Dodaj do ulubionych

Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej?

IP: *.ztpnet.pl 29.01.11, 18:29
Ponoć polskie władze prowadzą energiczne śledztwo mające na celu znalezienie winnych zniszczenia tego, nielegalnego faszystowskiego przybytku. Czy ktoś coś wie na ten temat?
A może pomnik już odbudowano?

tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/2009/07/Znicze-pamieci.html
"Wobec czego polska (!) prokuratura wszczęła śledztwo, mające znaleźć winnych zniszczenia nielegalnego, w dodatku gloryfikującego zbrodniczą organizację pomnika! "
Obserwuj wątek
  • Gość: Analityk Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.toya.net.pl 29.01.11, 19:31
   proponuje odbudowac pomnik, utworzyc biuro turystyczne, ogłosic wyłączność na oprowadzanie i niezła kase mozna zbic... "Iwan" bedzie ze wschodu przyjeżdzac aby podziwiac resztki samostijnej.. a "patrioci" niech wpierd....kit z okna ... a własciciel biura bedzie jeździc na dominikane bo posełka z Żurawicy juz nie bedzie na to stac w kolejnej kadencji...
  • gate.of.delirium Żadnych "wycieczek" z Kanady... 29.01.11, 23:16
   Gość portalu: mat120 napisał(a):

   > A może pomnik już odbudowano?

   ... z wypchanymi plecakami, ostatnio nie było na Chryszczatej...
   • Gość: jobrave Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.range109-157.btcentralplus.com 29.01.11, 23:57
    Szanowni Banderowcy,
    zwracam się do was najuprzejmiejszą prośbą o jak najszybszą odbudowę krzyża na, czy - jak kto woli - pomnika na Chryszczatej, ponieważ fakt, iż tego nie czynicie przysparza Mat(ołkowi) i innym quasi-kresowiakom, niewyobrażalnych cierpień. Mat(ołki) guglują 24 godziny na dobę w poszukiwaniu banderowskiej świeżyzny, a tu ni ch.uja. Zlitujcie odyebcie jakiś rajdzik Bandery, jakiś krzyż,pomnik, zmajstrujcie jakąś akcję, np. kampanię na rzecz przyłączenia Przemyśla do macierzy, albo że Poznań, to stare ukraińskie miasto. Ja bym namawiał was nawet. do złapania jakiegoś małego Polaka i wypalenia mu na czole "Chwała bohaterem UPA" (ale to zbyt piękne, by mogło się zdarzyć). Błagam was zróbcie coś, cokolwiek, bo Matołek zaczyna odgrzewać prześmierdłe kotlety, nakarmcie go czymś świeżym.
    Szanowni Kresowiacy,
    podziękujcie banderowcom za zbrodnie na Kresach - gdyby nie one, bylibyście dziś nikim, a wasze życie nie miałoby sensu.
    A może to wy sami, w banderowskim przebraniu, powinniście wystawić ten pomnik na Chryszczatej, bo możecie się nie doczekać.
    • gate.of.delirium Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 30.01.11, 00:16
     Gość portalu: jobrave napisał(a):

     bylibyście dzi
     > ś nikim, a wasze życie nie miałoby sensu.

     Stanisław Lem czy prof. Romer również ?
     • Gość: jobrave Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.range109-157.btcentralplus.com 30.01.11, 00:39
      Nie sądzę, żeby Lem czy Romer zajmowali się kretyńskimi prowokacjami na forach.
      Byłbym w stanie zrozumieć, że ktoś zakłada wątek w związku z bieżącym wydarzeniem, ale banderowskie upamiętnienie rozdupczono dwa albo trzy lata temu i jak dotychczas nikt nie podejmował się odbudowy. Widać, że Matołka i jemu podobnych (Ciebie ex-Wołyniak2?) to strasznie gnębi, oni by bardzo by chcieli, żeby było odwrotnie, żeby do takich akcji dochodziło jak najczęściej, najlepiej codziennie. Osobiście uważam, że na Chryszczatej (ku waszemu żalowi) nie powstanie już żadne upamiętnienie - banderowcy też nie lubią wyrzucać kasy w błoto, zorientowali się zapewne, że żadne z nich nie przetrzyma tam nawet miesiąca. Tak więc guglujta dalej.
      • lechowski51 Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 30.01.11, 10:05
       Wielki Redaktor,Glowny Teolog,a teraz Wieszcz Pomnikowy.Tyle bidaku na Twojej siwej,schorowanej glowie problemow?!.Nie lepiej poczytac innych?

       W kwietniu ubiegłego roku podczas sesji Zjednoczenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu pro-rosyjski prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapewniał, że po jego dojściu do władzy „sowieckie pomniki nie będą w jego kraju przywracane”. 5 maja w Zaporożu na dziedzińcu budynku Partii Komunistycznej powstał jednak pomnik Stalina.

       „Dla wszystkich prorosyjskich struktur na Ukrainie pomniki upamiętniające czasy sowieckie są źródłem inspiracji i marzeń o powrocie do tamtej epoki. Sprawę usuwania sowieckich monumentów w krajach należących niegdyś do Związku Sowieckiego Kreml traktuje jako zamach na symbole jego panowania” — pisał wówczas ukraiński historyk Stanisław Fedorczuk.

       Najwięcej takich pomników jest na wschodzie kraju. Często są one atakowane przez nacjonalistów. W ostatnią sylwestrową noc przy użyciu ładunku wybuchowego zburzyli wspomniany trzymetrowy posąg Stalina w Zaporożu. Pomnik Lenina w Kijowie oblewali czerwoną farbą i próbowali rozbić młotem. Sprawą zajęła się prokuratura.

       We Lwowie przy „monumencie chwały” upamiętniającym sowieckich żołnierzy dyżuruje milicja. Tak często stawał się on bowiem celem ataków. Przeciwni dyżurom funkcjonariuszy są radni z nacjonalistycznej partii Swoboda.

       — Ten pomnik owszem trzeba chronić, ale dlatego, że znajduje się w kiepskim stanie i może kiedyś komuś runąć na głowę. Służba milicji przy tym „brązowym kretynie” to znaczna przesada — mówił Jurij Mychałczyszyn. Nie ma już jednak nic przeciwko ochronie pomnika dowódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepana Bandery.
       wiecejwww.rp.pl/artykul/602164_Usuwac-sowieckie-pomniki-.html
      • Gość: Mykoła Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.01.11, 10:24
       Tak jak Jobravo pisze - to są Matoły co stale podsycają wątek o Ukraińcach i UPA aby siać nienawiść i zamieszanie spoleczne.
       Przecież te MATOŁY nie wspominają nic że to Nie Łemkowie i Bojkowie mordowali Polakow na Wolyniu i Kresach lecz to Polacy z Wołynia i Kresow specjalnie przyjezdzali na Łemkowynę i Bojkowszczyznę ( tu w Beskidy i Bieszczady) mordować Łemkow i Bojkow z okrzykiem nienawiści że morduja w zemście za Wołyń (wedeług IPN statystycznie na 1-go zamordowanego Polaka przypada 8 -miu zamordowanych Ukraińcow czyli mordowano Rusinow 8 razy bardziej . O tym jakoś nie pamiętaja ci polscy nacjonalisto -szowinisto odwetowcy ) .
       Tego czego nie zdolali dokonać Polacy wobec Łemkow i Bojkow dokonali Bolszewicy za pomoca Polskiego Wojska KBW i UB oraz innych slużb PRLowskich poprzez Akcję Wisla i eksterminację tej spoleczności.( widać po opustoszałych i zrujnowanych Cerkwiach wraz z cmentarzami oraz sladami byłych wiosek - mn. Arlamow, Jamna Cisowa itd) Trudno - były takie czasy . Dziś juz jest inaczej - i nowa rzeczywistość !. Co czynić to Mykola pisze od samego początku i nadal będzie pisal że należy "Przebaczać i prosić O Przebaczenie!" aby wkońcu wypracować droge pojednania bo Polska bez Ukrainy i skłócona z Ukraina nie będzię nigdy Polska a wkońcu zostanie uncestwiona jako Polska ( historia czesto sie powtarza) .
       To nie Rusini Łemkowie i Bojkowie na tym forum podsycaja do nienawiści i odwetu o charaktrze zbrodniczym lecz ci co mają związek ( chocby rodzinny) z tymi co mordowali tych łemkow i Bojkow zasiedlając lub grabiąc Łemkowsko- Bojkowskie siedliska . To im wlaśnie zalezy aby czynić z Rusinow zbrodniarzy i Bandytow z sugestia wyniszczenia i eksteminacji tej społeczności ( jak jeden z forumowiczow Pan Pysio napisal -że ubolewa iz Stalin nie wymordowal wszystkich tych ludzi choc byla ku emu doskonala okazja. czyli pan Pysio jako potomek Wolyniakow okazał swoje ludobójcze oblicze oraz nieuzasadnioną nienawiść wobec Rusinow Łemkow i Bojkow czyli ludźmi nie mającymi nic wspólnego z rzeziami Polakow na Wolyniu ) Dla Łemkow i Bojkw UPA, ktora dzialala na tym terenie to żolnierze broniący swoją spoleczność przed eksterminacja i wyniszczeniem fizycznym ( partyzanci - uznani formalnie przez Niemcow i organizacje miedzynarodowe jako legalne sily zbrojne Ukrainy czyli Partizanen podczas gdy AK bylo nie uznawane przez Niemcow jako Armia lecz pogardliwie okreslane za tzw. Banditen . Z czym zgadzają sie min historycy wojskowi WP a nawet IPN )
       Myslę -że tej nauki wystarczy dla JUDZICIELI oraz Chamanow dążących do stalego podjudzania a jak potrzeba to Pani IKA ( Szanowna Pani IKA) dolozy więcej faktow historycznych z których wynika że AK= UPA a nawet w częstych przypadkach AK potrafila przewyższyć UPA w swoich zbriodniach zezwierzęconych jak to opisywal zolnierz AK Pan Dąbski ( kat z AK mordujący ludzi tylko z racji że urodzili sie Rusinami choc nie zagrazali Polakom )
       Dajcie więc spokoj tej juz i tak wyniszczonej ( unicestwionej) populacji Łemkow i Bojkow w Polsce bo mordując ich w Polsce musicie zapędzić się na tereny Słowacji az po same Tatry bo po tamtej stronie jest ich jeszcze bardzo duzo gdyż nie było tan ani Akcji Wisla ani łap Stalina w ich eksterminacji. Trzeba sie pogodzić i jakoś zyć oraz współzyc między sobą .
       A jak ktoś lubi i chce stawiać sobie pomniki to -niech to czyni wedle woli bo za jakiś czas ten pomnik sam się unicestwi i pójdzie w zapomnienie jak np. kapliczka na Kopcu Tatarskim w Przemyslu
       TYLKO !
       Przebaczać i Prosić o Przebaczenie - po to aby sie wkońcu Pojednać !
       POTRAFIŁ NIEMIEC - POLAK TEŻ POTRAFI ! - O!
       • Gość: aaa Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 30.01.11, 10:35
        > POTRAFIŁ NIEMIEC - POLAK TEŻ POTRAFI ! - O

        A Ukrainiec to juz nie potrafi?
        W sumie wcale mnie to nie dziwi...
        • wampir-wampir Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 30.01.11, 12:02
         A ta klechujska pokraka nadal z determinacją ćwiczy na forum "kopiuj/wklej". Żałosne.
       • fanka_online Re: Żadnych "wycieczek" 30.01.11, 12:12
        Ach ten pamiętliwy, "przebaczający" Mękoła!
        Pysiowi do piątego pokolenia będzie wypominać jakiś niezręczny tekst sprzed dwóch lat, a radosną twórczość tzw iki i reszty oszołomów solidarnie pochwali, wesprze dobrym słowem, pokadzi, posłodzi, poklepie....byle tylko zohydzić Polskę i Polaków, porechotać się nad jej żałosnymi politykami, pozacierać łapska nad podziałami w społeczeństwie.....każdy chwyt jest dobry, każdy kretyński post na wagę złota, każda brednia historyczna posłuży sprawie, jeśli ją tylko podeprzeć odpowiednią liczbą rurko- wampirko-klonów i mykołowym "autorytetem".
        Róbta, co chceta, mykołowata gromadko.My i tak wiemy swoje....mądrzy myślący bywalcy tego miejsca też już zdołali sobie wyrobić zdanie na wasz temat, więc próżny trud otumaniania światłych umysłów, a o głupców walczyć nie musicie....im wystarcza igrzyska.
        • wampir-wampir Re: Żadnych "wycieczek" 30.01.11, 12:40
         Czego chcesz od Mykoły? Wszak tylko on traktuje te wasze wrzutki poważnie. Dla reszty jesteście już tylko zabawnym folklorem, takim od robienia forumowego kolorytu.
         • Gość: Mykola Re: Żadnych "wycieczek" IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.01.11, 14:52
          TAK JEST !
          Mykola nadal traktuje tych GŁUPKÓW Poważnie -choć już nie powinien tego czynić !
          Dzięki wampir wampir- bo ująłeś to dosadnie !
          • fanka_online Re: Żadnych "wycieczek" 30.01.11, 15:00
           TAK JEST, Mykołko ty nasza ulubiony! Słoneczko tego forum i całego Peremyszla, a nawet kraju!
           O!
           • Gość: O! Re: Żadnych "wycieczek" IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.01.11, 15:02
            Fanka znowu się na.ebała :)
            • fanka_online Re: Żadnych "wycieczek" 30.01.11, 15:09
             Niestety Mękołko, nic takiego. A ty nie sądź bliźniego swego po osobistych "jaśnie wielmożnych", a nieustannie napranych/naćpanych albo trzeźwiejących judzicielach i judaszach.
             Proś o przebaczenie i to na kolanach, bo jak ci człowiek nie przebaczy, to i Bóg wyprze się ciebie w twoją ostatnią godzinę! O!
             • Gość: O! Re: Żadnych "wycieczek" IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.01.11, 15:48
              Jak Ty Fanka zaczynasz już mnie cytować ("O!"), to rzeczywiście z Tobą niewesoło :)
      • Gość: mat120 Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.ztpnet.pl 30.01.11, 16:48
       Autor: Gość: jobrave
       Nie sądzę, żeby Lem czy Romer zajmowali się kretyńskimi prowokacjami na forach.

