Dodaj do ulubionych

Kto z was pamieta....?

02.12.10, 20:22
....w jakim kolorze była budka Faryniaka?;)

P.S. Kiedyś był tu taki sympatyczny wątek "wspomnienia, wspomnienia".
Obserwuj wątek
  • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-157.btcentralplus.com 02.12.10, 20:40
   w czarno-czerwonym banderówo spod Mościsk, sorry - Mostysk, bo tak zdaje się mówicie na Mościska.
   • common-sense-ltd [...] 02.12.10, 20:44
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-157.btcentralplus.com 02.12.10, 20:48
     Wszyscy dobrze wiedzę, że to był wasz neobanderowski punkt kontaktowy.
     • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 02.12.10, 20:50
      No, o Faryniaku różnie mówiono....podobnie jak o szewcu z Glazera, Cekadzie albo Cykadzie (?)
      • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-157.btcentralplus.com 02.12.10, 20:57
       Dobrze was tam nauczyli, jak podszywać się pod Polaków.
       • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 02.12.10, 20:59
        A budka była koloru....;)
        • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 02.12.10, 21:30
         Fanka, budka była koloru przypominajacego zielony. Na jo nie zwracaj uwagi bo na niego powinny raczej zwrócić uwagę służby medyczne. Chłopu odbiło na amen.
         • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 02.12.10, 21:35
          Hmmmm...mnie się wydaje, że raczej szaro-niebieski, ale może pamięć mnie zawodzi, albo w latach 70-tych budka wypłowiała?;)
          Pamiętasz Pysio jeszcze jakieś miejsca w Przemyślu, których już NIE MA?
          • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 02.12.10, 21:48
           Oczywiście! Przemyśl zmienił się diametralnie. Nie ma starego Kmiecia. Kazanów to było w zasadzie orne pole. Okolice koło cmentarza zasańskiego tak samo. W każdym razie lata 50-te do dzisiaj wprawiłyby w zdumienie każdego kto nie miał styczności z miastem.
           • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 02.12.10, 22:11
            Oj, okolice cmentarza zasańskiego były niezwykle ciekawe....tam, gdzie dziś stoi LO było miejsce, w którym wybierano glinę. Podobno nawet kogoś przysypało w latach 60-tych.
            Ja jednak myślałam, że budkę Faryniaka skojarzysz ze starą śledziarnią ;)
            • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 02.12.10, 22:32
             No tak. Ten smród pamiętam do dzisiaj i przechodzę mimo woli na drugą stronę ulicy. Przy Grunwaldzkiej była też odlewnia żeliwa a na jazzie pływały krypy wydobywające piasek. Tak były mocno załadowane że najmniejsza fala wywołana przez pływaka potrafiła je zatopić. Pamiętam jak się na mnie darli już z daleka.
             • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 02.12.10, 22:37
              Odlewni niestety nie pamiętam, ale chłopców pływających na dętkach tak;)
              Topiłam się kiedyś przez takiego jednego...mam nadzieję, że to nie byłeś ty, Pysio? Zapewne Mykoła....
              • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 03.12.10, 06:47
               Pamiętam pływanie na dętkach od rowerowych po traktorowe ale nigdy nie korzystałem z tego sprzętu bo w wodzie czułem się jak ryba i kilku głupkom pomogłem gdy znaleźli się w opresji. Do tego San był upstrzony różnego rodzaju skoczniami. Jest jeszcze radiowęzeł zwany kołchoźnikiem. Były w nim nawet audycje dla ukraińców. Radio w domu było rzadkością ale było mnóstwo sprzętu z którego można było sobie zrobić radio samemu /po szwabach / . Pamiętam dumę jaka mnie rozpierała gdy z własnoręcznie zrobionego radia usłyszałem tranbmisję z fabryki traktorów. Teraz mamy zimę i piekne wspomnienia gdy się chodziło na sanki i zjeżdżało ulicą Paderewskiego nawet kilka kilometrów lub na nartach obok na polu Malawskiego i skocznie lepione ze śniegu. Ja jestem chłopak z zasania i na drugą stronę miasta chodziłem tylko wtedy gdy musiałem bo tam sie po prostu dusiłem. Tu były przestrzenie, las niedaleko i do Sanu blisko. Teraz to wszystko zostało zabudowane, zaasfaltowane i zabetonowane. Wszędzie wszechwładny kurz i smród spalin i trzeba mieć oczy dookoła głowy! Ludzie stali się sobie obcy i zawistni i jest dobrze gdy są obojętni bo na ogół bywają złośliwi. Do mojego domu i mieszkania nawet nie było klucza i niech mi ktoś pokaże dzisiaj mieszkanie nie przypominające fortecy.
               • Gość: kres Re: Kto z was pamieta....? IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.12.10, 10:39
                masz racje Pysio,ludzie są teraz tacy że jeden drugiego można powiedzieć nienawidzi i to jest straszne. Domy w tamtym czasie były nie zamykane, no z wyjątkami, w tych domach gdzie było coś wartościowego to były zamknięte. U zwykłych ludzi wyposażenie domów było nadzwyczaj skromne. Ale jaka była serdeczność ile radości i uśmiechu na twarzach.
                Ta odlewnia była jeszcze chyba na poczatku lat 70-ch,teren po niej wszedł pod zabudowę osiedla Wieniawskiego.Zasanie się zmieniło nie do poznania. Pamiętam budowe pierwszych bloków na Traugutta czy Kosynierów.Stare miasto w zasadzie pozostawało bez zmian, oczywiście rozbudowa budownictwa postepowała zwłaszcza jednorodzinnego,bloki wybudowano koło mleczarni na Słowackiego tzw wojskowe i spóldzielcze również.Miasto się zmieniało w kolejnych dziesięcioleciach na korzyść a ludzie odwrotnie- na niekorzyść. Co do Sanu, to były fajne lata,wypożyczalnia sprzętu koło "Stodoły" pełna plaża ludzi w różnym wieku , zdarzały się lata z piaskiem na plaży, dla mnie osobiście to nie zapomniane są spływy flisackie,te płynące tratwy z pni drzew.
                • Gość: rea Re: Kto z was pamieta....? IP: 178.159.167.* 03.12.10, 11:27
                 Przemyśl to miasto mojego dzieciństwa i młodości. Tamte czasy wspominam zawsze z sentymentem. Na "Czuwaju" uczyłam się jeździć na łyżwach, w bunkrach koło straży pożarnej urządzaliśmy świetne zabawy (tam było chyba boisko "Polonii"), dopóki dwóch kolegów z naszej szkoły nie wysadziło się w powietrze przez znalezione niewypały. Zimowe szaleństwa na sankach w parku przy zamku, na łeb na szyję zjeżdżało się ze skoczni narciarskiej. Nawet miło wspominam pochody pierwszomajowe, wiece koło Karolka. No i "Śródmiejską" do której wpadało się na herbatkę po lekcjach, była niedaleko od Słowaka, którego jestem absolwentką. Z wczesnego dzieciństwa pamiętam zaklad fryzjerski (początek ul. Słowackiego, przy Placu na Bramie), gdzie fryzjerka układała fale na głowie lokówką grzaną... no wlaśnie nie pamiętam czym ją nagrzewała, ale wszystkie dziewczynki tam latały. Pamiętam "Pomonę" z której rozlegały się syreny na początek i na zakończenie zmiany (co tam teraz jest?) No i kładka nad torami przy dworcu na której wydeptałam kilometry chodząc z ul.Kopernika, przy której mieszkałam,( miałam widok na więzienie ) do liceum na Słowackiego. Ech, wspomnienia...
                 • Gość: duupek Re: Kto z was pamieta....? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.10, 12:05
                  Wszystkim chcącym powspominać, lub dowiedzieć się jak wyglądał Przemyśl tuż po wojnie, polecam książkę Przemysława Bystrzyckiego Jabłko Sodomy. Jest tam o Mieście, o Żydach, Ukraińcach, beznadziejnych czasach powojennych, dobra lektura
                  • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-157.btcentralplus.com 03.12.10, 14:52
                   A pamiętacie różne charakterystyczne postaci w rodzaju Lesia Gumy, Jureczka Milicjanta, Kazia Stalowe Serce, Romka Buhaja, Cepunia Hop-Hop, Helki Węglary vel Plakaciary, sióstr Indianek, Luśki Syfonowej, Diabła, Cymbała, Syfona, Ping-Ponga, Grubej Maryśki, Zdzicha Flachy, Kasjanowej, dwóch osobników od Albertów, wożących pomyje na małym wózku, na burtach, którego widniały napisy :"Orbis" i "MO". Kto pamięta jaz na Sanie (mam na myśli tamę, po której zostało jeszcze parę kołków), piwo z browaru w Ostrowie?
                   • Gość: rea Re: Kto z was pamieta....? IP: 178.159.167.* 03.12.10, 15:42
                    Diabła znałam, jeśli to ten sam, o którym myślisz. On chyba miał Janusz na imię. Swojego czasu bohatersko zatrzymał staczający się z górki autobus, który po drodze potrącił ze skutkiem śmiertelnym parę osób i omal nie wjechał do "Śródmiejskiej". Znasz dalsze jego losy?
                   • Gość: półkrwi Re: Kto z was pamieta....? IP: 46.113.105.* 16.12.10, 23:36
                    a pamiętacie gościa, który gadał "pani, która godzina peci, czecia może czecia"? Niestety, skleroza odebrała mi Jego imię...
                  • urke66 Re: Kto z was pamieta....? 03.12.10, 16:18
                   Gość portalu: duupek napisał(a):

