Dodaj do ulubionych

Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem AK"

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.10, 19:22
www.tvn24.pl/-1,1677326,0,1,bylem-gorszy-od-zwierzecia-bylem-zolnierzem-ak,wiadomosc.html
Obserwuj wątek
  • Gość: jobrave Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.range81-151.btcentralplus.com 13.10.10, 01:09
   "Bohater wspomnień – Stefan Dąmbski w każdym niemal fragmencie mija się z prawdą historyczną, przypisuje sobie cudze bohaterskie czyny, a całość jest samochwalczą blagą"
   Mieczysław Skotnicki Światowy Związek Żołnierzy AK
   Pan Skotnicki, powinien zamknąć mordę, skoro mordowanie bezbronnych ludzi nazywa "bohaterskimi czynami". Mnie postawa Stefana Dąmbskiego bardzo się podoba - tylko zwyrodnialec potrafi żyć z takim bagażem niewyobrażalnych okropności. Podziwiam go za odwagę - musiał przecież zdawać sobie sprawę, że jego imię zostanie przeklęte przez "prawdziwych Polaków", że nikt z jego kompanów nie zapali mu świeczki, nie złoży kwiatów na jego grobie. Po co miałby kłamać? Mat z Lechowskim powie zaraz, że to Michnik z Kuroniem napisali tę książkę, a samobójstwa żadnego nie było, tylko banderowcy z Ameryki je upozorowali.
   Pamiętam z dzieciństwa różne dziwne opowieści mojego stryja, który był NSZ i jego wspominki w towarzystwie kolesi z AK. Naprawdę bardzo dziwne rzeczy słyszałem, tyle, że jako gó.wniarz średnio wiedziałem, o co chodzi. Zrozumiałem to jakiś czas poźniej . I od razu pozwolę sobie uprzedzić atak "świropolaczków"- daleki jestem od tego, by twierdzić, że AK, to bandyci, ale skoro "patrioci" mają takie parcie na odbrązawianie, to niech odbrązawiają - ale wszystko i wszystkich. Wiem, UPA, to dopiero mordowała i zaraz mnie Lechowski zarzuci linkami. Ale o tym, co robiła UPA, wiemy aż za dobrze i nie chce mi się codziennie czytać i słuchać, o tym. Swoją drogą chciałbym, żeby również wśród upowców znalazła się taka postać, była by to jakaś forma oczyszczenia.
   • common-sense-ltd Re: Byłeś gorszy. 13.10.10, 07:13
    Gość portalu: jobrave napisał(a):Swoją drogą chciałbym, żeby również wśród upowców znalazła się t
    > aka postać, była by to jakaś forma oczyszczenia.


    Obawiam się, że nie ma takiej opcji, tak jak nie ma szans, abyś ty sam przeprosił forumowiczów za znęcanie się tutaj miesiącami nad niewinną kobietą, zdementował wszystkie ohydne kłamstwa i oszczerstwa, przeprosił za publikowane tu obelgi.
    Sadyzm jest skrzywieniem psychicznym i jako taki wyklucza zdolność obiektywnej i krytycznej oceny własnego postępowania, które ateiści, jak ty , nazywają sumieniem.
    Reasumując, trzeba być człowiekiem, aby uświadomić sobie i przyznać się publicznie do własnego zezwierzęcenia, a banderowscy rzeźnicy do dziś chlubią się przeszłością, tak jak ty swoimi ordynarnymi, obleśnymi tekstami, którymi chciałeś zniszczyć niewygodną ci osobę.
    Dziś mogę stwierdzić, że myliłam się oskarżając cię o pisanie tu neobanderowskich tekstów na zlecenie. Masz z tymi bandytami więcej wspólnego, niż jesteś w stanie sobie uświadomić!
   • Gość: pysio Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: 213.25.24.* 13.10.10, 07:16
    Jest wiele sytuacji nie tylko na wojnie ale w życiu codziennym gdy neofita staje się nadgorliwcem. Stale istnieje takie zapotrzebowanie i zawsze znajdzie się chętny. Ja bym te zwierzenia potraktował jako memento dla zwyrodnialców ale czy oni są w stanie to pojąć? Ta historia należy do najohydniejszej odmiany tego zboczenia ale w życiu codziennym nie brakuje też ludzi bezwzględnych i pozbawionych uczuć wyższych i też pewne jest że w sytuacji ekstremalnej zachowali by sie tak samo. Na pewno nie są to przypadki masowe w działalności AK i odbrązawianie nie ma tu zastosowania. To wszystko mozna zaliczyć śmiało do incydentów które są nie do uniknięcia w wypadku wojny.
    • Gość: Łemko Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: 79.139.112.* 13.10.10, 09:34
     Panie Pysio ,Lechowski , Historyk od 7 boleści , Tadeusz i inni ( Panie rowniez) .
     Przecież te wspomnienia zbrodniarza ze zbrodniczej bandyckiej dzialalnosci AK opisuje naoczny świadek i sprawca tych zbrodni ,żołnierz AK Stefan Dąbski ( Wasz bohater a inny jemu podobny bohater twierdzi że takie bestialstwo oraz powszechne mordy byly szczegolnym bohaterstwem )
     Dla mnie jest to szczegolne zwyrodnialstwo oraz szczegolne bandyctwo w wydaniu takich zolnierzy AK oraz ich dowódcow zezwalających na taką forme bandytyzmu .Obiektywnie pisząc stwierdzam że:.
     Takich samych czynow dopuszczali sę również żolnierze UPA ( ze wzajemnościa ).
     Tych to ludzi uważam za zwyrodnialców i za zezwierzęcownych .
     Pomiędzy bandytami i zwyrodnalcami nigdy nie robilem rózzncy .Tymi z AK i tymi z UPA .
     Przypisywanie komuś szowinizmu i nacjonalizmu ukraińskiego wrogiego Polakom z racji że broni człowieczeństwa i odruchow ludzkich z wyłaczeniem bandytyzmu i zwyrodnialstwa dążącego do wzajemnego przebaczania oraz pojednia świadczy o szczególnej złośliwości wobec takch ludzi oraz zwyklym chamstwie zwyklych Chamów szczujacych i podsycających do nieustannej nienawiści spolecznej . Jak te zwykle świnie ryjace w gnoju i to cudzym nie bacząc na wlasny gnój .
     I co teraz - przecież te wspomnienia nie pisal wasz ulubiony Mykola lecz bohaterski zolnierz AK . Nikt nie neguje ze zolnierz AK zmyślal tam przedtawione prawdy lub fakty lecz sugeruje się że przypisywal sobie te zbrodnie ,które dokonywali inni zolnierze AK .
     Patrząc na innych - spójrz na siebie !
     PS
     bardzo dobry i obiektywny link .
     Ponieważ wyszla prawda więc moze pan historyk bardzo kulturalnie wyjaśni że prawda nie jest prawdą zaś tym bandytom pomieszało się w głowach i popelniali masowo samobojstwa a moze nie samobojstwa lecz byli skrycie mordowani - bestialko przez UPA i to w USA .
     Teraz okazuje sie że okreslenie forumowego historyka zwyklym Chamem i świnia było bardzo trafne ( ryje w Gó...nie innych uważając że smierdzące zas swoje Go..no uważa za pachnidlo podsuwając do zachwycania się tym gó...nem !)
     Jednoczesnie
     Dzieki Jobravo za bezstronność obiektywizm i trzeży rozsądny umysł !
     • tadeusz.4 Horbaczek - kochasz anal? 13.10.10, 13:48
      "Teraz okazuje sie że okreslenie forumowego historyka zwyklym Chamem i świnia było bardzo trafne ( ryje w Gó...nie innych uważając że smierdzące zas swoje Go..no uważa za pachnidlo podsuwając do zachwycania się tym gó...nem !)"

      Horbaczku, słodki robaczku, Anatolku, nasz pier.dolku - lubisz skat? rimming? koprofagię? To bądż łaskaw przenieść się ze swoimi fantazjami seksualnymi na inne forum, bo tutaj obowiązuje dieta, która ci nie będzie smakować. Wysmażaj te kotleciki z kału (bo przecież nie bierzesz tych wypocin z mózgu - mózg już dawno ci zjechał do tyłka), polewane sosem z uryny gdzie indziej. A kysz! A teraz trzeba polać Domestosem, żeby zdezynfekować...
        • jesus33 Re: Horbaczku, wal się sam w odbyt i potem całuj 13.10.10, 14:53
         common-sense-ltd napisała:


         > Obawiam się, że nie ma takiej opcji, tak jak nie ma szans, abyś ty sam przepros
         > ił forumowiczów za znęcanie się tutaj miesiącami nad niewinną kobietą, zdemento
         > wał wszystkie ohydne kłamstwa i oszczerstwa, przeprosił za publikowane tu obelg
         > i.

         Wszystko co napisał na Twój temat Jobrave jest prawdą, a i tak był bardzo łagodny. Jesteś żmiją, przez miesiące prowadziłaś z nim koleżeńską korespondencję, a za jego plecami robiłaś mu straszne świństwa. Doskonale wiesz o co chodzi i doskonale wiesz w jaki sposób to wyszło na jaw. Pewnie się strasznie spietrałaś gdy usłyszałaś, że znam Jobrave i wiem kim jest. Dlatego tak zareagowałaś, wiedziałaś że wszystkie Twoje kłamstwa na jego temat rozpowszechniane przez Ciebie prędzej czy później wyjdą na jaw i wyszły. Ty jesteś anonimem na tym forum i postacią mało znaną w mieście, a jak już ktoś miał "zaszczyt" Cię poznać to przeklina dzień w którym to wydarzenie nastąpiło. Jobrave jest znany z imienia i nazwiska na tym forum, jest również znany w całym Przemyślu i robiąc mu za plecami świństwo, nie zrobiłaś tego osobie anonimowej tylko osobie która ma odwagę podpisać się pod tym co napisała i która przez Twoje paszkwile pisane od miesięcy może ucierpieć.
         Nie masz nic wspólnego z niewinnością i choćbyś to kłamstwo powtórzyła jeszcze dwieście razy i tak nikt kto Cię poznał (jakieś 70% forumowiczów FP) w to nie uwierzy. Jesteś zgorzkniałym babiszonem, a Twoim ulubionym zajęciem jest zatruwanie życia innym, a robisz to zawsze w jakiś wymyślny sposób, albo się podszywasz pod cudze nicki, albo do obrzydzenia cytujesz innych i wyrywasz ich słowa z kontekstu, albo łazisz do dzielnicowego, albo wydzwaniasz do bogu ducha winnych ludzi i zapychasz im skrzynkę postami z forum, albo śledzisz wypowiedzi forumowiczów na innych forach po czym je linkujesz, albo pomawiasz kłamiąc przy tym niemiłosiernie. Jesteś największą psychopatką jaką poznałam! Odczep się od Jobrave, on póki go ktoś nie zaczepia nie robi nikomu krzywdy, a Twoja obsesja na jego punkcie jest żenująca i pomyśleć, że tak się zachowuje pięćdziesięcioletnia kobieta, matka, nauczycielka i podobno osoba szlachetna!


         > Sadyzm jest skrzywieniem psychicznym i jako taki wyklucza zdolność obiektywnej
         > i krytycznej oceny własnego postępowania, które ateiści, jak ty , nazywają sumi
         > eniem.

         Ty swoim zachowaniem na forum co raz udowadniasz, że jesteś największą sadystką, a dokopywanie innym sprawia Ci niewymowną radość.

         > Reasumując, trzeba być człowiekiem, aby uświadomić sobie i przyznać się publicz
         > nie do własnego zezwierzęcenia,

         Właśnie trzeba być człowiekiem. A jakim człowiekiem jesteś Ty?

         a banderowscy rzeźnicy do dziś chlubią się prze
         > szłością, tak jak ty swoimi ordynarnymi, obleśnymi tekstami, którymi chciałeś z
         > niszczyć niewygodną ci osobę.

         Cierpisz na okropną chorobę jaką jest narcyzm. Uświadom sobie w końcu, że nic nie znaczysz, a Twoje pisanie na temat UPA to same frazesy, które nic nowego do dyskusji nie wnoszą, a jedynie są powtarzane do znudzenia, co tylko samej sprawie bardzo szkodzi. Jaki masz w tym interes, by wypowiadać się za rodziny osób pomordowanych, jakie masz prawo do tego, by te rodziny pouczać i potępiać za to, że nie potrafią nienawidzić jak Ty. Jakie masz prawo by kogokolwiek z nas potępiać? Chcesz to pisz dalej swoje banialuki, ale nie narzucaj innym swojego zdania.

         > Dziś mogę stwierdzić, że myliłam się oskarżając cię o pisanie tu neobanderowski
         > ch tekstów na zlecenie. Masz z tymi bandytami więcej wspólnego, niż jesteś w st
         > anie sobie uświadomić!

         Właśnie o to mi chodzi. Nie potrafisz, bądź celowo nie chcesz usłyszeć co mówi Jobrave. On nigdy nie pochwalał zbrodni, żadnych. Wręcz przeciwnie zawsze je potępiał, ale co niektórzy z Was widza to co chcą widzieć. Wystarczy się lepiej wczytać w słowa Jobrave, by zrozumieć, że jesteś podłą kłamczuchą i dodatkowo jeszcze straszną hipokrytką.
         Ciekawe jak szybko zniknie mój post :)
  • darino gorszy od zwierzęcia 13.10.10, 17:32
   Pisałem o tym na forum dawno temu, ale spotykałem się głównie z obelgami. Niestety po przejściu frontu roiło się od takich "partyzantów" różnej proweniencji. Działały również grupy czysto rabunkowe, które mordowały swoje ofiary. Kilka specjalizowało się w polowaniu na osoby powracające z niewoli lub robót w Niemczech.
   Była tez siatka ormowsko-milicyjna, rabująca konie i krowy, transportująca je i sprzedająca na lewym brzegu Sanu.
   Pewnie z czasem i o tym ktoś napisze.
    • Gość: pysio Re: gorszy od zwierzęcia IP: 213.25.24.* 13.10.10, 19:36
     Darino, czy działalność różnych bandytów ma cos wspólnego z walką o wolność? Mnie się zdawało że piszemy o honorowej walce wyzwoleńczej z przyjeciem ze stosowane w niej metody służą temu właśnie celowi. Tymczasem działalność upa to ciąg zdarzeń o cechach bandyckich. jeśli koniecznie chcemy incydenty uznać za wiodącą formę walki to dojdziemy szybko do wniosku że każda wojna wyzwoleńcza nie powinna mieć miejsca bo nie ma w historii przypadku aby obeszło się bez rabowania, mordowania niewinnych i innych gwałtów. Dalej idąc tokiem takiego rozumowania trzeba odebrać prawo do wolności i suwerenności narodom zniewolonym. Kulę ziemską zamieszkują miliardy ludzi a statystyka jest nieubłagana. Zawsze istnieje jakiś procent degeneratów.
     Miałem sąsiada, ukraińca, był sokistą. Działał właśnie w takiej bandzie jak opisałeś. Ukradł krowę kumplowi ale miał pecha bo akurat upadł pierwszy śnieg. Poszedł siedzieć bo zastrzelił jednego człowieka i ranił drugiego. W tych czasach takie sprawy były na porządku dziennym ale też były zwalczane przez struktury państwa podziemnego. Nie byłoby chętnych do wojaczki gdyby nie ten aspekt rabowania. Rabowali szwaby. ruscy czy alianci. Amerykanie nakręcili nawet taki film; Zło to dla zuchwałych.
     Problem nie sprowadza się do tego że wojna to zło ale ile tego zła jest.
      • Gość: Mykola Re: Pysio, pozwól, że dokończę... IP: *.przemysl.hypnet.pl 13.10.10, 20:01
       Widzisz Pysio jak comon sense ladnie podsumowała calą dyskusje - ze problem tkwi w czlowieku - ile tkwi w tym czlowieku zla. Nie chodzi o nację oraz organizację czy to UPA czy też AK. Bo jak zostalo udowodnione to zolnierze z Kyli takimi samymi bandytami i zezwierzęconymi zwyrodnialcami jak żolnierze z UPA czyli AK = UPA . Lecz to o czlowieka chodzi i ojego człowieczeństwo !. Bo u jednych i drugich byli zarowno bohaterzy i patrioci walczący o swoja Ojczyznę . Wkońcu ją mają . Byli też zwyczajni bandyci mordujący z chęci zysku lub ze zwierzęcego wyżycia sie na upatrzonej bezbronnej ofierze .
       Czy dziś w Polsce i na Ukrainie ich nie ma Dlatego ? tez są ( miin brutalne zwierzęce morderstwo Olewnika )
       Ucz się człowieczeństwa i bądź tym człowiekiem . Przebaczaj i proś o Przebaczenie aby nigdy nie powtorzyla sie tragedia tamtych czasów i aby Ukraińiec dla Polaka byl bratem oraz Polak dla Ukraińca rownież Bratem ! O TO CHODZI DLA MYKOŁY i tutaj z wami bedzie spieral sie bez względu czy go poniżacie , opluwacie lub niesłusznie pomawiacie .Czy jesteście młodzi czy tez starzy , czy madrzy czy tez zwykle durnie udający mądrych . To dla Mykoły nie jest ważne.
       Jesteś człowiekiem więc bądż tym człowiekiem nie zaś zwierzęciem i to z DZikiego Kraju jak to okreslił minister Drzewiecki
       Jesteś Polakiem -tak jak Ja -więc bądżmy tymi Polakami bez wzgledu na pochodzenie czy kolor skory oraz wyznanie swiatopoglądowe w naszym współnym pięknym polskim kraju
       Juz zresztą zjednoczonym z Europą .!
       Pozdrawiam - wszystkich forumowiczow bez żadnej urazy -serdecznie i szczerze !
   • lechowski51 Re: ... 13.10.10, 21:01
    sbek mykola napisal;
    Bo jak zostalo udowodnione to zolnierze z Kyli takimi samymi bandytami i zezwierzęconymi zwyrodnialcami jak żolnierze z UPA czyli AK = UPA . Lecz to o czlowieka chodzi i ojego człowieczeństwo !. Bo u jednych i drugich byli zarowno bohaterzy i patrioci walczący o swoja Ojczyznę . Wkońcu ją mają .

