Dodaj do ulubionych

Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przemysku.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.10, 12:44
Źródło: szycie po przemysku. dnia 5.11.2010
Oto mamy Samorząd!

Czyli cudownie rozkwitłe kwiatki na przemyskiej łące.
Chcieliśmy zaoszczędzić państwu i sobie „przyjemności” zajmowania się poszczególnymi kandydatami na prezydenta, i zaglądania Im w życiorysy.
Zostali zgłoszeni, niech sobie będą. Chcą zostać prezydentami, w demokracji mają do tego prawo. Nie mają natomiast żadnego prawa dezinformować, lub wręcz okłamywać Nas wyborców, podając nieprawdziwe dane o sobie, lub podszywać się pod działające wcześnie struktury wolnej Polski np: Przemyski komitet Obywatelski, który powstał na wzór Solidarności, (nie mylić ze związkiem zawodowym) w latach 90-tych.
Otóż ten szyld przejęli i nim się dzisiaj posługują byli działacze i aktywiści PZPR-rowscy, a swoim kandydatem na prezydenta uczynili człowieka, który z komitetem obywatelskim nie miał nigdy nic wspólnego. Piszą dzisiaj na sztandarach, że to: „Gospodarz nie Polityk.” A prawda jest taka, że To ani gospodarz ani polityk! Kiedyś był pracownikiem „Opla” i pomagał klientom wybierać samochody.
Nikt nigdy nie słyszał w Przemyślu, o Takim przedsiębiorcy, jak Pan Stępka, a tym bardziej o Jego „sukcesach jako gospodarza”.
Drugi gniot, to ten dobry w/g PiS-u gospodarz z Żurawicy, który tak walczy z bezrobociem, że nie stworzył dotychczas ani jednego miejsca pracy, a szykuje w zarządzanym przez siebie Szpitalu, zwolnienia grupowe!
Trzeci gniot, to były poseł z Przeworska, Andrzej Zapałowski, zasłużony dla Przemyśla tym, że mianował swojego kolegę również z Przeworska, Wojewodą Przemyskim.
Pracował również jako dyr. Ośrodka Dokształcania Nauczycieli, gdzie się nie sprawdził, i został zwolniony.
Czwarty gniot, to już wyższa klasa, i wyższa sfera, to poseł z przypadku, kandydat na prezydenta, Marek Rząsa z PO.
Otóż Ten Harcerz z PRL-u miłujący wartości i odznaczający się nienaganną postawą obywatelską, umieścił Swoją podobiznę kandydacką, na tle przemyskich kościołów.
Nie było by w tym nic dziwnego, ponieważ każdy katolik ma prawo, a będąc osobą publiczną w szczególności, do otwartego i szczerego demonstrowania swoich uczuć religijnych.
Ale w przypadku Marka Rząsy, jest to obłuda i dwulicowość do potęgi, ponieważ Ten kandydat fotografujący się na tle, przepięknych przemyskich Świątyń, wykalkulował, że przemyski katolicki elektorat, da się na ten trik nabrać, (Nikt z pozostałych kandydatów na podobny pomysł nie wpadł) i potraktuje pana Rząsę jako jednego z nielicznych obrońców wiary i wartości.
Tak zapewne myślał, bo w innym przypadku, jako były PRL-owski Harcerz powinien się dać sfotografować na tle pałacu Kultury i Nauki, darze Józefa Stalina.
Dwulicowość pana Posła polega na tym, że 3-go grudnia 2009r. w czasie głosowania nad uchwałą Sejmową w sprawie Ochrony Wartości, będących wspólnym dziedzictwem narodów Europy, która dotyczyła usuwania Krzyży z życia publicznego, jako jedyny wstrzymał się od głosu. Za tą uchwałą głosowały wszystkie partie wywodzące się z Solidarności, ale Nasz Pan Poseł, Nasz wybraniec, miał w tej sprawie inne zdanie niż cały klub PO. Jest To do sprawdzenia: głosowanie nr. 46, posiedzenie sejmu nr. 45 z dnia 3.12. 2009r. godz. 9:21.

Jak głęboko można być przesiąknięty duchem marksizmu i komunizmu, skoro po dwudziestu latach od wyzwolenia się z pod Tego Jarzma, w wolnej Ojczyźnie przedstawiciel Narodu Polskiego w tak ważnej i fundamentalnej sprawie, wtedy gdy przyszło dać świadectwo przywiązania do wartości i ideałów z których wyrosła Nasza cywilizacja, wstrzymuje się, czyli głosuje przeciw uchwale Sejmu RP. Oznacza to, że tym głosowaniem, poparł decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, nakazującą usuwanie Krzyży z życia publicznego.
R e a s u m u j ą c
-Mamy kandydata Romana Stępkę, który nigdy nie był w Komitecie Obywatelskim, a przywłaszczył Sobie jego nazwę na rzecz kampanii wyborczej. Nigdy nie był Biznesmenem i Gospodarzem, a „przyprawiono” Mu te dwa tytuły.
- Mamy kandydata Jerzego Hamryszczaka, chłopo- robotnika z Żurawicy, który nigdy nie był menadżerem, a na potrzeby wyborów dorobiono Mu „piękny” życiorys.( jak kiedyś Rokossowskiemu)
- Trzeci kwiatek to Andrzej Zapałowski, wieczny kandydat, którego największym wkładem w rozwój Przemyśla, było i jest zakup pięknej Willi na Winnej Górze, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. Patrząc tak na Nas z góry pomyślał:
A może by tak udało się wskoczyć prosto na urząd prezydenta miasta. Jeżeli by Mu się udało, byłaby to dla Nas przemyślan totalna klęska, byłby to powrót „przeworska” do władzy w mieście, z lat 1997-2002:
- Krzysztof Kłak przewodniczący solidarności, z Przeworska.
- Leszek Kisiel Wojewoda przemyski, z Przeworska.
- Andrzej Zapałowski prezydent miasta, z Przeworska.
Czy My przemyślanie potrafimy w końcu postawić tamę, „Frajerom” z Przeworska i tej „napływowej ludności” z okolicznych wsi i miasteczek, która w poszukiwaniu „lekkiego chleba” ( nie pracy) atakuje Nasze miasto?
Te zaś talenty i nadzwyczajne zdolności, którymi chcą Nas uszczęśliwić, niech zachowają dla uzdrowienia sytuacji podupadłych własnych gmin i miasteczek.
C. D. N.