                   > Wszystkim chcącym powspominać, lub dowiedzieć się jak wyglądał Przemyśl tuż po
                   > wojnie, polecam książkę Przemysława Bystrzyckiego Jabłko Sodomy. Jest tam o Mie
                   > ście, o Żydach, Ukraińcach, beznadziejnych czasach powojennych, dobra lektura
                   Dzięki za podpowiedź. Właśnie kupiłem na allegro za jedyne 5 zł.
               • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 03.12.10, 19:24
                A staw Malawskiego pamiętasz, Pysio? I żabki kumkające wieczorami? A chrabąszcze w maju? A karczmę w Ostrowie i wieczorne spacery na precle do piekarni?;)
                • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 03.12.10, 19:57
                 Oczywiście że pamietam i te beczki z ogórkami zatopione w tym stawie. Podobny staw był koło drogi na cmentarz. Tam graliśmy w zimie w hokeja kijami z wierzby a za krążek mieliśmy pudełko od pasty do butów. Przy Okrzei była jednostka wojskowa która miała na wyposażeniu konie. Piękne olbrzymy z przekrwionymi oczami. Nieraz gdy galopowali ulicą to w domach lampy się trzęsły. Wycieczki do Kiby na precle to był niemal obowiązek. Jeśli chodzi o przyrodę to takich stad wron, żab czy chrabąszczy dzisiaj już nie uswiadczysz! Ptaków budzących nas z rana swoim trelem i świergotem też już prawie nie ma. Za to jest huk pędzących aut i pisk opon. Piękna zamiana?
                 • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 03.12.10, 20:17
                  Pięknie piszesz o Przemyślu zapomnianym, Pysio:)
                  Mieliśmy szczęśliwe, beztroskie, zielone dzieciństwo na zasańskim przedmieściu, to prawda.
                  Kiedyś, w wieku trzech lat, poszłam sobie " w pole" i szukali mnie wszyscy sąsiedzi. Dziś aż trudno w to uwierzyć, ale znalazł mnie po kilku godzinach jeden z nich w okolicach dzisiejszego Bielskiego;)
                  • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 03.12.10, 20:37
                   Faktycznie okolice Bielskiego to była wspaniała sprawa wiele nocy pod namiotem spędziłem w tych okolicach. Tam też zawsze jeździłem motorem po górkach bo meo tam prawie nigdy nie zaglądało a ja nie miałem jeszcze prawa jazdy.
                   • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 03.12.10, 22:13
                    Condom-sense-ltd napisał(a):
                    "Kiedyś, w wieku trzech lat, poszłam sobie " w pole" i szukali mnie wszyscy sąsiedzi."

                    A zdarzyło się to, AD 1875, pod Mościskami.
                    • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 03.12.10, 22:38
                     Jo powiedz mi jaka cecha wyróżnia takich forumowiczów jak ty? Ja podejrzewam że gdyby fanka napisała że dzisiaj jest trzeci Grudzień to byś oponował i dodatkowo powołał sie na jej i jej rodziny pochodzenie. Dodatkowo też musiał byś zakwestionować prawdziwość kalendarza i powołać się na super uczonego banderę i stwierdzić że jeśli on nic nie pisze w swoich dziełach o tej dacie to ona na pewno nie istnieje. Na pewno byś jeszcze dorzucił o głupich polaczkach i powołał się na biblię a każdy kto by wierzył fance i śmiał powiedzieć że jednak istnieje możliwość by trzeci grudnia mógł zaistnieć to na pewno byłby ukraińcem i banderowcem.
                     • wampir-wampir Re: Kto z was pamieta....? 03.12.10, 22:50
                      Ja też bym oponował. Dzisiaj jest trzeci grudnia ponad wszelką wątpliwość ;-)))
                     • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 03.12.10, 23:09
                      Najśmieszniejsze jest to, Pysiu, że nie mam nic wspólnego z Mościskami.
                      Moja fantastyczna , zmarła dwa lata temu, Babcia, była rodowitą Lwowianką, a dziadek równie rodowitym Przemyślaninem z Grunwaldzkiej.

                      • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 03.12.10, 23:14
                       Wampir posiadasz tą samą wspaniałą cechę co twój mentor. Moze ty wyjaśnisz ten fenomen. Ciekawi mnie to dlatego że ostatni raz z takim przypadkiem miałem do czynienia w piaskownicy i już w wieku trzech lat uważałem to za niebotycznie idiotyczne. A jak się pisze? To musi rozstrzygnąć errata. Może znajdzie chwilę czasu.
                       • wampir-wampir Re: Kto z was pamieta....? 03.12.10, 23:20
                        Jak się pisze, wie każdy, kto nie spał na lekcjach polskiego. Ty najwyraźniej spałeś.
                        • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 04.12.10, 01:29
                         To jest Pysio mój sposób na zwalczanie was. Was, czyli neobanderowców. Jako nieneobanderowiec nie mogę pozwolić na to, żebyście się czuli w Polsce, jak u siebie. Nie zamierzam tolerować w Polsce ludzi o wschodniej mentalności, postępujących według dekalogu neobanderowca i neobanderowskiego propagandysty. Babka lwowianka - he, he, my tam wiemy swoje, tak się składa.
                         • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 04.12.10, 06:48
                          Jo, ale czy ten sposób nie jest czasem beznadziejny. W ten sposób to raczej szkodzisz organizacji! A może ci o to chodzi i marzy ci się misja Wallenroda? Rżnąć głupa by coś ugrać? Musiałbyś trafić na głupszych od siebie. Jedynie wampir sie do tego akurat nadał.Całkowicie bezkrytyczny w stosunku do ciebie i z całą zaciekłą i slepą furią atakujący w sposób zupełnie pozbawiony sensu. On jak wszystkim wiadomo fance nie dorósł nawet do pięt. Popatrz na posty jego i fanki która każdy post ma logiczny i z przyjemnością można go poczytać. Natomiast wampir, moze kilka? Cała reszta to zwykły bełkot całkowicie oderwany od toku dyskusji. Może on w ten sposób pragnie przegonić ciebie jako swego mentora i pokazać jak marnym jesteś dyskutantem w walce o swoje racje? Mam nadzieję że obaj się nie zmienicie bo urok tego forum w dużej mierze to właśnie wam zawdzięczamy. Alleluja i do przodu chłopcy!!!
                         • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 04.12.10, 07:06
                          Dokładnie, o to mi chodzi - zaszkodzić waszej organizacji. Oczywiście nie jesteśmy tak wyszkoleni, jak wy, cierpimy również na deficyt "wschodniej mentalności", dlatego tak nieudolnie zwalczamy wasz neobanderyzm, ale to do czasu, bo My, Naród Polski, na pewno coś wymyślimy, żeby wam dopie.rdolić.
                         • Gość: Kiślak.Stanisław Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 04.12.10, 07:07
                          A czegu wy ni śpici tylku już puwstawali? Ta śpij jedyn z drugim a ni żeby hulukać już ud samegu rana.
                         • wampir-wampir Re: Kto z was pamieta....? 04.12.10, 09:27
                          He, he, he wybitny językoznawca dorobił się kolejnej specjalności. Pogratulować ;-)))
                         • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 04.12.10, 15:56
                          A pamiętasz Pysio, Mały Ryneczek tuż obok Placu Straceń?
                          Dla nas to był Plac Straceń, a dla dzisiejszych gimnazjalistów miejsce dość rozrywkowo spędzanych przerw (ciekawe, gdzie jest Straż Grajdołkowa?)
                          Jest taka piękna historia o kilkuletnim chłopcu z grupy przeznaczonej na rozstrzelanie, którego oficer dowodzący chciał oszczędzić, wysyłając po zapałki, a ten mimo wszystko wrócił na miejsce swojej egzekucji....z zapałkami dla oficera, oczywiście.
                          Czasem, czytając niektóre z cynicznych, plugawych postów, zastanawiam się, czy tamci ludzie nie żałują, że oddali swoje młode, niespełnione życie za takie kanalie jak wampiry, rurki, iki, j33 i całą resztę przemyskiej menażerii...
                         • kocur_zalogowany A za kogo oni oddawali życie? 04.12.10, 17:05
                          Byli przypadkowymi ofiarami i nikt z nich nie zamierzał ginąć, a tym bardziej poświęcać swojego życia za kogoś. I jak wszyscy normalni ludzie, żałowali, że umierali.
                         • jesus33 Re: Kto z was pamieta....? 09.12.10, 18:08
                          common-sense-ltd napisała:

                          > A pamiętasz Pysio, Mały Ryneczek tuż obok Placu Straceń?
                          > Dla nas to był Plac Straceń, a dla dzisiejszych gimnazjalistów miejsce dość roz
                          > rywkowo spędzanych przerw (ciekawe, gdzie jest Straż Grajdołkowa?)

                          A co na tym placu straciłaś i czy zrobiłaś to z Pysiem skoro ma pamiętać?! :))
                          No, uważam że lepiej rozrywkowo niż na plugastwach i traceniu w miejscy publicznym tak cennej i wartościowej dla każdej dziewczyny rzeczy :))
  • Gość: s200 Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 04.12.10, 09:46
   A kuźnia na Głowackiego gdzie jako mały chłopak godzinami wystawałem przyklejony do siatki pod akacją obserwując poczynania przedstawicieli cechu kowalskiego, tudzież zbiornik ppoż na winklu gdzie zaciekle tropiło się żaby. Później przeskok i sławna beczka pod Egerem gdzie oddawałem się pierwszej konsumpcji. W niecce pod fundamenty bloku 127 pływało się na tratwach zbitych z desek z budowy gdzie o mało nie postradałem życia jak podpaliłem pozostawioną przez robotników 200 litrową beczkę karbidu (oczywiście w 2 dzień Wielkanocy) - o stanie przedzawałowym rodziców nie wspomnę. Smród wędzarni z Grunwaldzkiej zapamiętam do końca życia.Bijatyki z ekipą z Wieniawskiego. Szkoła na Buczka itp itd. Kuźwa jak ten czas leci. Pozdrawiam.
   • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 04.12.10, 16:29
    Cześć fanka! Z okazji imienin życzę ci wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i samych pięknych dni w życiu!


    • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 04.12.10, 16:39
     Dzięki Pysio;)
     Znamy się od dwóch lat i głupio mi trochę, że nawet nie mogę Ci się zrewanżować dobrym słowem w dniu Twojego święta, ale dla Ciebie może tak jest lepiej;)
     • Gość: rurek Droga common IP: *.ostnet.pl 04.12.10, 18:43
      SPD. Ty wiesz co. I kasowanie wątku tego nie zmieni.
      • Gość: rurek Re: Droga common IP: *.ostnet.pl 04.12.10, 19:00
       Droga common. Myślę, że wykasowanie tak ciekawego wątku oznacza, iż chcesz aby pytanie jakie Ci zadałem pozostało naszą wspólną słodką tajemnicą i akceptujesz moje czułe określenie. Niech wiec tak będzie . Ja będę się posługiwał wyłącznie skrótem SPD. A Ty w swym sercu będziesz przechowywała całe jego brzmienie. Pozostaję oddany.Twój Rureczek-kanalijka.
       • wampir-wampir Re: Droga common 04.12.10, 19:45
        Fanka, ja też Ci życzę wszystkiego najlepszego. Szczerze. Nawet jeśli mi nie wierzysz. Żyj wesoło, duża rośnij :-)))
  • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 04.12.10, 20:37
   Komu przeszkadzały piękne, nostalgiczne wspomnienia Pysia o zapomnianym Przemyślu, rozpisane przez Niego na kilkanaście postów?
   A może tutejszym twgw nie odpowiadał mój ostatni tekst, przypominający historię przemyskiego dziecka, które mogło uniknąć egzekucji na Placu Straceń obok Ryneczku?

   • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 04.12.10, 23:13
    Też podejrzewam że to robota tej neo banderowskiej hołoty!!! W tym wątku zabrakło akcentów banderowskich i było cool. Takie wątki jak ten nie mają racji bytu bo ogólna opinia zaszczepiona ogółowi to - to że na tym forum tylko o banderowcach. Musieli zadziałać bo to by się kłóciło z obrazem kłótliwego Przemyślaka.
    • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-157.btcentralplus.com 05.12.10, 00:19
     I słusznie podejrzewasz Pysio neobanderowską hołotę, bo rzeczywiście to fanka wycięła te wątki i nie chodziło tu jakiegoś chłopczyka z zapałkami tylko, o babcię "lwowiankę" i to, skąd naprawdę pochodzi fanka. Strach przed prawdą Pysio, strach przed prawdą, a ma to związek z mentalnością wschodnią niestety.
  • Gość: Tomek Re: Kto z was pamieta konia faceta .... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.10, 00:54
   który dawniej sprzedawał na Rybim placu warzywa, miał taką fajną kobyłę. Wołał do nie Baśka.
   Teń koń był bardzo uparty i zawsze obrywał batem od tego gościa. A paszczę miał bardzo śmieszną i dziwnie rżał. Czy wam to coś nie przypomina?
   • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta konia faceta .... IP: 213.25.24.* 05.12.10, 07:32
    Jo myślę ze jesteś w błędzie bo wielu ludzi jest bardzo dumnych ze swoich lwowskich korzeni a ten fakt fanka sama podała do wiadomości już dość dawno. Ostatnio dała się zauważyć akcja neo banderowców mająca na celu zdyskredytowanie anty banderowców. Było wiele postów że to oni są zakałą miasta i działają na jego niekorzyść. Saczono ten jad propagandowy z nadzieją na zohydzenie sylwetek tych co kochają prawdę i pałają niechęcią do ideologii banderowskiej. Po części im się udało ale nie z nami takie numery! Piewcy banderyzmu na pewno nie zrezygnują ze swoich akcji i ciekawi mnie co znowu wymyślą. Ty, jo jako dziennikarz na pewno znasz różne techniki i metody mające za cel podnieść morale lub je obniżyć i jak myślisz? Bo ja przypuszczam że teraz wezmą się za biografię poszczególnych anty banderowców. Jest też możliwość pokazania że banderyzm to wyłącznie margines marginesu ale na pokazanie przykładów jak się tępi banderowców na ukrainie nie będzie ich stać bo to niebezpieczne i nie wiadomo jak się potoczy?
    • Gość: ... Re: Kto z was pamieta konia faceta .... IP: *.przemysl.hypnet.pl 05.12.10, 07:42
     A Ty Pysio zamiast stulić pysk, to podsyłasz neobanderowcom pomysły :)
  • Gość: rurek Re: Kto z was pamieta....? IP: *.ostnet.pl 05.12.10, 08:39
   Kochana common. Gdybyś chudła w takim tempie jak ten wątek , to mogłabyś zostać modelką. Ale w moim sercu i tak jesteś SPD. Twój rureczek - kanalijka.
  • common-sense-ltd Re: Kompleks głupoty? 05.12.10, 09:31
   Kompleks brzydoty plus kompleks głupoty stanowi zagrożenie ....nawet dla apolitycznych wątków wspomnieniowych.
   W kontekście powyższego, zaczynam rozumieć czołobitność tutejszych miernych ale wiernych, którzy ze strachu przed forumowym twgw są gotowi podpisać się pod największymi świństwami i bzdurami, jakie w/w coraz częściej tu wypisuje.