    Udowodniono to chyba mykola na konwektyklach bylych zbrodniarzy z UPA a tez Samborze i Stanislawowie na akademiach ku czci kiedys "bohatera narodowego" Bandery.Juz Ci banderowski klamco iles razy pisalem ze za osobiste zemsty w AK grozil sad polowy,ze nie znajdziesz zadnego rozkazu dowodcy AK nakazujacego mordowac niwinna ludnosc cywilna Znajdz mi podobne rozkazy i meldunki dowcow AK a pozniej ukrainski klamco bedziesz mogl porownywac zolnierzy AK do oprawcow z UPA;

    rozkazy UPA

    * ... powinniśmy przeprowadzić wielka akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat(...) Tej walki nie możemy przegrać, i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.
    o Źródło: Tajna dyrektywa terytorialnego dowództwa UPA – „Piwnycz”, podpisana przez „Kłyma Sawura”

    * Druże Ruban! Przekazuję do waszej wiadomości, że w czerwcu 1943 r. przedstawiciel centralnego Prowodu – dowódca UPA – „Piwnycz” „Kłym Sawur” przekazał mi tajną dyrektywę w sprawie całkowitej – powszechnej, fizycznej likwidacji ludności polskiej.(...) Dla wykonania lej dyrektywy proszę rzetelnie przygotować się do akcji przeciw Polakom i wyznaczam odpowiedzialnych: w rejonach nadbużańskich – kurinnego „Łysoho”, na rejony turzyski, owadnowski, oździutycki i pozostałe – „Sosenka”; na okręg kowelski – „Hołobenka”.
    Sława Ukraini.
    Dowódca grupy UPA „Turiw” – „Rudyj”,
    24 czerwca 1943 r. Stawka
    o Autor: Jurij Stelmaszczuk „Rudyj”. dowódca Północno – zachodniego OW „Turiw”

    * 29 sierpnia 1943 r. przeprowadziłem akcję we wsiach Wola Ostrowiecka i Ostrówki głowniańskiego rejonu. Zlikwidowałem wszystkich Polaków od małego do starego. Wszystkie budynki spaliłem, mienie i chudobę zabrałem dla potrzeb kurenia.

    * Do wsi Mosur spędzono wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości z toporami i widłami, którym „druże” Zuch wyjaśnił, że pod przewodnictwem jego uzbrojonego oddziału pójdą do wsi Ziemłica, aby rozprawić się z Polakami, i wymagał od nich, żeby byli bezlitośni wobec wszystkich, kogo zastaną w tej miejscowości. W nocy okrążono wieś, a o świcie zebrali wszystkich mieszkańców w centrum wsi. Starców, dzieci i chorych, którzy nie mogli samodzielnie poruszać się, zabijali na miejscu i wrzucali do studni. Spędzonym do centrum kazali kopać dla siebie groby, a następnie przystąpili do ich zabijania przez uderzenie siekierą w głowę. Tego, kto próbował uciekać, zabijali z broni. Wszyscy mieszkańcy wsi Ziemlica zostali zlikwidowani, mienie zabrano dla UPA, budynki spalono...
    o Autor: Dowódca kurenia „Łysoho”, wrzesień 1943 r. do kierownictwa OUN

    * W lecie 1943 r. zgodnie z rozkazem dowódcy UPA „Piwnycz” „Kłyma Sawura” przeprowadziłem operację zniszczenia ludności na obszarze obwodu rówieńskiego. Zagon UPA pod moim kierownictwem zniszczył wsie Rafałówka i Huta Stepańska, w których mieszkała ludność polska. Zgodnie z rozkazem „Oleiła” dowódcy moich sotni: „Moroz”, „Bohdan” i „Rybak” w lecie 1943 r. otrzymali rozkaz likwidacji polskich kolonii i żyjących w nich spokojnych ludzi, a mianowicie: sotnyk „Moroz” ze swoją sotnią UPA miał zniszczyć Polaków w kolonii Marianówka (-..), Sotnia „Bohdana” miała zlikwidować ludność polską w kolonii Wólka Kotowska – Aleksandria (...). Sotnia „Rybaka” miała zlikwidować ludność polską w kolonii Zofiówka.
    o Opis: Zeznania dowódcy kurenia wchodzącego w skład ÓW „Zahrawa” – Stepana Kowala „Rubaszenko”, „Burłaka”

    * 12 lipca 1943r. rano razem z grupą UPA liczącą około 20 ludzi wszedłem w czasie mszy św. do kościoła w m. Pawłówka (Poryck – przyp.W.F.) iwanickiego rejonu, gdzie w ciągu trzydziestu minut, wraz z innymi, zabiliśmy obywateli narodowości polskiej. W czasie tej akcji zabito 300 ludzi, wśród których były dzieci, kobiety i starcy. Po zabiciu ludzi w kościele w Pawłówce – udałem się z grupą do położonej w pobliżu wsi Radowicze oraz polskich kolonii Sadowa i Jeżyn, gdzie wziąłem udział w masowej likwidacji ludności polskiej. W wymienionych koloniach zabito 180 kobiet, dzieci i starców. Wszystkie domy spalono, a mienie i bydło rozgrabiono.
    o Opis: O zbrodniach popełnionych w dniu święta Piotra i Pawia opowiedział w sądzie obwiniony Ohorodniczuk vel Nikolaj Kovilkowśkyj

    * W okresie mojej działalności jako komendanta SB nadrejonowego prowodu, pod moim osobistym kierownictwem, z udziałem kurenia UPA, na terenie łuckiego nadrejonu zniszczono w całości następujące polskie kolonie: Kościuszkowo, Ozierany Polskie, Bunasiówka, Antonówka i inne. Zabito około tysiąc Polaków i tylko niewielkiej części ludności udało się ukryć i zbiec do Łucka.
    o Opis: Zeznania Szefa Służby Bezpeky (SB) kowelskiego okręgowego prowodu OUN Mikołaja Hawryluka „Fedoś”, „Arkadij”

    * W okresie służby w SB UPA osobiście zabiłem 15 osób. Pamiętam, w lipcu 1943 nasz oddział przybył do byłej posiadłości hrabiego Koszewskiego, gdzie mieszkało około 100 Polaków, których zlikwidowaliśmy bezlitośnie przy użyciu broni palnej i białej. Zlikwidowaliśmy całe rodziny, nie oszczędzając starców, kobiet i dzieci. Dzieci płakały, kobiety – matki prosiły aby pozostawić ich dzieci przy życiu. Ale nie zwracaliśmy na te prośby uwagi i zabijali je używając do tego broni i noży. Osobiście zastrzeliłem z karabinu w tej rozprawie 8 ludzi...
    • Gość: pysio Re: ... IP: 213.25.24.* 13.10.10, 22:37
     Okrucieństwo i sadyzm stosowane na masową skalę trudno uznać za walkę o wolność. Pomijam że to nie Polska w tym czasie okupowała ukrainę. Trzeba mieć jakieś odchyły socjopatyczne by to pochwalać lub nakazywać milczenie. Jedynym sposobem zapobieżenia podobnym aktom bandytyzmu jest ich nagłośnienie i potępienie przez opinię światową. Nazywanie bandytów z upa przez mykoła żołnierzami to jakiś ponury żart.
     • common-sense-ltd Re: ... 13.10.10, 23:43
      Nie ma piękna, jeśli leży w nim krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala.

      Tadeusz Borowski
        • Gość: Nikifor Re: ...<a href="https://forum.gazeta.pl/forum/w,165,11748599" targe IP: 79.139.112.* 14.10.10, 08:03
         Według relacji i oświadczeń żolnierza AK Pana Dąmbskiego to: zbrodnie dokonywane przez zolnierzy AK były identczne a nawet jeszcze bardziej zwyrodniale od UPAw ich stosowania( np.wbijanie gwoździa do glowy człowieka,lub przepalanie rozgrzanym prętem zadków kobiet ,które uprzednio z uciechą upodlali ) .
         Niestety cierpieli z jednej i z drugiej strony przewaznie nic nie winni prosci ludzie -t i o są fakty potwierdzone i udokumentowane przez naocznego swiadka a nawet oprawcę który jako zołnierz AK ( jeden z wielu) okeśla sie zwierzęciem ( czyli AK było w znacznym stopniu pdobnie jak UPA tj.zezwierzęcone i nie trzeba tutaj zadnych pisemnych rozkazów. Rozkazy o charkterze zbrodniczym ( bandyckim) wydawane były i są sa ustnie tj celowo aby utrudnić wykrycie oprawcy i udowodnić zleceniodawców czyli kto był faktycznym zbrodniarzem i ponosi za te zbrodnie osobiście winę ( ma mozliwość zaslaniania się nie pamięcią) . Podobnie ma sie dzisiaj w takich organizacjach o charkterze para militarnym i militarnym . Ustne rozkazy to powszechna praktyka stosowana nie tylko w spec słuzbach ale i w wojsku. Przecież do dziśnie jnie est widomo -kto wydal rozkaz aby zolnierze polscy w Afganistanie wymordowali ludnośc cywilną i uznani zostali za zbrodniarzy wojennych . Powiada sie że niby Amerykanie w sposob ustny - radiowy !
         Amerykanie twierdzą że to nie oni lub a ich dowodca nie pamieta takiego rozkazu .
         Tak - to są realia i to są fakty . Teraz odpowiedzialnoscia obarczają tych na dole -zwykłych zolnierzy )
         Kazda zbrodnia jest zbrodnia i nie ważne przez kogo i w jakiej intencji zostala popelniona. Więc zbrodnie AK = zbrodniom UPA . czyli AK = UPA .LOGICZNE i OCZYWISTE.
         Nie ma co sie pocieszac że bandyta jest bohaterem zaś inny taki sam bandyta jest zbrodniarzem .
         TU BANDYTA i TAM BABNDYTA !
         Kto popiera bandyctwo choćby z jednej strony jest wspólprsprawca takiego bandytyzmu .
         Tutaj nie popieram bandytyzmu ani AK ani UPA lecz uważam że zbrodnie te są identyczne w swoim charakterze więc AK= UPA . Niekórzy krytykuiuja zbrodnie UPA zaś wychalają zbrodnie AK więc kim sa w oczach tych niewinnych prostych ludzi ,a nawet osób bezstronnych - to juz sobie odpowiedżcie sami - bo czyż AK nie =UPA . Napewno podt tym wzgledem TAK
         • Gość: akowiec Panu Nikiforowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 14:00
          Szanowny Panie, jest jednak mała subtelna różnica między AK i UPA. AK nie była tak dokładna w swojej robocie jak UPA. A szkoda, wielka szkoda... I to jest jedyny zarzut, jaki pod adresem AK można skierować.
          Pana teksty czytane przez ludzi dotąd obojętnych wobec tragedii polskiej na Wołyniu, lub nie znających problematyki wywołują zainteresowanie tą tragedią i przekonanie o słuszności polskich postaw wtedy i dziś. O niechęci do rezunów nie wspomnę, bo to sprawa oczywista. Nawet ksiądz Tadeusz nie ma takiego daru przekonywania. Zatem robi Pan świetną rzecz, i przyznam, nie zgadzam się z opiniami niektórych osób piszących na tym forum o Panu.
          Pozdrawiam
          • Gość: Łemko dla akowca Re: Panu Nikiforowi IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.10.10, 13:59
           Panie Akowiec niech mi Pan tylko odpowie na pytanie ?- Co wspólnego mieli Łemkowie oraz tutejsi Bojkowie ( których bronię) z mordami na Wolyniu.
           Nie mieli nic wspolnego z tymi mordami raz czystkami etnicznymi na Polakach . To ich tych nic niewinnych Łemkow i Bojkow mordowali i czyścili etnicznie ci z AK krzycząc ( i nadal się krzyczy) że to w zemscie za Wolyń.Jestem takim samym Polakiem jak każdy inny Polak z takimi samymi prawami chocby o pochodzeniu rusińskim. Nie moge pozwolić na to aby nas Rusinów na silę czyniono zbrodniarzami i zwierzętami przeznaczonymi do unicestwienia ( jak to pisze na tym forum Pan Pysio chwaląc się ze popiera Stalina żalując że Stalin zbyt mało wymordowal Rusinow. Mysle że kazdy jeden czlowiek na moim miejscu znając realia w jakich zyjemy czyniłby to samo dążyl do wzajemnego Przebaczenia i pojednaia nie zaś do sukcesywnego rozliczania oraz podsycania do nienawiści jak to czyni w moim odczuciu min.. ks. Isakowicz Zalewski . Pytanie a co ksiądz Isakowicz Zalewski napisal o Panu Dąmbskim jego bandyckich wyczynach wraz z jemu podobnymi dokonywanymi na Ukraińcach - Rusinach. Zapewne odpowie i może tak odpowiedzieć ,że to tylko epizod nie warty uwagi bo Rusinów mozna mordować tylko za to że są Rusinami i wyznania bizantyjskiego ( choć Isakowicz tez jest parwoslawnym katolikiem ) . Czy ks. Isakowicz jest lepszym czy tez gorszxym Polakiem ode mnie lub innego Rusiona, Zyda , Niemca ,Rosjanina , Ormianina itd . Nie - jest takim samym Polakiem i ma prawo postepować tak jak postepuje broniąc swoej godności jako Polaka o innym bo ormiańsko zydowskim . Natomiast ja mam takie samo prawo postepować jak ksiądz Isakowicz z odniesieniem do Rusinow -zwlaszcza Łemkow i Bojkow z Podkarpacia co z Wolyniem nie mieli nic wspólnego .
           Zyjmy więc razem w pokoju i spokoju w jednej Ojczyźnie zwaną Polska, zjednoczeni w Unii Europejskiej i zapomnijmy kto i jak mordowal w AK lub w UPA . Nam pokoleniu młodszemu juz dogorywajacemu jest to nie potrzebne .
           Mozna pametać lecz wyciagać wnioski nie ku zlemu lecz ku dobremu tj. ku Pojednaniu.
           Tego pojednia zyczę i o to pojednaie tak zajadle na tym forum walczę ( nie ważne z kim i o jakim potencjalnym nastawieniu . Być może sa to ludzie bardzo mlodzi i bardzo głupkowaci ale i może bardzo wyksztalceni i powazne osoby udające bądź celowo klamszące prawdę historyczna o jakiej piszę . Przecież to forum mozna czytać na całym swiecie . Niech więc ludzie znaja prawdę zarowno o AK jak też i o UPA . O Polakach i o Rusinach .Niech wkońcu ocenią czy nadal mamy sie nienawidziec - wzajemnie podsycać do agresji wobec siebie czy też istnieje konieczność Przebaczenia i Pojednania - bo juz chyba nastal na to czas najwyższy .
           Przeciez kosciół rz- katolicki ( hierarchia) niejednokrotnie krytykowal ks. Isakowicza a nawet nazwany został ten ksiadz przez kardynal rzymsko katolickiego Nadubowcem . Myśle ze było to bardzo wymowne i bardzo trafne w określeniu z odniesieniem do sytuacji .
           Bo to że ktoś byl w AK czy też w UPA nie znaczy że byl bandytą lub zwyrodniałym czlowiekiem( takim jak min. Pan Dąmbski opisującym wlasne zbrodnie) . Mogł byc zwyczajnym człowiekiem niejednokrotnie nawet anonimowym bohaterem ratującym innych ludzi bez wzgledu na nacje ( z obu stron) Przed nimi chyle czoło i im oddaje hwałę . teraz może mnie Pan karcic ile Pan chce Panie Akowiec - lecz i tak swoich przekonań co do Przebaczenia i Pojednania - NIE ZMIENIĘ!
           Przebaczaj i Proś o Przebaczenie !
           Dążąc do pojednaia zyssasz wielu Przyjaciół nie zaś wrogów uopracie tkwiąc w swojej krwawej historii i w swoim niejednokrotnie wyimaginowanym świecie!
           Serdecznie Pozdrawiam - bez żadnej urazy i żadnej nienawiści ,kórej do nikogo nigdy nie czulem i nie czuję !
            • Gość: Łemko Re: oczami Łemka IP: *.przemysl.hypnet.pl 17.10.10, 09:43
             Właśnie panie akowiec - o to chodzi że Polacy zamieszkali na Wołyniu nic nie uczynili Łemkom i Bojkom , dlatego ani łemkowie ani Bojkowie , tych Polakow tam na Wolyniu nie mordowali.
             Natomiast to Polacy min. z AK mordowali nic niewinnych Łemków i Bojków za to że tam daleko na Wolyniu Ukraincy nie maący z Łemkami i Bojkami nic wspólnego mordowali Polaków.
             Tak więc udowodnilem Panu ( zresztą Pan sam sobie udowodnil) że to AK dokonywało zbrodni na nic niewinnych Łemkach i Bojkach za zbrodnie przez nich nie popełnione. Wobec powyższego w oczach tj. opinii Łemków i Bojków bezsprzecznie AK i Polacy mordujący tu na Podkarpaciu w sposób taki jak opisuje Pan Dąmbsk są zwykłymi zwyrodniałymi zezwierzęconymi Bandziorami.
             Chyba proste i logiczne.
             Nie wiem dlaczego Pan broni zbrodniarzy i bandytow zezwierzęconych -choćby zolnierzy z AK,podczas gdy ja obiektywnie oceniam zbrodniarzy z AK i z UPA ( takie same identycznie popełnione zbrodnie z identyczną intencją) . Dlatego pomiedzy zbrdaniami i tymi formacjami daję znak = ( tj.AK = UPA) .Oczywiście nie dotyczy to wszystkich zołnierzy lecz tych co dokonywali zwyrodniałych zbrodni .
             Kiedyś pisalem na forum że zbrodniarz jest zbrodniarzem, choć dla jednych ten zbrodniarz może byc nawet bohaterem zaś dla drugich zwykłym zwyrodniałym bandytą( jak w przypadku Pana Dąmbskiego) . Aby to twierdzić trzeba udowodnić . Ja to udowodnilem wskazując na zbrodnie AK wobec nic niewinnych Łemkow i Bojków w odwecie za zbrodnie UPA na Wolyniu z którym to Wolyniem oraz działającymi tam formacjami UPA Łemkowie i Bojkowie nie mieli nic wspólnego .
             Pan jak zwykle podobnie do innych klamliwych byłych AKowcow( może dzialających jak Pan Dąmbski) i tzw. historyków od 7 boleści - tłumaczy i usprawiedliwia okrutne zbrodnie na Łemkach i Bojkach tym ,że na Wolyniu Ukraińcy mordowali Polakow celowo zapominając że ci Łemkowie i Bojkowie nie mieli nic wspólnego z Wolyniem .nawet w TV kiedyś ogladalem program z pawłokomej kiedy to mieszkanaka tej miejscowości twierdzila w taki sam sposob jak pisze Pan że w Pawłokomej Ukraińcow pomordowano za to że Ukraińcuy mordowali Polakow na Wiołyniu ( gdzie Rzym a gdzie Krym oraz jaka logika uzasadnienia tej zbrodni tj. za to że ktoś mordowal daleko od danej miejscowości nalezy ordować ludzi w innej miejscowości bo ci ludzie maja taki sam kolor skóry lub mowia takim samym językiem )
             Skoro mordowali tam na Wołyniu to nie było powodu mordować nie winnych ludzi tu na Podkarpaciu za to że byli wyznania bizantyjsko katolickiego ( nawet nie prawoslawnego) oraz że zaliczani są do grupy narodowosciowej Rusinow ( bo to było powodem morderstw oraz odwetu za Wolyń - zreszta odwetu nie uzsadnionego w sposób logiczny i prawny a także z odczuciem człowieczeństwa. Teraz przy braku argumentow twierdzi się uparcie " BO- tam na Wolyniu mordowano Polakow to my tutaj za ten Wolyń mordowaliśmy Łemków i Bojkow podciagając tych Rusinow do Ukraińców zwanych zbrodniarzami ,jednocześnie wsadzając do wspólnego worka. )
             Bądź pan wkońcu obiektywnym nie zaś świadomie zaślepionym i zaklamanym człowiekiem Dąż do wyjaśnienia prawdy nie zaś utrzymywania mitu klamstw pomowień oraz szkalowania zwykłych prostych ludzi min. Rusinów, Łemkow ,Bojków z nieustanną nagonka na tych ludzi że są to zwyrodnialcy bo ktoś z Ukraińców mordowal na Wolyniu Polakow więc tych Rusinow nalezy unicestwic i wymordować -jak zalecał ostatnio na tym forum Pan Pysio ,powołując się na autorytatywna osobę Stalina w tej kwestii )
             Dąż pan wkońcu do wzajemnego Przebaczenia i Pojedniania oraz nie szukaj nowego Wolynia lub nowych czystek etnicznych na tle religijnym i narodowosciowym .
             Jakoś na Słowacji Łemkowie i Bojkowie moga spokojnie zyć i pracować wtopieni w to spoleczeństwio natomiast w Polsce szuka się zawsze jakiej ofiary do kopania . A więc najlepiej w Polsce kopie sie Łemka i Bojka bo to tzw. chlopcy do bicia za to że ktoś o nazwie Ukrainiec nakopał i sponiewierał Polaka . Zapomina się o Niemcach( hitlerowcach) Rosjaninach ( Bolszwewikach) i innych narodowosciach walczacych w ramach SS na terenie Polski i mordujących tych Polakow nie mniej jak to czynili Ukraińcy na Wołyniu ( choćby w Powstaniu Warszawskim gdzie nie było formacji ukraińskich -a wpiera się spoleczeństwu że Ukrańcy tam okrutnie mordowali Polakow. A kto mordowal tych Polakow -to niech Pan poczyta o tym oddziale oraz dowodcy pochodzenia polskiego w formacjach SS ) Po co celowo klamać - przeciez klamstwo jest do udowodnienia a prawda broni sie sama, choćby za posrednictwem Pana Dąmbskiego i jeko wspomnień jako zezwierrzęconego zolnierza AK .
             Było - Przeszło !Należy dążyc aby sie nie powtorzyło !
             Serdecznie pozdrawiam - bez żadnej urazy lub ironii . Poprostu ujawniam i dochodze prawdy - tej szczerej i prawdziwej ,nie zaś klamliwie propagandowo imputowanej spoleczeństwu polskiemu . A jak Pan sam wie z propagandy dzisiejszego okresu to :
             POLAK POTRAFI !( może nawet i przebaczać i prosic o przebaczenie choćby Ukraińca - pożyjemy jak Bóg da ,to zobaczynmy co Bóg da !)
             • Gość: akowiec Re: oczami Łemka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 16:04
              Zapytam jeszcze raz, a co takiego strasznego zrobili Polacy z Wołynia, spokojni mieszkańcy wsi i miasteczek, że sąsiedzi Ukraińcy tak okrutnie ich mordowali?
              Proszę odpowiedzieć na pytanie, a nie podsuwać inne sprawy i problemy.
              Zaślepiony to Pan jest, niechęcią, nienawiścią i wszystkim co złe wobec Polski i Polaków, i to powoduje, że nie jest Pan partnerem do rzeczowej dyskusji.
              Jeżeli zatem Pan nie ma zamiaru odpowiedzieć na moje bardzo konkretne pytanie, uważam, że dyskusję należy zakończyć.
        • jesus33 Re: ... 14.10.10, 12:01
         A niby dlaczego Pysio?
         Jeżeli nie doświadczyłam jakiegoś rodzaju cierpienia, to mam udawać że spotkała mnie jakaś krzywda, by zrozumieć jak ktoś inny się czuje? To wcale nie jest empatia i współczucie, to jest udawanie i robienie z samego siebie ofiary, na siłę. Takie działania spychają na plan dalszy prawdziwe ofiary. Tak czynią osoby obdarzone narcystycznym uosobieniem, chcąc być w centrum zainteresowania wcielają się w rolę ofiary, wymyślają sobie wrogów, wymyślają sobie zbrodnie które na nich zostały niby dokonane. Taka jest właśnie natura Fanki-Common, ona kocha być ofiarą i robi to tylko po to, by być w centrum uwagi. Wybrała sobie temat UPA i ich zbrodni nie po to by walczyć o pamięć, ale po to by napisać, że jako osoba mówiąca o tym głośno stała się ofiarą wyimaginowanych neobanderowców, którzy są odpowiedzialni za wszystkie jej życiowe porażki i niepowodzenia. Więcej szkodzi, niż pomaga zwłaszcza ofiarom zbrodni UPA. Mówić można o tym głośno pod warunkiem, że ma się na ten temat jakieś pojęcie, inaczej jest się obiektem kpin, ale na ten temat coś nie coś Pysio wiesz.
         • lechowski51 Re: ... 14.10.10, 12:58
          W kazdym watku wracasz do obsesyjnej wojny z fanka.Nie wazne co pisze sbek mykola.To Cie nie razi i nie budzi Twojego sprzeciwu.Z luboscia natomiast znecasz sie nad fanka przy poklasku paru forumowych gnojkow.
          • Gość: Nikifor Re: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 13:52
           Jakoś tak szczekajacego ( ujadajacego) na Rusinow pana TW Lechowskiego ( starego agenta Sbeckiego czyli TW ) przytkało po tym jak przeczytał o zbrodniach AK dokonywanych na bezbronnej ludnosci pochodzenia mniejszosciowego w Polsce. Przeciez ci z AK mordowali obywateli polskich czyli mordowł POLAK - POLAKA za to że ci mordowani modlil sie do tego samego Boga choć w wierze bizantyjskiej i w swoim regionalnym języku . Tu na Podkarpaciu zolnierze z AK ( jak Pan Dęmbski) mordowali Łemkow i Bojkow za to że daleko na Wołyniu jacyś bandyci spod znaku UPA mordowali osiedlonych tam Polakow . Pytanie ?
           A co wspólnego mieli Łemkowie i Bojkowie z Podkarpacia z Wolyniem . Przecież nic wspólnego z tymi mordami i z tym Wołyniem ci prości ludzie nie mieli . A jednak mordowano ich okrutnie wrcż zwyrodniale i po zwierzęcemu -nawet po sama Krynicę gdzie nigdy nie było żadnych ugrupowań UPA lecz zamieszkiwała spokojnie biedna ludnść łemkowska - taka sama jak do tej pory zamieszkuje po Słowackiej stronie .
           Drogie dzieci !
           Uczcie sie przebaczać ( chocby nie za wasze krzywdy bo o ile wiem Wam ci Bojkowie i Łemkowie żadnej krzywdy nie uczynili ) i uczie sie pokochać innego człowieka chocby najbliższego Polakom Łemka Bojka Austro -wegra. Czyli
           Kochaj a będziesz Kochanym !
           Bądź życzliwym a spotkasz się z życzliwościa !
           Przebacz a bedzie ci Przebaczone !
           Nie opluwaj i nie obrażaj swojego bliźnieghgo a nie bedziesz opluwanym i nie bedziesz obrazanym !
           Bądż wierny prawdzie nie klamstwu a z tą prawdą sie spotkasz . tak jak spotkałeś się z okrutna prawdą ,
           że żolnierze AK = żolnierzom UPA
           Bandyci z AK = Bandytom z UPA
           Prawdziwi bohaterzy AK = Prawdziwym bohaterom z UPA
           Prawdziwy człowiek bez wzgledu na nację i kolor skóry oraz przekonania = takiemu samemu człowiekowi o takich samych cechach czlowieczeństwa nie zaś zwierzęcia !
           Oby Polska była Polską ! nie zaś nadal DZIKIM KRAJEM i aby POLACY nie nie byli DZIKUSAMI!( cytuje i lekko poprawiam ministra Drzewieckiego)

           • Gość: pysio Re: ... IP: 213.25.24.* 14.10.10, 14:19
            Jesus tym swoim następnym wpisem tylko potwierdzasz że nie masz pojęcia i obca ci jest empatia. Empatia jest to wrodzony dar wczuwania się w to co czuje inna osoba. wystarczy troszkę wyobraźni by współczuć mordowanym i to na dodatek w sposób niebywale okrutny, matkom gdy ich dzieci są rozbijane o słupy czy mordowania siekierką i nożem albo krępowanie drutem kolczastym, wrzucanie do studni i palenie żywcem. Jeśli masz problem ze zrozumieniem jaki to ocean okrucieństwa i nie potrafisz uronić przysłowiowej łezki to naprawdę masz problem dokładnie taki sam jak mykoła, jo i jeszcze paru. Dzisiaj świat cały się cieszy z uratowania górników w Chile. Wszyscy wiedzą że życie ma się jedno i bezsensowne zabieranie go to najczystszej wody zbrodnia. Dlatego socjopatyczne poglądy i popieranie wyznawców ideologii śmierci to na pewno nie nowoczesność lecz głupota lub arcy świadome działanie na rzecz tychże.
            Do mykoły; czy ty chłopie musisz powielać te swoje formularze. Chcesz być nowym sztachanowcem?
            • jesus33 Re: ... 14.10.10, 14:45
             Gość portalu: pysio napisał(a):

             > Jesus tym swoim następnym wpisem tylko potwierdzasz że nie masz pojęcia i obca
             > ci jest empatia. Empatia jest to wrodzony dar wczuwania się w to co czuje inna
             > osoba. wystarczy troszkę wyobraźni by współczuć mordowanym i to na dodatek w sp
             > osób niebywale okrutny, matkom gdy ich dzieci są rozbijane o słupy czy mordowan
             > ia siekierką i nożem albo krępowanie drutem kolczastym, wrzucanie do studni i p
             > alenie żywcem.