       Oczywiście, bo prowokacje to specjalność Jobniętych i im podobnych pożytecznych idiotów, którym przed oczyma, niczym białe myszki, biegają miliony polskich szmalcowników i poszukiwaczy żydowskiego złota.:))
       • Gość: O! Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 31.01.11, 14:46
        Bo, Jobnięci w Polsce oraz pozyteczni Idioci maja racę co do żwyzki złota na gieldach światowych !
        O!
        i jeszcze raz O!
        • Gość: aaa Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 31.01.11, 15:17
         No to potrafia w koncu ci cali Ukraincy prosic o wybaczenie czy nie?
         • Gość: O! Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 31.01.11, 20:20
          Polak Potrafi - to i Ukrainiec Potrafi ( nie wspominając Niemca)
          O!
          • Gość: aaa Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 31.01.11, 20:58
           Skoro potrafia, to dlaczego nie poprosza?
           • Gość: O! Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 31.01.11, 21:10
            Proszą ,ale GŁUCHY nie słyszy a ŚLEPY tego nie widzi -O!
            To tak jak mieć pretensje do GARBATEGO że ma PROSTE dzieci ! - dlatego że samemu jest się Garbatym O!
          • Gość: Mykoł Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.ztpnet.pl 31.01.11, 21:54
           My synowie morderców ounowskich, którzy na tej stronie w mojej osobie grasują, musimy znaleźć się wpierw na ławie oskarżonych przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. Nasze zbrodnie. które dokonaliśmy w imię Samostijnej na bezbronnych ludziach nie mogą nie być osądzone. Nie możemy też występować w imieniu narodu ukraińskiego, który gnębiliśmy oraz innych narodów, w tym Czechów, Polaków i Żydów, których eksterminacji dokonywaliśmy. Ten, kto ma krew na rękach nie może być bohaterem i reprezentantem mojego narodu. Nawet jeśli bałamucąc nieświadomy naród zbierzemy nędzne 1 czy 2 mln. podpisów, bezczelnością z mojej strony jest to, że mój sotenny każe mi pisać te bzdury o OUN na polskiej stronie, bo mało mu swojej. Nie jestem w stanie się temu przeciwstawić, więc mogę jedynie przepraszać i pisać dalej. Nie ma dla mnie chyba już ratunku, nie chcę skończyć jak Saddam Husejn. Pomóżcie. Mykoła.
           • tadeusz.4 Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 01.02.11, 03:14
            Gość portalu: Mykoł napisał(a):

            > My synowie morderców ounowskich, którzy na tej stronie w mojej osobie grasują,
            > musimy znaleźć się wpierw na ławie oskarżonych przed Międzynarodowym Trybunałem
            > w Hadze. Nasze zbrodnie. które dokonaliśmy w imię Samostijnej na bezbronnych l
            > udziach nie mogą nie być osądzone.

            Trzeba się zdecydować - albo jesteście synami morderców (i wtedy nie możecie zasiąść na ławie oskrżonych, bo w prawie międzynarodowym dzieci nie odpowiadają za zbrodnie rodziców), albo sami jesteście mordercami z OUN i macie po 90 lat, dziadkowie...

            innych narodów, w tym Czechów, Polaków i Żyd
            > ów, których eksterminacji dokonywaliśmy

            Z tymi Czechami to radzę uważać, bo więcej Ukraińców zginęło z rąk polskich, niż Czechów z rąk ukraińskich - i jeszcze się okaże, że Polacy eksterminowali Ukraińców...

            Ten, kto ma krew na rękach nie może by
            > ć bohaterem i reprezentantem mojego narodu.

            Jakiego twojego narodu? Ounowskich morderców? A to jest taki naród? Coś szwankuje u was logika, towariszcz łże-Mykoła...
            • Gość: Mykoła Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 07:05
             Nie wiem co za Mykoła to pisal - ale napewno nie ten Mykola o ktorym większość forumowiczow ( przyjaciół Mykoły) mysli !
             Jak pisal to napewno CYMBŁMYKOŁ dla celow destrukcyjnych na które dal się nabrać nasz ( mój też )znamienity przyjaciel Tadeusz 4.
             Panie Tadeuszu - nie każdemu Psu na imie "BUREK" zaś kazdy na forum mo.że przybrac sobie imie BUREK !
             Co Do Czechów i SŁowaków to pomimo że był tam system socjalistyczny bardziej srogi w swojej postaci w zyciu codziennym niźli to było w Polsce ( więcej swobody i wolnosci obywatelskiej mieli Polacy niż Czechoslowacy) to nie dokonywano tam czystek na tle etnicznym i narodowosciowym tak jak to miało miejsce w Polsce po II wojnie światowej . Stąd jak Pan wjeżdża na Słowacje -( od Barwinka lub Gorlic i Bardejowa ) to przeważnie przejeżdza Pan przez wioski i misteczka o charakterze i przewadze ludnosci rusińskiej oraz z widoczą ludnościa o cechach romskich ,ponieważ w okresie II wojny Światowej Okupacja Słowacji miala inny charkter niźli Polski i był to tzw. satelitarny sprzymierzeniec III RZESZY .
             Ale historia - to juz przeszlość .Obecnie jest inna sytuacja polityczna i należy jednać nie zaś dzielić spoleczeństwa lub nacje .
             • tadeusz.4 Do analfabety Horbaczka 01.02.11, 10:20
              Myślicie, Horbaczek, że wszyscy są tutaj takim półanalfabetami, jak wy?

              > Jak pisal to napewno CYMBŁMYKOŁ dla celow destrukcyjnych na które dal się nab
              > rać nasz ( mój też )znamienity przyjaciel Tadeusz 4.
              > Panie Tadeuszu - nie każdemu Psu na imie "BUREK" zaś kazdy na forum mo.że prz
              > ybrac sobie imie BUREK !

              Toż napisałem, że to łże-Mykoła. A przyjacielem twoim nie jestem, bo zioniesz nienawiścią i wyzywasz Bogu ducha winnych ludzi (przypomnę tylko sprawę z historykiem, którego zbluzgałeś obrzydliwie za jego obiektywizm i niepoddawanie się szowinizmom - ani polskim, ani ukraińskim, ani australijskim czy jakimś innym). Jesteście chamem, Horbaczek, i jeszcze durniem, ale tamten, podpisujący się jako Mykoł, jest jeszcze głupszy, to fakt - zero logiki w jego poście na to wskazuje.
             • venus99 Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 01.02.11, 12:07

              to nie dokonywano tam czystek na tle etnicznym i narodowosciowym tak jak to miało miejsce w Polsce po II wojnie światowej
              bzdura p.Mykoła.i tam się działo wiele dziwnych rzeczy przy wysiedlaniu niemieckiej ludności z Sudetów.dopiero teraz Czesi zaczynaja ujawniac wiele ciemnych kart ze swojej historii.
              • Gość: Mykola Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 12:19
               Panie venus - Ja piszę z odniesieniem do Rusinow Łemkow i Bojkow zamieszkalych na Słowacji nie zaś Niemcow Sudeckich z którymi rozprawiali się Czesi nie zaś Słowacy .
               Tak więc proszę nie mieszać faktow i zbaczać z tematu .
               Dziś jak Pani wjedzie do słowacji od strony Komańczy odrazu pojawiają się napisy( wielkie plansze) w języku Słowackim oraz ukraińskim z zazczeniem Jesteś u siebie i śmialo mów po swojemu czyli po rusku( min. w urzedach) . Jak na chwile obecna w Polsce czegoś takiego nie widzialem po stronie polskiej choc w 90 % na tym terenie -tj Bieszczad zamieszkiwali do okresu Akcji Wisla przewaznie Łłemkowie i Bojkowie ( ale ich wyludniono i wyeksterminowano nie mniej bardziej a może i bardziej od samych Żydow których też tu nie brakowalo )
               Nie ma co się z tego faktu i z tej prawdy historycznej obrażać . dziś są już inne realia i inaczej należy podchodzić do spraw ludzkich - nie ważne z jakiej sa nacji i jakiego pochodzenia. Uważać nalezy tylko na takich co uważąją że Stalin za malo wymordowal tych ludzi i nalezy dokończyc tego nie dokończonego przez Stalina dziela !
               Maja Myslenie Hitlera az jednoczesnym dzialaniem Stalina a jak wskazujesz prawdę -to bardzo sie obraaja i obrzucają porządnych ludzi wyzwiskami ,wulgaryzmami oraz jadem nienawiści .
               A PO CO - czyz nie mozna spokojnie zyć i pracować a nawet pomiędzy sobą wspólpracować i przyjażżnie egzystowac . MOZNA - lecz widocznie nie w Polsce a szczególbnie tu w Przemyslu ! Niedawno Miedzynarodowa Organizacja Praw Czlowieka zauważyla że Polacy wymagaja u innych i od innych tolerancji wobec siebie zaś nie toleruja -wręcz dyskryminuja innych u siebie . Chynba nie ma do tego nikt zadnych wątpliwości - to widać -słychać i czuć ,choćby na tym forum !
               • Gość: Mykoła Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 12:30
                Mykoła odpisal dla swojego przyjaciela - i brata w wierze Pana tadeusza 4 odpowiedź na jego wulgaryzmy i zarzuty .
                Pytanie do admina forum - gdzie podzial się ten watek z ta odpowiedzą i sugestia do osób ktore ten Wielce szanowny i kulturalny Pan tadeusz 4 obraża celem sporządzenia wniiosku do Prokuratury o podjęcie czynnosci sprawdzających co do prawości zachowania Pana Tadeusza4.
                A może Pan Tadeusz 4 to ta sama osoba - starszy brat w wierze Mykoly -? stąd odpowiedź znikla tj nie zostala opublikowana bo Tadeusz okazuje tu swoje WREDNE OBLICZE ??
                • Gość: Mykola do brata Tadeusza 4 IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 16:17
                 Bracie starszy w wierze Tadeuszu4 ,ponizej dołączam przedruk z odniesieniem do internetowych wypowiedezi godny twojej uwagi jako przedstwiciela RODU CHAMA i to spod Przemysla -O!
                 dot. Obrad Sejmowej Komisji d/s mediow
                 Zespół ma poza obroną wolności słowa także w swoich obowiązkach „przeciwdziałanie wykorzystywania internetu i mediów do prowadzenia agitacji politycznej opartej na szerzeniu nieprawdy i nienawiści”. Będzie też zajmował się oceną możliwości procesowych dochodzenia praw przez osoby i podmioty pomawiane lub zniesławiane w sieci. Ma też oceniać prawne możliwości walki z naruszaniem dóbr osobistych na formach internetowych.
                 Zespół zapomnial dodać, że dzis tez juz funkcjonują przepisy pzwalające nakopać w 4 litery tych co pomawiają lub naruszaja dobra osobiste pomawianych osób. Udowodnił to abp Martyniak jak to nakopal takich "gnojków" co potem ci gnojko-cwaniacy zatrudnili sie z placzem oraz przeprosinami w pracach spolecznych przy opróznianiu Szamba miejskiego na poczet kary nałożonej przez Sąd w Przemyślu .
                 Tak więc Tadziu 4 należy Wybaczać -Przepraszać i jeszcze raz Prosić o Wybaczenie !
                 Przecież Chama ,też można nauczyć kultury - co niniejszym czynię !
                 Serdecznie Tadzia 4 Pozdrawiam !
                 • tadeusz.4 Do świńskiego ryja Mykoły 01.02.11, 17:56
                  > Bracie starszy w wierze Tadeuszu4

                  Nie jestem twoim bratem - ani w wierze, ani w narodowości, kapuśniaku na świńskim ryju.

                  > Przecież Chama ,też można nauczyć kultury - co niniejszym czynię !

                  Horbaczek, nie błaznujcie - jesteście forumowym gó...żercą i tego nie zmienicie. Kto się przezywa, sam się tak nazywa: wyzwaliście ordynarnie historyka, to jest wasz post, Horbaczek:

                  Teraz okazuje sie że okreslenie forumowego historyka zwyklym Chamem i świnia było bardzo trafne ( ryje w Gó...nie innych uważając że smierdzące zas swoje Go..no uważa za pachnidlo podsuwając do zachwycania się tym gó...nem !)

                  forum.gazeta.pl/forum/w,165,117485996,117503336,Re_Bylem_gorszy_od_zwierzecia_Bylem_zolnierzem.html?wv.x=2
                  Jesteście prymitywnym gnojkiem. Miedzy innymi za to wywalili was z waszego związku wyznaniowego, Horbaczek...

                  Ma też oceniać prawne możliwości walki z naruszaniem dó
                  > br osobistych na formach internetowych.