   Bardzo mi przykro, Pysio, że tak zostałeś potraktowany i wielka szkoda ze względu na młodych, którzy wiele mogli się od Ciebie dowiedzieć o Przemyślu ich rodziców.
  • Gość: Ika Re: Kto z was pamieta....? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.10, 10:47
   Kochani Dziadkowie a jak mniemam też Pradziadkowie.Jeżeli dzielicie się sentymentalnymi wspomieniami z Waszego dzieciństwa to dajcie trochę więcej opisówki by my smarkacze te wspomienia przynajmniej zrozumieli
   A tak w temacie .Co to była"beczka'
   • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 10:52
    Pysio robił piękne "opisówki" i go wyrzucili.

    Beczka, to była budka w takim kształcie, w której sprzedawano piwo.
    Jedna z nich stała pod Egerem, ale to było dużo później niż w czasach opisywanych przez Pysia.
    • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-157.btcentralplus.com 05.12.10, 12:10
     common-sense-ltd napisała:

     > Pysio robił piękne "opisówki" i go wyrzucili

     Wyrzucili? Niby kto? Nie bądź bezczelna, bo na tym forum ty jesteś "główną wyrzucającą", ty kasowałaś większość postów i wątków i z tym wątkiem postąpiłaś podobnie. To, że udaje ci się robić idiotów z Pysia, Mata, czy Lechowskiego, nie znaczy, że uda się z innymi - dziwnym trafem twoje posty zostały, wyleciały te, które ci nie pasowały, natomiast posty Pysia usunęłaś dla niepoznaki.
     Nie wiem jak się to robi, ale jest możliwość ustalenia, kto to powycinał, dlatego proponuję zdemaskować "cenzurwę".
     • common-sense-ltd Re: Zamiast komentarza 05.12.10, 13:31
      I Medytacja na II Niedzielę Adwentu

      (Iz 11,1-10): Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się Odrośl z jego korzeni. I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.
      • Gość: jobrave Re: Zamiast komentarza IP: *.range109-157.btcentralplus.com 05.12.10, 14:09
       No właśnie, podobno jesteś głęboko wierząca, tyle, że jakoś tego ciągle nie widać. Może to ty powinnaś sobie pomedytować nad swoją głęboką wiarą i nad sobą w ogóle.
       • common-sense-ltd Re: Zamiast komentarza 05.12.10, 14:15
        To była medytacja dla Ciebie, mój wrogu.

        • jesus33 Re: Zamiast komentarza 05.12.10, 15:17
         Napisałam już do admina z prośbą o wyjaśnienie na czyje życzenie został pocięty wątek, choć wiem na 100%, że to robota Pani Niewyciupcianej-sense. Wrogów sobie wymyśliłaś na potrzeby swojej próżności, dzięki niej możesz przez chwilę poczuć się kimś ważnym i zwrócić na siebie uwagę kilku forumowych oszołomów. Pysio jak nic napisze, że to robota neobanderowców. Lechowski jak nic napisze, że to robota bolszewików. Mat120 jak nic napisze, że to robota Żydów. Brawo! Brawo! Brawo! Cyrk na kółkach:)))
  • Gość: widz Re: Kto z was pamieta....? IP: *.toya.net.pl 05.12.10, 15:19
   a tak na temat - budka Faryniaka była zielona
   • jesus33 Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 15:27
    Niestety nie pomogę, na tym forum jest tylko jedna osoba starsza od węgla i pamiętająca, chłopców spływających na dętkach, oraz budki z piwem pod którymi uczyła się dobrych manier, więc niech Ci pomoże Common-sense słońce tego forum!
   • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 18:01
    Tak też napisał Pysio kilka dni temu, ja jednak mam wątpliwości, bo pamiętam kolor szaro-niebieski.
  • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 18:03
   Pysio, a może tutejszemu oszołomstwu nie podobało się, że napisaliśmy o CHRABĄSZCZACH?;)))
   • wampir-wampir Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 18:40
    A co jest złego w chrabąszczach? Przecież służą do wrzucania ich dziewczynom pod bluzki. Z Przemyśla jakoś ich nie zapamiętałem, w Lublinie też jest ich coraz mniej, ale w czerwcu w wąwozach można nałapać i nawrzucać. Mógłbym nawet ja Tobie, gdybyś miała ochotę :-)))
    • Gość: jobrave Re: Kto z was pamieta....? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 05.12.10, 19:10
     Sprawę koloru budki Faryniaka, powinna wyjaśnić Specjalna Komisja Macierewicza d.s. Budek Faryniaka.
     • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 19:26
      Posty giną w oczach:)))
      Wiec jak? czerwono-czarna z trupią czaszką?
      • Gość: rea Re: Kto z was pamieta....? IP: *.rzeszow.vectranet.pl 05.12.10, 19:56
       A ja dzisiaj pozdrawiam wszystkich Przemyślan z Rzeszowa.
       • Gość: pysio Re: Kto z was pamieta....? IP: 213.25.24.* 05.12.10, 21:34
        Jo, jak ci się podoba takie stwierdzenie o robieniu idiotów; Idiota to idealny stan bo nie zmusza do myslenia! Idiota każdy swój idiotyzm uważa za odkrycie równe co najmniej odkryciu Ameryki. Idiota jest przekonany ze wokół niego są sami idioci. Idiota uważa że z każdego można zrobić idiotę. Idiota zawsze uważa się za niedocenionego choć w życiu po za idiotyzmami nie ma żadnych osiągnięć. A po czym poznać idiotę? Ano po tym jak twierdzi że można z nim dyskutować, mieć swoje zdanie i jak szanuje oponentów a potem mamy bluzgi i mord wypisany między wersami! Najgorsze u idiotów jest przekonanie że nie ma rzeczy i spraw świętych że wszystko można zrobić w zależności od kasy i bez mrugnięcia okiem zamieni ojca na gotówkę.Trochę sie wygłupiłem pisząc ten post bo idiota jest odporny na argumenty i nic nie jest w stanie do niego trafić. A teraz do roboty idioci!!!
        • jesus33 Re: Kto z was pamieta....? 05.12.10, 21:44
         Gość portalu: pysio napisał(a):
         Najgorsze u idiotów jest przekonanie że nie ma rzeczy i spraw świętych
         > że wszystko można zrobić w zależności od kasy i bez mrugnięcia okiem zamieni o
         > jca na gotówkę.

         Tak, to prawda :)))) Bez mrugnięcia okiem :))))
  • common-sense-ltd Re: Oooo...wątek wrócił!:) n/t 08.12.10, 22:13
   • jesus33 Re: Oooo...wątek wrócił!:) n/t 08.12.10, 22:17
    Wątek wrócił, po tym jak się zwróciłam z prośbą do administracji i wiesz co się okazało, i wiesz na czyje polecenie zniknął kłamczucho?!
    • Gość: jobrave Re: Oooo...wątek wrócił!:) n/t IP: *.range109-158.btcentralplus.com 08.12.10, 22:34
     jesus33 napisał:

     > Wątek wrócił, po tym jak się zwróciłam z prośbą do administracji i wiesz co się
     > okazało, i wiesz na czyje polecenie zniknął kłamczucho?!

     A Pysio, który jest bardzo przeciwny cenzurowaniu forum, dyskretnie przemilczy zapędy fanki-condom-delirium.
     Od razu wiedziałem, że to robota tej oszołomki. Pysio posądzał o to, neobanderowców. I w tym przypadku miał rację.
     • common-sense-ltd Re: Oooo...wątek wrócił!:) n/t 08.12.10, 22:43
      O matko! Cóż miłość do mnie zrobiła z tego człowieka! Widzi mnie wszędzie....
      "W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach.
      I gdy śpisz.
      Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą."

      Wiersze Gałczyńskiego sam do siebie pisze.
      Niech mu ktoś wreszcie pomoże, proszę uprzejmie jego kumpli, Maszynę, Analistyka, Kresa/Mękołę, Armagedona, o braciszku-szowiniście nie wspominając.
      • wampir-wampir Re: Oooo...wątek wrócił!:) n/t 08.12.10, 23:57
       common-sense-ltd napisała:

       > O matko! Cóż miłość do mnie zrobiła z tego człowieka! Widzi mnie wszędzie....