             Posłuchaj Pysio, napiszę to tylko raz. Moja rodzina ucierpiała dużo bardziej niż rodzina kogokolwiek z Was. Na temat zbrodni UPA przeczytałam wszystko co mi wpadło w ręce. Przeczytałam wszystkie relacje (ze szczegółami) dotyczące mordów w byłym woj. lwowskim, więc nie musisz mi o tym pisać, ja to wiem lepiej od Ciebie. Nie masz prawa pisać, że nikomu nie współczuję, bo to nieprawda i kłamliwe nadużycie oraz przeinaczenie wredne i paskudne moich słów. Jesteś dokładnie takim samym kłamcą jak Mykoła, celowo wypaczasz i przeinaczasz, a z historii robisz sieczkę, wstyd! I jeszcze uważasz, że to co robisz jest dobre szkodniku i jeszcze się chwalisz swoją głupotą pisząc, że nie jesteś uczonym.
             Rajcowałoby Cię pewnie niesamowicie, gdybym Ci opowiedziała o piątce dzieci obwiniętych drutem kolczasty z poderżniętymi gardłami i o ich matce, która widziała ich śmierć, a potem sama została zgwałcona i zabita na oczach swojego męża. A może kolejna opowieść o kobiecie która została zgwałcona, torturowana, a na koniec utopiona w gnojówce. A może jeszcze jedna o młodym gajowym, którego obdarli żywcem ze skóry. Mało czy jeszcze?
             Lubisz słuchać? Może dorzucić Ci kilka pikantnych szczegółów, żebyś mógł odczuć empatię.
             I co mam pisać o tym na okrągło, żebyś mógł uwierzyć że ja też mam uczucia? Żebyś mógł napisać, że jestem szlachetna i cudowna, jak Fanka. W nosie to mam co sobie o mnie myślisz, jesteś chorym z nienawiści człowiekiem i w tej nienawiści nawet nie zauważasz, że nikt o tych zbrodniach nie zapomina, a wałkowanie tego samego przez Was tylko te zbrodnie spowszednienia.

             Jeśli masz problem ze zrozumieniem jaki to ocean okrucieństwa i
             > nie potrafisz uronić przysłowiowej łezki to naprawdę masz problem dokładnie tak
             > i sam jak mykoła, jo i jeszcze paru.

             Nic takiego kłamco jeden nie napisałam. Napisałam, że Fanka odwraca uwagę od głównego tematu, udając najbardziej poszkodowaną. Spróbuj mnie jeszcze raz zrównać z Mykołą to pożałujesz i gwarantuję Ci, że wytknę Ci każde twoje kłamstwo i każdą napisaną przez Ciebie głupotę.

             Dzisiaj świat cały się cieszy z uratowania
             > górników w Chile. Wszyscy wiedzą że życie ma się jedno i bezsensowne zabierani
             > e go to najczystszej wody zbrodnia. Dlatego socjopatyczne poglądy i popieranie
             > wyznawców ideologii śmierci to na pewno nie nowoczesność lecz głupota lub arcy
             > świadome działanie na rzecz tychże.
             > Do mykoły; czy ty chłopie musisz powielać te swoje formularze. Chcesz być now
             > ym sztachanowcem?

             Posłuchaj Ty "Polski" Mykoło, nigdy nie poparłam żadnych zbrodniczych ideologii, znajdź chociaż jeden mój post w którym popieram morderców i zbrodniarzy. Czekam.
             • Gość: Mykoła Re: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 15:15
              O Przepraszam bardzo pani jesus , Mykola nigdy nie klamał ,nie klamie i klamac nie zamierza. Mykoła tylko udowadnial że Rusini Łemkowie Bojkowie Austro węgrzy cierpieli w taki sam sposob jak Polacy będąc zwyrodniale mordowanymi pzrez zezwierzęcownych zwyrodnialcow i nie ważne spod jakiego znaku czy to UPA czy też AK. Tak sie stało ,że ktoś podając na forum link do wspomnień zołnierza AK Pana Dęmbskiego , który potwierdza to co pisze Mykola ,to nie znaczy, że trzeba dyskredytować i pomawiać Mykoe iż jest klamca oraz oszczercą ludzi dokunującymi okrutnych zbrodni w ramach sluzby w AK ( w UPA rownież) Mykola daje tylko znak = pomiedzy zbrodniami AK oraz zbrodniami UPA ,nikogo przy tym w sposób bezstronny nie faworyzuje i nie usprawiedliwia za te zbrodnie ( poddaje jedynie do analizy przyczyny na tle ktorych te zbrodnie wystapiły tj. narodowościowe ,religijne ,kulturowe, polityczne) Nawołuje przy tym do wzajemengo przebaczenia ,pojednania oraz braterskiego wspólzycia pomiędzy wszystkimi Polakami bez względu na nacje tj pochodzenie , kolor skóry lub przekonania polityczne czy religijne.
              Widzi dobro polski i Polakow we wzajemnej wspólpracy i przyjaźni nie tylko wewnątrz naszego kraju ale z sąsiadami z przez których w przeszlości Polska wiele wycierpiala. Teraz są inne czasy i inne realia -więc nie nalezy zyc przeszłoscią lecz patrzeć w przyszłość i dobro Polski . A to dobro można uzyskać tylko na drodze pokoju oraz spokoju Tak więc:
              Wybaczaj i Proś o Wybaczenie i aby Pan Bóg nie dopuścil do takiej sytuacji jaka mieliśmy w niedalekiej historii i to tu na Podkarpaciu gdzie brat zwyrodniale mordowal brata ( jakten min. żolnierz Z AK czy jemu podobny zołnierz z UPA)
              Z caym szacunkiem Pani jesus. Moja rodzina też wiele wycierpiała ze strony Polaków - i jakoś nie żywię nienawiści ,lecz podpowiadam że czas skończyć z uprzedzeniami ,poniżaniem lub wzajemnym rozliczaniem się, za tych którzy dawno już nie zyją i którzy dopuszczali sie tak okrutnych zbrodni .
              Jak mamy rozliczać -to rozliczajmy i oceniajmy bezstronnie wszystkich bez względu na to kim był i kim jest i z jakiej nacji oraz kraju się wywodzi nie ważne czy zbrodniarz był z AK czy też z UPA a nawet z ZSRR oraz z USA
              Miłość, Pokój i Zgoda buduje - Nie zgoda , Zawiśc i Zemsta RUJNUJE !
          • jesus33 Re: ... 14.10.10, 14:20
           Fanka z lubością w każdym wątku i w każdym poście pisze coś związanego z forum i wojenką na forum, a ja z lubością jej odpisuję, sprawia mi to ogromną frajdę. Nigdy nie spotkałam tak trzepniętej osoby, więc proszę się Panie Lechowski nie dziwić, to tylko ciekawość.
           Co do Mykoły natomiast, to mam w nosie co on pisze. Nigdy nie przeczytałam w całości jego postu, szkoda mi na to czasu. Mam inne podniety w życiu i Panu też radzę znaleźć coś dla siebie poza postami Mykoły, bo jak tak dalej pójdzie to stanie się Pan jego kopią.
           Nad Fanką się nie znęcam, a wręcz przeciwnie próbuję jej uświadomić, że w życiu można znaleźć coś więcej niż tylko cierpienie, zbrodnie i doszukiwanie się w ludziach samych negatywnych cech. Ja Jej życzę jak najlepiej i Pan jako prawdziwy chrześcijanin tez powinien jej w tym pomóc, a nie tylko utwierdzać ją w przekonaniu, że świat jest zły, bo tak nie jest.
           • Gość: pysio Re: ... IP: 213.25.24.* 14.10.10, 15:02
            Pięknie sie wściekłaś jesus! I to mozna zaliczyć na twój plus. Wkurzyłem się z powodu ze napisałaś głupotę; jeśli ktoś sam nie zaznał krzywdy to nie ma prawa o niej pisać czy mówić. Tak odebrałem sens twojej wypowiedzi. Albo przestaniesz pisać szyfrem czy dwuznacznie albo jak przewiduję bedziemy sobie tłumaczyć pewne rzeczy. A teraz mi powiedz, tylko szczerze - czy to co piszesz to na złość fance i uzasadnij dlaczego to jest głupie- czy to są twoje własne i prawdziwe poglądy. Jeśli chesz mi coś wytykać to nie mam nic na przeciw - będę nawet bardzo wdzięczny że jednak jako nie mający papierów technokraty i wyjątkowo wredny typ nie mam prawa wytykać patologii u innych.
            • Gość: Mykolai Re: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 15:22
             Pysio może i nie jesteś wrednym typem na jekiego sie kreujesz i do czego się przyznajesz.Może nawet jesteś miłym i sympatycznym czlowiekiem ( podobnie jak moja skromna osoba)
             Ale że jesteś strasznie" tępym Typem " to nikt na tym forum nie ma wątpliwości - nawet forumowe damy i to blondynki !
             Pozdrawiam i polecam wyostrzyć umysl ( nie siekiery i noże jakie jak sam przyznaleś trzymasz pod ręka na najbliższą okazję )
             Mykoła jest ci przyjacielem -nie zaś wrogiem -tego możesz być pewnym i o tym cię zapewniam !
              • common-sense-ltd Re: ... 14.10.10, 18:10
               Gość portalu: abba jozef napisał(a):

               > Ktoś powiedział: "Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie
               > poradzę"


               Amen;)
               • Gość: Porada Re: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 14.10.10, 18:19
                Nie wrogój -a nie bedziesz mial wrogów.
                Przyjaciele moich przyjaciół -są moimi przyjaciółmi !( też tak ktoś powiedział)
                Nie miałem i nie mam Was za wrogów lecz wszystkich Was mam za przyjaciół -więc jestesmy przyjaciółmi - oby tak było choćbyy na tym forum !
                • tadeusz.4 Re: ... 14.10.10, 18:30
                 UWAGA!
                 ANATOL HORBACZEK ZMIENIŁ IP:
                 poprzednio było to IP: *.139.112.*, a teraz jest IP: *.przemysl.hypnet.pl. Nadal natomiast jest typowym wielonickowcem (Porada, Mykolai, Nikifor i setki innych pseudonimów). Na szczęście IP go demaskuje (jak i głupio-mądry styl).
                     • common-sense-ltd Re: ...;) 14.10.10, 22:42
                      echowski51 napisał:

                      > ...i jak to mykola!.Raz pop a drugi raz sbek.W jednej rece kastet a w drugiej g
                      > alazka oliwna.

                      Zgodnie z mantrą " przebaczajcie i proście o przebaczenie, bo jak nie, to ja wam pokażę";)
                     • meteor_13 Re: ... 15.10.10, 08:15
                      Z tym popem i eSBekiem to coś mi tu nie gra. Jeżeli Mykoła to rzekomo Anatol Horbaczek, to dlaczego nie ma go w archiwach IPN?

                      katalog.bip.ipn.gov.pl/
                      • lechowski51 Re: ... 15.10.10, 09:23
                       Jak pracowal w wywiadzie lub kontrwywiadzie to zgodnie z umowa Kiszczaka z Walesa wraz ze swoimi kapusiami jest w tzw zbiorze zastrzezonym.
                      • Gość: Zwykły człowiek Re: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.10.10, 13:29
                       Nie jest ważne kto i co jest w archiwach ( nawet IPN) - lecz ważne , kto był oraz nadal jest czlowiekiem tj. z odruchami człowieka nie zaś instynktem morderczym zwierzęco -bandyckim! .
                       Przecież dziś tez są oficerowie i ich agenci w MON Wywiadzie, Kontrwywiadzie , ABW ,CBŚ ,CBA ,BOR , Policji, Straży Miejskiej ,SOK ,i wiele innych tzw. tajnych słuzbach specjalnych, któych kiedyyś tj za Jaruzelskiego i Kiszczaka nie było .
                       Skąd mamy wiedzieć czy Pan Lechowski , Pysio,Historyk itd nie byli i nadal nie są agentami służb specjalnych chocby nawet ich nazwisk nie ujęto w aktach IPN . Mogą byc przecież platnymi prowodyrami oraz podjudzaczami do ssytuacji majacej pewne okreslone cele wywiadowczo rozpoznawcze.
                       Dobrze jest znać kazda stronę medalu ( oby tylko nie zwierzęco bandycka o jakiej pisze Żołnierz AK Pan Dąmbski. Bardzo wstrząsające wspomnienia naocznego swiadka i niestety ale zbrodniarza ) Cieszę sie że to znam - mogę na ten temat coś powiedzieć ,pouczyć o miłosci bliżniego ,przebaczeniu oraz pojednaiu spolecznym z czego jestem bardzo zadowolonym a nawet bardzo dumnym ! Przeciez świety Paweł też był Agentem Żydowskim ( odpowiednik dzisiejszego MOSADU) ,nawet oficerem tych slużb . A jednak jest szczególnym apostolem i nadzwyczaj szczególnie podkresla się jego zaslugi oraz osobwość w rozwoju chrześcijaństwa dając przyklad do nasladowania. Chyba nic zlego nie jest skoro ktoś był oficerem wywiadu lub kontrwywiadu a potem pracowal jako ksiadz rzymsko katolicki oraz bizantyjsko-prawoslany . Czytać -uczyć sie i brac przyklad - ja was napewno poprę w tej drodze. A Pan Bóg napewno wspomoże. Daj WAM BOŻE !
                       • tadeusz.4 Re: ... 15.10.10, 13:37
                        Cieszę sie że to znam - mogę na ten temat coś powiedzieć ,pouczyć o miłosci bliżniego ,przebaczeniu oraz pojednaiu spolecznym

