londynie dla których pierwowzorem była upa? Podejrzewam że tam na pewno nie namawia angoli by im stawiali pomniki czy prosili o wybaczenie. Na zdjęciu które pokazał nie wyglada na oklepanego więc myślę że to typ wyjatkowo wredny bo indyferentny, dwulicowy i nowoczesny po swojemu, czyli panu bogu świeczkę i diabłu ogarek. Każdego za srebrniki oczerni lub pochwali byle tylko był ich dopływ!
            Jo a może ja się mylę? Na potwierdzenie machnij na forum jakie swoje wypociny na temat tego jak powinni wybaczać i prosić o wybaczenie angole - terrorystów. Może masz jakąś makietę pomnika dla podkładaczy bomb i morderców ludnosci cywilnej? Jesteś tak zdeterminowany bronić wredną część ludzkości że myślę iż postępujesz zgodnie z tym co produkujesz na naszym forum.
            • Gość: jobrave Re: Komunikat IP: *.range86-163.btcentralplus.com 22.09.10, 13:51
              Pysio, no cóż ja Ci mogę odpowiedzieć, cóż ja mogę odpowiedzieć osobie z góry uprzedzonej do mnie, a do tego mającej poważne, a czasami bezdenne problemy ze zrozumieniem prostych informacji? Ponadto maniakalnie wkładasz w moje usta - i nie tylko moje - coś, czego nigdy, nie tylko nie powiedziałem, ale nawet w skrytości ducha nie pomyślałem. Dodam jeszcze, że wszystkie wypowiedzi, które mijają się z Twoim punktem widzenia, są dla Ciebie przejawem neo - banderowskiego spisku. Poza tym polemika z takiego typu ludźmi, jak Ty czy pozostały nac-kato-betony całkiem zwyczajnie uwstecznia, dlatego nie będę dyskutował. No i plotkarzem jesteś - niestety.
      • wampir-wampir Re: Komunikat 22.09.10, 14:34
        Gość portalu: admin społeczny napisał(a):

> Wielce szanowne i jedyne słuszne Amiństwo gazetki wybitnie wybiórczej informuje
        > , że na skutek donosu towarzysza Wiobrawo zakazało zabierać głos na forum niepr
        > awomyślnej dysydentce Zdrowy Rozsądek i ukarało ją banicją wiekuistą.

Nie jęcz, mogło być gorzej. IP i ID Ci nie zabanowali, a tamten nick był beznadziejny. Wymyśl nowy i pisz dalej, tylko już się nie podszywaj pod innych forumowiczów.
    • Gość: niunia Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: *.rzeszow.mm.pl 22.09.10, 20:06
      If the sun refused to shine, I would still be loving you.
      When mountains crumble to the sea, there will still be you and me.

Kind woman, I give you my all, Kind woman, nothing more.

Little drops of rain whisper of the pain, tears of loves lost in the days gone by.
      My love is strong, with you there is no wrong,
      together we shall go until we die. My, my, my.
      An inspiration is what you are to me, inspiration, look... see.

And so today, my world it smiles, your hand in mine, we walk the miles,
      Thanks to you it will be done, for you to me are the only one.
      Happiness, no more be sad, happiness....I'm glad.
      If the sun refused to shine, I would still be loving you.
      When mountains crumble to the sea, there will still be you and me.
        • Gość: pysio Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: 213.25.24.* 23.09.10, 11:28
          Oczywiście że ja nie uważam się za alfę i omegę w przeciwieństwie do was ale zdrowy rozsądek i realizm mam na pewno. Dlatego mam dla was takie zadanie; Jeśli chcecie się przekonać czy mam rację czy nie - to są tu poligloci np. wampir czy jo i niech napiszą na jakimś angielskim portalu /najlepiej BBC/ jak widzą działalność terrorystów. masowych morderców - sadystów i innej hołoty np. z IRA czy jakichś zwyrodnialców talibów w takim samym kontekście jak to nam zalecają z banderowcami. Jo wtedy się dowie jak wygladają prawdziwe bluzgi a wampir o swoistej logice. Wtedy się dowiecie że pysiów, fanek czy lechowskich jest na pewno więcej od zafascynowanych "bohaterami" z upa, IRA I wszelkiej maści wynaturzonych terrorystów. Możecie też napisać listy do rodzin tych co zginęli w zamachach i że powinni im postawić pomniki, przebaczyć i prosić o przebaczenie /terrorystów oczywiście/. Może dotrze do was że tragedia na której chce się zarobić to postępowanie godne napiętnowania a nie nowoczesność.
          Gdybyście się zdecydowali na proponowany krok to proszę o zamieszczenie linka a fankę proszę o przetłumaczenie. Chociaż z drugiej strony wiem ze tchórze występują tylko tam gdzie czują się bezkarni!
          • jesus33 Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 23.09.10, 16:29
            IRA=AK, z tą różnicą, że ta pierwsza była bardziej skuteczna i zmusiła Anglików okupujących Irlandię przez siedemset lat do tego by zawrzeć traktaty pokojowe i powołać do życia w roku 1922 Wolne Państwo Irlandzkie, które pod koniec lat 40-stych XX przekształcono w republikę, a następnie zerwano wszelką zależność od władz brytyjskich. Dlaczego Pysiu wszystkich działaczy niepodległościowych porównujesz z Banderą? IRA nie dopuszczała w swojej działalności do masowych mordów ludności cywilnej. Collins stworzył oddziały IRA po to by walczyły z wojskami brytyjskimi, a nie ludnością cywilną.
            Pysio zgodnie z Tym co piszesz, można śmiało napisać:
            William Wallace = Bandera
            Nelson Mandela = Bandera
            George Washington = Bandera
            • wampir-wampir Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 23.09.10, 16:52
              Już mi sie nie chce wyjaśniać po raz setny tego, co o UPA pisałem. Jeśli dla Ciebie Pysiu każdy, kto nie wpada w histerię z powodu hucp urządzanych przez oszołomów ze Swobody jest wielbicielem nacjonalizmu i masowych mordów oraz neo, post czy cholera wie jakim banderowcem, to trudno, nie mamy o czym gadać.
              • Gość: pysio Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: 213.25.24.* 23.09.10, 18:02
                bardzo ciekawy pogląd jesus że upa walczyła o wolność. Chciałbym ci przypomnieć że w czasach gdy banderowcy mordowali bestialsko Polaków to byli pod okupacją niemiecką. Ja wiem że to drobny szczegół i prawie bez znaczenia dla tzw. historyków, zwłaszcza po studiach ale z zacięciem godnym politruków. No i jeszcze jedno; Oczywiście można nie wierzyć mediom że terroryści cokolwiek wysadzają a zwłaszcza ludność cywilną.
                Nie każdy jest oszołomem z tego powodu do czasu gdy nie zacznie piać z zachwytu nad bohaterstwem upa! Zalecam lekturę własnych postów.
                • wampir-wampir Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 23.09.10, 19:18
                  Gość portalu: pysio napisał(a):

> bardzo ciekawy pogląd jesus że upa walczyła o wolność.

A gdzie to wyczytałeś w poście Jesuska, bo ja tego nie widzę.

> Nie każdy jest oszołomem z tego powodu do czasu gdy nie zacznie piać z zachwy
                  > tu nad bohaterstwem upa! Zalecam lekturę własnych postów.

No właśnie, może wreszcie wrzucisz jakieś cytaty z tych posów? Do tej pory mamy do czynienia wyłącznie z Twoimi wymysłami. Wybacz, ale trudno się do tego ustosunkowywać.
                  • Gość: pysio Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: 213.25.24.* 23.09.10, 21:32
                    Wampir, padły nazwiska ludzi walczących o prawdziwą wolność w połączeniu z nazwiskiem tego gnoja. Ci ludzie na pewno by z tym sadystą nie chcieli by mieć nic wspólnego. A ty juz chyba zapomniałeś swoje nocne wycia i wycia z zachwytu dla mądrości mykoła. Ja w przeciwieństwie do ciebie wampir nie szukam oderwanych cytatów by tylko pokazać swoją złośliwość ale chcę dyskutować. Ze strony oszołomów jak dotąd nie ma żadnego sensownego dyskutowania tylko sofistyka i to co było na szkoleniu dla politruków. No i jeszcze niebywała chęć do skierowania dyskusji na inne tory.
                    Mam jeszcze pytanie czy zamierzasz ponieść kaganek oświaty i oswiecić durnych angoli czy jankesów co to jest nowoczesność i uświadomić tym ciemniakom i katodebilom że terrorystów trzeba kochać?
                    • wampir-wampir Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 23.09.10, 22:15

> Wampir, padły nazwiska ludzi walczących o prawdziwą wolność w połączeniu z nazw
                      > iskiem tego gnoja. Ci ludzie na pewno by z tym sadystą nie chcieli by mieć nic
                      > wspólnego.

A czy ja się muszę odnosić do wszystkich nazwisk, które padają na forum? Kontekst zrozumiałem, Ty jak zwykle nie, ale to nie mój problem.

> A ty juz chyba zapomniałeś swoje nocne wycia i wycia z zachwytu dla
                      > mądrości mykoła.

Nie przypominam sobie, żebym się specjalnie zachwycał Mykołą. Zawsze uważałem, że ma takie samo prawo jak wszyscy pisać na tym forum, bawiły mnie jego żarty językowe i nie podobała mi się nagonka na niego. To wszystko.

> Ja w przeciwieństwie do ciebie wampir nie szukam oderwanych cy
                      > tatów by tylko pokazać swoją złośliwość ale chcę dyskutować.

A cóż ma wspólnego nieuprawnione etykietowanie z chęcią prowadzenia dyskusji. Nazywasz mnie wielbicielem Bandery, masowych mordów i czego tam jeszcze, to poprzyj to jakimś cytatem, bo ja pojęcia nie mam skąd Ci to przyszło do głowy.

> Ze strony oszołomó
                      > w jak dotąd nie ma żadnego sensownego dyskutowania tylko sofistyka i to co było
                      > na szkoleniu dla politruków. No i jeszcze niebywała chęć do skierowania dyskus
                      > ji na inne tory.

Nie wiem co było na jakichś szkoleniach, na które chodzisz, bo w nich nie uczestniczyłem :P
                      A co do kierowania dyskusji na inne tory, to stale to robisz. Wyobraź sobie, że tematem większości wątków na tym forum przestała być historia stosunków polsko-ukraińskich i bardzo dobrze. Jeśli mimo to chcesz o tym dyskutować, to znajdź sobie innego interlokutora, ja mam tej tematyki po dziurki w nosie.

> Mam jeszcze pytanie czy zamierzasz ponieść kaganek oświaty i oswiecić durnych
                      > angoli czy jankesów co to jest nowoczesność i uświadomić tym ciemniakom i kato
                      > debilom że terrorystów trzeba kochać?