       Zupełnie jak Ty mnie, ale że to miłość? Hmm, nie zdawałem sobie sprawy, bardzo mi przykro, Fanka...
       • common-sense-ltd Re: W usuniętym poście napisałam... 09.12.10, 19:39
        W usuniętym poście, napisałam ci mała-wampirowata-pysiu, że zamiast litować się nad dzikimi zwierzętami, powinnaś udzielić pomocy obłąkanemu koledze, który od roku pisze tylko dwa rodzaje postów; "Do Fanki" lub "O Fance", co nie pozostawia wątpliwości odnośnie jego stanu psychicznego.
        Ponieważ ty akurat cierpisz na straszną, nieuleczalną chorobę chorobę psychiczna, o czym piszesz otwarcie na forum Schizofrenia, a twoja, zaśmiecająca tutejsze forum rodzina również się niespecjalnie wstydzi własnych dewiacji, prosiłam abyś skonsultowała fakt pisania wyłącznie monotematycznych postów ze swoim/waszym psychiatrą, który pomoże ci wyciągnąć właściwe wnioski.
        Prosiłam też tzw przyjaciół nieszczęsnej ofiary własnego szaleństwa, a waszej "dobrej zabawy" jego kosztem, aby zamiast DEKLAROWAĆ przyjaźń, okazali się rzeczywistymi przyjaciółmi biednego człowieka w potrzebie i uświadomili mu jego własną autodestrukcję, do jakiej przywiodło go patologiczne grafomaństwa dla marginesu społecznego, jakie tu uprawia.
        Prośbę adresowałam oczywiście do Analityka, Mękoły /Kresa, Maszyny i Armagedonu oraz jego braciszka-szowinisty.
        Przestańcie się bawić nieszczęściem człowieka, którego nazywacie "przyjacielem", bo przyjaciół poznaje się w biedzie!
        "Wśród tak wielu przyjaciół, psy zajączka zjadły!"
        • wampir-wampir Re: W usuniętym poście napisałam... 09.12.10, 19:50
         common-sense-ltd napisała:

         > W usuniętym poście, napisałam ci mała-wampirowata-pysiu, że zamiast litować się
         > nad dzikimi zwierzętami, powinnaś udzielić pomocy obłąkanemu koledze,

         Ale ja nie jestem Małą Pysią, Iką, Rurkiem, Cypisem i za kogo tam mnie jeszcze uważasz, kochanie. Rozumiem, że skoro widzisz mnie wszędzie tam, gdzie mnie nie ma, to zgodnie z własną definicją jesteś we mnie zakochana. Cóż, zdarza się.

         >który od
         > roku pisze tylko dwa rodzaje postów; "Do Fanki" lub "O Fance", co nie pozostaw
         > ia wątpliwości odnośnie jego stanu psychicznego.

         Coś Ty, ja zauważyłem trochę więcej.

         > Ponieważ ty akurat cierpisz na straszną, nieuleczalną chorobę chorobę psychiczn
         > a, o czym piszesz otwarcie na forum Schizofrenia,

         Nie Twoja sprawa.

         > a twoja, zaśmiecająca tutejsz
         > e forum rodzina również się niespecjalnie wstydzi własnych dewiacji,

         Rodzina tu nie bywa. Z różnych powodów.

         > prosiłam a
         > byś skonsultowała fakt pisania wyłącznie monotematycznych postów ze swoim/waszy
         > m psychiatrą, który pomoże ci wyciągnąć właściwe wnioski.

         Nie sądzę, że moja pani doktor chciała się zajmować Twoimi imaginacjami, chyba że sama ją o to poprosisz. Namiary znasz. Już Ci kiedyś podałem. wybierz się koniecxznie, na pewno Ci pomoże.
   • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 08.12.10, 22:26
    ....domki przy Glazera, Grunwaldzkiej, Narutowicza? Kolorowe chatki w zielonych ogrodach i steki ludzi, których już nie ma.....

    P.S. Do takiego jednego matoła powyżej. Furman, który miał kobyłę, o wdzięcznym imieniu patronki górników mieszkał w jednej z drewnianych chatek przy Narutowicza. Miał z nią siedem światów, bo konik/koniczynka była rzeczywiście narowista...pewnego dnia zmarł po jej kopnięciu.
    • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 08.12.10, 22:27
     SETKI
     Errata sio!
     • Gość: jobrave Re: A kto z was pamięta....? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 09.12.10, 00:51
      Nie zmieniaj tematu banderówo. To typowe dla wschodniej mentalności - wypierać się swoich czynów. Nie możesz wydłubywać oczu, to wycinasz posty.
      • Gość: rurek Re: A kto z was pamięta....? IP: *.ostnet.pl 09.12.10, 11:13
       Moja miła common..... ty wiesz co....i wiesz dlaczego....a robisz z siebie głupa. Ale i tak cię....
       • lechowski51 Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 11:20
        Rurku moj drogi nie podniecaj sie niezdrowo bo noga w gipsie a w Tyczynie chodniki oblodzone.Nieszczescie gotowe!
        • Gość: rurek Re: A kto z was pamięta....? IP: *.ostnet.pl 09.12.10, 12:00
         Drogi lechosiu. Noga już sprawna, znowu pracuję, czego i Tobie przed świętami życzę. A jak nie przed świętami to może po nowym roku będą jakieś przyjęcia. Będzie dobrze.
         • jesus33 Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 13:35
          Pysio i co Ty na to? Nasza kobyłka wycina posty, czy powtórzysz teraz to co napisałeś kilka dni temu na temat cenzorów! :)))) Oczywiście, że nie napiszesz. Tak sam o sobie i jeszcze tak brzydko!
          Pozdrawiam Cie serdecznie mój/moja drogi/droga Pysio-Conndom-Wielbłądzie :)))
          Ps.
          Fatalna pogoda, ubieraj się ciepło i uważaj na Strażników Miejskich, łażą nawet w taką pogodę, zapewne na Ciebie polują :))
          • Gość: pysio Re: A kto z was pamięta....? IP: 213.25.24.* 09.12.10, 15:03
           Dowody na to ze fanka wycięłą posty są tak marne jak dowody na to że wampir to nie jessus! Na temat cenzorów mam zawsze zdanie niezmienne; powinno ich się oddać pod dozór neo banderowców oni już mają wypracowane metody wybijania z głowy cenzury.
           • jesus33 Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 15:38
            Gość portalu: pysio napisał(a):

            > Dowody na to ze fanka wycięłą posty są tak marne jak dowody na to że wampir to
            > nie jessus!

            Ależ oczywiście, że Wampir to Jesus! Pisałam to już kilka razy :))))
            Dostałam odpowiedź od administracji i wiem, że to ona. Administracja została poproszona o usunięcie postów.

            Na temat cenzorów mam zawsze zdanie niezmienne; powinno ich się odd
            > ać pod dozór neo banderowców oni już mają wypracowane metody wybijania z głowy
            > cenzury.