                        oraz o wąchaniu własnego g.ówna...
                        • Gość: Łemko do akowca Re: ... IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.10.10, 14:09
                         Panie Akowiec niech mi Pan tylko odpowie na pytanie ?- Co wspólnego mieli Łemkowie oraz tutejsi Bojkowie ( których bronię) z mordami na Wolyniu.
                         Nie mieli nic wspolnego z tymi mordami raz czystkami etnicznymi na Polakach . To ich tych nic niewinnych Łemkow i Bojkow mordowali i czyścili etnicznie ci z AK krzycząc ( i nadal się krzyczy) że to w zemscie za Wolyń.Jestem takim samym Polakiem jak każdy inny Polak z takimi samymi prawami chocby o pochodzeniu rusińskim. Nie moge pozwolić na to aby nas Rusinów na silę czyniono zbrodniarzami i zwierzętami przeznaczonymi do unicestwienia ( jak to pisze na tym forum Pan Pysio chwaląc się ze popiera Stalina żalując że Stalin zbyt mało wymordowal Rusinow. Mysle że kazdy jeden czlowiek na moim miejscu znając realia w jakich zyjemy czyniłby to samo dążyl do wzajemnego Przebaczenia i pojednaia nie zaś do sukcesywnego rozliczania oraz podsycania do nienawiści jak to czyni w moim odczuciu min.. ks. Isakowicz Zalewski . Pytanie a co ksiądz Isakowicz Zalewski napisal o Panu Dąmbskim jego bandyckich wyczynach wraz z jemu podobnymi dokonywanymi na Ukraińcach - Rusinach. Zapewne odpowie i może tak odpowiedzieć ,że to tylko epizod nie warty uwagi bo Rusinów mozna mordować tylko za to że są Rusinami i wyznania bizantyjskiego ( choć Isakowicz tez jest parwoslawnym katolikiem ) . Czy ks. Isakowicz jest lepszym czy tez gorszxym Polakiem ode mnie lub innego Rusiona, Zyda , Niemca ,Rosjanina , Ormianina itd . Nie - jest takim samym Polakiem i ma prawo postepować tak jak postepuje broniąc swoej godności jako Polaka o innym bo ormiańsko zydowskim . Natomiast ja mam takie samo prawo postepować jak ksiądz Isakowicz z odniesieniem do Rusinow -zwlaszcza Łemkow i Bojkow z Podkarpacia co z Wolyniem nie mieli nic wspólnego .
                         Zyjmy więc razem w pokoju i spokoju w jednej Ojczyźnie zwaną Polska, zjednoczeni w Unii Europejskiej i zapomnijmy kto i jak mordowal w AK lub w UPA . Nam pokoleniu młodszemu juz dogorywajacemu jest to nie potrzebne .
                         Mozna pametać lecz wyciagać wnioski nie ku zlemu lecz ku dobremu tj. ku Pojednaniu.
                         Tego pojednia zyczę i o to pojednaie tak zajadle na tym forum walczę ( nie ważne z kim i o jakim potencjalnym nastawieniu . Być może sa to ludzie bardzo mlodzi i bardzo głupkowaci ale i może bardzo wyksztalceni i powazne osoby udające bądź celowo klamszące prawdę historyczna o jakiej piszę . Przecież to forum mozna czytać na całym swiecie . Niech więc ludzie znaja prawdę zarowno o AK jak też i o UPA . O Polakach i o Rusinach .Niech wkońcu ocenią czy nadal mamy sie nienawidziec - wzajemnie podsycać do agresji wobec siebie czy też istnieje konieczność Przebaczenia i Pojednania - bo juz chyba nastal na to czas najwyższy .
                         Przeciez kosciół rz- katolicki ( hierarchia) niejednokrotnie krytykowal ks. Isakowicza a nawet nazwany został ten ksiadz przez kardynal rzymsko katolickiego Nadubowcem . Myśle ze było to bardzo wymowne i bardzo trafne w określeniu z odniesieniem do sytuacji .
                         Bo to że ktoś byl w AK czy też w UPA nie znaczy że byl bandytą lub zwyrodniałym czlowiekiem( takim jak min. Pan Dąmbski opisującym wlasne zbrodnie) . Mogł byc zwyczajnym człowiekiem niejednokrotnie nawet anonimowym bohaterem ratującym innych ludzi bez wzgledu na nacje ( z obu stron) Przed nimi chyle czoło i im oddaje hwałę . teraz może mnie Pan karcic ile Pan chce Panie Akowiec - lecz i tak swoich przekonań co do Przebaczenia i Pojednania - NIE ZMIENIĘ!
                         Przebaczaj i Proś o Przebaczenie !
                         Dążąc do pojednaia zyssasz wielu Przyjaciół nie zaś wrogów uopracie tkwiąc w swojej krwawej historii i w swoim niejednokrotnie wyimaginowanym świecie!
                         Serdecznie Pozdrawiam - bez żadnej urazy i żadnej nienawiści ,kórej do nikogo nigdy nie czulem i nie czuję ( bez względu na to jak mnie niektórzy opluwają oraz złorzeczą szydząc z tego co piszę , niczym Pan Tadeusz -nie mylić z Mickiewiczowskim Tadeuszem ) !

  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 12:38
   Wątek w zasadzie poświęcony jest formacji AK a nie formacji UPA.Proponuję więc dyskusję w temacie.
   Wracając do tematu stwierdzić należy,że następuje odbrązawianie formacji AK.
   Okazuje się,ze nie było tak pięknie a w zasadzie było strasznie i ponuro.
   Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia.W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi.

   Jest też o wiele ciekswsza twarz AK a szczególnie jej różne szczeble kierownictwa.
   Tam królowało donosicielstwo najczęściej do gestapo jako najbardziej skutecznego.
   Donosili wszyscy na wszystkich.Porzucone kochanki na swych kochanków,zdradzone żony na mężów,walczący o wpływy na swych konkurentów w organizacji AK a także z innych powodów
   by komuś z przyjaciół dowalić.

   Można przypuszczać,że w zasadzie głównym celem AK nie była walka z okupantem walka z własnym narodem szczególnie młodą inteligencją.
   Jak przykład tzw powstanie warszawskie.Istny majersztyk zagłady.

   Nie znajdziemy w Europie wodzów,którzy do bezpośredniej walki wysyła własne kilkuletnie dzieci i dorastającą młodzież.A to wodzowie powstania z premedytacją dla własnej chwały uczynili wysyłając ich na pewną śmierć uzbrojonych z reguły w poniemiecki chełm/patrz pomnik Powstańca/
   Nie znam w Europie wodzów którzy zorganizowali gigantyczne straty/około 200 tysięcy zabitych w ciągu 60 dni.
   Nie znam w Europie wodzów gdzie na początku tzw powstania warszawskiego było 2 generałów a w chwili jego zakończenia było ich 9.I o dziwo żaden z nich nawet nie został draśnięty a wszyscy grzecznie poszli do niewoli.Byli tak honorowi,że żaden z nich nie strzelił sobie w łeb./Powinni być sądzeni jako sprawcy ludobójstwa./

   Rozgrzeszymy każdego zbrodniarza byle był Polakiem i miał słuszne poglądy i działał w słusznym kierunku. W Polsce nikt nie zamierza rozliczyć się za dokonane zbrodnie, za to chętnie usprawiedliwia je “obiektywnymi” okolicznościami. Mit rzekomej, wiecznie ukrzywdzonej ofiary, która zawodząc okazuje swoje “rany” i z tego tytułu żąda świadczeń i ustępstw od całej Europy a może i świata (”my wiecznie pokrzywdzeni na się nalezy”!) Dlatego takie typki powstańczo-muzealne alergicznie reagują na rzekome kłamstwa . To prostu psuje cały efekt: czym teraz propagadnowo zaszantażujecie Europę? Chopinem? bitwą pod Grunwaldem? to nie ma takiej siły rażenia.
   • common-sense-ltd Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem 17.10.10, 14:00
    " Straszne i ponure" jest wyłącznie bezczeszczenie pamięci tysięcy młodych ludzi, którzy w obłędzie wojny musieli oddać to, co mieli najcenniejszego, z własnym życiem włącznie.
    "Straszne i ponure" praktyki opluwania wszystkiego co , co wartościowe, dobre, piękne i szlachetne, być może poprawiają samopoczucie różnym tutejszym Ikom/Wampirom/Małympysiom, ale są z założenia skazane na porażkę, bo dla rozumnych i myślących nie trzeba pisać historii na nowo, a tzw "swoich" tutaj przekonywać nie musicie przecież.
    Ich "poglądy" kształtuje "Stado", czyli bierne poddawanie się "jedynym, słusznym" idiotyzmom serwowanym systematycznie i z konsekwencją godną podziwu:)
    'Donosicielstwo króluje", ale wyłącznie wśród takich jak wy, bezideowe, pozbawione sumienia, puste marionetki, którym wydaje się , że wasze piec minut zaistnienia na forum oznacza jakikolwiek wpływ na poglądy, postawy, sposób odbioru rzeczywistości, obiektywną ocenę własnej historii przez przeciętnego bywalca tego forum.
    Jakże się mylicie, sprzedajne kukiełki!
   • darino można było powalczyć 17.10.10, 14:12
    Kurierzy przywozili kasę - po 120-180 tysięcy dolarów (czyli na pewno powyżej pół miliarda dolarów na dzisiejszą wartość) i złote monety, więc i walczyć się chciało. Oficerowie i podoficerowie pobierali pensje w dolarach (mięso armatnie nic nie dostawało).
    Znalazłem zresztą wspomnienia kuriera z wątkiem przemyskim:
    wyborcza.pl/1,87648,8477672,Kreda___przedostatnia_radiostacja.html
    • common-sense-ltd Re: można było powalczyć 17.10.10, 14:22
     Tak....znamy te "argumenty". Jeśli kobieta to na pewno "dziwka i wariatka". Jeśli mężczyzna, to jakaś "chciwa i sprzedajna" miernota stworzona "na obraz i podobieństwo autorów podobnych insynuacji.
     Pisząc posty, przestańcie patrzeć w lustro!
    • lechowski51 Re: można było powalczyć 17.10.10, 14:38
     Byc moze darini sotniowi z UPA byli oplacani przez Abwehre ale nie neobanderowski historyku cichociemni i zolnierze AK.Myslisz ze po latach opluwania AK przez komunistycznych historykow,Ty z mykola zrownasz zbrodniarzy z UPA z zolnierzami AK?.
     Ty z tego artykulu zapamietales o pieniadzach ktore zolnierze AK przywozili do kraju.Ja to;

     Dawny cichociemny zostaje pisarzem. Tworzy po kolei kilkanaście tytułów - prawie wszystkie książki zawierają wątki autobiograficzne. Wspomina konspirację, towarzyszy broni i "Lilkę" - najlepszą kurierkę Podhala, która kursując między Krakowem a jednostką w górach, potrafiła zrobić przeszło 50 kilometrów w jedną stronę i to bezdrożami. Torturowana po wojnie przez komunistyczną bezpiekę, popadła na koniec w obłęd i odebrała sobie życie.

     Obrazasz lobuzie Lilke,Inke i nnych bezimiennych polskich bohaterow ktorzy zginelli abys mogl pluc na ich pamiec dzisiaj bezkarnie.
     • common-sense-ltd Re: można było powalczyć 17.10.10, 14:50
      To właśnie jest najbardziej odrażające w forumowej "działalności', a raczej słowotoku wszystkich tutejszych mykołów/wampirów/jobrawów....kompletny brak świadomosci, ze opluwają dziś ludzi, którym zawdzięczają swoje własne/nikczemne życie w wolnym, suwerennym kraju.
      Ohydne pobudki, jakie nimi kierują i przyrodzona najwyraźniej, podłość nie tłumaczą setek postów, paszkwili, obelg pisanych pod dyktando, a sposoby niszczenia tzw wrogów przechodzą wszelkie wyobrażenia.
        • Gość: pysio Re: można było powalczyć IP: 213.25.24.* 17.10.10, 16:20
         Mamy tutaj do czynienia z paskudną propagandą która incydenty stara się podniesc do rangi powszechności. Polskie są przedstawiane jako norma bandytyzmu a ukraińskie niezmiernie rzadkie przypadki pomagania Polakom jako powszechne. I tu widzimy ohydną i oslizłą mordę propagandystów. Gdyby takie cóś posiadało choć szczyptę honoru lub odrobinę moralności to nigdy by nic podobnego nie wydaliło z siebie. Cynizm z jakim głoszą te swoje prawdy jest powalający i wyraźnie wskazuje na całkowitą demoralizację i anty polonizm.Jeszcze daje się jakoś zrozumieć neo banderowców ale sranie we własne gniazdo przy pomocy wydumanych argumentów to kompletne dno i degrengolada. Chciałbym widzieć tych pseudo patriotów w wypadku jakiejś agresji. To na pewno z nich wywodzili by się super kapusie i obsługiwacze załatwiania kwestii polskiej. Dobrze się dzieje z jednego powodu; że już się ujawniają i w razie czego mamy ich na tacy.
      • Gość: pysio Re: czy pan Strzembosz jest neobaderowskim histor IP: 213.25.24.* 17.10.10, 17:06
       Darino czy ty jesteś jakiś kacap że nie rozumiesz iż do walki trzeba forsy? Przecież nawet solidarność dostawała kasę bo inaczej była by z góry przegrana. Każda organizacja wywrotowa lub walcząca o wolność musi mieć jakieś wsparcie. Spróbuj popracować dla idei i nie brać kasy. Mnie już szlag trafia że takie oczywistości są wykorzystywane w waszej propagandzie. Czy wy myślicie że my jesteśmy tak samo durni jak wasi propagandyści? A jeśli chodzi o podawanie faktów to na wirtualne zarzuty nie da się odpowiedzieć chyba że się przyjmie taki sam wredny sposób zadawania idiotycznych pytań. Dam ci przykład jak sofistyka sobie radzi w swoim mniemaniu doskonale; na wszechmoc boga każą zadać pytanie - czy jest wstanie stworzyć tak duży kamień którego nie mógłby podnieść. dialektyka to dowodzenie jakiejś wydumanej prawdy bez brania pod uwagę realiów. A skąd wam wiadomo ze AK mordowała tylko niewinnych i patriotów? Ja myslę ba - jestem pewny że to byli kapusie anty polonusi czy jawnie i niejawnie współpracujący z okrutnym okupantem. Zwykli judasze i sprzedawczyki dla których słowo ojczyzna było solą w oku!
   • mat120 Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem 17.10.10, 22:20
    Gość portalu: Ika napisał(a):
    Wracając do tematu stwierdzić należy,że następuje odbrązawianie formacji AK.
    > Okazuje się,ze nie było tak pięknie a w zasadzie było strasznie i ponuro.
    > Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia. W większości były formacjami bandyckimi bądź zbrodniczymi.

    Poproszę o wiarygodne źródła.

    Gość portalu: Ika napisał(a):
    Można przypuszczać,że w zasadzie głównym celem AK nie była walka z okupantem walka z własnym narodem szczególnie młodą inteligencją.

    O proszę. Zapewne Bór-Komorowski działał w tym celu w zmowie z Hitlerem i Stalinem.:)
    Polecam wątek o N. Daviesie i najlepszą chyba pozycję o powstaniu (Ciechanowski - "Powstanie Warszawskie"). Naprawdę warto zapoznać się z dokumentami zamiast bezmyślnie powtarzać "postępowe" niedorzeczności.


    Gość portalu: Ika napisał(a):
    Rozgrzeszymy każdego zbrodniarza byle był Polakiem i miał słuszne poglądy i działał w słusznym kierunku. W Polsce nikt nie zamierza rozliczyć się za dokonane zbrodnie, za to chętnie usprawiedliwia je “obiektywnymi” okolicznościami. Mit rzekomej, wiecznie ukrzywdzonej ofiary, która zawodząc okazuje swoje “rany” i z tego tytułu żąda świadczeń i ustępstw od całej Europy > a może i świata (”my wiecznie pokrzywdzeni nam się nalezy”!)

    Może zamiast tego pustego słowotoku jakieś konkrety i rzeczowe argumenty?