                  Zacznijcie od siebie, Horbaczek, i pomyślcie, ilu ludzi nawyzywaliście ordynarnie na tym forum...
                  • Gość: Mykola Re: Tadzio 4 Strong Cham - IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 18:17
                   Tadziu - starszy bracie w mojej i twojej wierze .To ja Mykola do ciebie z sercem z przyjażnią oraz z drobnym upomnieniem ( jak stoii w Ewangelii )abyś się nawrocil i oddalil swoje CHAMSTWO ( masz to od urodzenia czy tez nableś w tut .podzprzemskiej wsi ) A ty jak ta zwykla świnia rzucasz Gó..nami
                   Oj Tadziu Tadziu - skoro masz problemy z ADAH to lecz się człowieku i Ryj sobie w tej swojej gnojowicy jaką rozrzucasz na tym forum. Nawroć się ,Przebacz i proś o Przebaczenie , poczuj skruchę za swoje lub swoich krewnych winy .
                   Przytul i uściskaj po bratersku Łemka, Bojka ,Austro węgra a nawet i murzyna choćby Żyda i muzulmanina - bo jak sam przyznaleś według siebie że i Chama mozna nauczyć kultury - co nniejszym Tadziu 4 się nauczyleś - Ta cyfra 4 to znaczy że jesteś Cham nie do kwadratu tylko pewnie do czwartej potęgi - A to juz jest TADZIO "STRONG CHAM "-ha ha ha
                   Oj Tadziu -Tadziu weż ksiązeczkę do modlitwy ,a nawet i różaniec oraz Pismo Świete ,pomodl sie ,poczytaj o miłości do bliżniego ,o Cham,stwie Chama i o nawroceniu do Chrystusa a ty dalej walisz przez Wy jakbyś byl w jakiejś Poważnej Czerwonej Partyji lub Czerwonej Orkiestrze . Wkazdym razie cieszę sie że u Tadeusz - też w końcu się coś RUSZA -O!
                   Serdecznie cię bracie pozdrawiam !
                   • Gość: Mykola Re: IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 18:21
                    Sorry Tadziu, trochę mnie poniosło. O!
                    • tadeusz.4 Re: 01.02.11, 18:28
                     Nie jestem twoim bratem w wierze, eksprawosławny duchowny! Nie jesteśmy tego samego wyznania. Zanim zabierzesz się za upominanie innych, sam przestań ryć w gó.wnie swoim świńskim ryjem.
                     • Gość: Mykola Re:Mimo to brat IP: *.przemysl.hypnet.pl 01.02.11, 19:14
                      Chcesz czy nie chcesz ! - nie ważne, czy żeś Prawoslawny ,Katolik,Zyd ,muzulmanin a nawet poganin - uważam i bedę nadal cię uważal za BRATA swojego choć narazie MARNOTRAWNEGO( ale to przejdzie i wkońcu Brat Marnotrawny odnajdzie się tym Prawdziwym Bratem !)
                      Pozdrawiam i po bratersku ściskam !!
                      • tadeusz.4 Won, śmierdzielu z koryta! 01.02.11, 22:54
                       > Pozdrawiam i po bratersku ściskam !!

                       Precz z racicami ubrudzonymi w świńskim gów.nie! Zabierz ryj ode mnie!
                    • fanka_online Re:;))) 01.02.11, 19:46
                     Gość portalu: Mykola napisał(a):

                     > Sorry Tadziu, trochę mnie poniosło. O!


                     Mykoła nie jest żaden Łemko-Bojko, tylko Anglik....a może Szkot?
                     W każdym razie gentleman. O!
               • venus99 Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 01.02.11, 21:53
                jak się napisało to:
                Co Do Czechów i SŁowaków to pomimo że był tam system socjalistyczny bardziej srogi w swojej postaci w zyciu codziennym niźli to było w Polsce ( więcej swobody i wolnosci obywatelskiej mieli Polacy niż Czechoslowacy) to nie dokonywano tam czystek na tle etnicznym i narodowosciowym tak jak to miało miejsce w Polsce po II wojnie światowej.
                to nie należy pisac,że się miesza fakty i zbacza z tematu.
                jak się komuś zarzuca brak tolerancji i dyskryminację(jakieś konkretne przykłady?) to warto najpierw sprawdzić jak ta tolerancja w sotosunku do polskich organizacji,polskich pamiatek i do Polaków wygląda na dzisiejszej Ukrainie.
                • Gość: Tolerancyjny Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... IP: *.przemysl.hypnet.pl 02.02.11, 06:58
                 Venus napisala :
                 > jak się komuś zarzuca brak tolerancji i dyskryminację(jakieś konkretne przykład
                 > y?) to warto najpierw sprawdzić jak ta tolerancja w sotosunku do polskich organ
                 > izacji,polskich pamiatek i do Polaków wygląda na dzisiejszej Ukrainie.
                 Odpowiadam!
                 Ta tolerancja na Ukrainie wobec Polakow jest identyczna jak Polaków wobec Ukraińcow,Litwinow Białorusinow, Niemcow a nawet Zydów w Polsce .
                 Myslę że nawet jest ona ona bardziej wyrafinowana i ukryta w Polsce jak na Ukrainie o czym powiadomili ostatnio Litwini jak też Miedzynarodowa Organizacja Praw Człowieka -ze w Polsce stwierdza się nietolerancję oraz dyskryminację mniejszości nie tylko narodowościowych ale i mniejszościowych czy religijnych . Natomiast Polacy w kwestii tolerancji - KŁAMIĄ i oszukują oponię społeczną .
                 Przecież na tym forum wiele osob uważających sie za czysto rasowo Polakow przejawie typowy rasistowsko szowinistowski nacechowany agresją stosunek do mniejszości narodowych lub religijnych podkreślając że czynia tak bo gdzie tam np. na na Ukrainie, Niemczech ,Bałorusi biją Polaków bo im sie wladza nie podoba . Niedawno Pan Rokita ( zapijaczony) krzyczal w niemieckim smolocie że Niemiec bije Polaka ale zapomnial zaznaczyć że ten Polak zachowal się jak Chamsku wobec Niemca w niemieckim samolocie więc slusznie tego pijaka doprowadzono go do porzadku ( Ornung musi być)
                 Tak więc niczym spojrzysz w oko brata swojego widząc drzazgę wpierw wyciągnij ze swojego oka klodę klub wiele kłód a nawet może cały tartak !
                 Pani Ika i Pan Jobravo juz wiele razy podawali przyklady polskiej kultury , tolerancji, prawdy historycznej bardzo odmiennie przekazywanej przez samych Polakow ( co min. zauważylili Litwini stwierdzając oficjalnie że Polacy klamią w sprawch tolerancji o charakterze mniejszosciowo - narodowościowym z odniesieniem do Litwinow . A skoro do najblizszych Braci Litwinw tak się odnoszą -to dlaczego nie do innych nacji np Ukraińcow czy Biaorusinow.
                 Wiem że w Przemyślu z tą tolerancją i poszanowaniem mniejszości narodowych jest zszczególnie źle, zwlaszcza ze strony ludzi naplywowych do Przemysla czyli nie rodowitych Przemyslakow ( chyba nie muszę przypominać dlaczego i skąd wynika ta nienawiść oraz kto i z jakiego powodu przyciągną to do Przemysla . Napewno nie tutejsi Rusini zamieszkali od wieki -wiekow na tych Podkarpackich terenach ). Jak ktoś zapomniał lub udaje że nie wie o tym, to szanowna pani Ika przypomni - oraz doskonale wyjaśni jak ta tolerancja wyglądala i nadal wgląda Polaka wobec Rusina -też Polaka i obywatela polskiego .
                 Pozdrawiam - Tolerancyjny !
                 • venus99 Re: Żadnych "wycieczek" z Kanady... 02.02.11, 15:36
                  a coś konkretnego masz do powiedzenia oprócz popagandowego bełkotu?
                  • Gość: abba jozef List w sprawie gloryfikacji UPA w szkole w Przemyś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 15:51
                   www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3751
                   List w sprawie gloryfikacji UPA w szkole w Przemyślu 2011-02-02


                   Czy minister Katarzyna Hall będzie miała cywilną odwagę odpowiedzieć i zająć się tym problemem? Przekonamy się o tym wkrótce.

                   Przy okazji, link do 5-minutowego filmu z marszu nacjonalistów ukraińskich z pochodniami, który który 29 stycznia 2011 r. odbył sie we Lwowie. Link zamieścił Wasyl Rasewicz, lwowski historyk.

                   www.youtube.com/watch?v=3yyEwRujBrM&feature=player_embedded
                   Czy nie tak rodził się faszyzm, czy nie tak maszerował do władzy?

                   Wołów, 1 lutego 2011 r.                   Szanowna Pani

                   Minister Edukacji Narodowej

                   Katarzyna Hall                   Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.                   Reprezentuję społeczność rodzin, które bardzo ucierpiały z rąk członków ludobójczych organizacji OUN - UPA. Prywatnie jestem potomkiem ofiar ukraińskiego nacjonalizmu- w 1944 roku zamordowano czworo moich krewnych.

                   15 lipca 2009 roku Sejm RP podjął stosowną uchwałę w tej kwestii. Przywracanie pamięci o ofiarach jest obowiązkiem polskich instytucji państwowych. Chciałbym zwrócić uwagę Pani Minister na bardzo niepokojące zjawisko, które ma miejsce w ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 im. Markiana Szaszkewicza (37-700 Przemyśl, ul. Smolki 10 tel./ fax. (16) 678 53 47 email: zso2@um.przemysl.pl

                   NIP 795-20-37-907 REGON 6500890051)

                   Na stronie internetowej tej szkoły www.szaszk.edu.pl/viewpage.php?page_id=28

                   znalazł się wykaz uroczystości i świąt obchodzonych w trakcie roku szkolnego. Pomińmy taką ciekawostkę, że szkoła nie obchodzi rocznicy rozpoczęcia II Wojny Światowej i napaści Niemiec na Polskę 1 września, ograniczając się do obchodów rocznicy napaści ZSRR na Polskę 17 września. Skoro uważają, że 1 września tragedii nie było, to ich sprawa.

                   Natomiast nie mogę przejść obojętnie wobec następującego zapisu w grafiku szkolnych uroczystości:

                   "Dzień Nauczyciela Święto Pokrowy- udział młodzieży we mszy w katedrze gr. kat. oraz wyjazd młodzieży na mogiły do Pikulic - Dzień Ukraińskiej Armii 14.10.2010"

                   Z zapisu wynika jednoznacznie, że 14 października młodzież szkolna w Przemyślu na polecenie nauczycieli obchodzi święto Armii Ukraińskiej.

                   Sprawdziłem w oficjalnym wykazie świąt państwowych Ukrainy - nie ma tam takiego święta. "Święta państwowe i religijne Ukrainy:

                   Nowy Rok - 1 stycznia (najbardziej popularne święto)

                   Boże Narodzenie - 7 stycznia

                   Międzynarodowy Dzień Kobiet - 8 marca

                   Wielkanoc - święto ruchome

                   Święto pracy - 1 maja

                   Dzień Zwycięstwa - 9 maja

                   Dzień Świętej Trójcy - 15 czerwca

                   Dzień Konstytucji - 28 czerwca

                   Dzień Niepodległości - 24 sierpnia"

                   Na wszelki wypadek sprawdziłem oficjalny wykaz innych dni upamiętnianych oficjalnie w państwie ukraińskim, jest ich bardzo dużo - wynotowałem tylko te, które są związane z wojskowością i obronnością:

                   23 lutego - Dzień Obrońcy Ojczyzny

                   25 marca - Dzień Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

                   26 marca - Dzień Wojsk Wewnętrznych MSW Ukrainy

                   28 maja - Dzień Żołnierza Straży Granicznej

                   29 maja - Dzień Żołnierza Sił Pokojowych ONZ

                   5 lipca - Dzień Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Ukrainy

                   1 sierpnia - Dzień Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy

                   8 sierpnia - Dzień Związku Żołnierzy

                   22 września - Dzień Partyzanckiej Sławy

                   14 października - Dzień Ukraińskiego Kozactwa

                   3 listopada - Dzień Wojsk Rakietowych i Artylerii Ukrainy

                   6 grudnia - Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy

                   10 grudnia - Dzień Wojsk Lądowych Ukrainy

                   Według informacji uzyskanych z Ambasady Ukraińskiej Dniem Święta dla Ukraińskiej Armii jest 6 grudnia - Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy. Natomiast świętem wszystkich żołnierzy, nie tylko aktualnie pełniących służbę, ale i weteranów jest 23 lutego - Dzień Obrońcy Ojczyzny.

                   Powstaje zatem pytanie, jakiej to "Armii" święto jest propagowane przez kierownictwo Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Przemyślu, bo na pewno nie święto ukraińskich sił zbrojnych.

                   Niestety, wszystko wskazuje na to, że chodzi o ludobójczą bojówkę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, tak zwaną Ukraińską Powstańczą Armię, która wymordowała z nieznanym wcześniej barbarzyńskim okrucieństwem, według różnych szacunków, co najmniej 130 000 bezbronnej ludności narodowości polskiej, a oprócz tego dziesiątki tysięcy osób narodowości ukraińskiej, ormiańskiej, żydowskiej, czeskiej, romskiej, rosyjskiej.

                   Tak się bowiem składa, że ukraińscy nacjonaliści uznali za dzień utworzenia swojego zbrojnego ugrupowania właśnie 14 października 1942 roku. Wyjazdy młodzieży do Pikulic, gdzie w szczególny sposób oddawany jest hołd członkom tzw. UPA poległym podczas napadów na Birczę, potwierdzają to. W Pikulicach po I wojnie światowej znajdował się obóz internowanych żołnierzy armii URL. Po obozie pozostał Ukraiński Cmentarz Wojenny w Pikulicach. Podczas uroczystego pochówku 7 lipca 2000 r. spoczęły tutaj także kości upowców odnalezione i ekshumowane na koszt państwa polskiego w Birczy i Lisznej (mieszkańcy tychże okolic, pamiętający terror UPA wobec ludności polskiej, nie zgodzili się na pochowanie „banderowców” na miejscowych cmentarzach).