Ja nie mam zdolności pedagogicznych ani cierpliwości, żeby cokolwiek komukolwiek tłumaczyć, a terrorystów nie kocham. Wiek i doświadczenie pozbawiły mnie uczuć kalekich.
                      • Gość: pysio Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: 213.25.24.* 23.09.10, 22:50
                        Co ja mam na to odpowiedzieć? Dla mnie cały ten dyskurs zawsze był w aspekcie humanitarnym a nie historycznym czy pyskówkowo prywatnym. Nie jestem historykiem i nie kryłem tego ale oszołomy cały czas mi wmawiały że jeśli nie znam dokładnie i w szczegółach historii to nie mam prawa w przeciwieństwie do mykoła zabierać głosu. Dobrze wampir główkujesz ale z praktyką coś nie tak. To nie ja wypisuję nazwiska jeśli raczyłeś zauważyć, wręcz przeciwnie staram się tego unikać by nie wyjść na bufona. Nagonka na mykoła jest be ale na fankę to już cacy. Zarzucasz mi dokładnie to samo co sam robisz i jeszcze parę osób. A ja się pytam od kiedy jedni mają mieć do tego prawo a pysio nie? No oczywiście że terrorystów nie kochasz ale jeżeli ktoś o nich pisze niepochlebnie to pierwszy jesteś do szukania dziury w całym. Twoja fobia na tle fanki i lechowskiego jest już legendarna. I jeszcze coś takiego; Ja nie zakładam wątków ale jeżeli ktoś to robi to chyba z nadzieją na dyskusję a ty uważasz chyba że podajesz do wiadomości jedynie słuszną prawdę. To nie jest tylko twoja przypadłość ale jeszcze paru osób. Tak właśnie zachowują się politrucy nie dopuszczający do siebie myśli że ktoś może mieć inne zdanie.
                        Co do etykietowania to sam sobie wystawiłeś etykietkę człowieka bez poglądów.
                        • wampir-wampir Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 23.09.10, 23:14

> Dla mnie cały ten dyskurs zawsze był w aspekcie h
                          > umanitarnym a nie historycznym czy pyskówkowo prywatnym. Nie jestem historykiem
                          > i nie kryłem tego ale oszołomy cały czas mi wmawiały że jeśli nie znam dokładn
                          > ie i w szczegółach historii to nie mam prawa w przeciwieństwie do mykoła zabier
                          > ać głosu.

A mógłbyś podać cytat z tych "oszołomów". Nikt Ci prawa do zabierania głosu nie odbierał, to zresztą niemożliwe, a że wykazywano Ci, że wypisujesz bzdury to już zupełnie inna sprawa.

> Dobrze wampir główkujesz ale z praktyką coś nie tak. To nie ja wypisu
                          > ję nazwiska jeśli raczyłeś zauważyć, wręcz przeciwnie staram się tego unikać by
                          > nie wyjść na bufona.

Ale to Ty zestawiasz, a że nie bardzo wiesz co i kogo? No cóż...

> Nagonka na mykoła jest be ale na fankę to już cacy. Zarzu
                          > casz mi dokładnie to samo co sam robisz i jeszcze parę osób.

Fanka zaczepia, prowokuje, pozwala sobie na osobiste wycieczki, obelgi i oszczerstwa i w rewanżu otrzymuje to samo od paru osób. A raczej otrzymywała. Nie wiem jak inni, ale ja przywykłem do jej zaczepek i znudziło mi się na nie odpowiadać.

> A ja się pytam od
                          > kiedy jedni mają mieć do tego prawo a pysio nie?

Masz i z niego korzystasz. Nie wszystkim muszą się podobać Twoje wpisy i to wcale nie znaczy, że ci którym sie nie podobają są banderowcami.

>No oczywiście że terrorystów n
                          > ie kochasz ale jeżeli ktoś o nich pisze niepochlebnie to pierwszy jesteś do szu
                          > kania dziury w całym.

Jakiś cytat poproszę.

> Twoja fobia na tle fanki i lechowskiego jest już legendar
                          > na.

Co Ty powiesz? Nie boję się Fanki, a co dopiero tego buraka spod Mielca, he, he...

> I jeszcze coś takiego; Ja nie zakładam wątków ale jeżeli ktoś to robi to ch
                          > yba z nadzieją na dyskusję a ty uważasz chyba że podajesz do wiadomości jedynie
                          > słuszną prawdę. To nie jest tylko twoja przypadłość ale jeszcze paru osób. Tak
                          > właśnie zachowują się politrucy nie dopuszczający do siebie myśli że ktoś może
                          > mieć inne zdanie.

Ależ ja doskonale rozumiem, że ktoś może mieć inne zdanie niż ja. Nie podzielam np. większości poglądów Mykoły, ale zupełnie mi nie przeszkadza, że pisze na tym forum. Przeszkadzają mi natomiast wtręty o UPA i Banderze we wszystkich możliwych wątkach, bo nudzi mnie ten temat.

> Co do etykietowania to sam sobie wystawiłeś etykietkę człowieka bez poglądów.

A mógłbyś to rozwinąć? Śmiało, bo wydaje mi się, że poglądy mam ugruntowane na spraw bardzo wiele :D
                        • jesus33 Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 23.09.10, 23:26
                          Pysio dyskusja z Tobą to istna katorga!
                          Zrównałeś UPA z IRA, więc Ci napisałam co te dwie organizacje różniło i w jakim celu powstała IRA. Nie do walki z cywilami, a na pewno nie na początku swojej działalności, lecz do wyparcia okupanta z ich kraju. Partyzantka IRA walczyła z wojskami brytyjskimi, nie dokonywali masowych mordów na ludności cywilnej tak jak UPA. Po powstaniu republiki zbrojne odłamy IRA zaczęły dokonywać aktów terroru w celu odzyskania Ulsteru, jednej z czterech prowincji Irlandii, która została przy Wielkiej Brytanii. Anglicy też nie są niewiniątkami i nigdy nimi nie byli, wystarczy sobie przypomnieć wydarzenia z krwawej niedzieli i to w jaki sposób spacyfikowali pokojowych demonstrantów, którzy protestowali przeciwko restrykcyjnym prawom wprowadzonym przez Anglików.
                          www.youtube.com/watch?v=s9CJU8-m-ig
                          To, że potrafisz czytać to już wiem, ale ze zrozumieniem tego co ktoś napisał masz już problem. Wyraźnie napisałam, że zgodnie z tym co Ty piszesz na temat IRA i Bandery można wyciągnąć takie wnioski:
                          "Pysio zgodnie z Tym co piszesz, można śmiało napisać:
                          William Wallace = Bandera
                          Nelson Mandela = Bandera
                          George Washington = Bandera"

Historii nie musisz znać szczegółowo, ale uważam że jakieś podstawowe wiadomości trzeba posiadać.
                        • Gość: jobrave Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: *.range86-161.btcentralplus.com 23.09.10, 23:47
                          Nie jestem historykiem
                          > i nie kryłem tego ale oszołomy cały czas mi wmawiały że jeśli nie znam dokładn
                          > ie i w szczegółach historii to nie mam prawa w przeciwieństwie do mykoła zabier
                          > ać głosu.
                          Oszołomy nie mogły Ci nic takiego wmawiać, ponieważ oszołomy Cię popierają, natomiast nie-oszołomy, czyli my uważaliśmy i uważamy, że każdy ma prawo zabierać głos na każdy temat, natomiast nie każdy powinien. Tu podam prosty przykład: oto historyk, lub ktoś kto zna historię, powie np. że Polacy bronili Częstochowy przed Szwedami, a jakiś Pysio zaraz odpisze: nie jestem historykiem i wcale tego nie kryję, w związku z tym twierdzę, że to nie byli Szwedzi lecz Marokańczycy, a ponieważ nie jestem geografem i wcale tego nie kryję, to oznajmiam wszem i wobec, że nie ma i nie było żadnej Częstochowy, dlatego Polacy nie mogli jej bronić. Albo jakiś lekarz powie: Panie ma pan raka, ale jest szansa, że chemioterapia przedłuży panu życie, a jakiś inny Pysio mu na to: Nie pierd.ol pan panie doktor, jaka chemioterapia? Nie jestem lekarzem i wcale się z tym nie kryję - żadna chemia, wystarczy woda, w której podczas sumy mył ręce abp Michalik - wypiję te wodę i rak zniknie w try miga. Albo polonista powie: "Pan Tadeusz" został napisany trzynastozgłoskowcem. A jakiś Pysio mu na to: nie jestem polonistą i wcale tego nie kryję, ale "Pan Tadeusz" został napisany gęsim piórem, a nie jakimś trzynastozgłoskowcem. I takich przykładów można by mnożyć. Nie wiem, ale uważam, że normalny człowiek, który np. nie jest neurochirurgiem nie pcha się na forum neurochirurgów, na którym lekarze dyskutują metodach operowania krwiaków.
                          A tak w ogóle, to Pysio nawet nie zauważył, że ten wątek nie jest o banderowcach, i jeszcze każe mi się przebadać. Niezłe!
                            • Gość: pysio Re: Poranny błysk IP: 213.25.24.* 24.09.10, 07:03
                              Jo, trafiłeś w dziesiątkę. Zgadzam się z tobą całkowicie. Tylko pamiętaj o małym szczególiku; to jest forum a nie sympozjum naukowe. Nie wiem czy zauważyłeś że ja nie daję odnośników i nie cytuję za historykami prawdziwymi lub urojonymi. Ciekawi mnie jaką specjalizację masz ty chyba skończyłeś teologię bo najwięcej twoich wpisów dotyczy religii. A taki wampir. Archiwista. Nie wiem czy znalazło by się choć parę wątków w jego specjalności albo jesus - księgowość - tu już nigdy nie udało mi się znaleźć czegoś w tym temacie. Ja piszę nie o czystej historii tylko dlatego że wiem że dyskusja z technokratami jest niemożliwa bo oni rozmydlą każdą sprawę , będą robić wodę z mózgu i bałamucić tylko z dwóch powodów; materialnych lub wazeliniarskich co w ostateczności też ma podłoże stricte materialne.
                              Może dla niekumatych jest trudne do pojęcia że krytykuję coś gdzie można się wykazać wazeliniarstwem i kompletnym brakiem asertywności ale w zamian zdobyć uznanie osób ważnych. Ja nie potrafię przejść obojętnie obok krzywd, zwyrodnienia, bestialstwa i tak najnormalniej w świecie udawać że tego nie było że nic się nie stało a na dodatek twierdzić że tylko oszołomy potrafią się pochylić nad tragedią ludzką. Gratuluję wam takich poglądów i cała nadzieja w tym że jest was znikoma ilość bo statystyki mówią wyraźnie że jakiś ułamek procenta z populacji to zwykli wykolejeńcy.
                              Jesus, nie wziąłem pod uwagę że ty wolno kumasz i nie dodałem słowa separatyści. Dla innych było to jasne że miałem na myśli terroryzm którego przez ciebie wymienione postacie nigdy nie stosowały i zestawianie ich z banderą uwłacza ich godności. Kościuszko, Piłsudski czy Poniatowski też walczyli o wolność ale nigdy tak jak bandera nie byli zaliczani do kategorii ludobójców.
                                • Gość: Analityk Re: Poranny błysk IP: *.toya.net.pl 24.09.10, 07:40
                                  Witaj Pysio
                                  "..ja wiedziałem że tak bedzie.."
                                  o szyszkach pisałem bo .izda lubi szyszki ku poparciu kilku zacnych dyskutantów tego forum.. obawiam sie że Ty do końca nie czaiłeś bazy w czym rzecz ale wiesz.. poranek przy kompie.. niczym się rozkrecisz to troszkę trza zbudowac baze..
                                  • jesus33 Re: Poranny błysk 24.09.10, 09:55
                                    Pysio nie jestem księgową. Jak bym Ci zaczęła wymieniać na ilu kierunkach studiów byłam (nie wszystkie skończyłam) to wyszłoby na to, że w zasadzie mogę się wypowiadać w każdej dziedzinie oprócz medycyny i tego nie robię, choć posiadam podstawowe informacje z nią związane. Fanka kiedyś napisała, ze obkładam się książkami. Tak, to prawda robię to dlatego żeby posiadać minimum informacji niezbędnych do tego, żeby nie zestawiać Mandeli i Ghandiego z Banderą. I tego nie robię. Powtarzam trzeci raz, że gdybym na serio brała to co piszesz to wtedy na pewno bym tak uważała. Z tego co piszesz można wyciągnąć jeden wniosek, że wszyscy którzy walczyli o wolność swojego narodu są jak Bandera. Wystarczy poczytać Twoje początkowe posty w tym wątku. Pysio jak chcesz się wypowiadać na temat IRA nie mając przy tym pojęcia kim był Collins jej twórca, to wybacz jest to śmieszne! Do tego nie masz zielonego pojęcia na temat historii Irlandii i Anglii, oraz ich wzajemnych relacji. Gdybyś ją znał, to z taką pewnością siebie, nie pisałbyś że Irlandczycy to separatyści i terroryści, a jakbyś tak napisał na jakimś forum Irlandzkim to byś się przekonał, że ja nie jestem taka zła.
                                    Pysio w czytelni na Słowackiego (poniedziałki nieczynna) na pewno znajdziesz Historię Anglii Zinsa, zachęcam do przeczytania, na dobry początek. Psów nie wpuszczają, przykro mi : )
                                    • Gość: pysio Re: Poranny błysk IP: 213.25.24.* 24.09.10, 11:17
                                      Jesus czy ty zawsze musisz kombinować jak koń pod górkę? Troszeczkę dobrych chęci a życie stanie się jaśniejsze. Czy ja pisałem o historii IRA? Nawet na myśl mi to nie przyszło. Pisałem o wyczynach terrorystów z pod tego znaku. Naprawdę trzeba dużej wyobraźni albo złośliwości aby wysnuć wniosek że to miał być wykład z historii. Ja nawet się już boję pisać jesus bo padnie zaraz że jestem fanatykiem religijnym czy teologiem a ponieważ nie mam święceń to na pewno jestem głupi i Tworki będą najlepszym miejscem do zamieszkania dla mnie. z drugiej strony bardzo pochwalam twoją ciekawość świata i wszechstronną wiedzę ale trochę realizmu i zejścia z obłoków bardzo ci życzę.
                                      Jesus ja też pisałem o talibach czy ben ladenie. A czy ty ich historię znasz równie dobrze jak IRA? Zgodnie z tym co napisałaś to nie można potępiać ich wyczynów bo kto po za kilkoma specjalistami zna ich biografię? No i to irlandzycy. Ani słowem o nich nie wspomniałem. Ale twoja sofistyka podpowiedziała ci że w nazwie IRA to słowo pada i znowu jest okazja... Albo ta Anglia? A dlaczego nie historia świata. A ja jeszcze raz powtarzam że jako konsekwentny pacyfista zawsze będę potępiał zbrodnie z przyczyn ideologicznych. Możesz się przyczepić dlaczego tylko z tych przyczyn.