   • Gość: Mykoła Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. IP: *.przemysl.hypnet.pl 17.10.10, 17:19
    IKA - dzięki za obiektywizm i prawde historyczną . Od dawna podobnie jak Ty piszę prawdę ( wspierali mnie nieliczni jak min. Jobravo) dotycząca drzazgi w oku Brata swojego zaś nie postrzeganie klody w swoim oku.
    Uczyniono mnie niesłusznie z tego powodu na tym forum ,szowinistę nacjonalistę,wrogiem Polski i Polaków oraz klamcę historyccznego godnego osądu prokuratorskiego a nawet internowania.
    Zaraz ucztynią z tobą to samo - albo i jeszcze gorzej uznają za niepoczytalnego psychicznie z prośba do moderatora by nie puszczał twoich wypowiedzi.
    Prawda Boli bo jest prawdziwa a zarazem okrutna - Ale jest pradą ! i nic na to nie poradzimy!.
    Zbrodniarz zawsze za swoją obwinia zbrodnią innego zbrodniarza przekonując że tym zbrodniarzem nie jest on lecz ten drugi ( często jednak z tego powodu i przez te zbrodnie cierpi nic nie winny człowiek mordowany jak z jednej tak i z drugiej strony i nawet pomawiany jako ofiara że to on byl zbrodniarzem godnym unicestwiania )
    Teraz IKA , bardzo przekonywujaco udowodniłleś ( udowodnilaś) to o czym pisalem na tym forum a jak tylko spróbujesz namawiać do Przebaczenia oraz Pojednania - okrzyczą cię oszolomy forumowe falszerzem ,klamcą i judzicielem w kazdym twoim słowie.
    Ale Prawda broni sie sama - i to dzięki tobie IKA na tym skromnym forum .
    Za co Serdecznie Ci Dziekuję oraz za twoją determinacje i wielką ODWAGĘ !
    Bo pisząc tak jak napisałeś ( napisalaś ) i nadal piszesz przejawiasz wielką odwagę,za co szczerze cię podziwiam oraz popieram w każdym słowie.
    Niech wkońcu Prawda przezwycięży klamstwo , oraz pół lub ćwierć prawdy pomieszane z klamstwem !
   • Gość: aaa Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 17.10.10, 17:36
    Czytam ten (i inne watki) i troche sie dziwie, ze w tak wielu z Was jest jakas dzika pasja, zeby udowodnic, ze Polacy, ktorzy byli w AK to karierowicze, donosiciele, zlodziej, bandyci itp.
    Ika napisala, ze wiekszosc oddzialow AK to byli bandyci lub zbrodniarze. Moglabys podoac jakies dowody na to twierdzenie? (domagasz sie id innych dowodow wiec sama tez podaj).
    Nikt, nigdy tutaj nie twierdzil, ze AK i w ogole Polacy to swieci, ktorym ni mozna nic zarzucic. Wrecz przeciwnie wielokrotnie padaly tu twierdzenia, ze takze Polacy maja krew niewinnych ludzi na rekach.
    Ciekawi mnie tylko dlaczego twierdzicie, ze wystraczy raz napisac, ze upowcy mordowali i ze trzeba " z zywymi naprzod isci". Ale rownoczesnie nie uwazacie, ze wystarczy raz napisac, ze Polacy mordowali, tylko musicue o tym pisac po raz piaty, 50 i 500- setny.
    A poza tym tak normalnie, po ludzku jest mi przykro, ze potraficie o setkach tysiacy Polakow napisac, ze to byli glupcy, ktorzy dali sie zmanipulowac.
    • common-sense-ltd Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. 17.10.10, 17:50
     Metamorfoza? A gdzie byłeś jak ta hołota pisała setki odrażających postów?!
     Ty akurat mogłeś [powstrzymać przynajmniej jednego z tych szubrawców. Wolałeś rozkosznie gaworzyć ze stukniętą valmont i schizofrenikiem- wampirem/małąpysią/iką.
     Pamiętam twój tekst na mój temat z tryzubem w tle. Dziś mogę ci powiedzieć, abyś go sobie wsadził w oko....tryzub oczywiście.
    • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 19:53
     Ależ proszę bardzo.Nie będę daleko szukał.Popatrzmy na Przemyśl.

     Komendy Obwodu AK w Przemyślu.Komendantem Obwodu jest kapitan Janusz Gładysz pseudonim"Szczyt".Rozbudował i oparł się na prawdziwych patriotach postępujących zgodnie z ideałami.
     Było zbyt pięknie.Znalazła się menda Andrzej Kotarba ps. "Kuba”-oficer taktyczny Obwodu.
     "Kuba” przyczynił się do największej wsypy przemyskich struktur AK. Praktycznie została wtedy całkowicie rozbita Przemyska Komenda Obwodu.
     26 czerwca 1943 r. na ul. Słowackiego został aresztowany "Szczyt” a razem z nim w ciągu kilku dni aresztowano 18 osobową grupę oficerów.
     "Szczyt" został zakatowany26 czerwca 1943 r. r. na ul. Słowackiego o pozostałych nic dla mnie nie wiadomo.
     Póżniej w Przemyślu AK miało całkiem inny charakter.

     Nie mam oczywiście zamiaru Pana kształcić.Trzeba mieć własnego trochę samozaparcia by zdobywać wiedzę a nie slogany i pomówienia
     • Gość: gość portalu Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 20:11
      Gość portalu: Ika napisał(a):

      > Ależ proszę bardzo.Nie będę daleko szukał.Popatrzmy na Przemyśl.
      >
      > Komendy Obwodu AK w Przemyślu.Komendantem Obwodu jest kapitan Janusz Gładysz ps
      > eudonim"Szczyt".Rozbudował i oparł się na prawdziwych patriotach postępujących
      > zgodnie z ideałami.


      szkoda, że o NIM, mało kto wspominał, poza oczywiście forumową Gazetą Wyborczą, jemu też można by śmiało dedykować utwór poświęcony wszystkim nieznanym bohaterom, którzy za młodu zmarnowali się -
      www.youtube.com/watch?v=nC0LBQZIrZ4&feature=related
      Chwała !
  • Gość: ja Klaudiusz Re: Byłem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 17:39
   Terez gawiedź będzie miała nowego (anty)bohatera bez twarzy, albo z twarzą zaproponowaną przez TVNską propagandę, bez życiorysu, bez historii, z chorą wątrobą i nadczynnością przesadki mózgowej. Rosyjscy-machabeusze staną po obu stronach sporu identyfikując się z każdym, żeby tylko interes szedł dalej do przodu. :)
    • Gość: pysio Re: Byłem IP: 213.25.24.* 17.10.10, 21:26
     Co ty chcesz powiedzieć ika? Takie wpadki zawsze maja miejsce. Poczytaj jak sypali swoich kumpli od siekierki banderowcy. A zresztą spytaj specjalisty. Mykola moze ci powiedzieć jaka jest geneza wpadek. Wszak to specjalista. Kapusiem się trzeba urodzić. A wymuszenie zeznań to całkiem inna sprawa. Wielu z was deklaruje nienawiść do Polaków i jestem pewny że to jest ten typ który nie trzeba przekonywać do kapowania. Jeśli ktos jest zdeklarowanym anty polonusem to na pewno bedzie z własnej i nieprzymuszonej woli kablował i czerpał z tego przyjemność bo takiemu wystarczy tylko samo obywatelstwo. Zawsze są to tylko incydenty i mają miejsce w kazdym konflikcie. Najgorsze jest to że taki neofita jest nadgorliwy i zasługuje tylko na miano smiecia. Jaki wpływ na kablarzy ma reszta - zdecydowana większość? Żaden! Kapowanie ma krótkie nogi bo po wygranej wojnie oni doznają tego losu jaki zgotowali innym. I nie pisz znowu że były przypadki iż udało im się uniknąć odpowiedzialności bo takie incydenty tez miały miejsce. Jeden z największych gnoi niejaki azef,żyd z pochodzenia omal nie został wybrany zamiast lenina ale zgnił w więzieniu. Statystyka mówi wyraźnie jaki procent jakiegoś narodu jest zdeprawowany i tylko wtedy można mówić że naród ma odchyły gdy tą normę przekracza. Tak jak z banderowcami zawodowymi mordercami i zwyrodnialcami których ilość zdecydowanie przekraczała wszelkie normy.
     • Gość: Ika Re: Byłem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 21:50
      Pysio.Co chcę powiedzieć to poczytaj sobie wyżej.Jeżeli chcesz dyskutować to wypowiadaj sie merytorycznie i w temacie.Ja ciebie nie obażam i nie wyzywam.Jeżeli nie dorosłeś umysłowo do dyskusji to nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia.
       • mat120 Re: Byłem 17.10.10, 22:50
        Ika napisalas, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i bandyci. Podaj jakies dane potwierdzajace Twoja wyssana z brudnego palca teorie.

        Gość portalu: aaa napisał(a):

        Zdaje się, że Ika ma nie tylko brudne palce. :))) Zastanawiam się czy to głupota czy zwykły cynizm?


        • Gość: wiemonichsporo Re: Byłem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 00:27
         błagam nie dyskutujcie z tymi, ktorzy podają się tu za polskich patriotów, na tematy historyczne, bo ci "patrioci", to byli esbeccy kapusie, którzy teraz muszą sie uwiarygadniać przed swoimi mocodawcami, teraz oni są bardzo polscy, ale wczesniej pluli na AK lizali doopy komuchom. Są na nich różne papiery więc się normalnie boją. Narsać tylko na te pysie fanki lechowskie, maty wołynie, bo to swołocz cholera wie skąd. Zostawcie ich tu w cholere, a jak cchecie dyskutować nt. kontrowersyjnych wydarzeń historycznych to przerniescie sie na portal "historycy", tam mozna podyskutowac naprawdę rzeczowo i nie kalać sie takim szmaciarstwem. Esbecy chcą znów przejąć władzę i używaja znów tych swoich szmat, ktorte takim zachowaniem zarabiaja punkty i kasę. Nie dyskutujcie z tymi szmatami, ktore za komuny pluły na AK, na przedwojenną Polske, siedziały w ZSMP, w partii w ubecji , a teraz wielcy obrońcy. Są papiery na to i szmaciarstwo się broni, jak bedą duzo krzyczec to zachowaja swoje ciepłe posadki. Ojciec banderowiec matka wysoko partyjna, corka w zsMp.
          • Gość: pysio Re: Byłem IP: 213.25.24.* 18.10.10, 07:13
           Ika ja cię nie obrażam bo tego się nie da zrobić. jeśli uważasz ze nieistniejący w rzeczywistości temat można omawiać i na dodatek udawać ze tak było naprawdę to musisz byc co najmniej magistrem o zacięciu propagandowym i na usługach jakiejś opcji! dlaczego nie zajmiesz się wątkiem banderowskim? Tam masz pole do popisu. Jak to się stało że naród potrafił wystawić armię zboczeńców a zjawisko miało charakter masowy.I ten fenomen o okrucieństwie tych zboczeńców. Jeśli nie wiesz to ci przypomnę. Nasze państwo przed wojną było wielonarodowe i o kapusiów czy bandytów wcale nie było trudno. Co nas czeka to przekonała się nasza armia wycofując się na południe. Zginęło wtedy z rąk upa 28 000 naszych żołnierzy. I jeszcze jedno może najważniejsze ale dla ciebie nad wyraz oczywiste. Skąd wiesz i skąd twoje przekonanie że tymi bandytami byli wyłącznie Polacy? Wszak obywatelstwo polskie miał nawet naczelny gnojek bandera. Co chcesz; wzorem jobrave byc złodziejem który najwięcej krzyczy o łapaniu złodziei. Ostatni jego post to żałosna próba odwrócenia kota ogonem. Ja wiem że ze mną się nie da dyskutować w idiotycznym temacie o korzeniach z sufitu i o sprawie czysto propagandowej. Zarzucasz mi brak wiedzy ale powiedz mi gdzie takową jak ty reprezentujesz można nabyć bo wiem na pewno że żadna szanująca się uczelnia podobnych idiotyzmów nie uczy!Twoje motto ze kazdy Polak to zwykły bandyta jest zwykłym defetyzmem i smierdzi na kilometr.

           Jo gdybym ja lub moja rodzina miał jakieś koneksje które mi zarzucasz to na sto procent miałbym kilka tytułów z literkami przed nazwiskiem! Gdy to pisałeś to musiałeś być nawalony jak stodoła! Masz jakieś wyobrażenie o prl-u i wiesz ze tamta władza demoralizowała ludzi i tobie to zostało a mnie nie udało się im zmanierować i nie uda sie obecnemu reżimowi.
           • common-sense-ltd Re: Byłem 18.10.10, 08:17
            Daj spokój Pysio, ten biedny nieszczęśnik odchodzi pod kroplówką i żegna sie z tym światem tak, jak żył, bluźniąc i przeklinając wszystkich, których nie spotka w piekle.
            Gryzie i kąsa, jak każde ranne, dogorywające zwierzę na śmietniku i jak każde zwierzę zasługuje na minimum współczucia.
           • Gość: historyk Re: Byłem IP: *.chello.pl 18.10.10, 15:30
            Jak to się stało że naród potrafił wystawić armię zboczeńców a zjawisko m
            > iało charakter masowy.

            W UPA było ok. 100 tys. osób, jak na 35 mln. Ukraińców to nie było zjawisko masowe.

            Co nas czeka to przekonała się nasza armi
            > a wycofując się na południe. Zginęło wtedy z rąk upa 28 000 naszych żołnierzy.

            A może Pan przybliżyć okoliczności tego niezwykłego mordu? W którym roku to było? W jakim rejonie geograficznym? Skąd takie dane (tytuł pracy, opracowania lub dokumentu, ew. adres strony internetowej)?
             • Gość: historyk Re: Byłem IP: *.chello.pl 18.10.10, 21:24
              westlondon napisała:

              > Moze zapytalbys tez Iki skad wziela dane, ze wiekszosc AK to zbrodniarze i band
              > yci?