                   (Uwaga na marginesie - państwo polskie równocześnie odmawia realizacji wniosków polskich obywateli o chrześcijański pogrzeb ofiar banderowskiego ludobójstwa, uzasadniając to brakiem środków finansowych. Na ekshumacje niedoszłych oprawców ludności polskiej Birczy środki znaleziono.) Tamtejsze grono nauczycielskie doprowadza do sytuacji, że ukraińska młodzież szkolna -obywatele polskiego państwa - oddaje hołd członkom ludobójczej organizacji, która wyrokiem polskiego Sądu została uznana za zbrodniczą i których zbrodnie potępione zostały specjalną uchwałą Sejmu z 15 lipca 2009 roku. Propagowanie ideologii faszystowskiej i komunistycznej, pochwalanie sprawców zbrodni ludobójstwa jest w Polsce prawnie zabronione. Uważam, że doszło zatem do popełnienia przestępstwa lecz najpierw informuję o tym Panią Minister- choć inne działania również wchodzą w grę. Jestem przekonany, że z faktu tego zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

                   Z poważaniem                   Henryk Bajewicz

                   Stowarzyszenie Kresowe „Podkamień”

                   Prezes Zarządu                   Przedstawioną powyżej sprawę zgłosiłem również przy pomocy formularza zgłoszeniowego na Waszej stronie internetowej.                   Ministerstwo Edukacji Narodowej

                   al. J. Ch. Szucha 25,

                   00-918 Warszawa
                   • Gość: historyk Re: List w sprawie gloryfikacji UPA w szkole w Pr IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.11, 16:03
                    Z przykrością zauważam, że Pan Henryk Bajewicz jest analfabetą. Nie rozumie bowiem tekstu pisanego, w dodatku cytowanego ...przez samego siebie:

                    "14 października - Dzień Ukraińskiego Kozactwa"

                    I już wiadomo, jakie wojsko jest czczone przez młodzież z "Szaszkiewiczówki". Być może p. Bajewiczowi bliższy jest Dzień Obrońcy Ojczyzny z 23 lutego - święto ustanowione na pamiątkę powstania Armii Czerwonej, ale ja na przykład już wolę Kozaków od krasnoarmiejców...
                    • venus99 Re: List w sprawie gloryfikacji UPA w szkole w Pr 03.02.11, 17:02
                     to dziwne ale na stronie szkoły nie zauważyłem,że 14 października dotyczy Ukraińskiego Kozactwa.czasami historyku warto uważnie czytać i rozumieć co się czyta.
                     • Gość: historyk Re: List w sprawie gloryfikacji UPA w szkole w Pr IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.11, 20:45
                      venus99 napisał:

                      > to dziwne ale na stronie szkoły nie zauważyłem,że 14 października dotyczy Ukrai
                      > ńskiego Kozactwa.czasami historyku warto uważnie czytać i rozumieć co się czyta

                      A Pan rozumie poniższy tekst, czy będzie Pan dalej udawał analfabetę?

                      Jednym z największych jesiennych świąt kalendarza ukraińskiego jest Pokrowa (14 października). O pochodzeniu tego święta legenda mówi tak: w roku 903 wojsko Saracenów napadło na Cesarstwo Bizantyjskie i otoczyło Konstantynopol. Miasto znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Podczas jednej z mszy w cerkwi włacherskiej ludziom proszącym Matkę Boską o ratunek, ukazała się Przenajświętsza Maria, zdjęła nakrycie głowy i ukryła pod nim wszystkich modlących się wraz z całym miastem. Wkrótce wojsko Saracenów zostało zwyciężone. Na pamiątkę tego wydarzenia cerkiew prawosławna obchodzi święto Pokrowy (dosłownie znaczy „ukrycie, ukrywanie”). Obraz Matki Bożej Pokrowskiej zawsze był symbolem Ukrainy, szczególnie szanowanym przez Kozaków, którzy właśnie przed nim składali swoje przysięgi. Z wielką niecierpliwością na święto Pokrowy czekają dziewczęta, ponieważ po tym święcie zaczyna się czas wesel. Tym, które jeszcze nie znalazły swej drugiej połówki, zaleca się modlitwy do św. Pokrowy: „Pokrówko, Pokrówko, ukryj moją główkę”.

                      www.scenamysli.eu/artykuly.php?id=250&dzial=3&lang=PL&s=3

                      Dzień Nauczyciela Święto Pokrowy- udział młodzieży we mszy w katedrze gr-kat. oraz wyjazd młodzieży na mogiły do Pikulic - Dzień Ukraińskiej Armii

                      www.szaszk.edu.pl/viewpage.php?page_id=28
                   • venus99 Re: List w sprawie gloryfikacji UPA w szkole w Pr 03.02.11, 16:59
                    to rzeczywiscie wyjatkowy skandal.ta szkoła to chyba siedlisko ukraińskich nacjonalistów,wielbicieli upowskich bandytów.fakt,że coś takiego może egzystowac na polskiej ziemi najlepiej świadczy o naszej tolerancji i nieprawdopodobnej cierpliwosci.
  • Gość: Ika Prawo wzajemności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 10:25
   Trzeba się głęboko zastanowić z niszczeniem pamiątek legalnych czy też nielegalnych mniejszości narodowych w naszym kraju.To nic dobrego.
   Zawsze trzeba się liczyć z faktami wzajemności w działaniu kraju sąsiedniego.

   We Lwowie do głosu doszła partia o podobnej orientacji jak nasze PiS tylko skladająca się z ludzi młodych i bardziej agresywnej w czynach.
   Jak my zaczniemy zadymę z Ukraińcami to oni ją napewno dokończą.

   Przykro by nam było jak po przyjeździe do Lwowa z polskich pamiątek pozostał by tylko pomnik Mickiewicza-uznany zresztą tam za poetę słowiańszczyzny.
   Tak,że chłopcy do roboty -odzew będzie prawdopodobnie bardziej dla nas bolesny.
   Tylko mi wtedy nie płakać,że znowu nas skrzywdzili .
   • gate.of.delirium Dziś IKA broni pomnika... 02.02.11, 10:45
    Chyba za późno na porady, mleko się rozlało już wieki temu...
    • Gość: Ika Trudna sztuka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 10:50
     Widzę,że piszesz.Sam zapewne nie wiesz co piszesz.
     • Gość: Tolerancyjny Re: Trudna sztuka IP: *.przemysl.hypnet.pl 02.02.11, 16:00
      Pani Iko -zapewne wie Pani ale myslę że należy przypomnieć dla niektorych forumowiczow jak pisal Mickiewicz "LITWO OJCZYZNO MOJA , TY JESTEŚ ......"
      Ciekawe czy tego Litwina w Polsce uznają za Polaka czy też za kogoś innego pokroju Rusina ( pytanie może ktoś podpowie w jakiej swiatyni byl ochrzczonym ten polski -może litewski Wieszcz ,bo biografowie opisuja i podają metnie ten doniosly sakrament i jego okoliczności ....)
      Co do Moniuszki ( Moniuszko ) czy Kosciuszki ( Kościuszko) lub Matejki (Matejko) lub nawet Miłosza oraz Pilsudskiego itd ,juz nie podnoszę swojego tolerancyjnego glosu ,bo i tak będą grzmieć ,że to nie prawda -a to Prawda ,dla wielu bardzo rozczarowująca i przykra -ale prawda !
      • venus99 Re: Trudna sztuka 03.02.11, 17:08
       nie piszemy:przypomnieć dla niektórych...".warto uczyć się języka polskiego.
       a kiedy Kara Mustafa był wielkim wodzem Krzyżaków to też używano tych wyświechtanych,
       kłamliwych argumentów.
     • Gość: pysio Re: Trudna sztuka IP: *.alfaks.com 02.02.11, 16:05
      Ja jako szary obywatel Przemyśla pragnę podziękować panu Bajewiczowi za to co robi i życzę mu wytrwałości na tej drodze bo to jedyna droga do poprawy stosunków z Ukrainą! Deklaruję też chęć aktywnego włączenia się do działań anty banderowskich i zwalczających idee propagujące ukraiński nacjonalizm.
      • Gość: dark Pawka Morozow IP: *.aster.pl 02.02.11, 16:39
       Działania zacznij od zwalczania rodziców i dalszej rodziny.
       • Gość: pysio Re: Pawka Morozow IP: *.alfaks.com 02.02.11, 18:04
        No dobrze dark ze się ujawniasz! Jak na upowca przystało to chyba nie jesteś pełnym i stuprocentowym bo nie przestrzegasz bezwględnie dekalogu a to już coś! A tak na marginesie to się spodziewałem że mój post jest prowokacyjny i wystarczy uderzyć przysłowiowo w stół. Mam nadzieję że twoi tryzubowi kumple też nie będą milczeć?
        • Gość: dark Re: Pawka Morozow IP: *.aster.pl 02.02.11, 18:27
         Jak sam napisałeś, nie jestem pełnym i stuprocentowym, bo nie przestrzegam bezwzględnie dekalogu.
         • Gość: pysio Re: Pawka Morozow IP: *.alfaks.com 02.02.11, 18:39
          Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś? Chodzi o dekalog ukraińskiego nacjonalisty a nie ten dla ludzi. To on nakazuje dokuczać Polakom i innym nacjom przy każdej okazji i bezwzglednie sie tajniaczyć a ty jeden punkt przestrzegłeś /dokuczanie/ a drugi złamałeś /brak tajniaczenia/. O sprawie rozmawiaj z kim trzeba a nie z kim można!
          • Gość: dark Re: Pawka Morozow IP: *.aster.pl 02.02.11, 18:53
           Aaa, to nie zrozumiałem. Myślałem "o tym dla ludzi".
          • Gość: jobrave Re: Pawka Morozow IP: *.range109-157.btcentralplus.com 02.02.11, 19:00
           "Polski patriota" i "kresowiak" Mat nie może się doczekać pomnika UPA pod Chryszczatą, a pan Bajewicz, chce, żeby młodzież ukraińska obchodziła święto Ukraińskiej Powstańczej Armii (tak jakby współczesne państwo ukraińskie nie miało sił zbrojnych). "Depozytariusze prawdy i pamięci" znów zrobili z siebie debili.
           • Gość: mat120 Polska w/g Jobniętych? IP: *.ztpnet.pl 02.02.11, 22:25
            Polski, pożyteczny idiota "Jobrave" nie rozumie, iż paradoksem jest to, że państwo polskie ściga wykonawców prawomocnej, wydanej przez siebie decyzji o likwidacji nielegalnego pomnika upowskich bandziorów, nie robi natomiast nic by odnaleźć i przykładnie ukarać sprawców jego postawienia, czyli ewidentnego złamania prawa.

     • venus99 Re: Trudna sztuka 03.02.11, 17:05
      o to samo podejrzewam ciebie ale może raczej wiesz co piszesz- ku zadowoleniu ukraińskich nacjonalistów i bękartów po Banderze.
   • Gość: mat120 Re: Prawo wzajemności IP: *.ztpnet.pl 02.02.11, 23:04
    Gość portalu: Ika napisał(a):
    Trzeba się głęboko zastanowić z niszczeniem pamiątek legalnych czy też nielegalnych mniejszości narodowych w naszym kraju.To nic dobrego.
    Zawsze trzeba się liczyć z faktami wzajemności w działaniu kraju sąsiedniego.

    Droga Iko, gdyby w Izraelu, jakimś cudem, mniejszość niemiecka, utożsamiająca się z nazistami, wybudowała pomnik żydożercy Juliusa Streichera też napisałabyś to samo?
    • Gość: jobrave Re: Prawo wzajemności IP: *.range109-157.btcentralplus.com 03.02.11, 02:49
     "Symboliczna jest tu jeszcze inna sytuacja. W ubiegłym roku banderowcy w Bieszczadach postawili nielegalnie pomnik UPA. Nadzór budowlany kazał go rozebrać. Polecenie nie zostało wykonane! Pomnik zniszczyli więc nieznani sprawcy. Wobec czego polska (!) prokuratura wszczęła śledztwo, mające znaleźć winnych zniszczenia nielegalnego, w dodatku gloryfikującego zbrodniczą organizację pomnika! W odwecie z kolei deputowani lwowskiej rady obwodowej grożą usunięciem kamiennej rzeźby Szczerbca na Cmentarzu Orląt."
     Tak napisał Isakiewicz - Zaleski w 2009 na swoim blogu zalinkowanym przez Mata.

     Gdybym był idiotą - co był łaskaw przypisać mi Mat(ołek), to rozumowałbym tak jak on, tzn.: jeśli polska prokuratura bada sprawę zniszczenia upowskiego upamiętnienia i poszukuje sprawców, którzy rozpiździli pomnik ku czci ukraińskich zbrodniarzy, to znaczy, że jest ona upowską agenturą. Mat(ołek) uważa, że gdyby prokuratorzy byli prawdziwymi Polakami, to umorzyliby sprawę, lub w ogóle nie wszczynaliby postępowania.
     Takie rozumowanie u niego wcale mnie nie dziwi, Mat(ołek) niemal w każdym poście daje dowody swojego matołectwa. Gdyby nim nie był, wiedziałby, że prokuratura stanęła na gruncie prawa. Wszczęła postępowanie, ponieważ rozbiórka nielegalnego obiektu może być prowadzona jedynie pod nadzorem właściwego organu - w tym przypadku nadzoru budowlanego. Tu pozwolę sobie na pewien przykład, żeby do forumowych matołków dotarło, to, o czym piszę. Oto policja otrzymała sygnał, że Józka na melinie, stoi w kącie 100 butelek przemyconej wódki, którą Józek handluje. Handel alkoholem bez koncesji, a na dodatek bez polskich znaków akcyzy jest - jak wiadomo - prawnie zakazany. Z niewiadomych jednak przyczyn policja nie kwapi się do wjazdu na metę, aresztowania Józka i konfiskaty nielegalnego towaru. Ale na tym samym piętrze, co Józek mieszka Mietek. To zupełnie inny człowiek, żyjący z uczciwej pracy, niepijący alkoholu i drażni go to, że Józek bezkarnie prowadzi działalność przestępczą. Rozeźlony nierychliwością organów ścigania wpada pewnego dnia do Józka i rozkur.wia mu w drobny mak cały towar. Mietek zostaje zatrzymany i ukarany. Dlaczego? Ano dlatego, że popełnił co najmniej dwa czyny karalne - naruszył mir domowy, dokonał zniszczenia czegoś co mogło stanowić materiał dowodowy w postępowaniu przeciwko Józkowi, ale przede wszystkim Mietek nie miał uprawnień do podejmowania czynności,które przysługują wyłącznie organom do tego powołanym. Nieco innym, ale też dobrym przykładem byłoby okradnięcie złodzieja. Kradzież, jest przestępstwem, bez względu na to kogo się okrada. I kontynuując: pomnik rozdupczono bez nadzoru, czyli nielegalnie. Ponadto prokuratura, o ile pamiętam rozważała też możliwość legalizacji, podkreślam "rozważała możliwość", nie: "chciała zalegalizować". Istnieje bowiem w prawie budowlanym przepis dający taką możliwość. Nie jestem pewien, ale zdaje się wnioskował o to Związek Ukraińców w Polsce. Tak więc prokuratura, której obowiązkiem jest stać na straży przestrzegania prawa, nie mogła tego prawa łamać. Oczywiście Mat(oł) uważa, że organy ścigania winny kierować się resentymentami. Ale powiadam: u idiotów nie dziwi mnie nic, natomiast, nie mogę pojąć zachowania osoby duchownej, mam tu na myśli ks. Isakiewicza-Zaleskiego, że tak nakręca tych swoich głupoli? Nie kwestionuję oczywiście jego zasług w robieniu rzeczy również i dobrych - dokumentowania zbrodni UPA, prób dotarcia do różnych środowisk na Ukrainie w celu ukazania ogromu nacjonalistycznego bestialstwa (i niech to robi nadal), ale po co ogłupiać tych biednych idiotów, którymi się otacza?
     • Gość: Krzyzowiec Re: Prawo wzajemności IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.02.11, 08:33
      Pytanie -czy o ile postwionoby tam krzyż rytu lacińskiego z podporką dolna ustawioną poziomo - to byłaby to normalność czy też nielegalność tego monumentu . Uważam że normalność i legalnośc w rozumowaniu przeciętnego Polaka
      Lecz ,o ile postawiono by tam taki sam krzyż lecz z podpórka dolną lekko skośną wówczas w pojeciu Polaka była by to szowinistyczna nacjonalistyczna symbolika godna potepienia zbrodni UPA( a przecież UPA nie zamordowało Chrystusa ) w rozumowaniu tego samego Polaka
      OT-takie polskie rozumowanie bez rozumu -o czym min. pisze Pan Jobravo
      • solist Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 10:33
       Ale jaja! A ja kim jestem: antypolakiem, antyukraińcem, antykatolikiem, czy kimś innym - będąc na Chryszczatej zawsze chce mi się lać i z pełnym namaszczeniem to robię?
       • gate.of.delirium Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 10:43
        solist napisał:

        > Ale jaja! A ja kim jestem: antypolakiem, antyukraińcem, antykatolikiem, czy kim
        > ś innym - będąc na Chryszczatej zawsze chce mi się lać i z pełnym namaszczeniem
        > to robię?
        Obszczygórkiem, lejwodą ??
        • solist Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 11:05
         A ja myślałem, że ten skośny "poziom" w krzyżu to dlatego, że turyści lejąc, jedną ręką trzymają fiuta, a drugą "poziom" od krzyża, ale tylko z jednej strony? Dlatego się skrzywił. Prawdopodobne jest, że gdyby ruch pieszy został zrównoważony z drugiej strony to stopień wykrzywienia "poziomu" w jedną stronę, byłby równoważony stopniem wykrzywienia "poziomu" w stronę drugą. Zatem może nie byłoby konfliktu? Kto by pomyślał, że potrzeba odlania się na Chryszczatej spowoduje konflikt polsko-ukraiński?
         • Gość: pysio Re: Prawo wzajemności IP: *.alfaks.com 03.02.11, 14:27
          Każdy obywatel polski jest zobowiązany prawnie do przestrzegania ładu i porządku w kraju. Gdy ktoś świadomie zaniecha działań powodujących ustąpienie zagrożenia może być pociągnięty. Otóż taki pomnik jest zarzewiem i nawoływaniem i każdy Polak ma obowiązek go zniszczyć!!! Spełnianie obowiązku przez odlewanie to stanowczo za mało choć może to być okoliczność łagodząca!
          • Gość: O! Re: Prawo wzajemności IP: *.przemysl.hypnet.pl 03.02.11, 14:36
           A jak lejecie to walcie odrazu w pory bez ich ściagania - będzie wtedy cieplej i dość miękko wysiadywać na tym skalnym pagórku !- i nawet Wilka nie złapiecie -O!
           • solist Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 14:49
            To już się nawet spokojnie odlać nie można?
           • gate.of.delirium Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 14:51
            Gość portalu: O! napisał(a):

            > A jak lejecie to walcie odrazu w pory bez ich ściagania - będzie wtedy cieple
            > j i dość miękko wysiadywać na tym skalnym pagórku !- i nawet Wilka nie złapieci
            > e -O!
            To rejestrowany patent CK-Łemko-Bojko-Austro-Węgierski ?
            • solist Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 14:57
             Jeżeli z lania jest konflikt narodowościowy to po nawaleniu będzie wojna nuklearna. Ja pinkolę, co to się porobiło, panie!
     • Gość: mat120 Re: Prawo wzajemności IP: *.ztpnet.pl 05.02.11, 22:41
      Gość portalu: jobrave napisał(a)
      Gdybym był idiotą -...

      Tryb przypuszczający w Twoim przypadku jest całkowicie zbędny. Niezbędna za to jest odrobina choćby znajomości prawa, w którym istnieje instytucja zwana małą szkodliwością społeczną czynu co może stanowić o odmowie wszczęcia lub umorzeniu postępowania. Nie takie rzeczy umarzano. Małej szkodliwości w tym przypadku nie trzeba chyba specjalnie uzasadniać. Można mówić nawet o dużych korzyściach dla Skarbu Państwa, który zaoszczędził mnóstwo pieniędzy.
      Porównanie "pomnika" z józiową meliną może i trafne; jedno i drugie nielegalne. Dalej to już jednak insynuujesz, że polskie organy ścigania to przestępcy.:) O ile bowiem w przypadku pomnika władze zareagowały i wydały decyzję o jego likwidacji, to w hipotetycznym przypadku Józia meliniarza prawdopodobnie musiałyby być z nim w zmowie nie reagując w ogóle na sygnały płynące od Mietka. Sam przyznasz, że PO-wskiej Rzeczpospolitej jest to niemożliwe.:)
      Przykład "okradnięcia" złodzieja zupełnie niedorzeczny. Bo jeśli sam odbieram złodziejowi skradzione mi mienie to popełniam przestępstwo? A jeśli okrada go ktoś inny to zgłasza on na policję kradzież skradzionych wcześniej przez siebie rzeczy?

      A jeśli zwykły obywatel sam unieszkodliwia wielokrotnego mordercę, bo organy ścigania, mimo że znają jego miejsce pobytu nie reagują, dopuszczając do kolejnych morderstw? To co wtedy? Też popełnia przestępstwo?

      Jak to jest? Prokuratura znając fakt popełnienia przestępstwa nie reaguje, natomiast prowadzi energiczne postępowanie gdy dochodzi do usunięcia skutków tegoż przestępstwa w "czynie społecznym"? Czy tak ma wyglądać Rzeczpospolita w/g debilnych jobniętych?


   • venus99 Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 17:04
    i dlatego należy tolerować na terytorium Polski gloryfikację upowskich band i upowskich bandytów-morderców tysięcy polskich obywateli.to zaiste przykład wyjatkowej wrażliwości narodowej.
    • Gość: jobrave Re: Prawo wzajemności IP: *.range109-157.btcentralplus.com 03.02.11, 17:59
     venus99 napisał:

     > i dlatego należy tolerować na terytorium Polski gloryfikację upowskich band i u
     > powskich bandytów-morderców tysięcy polskich obywateli.to zaiste przykład wyjat
     > kowej wrażliwości narodowej.

     No dobrze, ale kto mówi, że należy tolerować?
     • venus99 Re: Prawo wzajemności 03.02.11, 20:44
      W sposób prowokacyjny,nielegalny podejmowane są systematyczne próby upamiętnienia bandyckiej działalności UPA i członków tej organizacji.działania mające na celu poszanowanie prawa (problem uczuć pozostawiam do oddzielnego omówienia) komentowane są przez sympatyków ukrainskiego nacjonalizmu i UPA jako wroga działalność i dowód nietolerancji.
      • Gość: jobrave Re: Prawo wzajemności IP: *.range109-157.btcentralplus.com 03.02.11, 22:20
       Prawdę mówiąc nie zauważyłem tu żadnych sympatyków ukraińskiego nacjonalizmu, jak i nikogo, kto podejmowałby jakieś działania mające na celu "upamiętnianie bandyckiej działalności UPA", być może nieuważnie czytałem, albo nie potrafię czytać między wierszami.
       Czytając wypowiedzi pochodzące od samozwańczych prawdziwych Polaków, patriotów, większość zresztą utrzymanych w tonie histerycznym, mam wrażenie, że nie chodzi tu o żadną prawdę, tylko pastwienie się nad osobami, które tej histerii już nie chcą. Dowodem na to, jest chociażby, zachowanie się założyciela wątku, który bardzo się oburzał niegdyś z powodu obelisku i krzyży na Chryszczatej. Obelisk i krzyże zniknęły, czyli zniknął problem, który go uwierał, ale on ma kolejny problem, taki mianowicie, że choć ich nie ma to jednak były. Dla normalnych ludzi, jeśli coś było i nie ma, to znaczy, że nie ma. Jeśli komuś się chciało jeść. Czy normalny człowiek, jeśli złamie nogę, będzie tęsknił do kolejnego złamania, po wyleczeniu? Dyskusja o przeszłości jest zasadna jedynie wtedy,kiedy ta przeszłość w jakiś sposób wpływa na współczesne relacje między narodami. Widzę zasadność dyskusji o realnych problemach, o tym, czy możliwe jest np. znalezienie jakiegoś "złotego środka" w stosunkach polsko-ukraińskich. Ja uważam, że tak, ale to kwestia zapewne kolejnych 20 lat, kiedy z tego świata odejdą ci, którzy - po jednej i po drugiej stronie - zbijają kapitał polityczny i ci, którzy dają się im manipulować. Dla następnego pokolenia będzie jedno z wielu przeszłych wydarzeń, tak jak najazdy Tatarów, czy wojna polsko- szwedzka. Czy ktoś dzisiaj domaga się od Tatarów, czy Szwedów przeprosin?
       • solist Re: Prawo wzajemności 04.02.11, 08:34
        "kto podejmowałby jakieś działania mające na celu "upamiętnianie bandyckiej działalności UPA""

        Obiecuję, że już nigdy nie będę sikać pod krzyżem, a tym bardziej podpierać się na poziomej belce, coby znowu nie zrobić jakiejś zadymy. Ale na Pryszczatą dalej będę chodzić, bo to fajna góra z jeziorkami jest, a jak jakiegoś obszczymórka tam zobaczę to zaraz opier.dolę, żeby nie było więcej konfliktów polsko-ukraińskich. I gwarantuję, że tak samo sikają Ukrańcy jak i Polacy, a Ukrainki wcale nie mają czarnego podniebienia, ani ci.pki w poprzek. I tak samo bóg ma w du.pie Ukraińców jak i Polaków, a Ruscy i Hamymerykanie wykorzystają i jednych i drugich do swoich brudnych celów. Mówią też, że premierzy ukraińscy znają hymn narodowy w przeciwieństwie do niektórych polskich patriotów. Ale nie będę już sikał pod krzyżem, a tym bardziej podpierać się na poziomej belce ...
  • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.11, 09:12
   Każdy naród ma swoich bohaterów.
   W konfliktach polsko-ukraińskich też to występuje.
   W zajadłości i sianiu nienawieści jednak jesteśmy znacznie lepsi od Ukraińców.
   My Polacy mamy cmentarze Polaków poległych w wojnach polsko-ukraińskich i symbole tegoż upamiętnienia na Ukrainie.Największy i najpiękniejszy to Cmentarz Orląt Lwowskich.
   O dziwo zadnemu Ukraińcowi do głowy by nie przyszło na tym cmentarzu czy też podobnych dewastować nagrobki czy też pomniki chwały Żołnierza i młodzieży poległej w walce właśnie z Ukraińcami.
   My zaś jak prawdziwy "Patrioci" niszczymy wszystko co dla Ukraińców znaczy dokładnie to samo lecz tyczy Ukraińców,którzy walczyli z Polakami i też polegli.

   Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego tak jest.

   • solist Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 10:50
    Cmentarz Orląt był dewastowany. I to niejednokrotnie
   • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 04.02.11, 10:55
    Gdybyś znała prawdę o cmentarzu łyczakowskim to nie pieprzyła byś propagandowych głupot a tak komu sie będzie chciało dyskutować z kimś o takiej mentalności? Pierwszy raz w życiu słyszę by ktoś twierdził że ukraińcy dbali o ten cmentarz. Ich zasługą jest jedynie to że nie zaorali terenu jak to mieli w zwyczaju robić w miejscach gdzie wymordowano miejscową ludność lub zmuszono do "dobrowolnej repatriacji".
    • Gość: Obiektywny Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.przemysl.hypnet.pl 04.02.11, 12:32
     Pan Pysio na tym forum ,niedawno bardzo ubolewl na tym że Stalin nie dokończył mordowania Ukraińców w Polsce ( dotyczyło Łemków i Bojków) Z ironią zaznaczył że należaloby tego dzieła dokończyć czyli całkowicie wymordować tych ludzi ,których jak ocenil został na tym terenie ok. 5 tysięcy .
     Patrzcie - jaki tolerancyjny Pan i ile ma do powiedzenia w czystkach etnicznych i na tle rasowym .
     Widać i czuć że to rasowy BOLSZEWIK !
     Pani Ika zawsze pisal prawdę ,potwierdzając to stosowna wiedzą i faktami czyli dowodami historycznymi .
     Nie pomniejszacie więc jej autorytetu bo znacznie nie dorównujecie jej inteligencją oraz wiedzą!
     • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 16:32
      pani Ika kłamie i nie ma co o tym dyskutować.odkąd to Łemkowie i Bojkowie są Ukraińcami?wielokrotnie pisano na tym forum też,że biedni Łemkowie i Bojkowie zostali wysiedleni a przecież oni nic z Ukraińcami nie mają wspólnego.więc jak to jest?
    • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.11, 14:03
     Wyobraź sobie ,że znam całą prawdę o cmentarzu Orląt.
     Może chcesz aktualną fotografię cmentarza.Bardzo ładnie utrzymany.
     Zatem nawet w tak podstawowej dziedzinie posiadasz wiedzy mniej niż zero
     • gate.of.delirium Zaprawdę IKA zna całą prawdę ? 04.02.11, 14:21
      Gość portalu: Ika napisał(a):

      > Wyobraź sobie ,że znam całą prawdę o cmentarzu Orląt.

      Zawsze mi się zdawało, iż całą prawdę zna tylko Najwyższy, ale... spróbujmy. Może napisz IKA jak wyglądała rozmowa na temat Cmentarza Orląt prezydentów, Wałęsy i Krawczuka w 1993 roku ?
     • Gość: aaa Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 04.02.11, 14:39
      No prosze, kolejne klamstwo Iki. Ktore to juz- moze ktos policzy?
      • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 04.02.11, 15:30
       to że teraz ładnie wygląda nie jest na pewno zasługą ukraińców! A ty swoja ciemnotę wciskaj tym którzy są tak niezdolni do samokrytyki że graniczy to z imbecylizmem. To co prezentujesz może znalazło aplauz na ukrainie ale nie z nami takie numery. Jeśli zostałaś wysłana do przetestowania czy neo banderowska propaganda ma szanse w Polsce to już powinnaś wyciągnąć wnioski i postąpić tak jak wielu twoich poprzedników!
     • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 16:34
      owszem,bardzo ładnie utrzymany.dzieki wieloletnie odbudowie po totalnym zniszczeniu.i nie zapominajmy o fakcie,że do dzisiejszego dnia Ukraińcy nie zgadzają się na odbudowę cmentarza w jego historycznej wersji.nawet po latach boją się prawdy.
      nie kłam!
   • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 16:29
    to jest zdumiewająca wypowiedź.warto ją zapamietać.
    opowiadanie o tym,że cmentarza Orląt nigdy żadnemu Ukraińcowi nie przyszło do głowy dewastować pokazuje natychmiast stan wiedzy i świadomość autorki.
    świete miejsce-cmentarz Orląt został dokumentnie zrujnowany,zniszczono wszystko,zamieniono cmantarz na wysypisko smieci.więc NIE KŁAM.na murach polskiej szkoły w Lwowie umieszczono tablicę ku czci bandyty i mordercy tysięcy Polaków.na cmentarzu strzelców siczowych postawiono ukraińskim jednostkom wojskowym-sojusznikom Hitlera pomnik,zapomniano tylko napisać,że niektóre jednostki miały w swojej nazwie 2 literki-SS.zapomniano?
    i nie stawiaj na jednej szali bandytów mordujących w wyjatkowo bestialski sposób kobiety,dzieci,starców z tymi którzy tej ludności bezbronnej przed dziczą bronili.
    • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.11, 17:59
     Jak miło się czyta.Sfora wie co nieco o cmentarzu Orląt.Brawo nie spodziewałam się tego.
     Jeden przez drugiego chce pochwalić się swoją wiedzą.Miło mi że chociaż trochę znacie naszej historii.
     Oczywiście jak by mogło być inaczej nawet w kwestii cmentarza też nas krzywdzili oczywiście Ukraińcy
     Tego to już Sfora nie wie,że po zajęciu Lwowa przez Rosjan cmentarz był systematycznie grabiony i niszczony.Nad katakumbami wybudowano garaże i zakład kamieniarski.
     Ostatecznej dewastacji dokonano w sierpniu 1971 przy pomocy czołgów.Zniszczono prawie wszysto a lwy wywieziono na rogatki miasta.Tak Rosjanie rozprawili się z naszą pamiątką narodową.
     Po uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę rozpoczęto rozmowy o odtworzeniu cmentarza.
     Po długich rozmowach i szczególnym zaangażowaniu pana Józefa Bobrowskiego,który to w póżnych latach 80 rozpoczoł oczyszczanie cmentarza przystąpiono do gruntowego remontu
     kilkakrotnie przerywanego procedurami administracyjnymi nieuzgodnionymi pomiędzy Polską i Ukrainą.
     Oddano do użytku w 2005 r przy udziale prezydentów obu krajów.

     A wracając do sfory:
     "gate.of.delirium " bardzo ładnie,że coś przeczytałeś.Zatem pochwal się co wiesz o rozmowach Wałęsa-Krawczuk' Podziel się z nami swoją wiedzą chętnie pocztamy.

     "aaa" już dobrze nauczył się pisać jedno zdanie"No prosze, kolejne klamstwo Iki." i dalej ani w ząb.Mam nadzieję,że w tym roku uda się mu napisać drugie zdanie-ciekawe co to będzie.

     Dla "Pysia" to nadal problem odróżnienia Rosjanina od Ukraińca.A także okresów historii ostatnich lat ZSRR.Wyjątkowo dobrze przychodzi mu czynów Rosjan przypisywanie Ukraińcom.Kompletny ignorant historyczny -no ale głos zabiera mimo,ze nie ma nic do powiedzenia.

     No i"venus99 "można powiedzieć dusza artysty.Mało kto potrafi przedstawić taki galimatias .
     Totalna niewiedza poparta zasłyszeniami i to mocno pokręconymi.Jak na razie to najciekawszy orginał wiedzy historycznej na tym forum w/g mojej oceny.
     Nawet nie potrafi przedstawić ciągu myślowego .Tak zapowietrzony,że nawet nie wie o czym pisze.Oczywiście chodząca inteligencja.Na koniec stwierdza "dziki kraj" Tak trzymaj.Takich jak Ty naprawdę nam brakuje.

     A tak poza tym to bez zmian.Zapraszam do dyskusji oczywiście na temat.Oczekuję na argumenty.

     A jeszcze raz chciałam nadmienić,że cmentarz Orląt wyglada pięknie i nikt go aktualnie nie dewastuje.

     • Gość: aaa Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 04.02.11, 18:39
      Widze, ze klamczucha Ika wymyslila, ze jak bedzie pisac klamstwa i nie bedzie ich prostowac, to w koncu ktos oprocz niej w te klamstwa uwierzy.
      Drugie zdanie moze byc takie, jesli Ci na tym zalezy: Ika jest wstretna klamczucha.

      Na dodatek, jak sie juz chce robic za Alfe i omege, to wypadaloby przynajmniej pisac bez bledow ortograficznych. A tu prawie co post, to blad.
      W gimnazjum pewnie mialas same szostki?
     • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 18:45
      gdyby Ika była mniej pyskata a bardziej dojrzała to by wiedziała,ze:
      Lwów był miastem połozonym na terenie USRR,było to "państewko" uznawane przez ONZ i posiadające tam nawet swojego przedstawiciela.Zrzucanie całej winy na Rosjan to jest chowanie głowy w piasku.
      odbudowa zdewastowanego cmentarza Orląt rozpoczęła się w latach 80 kiedy jeszcze niepodległej Ukrainy nie było.cmentarz oddany był do użytku(???) po wielu latach targów,przepychanek i stałych łajdactw ukraińskich chociazby z płytą nieznanego żołnierza.do dzisiejszego dnia na cmentarz nie wróciły ukradzione przez Ukraińców posągi lwów i do dzisiaj nie można odbudować kolumnady.i to wszystko sfora wie-Ika nie.
      i niech Ika nie pisze o naszym cmentarzu bo sądząc po tym co wypisuje nie ma do tego żadnego prawa a co najmniej moralnego.
      • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.11, 20:56
       Brawo"venus99" widzę,ze tryskasz wiedzą .Co prawda niepełną ale wiedzą widzę ,że nie tylko z zasłyszeń ale prawdopodobnie byłeś na wycieczce we Lwowie a przewodnik powiedział...

       Zatem piszesz;"Lwów był miastem połozonym na terenie USRR,było to "państewko" uznawane przez ONZ i posiadające tam nawet swojego przedstawiciela.
       Tak to prawda.Ale ja nie słyszałam by to "państewko" miało akredytowanych swoich przedstawicieli w randze ambasadora w innych państwach.Nie słyszałam także by przedstawiciele innch państw w randze ambasadora byli akredytowani w Kijowie czyli stolicy tegoż "państewka''
       w/g mojej wiedzy we Lwowie jak też w tym "państewku" rządzili Rosjanie.Robili co chcieli jak chcieli i kiedy chcieli.Tubylców o nic nie pytali.Kierowali sie tylko i wyłacznie interesem Rosji.
       To taka podstawa o której powinieneś przynajmniej w ogólnym zarysie wiedzieć jeżeli chcesz dyskutować. Tak że Twoje twierdzenia w tym zakresie ocierają sieo śmieszność i dyletanctwo w temacie.

       Dalej to już powtarzasz moje stwierdzenia w moim poprzednim poście.
       Sam popatrz;
       Ja napisałam:"Po długich rozmowach i szczególnym zaangażowaniu pana
       Józefa Bobrowskiego,który to w póżnych latach 80 rozpoczoł
       oczyszczanie cmentarza.."
       Ty napisałeś:" odbudowa zdewastowanego cmentarza Orląt rozpoczęła się
       w latach 80 kiedy jeszcze niepodległej Ukrainy nie było.
       Ja napisałam:"-przystąpiono do gruntowego remontu
       kilkakrotnie przerywanego procedurami administracyjnymi
       nieuzgodnionymi pomiędzy Polską i Ukrainą.
       Ty napisałeś:"po wielu latach targów,przepychanek i stałych łajdactw ukraińskich"

       Ja napisałam"-lwy wywieziono na rogatki miasta"
       Ty napisałeś"nie wróciły ukradzione przez Ukraińców posągi lwów"

       Oczywiście nie rozróżniasz narodowości.To nie przez Ukraińców lecz przez Rosjan zostały wywiezione jeszcze 1971 r lwy z cmentarza.
       Faktem natomiast jest,ze posągi nie wrócily na cmentarz Orląt.
       Ukraińcy znależli w zapisie darowizny miasta Lwowa ,że Lwy są darem Miasta Lwowa dla swoich bohaterów.
       Wykorzystali ten nieścisły zapis i obecne miasto Lwów odwołało swoją darowiznę tak więc lwy pozostały własnoscią Miasta Lwowa.Miasto Lwów uznało,że ich miejsce na rogatkach podkreśla charakter miasta.
       Koniec kropka.Polska nie znalazła żadnych prawnych argumentów i musiała uznać decyzję obecnego miasta Lwowa.

       Piszesz też o płycie "nieznanego żołnierza"Napis na płycie brzmi.
       "Tu leży żołnierz polski poległy za Ojczyznę".

       Zapewne spytasz dlaczego nie tak jak przed wojną.Otóż Ukraińcy użyli prostej a skutecznej argumentacji.
       Cmentarz jest miejscem spoczynku żołnierzy którzy zgineli w walce i należy się im szacunek.
       Cmentarz nie jest miejscem oddającym cześć orężu polskiemu tylko jego poległym żołnierzom.

       Nie wiem czy mieli rację.Faktem jest,ze strona polska to akceptowała w stosownej umowie.

       Wydaje mi się,ze pisanie o moralności to prawdopodobnie nie twoja liga.Tu dyskutujemy o faktach historycznych nie zawsze miłych dla naszego ucha.Mitologię zostawmy bajkopisarzom i genetycznym .

       A skoro poruszyłeś temat obrony Lwowa to zapewne zauważyłeś,ze wśród obrońców przeważali dzieci ze szkół powszechnych i średnich a także młodzież akademicka.
       Prawdziwi Lwowiacy skrzętnie pozaciągali kotary na oknach i udawali,że nic się nie dzieje a oni o niczym nie wiedzą.Zobacz na cmentarzu ile mogił dzieci.
       Jestesmy bardzo waleczni,bez mrugniecia okiem na pewną śmierć posyłamy własne dzieci,póżniej budujemy im panteony muzea i w ich imieniu wystawiamy pierś do orderów.
       Tak było we Lwowie,Przemyślu a na wielką skalę z niezliczoną ilością trupów w Warszawie w czasie tzw powstania warszawskiego.

       • Gość: aaa Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 04.02.11, 21:15
        Tak z ciekawosci zapytam, skad wiesz, ze to Rosjanie wywiezli lwy a nie Ukraincy?
        • Gość: aaa Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 04.02.11, 21:18
         Albo Lotysze, Litwini, Kazachowie?
         • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 04.02.11, 22:22
          Ja jestem ciekaw niezmiernie gdzie to-to pod ksywą ika było szkolone? Nagle rozróżnia ukraińców od ruskich a w stosunku do Polaków nie miała najmniejszych wątpliwości by przypisać wszystkie zbrodnie wojenne nam bo to była Polska. Mieszkali tu ukraińcy, litwini i żydzi ale dla niej wszyscy to Polacy. I nagle! Metamorfoza. Tam swietnie rozróżnia narodowości. A ta jej pretensjonalność a raczej megalomania jest powalająca. Musiała bidula nieźle się wściec że poleciała z takim tekstem. Po za tym poświęcanie tak dużo uwagi w merytorycznej dyskusji diagnozom psychiatrycznym i ocenianiu wiadomości innych to cecha propagandysty a nie człowieka o pozytywnych intencjach. Dam ci dobrą radę z piosenki Rosiewicza; Jędruś to ja propaganda sukcesu - szła /wracam/ na wschód!
          • Gość: O! Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.przemysl.hypnet.pl 04.02.11, 22:41
           A z Ciebie psiarzu taki niby wielki Polak, a poprawnie po polsku pisać nie potrafisz. Nie ośmieszaj się lepiej.
           • fanka_online Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 23:14
            Gość portalu: O! napisał(a):

            > A z Ciebie psiarzu taki niby wielki Polak, a poprawnie po polsku pisać nie potr
            > afisz. Nie ośmieszaj się lepiej.


            Tutejsze oszołomstwo nazywa takie teksty "językiem miłości", nieprawdaż Mykoła?
            A Pysia nie obrażaj(!)
            • Gość: M Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.przemysl.hypnet.pl 04.02.11, 23:23
             a ty kto? jego adwokat?
             • fanka_online Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 04.02.11, 23:26
              Uczciwy człowiek.
              Z adwokatami pod tym względem różnie bywa.
              • tadeusz.4 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 05.02.11, 00:03
               Szowinistę pysia należy stawiać do pionu - nazwy innych narodowości poza własną pisze małą literą, co jest wybitną oznaką pogardy dla innych. Zwykły, parszywy nacjonalista, kieszonkowy hitlerek tego forum. Durnowaty i chamowaty Mykoła ze swoim głupkowatym wezwaniem typu "Kochajmy się, daj pyska, mordo ty moja!" to przy nim wcielenie tolerancji i kultury.
               • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 05.02.11, 06:54
                Jo, co masz na myśli pisząc o tym pionie? To że ja piszę prawdę i jestem nie do urobienia? Ja wprost uwielbiam takie teksty w którym nie mozna mi niczego zarzucić i zastepczo posiłkuje sie wyzwiskami i wyrazami. Durnowaty mykoła zarzucił mi nieumiejetnośc pisania? Jemu to już na amen odbiło i w swoim zaslepieniu i nienawiści chyba nie zauważył że sam nie stosuje polskiej stylistyki i robi masę błędów i ma wiele zwrotów charakterystycznych dla ukraińców. Ty, jo, już chyba dobiłeś do dna w swojej nienawiści bo ci brakuje jakichś nowych i mocniejszych epitetów. Te już są wyświechtane i tracą na mocy bo zbyt często się powtarzasz. Wzywam cię abyś ruszył tą szarą komóreczkę i wymyślił coś nowego. Powiem ci też że niektóre określenia o ile jesteś ich autorem, są całkiem niezłe.
               • Gość: Mykoła Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.przemysl.hypnet.pl 05.02.11, 06:57
                Dzuięki Tadeuszu 4 za słowa sympatii - przyznam, że też cię lubię i nie ironizuję - poprostu lubię i już. ( choć czasem dajemy sobie po tzw. mordzie . Mordo -ty moja ! Ale jak mówi przysłowie ludowe "kto sie lubi ten się czubi ")
                Pozdrawiam-bez urazy i kulturalnie ( nie po Chamsku )
               • fanka_online Re: Hmmm... 05.02.11, 09:37
                adeusz.4 napisał: Durnowaty i chamowaty Mykoła ze
                > swoim głupkowatym wezwaniem ...

                Gdzie wobec tego, w swoistej hierarchii Tadeusza plasuje się "chory na wszystko redahtor odyniec z pysma Padlina" i takie pomniejsze kreatury jak stuknięta krewniaczka niedoszłego prezia, val.w.monte/j33 i analistyk? (wampirowata, jako osoba ciężko chora psychicznie nie podlega klasyfikacjom)
                • tadeusz.4 Re: Hmmm... 05.02.11, 10:03
                 "chory na wszystk
                 > o redahtor odyniec z pysma Padlina"

                 Ne wiem, o kim piszesz, nieszczęsna kobieto (to jakiś twój krewny?), ale jakoś nie przypominam sobie, aby ktoś poza chamskim Mykołą pisał o Bogu ducha winnym historyku, że jest świnią ryjącą we własnym g.ównie - to już kompletne dno i bąbelki i nikt nie jest go w stanie przebić, poza paranoikiem pysiem, który wszędzie widzi jo i nie potrafi opanować reguł ortografii polskiej na poziomie 4 klasy podstawówki (to chyba wtedy wprowadza się tematy związane z pisaniem wielką literą), za to poucza równo mądrzejszych od siebie na wszystkie tematy, jakby skończył 6 fakultetów (w stylu "Krawaty wiążę, usuwam ciążę, golę, pie.rdolę")...
                 • fanka_online Re: Hmmm...:) 05.02.11, 10:14
                  Ze szczerością prawego, uczciwego człowieka, życzę Ci Tadeuszu "nieszczęsności" na miarę mojej, osobistej.
                  Nieszczęśni, to podli, wyzuci z wszelkich zasad w/w tubylcy.
                  • tadeusz.4 Re: Hmmm...:) 05.02.11, 10:45
                   wyzuci z wszelkich zasad w/w tubylcy

                   A ty co - Marsjanka? Nietutejsza? Nadajesz z bazy pod Władywostokiem?
                   • fanka_online Re: Hmmm...:) 05.02.11, 11:01
                    Prawy,uczciwy, nieuwilkłany i niezależny w wyrażanych tu poglądach człowiek. Przyjazna ludziom i wrażliwa kobieta. Nauczyciel o 25 letnim stażu i nieposzlakowanej opinii. Matka wspaniałego syna.
                    Osoba, którą podle i bezwzględnie chcieliście zniszczyć.

                    Nie pozwolę wam niszczyć innych(!)
                    • wampir-wampir Re: Hmmm...:) 05.02.11, 15:18
                     fanka_online napisała:

                     > Prawy,uczciwy, nieuwilkłany i niezależny w wyrażanych tu poglądach człowiek. P
                     > rzyjazna ludziom i wrażliwa kobieta.

                     He, he, he. Grunt to dobre samopoczucie, jak widać :P
                     • fanka_online Re: Hmmm...:) 05.02.11, 15:24
                      A jak tam dzisiejsze licytacje na Allegro? Ile nowiutkich par trampek znalazło się w twoim koszyku?
                      ;)
                      • wampir-wampir Re: Hmmm...:) 05.02.11, 15:29
                       fanka_online napisała:

                       > A jak tam dzisiejsze licytacje na Allegro? Ile nowiutkich par trampek znalazło
                       > się w twoim koszyku?

                       Z kupionych niegdyś zostawiłem sobie 5 par, resztę wystawiłem i korzystnie sprzedałem już dawno. Teraz bawię się w coś innego, na Allegro zaglądam sporadycznie, ale warto. Tydzień temu kupiłem srebrny dreidel za jedyne 50 zeta, ale co ja będę pisał, Ty przecież nie wiesz co to dreidel...
                       • fanka_online Re: Hmmm...:) 05.02.11, 15:34
                        Fakt....nie mamy o czym pogadać;)
       • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 05.02.11, 07:33
        1.jak widać znaleziono winnych-to Rosjanie.Jest oczywista oczywistością,że biedni Ukraińcy nie mieli nic do powiedzenia.Wybielić się z łajdactwa nie jest jednak tak łatwo.Jakoś ci obrzydliwi Rosjanie cmentarza na Rossie nie zniszczyli i grobu z sercem Piłsudskiego śmieciami nie zasypali.dzisiaj Rosjan we Lwowie już nie ma a problemy z cmentarzem jak były tak są.
        2.dywagacje na temat prawa międzynarodowego pozostawiam bez odpowiedzi albowiem fakty jakie są każdy widzi.
        3.opowiadanie bajeczek o długich rozmowach i procedurach administracyjnych pozostaw dla braci Ukraińców.ich takie interpretacje ucieszą.
        walka z ukraińskimi nacjonalistami trwała wiele lat i trwa do dzisiaj.i tu nie chodzi o procedury administracyjne ale trwałą nienawiść bękartów po Banderze do wszystkiego co polskie.wystarczy perzypomnieć sobie historię kolejnych zmian napisów na grobie nieznanego żołnierza.przed wizytą prezydenta Kwaśniewskiego trzeba było wieńcem zasłaniać chamskie dywagacje lwowskich twórców historii.
        4.lwy zostały ukradzione.Polski Lwów ofiarował lwy swoim bohaterskim obrońcom.nacjonaliści je ukradli.może dlatego żeby nie przypominały,że polskie dzieci pogoniły ukraińskie wojska a po II wojnie Lwów dał Ukraińcom z łaski Stalin.
        5.o stosunku ukraińskich macjonalistów do relacji polsko-ukraińskich najlepiej świadczy tablica ku czci bandyty Szuchewycza na murach polskiej szkoły.
        6.bo widzisz Ika Polska jest krajem tolerancyjnym również dla ludzkiej podłosci i głupoty.dlatego też możesz sobie pisać co chcesz.faktów nie zmienisz i mordercy z UPA nie przemienią się w baranków i zgody na budowę pomników ku czci bandytów i morderców nie będzie,zapomnienia przeszłości też nie będzie i tym bardziej wybaczenia.
        • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 05.02.11, 11:23
         Jo, zebys stanął na głowie to i tak nie potrafisz się powstrzymać od swoich durnowatych i chamskich odzywek a wg ciebie niezwykle inteligentnych. Czy ty masz pojecie ilu ludzi przez swoistą mentalność zostało zdemaskowanych z uwagi na przyzwyczajenia? Bez przerwy się błaźnisz i chcesz być anonimowy to naprawdę trudna sztuka bo u ciebie dochodzi zawsze do głosu temperament chama z zasadą jeśli ja ginę to niech ginie ze mną cały świat. Najbardziej to cię zdradza twoja desperacja. Z braku argumentów chamstwo uważasz za wyjątkowo logiczny argument.
         • fanka_online Re: Dobre Pysio...:) 05.02.11, 11:29
          Gość portalu: pysio napisał(a):bo u ciebie dochodzi zawsze do głosu temperament chama

          Ja nazwałabym to skur...syńskim charakterem, ale Twoje sformułowanie jest niezwykle zabawne;)
         • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 19:58
          pysiu,dziecino,jak dorośniesz to może porozmawiamy.teraz idź już spać.może ci się przyśni twój Bandera i Szuchewycz.
        • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.11, 20:19
         Tak tak "venus99" masz rację lecz tylko w mitologii.Fakty historyczne mowią jednak całkienm coś innego.

         Wracając do cmentarzy.Cmentarz Łyczakowski w czasie komunizmu był dokładnie w takim samym stanie jak cmentarz.Na Rosie .Ja natomiast wypowiadałam się o cmentarzu Orląt a to jest duża różnica powina być zrozumiała także dla Ciebie.

         Zapraszam Ciebie aktualnie na cmentarz Orląt.Jest naprawdę w świetnym stanie.

         A może Ty jako patriota co prawda genetyczny wychowany na mitomanii zaprosisz mnie na cmentarz Na Woli w Warszawie który też powinien być panteonem poległej dzieciarni w boju powstania warszawskiego

         Zapewniam Cię ,że w porównaniu do cmentarza Orląt to w cżęści powstańczej bardziej przypomina niezbyt zadbane pastwisko.Dlatego obchodzone rocznice tzw powstania warszawskiego zawsze odbywają się przy jakimś tam pomniku w Warszawie a nigdy na cmentarzu na Woli.Zaglądają tam jedynie byli powstańcy i wierz mi jest im naprawdę przykro Jak myślisz dlaczego dbamy o cmentarze poza granicami naszego kraju a zapominamy o cmentarzach i poległych w granicach naszego kraju.Walczyli tak samo o tą samą ojczyznę.
         A tak różnie i wybiórczo mamy ich w swojej pamięci.
         • Gość: dark Czy już odbudowano Cmentarz Orląt ? IP: *.aster.pl 05.02.11, 21:32
          Przecież tu nie chodzi o cmentarz, tylko o pretekst. A cmentarz widziałem w zimie, i był dobrze utrzymany.
         • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 20:05
          1.możesz wskazać miejsce gdzie ja piszę o cmentarzu Łyczakowskim?może to są mity-ale twoje.
          2.nie pisałem o cmantarzu na Rosie tylko o cmantarzu na Rossie a konkretnie o jednym jedynym grobie na tym cmentarzu.
          3.jak wygląda cmentarz Orląt wiem doskonale,podobnie jak o stałych problemach czynionych przez władze Lwowa.posagów lwów,które ukradli nie oddali do dzisiaj.
          4.w sprawie cmentarza na Woli napisz do władz Warszawy.
          5.ta dyskusja dotyczy nacjonalizmu ukraińskiego i gloryfikacji bandytów z UPA.
          6.nie pouczaj innych w sytuacji licznych kretactw i przeinaczeń których jesteś autorem.
   • Gość: mat120 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.ztpnet.pl 05.02.11, 23:03
    Gość portalu: Ika napisał(a):

    > Każdy naród ma swoich bohaterów.

    Słusznie prawisz. Podobnie występuje to w konfliktach niemiecko-żydowskich. Niemcy mają np. takich bohaterów jak Himmler, Streicher, Frank i wielu innych.