Na marginesie; czy mój pies ma też być psem renesansu?
                                      Mam prośbę z medycyny. Boli mnie od dłuższego czasu oko. Może masz jakąś poradę. Tylko nie myśl zaraz że to z robienia oka do oszołomów!
                                      • jesus33 Re: Poranny błysk 24.09.10, 14:50
                                        Pysio napisał:
                                        Ja jestem tylko ciekaw jednego ; jak jo przedstawia IRA czy benladenowców tam w Londynie dla których pierwowzorem była upa? Podejrzewam że tam na pewno nie namawia angoli by im stawiali pomniki czy prosili o wybaczenie.

Po pierwsze. IRA powstała przed UPA, więc UPA nie mogła być pierwowzorem dla IRA.
                                        Po drugie. Zestawienie IRA z Al-Kaidą jest mało trafne. Już wyjaśniam dlaczego. IRA walczyła z Anglikami ponieważ Ci okupowali ich kraj, narzucając im swoje prawa i ciągnąc z nich profity jak z koloni. Warto sobie przypomnieć Wielki Głód w Irlandii i to kto się do tego przyczynił. To Anglicy terroryzowali Irlandczyków. Natomiast Al-Kaida powstała pod koniec lat 80-tych XX wieku po to by przeciwstawić się radzieckiej inwazji. Była finansowana min. przez USA, a jej członkowie min. Bin Laden byli szkoleni przez Amerykanów i Brytyjczyków. W roku 1991 przekształciła się w organizację terrorystyczną o charakterze religijnym, oraz rozszerzyła swoją działalność na wszystkie kraje muzułmańskie, a w jej szeregach znaleźli się głównie islamscy fundamentaliści. Jaka jest różnica, zapytasz. Już piszę. IRA walczyła tylko o to co im przemocą i gwałtem zostało odebrane, walcząc przez pierwszych 50 lat tylko i wyłącznie z wojskiem brytyjskim. Pod koniec lat 60-tych zaczęli w akcie desperacji dokonywać aktów terroru. Było to po tym jak Anglicy zmienili prawo w Irlandii Północnej i zaczęli dyskryminować w bardzo rażący sposób Irlandczyków. IRA nigdy nie rozprzestrzeniła swoich działań poza Wielką Brytanię, był to konflikt zamknięty.
                                        Al-Kaida działała w samym tylko Afganistanie jedynie przez trzy lata jako partyzantka. Rozprzestrzeniła się na wszystkie kraje muzułmańskie, a do aktów terroru dopuszcza się na całym świecie. W ich walce nie chodzi o walkę niepodległościową, lecz o narzucenie światu swoich wartości religijnych.
                                        Po trzecie. Sprawdź za co Nelson Mandela siedział przez przez 30 lat w więzieniu.
                                        Po czwarte. O Irlandczykach nie wspominałeś, ale oni jak najbardziej utożsamiają się z Collinsem i uważają go za bohatera narodowego, podobnie jak niektórzy z nas Piłsudskiego.
                                        Po piąte. Jak chcesz mieć psa mądrego, staraj się mu czytać 20 minut dziennie, codziennie. Najlepiej coś z historii może jeszcze będą z niego ludzie :)
                                        Po szóste. Z okiem idź do okulisty, szkoda się męczyć.
                                        • Gość: jobrave Re: Poranny błysk IP: *.range86-161.btcentralplus.com 24.09.10, 16:31
                                          Pysio napisał wcześniej coś o "dyskusji o aspektach moralnych" zbrodni. A o czym tu dyskutować? Zbrodnia pozostaje zbrodnią, bez względu na to jaki cel jej przyświeca jest to coś tak oczywistego, jak to, że człowiekowi do życia potrzebny jest pokarm, ale czy ludzie codziennie lub kilka razy dziennie powtarzają: człowiek musi jeść i pić, bo w przeciwnym razie umrze? Albo: słońce wschodzi i zachodzi. Czy jest sens o tym dyskutować? Podobnie jest ze zbrodniami - czy naprawdę istnieje na świecie choć jedna normalna osoba, która uważa, że zbrodnia jest czynem dobrym? Taki Lechowski np. był swego czasu uprzejmy usprawiedliwiać polskie zbrodnie, ponieważ wcześniej popełniano je na Polakach, ja natomiast twierdziłem i zawsze będę twierdził, że żadnej nie można usprawiedliwić, a każdy kto jej dokonał winien ponieść stosowną do tego czynu karę, nawet jeśli jest Polakiem. Mnie to jest naprawdę obojętne, czy mordowano hurtowo, czy pojedynczo, młodych, starych, dzieci, czarnych, białych, żółtych, czy śniadych. Od pewnego momentu przestałem traktować poważnie niektóre osoby z tego forum, od pewnego, czyli od czasu, kiedy różne wołyniako-fanko-pysio-mato- lechowscy zaczęli twierdzić, że Polacy nigdy nie popełniali zbrodni, lecz tylko się bronili, że polska ofiara zbrodni jest wazniejsza od ukraińskiej, rosyjskiej, ruandyjskiej czy afgańskiej. Jako osoba kwestionująca taki pogląd - za co przez " prawdziwych patriotów i katolików" zostałem nazwany: "postępowcem", "POjebem", "jobniętym". To naprawdę niezwykłe: oto ja, ateista, mówię słowami Chrystusa, Jana Pawła II ( postaci,z których pierwszą "lechowscy" chcą uczynić królem Polski, a drugą świętym), a oni się z tymi ... nie zgadzają. Próbowałem zwrócić uwagę na to, że nacjonaliści są wszędzie, ale w krajach europejskich, w tym na Ukrainie, w Polsce, stanowią głośny - lecz nie zagrażający pokojowi- margines. Zresztą w dzisiejszych czasach nacjonalizm w takiej skali jak za czasów Mussoliniego, czy Hitlera nie miałby najmniejszych szans, podobnie jak nie wchodzi w rachubę istnienie w Europie państwa narodowego - nb. idei do imentu skompromitowanej. Taki twór szybko zostałby odizolowany od reszty i wykończony przez demokratyczne państwa - vide chociażby przywrócenie do pionu "Weliykej Srbiji". Ważniejsze jednak jest to, że ukraińskie społeczeństwo, wyłączając garstkę notorycznych debili, którzy chcą Ukrainy po Kraków, opowiada się przeciwko nacjonalizmowi, przeciwko banderowskim i neo-banderowskim anty-humanitarnym ideom. Próbowałem też wykazać do czego prowadzi ksenofobia, wskazując na Polaków, którzy wielokrotnie w swoich dziejach będąc ofiarami tejże, sami ją troskliwie u siebie pielęgnują - czy to nie idiotyzm: ksenofob wypomina ksenofobię innemu ksenofobowi? Pisałem też, niezbyt zresztą odkrywczo, że każdy skutek ma swoją przyczynę - traktowanie mniejszości ukraińskiej przez rządy II RP, jako gorszą część społeczeństwa musiało prędzej czy później stać się zarzewiem konfliktu i tylko kwestią czasu było wykorzystanie tego stanu rzeczy przez ukraińskich radykałów. Gdyby ówczesne rządy traktowały mniejszość ukraińską lepiej, na równi z Polakami, bo przecież byli to równoprawni obywatele RP, nie doszłoby później do rzezi wołyńskiej i czy rzezi w Galicji Wschodniej. I wtedy forumowi patrioci-idioci, zakrzyknęli chórem, że usprawiedliwiam zbrodnie. No cóż, postawa zagubionego Pysia, czy prymitywnego Lechowskiego nie była dla mnie zaskoczeniem, ale reakcja osób sprawiających wrażenie bardziej niż przeciętnie inteligentnych: Wołyniaka2, Mata, czy Fanki wprawiła mnie w zdumienie trwające do dzisiaj.
                                          • Gość: aaa Re: Poranny błysk IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 24.09.10, 16:44
                                            Ja uwazam, ze zbrodnia moze byc czynem bardzo dobrym nawet. Gdyby w jakis sposob zamordowano czterech terrorystow , ktorzy dokonali zamachow w Londynie, nie zgineloby ponad 50 niewinnych ludzi.
                                            Gdyby w zgordniczy sposob zabito Lenina a pozniej Stalina a w miedzyczasie Hitlera, to jest szansa, ze ladnych pare milionow ludzi nie straciloby zycia.
                                            Takie zbrodnie bylyby czynami wrecz chwalebnymi :)
                                      • Gość: pysio Re: Poranny błysk IP: 213.25.24.* 24.09.10, 15:28
                                        Dzięki jesus za drobiazgowe wyjaśnienia.
                                        no i mykole też dzieki bo on jako skrupulatny przestrzegacz dekalogu ukraińskiego nacjonalisty wie dokladnie że pysio nie cierpi oszołomów i jest pacyfistą.
                                        teraz wpadło mi do głowy że upa też nie mordowała ludności cywilnej od pierwszego dnia gdy została założona.

• Gość: jobrave Re: Poranny błysk IP: *.range86-161.btcentralplus.com 24.09.10, 16:33
                                          Pysio napisał wcześniej coś o "dyskusji o aspektach moralnych" zbrodni. A o czym tu dyskutować? Zbrodnia pozostaje zbrodnią, bez względu na to jaki cel jej przyświeca jest to coś tak oczywistego, jak to, że człowiekowi do życia potrzebny jest pokarm, ale czy ludzie codziennie lub kilka razy dziennie powtarzają: człowiek musi jeść i pić, bo w przeciwnym razie umrze? Albo: słońce wschodzi i zachodzi. Czy jest sens o tym dyskutować? Podobnie jest ze zbrodniami - czy naprawdę istnieje na świecie choć jedna normalna osoba, która uważa, że zbrodnia jest czynem dobrym? Taki Lechowski np. był swego czasu uprzejmy usprawiedliwiać polskie zbrodnie, ponieważ wcześniej popełniano je na Polakach, ja natomiast twierdziłem i zawsze będę twierdził, że żadnej nie można usprawiedliwić, a każdy kto jej dokonał winien ponieść stosowną do tego czynu karę, nawet jeśli jest Polakiem. Mnie to jest naprawdę obojętne, czy mordowano hurtowo, czy pojedynczo, młodych, starych, dzieci, czarnych, białych, żółtych, czy śniadych. Od pewnego momentu przestałem traktować poważnie niektóre osoby z tego forum, od pewnego, czyli od czasu, kiedy różne wołyniako-fanko-pysio-mato- lechowscy zaczęli twierdzić, że Polacy nigdy nie popełniali zbrodni, lecz tylko się bronili, że polska ofiara zbrodni jest wazniejsza od ukraińskiej, rosyjskiej, ruandyjskiej czy afgańskiej. Jako osoba kwestionująca taki pogląd - za co przez " prawdziwych patriotów i katolików" zostałem nazwany: "postępowcem", "POjebem", "jobniętym". To naprawdę niezwykłe: oto ja, ateista, mówię słowami Chrystusa, Jana Pawła II ( postaci,z których pierwszą "lechowscy" chcą uczynić królem Polski, a drugą świętym), a oni się z tymi ... nie zgadzają. Próbowałem zwrócić uwagę na to, że nacjonaliści są wszędzie, ale w krajach europejskich, w tym na Ukrainie, w Polsce, stanowią głośny - lecz nie zagrażający pokojowi- margines. Zresztą w dzisiejszych czasach nacjonalizm w takiej skali jak za czasów Mussoliniego, czy Hitlera nie miałby najmniejszych szans, podobnie jak nie wchodzi w rachubę istnienie w Europie państwa narodowego - nb. idei do imentu skompromitowanej. Taki twór szybko zostałby odizolowany od reszty i wykończony przez demokratyczne państwa - vide chociażby przywrócenie do pionu "Weliykej Srbiji". Ważniejsze jednak jest to, że ukraińskie społeczeństwo, wyłączając garstkę notorycznych debili, którzy chcą Ukrainy po Kraków, opowiada się przeciwko nacjonalizmowi, przeciwko banderowskim i neo-banderowskim anty-humanitarnym ideom. Próbowałem też wykazać do czego prowadzi ksenofobia, wskazując na Polaków, którzy wielokrotnie w swoich dziejach będąc ofiarami tejże, sami ją troskliwie u siebie pielęgnują - czy to nie idiotyzm: ksenofob wypomina ksenofobię innemu ksenofobowi? Pisałem też, niezbyt zresztą odkrywczo, że każdy skutek ma swoją przyczynę - traktowanie mniejszości ukraińskiej przez rządy II RP, jako gorszą część społeczeństwa musiało prędzej czy później stać się zarzewiem konfliktu i tylko kwestią czasu było wykorzystanie tego stanu rzeczy przez ukraińskich radykałów. Gdyby ówczesne rządy traktowały mniejszość ukraińską lepiej, na równi z Polakami, bo przecież byli to równoprawni obywatele RP, nie doszłoby później do rzezi wołyńskiej i czy rzezi w Galicji Wschodniej. I wtedy forumowi patrioci-idioci, zakrzyknęli chórem, że usprawiedliwiam zbrodnie. No cóż, postawa zagubionego Pysia, czy prymitywnego Lechowskiego nie była dla mnie zaskoczeniem, ale reakcja osób sprawiających wrażenie bardziej niż przeciętnie inteligentnych: Wołyniaka2, Mata, czy Fanki wprawiła mnie w zdumienie trwające do dzisiaj.
                                        • Gość: pysio Re: Poranny błysk IP: 213.25.24.* 24.09.10, 16:53
                                          Jo, całkowicie się z tobą zgadzam prawie we wszystkim! No właśnie prawie jest zarzewiem konfliktu. Po pierwsze nie ma takiego postu z mojej strony który by usprawiedliwiał zbrodnie na tle politycznym a dotyczące ludności cywilnej. Do czasu upa agresor nigdy nie postępował tak brutalnie i bezwzględnie. To było całkowite zaskoczenie. Tak postępują tylko urodzeni i bezwzględni sadyści. Po za tym pisałem setki razy że widzę różnicę między ukraińcem a upowcem czy banderowcem i nigdy nie mieszałem tych pojęć pomimo że wszyscy wmawiali mi że jest odwrotnie. Nie zgadzam się też z tezą o prześladowaniach ukraińców które w dużej mierze zawdzięczamy propagandzie sowieckiej. Polscy chłopi mieli tak samo jak ukraińscy. Jeśli nie byli posłuszni to nikt się z nimi nie pieścił, zupełnie identycznie jak dzisiaj. Pokaż mi jo państwo które dopuszcza do rycia pod sobą i nie reaguje. Ja nigdy też nie negowałem dążeń ukrainy do wolności. Mieli do tego prawo. Mnie jedynie wkurza bezcelowa i idiotyczna idea mordowania bogu ducha winnych. A dzisiejsze żądania przeproszenia sadystów i czynienia z tego bohaterstwa to przejaw obłędu który należy zwalczać bo daj chamowi palec to za chwilę zażąda całej ręki. Jest wiele narodów które walczyły i walczą o wolność ale to co robiła upa nigdy w życiu nie można nazwać walką zgodną z cywilizowanymi standardami .
                                          • lechowski51 Re: Poranny błysk 24.09.10, 17:14
                                            Z czym sie pysio zgadzasz?.Z klamstwami tej nedznej kreatury ze usprawiawdliwialem polskie zbrodnie?!.Z tym ze nacjonalizm ukrainski to folkor polityczny?.
                                            Dzisiaj faszystowska Swoboda na zachodniej Ukrainie rzadzi w wiekszosci miast i regionow.To jej dzialacze buduja pomniki zbrodniarzom Banderze i Szuchewyczowi a w kazdej niemal ukrainskiej dziurze otwieraja muzea poswiecone Banderze.Jobniety demagog i klamca z Londynu,wraz z postepowym salonem bedzie sie pochylal nad Murzynem ktory zostal gdzies w Polsce napadniety przez pijanych lobuzow a wzruszeniem ramion bedzie przechodzil obok nacjopnalistycznych lajdakow w Niemczech czy na Ukrainie gloszacych pogarde dla Polakow.
                                            • Gość: pysio Re: Poranny błysk IP: 213.25.24.* 24.09.10, 18:16
                                              Lechowski, jeśli się wczytasz to te aspekty właśnie są powodem tego prawie.Jo chyba nie rozróżnia zabicia czy wyeliminowania przeciwnika od mordowania. Zabić można w obronie własnej czy walcząc o wolność. Jemu chyba chodzi o tą wiochę której nazwy nie pamiętam i której mieszkańcy rozpoczęli drakę i ponieśli konsekwencje. Mam na ten temat dość skomplikowane spojrzenie ale na tle setek czy tysięcy wiosek zamieszkałych przez Polaków i wymordowanych jej mieszkańców to można uznać za wypadek przy pracy sprowokowany przez banderowców. Gdyby Polacy chcieli tak upamiętniać męczeństwo ludności kresów to codziennie trzeba było by robić po kilka takich imprez i to każdego dnia w roku. Myślę też że tym aktem uratowano też kilka istnień bo ci tchórze i skrytobójcy zaczęli się domyślać że bezkarność nie istnieje. Gadanie o tym incydencie należy zaliczyć do żałosnej próby wybielenia zbirów upowskich. I na koniec nigdy nie podzielę poglądu jo że należy co najmniej milczeć w temacie ludobójstwa dokonanego przez banderowców. Ukraińcy jako naród przyzwolili na powstanie band upa i teraz muszą sami się uporać z jego legendą i prawdą. Wiem że tam w obliczy nędzy obowiązuje stara zasada o wrogu u bram i tak będzie dotąd dopóki ich byt nie ulegnie zmianie ale w tych warunkach potrwa to długo.
                                              • jesus33 Re: Poranny błysk 24.09.10, 18:52
                                                Zabić
                                                > można w obronie własnej czy walcząc o wolność.

Właśnie Pysiu o to mi chodziło! Irlandzka Armia Republikańska walczyła w obronie własnego narodu i walczyła o to, by ten uciemiężony naród wyzwolić spod Angielskiej okupacji. Walczyli z wojskiem, a nie z ludnością cywilną, więc nie wiem dlaczego nazywasz Collinsa terrorystą i krewnym Bandery?! Czy to oznacza, że tylko Polacy mogli walczyć o wolność(Powstanie listopadowe, Powstanie Styczniowe, Powstanie Warszawskie), czy to oznacza, że tylko Polacy mają prawo do tego. W wyniku Polskiej walki o niepodległość, z drugiej strony też były ofiary. Czy to oznacza, że Polacy też są terrorystami? Polacy mogli, a Irlandczycy nie? Dlaczego IRA zrównujesz z UPA, ta pierwsza przecież stanęła naprzeciwko regularnej armii, a ta druga łupiła i mordowała cywili.
                                            • Gość: jobrave Re: Poranny błysk IP: *.range86-161.btcentralplus.com 24.09.10, 18:35
                                              Na razie stawiają, a przyjdzie czas, że będą rozbierać, i to sami z własnej woli, w Polsce też różni bandyci mieli pomniki i już nie mają. Każemy sobie dawać czas na różne rzeczy, dajmy czas innym. Rozczulam się nad każdym niewinnym napadniętym człowiekiem, tym się różnię od ciebie chu.jowizno z podmieleckiego piachu. Z twojego postu, orczykopolaku, wynika, że polscy nazi-bandyci, to tylko "kilku pijanych łobuzów", więc może bądź łaskaw poczytać o polskich neonazistach, w necie pełno informacji na ten temat.
                                              Pysio, ja nie jestem idiotą, który daje się zwodzić sowieckiej propagandzie, mnie wystarczą przedwojenne polskie źródła rządowe oraz fakt, że wielu Polaków w rządzie, ówczesnym parlamencie, uważało, że polityka wobec Ukraińców jest zła, że należy ją zmienić, bo może zaowocować poważnym konfliktem. Jeśli więc tacy ludzie byli, jeśli się sprzeciwiali, to znaczy, że były powody. Mam nadzieję, że nie nazwiesz ministra Pierackiego czy posła Hołówkę agentami sowieckimi lub banderowcami.
                                              • Gość: pysio Re: Poranny błysk IP: 213.25.24.* 24.09.10, 20:12
                                                Jesus, ty mni znowu pomawiasz o porównanie IRA do upa najbardziej zbrodniczej i sadystycznej organizacji w dziejach świata. Kudy im do nich. Ale te zamachy na niewinną ludność nawet sam jo potępił a ty twierdzisz a może się tylko nie odnosisz do tego co napisałem? Każda rzeź czy nawet niewinny zamach na ludność cywilną jest zbrodnią i aktem niebywałego tchórzostwa i logiki wg bandery która mówi że mordujemy wszystko co jest w zasięgu.
                                                jo jak poczytasz dzisiejsze żródła to wyczytasz to samo. Dlaczego uważasz że jeśli ktoś coś krytykuje to jest zaraz sowieckim agentem. Ty chyba nie myślisz tak jak to usiłujesz powiedzieć że ruski cały czas w swojej propagandzie twierdzili o wymarzonym losie pod okupacją polską i okrutnym obozie gdy będą pod okupacją sowiecką.Chyba nie chcesz mi wmówić że rusini byli wzorowymi obywatelami a Polacy mimo to ich prześladowali. Dam ci taki przykład; Jest różnica między wschodnią a zachodnią ukrainą. Wytłumaczenie jest proste bo ruscy terrorem ich zdyscyplinowali a na terenach zachodniej byli Polacy którzy dążyli do integracji i równouprawnienia. Propaganda ruska potrafiła z sukcesem przedstawić tą sytuację zupełnie odwrotnie bo Polacy nigdy nie doceniali jaką rolę spełnia propaganda umiejętnie stosowana. Ale te głupki - sterowane jak barany na rzeź, idą za głosem tej propagandy i mają bidę z nędzą ale są za to szczęśliwi że mają na kogo zwalić winę za swoje niepowodzenia. Ty jo jako manipulator na pewno się wyznajesz w zawiłościach propagandowychi chyba wiesz że krzywdy ze strony naszej są pikusiem w porównaniu z tym co im zrobili sowieci i poprzednie reżymy gdy tymczasem nienawiść jest ukierunkowana dokładnie odwrotnie. Jest na ukrainie kilku ludzi którzy prawidłowo oceniają stosunki i zaszłości, może to oni będą zarzewiem nowego? Dzisiaj mykołowaci są bez szans ale oni tego nie wiedzą.
                                                Jest jeszcze statystyka która która mówi czy coś jest marginalne czy nie. Nasi neonaziści mieszczą się w ramach marginesu ale neobanderowcy już niestety nie.
                                              • mat120 Re: Poranny błysk 24.09.10, 21:33
                                                Gość portalu: jobrave napisał(a)
                                                ..,.mnie wystarczą przedwojenne polskie źródła rządowe oraz fakt, że wielu Polaków w rządzie, ówczesnym parlamencie, uważało, że polityka wobec Ukraińców jest zła, że należy ją zmienić, bo może zaowocować poważnym konfliktem. Jeśli więc tacy ludzie byli, jeśli się sprzeciwiali, to znaczy, że były powody.

Doprawdy nie wiem czy to wtórny debilizm, głupota, niewiedza czy też wyrafinowany cynizm?
                                                Sami Ukraińcy, o czym już pisałem, przyznawali, że polski obszar ich zamieszkania był najdogodniejszym do rozwoju w dwudziestoleciu międzywojennym. Jeżeli zatem polska polityka wobec nich była jeszcze zła, jak pisze mocno Jobnięty, to może należało zastosować wobec nich politykę sowiecką, która była dużo bardziej odpowiednia i zaowocowała trwającą do dziś miłością do narodu sowieckiego.:)
                                          • Gość: Biały Kruk Re: Poranny błysk IP: 79.139.112.* 24.09.10, 19:07
                                            Tak napial Pysio w odpowiedzi dla dla Jobravo" !
                                            Nie zgadzam się też z tezą o prześladowaniach ukraińców które w dużej mierze zawdzięczamy propagandzie sowieckiej. Polscy chłopi mieli tak samo jak ukraińscy. Jeśli nie byli posłuszni to nikt się z nimi nie pieścił, zupełnie identycznie jak dzisiaj.

Niestety panie Pysio - wczesniej przyznał Pan że nie jesteś pan historykiem i nie zna się na historii . Więc proszę uprzejmie szanownego Pana nie zabierać glosu w tej materii - boś nie douczony lub nadal zyjący propaganda nienawiści i to tą z II RP oraz bolszewicką.
                                            W okresie II RP to w ZSRR milonami mordowano Ukraińców ( głodem) . Tymczasem w II RP zamist pomagac Ukraińcom w uzyskaniu nieopodległości tworzono dla nich prawo dyskryminujące ta społeczność ( min obózkoncentracyjny w Berzie kartuskiej) - a szczegolnie dyskryminowano chłopów na wsi ( nawet tu pod Przemyślem) Bo podczas gdy polskim chłopom rozdawano ziemie i pozwalano się rozwijać ,nadając liczne przewileje Ukraińcom zabroniono skupować ziemię i rozwijać swoich gospodarstw. Szczególnie odczuwało to się na Wołyniu ,gdzie nasiedlano polską biedote wiejską min z Mazowsza ( byłych zolnierzy Pilsudzkiego) nadawano osiedleńcom ziemie budowano kościoły burząc tym samym cerkwie ( wysadzono i wyburzono ich ok. 300 min. w Warszawie bardzo zabytkową cerkiew rosyjsko- carską )i sukcesywnie lnadawano szereg przewilejow o których Ukraińcy nie mogli nawet sobie marzyć . To min. wzbudzało gniew tego ludu że byli traktowani jako margines społeczeństwa lub jak zwykle zwierzęta ( a może inaczej zwani czyli GOJE) . Czy na ich miejscu Pan panie Pysio nie buntowałby sie przeciwko ciemięrzcom - przeciez tak jak Ukraińcy w taki sam sposób Polacy walczyli z zaborcami ( mi. Prusakami - jak Ślimak czy Drzymała a nawet Rosjanami -choćby Mickiewicz w swoich poematach pomimo że byl agentem carskim )
                                            Żeby byc szanowanym i poważanym należy innych szanować i poważać . Niestety Polacy jak narazie jeszcze tego nie potrfią czynić - zwlaszcza wobec Ukraińcow. Oczywiście Niemca Amerykanina Francuza i Anglka tak poważają że wchodzą im ( zawsze wchodzili ) w te - NO tzw. 4 itery .
                                            na tym forum nikt nigdy nie gloryfikowal UPA ,Bandery ,Szuchewycza .SS Galicjen czy Nachtigal itd.
                                            Udowadniano tylko że zachowanie Ukraińcow - takie jakie było było zachowaniem wymuszonym ( samoobrona w odruchu samozachowawczym) a że było to zachowanie usłane zbrodniami i krwią ( z obu stron) to inny temat - dla wprawnych historykw nie dla laików przyznających że nie znają historii . tak więc skoro nie wiesz i nie znasz się - to nie szczuj i nie nawidź brata swojego Ukochanego bardzo bliskiego Ukraińca Łemka Bojka Austro -węgra przemyskiego bo min. oni od dziada -pradziada zamieszkiwali te najblizsze nam ukochane tereny podkarpackie aż po Tatry ( Rusinowa polana).
                                            Bo tu w rzemyslu niczym przyszli katolicy byli chrześcijanie obrządku wschodniego ( bizantyjskiego) i też Papież aż do shizmy ( 1054 r) byl dla nich najwazniejszym dostojnikiem i zwierzchnikiem kościoła .
                                            Daj Pan panie Pysio spokój juz Ukraińcom - ich historii, religii, tradycji kultury. jest to pprawie 60 milionowy kraj dla którego potrzebny jest pokój i spokój oraz pomoc w dynamicznym rozwoju tego regionu aby znów nie wpadli w szatańsko - bolszewickie szpony bo inaczej nastąpi powrót do takich samych dzialań jakie czynili Ukraińcy w okresie II RP i za czasów Stalina.
                                            Tak więc nie siej Pan zamętu i nie podsycaj do nienawiści o czym pisze i prosi min.Szanowny Pan Jobravo jako człowiek o wsokiej kulturze oraz niepoślednim intelekcie .
                                            Serdecznie Pozdrawiam Pana i wszystkich Forumowiczów tj. tych nie kochaących Rusinow i tych którzy ich tolerują jako swoich sąsiadow ,z rodzin ( z mieszanych związków oraz z wyznania bizantyjskiego) . Agresja budzi agresję ,atak budzi kontratak ,krytyka budzi krytykę ,podejrzliwość - podejrzliwośc , uderzenie -odbicie z podwójną siłą itd
                                            Weż się Pan Panie Pysio lepiej za pojednanie , wybaczanie, zrozumieniem i wkońcu spokojne zycie we wspólnej juz Europie bo na nowego Hitlera Styalina czy Piłsudskiego nie ma Pan co oczekiwać

• Gość: Biały Kruk Re: Wieczorny błysk IP: 79.139.112.* 25.09.10, 09:05
                                                Tak Analityku - niestety nasz slawetny i dzielny bohaterski Ziutek Piłsudski ( rodowity Litwin nie Polak) byl agentem czyli szpiegiem kilku wywiadow bodajże pięciu mocarstw ( Rosji - carskiej ,a zwlaszcza Francji,Austrii i Prus co sfinansowały jego karierę i wspierały go finansowo placąc za wywiadowcze uslugi .Podobnie zreszta obce wywiady finansowaly Lenina ,Trockiego i Stalina oraz Bolszewikow w Rosji aby powalić Carat, czyli potegę tego mocarstwa) Tak też Japończycy plaxcili swojemu spec agentowi ZiutkowiPiłsudskiemu za jego usługi w sprawie polityki wobec Rosji i realizowaniu pklanow japońskich związanych z unicetwieniem Rosji ( dot. stałych konfliktow japońsko- rosyjskich na te terytorialnym oraz panowania na tamtejszych akwenach wodnych ) .
                                                Ziutek Pilsudzki nigdy nie zaprzeczał tym zarzutm a nawet je potwierdzal zastrzegając że pieniądze jakie uzyskiwal od tych mocarstw za usługi agenturalne przeznaczał na cele zbożne ( tj min na Wojsko Polskie ,nie wspomne o jego licznych zbereźnych faworytach czyli dla samego siebie bo przecież z czegoś trzeba było zyć a nawet się zabawić min. z Ku.....rami na Maderze )
                                                Taki więc to nasz narodowy godny przykladu patriotyzmu , moralnści wierności kosciołowi kat. - choc przeszedl na luteranizm itd był ( juz sam nie wiem czy nie czasem międzynarodowy polsko- austriacko prusko japońsko francuski) BOHATER a może BOCHATER prz CH ?
                                                O ile piszę nie prawdę - to proszę o uwagi lub negację tej prawdy .Może nie mam racji lub to tylko zaszłyszane przeze mnie plotki - NIE WIEM ?
                                                Myslę że Pan Pysio jako nie historyk - co sam przyznaje ,nie powinien się w tej kwestii wypowiadać ( nieznajomośc nie tylko prawa ale i historii jako dowodu w sprawach prawnych - szkodzi i to bardzo szkodzi )
                                            • mat120 Re: Poranny błysk 24.09.10, 21:48
                                              W okresie II RP to w ZSRR milonami mordowano Ukraińców ( głodem) . Tymczasem
                                              > w II RP zamist pomagac Ukraińcom w uzyskaniu nieopodległości tworzono dla nich
                                              > prawo dyskryminujące ta społeczność ( min obózkoncentracyjny w Berzie kartusk
                                              > iej) - a szczegolnie dyskryminowano chłopów na wsi ( nawet tu pod Przemyślem)
                                              Gość portalu: Biały Kruk napisał(a):
                                              > Bo podczas gdy polskim chłopom rozdawano ziemie i pozwalano się rozwijać ,nada
                                              > jąc liczne przewileje Ukraińcom zabroniono skupować ziemię i rozwijać swoich go
                                              > spodarstw. Szczególnie odczuwało to się na Wołyniu ,gdzie nasiedlano polską bie
                                              > dote wiejską min z Mazowsza ( byłych zolnierzy Pilsudzkiego) nadawano osiedleń
                                              > com ziemie budowano kościoły burząc tym samym cerkwie ( wysadzono i wyburzono
                                              > ich ok. 300 min. w Warszawie bardzo zabytkową cerkiew rosyjsko- carską )i sukc
                                              > esywnie lnadawano szereg przewilejow o których Ukraińcy nie mogli nawet sobie m
                                              > arzyć . To min. wzbudzało gniew tego ludu że byli traktowani jako margines społ
                                              > eczeństwa lub jak zwykle zwierzęta ( a może inaczej zwani czyli GOJE)