              Raczej nie zapytam, bo byłbym stronniczy w tej sprawie - mój dziadek był w AK, na Lubelszczyźnie, u "Brzozy", więc wg Iki pewnie jestem "genetycznym bandytą" i "zaplutym karłem reakcji"...
              ;-)))
  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 08:13
   Wziełam sobie swój brudny palec jak mnie nazwało dwóch szanownych adwersarzy i cóż w nim widzę.
   Popatrzmy sobie na region Świętokrzyski.Czysty etnicznie.Odziałów AK tzw leśnych więcej niż drzew w tym regionie.
   Kiedy okazało się,ze biedny tamtejszy chłop już leśnym dać nie może a sam przymiera głodem,brakuje już żydów i ich pieniędzy za ochronę a chlać się dalej chce a łupić już nie ma kogo.
   Raptem zaczynają ginąć funkcyjni oficerowie AK z tegoż rejonu.
   25 listopada 1944 r. zginął szef wywiadu w Komendzie Okręgu Częstochowa - Śląsk AK kpt. Stanisław Żak, 24 grudnia 1944 r. - szef wydziału organizacyjnego w KG AK por. Władysław Pacholczyk oraz szef Kierownictwa Akcji Specjalnej KG mjr Andrzej Czajkowski. Zginął też Nakoniecznikoff-Klukowski.Zgineło znacznie więcej oficerów,których nie sposób wymienić. Zapytacie dlaczego zgineli.
   Otóż byli oficerami funkcyjnymi i za swą działalność pobierali z KG AK wynagrodzenie wypłacane prawie zawsze w dolarach.Dysponowali też znacznymi pieniędzmi na prowadzoną działalność.Właśnie dla tych pieniędzy tak potrzebnych na wódkę musieli zginąć.
   A będąc w tym rejonie warto też wspomnieć o innych kwiatkach.Była sobie brygada świętokrzyska ,która dostała trochę więceh zrzutów w tym także pieniądze.Była jak na tamte warunki wypasiona licząca półtora tysiąca uzbrojonych i umundurowanych ludzi wycofała się przez Czechy i Morawy do Austrii. To musiało odbywać się za zgodą wrogich czynników niemieckich. Istne kuriozum.Z naturalnego matecznika ucieka praktycznie do wroga prawie że w szyku tyle ludzi.Postawmy sobie pytanie dlaczego.Odpowiedż jest w zasadzie banalna.Współbracia postawili im ulkimatum mówiąc dzisiejszym językiem kasa albo życie.To nie były przelewki.Wybrali i kasę i życie. Poszli do tzw wroga.Nie będę opisywała jak zmuszano tamtejszych chłopów do zapewnienia utrzymania powstańców.Niektóre metody można nazwać obrzydliwymi,często zakończone tragicznie dla chłopów,z regóły zostawali kalekami.Byli też bardzo dużo opornych chłopów.Już ich dawno nie ma.
   Mam nadzieję,że dwaj moi adwersarze "od palca"zrozumieli co nie co.Jeżeli nie to szkoda.
   Bardzo rozbudowana działalność do walki ze wspóbraćmi istniała w innych regionach.Ale to inny kwiatki,lecz z tej samej bajki.
   • Gość: Mykoła Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 09:24
    Ika świetnie piszesz tą pradziwą- prawdę , ukrywaną skrzetnie przed spoleczeństwem polskim.
    Widać że doskonale jesteś zorientowanym w tym temacie niczym z jakiegoś Istytutu historycznego zajmujacego się tematem zbrodni nie tylko ze strony AK ale i UPA lub innych ugrupowń zbrojnych kreujących sie na bohaterow i patriotów .Profesjonalna znajomość tematu !
    Zawse bylem zwolennikiem prawdy !.
    Jak pisać to równo i o wszyskich , zarówno bohaterach jak i bandytach .
    A oni byli w każdym ugrupowaniu.
    Na tym forum czyni się z Rusinów ( min. Łemkow Bojkow czy tzw. nazywanej przezemnie społeczności ausro-węgierskiej min. z racji Unii Europejskiej a przecież Austro -węgry tez były Unijne czyli tradycja jest kontynuowana ,choc z pewna dozą dorzuconego przezemnie humoru )
    Celowo i świadomie dalem znak rowności pomiędzy AK = UPA i jak myslę nie pomylilem sie w tym -co IKA doskonale udowadniasz .
    Ostatnio też czytalem o Pilsudskim jak czynił czystki nie tylko narodowosciowe ale i mordowal swoich generalow ,pradziwych patriotów, Polaków ( min. gen Rozwadowskiego ) przez co zostalem wyśmianym przez jakiegoś poważnego historyka z tego forum ( nazawłem go kulturalny historyk od 7 boleści) Bo jak pisać to też pradę o tym człowieku tj. o jego bohaterstwie( pradziwym lub wątpliwym) oraz o jego zbrodniach ( prawdziwych lub mu przypisywanych)Prawda obroni sie sama !
    W Polsce czyni sie na silę Rusina tj Ukraińca bandytą i zwyrodnialcem przy czym, Łemkom i Bojkom przypisuije sie bandyctwo na Wolyniu , zaś ci Łemkowie i Bojkowie z Wolyniem nie mieli nicwspólnego !. To nie Łemkowie i Bojkowie jeżdzili mordować na Wolyniu Polakow lecz Polacy z Wolynia ( co hlubnie podkeslaja że są wolyniakami -zamieszkałymi w Przemyślu) jeżdzili z Wolynia na Podkarpacie i Rzeszowszczyznę mordować Łemkow i Bojkow ( slynny zolnierz AK pseudonim Wołyniak) w zemscie za Wolyń. Tutaj widzę złośliwe i zamierzone propagandowo celowe usprawiedliwianie mordów na niewinnej ludności rusińskiej podkarpacia sprawa wolyńską ,aby zamydlić problem i uzasadnić te bezpodstwne bandyckie zezwierzęcone dzialania bandytow z formacji paramilitarnych czy militarnych .
    To wyraźnie widac i z tym tez nie moge sie pogodzić .
    Nie może na tym terenie występowac mordowany za swoje pochodzenie i wyznanie bizantyjsko katolickie Rusin ( Łemko Bojko) okrzyczanym dodatkowo bandytą wolyńskim zas ci co faktycznie mordowali tych Rusinow w zemscie za Wolyń uznawanymi za bokhaterow narodowych broniących polskość i Polakow . A to byli zwyczajni zezwierzęceni ludzie ,karirowicze , zbrodniarze ,szubrawcy szukaący szybkiego wzbogacenia za pieniądze swoich mocodawcow oraz uzyskane na rabunkowej dzialalności pod znakiem Polskich Sil Zbrojnych .
    Bandyctwo oraz zezwierzęcenie bylo zarówno u AK jak tez i u UPA . Tak więc wdug mnie- z obiektywizmem i prawda to w swojej zbrodniczej dzialalności na mniejszą lub większa skalę AK = UPA .
    Trudno aby teraz po informacjach historycznych IKI ktokolwiek temu zaprzeczył lub oponowal .
    Chba że ma bliski zwiazek ( może rodzinny ) z tymi zezwierzęconymi bandytami typu Pana Dęmbskiego ( okropne wspomnienia z którymi ten biedny czlowiek nie mógl żyć )
    Jestem tez Polakiem i też jestem Rusinem bo takim urodzilem się w Polsce - nie poczuwam sie do zadnego bandyctwa na Polakach ani na innej nacji i nikomu zadnej krzywdy nie uczynilem . To nas Rusinow nadal dyskryminuje i przesladue w Polsce z dozą pomawiania i zaszczuwania spolecznego( np.bo to są bandyci spod znaku UPA)
    Nie moge pozwolc na to aby nas Polaków Rusinów celow pomawiano i utozsamino z Ukraińcami - jako zwyrodnialcami zezwierzęconymi w morodwaniu Polakow ( czy tez Żydów lub Niemcow,Rosjan itd ) Szanuję wszystkich ludzi bez wzgledu na pochodzenie religię i zapatrywania spoleczo polityczne . Nigdy nie zywilem i nie zywię urazy do żadengo Polaka czy innego człowieka, lecz za zwykle " świństwo i chamstwo" uważam kiedy atakuje się innego czlowieka za fakt że chce ujawnić prawdę z odniesieniem do jej faktycznego stanu ( nie przez podawanie ćwierć lub pół prawd pomieszanych z wyimaginowanym klamstwem)
    Dzięki IKA za wsparcie i doskonalą naukę dla tych co nie moga pogodzić sie i nie chca uwierzyć w prawdę ( ktorą doskonale wykladasz podając dowody i fakty)
    Tez jestem Polakiem i wszystko co polskie jest mi bardzo drogocenne ( oprócz zwyrodnialstwa ,zezwierzęcenia i bandyctwa .Przyczym nie wazne z jakiej i czyjej strony to występuje ) .
    Stąd jestem goracym zwolennikiem i popagatorem Przebaczenia i Pojednania ( nas ludzi nie mających z tamtym okresem nic wspólnego ) nie zas ciągłe wzajemne zaszczuwanie .
    Nie wiem dlaczego zarzuca mi się obłudę i falsz . Mysle że czynia to celowo faktyczni obłudnicy i fałszerze prawdy oraz zwolennicy ciaglego podsycania do nienawiści społeczno narodowej .

    Serdecznie Pozdrawiam - wszystkich forumowiczów oraz tych co chca uczyć sie prawdy w spsób taki jak ona wglądala i jak powinna wyglądać -co jak mysle doskonale przekazjue wam moja skromna osoba ,osoba Pana Jobravo a teraz pana IKI !
    Jak zwykle motto !
    Przebaczaj i Proś o Przebaczenie !
    Kochaj i szanuja bedziesz kochanym i szanowanym !
   • Gość: aaa Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 09:34
    Ika napisalas, ze wiekszosc oddzialow AK zajmowala sie dzialanoscia bandycka i zbrodnicza. Zostalas kilka razy poproszona o podanie danych statystycznych. Zamiast tego podjaesz opisy pojedynczych zdarzen. Nikt rozsadny nigdy nie negowal, ze zdarzaly sie czarne owce. Nie ma wiec sensu, zebys powtarzala milion razy to co wszyscy wiedza.
    Po prostu podaj jakies linki do statystyk potwierdzakacych to co napisalas (czyli, ze wiekszosc oddzialow AK" zajmopwala" dzialalnoscia bandycka i zbrodnicza) i ja pierwszy przeprosze Cie za pisanie o wyssamiu czego z brudnego palca.
   • Gość: 1234 Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 13:52
    > Raptem zaczynają ginąć funkcyjni oficerowie AK z tegoż rejonu.
    > 25 listopada 1944 r. zginął szef wywiadu w Komendzie Okręgu Częstochowa - Śląsk
    > AK kpt. Stanisław Żak, 24 grudnia 1944 r. - szef wydziału organizacyjnego w KG
    > AK por. Władysław Pacholczyk oraz szef Kierownictwa Akcji Specjalnej KG mjr
    > Andrzej Czajkowski. Zginął też Nakoniecznikoff-Klukowski.Zgineło znacznie więce
    > j oficerów,których nie sposób wymienić. Zapytacie dlaczego zgineli.
    Brak wiedzy, czy zwykła głupota? Bo oczywiście żaden z w/w panów w AK nie był, a rzecz dotyczy właśnie NSZ /takie polskie UPA/. I oczywiście można odpowiedzieć dlaczego zginęli. Bo część doszła do wniosku, że lepiej być w AK, natomiast nieszczególnie podobało się to części ekipy trzymającej z Niemcami.
   • mat120 Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem 19.10.10, 21:51
    Gość portalu: Ika napisał(a):
    ...zaczynają ginąć funkcyjni oficerowie AK z tegoż rejonu.
    Zapytacie dlaczego zgineli.
    Otóż byli oficerami funkcyjnymi i za swą działalność pobierali z KG AK wynagrodzenie wypłacane prawie zawsze w dolarach. Dysponowali też znacznymi pieniędzmi na prowadzoną działalność.Właśnie dla tych pieniędzy tak potrzebnych na wódkę musieli zginąć.

    Ciekawe skąd te "rewelacyjne" informacje?

    Do tej pory wiadomo było, że w/w zginęli w wyniku zemsty tego odłamu NSZ, który nie podporządkował się umowie scaleniowej a nie dla pieniędzy na wódkę...
    Proszę o wiarygodne źródła.

    W kontekście "zbrodniarzy" z AK nie ma chyba większego sensu mówić o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ, która na dobrą sprawę z AK nie miała nic wspólnego.

    Mam nadzieję,że dwaj moi adwersarze "od palca"zrozumieli co nie co. Jeżeli nie
    > to szkoda.
    > Bardzo rozbudowana działalność do walki ze wspóbraćmi istniała w innych regionach.
    Ale to inny kwiatki,lecz z tej samej bajki.

    Czy masz na myśli "współbraci" z moskiewskiego desantu?
  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 10:03
   Na specjalne życzenie "gość aaa"
   Wracając do mego wątku dot regionu świętokrzyskiego opisałem dziwne kuriozum brygady świętokrzyskiej.Jak myślisz dlaczego uciekli z kraju.Otóż życie każdego z nich było zagrożone.Ich współbracia z innych ugrupowań partyzanckich zabijali za dobre buty,furażerkę,czy też pas a także inne dobra.Kto takowe dobra posiadał z reguły zostawał martwy.
   Jak myślisz co to było.
   Jak myślisz zbrodnicze rozkazy wydaje ktoś na piśmie.Ba prowadzi statystykę swych zbrodni.
   Zastanów się.
   Mówisz o inydetalnych przypadkach.
   Tak.Tzw powstanie warszawske inydent 200 tysięcy ofiar.Fakt katem byli hitlerowcy.A kto był ręką kata czytaj wyżej.
   Incydentów tych na większą skalę było setki.Pojedyncze przypadki tysiące.
   • lechowski51 Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem 18.10.10, 11:09
    Nie zabiajli dla furazerki ani dla dobrych butow.Walczyli oto abys dzisiaj mogla bez konsekwencji pluc na ich pamiec.Brygada Swietokrzyska miala do wyboru;
    -zginac w ubeckich kazamatach
    -wycofac sie gdy walka stala sie samobojstwem
    ...wybrali to drugie
    Tzw.Powstanie warszawskie bylo najwiekszym czynem zbrojnym podziemia antyniemieckiego w czasie II Wojny Swiatowej.Chyba ze myslisz o tzw.Powstaniu w Getcie?!
  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 10:47
   Specjalnie dla "aaa"
   Widzę,że podpierasz się zafałszowaną wiedzą przekazaną do wikipedii:
   Otóż w 1943 roku istniały siły zbrojne państwa polskiego.Tworzyły je organizacje polityczne działające w podziemiu coś w rodzaju policji partyjnych.Takie siły posiadały Stronnictwo Narodowe,Stronnictwo Ludowe,Polska Partia Socjalistyczna,Gwardia Ludowa-ta od PPS,straż Chlopska"Chłostra" przemianowana w BCh.Organizując własne siły partie te chciały wzmocnić swe znaczenie szczególnie w walce o kasę z Zachodu.
   Niektóre z nichw walce o kasę zostały zmuszone do konsolidacji w jedno ugrupowanie zbrojne dalej występujące jako Armia Krajowa./Sama konsolidacja to też ciekawa krwawa bajka-ale to nie ten wąteK"
   Nikt wówczas nie prowadził rzetelnej statystyki a takowa wielokrotnie zawyżona była prowadzona w celu wyrwania kasy z Zachodu.
   Istniały także kwiatki w tej materii.Nawet diokładnie zostały udokumentowane w Okręgu AK Lwów gdzie też posłużono się statystyką.Otóż ci sami ludzie należeli do dwu a nawet trzech zbrojnych organizacji podziemnych.U oficerów funkcyjnych to była kwestia wynagrodzenia.
   I tu taki kwiatek 80% żołnierzy NSZ jest jednocześnie w AK-/podwójne apasaże-można żyć/
   W/g wiedzy a nie propagandy w 1943 roku w konspiracji było około 100 tysięcy żołnierzy w tym około 60 tysięcy w szeregach AK.Pozostałe 40 tysięcy rozbite w/g organizacji politycznych
   od skrajnie nacjolistycznej Związku Jaszczurczego po Bataliony Chłopskie.
   Ale wybacz sam się ucz.Mogę cię jedynie ukierunkować.
   • Gość: aaa Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 18.10.10, 11:09
    Opieram sie na wikipedii, bo na czym mam sie opierac? Nie chce mi sie szukac po milionie stron. No to podaj jakies niezafalszowane statystyki i bedzie po sprawie.
    Swoja droga jak moglas wymyslec taka glupote?:
    "Czym się zajmowały zbrojne oddziały AK w zasadzie powoli to się wyjaśnia.W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi"
    Skoro w Powstaniu Warszawskim bylo 200 tysiecy ofiar i stalo sie to wskutek decyzji dowodztwa (niech Ci nawet bedzie, ze dowodztwo liczylo 10 tysiacy oficerow), to skad Ci wyszla wiekszosc? I uwazasz, ze wsrod tych 200 tysiacy ofiar ponad sto tysiecy to zbrodniarze i bandyci? Dobre!
    Prosze po raz kolejny podaj chociaz jakis cien dowodu na to, ze oddzialy AK:
    "W większości były formacjami bandyckimi bądż zbrodniczymi. "
    O koniecznie napisz, do ktore gimnazjum konczylas, zeby forumowicze wiedzieli, gdzie bron Boze nie posylac dzieci.
    • Gość: pysio Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: 213.25.24.* 18.10.10, 12:10
     Ta ika to zwykla wredna i obleśna propagandystka! Pytałem jaki cel chce osiągnąć przy pomocy tych bzdur i doszedłem do jedynego wniosku jaki sie sam narzuca. My tu piszemy o zwyrodniałej upa a ta ika stara sie udowodnić że nie tylko banderowcy byli zdegenerowani i posługuje się przypadkami które w czasie wojny są na porządku dziennym i stanowia chleb codzienny. Kwestię forsy już wyjaśniłem. Walka z wrogiem to nie jest zajęcie fanatyków w rodzaju propagandystów lecz obowiazek każdego obywatela. Tu nie ma czasu na zabawy i działać należy szybko i zdecydowanie. Dlatego właśnie o pomyłki jest bardzo łatwo. A trzeba być albo głupim albo wrednym albo politrukiem by te fakty wykorzystywać dla propagandowych celów. I jeszcze te idiotyczne zarzuty o braku wykształcenia dla uspokojenia własnego czarnego sumienia. Jak chcesz to możesz mnie uznać nawet za analfabetę by się lepiej poczuć i mieć swoiste wytłumaczenie dla krytyki z mojej strony ale pamiętaj że ja jestem odporny na propagandę i manipulacje a zupełnie nie jestem odporny na prawdę, fakty i pisanie w dobrej wierze. A tak na koniec to ani jedna wioska polska nie została wymordowana i spalona przez AK jak to miało miejsce w przypadku banderowców z upa gdy chcieli coś zeżreć. I jeszcze to; po ile marek dostawali banderowscy oprawcy od hitlerowców - bo jak widać jesteś specjalistą od finansów?
  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 11:50
   Oj lechosiu,lechosiu wyrywasz niepełny cytat mej wypowiedzi i dodajesz swoje.Odnośnie wyjścia z kraju brygady świętokrzyskiej opierasz się na sprytnie opracowanej legendzie na użytek gawiedzi.Fakt byli zagrożeni utratą życia lecz tegoż zycia chcieli ich pozbawić współbracia partyzanci.Tym przecież nawet największy matoł nie będzie się chwalił.Zarówno z jednej jak idrugiej strony.Zagrożenie kazamatami wówczas nie istniało.Z prostej przyczyny nie było jeszcze UB.