            Oj! biedna kobyłka :))
            • Gość: pysio Re: A kto z was pamięta....? IP: 213.25.24.* 09.12.10, 20:33
             Masz rację jessus! Fanka jest stale na cenzurowanym i to przez kogo? Przypominanie tego jest tak samo ważne jak wypociny cenzorów!
            • jobrave Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:05
             Myślę, że nieudane próby porozumienia się z Pysiem, Condomką, Lechurwą i Matołkiem wynikają z tego, że w przeciwieństwie do nas kierują się oni logiką polską. Czymże więc jest ta logika? Uważam, że czymś, co powinno wypłynąć na szersze wody, a z czasem wyrugować z użycia logikę dotychczas obowiązującą. Nie wiemy czym jest "Logika polska", ale za to wiemy, czym nie jest: wiemy więc, że nie ma nic wspólnego z rozumowaniem, z wnioskowaniem, czyli nie ma nic wspólnego z Arystotelesem. I dobrze, bo on i wszyscy Grecy, którzy posługiwali się logiką niepolską, doprowadzili do tego, że w końcu narodził się grekokatolicyzm, z którego wyrósł "banderyzm", aż wreszcie "neobanderyzm". Jednym słowem - nic dobrego. To zrozumiałe, ze prawdziwi Polacy, chąc odciąć się od banderyzmu i i neo- , musieli stworzyć jakąś logikę, która nie byłaby skażona banderyzmem i tu jest prośba do Pysia - wielu logików, w tym profesorów najsłynniejszych światowych uniwersytetów, którzy często goszczą na tym forum, chciałoby dowiedzieć się czegoś więcej. Gdybyś Pysio był uprzejmy, krótko wyjaśnić, na czym polega "polska logika", byli Ci niesłychanie wdzięczni. Tylko szybko, bo w kolejce czekają wybitni historycy, m.in. Timothy G. Ash. - ich z kolei interesuje "polska historia" - chcieliby wiedzieć, czym się różni od historii i na czym oparte są jej zasady.
             Swego czasu sporo fermentu wywołał Lechowski, który odkrył, że to nie Marks, lecz Lenin był autorem "Kapitału" takiego zdania był również, często tu goszczący, Stachu Kiślak. Niestety Lechowski zyebany przez forumowych ignorantów, nie stanął w obronie swojego odkrycia, a szkoda, bo warto było. Proszę sobie wyobrazić, że wskutek odkrycia, którego do dokonał w/w, doszło do zajadłego sporu pomiędzy historykami filozofii z Uniwersytetu w Heidelbergu, a ich odpowiednikami z Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie. Ci drudzy powoływali się właśnie na post Lechowskiego. Myślę, że Lechowski, ku chwale prawdziwej Polski, powinien, potwierdzić swoje odkrycie kolejnym postem, by zaznaczyć wkład prawdziwie polskiej nauki, do nauki światowej. Godzi się jeszcze dodać, że być może, oprócz "polskiej historii" i "polskiej logiki", dorobimy się jeszcze czegoś takiego, jak "polska chemia", znana tu wszystkim profesórka Condomka, raz lub dwa zwróciła uwagę, na fakt, że polskie dzieci w Przemyślu uczą się "ukraińskiej chemii", a każdym razie niepolskiej. Jest to wystarczający powód ku temu, żeby pójść dalej. I wierzmy, że tak się stanie, że pani Condomka, w zaciszu domowym, kiedy już spełni swój obowiązek na forum, oddaje się tworzeniu "polskiej chemii". Pewnego dnia okaże się, że dokonała prawdziwej rewolucji: odkryła wzór wody święconej z kropielnicy w kościele na Błoniu, że wodę jednak należy wlewać do kwasu, a rtęć nie jest trująca.

             • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:11
              Gdybym chociaż odkryła antidotum na twoje szaleństwo, uratowałabym człowieka przed nim samym....

              P.S. Post nr tysiąc sto dziewięćdziesiąty dziewiąty z gatunku "Fanka, bez ciebie umieram!"
              • wampir-wampir Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:18
               Gdybyś wreszcie odkryła, że Pan w dziele stworzenia nie zapomniał o urządzeniach wibrujących, wszyscy odetchnęlibyśmy z ulgą.
               • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:25
                Gdyby wreszcie psychiatria dokonała postępu i odkryła lek na schizę, zajęłabyś się wreszcie czymś pożytecznym, zamiast siedzieć godzinami na forum i knuć intrygi, podły pasożycie.
                • jobrave Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:29
                 PasoŻydzie - chyba.
                 • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:37
                  Ono może być nawet Mongołem! A ty możesz być obłąkany, ale nie jesteś debilem i wiesz doskonale, że czyjaś nacja guzik mnie obchodzi, w przeciwieństwie do tego, jak dana osoba/nick traktuje innych ludzi.
                  • wampir-wampir Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:42
                   common-sense-ltd napisała:

                   > wiesz doskonale, że czyjaś nacja guzik mnie obchodzi, w przeciwieństwie do teg
                   > o, jak dana osoba/nick traktuje innych ludzi.

                   Wszyscy wiemy jak Ty traktujesz innych ludzi, świętoszko. Podaj receptę na ten totalny brak samokrytycyzmu. A nuż łatwiej się z tym żyje.
                • wampir-wampir Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:35
                 common-sense-ltd napisała:

                 Nie denerwuj się tak, kochanie. Złość piękności szkodzi.
                 • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:38
                  Znikaj intrygantko i zostaw go w spokoju!
                  • wampir-wampir Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:43
                   Kogo mam zostawić w spokoju, kochanie? Jaja sobie robisz, czy naprawdę pomieszało Ci się w główce?
                   • polak_katoliklive Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:50
                    Musi chodzi o Stacha Kiślaka. Pewni si upiuł i zakisił, a wtedy mu szysku jednu czy jegu baba, czy Kate Moss, czy dziuplja wywiórcza, czy nawy Fanka.
                    • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:54
                     Aaaale byś mu zazdrościł!
                     Spoko, w przemyskich mętach nie gustuję.

                     P.S. Dwa tysiące dwa!
                     • polak_katoliklive Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:57
                      Bu Stachu nie ji żadny ment, tylku muralny zwycienzca wyborów pryzęckich mnjasta przymysla, a ty by nawyt za ment poszła jak by ci jaki ściał, ali nie scy. ty bandytu jedyn ty!
                      • common-sense-ltd Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 22:09
                       Guzik ci do tego, kogo bym chciała. Nie ciebie. I musisz się z tym jakoś pogodzić.
                     • Gość: errata Re: A kto z was pamięta....? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.10, 12:12
                      1202*
                    • drugi_upior_w_moherze Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:56
                     A to tera ja szysku rozumiem ali czegu una si tak na forum miota to nie. Nie łatwij Stahowi kupić hardygały i powtużyć bara-bara. Baby niektury to durny som.
                     • polak_katoliklive Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 22:13
                      Ta ja pamientam jak si Stachu Kiślak raz upiuł i poszyd na działky. Ja tam przyszyd za jakiś puł gudziny, ja si patrzy a Stachu koze ud tyłu haraczy, ja gadam ta Stachu ta ty kozy trachasz, a un ta jake koze ta tu moja Kryśka, i si pyta; Kryśka tu ty, czy to ni ty? Kryśka, zanczy si koza tylku: beee beeeee. A Stachu si tak wtedy wkur.wjuł i gada: kto be kur.wa? Kto!? ja jestem be?! a una znów beee, beee i tak jum zaczuł tłuc i wtedy zubaczył, ży una ma cycki na doli na ni na gurze a Kryśka zawszy miała na gurzy, i un pierw myślał ży si jej ubsuneli na duł a puźni zubaczył, ży tu koza. Fanky też mug pumylić.
                  • jesus33 Re: A kto z was pamięta....? 09.12.10, 21:58
                   Ale jaja Fanka ma omamy! :)) A może to objawienie?! A może bucha za dużo zioła? A może bucha zioło po którym ma objawienie i omamy?! Strasznie to zawiłe. Fanka powiedz kogo widziałaś? :)))))
                   • jesus33 Kocham trzech i wszędzie ich widzę! 09.12.10, 22:07
                    wampir-wampir napisał:

                    > Ale ja nie jestem Małą Pysią, Iką, Rurkiem, Cypisem i za kogo tam mnie jeszcze
                    > uważasz, kochanie. Rozumiem, że skoro widzisz mnie wszędzie tam, gdzie mnie nie
                    > ma, to zgodnie z własną definicją jesteś we mnie zakochana. Cóż, zdarza się.


                    Oj! zdarza, zdarza. Ja na przykład wszędzie widzę Pana Lechowskiego i Pysia z pieskiem, z tym ostatnim mam problem, bo nie wiem czy kocham psa czy Pysia, a może obu! Czyli kocham trzech, straszna ze mnie puszczalska. Ciebie też czasami widuję, ale wiem że kochać Ciebie to grzech straszny, straszny, straszny. Zgodnie z teorią Common byłby to związek kazirodczy :)))))))))))))))
                    • wampir-wampir Re: Kocham trzech i wszędzie ich widzę! 09.12.10, 22:11
                     Ciekawe po czym ona wymyśla takie teorie, biedactwo :-)))
                     • Gość: pysio Re: Kocham trzech i wszędzie ich widzę! IP: 213.25.24.* 10.12.10, 06:33
                      Jo trochę mnie rozczarowałeś tym żądaniem napisania regułki co to jest logika polska. Przecież ja wiem że ty masz umysł otwarty i światły a w zw. z tym napisałeś już wiele odkrywczych i jedynie słusznych definicji. Zastanów się jak możesz mnie obarczać takim zadaniem? Sam raczyłeś umieścić na forum określenia determinujące moją logikę a ich wymienienie na pewno trwało by dłużej niż żywotnośc mojego kompa. Może ta lista jest zbyt długa i dlatego masz problem z wyciągnięciem ostatecznego wniosku i przelania go na papier ale od czego masz stado pomocników. Nic prostszego jak w czasie nocnych narad zlecić im uporządkowanie listy. Postawienie diagnozy będzie wymagało ogłoszenia że poprzednie były błędne a ta jest ostateczna i nieomylna jak zwykły dogmat. A jeszcze jak do spółki z Palikotem umieścicie je jako motto na opakowaniach na śledzie to nikt po za niejedzącymi śledzi nie będzie miał najmniejszych wątów co to takiego.
                      • Gość: rea A kto z Was pamięta? IP: 178.159.167.* 10.12.10, 09:38
                       Czy ktoś jeszcze pamięta, jaka jest tematyka tego wątku? Widzę, że znowu zboczyliście na wycieczki osobiste pod tytułem "kto komu więcej i lepiej dołoży". No i dokładacie,z większym lub mniejszym sensem, a common sense często ten sens gubi i pisze nie wiadomo o czym. A ja tak czekam na Wasze wspomnienia, bo czytając je wracam w kierunku urodzin. Pozdrawiam wszystkich.
                       • Gość: pysio Re: A kto z Was pamięta? IP: 213.25.24.* 10.12.10, 11:02
                        Czy tak trudno doczytać się kto zmienia wątek?
                        • Gość: rea Re: A kto z Was pamięta? IP: 178.159.167.* 10.12.10, 11:54
                         Oczywiście, łatwo się doczytać, ale dlaczego w to wchodzicie i potem nikt już nie pamięta o czym ma być dyskusja.
                         • Gość: pysio Re: A kto z Was pamięta? IP: 213.25.24.* 10.12.10, 18:24
                          Ja w to wchodzę zawsze gdy jakiś nawiedzony oszołom pisze nie na temat. Jest tu paru takich że nie patrzą na temat tylko kto go napisał i to im całkowicie wystarcza by odnieść się do sedna i choćby to sedno było wielkości galaktyki to oni zawsze swoje jak kserokopiarki. Ja żebym miał takie chody u admina jak kapusie to bym mu doradził żeby pomógł tym kopiarkom i automatycznie wyświetlał ich post by się nie męczyli z ponownym przepisywaniem.
                         • common-sense-ltd Re: A kto z Was pamięta? 10.12.10, 20:16
                          Osobnikom z amnezją przypominam, że wątek dotyczy wspomnień o dawnym (pradawnym;) Przemyślu, sielskim-anielskim wówczas Zasssaniu i jego równie żywo -zielonych okolicach z żabkami, chrabąszczami, bożymi krówkami i resztą stworzenia niepięknego może, ale i niewrednego....beztroska kraina bukolicznego, Pysiowego i mojego własnego, dzieciństwa.
                         • wampir-wampir Re: A kto z Was pamięta? 10.12.10, 20:54
                          Napisz o bożych krówkach. Bardzo proszę.
                         • common-sense-ltd Re: A kto z Was pamięta? 10.12.10, 21:30
                          Prosić możesz swojego lekarza....o zmianę recepty, bo leki, które ci przepisał wpływają fatalnie na poziom dyskusji tutejszego forum.
                          Wróć na swoje Schizy, tam masz przynajmniej wyrozumiałe towarzystwo.
                         • Gość: jobrave Re: A kto z Was pamięta? IP: *.range109-158.btcentralplus.com 11.12.10, 00:14
                          A najbardziej bukoliczny jest trupi odór z zasańskiego cmentarza.

                          Jeśli chodzi o pisanie nie na temat, to - jak zwykle - zaczęła condomanka - nie mogła się powstrzymać od aluzji w stosunku do innych, choć mogła poprzestać na innych wątkach. Później te posty sama wycięła, po czym pojawiła się z płaczem, że ktoś wykastrował wątek. Blad'
                         • wampir-wampir Re: A kto z Was pamięta? 11.12.10, 01:51
                          common-sense-ltd napisała:

                          > Prosić możesz swojego lekarza....o zmianę recepty, bo leki, które ci przepisał
                          > wpływają fatalnie na poziom dyskusji tutejszego forum.

                          Ojej, widzę że dotknąłem do żywego. Przepraszam. Na przyszłość postaram się nie reagować na Twoje zaczepki, ale widzisz to bardzo trudne, bo ja naprawdę Cię lubię. Miłego weekendu.
  • common-sense-ltd Re: Kto z was pamieta....? 11.12.10, 12:35
   ....czasy, gdy jeździło się Franciszkańską ( Tysiąclecia;) i Kazimierzowską? O ile ja dobrze pamiętam, obie były jednokierunkowe, a pod Reformatami ( Analityk, czytaj uważnie!;) było największe w Przemyślu skrzyżowanie oraz punkt ulicznej sprzedaży wymarzonego przysmaku lat 70-tych....Prince Polo!;)
   • jesus33 Re: Kto z was pamieta....? 11.12.10, 13:55
    common-sense-ltd napisała:

    było największe w Przemyślu skrzyżowanie oraz punkt uliczne
    > j sprzedaży wymarzonego przysmaku lat 70-tych....Prince Polo!;)

    Ty dziecko uprzywilejowanych członków PZPR miałaś takich przysmaków na pewno więcej!
    • wampir-wampir Re: Kto z was pamieta....? 11.12.10, 18:22
     jesus33 napisał:

     > Ty dziecko uprzywilejowanych członków PZPR miałaś takich przysmaków na pewno wi
     > ęcej!

     No nie żartuj. Lata 70-te to był okres gierkowskiej prosperity, dopiero pod koniec dekady zrobiło się szaro i pusto w sklepach. Pepsi można było wypić w Empiku, szampony Palmolive były w każdym kiosku, oliwa z oliwek i holenderskie kakao w byle spożywczaku, a w sklepie Wedla na Franciszkańskiej pełen wybór słodyczy. Prince Polo akurat nie pamiętam, ale wtedy na pewno nie był to żaden rarytas.
     • kocur_zalogowany Kartki na cukier wprowadzono już w 1976 11.12.10, 18:33
      więc już w połowie lat siedemdziesiątych nie było tak wesoło.
      Ale faktycznie Prince Polo nie były jakimś specjalnie rzadkim dobrem.

      • wampir-wampir Re: Kartki na cukier wprowadzono już w 1976 11.12.10, 18:42
       Czy te kartki wyglądały jak znaczki pocztowe? Zdaje się białe z niebieskim C? Coś takiego mi się tłucze po głowie, ale ja miałem w 76 cztery lata, więc pewny nie jestem.
       • kocur_zalogowany Chyba dobrze pamiętasz 11.12.10, 19:00
        pl.wikipedia.org/wiki/Kartki
       • Gość: mała pysia Re: Kartki na cukier wprowadzono już w 1976 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 13:56
        Link 1
        Link 2
        • Gość: ar Re: Kartki na cukier wprowadzono już w 1976 IP: *.pl 19.03.11, 19:54

         PRZEMYŚL : Cukier drożeje w ekspresowym tempie
         swkatowice.mojeforum.net/temat-vt10773.html
   • Gość: rea Re: Kto z was pamieta....? IP: 178.159.167.* 11.12.10, 13:57
    A kina pamiętacie? To najbliżej dworca (jak ono się nazywało?), w klubie garnizonowym (chyba Kosmos) i naprzeciw niego (też nie pamiętam nazwy, ale to chyba jeszcze działa), no i na Zasaniu "Bałtyk". W tym najbliżej dworca wyoglądałam wszystkie części Andżeliki od piratów.
    • kocur_zalogowany Roma (naprzeciw Kosmosu) 11.12.10, 14:03
     Granica (na Mickiewicza), Olimpia (na Rejtana).
     A w tej chwili działa wyłącznie kino w CK (wcześniej WDK, jeszcze wcześniej PDK).
     • Gość: pysio Re: Roma (naprzeciw Kosmosu) IP: 213.25.24.* 11.12.10, 14:39
      Kiedyś te ulice były dwukierunkowe. Na jedno zmieniono je chyba w latach sześćdziesiątych. Kino Bałtyk pierwotnie mieściło się w budynku gdzie była knajpa "Karpacka". Na przeciw "Kosmosu" była "Roma" Z pierwszym ekranem do wyświetlania filmów panoramicznych. To właśnie tam wyświetlano "Krzyżaków" bodajże przez miesiąc i prawie całą dobę a sala cały czas była zapełniona. Kino w tych czasach było bardzo popularne a bilety tanie jak barszcz. Pamiętam szał gdy wyświetlano "Dyliżans" i "15/10 do Yumy" i wiele innych. Dzisiaj nie da się zauważyć takiego podniecenia jakimś wydarzeniem.
      • common-sense-ltd Re: Czy Pysio pamięta? 12.12.10, 09:20
       Dwukierunkowe? Dziś co prawda trudno uwierzyć, ale biorąc pod uwagę ilość ówczesnych pojazdów, z furmankami włącznie, było to możliwe;)
       A jak jeździły autobusy MPK? Też przez Rynek, czy Jagiellońską?
       MPK miało wówczas kilka linii, a ja często jeździłam z Babcią do rodziny na 1-go Maja, więc "jedynka", już wówczas jeździła na Bakończyce, ale nie mam pojęcia, jaką trasą?
       • Gość: pysio Re: Czy Pysio pamięta? IP: 213.25.24.* 12.12.10, 10:59
        Jedynka z Grunwaldzkiej przez Jagiellońską na 1-go Maja. Dwójka; 3-go maja, Jagiellońska do Przekopania ale już przez Mickiewicza. 3-ka; Rogozińskiego, Jagiellońska, Słowackiego do Polnej. Żaden autobus nigdy nie miał trasy przez Franciszkańską czy Kazimierzowską. Dodam że pierwsze autobusy były dosłownie oblepione a pierwsza cena to 50 gr. No i z konduktorem w środku.
        • common-sense-ltd Re: Czy Pysio pamięta? 12.12.10, 11:04
         Czwórka chyba z Lipowicy, a piątka na pewno do Krasiczyna.....
         Konduktorów nie pamiętam, ale za informacje dziękuję i życzę dobrego dnia;)
         • Gość: kres Re: Czy Pysio pamięta? IP: *.przemysl.hypnet.pl 12.12.10, 12:45
          autobusy do podmiejskich wiosek odjeżdżały z placu koło dworca głownego PKP,zajezdnia była na terenie dzisiejszego stat-oil przy Grunwaldziej/ pózniej kolumna transportu sanitarnego/ . Fajne były te autobusy i panie konduktorki siedzące tuż przy tylnych drzwiach na podwyzszonym siedzeniu.Niektóre były bardzo znane w Przemyslu. Samochody osobowe bardzo nieliczne na ulicach w wiekszości taxi, tankujące na stacji benzynowej przy Jagielońskiej/ dzisiejszy pawilon MZK/.Obok Czuwaju wzdłuż ulicy domki z ogrodami na zakrecie stała jedno pietrowa kamienica w mieszkał Tolo z młodszym bratem. Po drugiej stronie Borelowskiego stał sklep spozywczo -przemysłowo typowy geesiak,zaktórym był plac targowy,w dniach targowych/wtorki i piatki/ plac zapełniał sie aż do dzisiejszych Albertow/Ul. rogozińskiego z małymi domkami/dwa pozostało/ po obu stronach z ogrodami ża do torow stacji Zasanie.tetniący życiem Szpital na Rogozinskiego, koniec Rogozinskiego z narozna kamienica ze sklepem spozywczym, naprzeciwko po drugiej stronie Borelowskiego brama do tartaku/zajmował prawie całe dzisiejsze osiedle Borelowskiego wzdłuz torów kolejowych.Po drugiej stronie wiaduktu /dzisiejsze Nomi/ teren zapełniony kłodami drzew na potrzeby tartaku,na przeciwko po drugiej stronie Borelowskiego zakład stolarski.przy Augusta mały tartak gdzie można było kupić deski itp. powyżej "Baniaki"-boisko na forcie ileż radości!Mozna tak oblecieć całe miasto. Miasto które zaczęło sie zmieniać w koncówce lat sześćdziesiatych a wyraznie w latach siedemdziesiątych.wszytkie stare osiedla powstały w tych latach.
          • Gość: pedro paulo Re: Czy Pysio pamięta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 14:08
           Linia "0" swego czasu jeździła po Franciszkańskiej!
           • Gość: pysio Re: Czy Pysio pamięta? IP: 213.25.24.* 12.12.10, 16:07
            Masz rację pedro! Był nawet przystanek naprzeciw delikatesów. Kurczę, ja mam dobrą pamięć tylko krótką! Było to tzw koło. Mało ludzi z tego korzystało bo wszędzie było blisko ja np. ani razu. Ludzie przyzwyczajeni do chodzenia bardzo rzadko korzystali z autobusu gdy trzeba było podejść dwa lub trzy przystanki. O ile dobrze pamiętam to zlikwidowano ją w momencie przebudowy Placu na Bramie.
            • common-sense-ltd Re: Czy Pysio pamięta? 12.12.10, 16:28
             Przystanek pod Delikatesami...;)
             O tym nie wiedziałam, oczywiście. Dzięki za informacje.
            • Gość: re:fanka Re: Czy pamiętasz.... ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 16:51
             Uf. Przeczytałam wszystkie posty. Dopisuję co wiem (niekoniecznie pamiętam).
             Na Słowackiego przy Placu na Bramie był zakład fryzjerski p. Warchałowej. Loki i fale robiła metalowymi rurkami grzanymi na rynience z denaturatem. Swąd palonych włosów był swoisty.
             Bohaterski wyczyn popełnił jeden "młodzian" z rodziny Wanatów (mieszkńcy ul. Basztowej). Prasa lokalna o tym pisała.
             Koło "zerówka"- autobus czerwony jeździł, przez Franciszkańską - wg. zapewnień mojej mamy.
             Wedel, Malinka, lody u Szpirakowej - źródła słodyczy, Ciastka z kremem w Sródmiejskiej (w niedzielę zabierali nas tam czasem rodzice).
             re:fanka (proszę nie mylić z fanką)
             • common-sense-ltd Re: Spokojnie,żadnej fanki tu nie ma od dawna. 12.12.10, 17:01
              Ale nick niezbyt oryginalny....
              A do Kremówki chodziłyśmy z koleżanką na dużej przerwie.
              • Gość: re:fanka Re:re: Spokojnie,żadnej fanki tu nie ma od dawna. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 19:05
               common-sense-ltd
               Ok. Kupuję to.
               Ale mój nick "re:fanka" to z sympatii do osoby o nicku "fanka" i reperkusja wyczytywania wątków z polemikami z fanką (nota bene nic bliższego nie wiem o kimś, kto pod tym nickiem występował czy nadal występuje).
               • Gość: polak_katoliklive Re:re: Spokojnie,żadnej fanki tu nie ma od dawna. IP: *.range109-157.btcentralplus.com 12.12.10, 19:22
                Tyściowa Stacha Kiślaka tyż tak sama zy sobum gadała. Mówił dzindobry i zara udpuwiadała dzindobry, późni samy siebi pytała co kupiła i co bedzi na obiada i sy sama udpuwiadała, i tyż si sama siebi chwaliła. I muwiła do siebi : ja taka mondra i aligancka i ładna, a potym sy muwila, ta dzie, ta co pani muwi. I też jum do szpitalu sychiczneegu wzieli.
                • Gość: c-s-l Re:re: Spokojnie,żadnej fanki tu nie ma od dawna. IP: *.rzeszow.mm.pl 12.12.10, 19:35
                 Taaa.....i w dodatku miała dar bilokacji!
                 A ty staruszku, z kim rozmawiasz na gg, jeśli nie z samym sobą, skoro twierdzisz, że jesteś moją ofiarą gg-stalkingu?
  • Gość: ada Re: Kto z was pamieta....? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.12, 17:27
   trzeba aktywować
   • Gość: gość Re: Kto z was pamieta....? IP: *.pools.arcor-ip.net 21.01.12, 21:18
    Koniecznie. Sam wątek jest wart pamięci.
    • fanka_online Re: Kto z was pamieta....? 21.01.12, 21:25
     Taaaa......oszołomów pamięci rapsod żałobny.
   • 1.niedobrze Re: Kto z was pamieta....? 21.01.12, 21:42
    Nie sądzę aby długo się utrumał na FP.Występujący w nim Janusz , drażni niektórych.Zaiste zaraz jakaś q... go usunie