Skończony głupek>!!!:))))
      • common-sense-ltd Re: Plagiat 24.09.10, 22:26
        forum.gazeta.pl/forum/w,165,94178725,94239469,Re_Let_s_dance_.html
        Głupota nie boli, chamstwo nie pomaga, a plagiat kompromituje, Analistyku od siedmiu żabek.
        • jesus33 Re: Plagiat 24.09.10, 22:46
          Plagiat?!
          A czy na te oszczerstwa i pomawianie o plagiat Nigel wypowiedział się już oficjalnie?
          Czy Analityk to Nigel Kennedy?
        • Gość: pysio Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: 213.25.24.* 25.09.10, 06:55
          Jo wczytaj się w powyższy post i spróbuj z dystansu powiedzieć coś o osobie która to napisała. Chwalisz się wszechstronnym wykształceniem, dobrymi manierami i znajomością świata. Piszesz jak ostatni burak, megaloman o narcystycznym usposobieniu. Okazujesz wszystkim pogardę i chcesz za wszelką cenę dowieść swojej wyjatkowej w twoim mniemaniu mentalności. Każdy - powtarzam każdy - kto to przeczyta wyciągnie dokładnie odwrotne wnioski o człowieku pełnym kompleksów i zagubionym na ścieżce życia. Po co ci to? Chcesz w ten sposób zagłuszyć swoje sumienie i wirtualnie sobie udowodnić że są gorsi od ciebie. Zastanów się gdzie i na jakim miejscu jesteś wśród tych polaczków. Stałeś się zgorzkniały i złośliwy i zamiast z tym walczyć to się coraz bardziej staczasz.
          A tak na marginesie ; zawsze twierdzisz że jeśli ktoś się wypowiada to powinien mieć odpowiednie wykształcenie. Mnie ciekawi jakie studia masz że taki post zamieściłeś?
          • Gość: jobrave Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god IP: *.range109-153.btcentralplus.com 25.09.10, 13:00

> Jo wczytaj się w powyższy post i spróbuj z dystansu powiedzieć coś o osobie kt
            > óra to napisała. Chwalisz się wszechstronnym wykształceniem, dobrymi manierami
            > i znajomością świata. Piszesz jak ostatni burak, megaloman o narcystycznym uspo
            > sobieniu. Okazujesz wszystkim pogardę i chcesz za wszelką cenę dowieść swojej
            > wyjatkowej w twoim mniemaniu mentalności. Każdy - powtarzam każdy - kto to prze
            > czyta wyciągnie dokładnie odwrotne wnioski o człowieku pełnym kompleksów i zagu
            > bionym na ścieżce życia. Po co ci to? Chcesz w ten sposób zagłuszyć swoje sumie
            > nie i wirtualnie sobie udowodnić że są gorsi od ciebie. Zastanów się gdzie i na
            > jakim miejscu jesteś wśród tych polaczków. Stałeś się zgorzkniały i złośliwy i
            > zamiast z tym walczyć to się coraz bardziej staczasz.
            > A tak na marginesie ; zawsze twierdzisz że jeśli ktoś się wypowiada to powin
            > ien mieć odpowiednie wykształcenie. Mnie ciekawi jakie studia masz że taki post
            > zamieściłeś?
            Z dystansu Pysio, to ja nic nie potrafię o sobie powiedzieć i chyba nikt nie potrafi - tak naprawdę tego zrobić. Czy jestem zagubiony na ścieżce życia? Oczywiście, że tak i uważam, że każdy człowiek, który ma świadomość, że życie, nie tylko jego, ale życie w ogóle, nie ma sensu, a wręcz jest kompletnym absurdem, jakąś jedną wielką kpiną natury jest zagubiony. Kompleksów nie mam już od dawna, prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie byłem zbyt ambitny i bardzo szybko zdałem sobie sprawę, że marnowanie życia na współzawodnictwo, wyścigi , czynią to życie jeszcze bardziej męczącym. Już dawno temu zaakceptowałem fakt, że są ludzie mądrzejsi ode mnie, ładniejsi i bogatsi. Nie chwalę się wszechstronnym wykształceniem, bo ono wszechstronne nie jest -studiowałem prawo i to dość "grunotownie", bo dziewięć lat. Na ostatnim roku zostałem skreślony z listy studentów - działałem wówczas dość intensywnie w NZS, więc mógłbym powiedzieć, że s powodów politycznych, ale to nieprawda, po prostu bawiąc się w "walkę z komuną" nie podchodziłem do egzaminów, pomimo tego, że wykładowcy szli mi niesłychanie na rękę, dokończyłem je po 83 roku dzięki nieżyjącemu już prof. G.L. Seidlerowi (pracę pisałem z historii doktryn polityczno-prawnych. Próbowałem studiować też ekonomię, ale wywalono mnie po trzech semstrach, bo nie mogłem przebrnąć przez "analizę ekonomiczną przedsiębiorstw socjalistycznych", nie dlatego, że "socjalistycznych", lecz dlatego, że mój niezbyt ścisły umysł nie pozwolił mi na zakumanie tego przedmiotu, trzeba tam było rozwiązywać jakieś trudne zadania - nie dałem rady. Później skończyłem podyplomowe studia pedagogiczne - tak się to szumnie nazywa, a to po prostu zwykły roczny kurs nauczycielski, na jeszcze później na uniwersytecie oksfordzkim (91 r, 93 r) licencjat z media management. Oprócz tego mam za sobą średnią szkołe muzycznę, na skrzypcach i altówce, ale potrafię grać na wielu innych instrumentach. No i dużo, bardzo dużo czytam, ostatnio są dzienniki różnych sławnych osób, biografie, książki z dziedziny biblistyki oraz literaturę rosyjską i radziecką, r Trochę tego jest, ale to niewiele znaczy i o niczym świadczy - Józef Kuśmierek, znakomity pisarz i dziennikarz miał tylko sześć klas szkoły podstawowej. Dwa lata temu kiedy będąc w Przemyślu trafiłem do szpitala, poznałem bezdomnego menela Staszka. Facet po niepełnej zawodówce, ale wiedza, szczególnie historyczna i geograficzna, wręcz niesamowita, poza tym ogólne oczytanie, chlał, a mimo tego bardzo często odwiedzał czytelnię. Poznałem mnóstwo ludzi niesłychanie mądrych mimo braku jakiegokolwiek wykształcenia, ale nie w tym rzecz,lecz w tym, że nie wypada zabierać głosu w sprawach, o których się nie ma pojęcia, a Ty Pysio niestety zabierasz, a ja na przykład nie. Jestem osobą, która reaguje - najdelikstaniej mówiąc spontanicznie - jak mnie ktoś wk.urwi, lub zaczepi, to nie przebieram w słowach. Taki juz jestem. Ponieważ jestem tu przez niektórych zaczepiany, więc reaguję po chamsku.
            Wracając do spraw "banderowskich" - jakimś dziwnym uporem - ciśnie się na klawiaturę: "patologicznym" - twierdzisz, że ja, Jesus, Wampir i inni próbujemy ukryć prawdę, o zbrodniach UPA, że je usprawiedliwiamy itp. Prosił Cię Wampir, prosiłem Cię ja - pokaż choć jeden post, o takiej treści. W ogóle nie odnosiłeś się do tych próśb, nadal powtarzałeś bzdury. Ja Pysio, nie jestem idiotą, któremu trzeba powtarzać kilka razy dziennie co się wydarzyło w Katyniu na Wołyniu czy innym sryniu. Ja to wiem i to od dawna, w najdrobniejszych szczegółach, ale przyznam się szczerze, że mało, a właściwie w ogóle te trupy mnie nie obchodzą, żadne trupy mnie nie obchodzą, nawet trupy moich najbliższych. Przeżywać mogę tragedie ludzi żyjących, tych, którzy cierpią, którym grozi śmierć. Powiesz oczywiście, że po to "krzewisz" "wiedzę" o ofiarach, żeby, nie powtórzyła się tragedia wołyńska, katyńska, czy sryńska. A co ty poyebany jesteś, Ty naprawdę myślisz, że ja chcę pojechać na Wołyń i pozarzynać tamtejszych Polaków, albo, że chcę wyłapać w Polsce oficerów WP, policji itp. wywieźć ich do Katynia i wytłuc? Nie, Pysio nie jestem bandytą, mordercą, sadystą bądź spokojny, nie zapomnę się. Natomiast powtarzam Tobie, boś zapominalski : potępiam wszystkie zbrodnie, każdą przemoc wobec niewinnych ludzi. Na forum nie leczę kompleksów-bo jak powiedziałem - już ich nie mam, zaglądam tu z tego powodu, że jest zdeklarowanym przemyślaninem, że bardzo jestem związany z tym miastem i ludźmi i tak już będzie zawsze. Poza tym lubię większość ludzi z tego forum za ich inteligentne poczucie humoru, za bliskie mojemu sercu wygłupy i uwielbiam nakręcać forumowych patriotów-sztywniaków.
            • common-sense-ltd Re: Każdy człowiek, który ma w sobie poczucie god 27.09.10, 14:27
              Gość portalu: jobrave napisał(a):N
              > ie, Pysio nie jestem bandytą, mordercą, sadystą bądź spokojny, nie zapomnę się.
              > Natomiast powtarzam Tobie, boś zapominalski : potępiam wszystkie zbrodnie, każ
              > dą przemoc wobec niewinnych ludzi.

Wyrzuciłeś obraźliwy post i słusznie, bo nie było moją intencją źle życzyć żadnej z bliskich ci kobiet, a jedynie uzmysłowić, jak podle i obłudnie tutaj potrafisz kłamać, jednocześnie znęcając się od miesięcy nad niewinnym człowiekiem.
              Przemoc niejedno ma imię.

Osoby postronne pragnę przeprosić za to, że pozwoliłam sobie użyć niecenzuralnego słowa wobec osobistego prześladowcy.
    • Gość: Biały Kruk Odp. dla Analityka co do Ziutka IP: 79.139.112.* 25.09.10, 09:15
      Tak Analityku - niestety nasz slawetny i dzielny bohaterski Ziutek Piłsudski ( rodowity Litwin nie Polak) byl agentem czyli szpiegiem kilku wywiadow bodajże pięciu mocarstw ( Rosji - carskiej ,a zwlaszcza Francji,Austrii i Prus co sfinansowały jego karierę i wspierały go finansowo placąc za wywiadowcze uslugi .Podobnie zreszta obce wywiady finansowaly Lenina ,Trockiego i Stalina oraz Bolszewikow w Rosji aby powalić Carat, czyli potegę tego mocarstwa) Tak też Japończycy plaxcili swojemu spec agentowi ZiutkowiPiłsudskiemu za jego usługi w sprawie polityki wobec Rosji i realizowaniu pklanow japońskich związanych z unicetwieniem Rosji ( dot. stałych konfliktow japońsko- rosyjskich na te terytorialnym oraz panowania na tamtejszych akwenach wodnych ) .
      Ziutek Pilsudzki nigdy nie zaprzeczał tym zarzutm a nawet je potwierdzal zastrzegając że pieniądze jakie uzyskiwal od tych mocarstw za usługi agenturalne przeznaczał na cele zbożne ( tj min na Wojsko Polskie ,nie wspomne o jego licznych zbereźnych faworytach czyli dla samego siebie bo przecież z czegoś trzeba było zyć a nawet się zabawić min. z Ku.....rami na Maderze )
      Taki więc to nasz narodowy godny przykladu patriotyzmu , moralnści wierności kosciołowi kat. - choc przeszedl na luteranizm itd był ( juz sam nie wiem czy nie czasem międzynarodowy polsko- austriacko prusko japońsko francuski) BOHATER a może BOCHATER prz CH ?
      O ile piszę nie prawdę - to proszę o uwagi lub negację tej prawdy .Może nie mam racji lub to tylko zaszłyszane przeze mnie plotki - NIE WIEM ?
      Myslę że Pan Pysio jako nie historyk - co sam przyznaje ,nie powinien się w tej kwestii wypowiadać ( nieznajomośc nie tylko prawa ale i historii jako dowodu w sprawach prawnych - szkodzi i to bardzo szkodzi )
      • Gość: pysio Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka IP: 213.25.24.* 25.09.10, 15:13
        Powiem ci jo że zostałem zaskoczony tym postem jak nigdy dotąd! Dwa w jednym. Czy ty w nocy przechodzisz jakąś przemianę i dlatego ci tak łatwo przyszło porozumienie z wampirem?

Nie udawaj że nie wiesz o co mi chodzi bo to jasne jak słońce. Nigdy nawet nie podejrzewałem ciebie że będziesz latał z kosą czy poświęcaną siekierką po dzikich polach. Chodzi o te peany na cześć mykołowatych i ty o tym dobrze wiesz. Jeśli ci chodzi o moje zabieranie głosu to przecież wiem ze jestem głupek i nieuk a najlepszym dowodem jest to że nie ma tu mojej pracy,dysertacji czy opracowania naukowego. zabieram głos jako licencjonowany laik i zawsze miałem nadzieje że wyszkoleni, sa na tyle wyszkoleni że nie będą mieli problemów z przekonaniem mnie do swoich racji. Teraz mam zagwozdkę; albo takie szkolenie albo to ja mam rację. Wiem jaki ty i kilku innych ma pogląd w sferze zabierania głosu. Wy uważacie że trzeba mieć papiry. Czy zastanowiłeś się jak to jest głupie. Bo jeśli rozciągnąć to na wszystkie dziedziny życia to zapytam absurdalnie jak to ma w zwyczaju jezus - wampir. Czy bez studiów kulinarnych można dzieciom gotować zupkę choćby nawet z torebki lub czy można zamieszkać w hotelu bez zaświadczenia o skończeniu studiów w zakresie hotelarstwa i na koniec czy niepolonista ma prawo wogóle pisać? Absurdalne to na pewno ale to nie mój wynalazek i słowami wampira odpowiem - każdy ma prawo.Tylko najgorsze jest to że niektórzy uzurpują takie prawo tylko sobie.
        • common-sense-ltd Re: Pysio... 25.09.10, 15:23
          Jestem pełna podziwu dla Twojej anielskiej cierpliwości, ale zastanów się proszę, czy rzucanie pereł przed wieprze ma jakiś sens.
          Ja dawno dałam sobie z tym spokój.
          Pozdrawiam:)
        • Gość: jobrave Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka IP: *.range109-153.btcentralplus.com 25.09.10, 17:38
          Pysio, chciałeś wiedzieć, to ci napisałem. Bądź łaskaw powiedzieć kim są owi "mykołowaci", na których cześć wypisuję peany, bo wiem jedynie, że jest to pojęcie stworzone przez kobietę, której z miłości do mnie rozum odebrało. Bądź też uprzejmy zacytować choć jeden pean mojego autorstwa. Jak do tej pory nie udało Ci się (nikomu) podeprzeć swoich wynurzeń na mój temat cytatem.

Kara jaka spotka tę megierę (Profesórkę Barbórkę) za nazywanie mnie pisowcem, jest opisana w Objawieniu św Jana, bodaj w rozdz. XVII.
          • common-sense-ltd Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) 25.09.10, 17:42
            Kara za miłość?;)
            Chyba św Jan ci się pomylił ze świętym Pawłem....

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
            Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
            I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
            Miłość cierpliwa jest,
            łaskawa jest.
            Miłość nie zazdrości,
            nie szuka poklasku,
            nie unosi się pychą;
            nie dopuszcza się bezwstydu,
            nie szuka swego,
            nie unosi się gniewem,
            nie pamięta złego;
            nie cieszy się z niesprawiedliwości,
            lecz współweseli się z prawdą.
            Wszystko znosi,
            wszystkiemu wierzy,
            we wszystkim pokłada nadzieję,
            wszystko przetrzyma.
            Miłość nigdy nie ustaje,
            [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
            Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.
            Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
            Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.
            Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
            Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."
            1 Kor 13,1-13

• Gość: pysio Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) IP: 213.25.24.* 25.09.10, 18:05
              Na tym forum specjalistą od grzebania jest wampir. Zastanów się nad wydźwiękiem twoich wyzwisk pod adresem tych co szukają sprawiedliwego i humanistycznego rozwiązania w sprawie pojednania. to co ty wypisujesz to anielska muzyka dla mykołowatych to nawet nie peany! Pamiętaj ze jak mykoła kogoś chwali to ma to jednoznaczny i oczywisty motyw dowalenia znienawidzonym lachom ale jak już kogoś nazwie przyjacielem to można to porównać z judaszowskim pocałunkiem. Na pewno nie znajdę posta pod nazwą peany na cześć mykoła - autor jobrave. Tu możesz być spokojny. A mykołowaci to są ci co tak jak mykoła żądają przeproszenia banderowcow za... chyba za to że się słabo starali i pozostało kilku co pamiętają. To są też ci którzy drobiazgowo przestrzegają dekalogu ukraińskiego nacjonalisty. Nazywają nas polaczkami, katodebilami, patryjotami i nie przepuszczą żadnej okazji by wsadzić nam Polakom szpilę.

Fanka piękny jest ten wywód o miłości. Dziwne jest to że ma dwa tysiące lat i do mało kogo trafia.
              • common-sense-ltd Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) 25.09.10, 18:13
                Celowo umieściłam go w całości, aby ten tutaj "cymbał brzmiący" wziął sobie do serca przynajmniej pierwsze wersy....reszty i tak nie rozumie:(

A" peany ku czci Mykoła-autor jb"? Pamiętam takie!
                Pisał, że Mykoła jest "rozdarty duchowo" i dlatego tak samo bredzi, jak on;)
                Zapewne miał na myśli ich wspólne obalanie kolejnych butelek mykołowej księżycówki i wynikające z tego faktu pytanie...."pić, albo nie pić?"
              • Gość: Biały Kruk Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) IP: 79.139.112.* 25.09.10, 18:30
                Pysio nie szalej - uspokój się i nawet zażyj sobie jakąś tabletkę na uspokojenie.
                Sam przyznajesz ,że nie masz pojecia o historii , że sie nie interesujesz kogo ,jak i za co krzywdzono lecz jak krzywdzono Polaków przez tych ktorzy krzywdzili Polacy.
                Uspokój sie człowieku . Wprawdzie jak sie przyznajesz ,że mieszkasz na wsi ( RPR),nie masz wlasciwie zadnego wyksztalcenia ( jak piszesz papieru) ale masz umysl tzw, chłopa polskiego - a ten to żywemu nie przepuści ( i sami to Polacy przyznaja )
                Zbrodnia popelniana na kimś odplacana jest naogół tym samym - też zbrodnią.
                Uderzenie - uderzeniem kopniak kopniakiem a może jeszcze dodatkowym kopnikiem .
                Skoro Mykołowaty nie pisze prawdy - to zaneguj to co pisze np. z odnisieniem do krzywd jakie czynili Polcy dla Ukraińców lub z odniesieniem do tak gloryfikowanej w Polsce osoby Ziutka Pilsudskiego .
                koro nie możesz zanegować tych prawd to lepiej nie zabieraj głosu ,uspkój się i potakuj rozpatrzając że Polak tez Potrafi.
                Nikt tu na forum nie gloryfikowal ani nie wywyższaał OUN lub UPA lecz zastanawiał się skąd tj. z jakiego powodu dzuizalaly te organizacje nacjonalistyczne i zbrojny tj czyżby nie z tego samego powodu co Polacy wobec zaborcow i ciemiężców .
                Tak więc skoro z takiego samego powodu to istnieje znak rowności UPA = AK bo te same cele i takie samo działanie. Niejednokrotnie przelane niewinną krwią i zbrodniami o charakterze zwyrodbnialym -tj.zezwiezęcenia . A to juz jest calkiem inne zagadnienie .
                Zbrodniarz nie ważne kim był i kim jest zawsze bedzie i pozosyanie zbrodniarzem i nie wazne czy to Polak Ukrainic Niemiec Rusek Amerykanin itd - bo jest zbrodniarzem . A tych zbrodniarzy nie brakuje w zadnej z nacji czyli w polskiej rownież .
                Tak więc oceniając kogś o zbrodnię najpierw rozgladnij sie wokół siebie i wśród swoich najbliższych bohaterow - tych których czyni sie na siłe dla propagandy .Później oceniaj - lecz oceniaj bezstronnie i obiektywnie !
                • Gość: wołyniak2 Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.10, 17:44
                  Ty lepiej zmień nicka na Biały Tryzub. Stawianie równości między tym, jak postępowali Polacy na Kresach w latach 1919-1939 wobec Ukraińców i wściekłych mordów na Polakach, jakich dopuścili się bandyci spod znaku tryzuba w latach 1939-1945 jest przejawem ignorancji i nieznajomości historii. A Piłsudski, święty nie był, jak każdy rewolucjonista z przełomu XIX i XX w., jednak nie ma na sumieniu tysięcy pomordowanych i zakatowanych niewinnych osób. Nie wydawał także rozkazów nakazujących mordowanie określonych grup etnicznych. A co jest takiego wielkiego w czynach Bandery, Bulby albo tego rzeźnika Kłyma Sawura? Wykazujesz zacietrzewienie, brak obiektywizmu i elementarną nieznajomość historii. I taką banderowskie przekonanie, że "krzywdy", które wam wyrządziliśmy zmazać można morzem krwi, torturami i rabunkami. Ciekawe, że kuzyni banderowców po okupacją radziecką nie wykazywali w stosunku do Rosjan krwiożerczych zapędów. Na was Ukraińców trzeba bata i pały, bo wy nie potraficie korzystać z wolności. Nie potraficie zrozumieć tego, co oferuje druga strona. Najlepiej chleb wziąć, a dobroczyńcę obuchem w łeb zdzielić. Dla przeciętnego Ukraińca powinny być widoczne różnice między częścią Ukrainy pod, jak piszecie "okupacją" polską, a Ukrainą pod okupacją radziecką. Ale sądząc z niektórych postów nie jest, Ukrainiec wykarmiony na polskim chlebie prędzej w plecy strzeli niż powie dziękuję.
                  • common-sense-ltd Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) 26.09.10, 18:07
                    Dyskusje z Mykołą prowadzą wyłącznie do nadprodukcji jego elaboratów " a wszystkie takie same". To akurat można pominąć....
                    Innym ze skutków jest jednak prowokowanie mykołowatych apologetów, co zazwyczaj jest konflikto- i bluzgogenne w tym miejscu, a twoja kontrowersyjna postać/nick pozostaje wówczas w cieniu.

• Gość: Biały Kruk Re: Odp. dla Analityka co do Ziutka ;) IP: 79.139.112.* 26.09.10, 22:56
                    Masz racje wołymiak 2 . Pilsudski świetym nie był i być nie może bo w przeciwieństwie do Bandery zabijal wlasnoręcznie ludzi ( zamordowal strzałem z pistoletu swojego kamerdynera - tak dla rozrywki) . Również nie wydawal rozkazów mordowania Ukraińcow lecz tzw. Dyrektywy i instrukcje jak z nimi postepować w Obozie Koncentracyjnym utworzonym min. z jego inicjatywy Pilsudskiego w Berezie Kartzskiej . A Jak postepwano z Ukraińcami w tym Obozie - to poczytaj na Wikipedii a stwierdzisz że gorzej niźli czynili to z Żydami SSmani w Oświecimiu. Ukraińcy nigdy nie występowali przeciwko Polakom - o ile przez tych Polaków nie byli prowokowani. Przeciwko Moskalom i Bolszewikom występowali zbrojnie przy czym Polacy ( min. Piłsudski) zdradzili Ukraińcow wchodząc w sojusz i przyjacielskie stosunki z Bolszewikami . Potem zemsciło sie to na Polsce kiedy ten tzw, Czerwony Sojusznik uderzyl zdradziecko na Polskę mordując Polakow nie mniej niźli Ukraińców. takie są paradoksy historii - i oby się nie powtórzyla !
                    Czy już wiesz dlaczego Piłsudski jest bandytą i to nie osądzonym ( sprawę utajniono) , bo kto morduje człowieka niewinnego dla rozrywki jest zwyklym bandyta - i tyle ! ( czy masz jakieś zastrzeżenia do tego wnioosku - to dawaj poszalej trochę, jak to nasz polski bohater narodowy wojował pod Warszawą z Bolszewikami . Jak ostatnio czytałem to spieprzył do Krakowa aby jako agent austriacki w razie przegranej Polakow z Bolszewikami mógl szybko wypieprzyć do Wiednia . Wrócil na gotowe przyjmując dowodzenie i rzypisując sobie to zwycięstwo ( zreszta nie pod Warszawą było to zwycięstwo lecz juz pod Zamościem o czym prawie wogóle się nie mowi ze względu na osobe Pisudskiego i jego gloryfikowanie ) A co do bata na Ukraińca to najlepiej zapytaj Niemca na kogo ten bat wlaściwie potrzebny - a Niemiec precyzyjny ,dokladny i nie głupi .
                    Co do okupacji ( jak piszesz) o okupacją jest zawsze okupacja i nie ważne jaki ma charakter . Polska tez byla pod okupacja Zaborców i doskonale Polakom( zwlaszcza magnaterii, oraz burzuazji) powodziło sie w tych zaborach ,a jednak nie chcieli tej okupacji .
                    Wcześniej pisałem że należy odróżnic zbrodniarza od bohatera bo dla jednego jest sie bandytą zaś dla drugiego ten bandyta jest bohaterem .
                    W przypadku Piłsudskiego - taka dewiza też ma swoje odniesienie .
                    • Gość: historyk Do p. Anatola Horbaczka IP: *.chello.pl 27.09.10, 02:01
                      Panie Anatolu! Obiecałem sobie więcej do Pana nie pisać, bo to jak groch o ścianę. I właśnie - niech Pan już przestanie wypisywać tu bzdury o Marszałku Piłsudskim, bo nawet jeśli nie jest Pan już duchownym chrześcijańskim, to chyba Dekalog nadal Pana obowiązuje? Tam jest takie przykazanie - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. A Pan powiela najgorsze stereotypy, kłamstwa i pomówienia nt. Józefa Piłsudskiego, jakie wymyslili w ciągu ostatnich 100 lat endecy i komuniści razem wzięci. Niech Pan weźmie jakieś proszki czy coś, ale proszę już nie pleść na tematy, o których nie ma Pan bladego pojęcia , a tylko powiela Pan ploty z magla - to jest żałosne... Że już nie wspomnę o tych porównaniach Berezy i Auschwitz - o sposobie traktowania więźniów mówią liczby ofiar. Czy chce Pan kogokolwiek na świecie przekonać, że w Berezie zginęło ponad milion ludzi?
                        • Gość: Biay Kruk do M Re: Do p. Anatola Horbaczka IP: 79.139.112.* 27.09.10, 15:04
                          Co za różnica który ?- bo czy jednemu Psu na imię Burek . A nawet jak którys tam jest - to czy on SAM ,jest tam wielu -bardzo wielu nawet z nagrodą Nobla oTWmin. BOLEK nie wspominając o Kaczorach ich rodzicach dziadkach nawet pradziadkach czy tez o innych znamienitych postaciach zycia publicznego, koscielnego ,politycznego a nawet kulturalno oswiatowego . Przecież Ziutek Piłsudski byl agentem spec służb pięciu zachodnich wywiadow a więc byl zwykłym szpiegiem realizującym polityke nie polska lecz obcych mocarstw - czyz nie tak Panie M lub Panie Historyk - he he he - A to ci dopiero dla WAS KLIN -jak zadaje czasem Wam sam Swen - Sku ...n ?
                          No to jak z tym Piłsudskim było naprawdę - dowiem sie w koncu czy też nie dowiem bo nie pytam o Pana Horbaczka lecz o Ziutka Piłsudskiego, bo ktoś juz na tym forum zadal takie pytanie - i nie otrzymal odpowiedzi ? tj .Pilsudski Zbrodniarz - czy Pilsudski Bohater - ciekawe bo juz sam nie wiem ?
                          - proszę o podpowiedź ?
                          Hostoryku przy pomcy M - do dziela - No ..., bardzo proszę -!
                            • common-sense-ltd Re: Do p. Anatola Horbaczka 27.09.10, 15:36
                              Fanka nic nie wymyśliła, tylko skojarzyła fakty.
                              Osoba o słynnym, mykołowym IP swego czasu przyznała się do znajomości ze mną, precyzując ten fakt tak dokładnie, że nie pozostawiał wątpliwości.
                              Post zniknął dzień później, a na moją skrzynkę przyszło kilka maili od potencjalnych zainteresowanych w/w osobnikiem. To wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia.

P.S. Osobiście, guzik mnie obchodzi kim jest Mykoła i czy jest nim poznany przed kilku laty w Huwnikach ex esbek, producent mykołówki.
                              Oszołomstwa nie akceptuję, a propaganda kłamstwa uprawiana przez ta osobę jest karygodna. Koniec. Kropka.
                              • Gość: XXElka Re: Do p. Anatola Horbaczka IP: 79.139.112.* 27.09.10, 17:47
                                Czy Huwniki nie leżą czasem blisko H..ska .
                                A Mykola to nie Josin z Bazin albo inaczej z Huwnik a może z Rybotycz bo tam takie imię czy nazwisko sie przewija i chleją krzkowkę na umór .
                                A to ci dopiero pijanica co nam Fanię rozpuścić chciał ,a może i nawet brzydko wykorzystać ?
                                Dobrze Faniu zrobilaś że odmowiłaś -choć w pamięci ci długo pozostał ! ( długo nie myl z długim albo z długiem )
                                "Mykoły i Fanie wszystkich krajów Łączcie sę" !
                                  • Gość: XXElka Re: Do p. Anatola Horbaczka IP: 79.139.112.* 27.09.10, 18:28
                                    Nie rozumiem cię Faniu - to Mykola mial sentyment do Francuzki, czy też adoracja ta byla po Frracuzku z ruskim akcentem z muzyką Boni M o bohaterstwie Rasputina .
                                    JUż się sama gubię po paru glębszych bez zagrychy,a może to przez te dopalacze ?!
                                    Nie mniej muszę sama do tych Huwnik zawitać i o Mykolę rozpytać !
                                        • common-sense-ltd Re: Do Fanki 27.09.10, 19:22
                                          Planu? Skąd masz ten plan? Ja zostałam tam zaproszona przez Janusza D. i postanowiłam zabrać ze sobą gości. Czerwiec z cała pewnością, siedem lub osiem lat temu.
                                          W Huwnikach spędziliśmy pół nocy, więc żadnego disco nie było. Następnego dnia była natomiast wycieczka rowerowa do Arboretum, a Audrey umierała po malinówce;)
                                            • common-sense-ltd Re: Do Fanki 27.09.10, 19:53
                                              Więc wyobraź sobie, że UDOWODNIŁEŚ rzucając datą 11 czerwca;)))

P.S. Papryka w zalewie majonezowej, którą mnie obdarowałeś na drogę była smakowita;)
                                              P.S.S. J.D. to tutejszy Kazik-prorok, jak mniemam?
                                                • common-sense-ltd Re: Do Fanki 27.09.10, 20:10
                                                  Spokojnie....wierzę ci. Przecież rozumiem, że twoje stare nawyki z hmmm....roboty nie tak łatwo porzucić. Poza tym, nie potrafiłbym go nawet zweryfikować, ponieważ to nie był mój projekt.
                                                  Plan mojego pobytu we Włoszech też masz? A rewizyty Włochów?;)
                                                  • wampir-wampir Re: Do Fanki 27.09.10, 20:34
                                                    Ekhmm, czy na tym forum jest ktoś - oprócz mnie - kto nie spotkał się z Fanką w realu? Fanka, to niesprawiedliwe, umów się ze mną. Obiecałem Ci kiedyś całą kwiaciarnię, please :-)))
                                                  • Gość: M Re: Do Fanki IP: 79.139.112.* 27.09.10, 20:38
                                                    Skąd właściwie wiesz, że facet od malinówki pracował w SB? Chwalił się tym? Bo jeżeli tak, to nie uważasz to trochę za dziwne?

PS Wiem, że to nie był Twój projekt. Dostałem go od kogoś z organizatorów. Ale to już inna historia :-) O Włoszech nic nie wiem, bo ani Ty, ani Twoje pobyty za granicą mnie nie interesują. Bez urazy Baśka.
                                                  • common-sense-ltd Re: Do Fanki 27.09.10, 21:07
                                                    Chwalić się faktycznie nie było czym, ale jak wypił butelkę miodówki, różne rzeczy opowiadał....i w różnych językach. Nie tylko in vino veritas;)
                                                    Projekt organizowała moja koleżanka, która z tobą na pewno nie ma nic wspólnego, więc bajka o "organizatorach" odpada.
                                                    Nie masz planu pobytu Włochów? Szkoda, bo już myślałam, że napiszesz teraz o naszej wizycie w UM i spotkaniu z prezydentem, oraz o tym, kto był wówczas jego tłumaczem.
                                                  • common-sense-ltd Re: Do Fanki 27.09.10, 21:45
                                                    Wiem;)
                                                    A tak naprawdę to dziś akurat ty dałeś się "wkręcić". Mówiłam, że w przeciwieństwie do niektórych tutaj ZAWSZE WIEM, CO PISZĘ. Nie doceniasz przeciwnika....
                                                    Ale przyznaję, że wycofujesz się w odpowiednim momencie, bo właśnie cię podpuszczałam;)
                                                    Nie jest z tobą jeszcze aż tak źle.
                                                    Bywaj.
                            • Gość: Mykola Re: Do p. Anatola Horbaczka IP: 79.139.112.* 27.09.10, 17:36
                              Nie -Oni nie są Mykołą - to ja Jestem Mykołą !.
                              Ich nie sluchajcie i nie czytajcie !.
                              Czytajcie Mykolę prawdziwego nie tego podstawionego lecz przez Was ulubionego - O!
                              Mykoly -odwalcie sie od Mykoły !
                              bo jak nie to każdy z Was pójdzie w skarpetkach
                              a na dodatek
                              łysy i goły !
                              PS
                              Nawiasem mówiąc to na tym forum jakiś historyk sam pisze rózne PIERDOŁY przez co Mykola ( ten prawdziwy ) chodzi bardzo WESOŁY !