    Droga Iko, gdyby w Izraelu, powstały jakimś cudem za sprawą mniejszości niemieckiej, utożsamiającej się z nazistami pomnik żydożercy Juliusa Streichera został zburzony przez potomków więźniów Treblinki, też napisałabyś, że prawdziwi "Patrioci" żydowwscy niszczą wszystko co dla Niemców znaczy dokładnie to samo lecz tyczy Niemców, którzy walczyli z Żydami i też polegli ?
    • Gość: Obiektywny Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.02.11, 06:12
     Nie rozumiem dlaczego krytykujecie i nastajecie na Ikę oraz jej wypowiedzi skoro ta Pani IKA pisze prawdę z poczuciem obiektywizmu. Przeciez broni polskich bohaterow i godności Polaka ( nawet z odniesieniem do potrzeby godnego cmentarza dla zolnierzy AK i Powstańcow w Warszawie) .
     Jej wypowiedzi uczą historii i prawdy historycznej oeaz daja wiele do myslenia nad wlasną tożsamoscia i wlasnymi wadami narodowymi po to aby wkońcu zaprzestać wytykać innym zło ,które to zło sami czynimy .
     Bez spowiedzi i skruchy nie może byc przeciez rozgrzeszenia !
     • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 06.02.11, 06:35
      Obiektywny z poczuciem obiektywizmu? Obiektywnym się jest lub nie jest. Poczucie mozna mieć tylko na ukrainie!
      • Gość: M Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.przemysl.hypnet.pl 06.02.11, 08:21
       pusiu, ale ty pie...sz od rana, normalnie żal mi cię
  • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 12:24
   Prawdę mówiąc to bardzo mi się podoba,że Ukraińcy pamiętają o swoich zmarłych i zabitych.
   Pamiętają o nich,ijeżeli to jest tylko możliwe starają się odtworzyć i objąć miejsca ich pochówku czcią i pamięcią.

   To świadczy i silnych więziach pokoleniowych i utrzymywaniu tradycji narodowej.Nie jest dla nich ważne czy na miejscu spoczynku lub pamięci stawiają pomniki legalne czy nielegalne.To w zasadzie ich nie obchodzi.
   Obyśmy tak my pamiętali o swoich przodkach i byli tak zdeterminowani jak Ukraińcy w dążeniu do celu.Niestety unas to tylko się robi dla tuby propagandowej szczególnie w środowisku genetycznych. A możemy przecież inaczej, czyli godnie.
   • fanka_online Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 12:28
    "my" czyli kto, tzw iko?
    MY pamiętamy.
    • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 12:37
     Masz rację.Tylko pokaż mi gdzie.
     • fanka_online Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 12:44
      Nic nie muszę tobie, ani nikomu innemu "pokazywać". Nie muszę też udowadniać swojej lojalności/prawomyślności/prawdomówności. Jestem wolnym człowiekiem, a każdy kto uważnie czyta moje posty, zna również moje poglądy.

      Tamte czasy minęły i chociaż od pewnego czasu usiłujecie na forum wprowadzić reżim jedynej słuszności, wasze wysiłki na nic.
     • tadeusz.4 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 16:04
      Gość portalu: Ika napisał(a):

      > Masz rację.Tylko pokaż mi gdzie.

      Ano właśnie - polska Erika Steinbach (kobieta z brodą i to w dodatku w sytannie), zwana też Iszakowiczem-Zaleskim, nieustannie robi za płaczkę pod tytułem "Na Ukrainie w 1000 miejsc nie ma upamiętnień pomordowanych Polaków". Gdyby zamiast robić płakusiu i jeździć po całej Polsce w celu budzenia antyukraińskich demonów nasza polska Erika Steinbach zorganizowała silną grupę pod wezwaniem, zebrała pieniądze, zaktywizował Polaków na Kresach, pojechała do władz samorządowych na Ukrainie z realnymi propozycjami, a nie z zaciśniętymi pięściami i nienawiścią w oczach - dziś już od kilku lat stałyby na miejscach mordowania Polaków przez UPA piękne, skromne, eleganckie pomniki z motywem krzyża i tablicami. Jak nie 1000, to przynajmniej 300. Albo 30. A tak - nie ma nic, ale za to pianę bije się koncertowo... Najlepiej samemu nic nie robić i zwalać na innych: "Ale oni się też opie.rdalają!".
      • Gość: pysio Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.alfaks.com 06.02.11, 18:11
       Piękne to auto wyznanie!!! Zamień ksiedza na jo czy ika a będzie przyczynek do mentalności.
      • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 20:14
       "jak nie 1000 to przynajmniej 300.Albo 30." a może 3?a najlepiej wcale.ale jeżeli już stanie jakiś to żeby w żadnym przypadku nie wskazywał na sprawców dziwnych,licznych,
       przypadkowych śmierci wielu osób jednego dnia.
       • tadeusz.4 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 21:32
        najlepiej wcale.ale jeże
        > li już stanie jakiś to żeby w żadnym przypadku nie wskazywał na sprawców dziwny
        > ch,licznych,
        > przypadkowych śmierci wielu osób jednego dnia.

        Z kim dyskutujesz, rybeńko? Sam ze sobą? Toś ty chyba Schyzio Frenik - bo na pewno nie do mnie ta mowa, ja nic takiego nie pisałem. Lepiej zapytaj naszą polską patentowaną, bieżnikowaną i aryzowaną Erikę Steinbach w sutannie i z brodą, ile postawiła takich pomników - i co oprócz pie.rdolenia na zebranich kółek emerytów w całej Polsce zrobiła w tej sprawie, z iloma samorządami ukraińskimi rozmawiała, ilu polskim organizacjom na Ukrainie pomogła w budowie takich krzyży, pomników, tablic pamiątkowych? Bo na razie to jest tylko gadanie, s.ranie w banię...
        • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 21:47
         a czy ja z tobą dyskutuję?skomentowałem cytat i nic więcej.
      • Gość: mat120 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.ztpnet.pl 06.02.11, 23:41
       tadeusz.4 napisał:
       Ano właśnie - polska Erika Steinbach (kobieta z brodą i to w dodatku w sytannie), zwana też Iszakowiczem-Zaleskim, nieustannie robi za płaczkę pod tytułem "Na Ukrainie w 1000 miejsc nie ma upamiętnień pomordowanych Polaków". Gdyby zamiast robić płakusiu i jeździć po całej Polsce w celu budzenia antyukraińskich demonów nasza polska Erika Steinbach zorganizowała silną grupę pod wezwaniem, zebrała pieniądze, zaktywizował Polaków na Kresach, pojechała do władz samorządowych na Ukrainie z realnymi propozycjami, a nie z zaciśniętymi pięściami i nienawiścią w oczach - dziś już od kilku lat stałyby na miejscach mordowania Polaków przez UPA piękne, skromne, eleganckie pomniki z motywem krzyża i tablicami. Jak nie 1000, to przynajmniej 300. Albo 30. A tak - nie ma nic, ale za to pianę bije się koncertowo... Najlepiej samemu nic nie robić i zwalać na innych: "Ale oni się też opie.rdalają!".

       Tadzio, czy ty naprawdę jesteś taki durny czy tylko udajesz?

       • tadeusz.4 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 07.02.11, 11:53
        Tadzio, czy ty naprawdę jesteś taki durny czy tylko udajesz?
        >

        A ile ty, gnoju lechowski, uporządkowałeś polskich grobów na Kresach? Ile tablic pomordowanych na Wołyniu i w Tarnopolskiem ufundowałeś? Odczyściłeś? Umyłeś? Wykarczowałeś samosiejki na cmentarzach w Brzeżanach, Samborze, Przemyślanach, Buczaczu, Radziechowie, Kowlu? Ile razy do roku tam jeździsz? Bo to, że pier.dolisz o tym na forum codziennie po 10 razy jak najęty, to już wiem. A teraz pora na konkrety, panie pyskaczu...
   • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 20:10
    ponieważ sprawa dotyczy pomników stawianych bandytom z UPA uważam za bardzo interesujące odwołanie się w tym kontekście do więzi pokoleniowych i utrzymywania tradycji narodowych. powiedziałbym,że mają bardzo specyficzne więzi pokoleniowe i tradycję narodową.no cóż,każdy naród wybiera sobie bohaterów.nacjonaliści ukrańscy wybrali sobie Banderę i Szuchewycza.i to mnie cieszy.wiadomo z kim mamy do czynienia.tylko gratulować.
    • Gość: Ika Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 20:39
     "venus99"O ile mi wiadomo tow Polsce nie ma grobów Bandery i Szuchewycza.
     Ukraińcy bardzo poważnie traktują szczątki swoich przodków a w tym swoich bohaterów.
     Że nam się oni nie podobają to jest nasza sprawa.Im natomiast nie podobają się nasi bohaterowie też nacjonaliści w stosunku do Ukraińców.

     A zobacz nasi bohaterowie np tzw powstańcy warszawscy jak zostali i gdzie pochowani.
     Ta czesc cmentarza wolskiego gdzie są kwatery powstańców prawie do 2000roku to teren chaszczy ,dzikie wysypiska i przez środek kwater ulicapod którą spoczywali prochy powstańców.
     Obecnie zaszły zmiany daleko na lepsze.Postawiono skromny pomnik ,obłożono brukiem z rozebranej ulicy i postawiono krzyż-ołtarz znacznie mniejszy od krzyża katyńskiego w Przemyślu.
     Tak,że wybacz to my powinniśmy w naszym kraju zadbać o groby naszych bohaterów i tych co polegli za ojczyznę a jak to załatwimy zadbać o cmentarze poległych za granicą lub czynic to równolegle.
     A u nas jest dokładnie odwrotnie.

     A Ukraińcy spokojnie zarówno w swoim kraju jak też za granicą pamiętają o swoich zmarłych i poległych.
     Daleko nam do nichw szacunku do zmarłych a tym samym do szacunku własnego narodu.
     • gate.of.delirium Czi IKA wie co to polemika ? 06.02.11, 20:51
      Gość portalu: Ika napisał(a): - A no niewiele...

      A ja Cię Wielmożna Pani nie pytał o warszwskich Powstańców, a na okoliczność twierdzenia, że Szanowna Pani wie wszistko o Cmentarzu Orląt na Łyczakowie. I nie dowiedział si ja, jak nasz Prezydent Wałęsa załatwił sprawę z Prezidentem Ukrainy Gospodzinem Krawczukiem, na okoliczność renowacji cmentarza Orląt w roku 93'. Znaczy si, że Wielmożna Pani zwyczajnie obmanuła zacnych forumowiczów Przemyśla...
      • Gość: Ika Re: Czi IKA wie co to polemika ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 22:12
       "gate.of.delirium" piszeA "ja Cię Wielmożna Pani nie pytał o warszwskich Powstańców"

       Zatem odpowiadam.Ja Pana nie pytałam o cmentarz "Orląt" Waść sam z nim wyskoczył i wytłumaczył Ukraińcy anie Rosjanie go zdewastowali i zbeszcześcili.Jeżeli chodzi o zniszczenia to relacja Waści polegała na prawdzie.
       Waść zaś pomstował jak te dwa narody obchodzą się z chwałą oręża polskiego a także grobami.Oczywiscie Waść jako człowiek prawy ,patriota genetyczny wyraził swoje oburzenie.

       Ja natomiast pokazałam Waści,że nie trzeba szukać profanacji za granicą skoro naprawdę wiele mamy jej w kraju.Pokazałam cmentarz tzw powstańców warszawskich,na którym też znajdowały się dzikie wysypiska śmieci,zarastają haszcze,a przez środek kwater i po nich przechodziła droga,którą póżniej przekształcono na ulicę.Troszeczkę zrobiono na tym cmentarzu ale nie jest to nawet w jednej tysięcznej jak obecna nekropolia we Lwowie.
       I na cmentarzu tym spoczywa 200 tysięcy poległych w tzw powstaniu warszawskim.

       Jak Waść myśli jaki z tego wniosek.Nasi bohaterowie którzy zgineli w kraju mają dalej spoczywać w miejscach o których nawet diabeł zapomniał.Natomiast ci co zgineli w obronie ojczyzny i groby ich znajdują się za granicą mimo,że są w stanie bardziej niż zadbanym to mamy prawo pyszczyć na narody w których się znajdują.
       Wybacz Waśćale o godności Polski i Polaka to nie powinien Waść dyskutować,tym bardziej że w tej dziedzinie jest Waść naprawdę ułomny i nie tylko na umyśle.Niestety takie umysły dały się zbyt dobrze poznać w historii naszego kraju.Dzięki takim umysłom zawsze kończyło sie tragicznie dla Narodu.

       Odnośnie relacji prezydentów Wałęsa-Krawczuk udzieliłem Waści odpowiedzi "04.02.11, 17:59 o treści:
       "A wracając do sfory:
       "gate.of.delirium " bardzo ładnie,że coś przeczytałeś.Zatem pochwal się co wiesz o rozmowach Wałęsa-Krawczuk' Podziel się z nami swoją wiedzą chętnie pocztamy.
     • venus99 Re: Czy już odbudowano pomnik UPA na Chryszczatej 06.02.11, 21:15
      niech Ika wytęży swój umysł i wskaże konkretny cytat mówiący o tym,że Polsce sa groby Bandery i Szuchewycza.byłoby dobrze żeby wytężanie umysłu dało efekt w postaci rozumienia tego co się czyta.
      może wtedy Ika zrozumiałaby co miałem na myśli pisząc,że różne narody mają róznych bohaterów.Ukraińcy wybrali bardzo specyficznych.jeżeli szacunek do zmarłych utożsamia się z szacunkiem do własnego narodu a wielbiciele UPA na Ukrainie ale i niestety w Polsce największym szacunkie otaczają wyjątkowych zbrodniarzy-Banderę i Szuchewycza to można dojść do wniosku,że jest to bardzo dziwny naród-przynajmnie jego część.
      czy Ika może napisać co oznacza zwrot "tzw powstańcy warszawscy" ????