   Odnośnie tzw powstania warszawskiego-mówisz,że największy czyn zbrojny.Masz rację jest około 200 tysięcy ofiar.To chyba nie jest czyn zbrojny.
   Zapewne zaraz powiesz,że jednak tak-bronili się przeszło 60 dni.
   Kolejna legenda.Niemcy jak by chcieli to tzw powstanie zdusili w ciągu trzech,czterech dni.
   Oni potrzebowali 60 dni na całkowite zniszczenie miast i jego struktury materialnej.W ciągu trzech lub czterech dni nie dało się tego zrobić.Dlatego też jest tyle ofiar cywilnych.
  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 12:27
   Oj lechosiu lechosiu miałam to szczęście,że urodziłam się stosunkowo niedawno i tegoż powodu nie jest mi znane życie z mrocznego okresu komuny.Jak komuna upadała 1989 byłam w przedszkolu na Wajgarta w grupie starszaków.
   Nie umiałam pisać ani czytać.Mówiłam lekko sepleniąc.W teatrzyku zawsze robiłam za statystę.
   Przypisywanie mi takich niegodziwości zatem uwłacza tobie a nie mnie.Rozumiem,że przeżyłeś ten okres,miałeś więc takie możlwości.Obym się myliła.Szkoda mi ciebie i ty wiesz dlaczego.
   • Gość: wiem Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 12:50
    Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz?! Banderowska dziwka broni AK i NsZ, zetempowski bandyta i esbecki kapuś przypisuje pzedszkolakom studia na WUML. Do czego, to doszło! że upowska dziwka i banderowsko esbecki szmaciarz ustawiają tutaj prawdziwych Polaków i pluja na nich za to, ze chca poznac prawdziwą historię. Odwalcie się od nas wyjasniajcie swoją banderowską historię. Odchrzanic się od Polaków farbowani patrioci i Polacy!

   • Gość: pysio Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: 213.25.24.* 18.10.10, 12:58
    Ika, brak ci argumentów i zeszłaś na psy ze swoim udowadnianiem tezy i stosujesz argumenty z piaskownicy. Lechowski ma rację - szkoda klawiatury. Chyba przeżywasz jakąś fiksację związaną z pewnością że potrafisz udowodnić najbardziej karkołomną bzdurę. Lepiej się weź za to co jest oczywiste; Banderowskie wyczyny spróbuj opisać tym samym językiem a gwarantuję ci że nikt ci nie zarzuci manipulacji bo to są sprawy oczywiste.
    • Gość: Kulturalny Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 14:02
     Proszę- jak zwykle świnie i chamy na tym forum ( zezwierzęcone forumowiecze) potrafia obrażać tych co piszą prawdę i chcą tej prawdy - obiektywnej zarowno z jednej jak i drugiej strony.
     Ile jadu nienawiści w tych zwierzo -ludach tkwi do Pani ( kobiety a więc Damy -choć młodej lecz madrej i rozsądnej) za to że udowadnia że zezwierzęcenie w AK ( w UPA rownież ) było powszechne i powszechnie o tym wiedziano lecz ukrywano tą prawdę ( nadal zresztą się ukrywa z odniesieniem do AK ) .
     To ujawnianie prawdy oraz po przez tą prawde dądżenie do przebaczenia i pojednania nie jest powodem obrażania i opluwania kogokolwiek z tego powdu .
     Tylko świnia i Cham oraz kłamca ( hoćby kulturalny profesor historii od 7 boleści ) pozwala sobie na takie zachowanie o charakterze agresji i nienawiści za to że ktoś może i umie przekazać tą prawdę w sposob obiektywny - taki jak uczynila to Pani IKA .
     Świetnie IKA - dzięki ci za to oraz szczerze podziwiam za odwage przed tą nienawistna sforą zwołoczy ( nawet nie pochodząca z Przemysla) która chce cię zastraszyć oraz ośmieszyć by wyeliminować z tego forum ( forum prawdy obiektywnej) .To czynili wobec jobrawo ,darinio, mykoły ateraz wzieli sobie na RYJ twoja szanowną skromną osobę.
     Na Chama i świnię też bat się znajdzie - to oczywiście bat prawdy obiektywnej ,bezstronnej i kulturalnie przekazywanej w sposób jak to uczynilaś. Podziwiam też za gleboką wiedzę w temacie ,takt oraz kulture ( nie do podważenia)
   • lechowski51 Re: azjatycka kultura 18.10.10, 15:32
    ika napisala;
    Oj lechosiu lechosiu miałam to szczęście,że urodziłam się stosunkowo niedawno i tegoż powodu nie jest mi znane życie z mrocznego okresu komuny.Jak komuna upadała 1989 byłam w przedszkolu na Wajgarta w grupie starszaków.
    Nie umiałam pisać ani czytać.Mówiłam lekko sepleniąc.W teatrzyku zawsze robiłam za statystę.
    Przypisywanie mi takich niegodziwości zatem uwłacza tobie a nie mnie.Rozumiem,że przeżyłeś ten okres,miałeś więc takie możlwości.Obym się myliła.Szkoda mi ciebie i ty wiesz dlaczego.

    Ciekaw jestem skad wiec u Ciebie takie poglady?.Kim sa Twoi rodzice?.Kto Cie uczyl historii?
   • lechowski51 Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem 18.10.10, 16:22
    Ja tam swojej rodziny sie nie wstydze.Malo tego jestem dumny z tego kim byli rodzice,jak mnie wychowali i w jakiej tradycji wyroslem.Gdybym kiedys powiedzial w towarzystwie rodzicow,ze AK to bandyci walczycy o lepsze buty i za pieniadze,to pewnie dostalbym od ojca w twarz.Dlaczego?.Proste!.Bo jego dwaj bracia zginelli walczac w tej formacji.Dzisiaj na nich plujesz.Bronic juz sie nie moga,wiec robie to ja.Pluj sobie dalej i pisz klamstwa ze Brygada Swietokrzyska wiala przed gierojami z AL.Pisz dalej bzdury ze jak wychodzili z Polski to nie grozila im smierc w ubeckich katowniach.Wpierw moze jednak przeczytaj co dzialo sie w Majdanku po zdobyciu go przez Sowietow i i na lubelskim zamku?.Co zrobili sowieci z zolnierzamoi AK ktorzy w ramach Ostrej Bramy zdobywali z nimi Wilno,co stalo sie 27 Wolynska Brygada i zolnierzami AK wyzwalajacymi Lwow?
    • Gość: Łemko Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.przemysl.hypnet.pl 18.10.10, 17:47
     Pani Iko - teraz zaciekle atakują( po świńsku i z zezwierzeceniem ) pani osobę ,za prawdę -w którą nie chcą uwierzyć (choc wiedzą- że to prawda) Ale to taka cecha -takich wlasnie Polaków .
     Potrafi klamać przekrecać a potem zwalać na inna osobe ( oponenta że to on klamal i przekrecał .Jak z Rusinami . Sami mordowali tych Rusinow a potem krzyczeli że to nie Oni lecz Rusini ich mordowali ! )
     Nigdy ( pani rownież) nie pisalem że wszyscy zolnierze AK to zezwierzęceni zwyrodnialcy lecz pisalem że zarowno w tych formacja tj AK jak tez w UPA byli bohaterowie i byli zezwierzęceni zwykli bandyci mordujący nioewinnych ludzi pod haslem zemsty np za Wolyń.
     pytalem - co wspólnego z Wolyniem mieli Łemkowie i Bojkowie ,którzy nie jjeździli na Wołyń mordować Polakow natomiast ci Polacy z Wolynia przyjeżdzali na Podkarapcie mordowac Łemkow i Bojkow wykrzykując że to zemsta za Wolyń ( nadal tak krzyczą ustprawiedliwiając swoje zbrodnie - wlasciwie krzyczą to już ich wnukowie tych bandytów z AK i tak propagują bandyckie niby bohaterstwo swoich krewnych . Mogę przypuszczac ,że byc może Pana lechowskiego krewni byli wśrod tych co mordowali i biedny lechowski ma teraz rozterki podobne do Pana Dąmbskiego tj. czy wmawiac sobie ze jest z bohaterskiej rodziny czy też z rodziny zwyklych bandytow mających okazje wzbogacić sie zbrojnie pod szyldem AK . A jak dojdzie do niego że jego bohaterski wujcio z AK byl podobnym do Pana Dąmbskiego ( to ma mieć go za bohatera czy za bandytę - ? hę -panie lechowski . Za kogo za bohatera czy bandytę wbijającemu śpiącemu człowiekowi gwóźdź do głowy )
     Takich bandytow jak w AK tak i w UPA było bardzo wielu . Pomiędzy nimi wlasnie dawalem i daje znak= tj AK= UPA pod względem zbrodni okrucieństwa i zezwierzęcenia.
     Potrafię odróznić bohatera i bohaterstwo od bandyty i bandyctwa - po kazdej stronie i od kazdej persony -chocby podobnej do tak autorytatywnego Polakom Pilsudskiego.Jakoś lechowski zamilkł na temat pytania o mord na generale Rozwadowskim i innych polskich bohaterach narodowywych wywodzących się ze znamienitych rodow dokonanym w II RP za rządow dziadzia Józia
     Nie chcą w to wierzyć - nie muszą.
     Ale dzięki Pani i mojej skromnej osobie ora Jobravo ( ukłon dla Pana Jobravo) niech o tym wiedzą . będą spokojniejsi i lepiej tj smaczniej bedą spać lub w kosciele głosno prosić Boga o milosierdzie dla siebie i swojej byc może bandyckiej rodziny .
     Niech wiedzą że trzeba Przebaczac i prosić o Przebaczenie ( od kazdej ze stron)
     PS
     Ciesze sie IKA że zabrałaś głos i to bardzo mądry w tej trudnej dyskusji udowodniając że zbrodnia = się zbrodni i nie wazne z jakiej strony pochodzi ta zbrodnia oraz kim jest ten ten zbrodniarz czy to z AK czy UPA ,SS,NKWD,LWP,UB , SB KGB,CIA ,itd
     Pozdrawiam !
  • Gość: Ika Re: Byłem gorszy od zwierzęcia. Byłem żołnierzem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 19:47
   Oj lechosiu lechosiu postaram się udzielić Ci odpowiedzi na ostatnie twe pytania:
   Na początek jednak sprostowanie z twego postu" Brygada Swietokrzyska wiala przed gierojami z AL."Zapewne masz na myśli GL-ci byli od PPS. AL to byli od PPR czyli komunistów.
   Otóż AL dla partyzantów AK w tym rejonie nie stwarzał żadnego zagrożenia militarnego i nie wchodził AK w drogę.To ugrupowania AK występujące w tym rejonie stanowiło śmiertelne zagrożenie dla brygady świętokrzyskiej. Tyle tytułem sprostowania.

   Wspominasz tutaj też o Wileńskiej Brygadzie AK-nie chciałem tego poruszać.Nie będę opisywał jej działalności.Powiem Ci tylko jedno.Litwa po rozpadzie ZSRR i uzyskaniu niepodległości uznała całą formację Armii Krajowej jako organizację zbrodniczą działającąze szczególnym okrucieństwem przeciwko Narodowi Litewskiemu.Każdy uczestnik AK na tym rejonie za przynależność do AK jest ścigany z urzędu.Chyba rozumiesz co to znaczy.

   27 WOŁYŃSKA DYWIZJA PIECHOTY AK- to fakt jedyna chluba AK.Tam służyli prawdziwi żołnierze i oficerowie.Robili co mogli by ochronić ludność polską przed napadami UPA.
   Ochraniali polskie wsie.Organizowali obronę zbiorową.Oddziały Bomby i Gzymsa dokonywaki cudów w walce UPA.Choć podobno liczyła około 7000 ludzi tak naprawdę wartość bojowa to około 2000ludzi.Chylę przed tymi ludżmi czoła.Nic mi nie wiadomo o ich zbrodniach.Prawdopodobnie ich nie było a jeżeli to miały charakter incdentalny.
   Toczyli bardzo zażarte walki z jednostkami UPA .Postępowaliw czasie walk zgodnie z kodeksem żołnierskim.
   Walczyli też Niemcami lecz w zasadzie to był koniec dywizji.Rozbita.Część przedziera się na teren lubelszczyzny druga część przez Prypeć przechodzi do Rosji.Lubelska część jeszcze walczy lecz ostatecznie poddaje się także Rosjanom.Składa broń i ulega rozwiązaniu.Oni naprawdę zasługują na uznanie.To o nich dzieci powinni uczyć w szkole jak o bohaterach wojny.

   No a teraz twój lechosiu wątek osobisty.
   Dziwi mnie,że nie eksponujesz swych zasług a podpierasz się rodziną i jej zasługami.
   Zapewne mocno nabroiłeś,gryzie Cię sumienie i nie wiesz co z tym zrobić.
   Pomogę Ci.Trzeba od czegoś zacząć.Otóż miej odwagę i idź do tych których skrzywdziłeś.Powiedz im prawdę i poproś o przebaczenie.Napewno się uda a i Tobie będzie lżej.