Ten wpis () został dodany piątek, 5 Listopad 2010 o godzinie 6:59 pm
0 odpowiedzi na „Oto mamy Samorząd!”

Czytelnik pisze:
Twój komentarz oczekuje na moderację.
Listopad 10, 2010 o 5:51 am

Bardzo ciekawe zestawienie. Nawet można by się pokusić o stwierdzenie „faktów”, ale …! Jak można opluwać ludzi za własne imaginację „pomyślał”. Redaktorze! Brak wiedzy w temacie lub punktu zaczepienia do krytyki jest twoją słabością. Masz dużo różnych podszeptanych informacji, ale czy na pewno prawdziwych? Zabarwienie i ukierunkowanie Twoich artykułów jest jednoznacznie ustawione na promocję T.W. „Krzysia”. Więc czy jesteś opiniotwórczy i ile kosztuje Twoja przychylność oby nie trzydzieści srebrników.
Obserwuj wątek
  • Gość: ja Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.10, 13:31
   no niestety, kampania w pełni, szkoda tylko że pod tym "bezstronnym" tekstem nie podpisał się ktoś z komitetu Rewia Curvitas, no bo to chyba od nich wyszło? Chyba że to Asterix, też niewymieniony w tym tekscie tak się w internecie promuje?
  • Gość: las Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem IP: *.tktelekom.pl 10.11.10, 13:51
   Nie to jest opinia ani regia c. ani astrixa to po prostu odzywa się Sojusz od Lewa do Prawa, czas podnieś sondaże dla Ryszarda K.
   • solist Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem 10.11.10, 14:57
    "Otóż Ten Harcerz z PRL-u ..." Śmieszna ta pisanina rodem z Szycia. Ale argument przeciwko kandydaturze: harcerz rodem z PRLu. Wymyśliłby redaktorzyna coś lepszego. Może też dodać do tego Chomę i zestawienie budżetu otwarcia, gdy przyjął 8 lat temu stołek i zamknięcia po dwóch miernych czterolatkach.
    • Gość: pysio Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem IP: 213.25.24.* 10.11.10, 15:02
     Ciekawe czy ktoś kiedyś zetknął się z propagandą sukcesu? Jeśli tak to nie powinien się dziwić tylko pamiętać czym się skończyła!
  • Gość: dark Szanowne Szycie ! IP: 77.236.26.* 10.11.10, 15:43
   Gdzież to jest w Przemyślu ukryty ten "łatwy chleb", w poszukiwaniu którego zdąża do miasta ludność okolicznych wsi i miasteczek ?
  • Gość: duch lubomirskich Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.11.10, 18:17
   Witamy Klakiera Chomy, pisząc o gniotach o największym zapomniałeś , chyba że nie wiesz że nijaki Robert Choma inaczej zw. TW Krzysztof kandyduje też na ten urząd. Nieco hstorii:
   dr. Andrzej Zapałowski nigdy nie był dyrektorem centrum dokształcania nauczycieli, zresztą w ogóle z tego co się orientuję takiej instytucji w mieście nie ma. Natomiast był jednym znajlepszych dyrektorów Regionalnego Ośrodka Kultury Edukacji i Nauki w mieście, mieszczącego się w Pałacu Lubomirskich, i nie został z niego wyrzucony,inaczej ROKEiN został zlikwidowany przez Chomę i poierającą go Radę celem przekazania go szkole PWSW, która w reku trzymała teczkę TW Krzysztofa, biedny Choma Pałac gościom od teczek oddał a jak już to zrobił to nie był im potrzebny. W odpowiednim czasie wycągnięto mu ją na kolejnne potrzeby polityczne. Zapałowski musiał odejśc bo bronił miejsc pracy dla ludzi i pałacu - bezpłatnie przekazanemu szkole w bardzo zawikłanych okolicznościach.
  • common-sense-ltd Re: Do Czytelnika 10.11.10, 19:14
   Gdybyś pochodził z Przeworska też chciałbyś mieć swoje 5 minut w miasteczku, którego mieszkańcy nie grzesząc rozumem, władzą tak chętnie i ochoczo oddają komu bądź.
  • matlak2 Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem 11.11.10, 19:05
   Powtarza się sytuacja z wczesniejszych wyborów, z lat 2002 i 2006, gdy pro-Chomowska gadzinówka opluwała kontrkandydatów. Czy tak praworządny obywatel, jak pan prezydent [jeszcze chwilę], powiadomił już stosowne organa? Co zrobi jego Komitet Obrony Własnych Interesów i Stołków?
   • matlak2 Re: Oto mamy samorząd w mniemaniu szycia po przem 12.11.10, 16:43
    W ''Szyciu'' z 2002 roku opluwało kontrkandydatów RCh aż 4 późniejszych [3 do dzis pracuje, w tym jeden na stołku naczelnika] pracowników UM, co pozwala przypuszczać, że w nagrodę za pomoc w kampanii dostali posady [na 90 % piąty ''strateg'' został nawet wickiem]. Czyżby podobnie miało być i tym razem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka