Dodaj do ulubionych

Choma: - Miasto nie buduje cmentarza UPA

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.11, 19:52
Choma: - Miasto nie buduje cmentarza UPA - pressmedia.com.pl
Obserwuj wątek
   • Gość: Obiektywny Re: Choma: - Miasto nie buduje cmentarza UPA IP: *.przemysl.hypnet.pl 23.02.11, 20:09
    Zdaje się że Pan zapalowski nie rozrożnia mienia narodowego polskiego od mienia Kosciola rzymsko katolickiego . Co ma piernik z wiatrakiem że Pan zapalowski zaslania się mioeniem nie polskim lecz koscielnym na ukrainie . Przecież to mienie jest Ukraińskiego kosciola rzymsko- katolickiegio nie zaś meniem polskim z ktorym to mieniem Polacy nie mają nic wspólnego. Ot glupek mysli że skoro sam jest głupkiem ( lub cwaniakiem ) to ogłupi innych ( może też głupich ale nie wszystkich -przynajmniej nie ogłupi mnie) .
    Co do mienia grekokatolikow ( czyli juz bizantysko ukraińskich rzymsko katolikow - to widac muszą być jakieś ulady na zasadach których dofinansowuje się ten kosciół - byc może w ramach rekompensaty za znacjonalizowane mienie tego kościola katolickiego w PRL. tego nie wiem więc nie wypowiadam sie w tym temacie. )
    • europatria Re: Choma: - Miasto nie buduje cmentarza UPA 23.02.11, 20:51
     Istnieją różne sposoby na zwrócenie na siebie uwagi.Trudniej jest gdy się niewiele ma do powiedzenia , prócz permanentnego wyciągania trupa z szafy.Nie wszyscy to kupują.Olewka ze strony wyborców boli.Boli tym bardziej,że żródełko darmowej kasy po kilkunastu latach słodkiego nic nierobienia ,wysycha.Co tu robić? Viagra droga a tu... Może na bazarze mesztami handlować?Nie. To za trudne.Można wyjechać choćby do takiego Przeworska.Pardon wrócić ! BON VOYAGE!
     • Gość: LPR Re: Choma: - Miasto nie buduje cmentarza UPA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.11, 13:26
      Zgadzam się w 100% i niestety nie zapoznał się nawet dokładnie ze stroną którą podaje, bo jest tam wyraźnie wyodrębniona rubryka Wnioskodawca i jak byk w niej pisze Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu ul. Kościuszki 5 Os. SŁOWACKIEGO, ale może Wnioskodawca to za trudne słowo. Przy realizacji inwestycji miejskich np. Rewitalizacja terenu Rynku Starego Miasta w Przemyślu str 160 jako Wnioskodawcę podano Gmina Miejska Przemyśl, co znaczy ze realizującym jest Miasto.
     • Gość: historyk Re: Choma: - Miasto nie buduje cmentarza UPA IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.11, 10:27
      Cmentarz Wojenny w Glinnej został utworzony w latach 2001-2003 z inicjatywy Fundacji "Polsko - Niemieckie Pojednanie" oraz władz Gminy Stare Czarnowo przez Ludowy Niemiecki Związek Opieki nad Grobami Wojennymi (Volkbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V.) Jest jedną z kilkunastu niemieckich nekropolii wojennych w Polsce. W 2000 roku przeniesiono tu szczątki żołnierzy niemieckich poległych podczas II wojny światowej pogrzebane na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Do obecnej chwili (grudzien 2010) na cmentarzu pochowano ponad 18 tys. doczesnych szczątków niemieckich ofiar wojny z terenow polnocno-zachodniej Polski, w tym kilka tysiecy osób cywilnych. Po pochowku ponad 2100 cywili z Malborka w sierpniu 2009 zmieniono nazwe z "Cmentarz Zolnierzy Niemieckich" na "Niemiecki Cmentarz Wojenny". Cały cmentarz może pomieścić ponad 32 tys. pochówków. Oficjalne otwarcie Cmentarza Wojennego Żołnierzy Niemieckich w Glinnej nastąpiło 15 lipca 2006 roku, wcześniej w 2000 roku szczątki żołnierzy niemieckich poległych podczas II wojny światowej zostały przeniesione z Cmentarza Centralnego w Szczecinie do Glinnej.

      pl.wikipedia.org/wiki/Glinna
       • darino a propos bandytyzmu ... 28.02.11, 11:04
        Chciałbym zauważyć, że większość z Ukraińców poległych pod Birczą 6/7 stycznia byli to ranni w ataku, pomordowani przez ludność cywilną i milicjantów następnego dnia rano. Oprócz tego wyciągnięto z więzienia w Birczy 4 cywilnych Ukraińców z Lachawy, aresztowanych przez WP, i również ich zamordowano. Informacje pochodzą z protokołu ekshumacji prowadzonej przez naukowców z uniwersytetu w Toruniu.
       • Gość: historyk Do Pana lechowskiego IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.11, 11:44
        1. Na Cmentarzu Wojskowym spoczywa kilka tysięcy żołnierzy z czasów walk 1917-1921 i kilkunastu upowców - jak może Pan twierdzić, że to Cmentarz UPA? A gdyby w jakiejś miejscowości w Małopolsce był cmentarz z tysiącami żołnierzy ck, żołnierzy AK i byłoby tam pochowanych kilku "egzekutorów" w rodzaju Stefana Dąmbskiego - to czy można by nazwać taki cmentarz "Cmentarzem Egzekutorów"?

        2. Bandyci z UPA mordujacy bezbronne kobiety i
        > dzieci,powinni lezec na "smietnisku historii".

        Pan jest chrześcijaninem? Bo nie pamiętam, co Pan kiedyś deklarował... Jeżeli jest Pan - ateistą, to ok. rozumiem. Dla ateistów ludzie to trochę mądrzejsze bydlęta.
        • Gość: Historican Re: Do Pana lechowskiego IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.02.11, 16:29
         Cmentarz w pikulicach ( na Libatorni) jest Cmentarzem Wojskowym dla zolnierz -Petrulowców którzy walczyli razem z Polakami (Pilsudskim) przeciwko Bolszewikom i za Wolną Polske .
         W Pikulicach zostali internowani Ukraińcy po zdradzie Polaków ( na rozkaz Pilsudkiego, który ułozyl się z Bolszewikami dzieląc tym samym Ukrainę pomiędzy Polskę i Rosje Radziecka ,choc Ukraińcy juz wzceniej dogadali się z Polakami co do granicy pomiedzy tymi państwami i nie rościli do Polakow żadnych pretensji min. chodzi o Galicję z Lwowem ) Ukraińcow mordowan chorobami ,glodem w tym za pomocą tyfusu ( min. celowo przywozonego z Instytutu Pasteura z Paryża. tak jak to czynili Amerykanie z Indianami ) .
         Takich obozow internowania Ukraicow ( żolnierzy- Petrulowcow) w Polsce bylo kilka min. w Łańcucie czy Kaliszu lub Piotrkowie Trybunalskim. W tym okresie po bitwie zamojskiej i warszawskiej , rownież jeńcy radzieccy - byli skoncentrowani w obozach jenieckich ( batrdziej koncentracyjnych niźli jenieckich) gdzie mordowano ich podobnie jak Ukraińcow - tysiącami ( ok 20 tyś zolnierzy,głownie byłych żolnierzy Armii Carskiej i wyznania prawoslawnego )
         Zołnierze ukraińscy - Petrulowscy ,byli przeważnie wyznania prawoslawnego ( szczątkowo grekokatolickiego) lecz podlegali pod Ukraiński Autokefaliczny Kościół z Metropolia w Kijowie -patriarchat konstantynopolitański ( czyli nie mieli nic wspólnego z MOskwą ani z obecnym Kosciolem Prawoslawnym w Polsce który jest patriarchatu moskiewskiego -i posiada moskiewsko- bolszewicka autokefalię ,aktualną do chwili obecnej)
         Na cmentarzu w Pikulicach dokonano pochwku kilku żolnierzy UPA z Birczy jako żolnierzy Powstańczej Armii Ukraińskiej ,lecz tego pochówku dokonano kilka lat temu ,przenosząc ich z prywatnej posesji w Birczy na ten cmentarz ( sprawa bya głośna ) .
         Nie wem z czego pan ( mało rozumny i nie znający prawa oraz realiow )zidiociały posel i inni DURNIE robią problem skoro w Przemyśu jest cmentarz - bardzo pokazowy zadbany ,elegancki i dobrze utrzymany dla żolnierzy hitlerowskich z Wehrmachtu i SS.
         Co do bandytów z UPA -to nie byli w niczym lepszymi ani gorszymi od BANDYTÓW z AK czy innych bandyckich ugrupowań podszywających się pod patrtyzantow a mających na celu szaber ,kradzieże ,rozboje ,gwałty i morderstwa .Co potrafili hitlerowcy -to wszyscy wiemy . Tak więc :
         BANDYTA =BANDYCIE a ZBRODNIARZ =ZBRODNIARZOWI .
         Prawdziwych zolnierze z AK lub z UPA nie mozna porownywac do zbrodniarzy z MO - typu Wolyniak czy z UB typu Ogień .
         Nalezy im się godziwy pochówek oraz pamieć ze swtrony swoich nacji i kosciołów . Tak się sklada że na cmentarzu w Pikulicach nigdy nie modlili sie za swoich żolnierzy duchowni prawoslawni z Ukraińskiego Kosciola Prawosławnego patriarchatu konstantynopoliytańskiego lecz duchowni innych kosciołów nie majacych z tymi zolnierzami nic wspólnego min. bizantyjsko- ukraińscy ( podlegli pod patriarchat Watykanski) i z PAKP ( podlegli pod patriarchat Moskwski) Inaczej mowiąc polskie realia oraz ironia losu o której Pan Posel i wiele ludzi nie ma zielonego pojęcia a wiele dyskuttje i wypowiada sie w imieniu kogoś i za kogoś. A POLAJK POTRAFI !
         W Europie i Ameryce są cmentarze dla ,Polakow,Zydow , Niemcow, Ukraińcow - tych z UPA to dlaczego nie ma być w Polsce dla Ukraińcow też tych z UPA ,skoro dla Hitlerowcow też są - niech sobie będzie -a kto chce sie na tych cmentarzach modlić- ma pełne prawo - oby czynil to szczerze i od serca nie zas dla wielkiej polityki lub tzw. przekory i złośliwości .
         Pan Posel o ktorym była mowa - o ile potrafi się modlić ,bedzie mile powitany na kazdym cmentarzu - oby tylko na Cmentarzu żydowskim mial nakrycie głowy ( myckę) bo tak należy uszanować tych ludzi ,zaś na Ukrinskim może (choć nie musi) l się przeżegnac nie na Lewą ( czyli Lewicę) lecz na Prawą stronę czyli PRAWICĘ - będzie bardzo z tego RAD bo na Prawicę i z z tej prawicy - niby pochodzi !
         Jednak lepiej aby pan posel pomodll sie za swoje żony i tesciowe -byle i obecne oraz zdrowie wlasne i wszystkich Polaków .
         Aby Pan Bog dal mu rozum bo zdaje się że mu się z tej nienawiści do mniejszości narodowych zaczyna w glowie mieszać !
         Panie POŚLE ( nie mylić tu Posła z Oslem) wszyscy ldzie sa rownym i przed Bogiem takimi samymi lecz odpowiadaja indywidualnie za swoje czyny . Polak=Ukraińcowi= Niemcowi= Zydowi = Arabowi ( nawet Talibowi)= Chińczkowi= Murzynowi itd.
         Na to Pan patrz nie za na to kto i gdzie został godziwie pochowanym - nie skremowanym ,jak chciałoby to wielu ?
   • fanka_online Re: Tym... 05.03.11, 11:18
    ość portalu: Piotrek Turbanov napisał(a): Może więc dać sobie spokój z czczeniem bohateró
    > w AK?

    Ależ oczywiście! Czas zacząć czcić bandytów. Oni przynajmniej mieli/mają taką prostą, szubravą filozofią życiową!
   • Gość: Historican Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 05.03.11, 11:23
    Panie Piotrze - widać że Pan sporadycznie czyta wpisy na tym forum.
    Przez caly czas toczy sie tu batalia , aby dać tym ludzim ( Rusinom - Uraińcom ,zarowno z UPA jak tez Peretrulowcom) spokój i nie Judzić ani też rozdrapywac gojacych sie ran .
    Jednek jest grupa" oszołomów" -nie przyjmująca do wiadomości ,iż Ukraińcy podobnie jak Polacy walczyli o swoje niezależne państwo i swoją tożsamość narodowo kulturalno- religijną i mają też swoich bohaterów jak też tych których uważają za zbrodniarzy .
    Jednak tymi oszolomami - należy jak najmniej się przejmować i spokojnie -podobnie jak Mykola czy pani IKA oraz Pan Jobravo lub zgodnych z nimi forumowiczów ,udowadniać gdzie jest prawda - a gdzie fałsz ,gdzie jest bajka ,mit czy legenda wyimaginowana dla potrzeb politycznych -oraz gdzie tkwi zło ,które było powodem takiej a nie innej sytuacji jaką mamy obecnie .
    Czyli BEZ OBŁUDY i ZAKŁAMANIA - DOJDZIEMY DO PRAWDY A POPRZEZ TĄ PRAWDĘ DO POJEDNAIA !
    • venus99 Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen 05.03.11, 12:42
     po pierwsze nie Ukraińcy ale niektórzy Ukraińcy, a ścislej mówiąc upowcy.i nie podobnie walczyli jak Polacy bo Polacy państwo mieli.natomiast upowcy walką o państwo ukraińskie nazywają bestialskie mordowanie bezbronnej ludnosci cywilnej.
     pojednania z upowcami i bękartami po Banderze nie ma i nie będzie.natomiast z Ukraińcami potrzeby pojednania nie ma ponieważ nie ma żadnego konfliktu i generalnie postrzegani są oni,podobnie jak państwo ukraińskie zazwyczaj życzliwie i pozytywnie.
   • venus99 Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen 05.03.11, 12:35
    upowcy nie są jednak powszechnie szanowani na Ukrainie-na całe szczęście większość Ukraińców to porządni ludzie.miłość do upowców kwitnie jedynie na zachodniej Ukrainie w środowisku nacjonalistycznofasystowskim.
    upowcy nie walczyli o wolną Ukrainę,oni walczyli(czytaj mordowali bezbronną ludność cywilną).porównanie sojuszników Hitlera z AK jest kompletna aberacją umysłową.
    • Gość: Historican Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 05.03.11, 13:20
     Pani venus -chyba nie czytala wpisow Pani IKI oraz material dowodowy że podobnie do UPA postepowało AK .
     Więc dla jednych UPA to zbrodniarze zaś dla drugich bohaterowie broniący swoja spoleczność przed zbrodniami dokonywanymi na tych ludziach ze strony różnych ugrupowań bandycko- szabrowniczych jak też przed Bolszewikami .
     Zapomniala pani dopisać że to Polacy ( min. z Wolynia) celowo przyjeżdzali mordować -zbrodniczo Łemków i Bojków podczas gdzy Łemkowie i Bojkowie nigdy na ten Wołyń nie jeżdzili a nawet nie wiedzieli gdzie ten Wołyń jest . Łemkow i Bojkow ,Polacy oraz Bolszewicy mordowali i eksterminowali planowo i rozmyslnie .
     Wobec tego powstaje pytanie - Kto miał tą bezbronnoą ludność bronić przed zbrodniarzami - różnych formacji .
     Przypomnę Pani - tak dla zapamiętania ( bo chyba ma Pani pamięć krótką lub nie pełną ,to to że na Podkarpaciu wedlug IPN przypada jeden zamordowany Polak na ośmiu zamordowanych Rusinow - Ukraińcow. Wobec powyższego Rusini byli mordowani osiem razy bardziej od Polakow .W dodatku pani uważa że żolnierze z UPA są zbrodniarzami bo bronili tych ludzi przed jeszcze większą rzezią. Nie neguję że wśród UPOwcow byli zwykli zbrodniarze na tej samej zasadzie byli tacy sami zbrodniarze w AK np. Wołyniak były Akowiec i Milicjant ,Ogień były Akowiec i szef UB itd. Znaczna część AKowców po wojnie przeszla do zbrodniczej MOiUB i jakoś im to wybaczono choc mordowali swoich bylych towarzyszy z AK jak np w przypadku majora Pileckiego )
     Wschodnia Ukraina jest rusofilska -prawoslawna podlegająca Moskwie i nie było tam czystek na tle etnicznym jedynie wprowadzono sztuczny głód przez Bolszewikow celem wymordowania wielu milionow Ukraińców. Doskonale to sie udało Bolszewikom za przyzwoleniem zachodu min. Polski ,ktora w tym czasie też dokonywala czystek i przesladowań Ukraińcow na Wołyniu . Pytanie - kto mial tych bestialsko mordowanych ludzi bronić ....?
     Zachodnia Ukraina wraz ze Lwowem przynależna byla Polsce i tutaj zrodzil się nacjonalizm ukraiński ( wsród katolikow ukraińskich) wspierany przez kościół rzymsko- kat. jako że w większości zolnierze UPA SS Galicjen byli katolikami . Tutaj na Podkarpaciu również Rusini byli w wiekszości katolikami ,a jednak byli bezlitosnie mordowani przez Polakow -też katolikow.
     Niech pani pamięta że to dzięki Papieżowi nie wydano zolnierzy SS Galicjen ( katolikow i obywateli polskich) dola Bolszewikow celem ich wymordowania jak to uczyniono z Wlasowcami ( prawoslawnymi) . Pytaniedlaczego Polska -nie ściga zbrodniarzy z SS Galicjen ( obywateli polskich ) którzy byli żolnierzami niemieckimi ( niczym Legia Cudzoziemska we Francji nie mniej zołnierzami nie ukraińskimi lecz niemieckimi ) przemilczasie temat . Ostatni dowodca SS Galicjen general Szandruk byl polskim osficerem przedwojennym( pułkownikiem) i kilka lat po wojnie otrzymal od generala Andersa Krzyz Virtuti Militari bez szemrania i protestow ze strony Polski iPoloni polskiej .
     Pytanie - jak to bandyta i dowodca SS dostał polskie najwyższe odznaczenie wojskowe -czyli jest polskim bohaterem narodowym - a to ci psikus histori i dla spoleczności polskiej nie zorientowanej w temacie. Mże tak ktoś wystapi aby ten Krzyz odebrać dla tego tak zasłużonego dla Polski SS-mana.
     Wobec pwyzszego kochana Pani venus -jeżeli Pani uzywa slowa zbrodniarze i bandyci - to trzeba dopowiedzieć że nie wszyscy z UPA byli zbrodniarzami i bandytami . Bo zbrodniarze i bandyci byli zarowno w UPA ,SS, jak też AK,WP i LWP itd.
     To jak Ukraińcy maja postrzegać swoich obywateli czy ze zlej czy dobrej strony - należy pozostawić samym Ukraińcom nie zaś decydować w ich imieniu kto ma być dla nich wzorem i bohaterem niczym Pilsudski a kto bandyta niczym SSesman general Szandruk !
     Reszte jak zajdzie potrzeba to pani IKA bardziej zorientowana w temacie , dopisze i udowodni z której i jakiej strony wystepowało bandyctwo ,szabrownictwo ,lub typowe oszukiwanie spoleczeństwa otumaniając to spoleczeństwo pół lub ćwierć prawdami historyczn ymi pomieszana z klamstwem .
     Jak mowic to prawdę . Jak rozliczać -to wszystkich jednakowo . Nie zaś czynic dzika weryfikacje kto ma być dobrym a kto złym wedle widzi mi sie !
     Aha Kardynal hr szeptycki ,metropolita grekokatolicki bardzo wspieral nacjonalzm ukraiński i widzial ten kraj jako wolny i zjednoczony w jednym bizantyjskim kosciele .
     Kardynal hrabia Szetycki - byl POLAKIEM wnukiem Aleksandra Fredry! zas jego brat generalem WP w IIRP-czy wiecej trzeba coś dopisywać ?
     Myslę że nie - -tylko życzyć rozumu oraz rozsądku jak też obiektywizmu w rozpatrywaniu wielu bolesnych kwestii .
     Niech sie Pan douczy historii - a uczyć się warto - potem dyskutować kto może być uznanym za zbrodniarza a kto za bohaterem (i za co ?)
     Jedyna sila POlski- to w przymierzu z wolna Ukrainą nie zalezną od Bolszewickiej Rosji a ze ta Rosja jest nadal pro Bolszewicka -to potwierdzil kilka dni temu nawet Rosjanin znany Gorbaczow .
     Skoro pani Woli Bolszewika od katolika - to juz Pani osobisty wybór - w co nie wnikam - no no ...?
     • venus99 Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen 05.03.11, 21:20
      czytałem więcej niż ci się wydaje.
      jest faktem,że w 1943 roku UPA podjęła zorganizowana akcję bestialskiego mordowania Polaków na terenie Wołynia,Podola oraz przyległych terenów.UPA mordowała Polaków jeszcze po wojnie do momentu kiedy wreszcie została ostatecznie rogromiona i zlikwidowana.przed jakimi to zbrodniarzami UPA broniła rodaków,jakich rodaków?bandy UPA wymordowały również tysiące Ukraińców.opowiadanie o Polakach przyeżdżających z Wołynia(!) żeby mordować Łemków i Bojków(kiedy i gdzie?) to możesz sobie opowiadać niedorozwiniętym dzieciom.zamiast wypisywać fantasmorgie o 8 zamordowanych Rusinach na 1 Polaka może lepiej odwołać się do dokumentów zamiast wypisywać bajki.tak na marginesie uwaga metodyczna:Ukraińcy,Bojkowie,Łemkowie,Rusini...może ujednolicić nazewnictwo.mam dziwne podejrzenie,że ta różnorodność nie jest stosowana przez przypadek.
      cieszy mnie niezmiernie,że nie negujesz,że wśród upowców byli zwykli zbrodniarze ale zwracam ci uwagę,że wszyscy upowcy to zbrodniarze,wszyscy a nie tylko niektórzy. opowieści o znacznej części Akowców,którzy po wojnie przeszli do MO i UB nie będę komentował bo tolerancja dla głupoty,niewiedzy i podłości ma swoje granice.
      piszesz:
      Polski ,ktora w tym czasie też dokonywal
      > a czystek i przesladowań Ukraińcow na Wołyniu . Pytanie - kto mial tych best
      > ialsko mordowanych ludzi bronić ....?
      czy panujesz nad tym co piszesz? Polacy na Wołyniu w 1943 roku prześladowali Ukraińców a UPA ich broniła???nie kpij.
      opwiadanie,że żołnierze SS Galizien(czyli Ukraińcy) byli katolikami,podobnie jak Rusini na Podkarpaciu skłania mnie do zwrócenie się z prosbą:poucz się a potem pisz.
      na temat stosunku papieża do faszystów się nie wypowiadam ponieważ to inna sprawa a w dodatku mam na temat tej działalności Piusa wyjatkowo negatywną opinie.
      bandyci upowscy podlegają takim samym przepisom jak wszyscy inni zbrodniarze i wielu z nich po zidentyfikowaniu zostało w Polsce osądzonych.nie zarejestrowałem nadmiernej aktywności w tym zakresie na terenie Ukrainy.wprost przeciwnie-pozwala się tym bandytom na pochody i manifestacje.
      Szandruk-był przedwojennym polskim oficerem kontraktowym.wiele lat po wojnie odznaczył go gen.Anders(osoba prywatna w tym czasie) orderem VM co spotkało się z licznymi i głośnymi protestami w Polsce i wśród Polonii.prosze nie tworzyć mitów.
      jeden Szeptycki był polskim generałem,drugi ukraińskim nacjonalistą-bywa.w każdej rodzinie trafia się parszywa owca.
      i na koniec:oczywiście,że zbrodniarze trafiają się wszędzie.ale w UPA się nie trafiali-cała UPA była organizacją bandycką,wyjatkowo bestialską i jako taka podlega osądowi prawa i historii.
      i dopóki będą na Ukrainie(i niestety w Polsce) osoby i środowiska zaprzeczajace zbrodniczej działalności UPA do porozumienia z tymi środowiskami nigdy nie dojdzie.
       • Gość: pysio Re: ale po co "porozumiewać się " ... ? IP: *.alfaks.com 05.03.11, 22:15
        Ja mam pytanie do neobanderowców a zwłaszcza do banderofila darino. Gdzie są cmentarze polskich żołnierzy z czasu gdy wybuchła wojna i ukraińcy a zwłaszcza banderowcy do spółki z ruskimi wbijali nam nóż w plecy. Wg danych szacunkowych wymordowali oni 26 000 wojskowych którzy wycofywali się przed szwabami do Rumuni. Tak duża liczba zabitych powinna mieć przynajmniej kilka cmentarzy.
        • Gość: historyk Nie 26 tysięcy, ale niecałe 4 tys. IP: *.dynamic.chello.pl 05.03.11, 23:59
         Gość portalu: pysio napisał(a):

         gdy wybuchła wojna i ukraińcy a zwłaszcza b
         > anderowcy do spółki z ruskimi wbijali nam nóż w plecy. Wg danych szacunkowych w
         > ymordowali oni 26 000 wojskowych którzy wycofywali się przed szwabami do Rumuni
         > . Tak duża liczba zabitych powinna mieć przynajmniej kilka cmentarzy.

         Panie pysiu, z którego palca wyssał Pan te 26 tysięcy? Od nogi?

         Ogółem w akcjach przeciwko polskiej ludności cywilnej we wrześniu i październiku 1939 zginęło około 2000 Polaków w Galicji Wschodniej i około 1000 na Wołyniu.
         W wielu akcjach dywersyjnych brali udział członkowie OUN, jak również petlurowcy. Część wystąpień przeciw ludności cywilnej była efektem działania zwyczajnych kryminalistów i miała charakter rabunkowy. Jednak największą część wystąpień należy przypisać (według Andrija Rukkasa, Grzegorz Motyka uważa to za prawdopodobne) ruchowi komunistycznemu.
         W akcjach dywersyjnych prowadzonych przez oddziały specjalne OUN, w dniach pomiędzy 29 sierpnia a 23 września 1939, wzięło udział 7729 osób, w większości członków grup militarnych OUN. Akcje te objęły 183 miejscowości polskie. Członkowie OUN zdobyli jeden czołg, kilka samolotów i dział, 23 ciężkie i 80 lekkich karabinów maszynowych, 3757 karabinów, 3445 pistoletów i 25 samochodów. Wzięto do niewoli 3610 Polaków, zabito 769, raniono 37. Ukraińcy, głównie na skutek akcji oddziałów Wojska Polskiego i policji, stracili 160 zabitych i 53 rannych. Spalono co najmniej 4 polskie miejscowości i zniszczono 1 most. Polska kontrakcja spowodowała spalenie 5 wsi ukraińskich.


         W bibliografii m.in. Władysław Filar "Wydarzenia wołyńskie 1939-1944", Wydawnictwo Adam Marszałek. Toruń 2008; Grzegorz Motyka "Ukraińska partyzantka 1942-1960. Działalność Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii", Warszawa, oficyna wydawnicza Rytm, 2006

         pl.wikipedia.org/wiki/Dywersja_OUN_w_1939_roku#cite_note-filar-4
         Kiedy opanuje Pan podstawy polskiej ortografii i nauczy się pisać rzeczownikowe nazwy narodowości innych niż polską wielką literą? Czy też może ten półanalfabetyzm wynika z Pańskiej osławionej tzw. polskiej logiki?
       • Gość: gosc Re: ale po co "porozumiewać się " ... ? IP: *.nycmny.east.verizon.net 05.03.11, 22:27
        Dwie oczywiste oczywistosci:
        1) rodacy Ojca Swietego JP II neguja zasade ze zmarlych chowa sie na cmentarzu? Chyba ci poganie nie chodza do kosciola albo albo moze i chodza ale nauczanie Jezusa maja w glebokiej pogardzie,
        2) dla wiekszosci to pewnie bolesna prawda ale UPA raczej nie robiala niczego, czego nie robilaby AK i ludzi rozumnych to z cala pewnoscia nie dziwi - taki urok partyzantki ("Egzekutora" czytali?). Istotna roznica jaka mi przychodzi w tej chwili do glowy to ta, ze UPA dzialala z definicji na ziemi etnicznie ukrainskiej - na Wolyniu a nie na Mazowszu.
        PS Kto dziesiec lat temu gotowy był przyznac że Polacy pali w stodolach Zydow albo ze
        ryli w obozowych gromach zeby wyciagnac szczeki ze zlotymi zebami ?
        • Gość: pysio Re: ale po co "porozumiewać się " ... ? IP: *.alfaks.com 06.03.11, 07:37
         Pięknie żeście wybrnęli z pytania! Należy się wam uznanie od bunkrowych organizacji. Propagandyści mają w zwyczaju nie odpowiadać na niewygodne dla nich pytania. Przecież historyku ja nie pytałem o ludność cywilną bo ta była mordowana na terenie ukrainy od wieków. Mnie chodziło o żołnierzy wycofujących się przed szwabami. Nie rzucę nazwiskami i cyframi bo nie jestem "historykiem" ale w necie można sobie to i owo znaleźć. Znałem wielu tych wojaków i nasłuchałem się dość ich opowiadań by dać wiarę tej smutnej prawdzie. A liczba nie jest na pewno przesadzona lecz raczej zaniżona! Strzelano i mordowano w okrutny i podstępny sposób każdego kto nieopacznie dał ku temu okazję. Spragnionym odmawiano nawet wody. Zwłoki zakopywano w lasach. Polacy ufni i nie podejrzewający ukraińców o kolaborację z ruskami i szwabami bardzo łatwo dawali się podejść i płacili najwyższą cenę. Udział w tej rzezi brała udział także ludność cywilna nie zrzeszona jeszcze w bandach upowskich. Praktycznie nasze wojsko przedzierało się przez ukrainę jak przez terytorium wrogiego państwa. Bo tak naprawdę ukraina wtedy zachowywała się jak część państwa niemieckiego lub ruskiego.
         • Gość: historyk Re: ale po co "porozumiewać się " ... ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 00:41
          Przecież historyku ja nie pytałem o ludność cywilną bo ta była mordowana na
          > terenie ukrainy od wieków.

          Napisałem o ludności cywilnej, aby od razu wykazać, że Pańskie szacunki są chore (wyssane z palca u nogi), nawet gdyby bowiem dołożył Pan Ukraińcom do ofiar wojskowych ofiary cywilne, to nie będzie to nawet 1/5 Pańskiej liczby.

          Mnie chodziło o żołnierzy wycofujących się przed sz
          > wabami.

          Proszę bardzo, ma Pan jeszcze raz dane - tym razem TYLKO dotyczącej polskich wojskowych we wrześniu 1939 roku:

          Członkowie OUN zdobyli jeden czołg, kilka samolotów i dział, 23 ciężkie i 80 lekkich karabinów maszynowych, 3757 karabinów, 3445 pistoletów i 25 samochodów. Wzięto do niewoli 3610 Polaków, zabito 769, raniono 37. Ukraińcy, głównie na skutek akcji oddziałów Wojska Polskiego i policji, stracili 160 zabitych i 53 rannych. Spalono co najmniej 4 polskie miejscowości i zniszczono 1 most. Polska kontrakcja spowodowała spalenie 5 wsi ukraińskich.

          pl.wikipedia.org/wiki/Dywersja_OUN_w_1939_roku#cite_note-filar-4

          Nie rzucę nazwiskami i cyframi bo nie jestem "historykiem" ale w necie
          > można sobie to i owo znaleźć.

          No więc Panu znalazłem, więc o co chodzi? A co do liczb (nie odróżnia ich Pan od cyfr, to tak nawiasem), to właśnie Pan rzucił w poprzednim poście: 26 tysięcy. Więc proszę nie udawać wariata, chyba że się Pan wycofuje z tamtej bzdury.

          A liczba nie jest na pewno pr
          > zesadzona lecz raczej zaniżona!

          Jaka liczba jest zaniżona? 26 tysięcy? Sugeruje Pan, że słabo wyposażone, wiejskie grupki OUN mogły zabić 50 tysięcy polskich żołnierzy, uzbrojonych i otrzaskanych z walką w trakcie działań wojennych? Czy Pan się na coś leczy?

          Praktycznie nasze wojsko przedzierało się przez ukra
          > inę jak przez terytorium wrogiego państwa.

          Przez jaką Ukrainę?! Mówi Pan o Kresach Wschodnich II RP? Przecież ja stale na tym forum czytam, że to były odwieczne polskie ziemie, więc skąd tam w takiej ilości Ukraińcy? Stalin ich zrzucił ze spadochronów do spółki z Hitlerem?

          Bo tak naprawdę ukraina wtedy zachow
          > ywała się jak część państwa niemieckiego lub ruskiego.

          Państwo o nazwie Ukraina nie istniało we wrześniu 1939 i nie było podmiotem prawa międzynarodowego.
        • Gość: też historyk Re: ale po co "porozumiewać się " ... ? IP: *.ztpnet.pl 06.03.11, 09:15
         Gość portalu: gosc napisał(a):
         dla wiekszosci to pewnie bolesna prawda ale UPA raczej nie robiala niczego, > czego nie robilaby AK

         Czy jest tu jakiś przedstawiciel prawa?

         Gość portalu: gosc napisał(a)
         Istotna roznica jaka mi przychodzi w te > j chwili do glowy to ta, ze UPA dzialala z definicji na ziemi etnicznie ukrainsiej - na Wolyniu a nie na Mazowszu.

         Z jakiej definicji?
     • Gość: też historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.ztpnet.pl 06.03.11, 09:00
      Gość portalu: Historican napisał(a):
      Zapomniala pani dopisać że to Polacy ( min. z Wolynia) celowo przyjeżdzali mordować -zbrodniczo Łemków i Bojków podczas gdzy Łemkowie i Bojkowie nigdy na ten Wołyń nie jeżdzili a nawet nie wiedzieli gdzie ten Wołyń jest . Łemkow i Bojkow ,Polacy oraz Bolszewicy mordowali i eksterminowali planowo i rozmyslnie .
      Wobec tego powstaje pytanie - Kto miał tą bezbronnoą ludność bronić przed zbrodniarzami - różnych formacji .

      Demokracja ma to do siebie, że nawet kłamliwym szujom daje możliwość wypowiadania się.
      Dysponuje jednak środkami, które mogą zapobiegać szerzeniu oczywistych kłamstw i oszczerstw. Czas chyba żeby zaczęła z nich korzystać.
      Tzw. UPA już dawno znalazła swoje miejsce na śmietniku historii i apeluję do grupki skrajnych nacjonalistów,zapewne członków lub sympatyków Swobody, pisujących na tym forum, by przestali w końcu perfumować ten śmierdzący kubeł.
      Z prochami tzw. "żołnierzy" UPA, jeśli jest obawa, że mogą stać się przedmiotem kultu skrajnych szowinistów, mozna postąpić tak jak to uczyniono z prochami nazistowskich zbrodniarzy straconych w Norymberdze.

       • Gość: dark Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.aster.pl 06.03.11, 09:51
        > dark ty jako neo banderowiec znasz chyba dzieje tej zbrodniczej organizacji. Tw
        > ój kumpel historyk mimo wszystko przyznał że paru żołnierzy jednak zostało zamo
        > rdowanych a ty czy zamiast ciężko strawnych kawałów mógłbyś podać choć jedno mi
        > ejsce pochówku na terenie samostijnej?

        Oczywiście, pysiu. Ja jako "neo banderowiec" wskazuję ci jedno miejsce pochówku na na terenie niepodległej - cmentarz łyczakowski, lwów.
        P.S. Pisownię dostosowałem do twoich umiejętności.
      • venus99 Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen 06.03.11, 10:04

       Gość portalu: Historican napisał(a): Zapomniala pani dopisać że to Polacy ( min. z Wolynia) celowo przyjeżdzali mord
       ować -zbrodniczo Łemków i Bojków podczas gdzy Łemkowie i Bojkowie nigdy na ten Wołyń nie jeżdzili a nawet nie wiedzieli gdzie ten Wołyń jest . Łemkow i Bojkow ,Polacy oraz Bolszewicy mordowali i eksterminowali planowo i rozmyslnie .

       między innymi na ten bełkot zwróciłem uwagę w swoim poście.moim zdaniem to nie wynika z niewiedzy bądź głupoty(co na jedno wychodzi) - to świadoma,celowa próba(jedna z wielu) zamazania stanu faktycznego i wybielenia upowskich bandytów.środowiska postbanderowskie będą to robiły systematycznie,unikając jednocześnie odpowiedzi na kłopotliwe dla nich pytania.wielekrotnie pytałem się jaki jest wymiar zbydlęcenia ludzi,którzy na murach polskiej szkoły w Lwowie umieścili tablicę ku czci wielkiego bandyty Szuchewycza i czemu ma to służyć.nikt nie odpowiedział.
        • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 06.03.11, 10:37
         Dark skończ wreszcie z tym siermiężnym pisaniem kawałów w stylu dla ukraińca! A jeśli chcesz zamazywać dalej fakty to się lepiej postaraj. Na cmentarzu Łyczakowskim nie leżą żołnierze z drugiej wojny! Już w tym czasie upa wiedziała że jest organizacją bandycką i zbrodniczą. Wskazuje na to fakt że swoje ofiary chowała w taki sposób jak to czynią typowi bandyci; zakopywali ich w lasach i na bezludziu by ukryć fakt zamordowania. Kiedyś był reportaż w tv z ukrainy gdzie banderowiec opowiadał jak to końmi rozerwano parlamentariuszy z AK. Za cholerę nie chciał wskazać w którym miejscu ich pochowano. To naczalstwo upowskie nakazało by milczeć w tych sprawach a karni striłci są wierni i zdyscyplinowani do dziś.
         • Gość: Kniaź Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.03.11, 06:12
          Jakiś gośiu "history" powyżej napisal :
          Przez jaką Ukrainę?! Mówi Pan o Kresach Wschodnich II RP? Przecież ja stale na tym forum czytam, że to były odwieczne polskie ziemie, więc skąd tam w takiej ilości Ukraińcy? Stalin ich zrzucił ze spadochronów do spółki z Hitlerem?

          Zapomina Pan o Rusi kijowskiej ,której odwieczne ziemie które zostały potem przysposobione czyli wcielone do Polski w ramach Unii wraz z Liitwą tworząc jedno państwo -z jednym królem niczym dziś UE. Ziemie ruskie siegały aż pod Krakow ( n iektorzy historycy ukraińscy uważają że Krakow też przynależal do Rusi kijowskiej zas kniaź Mieszko I i nawet inni późniejsi królowie min. Boleslaw Chrobry ) byl wyznania parwoslawnego - metropolii kijowsko- ruskiej ,lecz jako konwertysta nie poganin- zwany Druidem przeszrdl pod zwierzchnictwo Rzymu czyli na obrzadek rz- kat. i dla potzreb politycnych i korony królewskiej którą nadawal papież , Dlatego aż pod kKrakow nadal zamiszkuje rdzenna ludność rusińska i też ich nikt na spadochronach nie zrzucal -lecz byli tu od wieki wiekow AMEN - przed wynarodowieniem i eksterminacja dokonaną na nich -w okresie stalinizmu i PRLu . Z faktu że byli tu od wieki wiekow wynikla do tych ludzi -taka ogromna nienawiść i tak ich okrutnie potraktowano ( w ramach Akcji Wisla jak też ze strony róznych bandyckich bojowek) i że nadal tu zamieszkują ( choć szczątkowo) tj tereny przynależne do Polski.
          A przecież nie jest ważne kto w jakim kraju na jakim terenie zamieszkuje -lecz ważne obywatelstwo tego kraju i że dany teren aktualnie znajdue się w granicach tego kraju ( np. Prusy wschodnie - niby odwieczne ziemie polskie -zwane odzyskane) .
          Jak Pan wie - na Wolyniu nie było Polakow lecz w okresie II RP nasiedlano tam wojskowych kolonistow polskich na preferencyjnych warunkach stąd też tam -pojawila się z centralnej Polski ludność polska wyznania rz- katolickiego ( czyli tak jakby zrzucono ich na spadochronach przez J. Pilsudskiego i nie trzeba tu Stalina ani Hitlera) Czyli rdzenna ludnośc rusińska zawsze byla na terenach przez siebie zamieszkiwanych zaś w większości na ziemiach ruskich pojawiali się Polacy jako koloniści i migranci w ramach jednego państwa.
          Dziś są inne uwarunkowania i inna rzeczywistość - więc trzeba się do tegoj dostoswać - czy;i pogodzic ipojednać aby razem dla dobra Polski pracować - głownie -integrować w ramach UE .!
          • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 11:33
           Panie Horbaczek, niech Pan tu nie pisze o rusi Kijowskiej, bo chodzi o prostą rzecz: Pan pysio twierdzi, że Polacy przedzierali się we wrześniu 1939 roku przez Ukrainę. Jaką? Naddnieprzańską? Polscy żołnierze udawali się na przedmieście rumuńskie przez teren województw: tarnopolskiego i stanisławowskiego, będące w tym momencie oficjalną częścią uznanego podmiotu prawa międzynarodowego, jakim było państwo polskie.

           > Jak Pan wie - na Wolyniu nie było Polakow

           Doprawdy? To kim byli Jan Paweł Woronicz, Juliusz Słowacki, Karol i Edmund Różyccy, Henryk Rzewuski, Gabriela Zapolska, Ksawery Prószyński czy Władysław Milczarek? Marsjanami? A może Ukraińcami? Proszę sprawdzić w internecie, jeśli te nazwiska nic Panu nie mówią (zresztą nie zdziwiłbym się - przy Pana poziomie intelektualnym)...
           • Gość: Kniaź Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.03.11, 14:13
            Panie Historyku skoro Pan pisze do Pana Horbaczka to niech pan pisze do jego osoby a skoro Pan odpowiada dla Kniazia -to Kniaż odpowiada -Panu.
            -To co pisze Pan Pysio - czlowiek malego formatu i malej wiedzy ,napelniony nienawiścią do Rusinow - Ukraińcow i nie ukrywający faktu że należy tych ludzi wymordowac jak czynił to Stalin ,to dla mnie świadczy samo za siebie i za tego czlowieka( dobry material na zbrodniarza) .

            To że na Wolyniu nie było Polakow i zostali tam nasiedleni na zasadach preferencyjnych w okresie II RP - to przecież kazdy historyk doskonale wie - oprócz pana.
            kim byli ludzie o ktorych Pan pisze - chocby Juliusz Słowacki - to też niech Pan spojrzy do jego rodowodu - bo taki sam Polak jak np. CHOPIN ( zwany w Przemyslu Chopin i Szopen - juz nie wiem ktory Polak a kóry Francuz a może Żyd po matce) . To też dla mnie nie ma znaczenia bo w Polsce i Unii Europejskiej jest miejksca dla wszystkich zarowno dla Polakw żydów Ukraińcow i zwyklych głupkow pokroju Pana ( bo dla mnie pan może być i jest zwyklym glupkem - zreszta nie douczonym w sposób taki jak np. pani IKA z tego Forum .
            Tak więc szukajac poziomu intelektualnego u innej osoby - najpierw spójrz na własny poziom - zwlaszcza wiedzy -tej prawdziwej nie zaklamanej historii ,oraz dopisywania mitow i legend dla ludności rusko-kijowskiej odwiecznie zamieszkalych - tu na Podkarpaciu .
            Chcąc dyskutować o Rusinach i ich ekstermoinacji jaką przechodzili zarówno w Polsce jak też w Rosji - trzeba tym Rusinem sie urodzić i odczuć to na wlasnej skórze. Niestety Pan -podobnie jak Pysio mowi za Rusinow i w imieniu Rusinow oraz żada aby mu potakiwać . Podobnie potępuje się w Polsce z Niemcami i Żydami - bo w ich imieniu i za tych ludzi wypowiadają się Polacy - najczęściej z rodzin SIEPACZY ( podobnie jak Pysio i lechowski) a kiedy udowodni sie że chodzi o prawdę -wpadacie w szal nienawiści oraz zaszczuwania czlowieka który przekazuje tą prawdę ( jak wobec IKI czy Jobravo)
            - Co do przedzierania sie Polakow przez wojewodztwa tarnopolskie i stanislawowskie -to jak mi wiadomo te wojewodztwa obecnie znajdują sie na Ukrainie - więc pewnie Pan Pysio kojarzy że te ziemie przynalezne były ukraińcom co też w Jalcie i Techeranie - potwierdzono - chyba Panu też to jest wiadomo - jak nie to pytać IKI -ona podpowie.
            Czyli Jest to pogląd pana Pysia - i jego zapatrywania nie zaś mój lub przeze mnie potwierdzany - więc w tej materii nie dyskutuję .
            Mogę dyskutować na temat RUSUNÓW i ich eksterminacji oraz o tolerancji jak tez pojednaniu pomiędzy roznymi spolecznościami -chocby tu w Przemyslu !
            Serdecznie Pozdrawiam - Pana "WIELKI POZIOM INTELEKTU " niczym HUTU i TUTU razem polączony ! dzisiaj w dobie internetu dobrym historykiem -może być kazdy - o ile czyta ze zrozumieniem i potrafi rozsądnie oraz obiektywnie mysleć ( przyklad to Pani IKA)
            A teraz drogi Historyku - NIECH PAN napisze cos o Rusi Kijowskiej - może coś więcej pan dopisze dla historii NESTORAj.
            Przeciez bajki w Polsce są do dzisiaj na porządku dziennym i powszechnie lubiane .
            • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 17:00
             chocby Juliusz Słowacki - to też niech P
             > an spojrzy do jego rodowodu - bo taki sam Polak jak np. CHOPIN

             Ma Pan błędne dane, Panie Horbaczek. Ojciec Juliusza Słowackiego był Polakiem, a nie Francuzem - przeczy to Pana tezie o tym, że na Wołyniu NIE BYŁO POLAKÓW przed 1918 rokiem. Wymieniłem Panu tylko kilka z przykładowych nazwisk - czy dalej Pan będzie twierdził, że Rzewuski, Różyccy czy Zapolska nie byli Polakami? Jeżeli tak, to kończymy rozmowę, bo nie zwykłem dyskutować z szaleńcami, zaprzeczającymi oczywistym faktom...

             >bo dla mnie pan może być i jest zwyklym glupkem

             To, że jest Pan chamem, Panie Horbaczek, wszyscy tu wiemy od dawna. Teraz jeszcze dodatkowo robi Pan z siebie błazna, zaprzeczając oczywistym faktom obecności Polaków na Wołyniu przed 1918 rokiem.

             > Tak więc szukajac poziomu intelektualnego u innej osoby - najpierw spójrz na w
             > łasny poziom - zwlaszcza wiedzy -tej prawdziwej nie zaklamanej historii

             A jakąż to "prawdziwą" historię Pan zna, w której Gabriela Zapolska nie urodziła się na Wołyniu? A gdzie? Na Księżycu?

             > - Co do przedzierania sie Polakow przez wojewodztwa tarnopolskie i stanislawow
             > skie -to jak mi wiadomo te wojewodztwa obecnie znajdują sie na Ukrainie

             Ale we wrześniu 1939 nie było takiego państwa i Polacy przechodzili przez tereny II RP, jeszcze nieobjęte okupacją sowiecką, na których nadal obowiązywało polskie prawo - nie można tych terenów nazwać Ukrainą, tak jak nie można powiedzieć, że hitlerowcy wycofywali się do Berlina przez Polskę, mając na myśli Ziemię Lubuską czy Pomorze Zachodnie (wiosną 1945 były to jeszcze nadal ziemie niemieckie). Inaczej, myśląc ahistorycznie, musiałby Pan napisać, że Immanuel Kant urodził się w Rosji, bo jego rodzinny Królewiec jest obecnie miastem w Federacji Rosyjskiej.

             dzisiaj w dobie internetu dobrym historykiem -może być kazdy -
             > o ile czyta ze zrozumieniem i potrafi rozsądnie oraz obiektywnie mysleć

             Niestety, te słowa nie dotyczą Pańskiej osoby - jest Pan prostackim ignorantem, mieszającym epoki, pojęcia i miejsca... Nie wystarczy umieć czytać, aby zostać naukowcem, nie wystarczy umieć pisać, aby zostać literatem - Pan tego nie rozumie i wydaje się Panu, że posiadł Pan monopol na mądrość we wszystkich dziedzinach (historia, socjologia, ekonomia, teologia), ponieważ ukończył Pan podstawówkę i potrafi posługiwać się klawiaturą komputera. Po prostu drugi Pan pysio - "nic nie wiem, więc znam się na wszystkim".

             > A teraz drogi Historyku - NIECH PAN napisze cos o Rusi Kijowskiej

             Istnieje na ten temat wiele wartościowych opracowań i wydań źródeł - ja w tym wątku tylko prostuję najbardziej oczywiste bzdury, jakie padają z ust dyskutantów, mających niewielkie pojęcie o historii i faktach z przeszłości (np. 26 tys. polskich żołnierzy zabitych przez Ukraińców w 1939 - dwa razy więcej niż wiosną 1940 przez NKWD; pojawienie się Polaków na Wołyniu dopiero po 1918 roku itp. głupstwa). Jak Pan napisze, że Ruś Kijowską zamieszkiwali ludzie mówiący językiem Tarasa Szewczenki, to na pewno to sprostuję, podobnie jak twierdzenie, że Mieszko I posługiwał się słownictwem Adama Mickiewicza.
             • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 07.03.11, 18:56
              twoje prostowanie bzdur bardzo często się opiera historyku na poprawności politycznej, uzgodnieniach komisji lub własnych odczuciach. Jestem pewny ze gdy ci się nakaże udowodnić ze Bolesław chrobry wcale nie umarł to użyjesz argumentu że brak aktu zgonu z urzędu wyraźnie o tym swiadczy. Mnie zarzucasz brak zrozumienia dla słowa pisanego a sam co robisz? Wszak ja nie kontestuję faktów lecz sposób ich przedstawiania. Nigdy do ciebie nie dotarło choć pisałem o tym wiele razy że nie mam żadnego wykształcenia ale znam życie i potrafię odróżnić propagandę od faktów. Po za tym nigdy nie wyróżniam jedynie słusznych "historyków" od każdego kto opisuje swoje autentyczne przeżycia. A jeśli chcesz prawdy o historykach to prześledź opracowania "naukowe" dotyczące liczby ofiar Oświęcimia. Zauważ jak ta liczba się zmienia w zależności od opcji. Podałem liczbę 26 000 bo na taką się natknąłem i być może też pochodzi od propagandysty ale ty ze swoim głupim tłumaczeniem ze kwity są na niespełna kilka osób też strzeliłeś sobie w stopę.Zamiast szukać haków poczytaj pamiętniki wycofujących się żołnierzy.Upowcy dobrze wiedzieli że te mordy trzeba ukryć i dostarczyć oręż przyszłym pokoleniom "historyków".
              • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 19:32
               Podałem liczbę 26 000 bo na
               > taką się natknąłem i być może też pochodzi od propagandysty

               W odróżnieniu od Pana ja przedstawiam ustalenia wiarygodnych badaczy, którzy spedzili w archiwach całe miesiące, jeśli nie lata.

               >Zamiast szukać haków poczytaj pamiętniki wycofujących się żołnierzy.

               Proszę werzyć - lepsi w te klocki ode mnie, ci, których cytowałem, znaja te pamiętniki. Problem w tym, że opowieści osobiste muszą być jeszcze potwierdzone przez inne źródła - dokumenty, inne relacje (niesprzeczne), fakty materialne (artefakty). Inaczej trzeba by wierzyć także w historie o słoniu w karafce, jeśli jedynym źródłem relacji świadka ma być ...owa relacja świadka. Rozumiem, że nie ma Pan pojęcia o metodologii nauk historycznych, ale doprawdy są na świecie ludzie, którzy zęby na tym zjedli i warto poczytać, co oni mają do powiedzenia.

               >kwity są na niespełna kilka osób

               Widzi Pan, jak przepięknie potrafi Pan manipulować?
               - nie kilka osób, tylko prawie 800;
               - nie "kwity", tylko ustalono taką liczbę na podstawie m. in. tak kochanych przez Pana relacji osobistych świadków i uczestników wydarzeń.
               Pan przekręci dowolną wypowiedź rozmówcy, byleby wyjść na swoje - nawet wkładając komuś słowa, których nie wypowiedział.

               ale znam życie i potrafię odróżnić propagan
               > dę od faktów.

               I co z tego, że zna Pan życie? Z raka też się Pan sam wyleczy, bo zna Pan życie? Zbuduje Pan elektrownię atomową w ogródku - bo zna Pan życie? Wiedza historyczna nie przychodzi z wiekiem, z powodu "znania życia" - to czytanie opracowań, krytyka źródeł, praca w archiwach itd.

               Wszak ja nie kontestuję faktów lecz spo
               > sób ich przedstawiania.

               Jeśli twierdzi Pan, że zginęło 26 tys. polskich żołnierzy (odkrycie stulecia - żaden historyk epoki nigdzie o tym nie wspomina w pracach dotyczących wojny obronnej Polski w 1939), to kontestuje Pan fakty, a fakty są takie, że taka liczba jest po prostu niewiarygodna - nie sposób jej wydedukować z żadnych źródeł czy dokumentów.

               Jestem pewny ze gdy ci s
               > ię nakaże udowodnić ze Bolesław chrobry wcale nie umarł to użyjesz argumentu że
               > brak aktu zgonu z urzędu wyraźnie o tym swiadczy.

               Nikt mi nic nie może nakazać udowodnić - nie jestem niewolnikiem. Są kroniki, inne źródła pisane nt. śmierci Chrobrego - niech Pan nie udaje głupszego niż Pan jest, Panie pysiu. To raczej Pan uwielbia rzucać niesprawdzone hipotezy, liczby "od czapy", prowokować nieistniejącymi faktami lub zaprzeczać ustalonym faktom - prędzej przeczytam u Pana, że np. pod Grunwaldem Polacy zabili milion Krzyżaków, a Rusini po coichu pomagali Wielkiemu Mistrzowi przeciwko Polsce (jako perfidni Bizantyjczycy/neobanderowcy). A jako dowód przedstawi Pan fakt, że wszyscy o tym milczą...

               A jeśli chcesz prawdy o history
               > kach to prześledź opracowania "naukowe" dotyczące liczby ofiar Oświęcimia. Zauw
               > aż jak ta liczba się zmienia w zależności od opcji.

               Liczba się zmienia w zależności od czasu badania, a nie opcji - inaczej było to zaraz po wojnie, inaczej teraz, gdy dysponujemy lepszą bazą dokumentacyjną i opracowaniami. Pewne archiwa zostały udostępnione, chociaż 60 lat temu były zamknięte...

               Po za tym nigdy nie wyróżniam jedynie słusznych "historyków" od k
               > ażdego kto opisuje swoje autentyczne przeżycia.

               Nie ma Pan pojęcia o badaniu historii - co z tego, że przeczyta Pan w pamiętniku "było duże bombardowanie, zawalił się sąsiedni dom i zginęła Hela"? To tylko cząstkowy opis wydarzenia historycznego - dopiero zawodowy historyk pozbiera te relacje, dokuemnty i fakty, a potem napisze, że bombardowanie miało taką i taką siłę, trwało od tej do tej godziny, zostało dokonane przez te i te jednostki lotnictwa i zginęła nie jedna Hela, tylko 250 osób. Co więcej - świadkom może się wydawać, że to była artyleria, a to były samoloty (albo odwrotnie - ludzie słyszeli tylko huk bomb i pędzili do piwnicy, nie myśląc o rodzaju broni). Zrozumiał Pan czy mam powtórzyć?
               • venus99 Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen 07.03.11, 20:47
                zadziwiający jest ten świat ułudy,zakłamania i zaciekłego przeczenia faktom.bezskuteczne próby wybielenia bandyckiej historii UPA,zaprzeczanie bestialskim mordom bezbronnej ludności cywilnej,zarówno polskiej jak i ukraińskiej muszą frustrować potomków upowców.
                zaklinanie przeszłości nie zmieni faktu,że była to skrajnie nacjonalistyczna organizacja sławna ze swoich wyrafinowanych mordów dla której działalności nie ma żadnego usprawiedliwienia a tym bardziej wybaczenia i zapomnienia.
             • Gość: Kniaź Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 07.03.11, 20:32
              Panie historyk - od siedmiu boleści .
              Nigdzie nie pisalem ze ojciec Juliusza Słowackiego byl Francuzem ( mało mnie to obchodzi kim był ) . Pisalem że ojciec Chopina lub Szopena ( jak pan woli - bo pan pewnie sam nie wie jak ma pisać to nazwisko czy po polsku czy po francusku. Bo Polacy juz jak zwykle sa zgłupieli w tym temacie,zwlaszcza w Przemyslu ) byl Francuzem zaś matka byla pochodzenia mniejszosciowego -konwertystka . Moniuszko, Matejko Kosciuszko - tez z tamtych stron - iPolacy i nie Polacy ale skoro z tamtych stron i nazwisko nie Polaksie to niech bedą i Polacy albo i nawet Amerykanie - cóz mi do tego ?.
              Wszystkich ludzi traktuję jednakowo -powtarzam jednakowo i po ludzku !
              Co do Wolynia -to zgadza się zamieszkiwali tam szczątkowo Polacy a nawet tzw. Polacy i to często Rusini - konwertsci -zwlaszcza magnateria zaś chłopstwo było w 90 % Ukraińcami . Podobnie jak tu na Podkarpaciu gdzie nawet wokół Przemysla są same Cerkwie węc w wiekszosci mieszkali tu grekokatolicy czyli Rusini -TAK czy NIE -choc dziś ich prawie tu nie ma- bo wymordowano lub powyganiano w ramach Akcji Wisla. .TAK - CZY NIE - Napewno TAK!
              skoro -Madralo ( czytaj sobie jak chcesz DURNIU )NIE WIESZ LECZ PISZESZ PRZEKORNIE TO SOBIE POCZYTAJ O RUSI KIJOWSKIEJ I WIELKIM KSIĘSTWIE LITEWSKIM A POTEM DOJDZIESZ DO NAPOLEONA I KSIESTWA WARSZAWSKIEGO . Najpierw zacznuj od prawoslawnego MIESZKA I czyli pierwszego Króla Polski - O K.jako prawoslawnego konwertysty
              ZAPYTAJ NAPOLEONA DLACZEGO TAK A NIE INACZEJ ZAZNACZYL GRANICE PAŃSTWA POLSKIEGO - CZEGO POLACY NIE MOGĄ MU WYBACZYĆ . TJ. POLACY -Madrale lub BUCE - POKROJU TWOJEJ OSOBY - BO DO PRAWDZIWEGO POLAKA -Kulturalnego i taktownego rozasądnego NAPRAWDĘ MASZ BARDZO DALEKO. CO DO PODSTWOWKI TO DZIĘKUJE KOMUNIE ŻE BYLO 8 KLAS nie jak dzisiaj 6 - klas i masa glupkow twojego pokroju siedzacych w klasach integracyjnych - widac z takiej klasy pochodzisz i masz takie nawyki oraz poziom wiedzy historycznej tych integrowanych - a może z Yuniwersytetu Historii na Bakończycach - Buaha ha. Choć mam tylko podstawowke i zawodowke to więcej moge cię pouczyć niżli ty Profesor z Bakonczyc lub innego Instytutu przeklamania prawd i pół prawd
              Skoro nie jestes Rusinem - to nie wypowiadaj się w imieniu tych ludzi i za tych ludzi ! Skoro uważasz że Ukrainie nie należy się niezależnośc i wolnośc narodowa ,kulturowa i relgijna - to twoje a nie moje zdanie. Bo w moim odczuciu ci ludzie mają takie same prawa jak inni ludzie w krajach demokratycznych i Cywilizowanych nie zas byc stale pomawianymi i szkalowanymi ze strony zszowinizowanych Polakow lub pseudo historykw jak Pan prus czy pani siemaszko a nawet -integrowny histotryk z tego ciekawego Forum ! Nie dajecie rady Zydom i Niemcom - to czepiacie sie Rusinow i Ukraińcow - bo mozna sobie ich pokopać - jak za dawnych szubrawych lat IIRP i Bolszewizmu oraz PRLu. Czep sę Pan konkretnej roboty ie zas Rusinow masowo tutaj eksterminowanych ( jeszcze bardziej od Żydow wydawanych przez polskich donosicieli )
              Co -znow chcecie ich mordować ( dorzynać) ? jak to chce Pan Pysio !
              Djcie sobie spokoj i zyjcie w spokoju i POKOJU -OK. -PANIE HISTORYK od 7 BOLEŚCI !
                • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 07.03.11, 21:19
                 Historyku dałeś piękny popis jak dzicz ma się odnosić do historii. Jedyne prawdziwe fakty to te ustalone przez "historyków". Śmiechu warte! Moge ci przytoczyć wiele dokumentów które weryfikowano i podawano do wierzenia. Fakt że historyków jest niewielu i mogą podawać swoje interpretacje jak im się tylko podoba bo nikt normalny nie bedzie tracił życia na ryciu w archiwach i udowadniał że tak nie było. Poczytałem sobie ostatnio co nieco w necie i jestem zdumiony jak można tak bezczelnie fałszować fakty i na dodatek okazywać swięte oburzenie. A ta liczba to nie moja lecz właśnie z netu i zacytowałem ją ufając pamiętnikarzowi. Ale nikt rozsądny znając metody upa nie uwierzy że oni pomagali polskim żołnierzom przedzierającym się na Węgry czy Rumunię. Urządzali zasadzki i ściśle współpracowali ze szwabami którzy wyposażyli ich wcześniej w broń. Te kilkaset kilometrów golgoty usiane jest wprost trupami polskich wojaków. Jeszcze raz ci napiszę historyku że upa zadbała o to byś mógł negować te fakty.Najśmieszniejsze jest to że ja nie znam się na warsztacie historyka. Otóż wiedz że ja wiem jak powinien wyglądać i wiem jaki jest naprawdę! Praktyka i teoria w tej dziedzinie to przeciwstawne bieguny jeśli chodzi o politykę i koniunkturę. A tak na zdrowy rozum jeśli chodzi o Oświęcim to dzięki nowym odkryciom liczba ofiar powinna rosnąć a nie maleć!
                 • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 21:39
                  A ta li
                  > czba to nie moja lecz właśnie z netu i zacytowałem ją ufając pamiętnikarzowi.

                  Chce Pan powiedzieć, że jakiś pamiętnikarz opisał, jak to był świadkiem zabójstwa 26 tysięcy polskich żołnierzy przez bandy dywersantów ukraińskich? Gdzie? W lesie katyńskim, pod Medyką czy może w Borach Tucholskich?

                  A
                  > le nikt rozsądny znając metody upa nie uwierzy że oni pomagali polskim żołnierz
                  > om przedzierającym się na Węgry czy Rumunię. Urządzali zasadzki i ściśle współp
                  > racowali ze szwabami którzy wyposażyli ich wcześniej w broń.

                  UPA powstała dopiero w 1942, Pan pisze o grupkach dywersantów, mających niewielki dostęp do broni w sierpniu i wrześniu 1939 - dla Pana to żadna różnica? Skąd ukraińscy dywersanci wzięli tyle broni, aby zabić 40% wszystkich polskich ofiar wojskowych wojny obronnej 1939? Za chwilę Pan napisze, że Ukraińcy zabili więcej polskich żołnierzy niż Niemcy...

                  Urządzali zasadzki i ściśle współp
                  > racowali ze szwabami którzy wyposażyli ich wcześniej w broń.

                  Przerzucili do Polski więcej broni niz miało ich na wyposażeniu wojsko Polskie? Jak? Jakimi kanałami? Co na to polski kontrwywiad? Pewnie Pan też wierzy w sztuczną mgłę w Smoleńsku...

                  Najśmieszniejsze jest
                  > to że ja nie znam się na warsztacie historyka. Otóż wiedz że ja wiem jak powin
                  > ien wyglądać i wiem jaki jest naprawdę!

                  No tak - Pan wie, jak powinno być. Jeśli fakty temu przeczą - tym gorzej dla faktów.
                  • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 07.03.11, 22:05
                   Historyku po co ta ironia która swiadczy tylko o twoim zacietrzewieniu. Przyjmijmy ze znasz parę faktów z historii ale popatrz na swoją matematykę? 26 000 ze 160 000 to na pewno nie jest 40%!!! Mam prawo sądzić ze twoja znajomość histori jest w calęj rozciągłości taka sama jak prościutkich rachunków. Jesteś normalnym nabuzowanym propagandystą i fakty jeżeli nie są zgodne z twoim narzuconym ci punktem widzenia to tym gorzej dla faktów. Do faktów należy też takie prawidło wojny; Atakujący przeciwnik traci w czasie działań bojowych trzech żołnierzy gdy obrona tylko jednego. W tym przypadku szwabów powinno zginąć pół miliona a tak naprawdę zginęło ich w ataku na Polskę 50 000. Powstaje pytanie w jaki sposób doszło do takiej rzezi?
                   • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 22:38
                    Gość portalu: pysio napisał(a):

                    > Historyku po co ta ironia która swiadczy tylko o twoim zacietrzewieniu. Przyjmi
                    > jmy ze znasz parę faktów z historii ale popatrz na swoją matematykę? 26 000 ze
                    > 160 000 to na pewno nie jest 40%!!!

                    A skąd Pan wziął, na Boga, 160 000 zabitych żołnierzy Wojska Polskiego w 1939?! Zginęło ich ok. 65-70 tys., więc Pańskie 26 tys. to jakieś 37-39%.

                    Do faktów należy też takie prawidło
                    > wojny; Atakujący przeciwnik traci w czasie działań bojowych trzech żołnierzy g
                    > dy obrona tylko jednego.

                    To nie fakt, tylko pewna prawidłowość, w dodatku - powiem Panu w zaufaniu - dość kiepsko się sprawdzająca w rzeczywistości:
                    1. wojna duńska 1864 (straty w zabitych atakujących i obrońców: 1,5 tys./1,5 tys.);
                    2. wojna prusko-austriacka 1866 (15 tys./20 tys.);
                    3. wojna francusko pruska (sprowokowani Francuzi pierwsi zaatakowali, ale większość działań po tygodniu toczyła się już wyłącznie na terytorium Francji, więc Francuzi byli praktycznie w tej wojnie obrońcami: Francuzi 140 tys./Prusacy 45 tys.);
                    4. wojna rosyjsko-japońska (47 tys./31 tys.);
                    i teraz, na deser:
                    5. bitwa o Francję 1940 (państwa Osi: 45 tys./alianci: ok. 100 tys.)
                    Czy tak wysokie straty w kampanii francuskiej ze strony obrońców (aliantów, w tym kilka tysięcy Polaków) też Pan wytłumaczy ukraińską dywersją? Ukraińcy wbili nóż w plecy uciekającym Francuzom - gdzie? W Bretanii, w Prowansji, a może w Pirenejach?...
                 • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 22:57
                  A tak na zdrowy roz
                  > um jeśli chodzi o Oświęcim to dzięki nowym odkryciom liczba ofiar powinna rosną
                  > ć a nie maleć!

                  Akurat o zdrowym rozumie to Pan ma stosunkowo niewielkie pojęcie, Panie pysiu... Proszę spojrzeć na źródła dotyczące bitew w XVI czy XVII wieku - bardzo często przeczyta Pan tam, że poległo 100 tysięcy żołnierzy (rycerzy) w jednej bitwie, a nawet milion czy dwa w ciągu jednej kampanii (pół roku do roku trwania). Są to kompletnie urojone liczby - stąd konieczna tzw. krytyka źródeł, porównywanie ich ze sobą, obliczenia demograficzne na podstawie innych danych (np. dot. ludności w danym regionie świata), aby ustalić przybliżoną liczbę zabitych, z reguły kilkukrotnie mniejszą iż to było podane z iście barokową przesadą. Podobnie jest z Auschwitz - zaraz po wojnie, w sytuacji wywiezienia części dokuemtacji do Niemiec, części do Moskwy i pozostawienia części na miejscu, można było podawać różne fantastyczne wyliczenia. Ekstrapolowano np. "przemysłowe" (masowe) uśmiercanie nadchodzących transportów w roku 1944 na lata wcześniejsze, stąd dzienna liczba ofiar była zawyżona. Mówiono jeszcze kilkanaście lat temu o 2 mln., zamiast o milionie (nb. uwierzono, jak Pan to lubi, świadkowi - komendant Hoess podał liczbę 2,5 mln.). Dzieje ustalania liczby ofiar Auschwitz to zresztą sam w sobie temat na pasjonującą książkę. Popatrzmy na inny przykład, polskich oficerów w niewoli sowieckiej. Prawie ćwierć wieku po upadku komunizmu stawiamy dopiero pomnik w Bykowni pod Kijowem - i to nie z winy Ukraińców czy naszej opieszałości, tylko dlatego, że wcześniej nie znano pewnych dokumentów i nie rozpoczęto poszukiwań. Były nazwiska ofiar - teraz znalazły się ich groby. Jak Pan udowodni, że Ukraińcy zabili więcej polskich wojskowych niż Sowieci, to też będziemy stawiać pomniki w miejscach, gdzie będzie pochowanych 26 tys. ludzi - na razie opowiada Pan zmyślone historie i operuje liczbami, o których nie ma Pan pojęcia (dla samego epatowania martyrologią, nieprawdaż?).
              • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.11, 21:31
               > Nigdzie nie pisalem ze ojciec Juliusza Słowackiego byl Francuzem ( mało mnie t
               > o obchodzi kim był ) . Pisalem że ojciec Chopina lub Szopena ( jak pan woli - b
               > o pan pewnie sam nie wie jak ma pisać to nazwisko czy po polsku czy po francusk
               > u. Bo Polacy juz jak zwykle sa zgłupieli w tym temacie,zwlaszcza w Przemyslu )
               > byl Francuzem zaś matka byla pochodzenia mniejszosciowego -konwertystka

               Pisał Pan, że Słowacki to taki sam przypadek, jak Chopin - czyli że miał ojca Francuza. Nie wiem, skąd Pan wyciąga takie bzdury, że matka Chopina (czy Słowackiego - sam się Pan już plącze w swoich chorych rojeniach) była konwertytką (tak się pisze to słowo). Domyślam się, że chodzi o konwersję na chrześcijaństwo (a nie, np. z anglikanizmu na katolicyzm). Jak zwykle Pan, Panie Horbaczek, dysponuje wiadomościami pt. "wiem, że dzwonia, tylko nie wiem, w którym kociele". Matka Juliusza Słowackiego pochodziła z rodziny Januszewskich i miała ormiańskie korzenie (wyjaśniam, bo pewnie Pan nie wie: Ormianie nie wyznają judaizmu, w wiekszości są monofizytami - to trudne słowo, proszę sobie sprawdzić w Wikipedii, bo na zajęciach w seminarium Pan spał, myśląc o przyszłych bójkach w riasie). Skąd Pan wziął żydowskie pochodzenie matki Chopina - nie wiem i nie chcę wiedzieć, podobnie jak o innych Pańskich pomysłach a la Rosenberg i Urząd ds. Czystości Rasy.

               Matejko tez z tamtych stron - iPolacy i nie Polacy ale sko
               > ro z tamtych stron i nazwisko nie Polaksie to niech bedą i Polacy albo i nawet
               > Amerykanie - cóz mi do tego ?

               Rodzina Jana Matejki pochodziła z Czech (po ojcu) i z Niemiec (po matce) - nazwisko Matejko/Matiejka jest pochodzenia czeskiego. Nie wiem, po co Pan plecie takie duby smalone, że Matejko pochodził ze wschodu - lepiej się potem Panu śpi? Podnosi sobie Pan ego? Jakieś kompleksy wschodniego pochodzenia?

               > Co do Wolynia -to zgadza się zamieszkiwali tam szczątkowo Polacy

               Punkt dla mnie - przyznaje się Pan do kłamstwa, że niby nigdy nie było tam Polaków przed 1918 rokiem.

               Najpierw zacznuj od prawoslaw
               > nego MIESZKA I czyli pierwszego Króla Polski - O K.jako prawoslawnego konwerty
               > sty

               Baśnie, baśnie... Mieszko I nigdy nie nosił tytułu królewskiego. Pana wiedza o historii jest z gatunku "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł". Szkoda czasu na rozmowy z takim analfabetą (że też nie nauczyli Pana w seminarium słowa konwertyta, Panie Horbaczek). O prawosławiu Mieszka nawet nie komentuję - gdy pierwszy historycznie potwierdzony władca Polski umierał, nie istniał jeszcze podział na prawosławie i katolicyzm, co najwyżej rysował się podział na Kościół Wschodni i Zachodni - ale żeby to wiedzieć i pamiętać datę Wielkiej Schizmy Wschodniej, trzeba było nie spać w seminarium (prawosławnym) na wykładach, Panie Horbaczek.

               Choć mam tylko podstawowke i zawodowke to więcej mog
               > e cię pouczyć niżli ty

               Jest Pan idealnym partnerem do dyskusji dla Pana pysia - głośno, ordynarnie, wrzaskliwie, kłamliwie, wpierając dziecko w brzuch, manipulując cudzymi wypowiedziami, imputując nigdy niewypowiedziane słowa itd. A przy tym słaba wiedza, za to przekonanie o własnej wielkości co najmniej na poziomie duce Mussoliniego:

               www.feentv.com/view/63hdj1kg6/benito-mussolini-speaks-in-berlin-1937-english-sub-titles/

               Pewnie podobnie upaja się Pan własną wielkością - współczuję...

               > Skoro nie jestes Rusinem - to nie wypowiadaj się w imieniu tych ludzi i za tych
               > ludzi !

               A gdzie ja się wypowiadałem "w imieniu Rusinów"? To, że paru wariatów robi ze mnie na tym forum tzw. neobanderowca, to jeszcze nie znaczy, że jestem Rusinem, Ukraińcem, ounowcem czy czort wie, kim jeszcze. Natomiast nie zabroni mi Pan wypowiadać sie o Ukraińcach - bo chyba nie sądzi Pan, że trzeba być amebą, żeby wypowiadać się o amebach czy semaforem, żeby wypowiadać się o semaforach?

               Skoro uważasz że Ukrainie nie należy się niezależnośc i wolnośc narodo
               > wa ,kulturowa i relgijna - to twoje a nie moje zdanie.

               Czy gdzieś kiedykolwiek na tym forum napisałem coś podobnego? Jestem za niepodległościa Ukrainy, notabene, w przeciwieństwie do niektórych oszołomionych polskim faszyzmem forumowiczów. Natomiast, zgodnie z faktami, potwierdzam moje poprzednie zdanie: we wrześniu 1939 nie istniała państwowość ukraińska (podobnie jak np. latem 1889 roku nie istniała państwowość polska).

               > Rusinow masowo tutaj eksterminowanych ( jeszcze bardziej od Żydow wydawanych pr
               > zez polskich donosicieli )

               Raczy Pan żartować, Szanowny Panie - Żydów w Polsce wybito niemal do nogi w czasie wojny, natomiast Ukraińcy ocaleli, ew. zostali przesiedleni, natomiast nawet biorąc pod uwagę ofiary zabójstw wśród społeczności ukraińskiej nie można ich porównać do Holocaustu. Nikt nie zamordował na ziemiach polskich 3 mln. Ukraińców w latach 1939-1945.

               > Panie historyk - od siedmiu boleści
               BUCE - POKROJU
               > TWOJEJ OSOBY - BO DO PRAWDZIWEGO POLAKA -Kulturalnego i taktownego rozasądnego
               > NAPRAWDĘ MASZ BARDZO DALEKO.
               >masa glupkow twojego pokroju
               >Madralo ( czytaj sobie jak chcesz DURNIU
               PANIE HISTORYK od 7 BOLEŚ
               > CI !

               To wszystko w imię Pańskiego hasła "Kochajmy się!"? No cóż - po raz kolejny udowodnił Pan, że jest zwykłym prostakiem, który wrzaskiem usiłuje zagłuszyć racjonalne argumenty drugiej strony. Niestety, Szanowny Panie Chamie Horbaczek - na mnie wrzask nie działa. Na pojęcie prawdy obiektywnej również nie. Może Pan ryczeć tu do woli, i tak tylko Pan błaznuje.
               • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 08.03.11, 07:09
                Liczbę 160 000 podała pańska koleżanka z bunkra niejaka ika. Może se pan sprawdzić w innym wątku. Coś szwankuje jednak w waszej współpracy i chyba ktoś będzie wyciagał wnioski. Co do liczby ofiar to na zdrowy rozum jeżeli odkrywa się nowe groby to ich liczba musi rosnąć chyba że ktoś stosuje kryteria wymyślone za biurkiem np. brak aktu zgonu, brak filmu z egzekucji lub brak co najmniej dziesięciu żyjących świadków egzekucji.Dla mnie jest jasne jak słońce że jeżeli mamy jakąś cyfrę i coś do nie dodamy to ona rośnie. Z popisu propagandowego wiemy że dla was matematyka to dział nauki zupełnie nieprzydatny do życia i jakiś głupek toto wymyślił. A przytoczone przez pana wyjątki tylko potwierdzają regułę. Bardzo łatwo to wyjaśnić bo albo zastosowano nową taktykę lub broń albo przeciwnicy mieli dość i się poddawali.
                • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 10:06
                 Gość portalu: pysio napisał(a):

                 > Liczbę 160 000 podała pańska koleżanka z bunkra niejaka ika.

                 Jakby Pani Ika napisała, że jest Pan Murzynem, to też jej Pan uwierzy na słowo? W dodatku Pani Ika nie jest zawodowym historykiem i to, co wypisuje o specjalistach z danego tematu, dyskwalifikuje ją jako poważną rozmówczynię (nie mówiąc o tezach w stylu "AK to mordercy"). Być może podała liczbę 160 tys. wliczając w to także rannych - ale my tutaj dyskutujemy o zabitych we wrześniu-październiku 1939 roku, więc Pana teza kupy się nie trzyma.

                 Co do liczby ofiar to na zdrowy rozum jeżeli odkrywa się now
                 > e groby to ich liczba musi rosnąć

                 Nie rozumie Pan, że w Auschwiz NIE ODKRYTO nowych grobów w ostatnich kilkudziesięciu latach? Tych ludzi spalono, popiół rozrzucono - to właśnie dokumenty oraz symulacje ilości transportów pozwalają zweryfikować dane o ofiarach (poza tym trzeba było też urealnić statystyki dotyczące innych miejsc zagłady Żydów: Bełżec, Sobibór, Treblinka, Chełmno na Nerem itd.), co "zabrało" część ofiar tradycyjnie przypisywanych Auschwitz.

                 Dla mnie jest jasne jak słońce że jeżeli mamy
                 > jakąś cyfrę i coś do nie dodamy to ona rośnie.

                 Nie odróżnia Pan cyfry od liczby, więc proszę się nie popisywać wiedzą matematyczną z podstawówki (w dodatku słabo opanowaną), bo to żałosne - nie chce Pan zrozumieć, że w Auschwitz nie było czego dodawać: bezkrytycznie przyjęto powojenne określenia (a także m.in. słowa samego Rudolfa Hoessa o 2,5 mln. ofiar), a po kilkudziesięciu latach zaczęto je weryfikować...

                 A przytoczone przez pana wyjątki tylko potwierdzają regułę. B
                 > ardzo łatwo to wyjaśnić bo albo zastosowano nową taktykę lub broń albo przeciwn
                 > icy mieli dość i się poddawali

                 To nie są wyjątki - większość wojen w Europie ma proporcje różne od Pańskiej reguły. Nb., jeżeli tak, to można przyjąć, że i w 1939 zaszła podobna sytuacja - niemiecki Blitzkrieg jako nowa taktyka, która spowodowała mniejsze straty po stronie niemieckiej - i nie potrzeba było 26 tys. zabitych polskich żołnierzy przez ukraińskich dywersantów. Kolejny punkt dla mnie.
                 • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 08.03.11, 10:57
                  A dlaczego pan panie "historyku' tak bezgranicznie wierzy słowu pisanemu ale tylko w przypadkach dezawuujących polski naród? Internet jest pełen publikacji opisujących waszą działalność i to nie jest tylko moje widzenie problemu. Dlaczego w takim przypadku nie powoła się pan na tych publicystów którzy walczą z wrogą propagandą. Jest zwolennikiem szkalowania i poniżania naszego społeczeństwa. Do czego potrzebne panu to samobiczowanie. Ja wiem że na te pytania nie będzie odpowiedzi z prostego powodu; Cel jest tajny i przyznanie się do niego spowodowało by że sami propagandyści uznali za bezsens ciągnięcie tematu. Jak na razie to wam się wydaje że nikt nie ma pojęcia do czego dążycie i w słodkim przekonaniu o nieswiadomości społeczeństwa trwacie na straconych pozycjach. Ale ostrzegam że koniunkturalizm nie trwa wiecznie i łaska pańska też.
                  Skończ z tą idiotyczną ironią bo to obciach i robienie wiochy dla faceta który jest przekonany o swojej wyjątkowości. Nie musisz chłopie na każdym kroku insynuować jaki to z ciebie kombajn wiedzy i mądrości. Przekonałeś się sam że na matmie znasz się jak kura na pieprzu.
                  • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 11:45
                   > A dlaczego pan panie "historyku' tak bezgranicznie wierzy słowu pisanemu ale ty
                   > lko w przypadkach dezawuujących polski naród?

                   Czy moje zawierzenie książce prof. Wł. Filara, byłego zołnierza 27. Wołyńskiej dywizji AK w sprawie ukraińskiej dywersji w 1939 to też dezawuowanie polskiego narodu? I czy to, że nie wierzę w istnienie 26 tys. polskich ofiar września 1939 roku to też dezawuowanie?

                   Internet jest pełen publikacji op
                   > isujących waszą działalność i to nie jest tylko moje widzenie problemu.

                   Wasze - czyli czyje? Bo ja jestem jeden. W internecie jest tez pełno smieci, pornografii - natomiast Pan jeszcze się nie pochwalił tytułem i autorem publikacji, w której Pan wyczytał o 26 tys. polskich ofiar. Leszek Bubel?

                   >Jest zwolennikiem szkalowania i poniżania naszego społeczeństwa.

                   Czy mówienie/pisanie o 66 tys. polskich ofiar wojskowych wojny obronnej to szkalowanie czy poniżanie? A może jedno i drugie?


                   >trwacie

                   Jestem jeden. On. Historyk z wykształcenia. Polak. Obywatel RP. Szatyn.

                   Przekonałeś się sam że na m
                   > atmie znasz się jak kura na pieprzu

                   Bo udowodniłem Panu, że 26 tys. z 65 tys. to ok. 40%? A ma Pan jakąś inną odpowiedź? 200%? 20%? 78,9%?
               • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 08.03.11, 07:55
                Panie historyku -jak zwykle pisze pan PÓL lub - WIERĆ PRAWDY POMIESZANE Z PRAWDĄ .
                Kiedyś cztałem -niezla publikację na temat pochodzenia nektorych wybitnych osobistości zamieszkiujących na terenie Polski -stąd moje sugestie że nie wszyscy Polacy -to 100% Polacy jak chocby najbardziej zanay na świecie POLAK czyli Fryderyk CHOPIN ( nie wspomne tu o MC Skłodowskiej ,zreszta o pogladach nie przystających do Polaka bo ateistką ) Nie mnie dla celow propagandowych podaje się że to byli wielcy Polacy np. Piłsudski -Litwi, Mickiewicz- LITWIN,Miłosz- Litwin ,a nawet jak Pan pisze Matejko - niech będzie i Czech lecz nie 100% Polak oraz wielu wielu wybitnych Poalkow lecz nie Polakow bo najczęściej innego pochodzenia ( glownie Zydzi - bo są wybitni intelektualnie ,za co ich podziwiam .Wystarczy spojrzeć na liste Noblistow)
                Jednak nie ma dla mnie znaczenia kto pochodzi z jakiej nacji ,lecz w jaki sposob ,podchodzi się do danej nacji oraz dyskredytując danego człowieka -tylko z racji jego pochodzenia.
                Nie wiem jakie ma Pan pochodzenie- nie jest to dla mnie istotne. Nie siedzę whistorii jako profesjonalista ( mam tylko podstawowkę PRLowską tą 8 klasową) i tam wbvito mi do głowy że Mieszko I byl pierwszym krolem Polski ( nawet widzialem Poczet królów polskich gdzie Mieszko I występuje jako lider ) Tak więc pan mnie zaskoczyl swoja wiedzą -w tym temacie nie negując że byl prawoslawnym i przeszedl na katolicyzm . Przecież tu w Przemyslu autorytatywni historycy przekonuja ze niczym przyszli bizantyjszycy byli już katolicy - a nawet pod Katedrą kamienie przestawiają w fundametach by zachować odpowiedni styl - a Pan mnie zaskakuje że to byla jednośc i nie ma roznicy. To dlaczego ta roznicę się wychwytuje ,na silę podkresla oraz robi zamęt ludzim w głowach .
                O ile mi wiadomo w tym czasie gdy umieral wladca Polski ( krol nie książę Mieszko I) juz było zamieszanie pomiedzy wschodem czyli Konstantynopolem a zachodem czyli Rzymem. Lecz wcześniej zacznij od Cyryla i Metodego a potem dodziesz do Mieszka I i Boleslawa Chrobrego itd.
                Tak więc możesz sobie pisać - co chcesz i jak chcesz i ile chcesz na kogo chcesz ale dleikatnie ODPR.... od PRAWDY i od Rusinow - Łemkow Bojków,za których sie wypowiadasz razem z Pysią - bo to twój poziom . A jak będziesz ich zaczepial ,pomawial lub cwierćprawą pomieszaną z klamstwem argumentowal swoje wywody - niczym Pysio to dostaniesz zawsze od PRAWDY - ZWYKŁY" KOP" ( który nie jest historykiem -ale jeszcze potrafi
                obiektywnie i bezstronnie mysleć )
                Jakoś dla Pani IKI i dla Jobravo nie możesz dać chlopie rady ,a juz bierzesz się za dyskusje o Kosciele na temat ktorego niewiele wiesz .
                Co do Ormian i ich pochodzenia to sytuacja jest podobna jak w Polsce - pomieszani z róznymi nacjami -stąd smykalka do handlu ,lecz sa porzadnymi ,pracującymi ciężko ludźmi mordowanymi przez TURKÓW niczym Rusini przez Bolszewikow i kolaborantów oraz następcow tych Bolszwewikow ( przecież kilka milionow Ukraińcow wymordowano sztucznym głodem - jakoś Pan to przemilcza i pomniejsza ten fakt . Czyli wymordowano ich znacznie więcej niźli Żydow czy innych nacji , a Pan twierdzi ,że to nie prawda ).
                Cieszę się jednak że czasem masz zbieżne poglądy z moimi co do pewnych spraw -chocby z odniesieniem do tych oszolomów nienawidzących wszystko co zwiazane jest z Rusinami ich kulturą i tozsamoscią. W tej kwestii - juz nie mam cię za BUCA -lecz za przyzwoitego GOŚCIA ! - a w innych to się zobaczy - może ...?
                Pozdrawiam izyczę miłych wykladow na Uniwersytecie Bakończyckim - bo tam nie trzeba spać a nawet nie trzeba chodzić na wyklady a -bo papier magistra i tak się dostanie - MÓJ Drogi MOCIUM PANIE ! a potem pisać ZA Rusinow i Dla Rusinow różzne bajki na temat RUSINÓW ( jak czyni to min. Pysio i lechowskij)
                Myslę że nie ma sensu ciągnąć jałowej dyskusji bo wychodzi na to że to tak jakby furman ciągnął WOŁA a nie WÓŁ Furmana ! (czyli nie historyk udowadnia historykowi ze klamie oraz przeinacza prawdę historyczną) l
                • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 10:42
                 Nie siedzę wh
                 > istorii jako profesjonalista ( mam tylko podstawowkę PRLowską tą 8 klasową) i
                 > tam wbvito mi do głowy że Mieszko I byl pierwszym krolem Polski ( nawet widzia
                 > lem Poczet królów polskich gdzie Mieszko I występuje jako lider )

                 Spał Pan na lekcji, Panie Horbaczek. Nie można było Pana uczyć, że Mieszko był pierwszym królem Polski, bo to zwyczajnie nieprawda. Coś Pan przekręcił, jak się Pan obudził na przerwie międzylekcyjnej albo źle odpisał notatki od kolegi - dziwi mnie tylko, że zaciekle Pan dyskutuje o sprawach, o których, jak Pan sam przyznaje, nie ma Pan zielonego pojęcia. Po prostu drugi Pan pysio - tylko szowinizm inny.

                 w tym temacie nie negując że byl prawoslawnym i p
                 > rzeszedl na katolicyzm .
                 Pan mnie za
                 > skakuje że to byla jednośc i nie ma roznicy.
                 > O ile mi wiadomo w tym czasie gdy umieral wladca Polski ( krol nie książę Miesz
                 > ko I) juz było zamieszanie pomiedzy wschodem czyli Konstantynopolem a zachodem
                 > czyli Rzymem. Lecz wcześniej zacznij od Cyryla i Metodego a potem dodziesz do
                 > Mieszka I i Boleslawa Chrobrego itd.

                 Już Panu pisałem - proszę zostawić historię osobom, które nie spały na lekcjach w podstawówce i w seminarium duchownym (dowolnego wyznania - Pan, zdaje się, kończył prawosławne). Kościół prawosławny i katolicki nie istniały ani w roku 960, ani w 966, ani w 970, ani nawet w roku 1000 - powstanie tych kategorii to kwestia roku 1054 i lat następnych. Ale Pan, Panie Horaczek, zaraz nam tu napisze, że Kant urodził się i mieszkał całe życie w Kaliningradzie, Juliusz Cezar był Włochem, a Kopernik była kobietą...

                 > Tak więc możesz sobie pisać - co chcesz i jak chcesz i ile chcesz na kogo chce
                 > sz ale dleikatnie ODPR.... od PRAWDY i od Rusinow - Łemkow Bojków

                 Problem w tym, że to co Pan wypisuje, Panie Anatolu, to baśnie, pomieszane z rojeniami - prawosławny w 960 roku król Polski - toż to "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł": to jest poziom Pańskiej wiedzy o historii. I jeszcze te ordynarne wyzwiska i insynuacje - czy ja gdzieś w moich postach pisałem cokolwiek o Rusinach czy Bojkach? Dopiero jakąś godzinę temu napisałem o Bojkach do Pana aaa - przez cały rok w ogóle nie byli mi do szczęścia potrzebni, więc niech Pan nie wmawia dziecka w brzuch, Panie Horbaczek...

                 bierzesz si
                 > ę za dyskusje o Kosciele na temat ktorego niewiele wiesz .

                 W porównaniu z absolwentem seminarium duchownego wiem niewiele, ale Pan plecie takie głupstwa (prawosławie jako odrębne wyznanie w połowie X wieku), że to chyba jednak ja wiem nieco więcej od Pana na temat tego Kościoła - a Pan manipuluje i posługuje się jawnymi kłamstwami...

                 przecież kilka milionow Ukraińcow w
                 > ymordowano sztucznym głodem - jakoś Pan to przemilcza i pomniejsza ten fakt

                 Gdzie pomniejszam ten fakt? Jakiś cytat, czy znowu robi Pan z gęby cholewę? Nie piszę o Wielkim Głodzie, bo to nie ten wątek - tu się pisze o donosach, a nie o głodzie na Ukrainie. Jeżeli w tym wątku nie piszę też o zbiorze buraków cukrowych na ziemiach ukraińskich w roku 1885, to czy znaczy to, że pomniejszam buraki? Albo Ukraińców? I że jest to celowe przemilczenie?

                 >na Uniwersytecie Bakończyckim - bo tam nie
                 > trzeba spać a nawet nie trzeba chodzić na wyklady a -bo papier magistra i ta
                 > k się dostanie - MÓJ Drogi MOCIUM PANIE

                 Ooo, mamy do czynienia z absolwentem owej wszechnicy wiedzy wszelakiej! To już wiem, skąd u Pana takie braki w wykształceniu - skończył Pan Uniwersytet Bakończycki? No cóż - nie będę gratulował.

                 (czyli nie historyk udowadnia histo
                 > rykowi ze klamie oraz przeinacza prawdę historyczną) l

                 Poziom Pańskiego zadufania we własną mądrość jest wprost proporcjonalny do Pańskiej bezdennej niewiedzy - naplótł Pan głupstw o pojawieniu się Polaków na Wołyniu dopiero po 1918, zrobił Pan z Mieszka I prawosławnego króla, Wielką Schizmę Wschodnią przeniósł o sto lat wstecz - i jest Pan z siebie dumny. No, po prostu przedszkolak, który myśli, że ściągnął ukradkiem czekoladkę ze stołu - a dorośli tylko pobłażliwie się uśmiechają...
                 • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 08.03.11, 12:11
                  Panie historyk -powtarzam panu skoro pan pisze do pana Horbaczka -to pisz pan do tego pana na jego prywatną poczte a skoro posługuje się Pan tym nazwiskiem i pisze akurat do mnie to najpierw przedstaw się Pan jak przystało na ludzi inteligentnych i dobrze wychowanych - nie zas postepuje Pan jak zwykly prostak - inaczej mówiąc CHAM - nawet w pewnym stopniu dość ZEŚWINIONY CHAM czyli "CHAMOŚWINIACZEK" tj . nowy gatunek człowieka niewychowanego z brakiem taktu oraz kultury . Takich ześwinionych Chamów znalem bardzo wiele,tj sprzedawali swoich bliskich za Judaszowskie srebrniki niczym Żydow na Śmierć za czasów Hitlera.Dziś też ich nie brakuje ,nawet czasem wsrod najbliższych osób .! Czyli Pan sam tego nie jest wstanie zanegowac że jest Chamem - bo to przeciez proste jak drut. Nie przedstwil sie - kto -no zwykły ? ....mozna dokończyc samemu .
                  Znow pan pisze coś- bełkocze o jednosci Kościola wschodu i zachodu -zapominając że rozpadl się ten kościół praktycznie od czasu przeniesienia przez cesarza Konstantyna stolicy z Rzymu do Cargorodu inaczej Konstantynopola ( dziś Stambulu ). Były tylko pozory jedności i przeopychanki polityczne. Podobnie jest dzisiaj gdzy Kościoly niby te same( pozornie z nazwy) wzajemnie sie zwalczają -wręcz przysłowiowo unicestwiaja i mordują jak ma to miejsce np. na Ukrainie lub też w USA .
                  Ale -ale nie odpowiedzial mi Pan na pytanie co do Piłsudskiego ( Lutra - czy Łotra -jak kto woli) ,MC Skłodowskiej (kim faktycznie byla z pochodzenia choc przysługuje jej nazwa Polka lub Rosjanka z racji urodzenia ) Miłosza( co nienawidzil Polaków a pochowany jak patriota polski ).O wielu magnatch polskich ktorzy byli wyznania prawoslawnego a przechodzili na rzymsko-kat z racji politycznych i dla zaszcytnych tytułow nadawanych przez Papieża itd( a takich nie brakowalo) Lecz nie ma to dla mnie znaczenia -tylko podpowiadam że nie kazdy polak byl 100% Polakiem choć ma prawo btyyć uznawanym za Polaka jak np.CHOPIN ( pytanie do Mądrali tj CHOPIN czy SZOPEN bo tez nie doczekalem sie odpowiedzi historyka a może to SZOP -PRACZ jak ktoś juz udowadnial że prawdziwe nazwisko jego ojca to Szop -Pracz z Poraża nie mylc z Paryżem )
                  Fakty jakie Pan podaje -mozna znaleść na internecie wpisując w googlach temat.
                  O tym to i Pan Pysio i Pan lechowski dobrze wie !
                  Ja natomiast oczekuje od pana faktów historycznych -tych skrycie ukrywanych w spsób taki jak to opisuje Pani IKA ( to jest dopiero prawdziwy -historyk ) od której to pani dowiedzialem sie wielu ciekawych spraw -a nie mialem o nich zielonego pojęcia( np co do paną Dąbskiego - bandyty z AK) .
                  Co do pana to moge tylko podpowiedziec że za PRLu agenci Służb Specjalnych ( a tych formacji było ich wiele -podobnie jak dzisiaj) celemeliminacji spolecznej i dyskredytowania ludzi nie wygodnych pisali o tych ludziach różne" bzdety" wymieniając przy tym ich personalia . Identyczną forme dzialania podjął Pan na tym Forum - no no - czyli nauka nie poszla na marne ( a może ma Pan za to kasę -to rozumiem takie zachowane bo zadna praca nie hańbi ) zwroć pan uwagę że ktoś wczoraj podal wątek o Pani Fani (Basi) ,podając jej pelne personali i nagle ten wątek został ściągnięty ( utrzymał się kilka godzin) .A na tym forum opluwa się czlowieka ( byc może niczego nie świadomego) jakby czyniono to rozmyslnie i celowo . tak więc skoro ma Pan problem z tym człowiekiem - to zgłosić się do Niego nie zaś na Forum kreując się przy tym na zwyklego nie wychowanego CHAMA- zgadza się - myslę że kazdy to potwierdzi !Sam unikam wymieniania ludzi po ich personaliach- po pseudonimch -mozna ile wlezie dlatego do pana o pseudonimie niczym TW historyk, moge Powiedzieć CHAN ILE WLEZIE
                  Niemniej Panie HISTORYKU - od 7 BOLEŚCI i To BIZNTYJSKO-RZYMSKICH lub MOSKIEWSKO -RUSKICH !
                  Serdecznie Pozdrawim - bardzo kulturalne choć z niskim wyksztalcenie ( i przepraszam że jeszcze się odzywam a nawet zyję )
                  Co pan teraz zamelduje - tam gdzie sukcesywnie melduje - to juz Pana a nie moja sprawa -O!
                  PRAWDA-O!
                  PS
                  OD ŻYDÓW NIEMCÓW RUSINÓ-UKRAIŃCÓW "WARA - OK" . A tak możesz sobie pisać razem z Pysią i lechowskim + fania jak chcesz i co chcesz - I też OK !
                  • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 15:18
                   Znow pan pisze coś- bełkocze o jednosci Kościola wschodu i zachodu -zapominając że rozpadl się ten kościół praktycznie od czasu przeniesienia przez cesarza Konstantyna stolicy z Rzymu do Cargorodu inaczej Konstantynopola ( dziś Stambulu ). Były tylko pozory jedności i przeopychanki polityczne.

                   Przyjmując nawet to duże uproszczenie, nadal nie widzę, aby można było mówić o prawosławiu jako odrębnym wyznaniu w połowie X wieku... Punkt dla mnie.

                   Ale -ale nie odpowiedzial mi Pan na pytanie co do Piłsudskiego ( Lutra - czy Łotra -jak kto woli) ,MC Skłodowskiej (kim faktycznie byla z pochodzenia choc przysługuje jej nazwa Polka lub Rosjanka z racji urodzenia ) Miłosza

                   Ale co mam pisać? Że to prawda? No, prawda. Tylko że Pan twierdził, iż fakt, że mieszkający w Krakowie Matejko był pół Niemcem, pół Czechem z pochodzenia, ma być dowodem, że Polacy pojawili sie na Wołyniu dopiero po 1918 roku. Piłsudski był Litwinem z pochodzenia, Miłosz - Litwino-Serbem - nie ma to nic do rzeczy. To ja mam rację, co do momentu pojawienia się Polaków na Wołyniu, a nie Pan. Drugi punkt dla mnie.

                   Co do pana to moge tylko podpowiedziec że za PRLu agenci Służb Specjalnych ( a tych formacji było ich wiele -podobnie jak dzisiaj) celemeliminacji spolecznej i dyskredytowania ludzi nie wygodnych pisali o tych ludziach różne" bzdety" wymieniając przy tym ich personalia . Identyczną forme dzialania podjął Pan na tym Forum

                   Nic nie musiałem podejmować - wystaczy wrzucić w Googlach jakąś Pańską frazę z tutejszego forum o Łemkach, Bojkach austroWęgrach - i od razu otwiera się blog Anatola Horbaczka. Pański język, słownictwo i dzikie zacietrzewienie Pana zdradza. Radzę popracować nad emocjami i składnią, może pod innym nickiem będzie Pan bardziej zakamuflowany, Panie Anatolu...

                   OD ŻYDÓW NIEMCÓW RUSINÓ-UKRAIŃCÓW "WARA - OK"

                   Bo co mi Pan zrobi? Napluje w oczko? Chyba w toalecie. Że też takich prostaków i niewychowanych ordynusów wpuścili do seminarium prawosławnego - no, no, no...

                   postepuje Pan jak zwykly prostak - inaczej mówiąc CHAM - nawet w pewnym stopniu dość ZEŚWINIONY CHAM czyli "CHAMOŚWINIACZEK" tj . nowy gatunek człowieka niewychowanego z brakiem taktu oraz kultury .
                   Pan sam tego nie jest wstanie zanegowac że jest Chamem - bo to przeciez proste jak drut
                   dlatego do pana o pseudonimie niczym TW historyk, moge Powiedzieć CHAN ILE WLEZIE
                   Niemniej Panie HISTORYKU - od 7 BOLEŚCI i To BIZNTYJSKO-RZYMSKICH lub MOSKIEWSKO -RUSKICH !


                   Wystawia Pan sobie jak najgorsze świadectwo, obrzucając błotem i ekskrementami rozmówcę - to jest Pański patent na mądrość? Zamiast argumentów ordynarne wyzwiska? Słabo Pana nauczyli retoryki w seminarium, Panie Horbaczek, słabo...

                   Nie przedstwil sie - kto -no zwykły ? ....mozna dokończyc samemu Nie przedstwil sie - kto -no zwykły ? ....mozna dokończyc samemu

                   A Pan się przedstawił? bo nie zauważyłem, Panie Horbaczek - ja znam Pana personalia z netu, a nie z przedstawienia się...
                   • Gość: pysio Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.alfaks.com 08.03.11, 19:44
                    To może z innej beczki? Dziś w tv oglądałem jak dzieci powstańców Warszawy opowiadały o swoich przeżyciach w szkole tuż po wojnie. Ówczesna ika - nauczycielka wmawiała tym dzieciakom że są synami morderców i zbrodniarzy. To niebywałe chamstwo i okrucieństwo pamiętają do dziś. Bardzo często mozna też poogladać reakcje Wołyniaków i ofiar bandytyzmu upowskiego gdy się ich wybiela i usprawiedliwia tych zwyrodnialców. W okresie średniej i schyłkowej komuny propaganda już nie była tak wredna w tym temacie aż do momentu gdy komuniści znaleźli odpowiednie dla siebie miejsce czyli śmietnik historii! Od pewnego czasu apologeci faszyzmu i stalinizmu stali się aktywni i ze zdwojoną siłą powrócili do propagandy bierutowskiej. Hasłem w tym czasie było; słońce pięknie wschodzi bo pan bierut nam przewodzi. Teraz widać jasno o co tym oszołomom chodzi; marzy im się stare! Jeśli propagandyści myślą że można jeszcze raz zafundować nam chamski komunizm to rozwiewam te ich złudzenia. A jeśli myślą że włażąc w pewne miejsce ukraińcom czy ruskim i przy ich pomocy osiągną cel to gratuluję im przewidywalności. Strasznie mnie dziwi skąd u tych wredziów taka zawziętość? Fanatyzm czy utrata pozycji na jaką liczyli w komunie? A może indoktrynacja tak głupia że 99% zindoktrynowanych zrozumiało swój błąd ale pewna cześć zgodnie ze statystykami jest zawsze tak młotowata że aż strach myśleć dlaczego.
                    • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 08.03.11, 20:23
                     Panie historyk skoro Pan czyta blog Pana Horbaczka to pisz Pan do tego Pana - i będzie Pan mial spokój z Prawdą. Nie widzę nic zlego w tym blogu -lecz same pozytywy ,bo jest bardzo pouczającym blogiem dla - zwyklych CHAMÓW tych bardzo ześwinionych ,którzy nawet nie potrfia zanegowac tego co tam jest napisane . Wręcz przeciwnie - wolą się sie nie wychylać ,lecz przemilaczyć niewygodne fakty (chocby co do kolaboracji i rozwalania prawoslawia w Polsce) . Oby tylko spoleczeństw nie wiedziało że w Polsce w sposób szcegolny tepi się mniejszośc narodową i religiją -zwłaszcza Rusinów podkarpackich .
                     Skoro pan potrafi - zastosować ta negfację i jest taki MĄDRALA i WOGÓLE ?- od 7 boleści -to może Pan zanegować i pisać na ten blog -droga wolna!i
                     Ale bedą mieli blogerzy ubaw czytając Pana wypociny ( niczym tu na tym Forum) Dorownaj Pan chodiaż Pani ICE w 10 % -wtedy może jakis szacunek do pana moge okazać . A tak - ot pieprzysz trzy po tzry -to co piszą w necie i tyle - bo na tyle ciebie stać .
                     A propos -przecież Pan się nie przedstwil więc dalej uważam go za Zwyklego CHAMA -bo mam takie niepodważalne prawo ,gdyz nie wiem kim Pan jest.?
                     O ile sie dowiem i uznam ze nalezy się Panu Szcunek -to napewno to uszanuję .
                     A tak Pisz sobie Chamie - Pisz - i ulzyj jak ci to sprawia ULGĘ !
                     Mnie to tam -serdecznie Wisi bo juz nie raz miałem doczynienia niby z kulturalnymi i porządnymi ludźmi -a okazało sie że Zwyklymi prostakami i CHAMAMI jakich obecnie nie brakuje - nawet w Kosciele bez względu na jego wyznanie. A jeąeżeli pan nie jest wyznania bizantyjskiego - to co będzie Pan się wypowiadal za Rusinow prawoslawnych i w imieniu Rusinow prawoslawnych ale bez tych Rusinow prawoslawnych .
                     No bo jak z tym mieszkiem bylo - był czy nie bl prawoslawnym . Bo mnie uczono w szkole za PRLu że byl poganinem i wkońcu sie ochrzcil w kosciele lacińskim ( a pan twierdzi że takiego kosciola wtedy nie było) Po co ialby się chrzcic skoro wedlug pana nie było podzialu w kościele chrześcijańskim - logika podpowiada że cos u pana z tym tematem - na bakier - ale niech tam będzie . Ja tez jestem poganinem w oczach wielu osób - i co z tego - nic - MAM TO GDZIEŚ -O! Serdecznie Pozdrawiam pisz sobie Pisz a ja poczytanm i sie usmieje - tak jak teraz się śmieję bio mi z tego powodu wesoło !
                     • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 00:22
                      Gość portalu: Prawda napisał(a):

                      > Panie historyk skoro Pan czyta blog Pana Horbaczka to pisz Pan do tego Pana -

                      Nie, ja tylko raz wszedłem na ten blog poprzez Google, wrzucając do wyszukiwarki Pańskie teksty. Biegunka słowna w temacie teologii, uprawiana przez zasuspendowanego księdza prawosławnego mnie nie interesuje.

                      > A propos -przecież Pan się nie przedstwil więc dalej uważam go za Zwyklego CHA
                      > MA


                      A Pan się przedstawił? Kto się przezywa, sam się tak nazywa, że zacytuję Panu dziecięcy wierszyk (akurat na Pańskim poziomie intelektualnym).

                      A jeąeż
                      > eli pan nie jest wyznania bizantyjskiego - to co będzie Pan się wypowiadal za R
                      > usinow prawoslawnych i w imieniu Rusinow prawoslawnych ale bez tych Rusinow pra
                      > woslawnych .


                      A gdzież to ja się wypowiadałem ZA Rusinów albo W IMIENIU Rusinów? Chyba tylko w Pana paranoicznych rojeniach - a co Panu mówi lekarz? Więcej tabletek? Bo zaczyna Pan konfabulować na całego - za chwilę oskarży mnie Pan, że chodzę nocami i podpalam cerkwie na Podkarpaciu. Przy Pana chorobie wszystko jest możliwe - każde urojenie...

                      > No bo jak z tym mieszkiem bylo - był czy nie bl prawoslawnym .

                      Nie mógł być prawosławny, bo wtedy nie było takiego wyznania. Nie był też katolikiem, bo w jego czasach też nie było takiego wyznania. Podobnie jak św. prawosławny, Piotr Mohyła nie mógł być Rumunem, bo w XVII wieku nie istniała taka narodowość - Mohyła był Mołdawianinem.

                      Bo mnie uczono
                      > w szkole za PRLu że byl poganinem i wkońcu sie ochrzcil w kosciele lacińskim
                      > ( a pan twierdzi że takiego kosciola wtedy nie było)


                      Widzi Pan, tabletki pomogły, przypomniał Pan sobie i przestał konfabulować - poprzednio zmyślał Pan, że uczono Pana w szkole, iż Mieszko ochrzcił się w Kościele prawosławnym. Teraz już Pan pamięta, że jednak nie w prawosławnym - i, rzekłbym, nawet nie w łacińskim, bowiem Kościł chrześcijański (poza monofizytami) był wtedy jednością. Mieszko przyjął chrzest w obrządku zachodnim (łacińskim), natomiast Kościół był jeden (nie było jeszcze katolicyzmu i prawosławia jako odrębnych wyznań, a co najwyżej obrządki, formy zewnętrzne, ryty).

                      Po co ialby się chrzcic s
                      > koro wedlug pana nie było podzialu w kościele chrześcijańskim - logika podpowia
                      > da że cos u pana z tym tematem - na bakier - ale niech tam będzie .


                      Po co miałby się chrzcić? To chyba u Pana szwankuje logika i pamięć (taki Niemiec na "A" stale coś Panu chowa, prawdaż?) - przed momentem sam Pan napisał, że uczono Pana w szkole, iż Mieszko był poganinem. Aby przejść ze stanu pogaństwa do bycia chrześcijaninem, trzeba się ochrzcić. Dlaczego Mieszko wolał być chrześcijaninem niż poganinem? Bo zdawał sobie sprawę, że jako władca pogański jest bardziej narażony na ataki ze strony potęg europejskich, które pod hasłami nawracania pogan przymusem podporządkowywały sobie ich tereny. Tak stało się ze Słowianami połabskimi - i plemiona lechickie (przodkowie dzisiejszych Polaków) uniknęły w ten sposób losu Wieletów i Obodrzyców, a także np. bałtyckich ludów Prusów czy Jaćwięgów, wybitych do nogi przez "chrześcijańskich nawracaczy".

                      Ja tez jes
                      > tem poganinem w oczach wielu osób


                      A co - jest Pan nieochrzczony? To nie tylko w oczach subiektywnych osób jest Pan poganinem, ale zgodnie z prawidłami języka polskiego - jeśli nie przynależy Pan do mozaizmu bądź chrześcijaństwa, jest Pan poganinem. Proszę się nie martwić - w tym klubie obok Pana są Juliusz Cezar, Wergiliusz, Budda, Dżyngis Chan i Jacek Piechota.

                      > Ale bedą mieli blogerzy ubaw czytając Pana wypociny ( niczym tu na tym Forum)

                      Ma Pan rozwijającą się schizofrenię? Pisze Pan o sobie w liczbie mnogiej? Na razie poza Panem nie zauważyłem tu nikogo szczególniej rozbawionego moimi postami.

                      pan potrafi - zastosować ta negfację i jest taki MĄDRALA i WOGÓLE ?- od
                      > 7 boleści
                      >pieprzysz trzy po tzry
                      > A tak Pisz sobie Chamie - Pisz


                      Nadal używa Pan inwektyw i wyzwisk - naprawdę sądzi Pan, że to podnosi wartość Pana słów? Chyba tylko w oczach kolesi spod budki z piwem.

                      a ja poczytanm i sie usmieje - tak jak teraz
                      > się śmieję bio mi z tego powodu wesoło !


                      Wie Pan, kto w myśl porzekadła śmieje się bez przyczyny jak ..... do sera? Proszę to rozważyć, bo to może być pierwszy symptom poważnych zaburzeń emocjonalnych.
                    • lowenbrau nagroda Waltera czyli "Głupek roku 2010" 08.03.11, 20:40
                     Drogi nadsański laureacie! Oznajmiamy Ci wszem i wobec iż zostałeś Głupkiem Roku!Tak trzymaj! Niczego nie czytaj!Jak do tej pory,bo wymkniesz się recenzentom spod kontroli.Przeczytałeś bajkę O krasnoludkach i sierotce Marysi.Gratulacje! To przekracza twoja percepcję ale świadczy o harcie ducha.Bądż dzielny Druhu!
              • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 00:44
               > ZAPYTAJ NAPOLEONA DLACZEGO TAK A NIE INACZEJ ZAZNACZYL GRANICE PAŃSTWA POLSKIEG
               > O - CZEGO POLACY NIE MOGĄ MU WYBACZYĆ . TJ. POLACY -Madrale lub BUCE - POKROJU
               > TWOJEJ OSOBY

               Wie Pan, Napoleon już nie żyje prawie od dwóch wieków - ale ja go nie muszę pytać, bo odpowiedź zna każde dziecko z gimnazjum. 7 VII 1807 roku, po pobiciu Prus pod Jeną i Auerstedt, Francja odłącza od państwa pruskiego ziemie trzeciego (Warszawa) i drugiego (Poznań) rozbioru, tworząc z nich Księstwo Warszawskie (a nie państwo polskie - Księstwo Warszawskie było faktycznie podporządkowane Cesarstwu Francuskiemu). Rosja występuje jako rozjemca i gwarant pokoju w Tylży, więc niczego nie traci ze zdobyczy rozbiorowych. W 1809, 14 X podczas podpisania pokoju w Schoenbrunn, po rajdach księcia Józefa Poniatowskiego i zmiażdżeniu Austrii pod Wagram, Napoleon odłącza teren trzeciego rozbioru(Lublin) od Cesarstwa Austriackiego i przyłącza go do Księstwa Warszawskiego. To proste - wystarczyło tylko nie spać na lekcjach historii o IV i V koalicji antyfrancuskiej (antynapoleońskiej).
               • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.03.11, 07:12
                paniehistoryk - ale wietnie Pan TTRAJLUJE -wszystko tak samo jak za PRL-u ( widać ta sama szkola) Mnie nie interesuje historia -taka jak za PRLU- i Pana wyksztaecenie jako historyka( lepszego czy gorszego w zaleznosci z jakich źrdel Pan korzyystal tj tych wiarygodnych lub tych tzw. bajkopisarzy) Mnie ( również jak mysle wielu forumowiczów - smiejących sie z Pana wkurzania i podniecenia na tym forum - robiacych sobie z Pan JAJA) ta historia z publikacji oficjalnych i wprowadzana na sile do szkół , lecz HISTORIA PRAWDZIWA -choćby w formie takiej jak to przedstwaia Pani IKA ( historia nie celowo skrywana nie ujawniana , nie wygodna lub klamszona )
                Bo jak naprawdę z tym Mieszkiem bylo -skoro był jeden Kosciół a on byl obrządku wschdniego ( pytanie jakim językiem mówil -pewnie takim jak Jagiello ,choc to Litwin i król Polski lecz mowil po bialorusku nie po polsku) . Zapomnal Pan dopisac że w tym czasie (oraz poxniej a nawet do dzisiaj )w tym jednym kosciele ci co podlegli pod Rzym określali i prawoslawnych ( min. z Rusi kijowskiej -podległych pod Konstantynopol -zapewne z Mieszkiem I) żesą to POGANIE i poddawano ich tzw. nawracaniu dokonując powtónego chrztu .PO CO skoro Pan twierdzi że byl to jeden Kosciół . Dzisiaj tez u chrzescijan wschód i zachod to dwa płuca tego samego organizmu ( niby tego samego a jednak wzajemnie si zwalczajace ) Nie mógl byc Mieszko I poganinem wierzacym np. w kamień narzutowy lub drzewo dębowe bo od kilku wieków byli już na tym terenie bizantyjscy duchowni począwszy od misji Cyryla i metodego ( czyli misji jednego Kosciola - ci nawet misjonarze ci mieli problem z Papieżem i Rzymem ).
                Jednak naprawdę nie ma to dla mnie zadnego znaczenia -tylko udowadniam Panu że Pana wiedza ( choc wydaje się szeroka i poglebiona ) jest bardzo nie pelna i byc może nie zna Pan bardzo istotnych oraz konkretnych faktow tych zakulisowychi bardzo zaskakujcych - nie do wiary ) o których warto sie dowiedzieć -choćby z jakiś lepszych czy gorszych blogów bo w szkole i na Uczelniach tego nie powiedzą .Nauczyciele albo nie chcą powiedzieć albo sami nie wiedzą .
                Bo skąd na przyklad zaczerpnąłby Pan wiedzy na temat prawdziwej sytuacji Polskiego Koscola Prawosawnego ( o co w nim chodzi i co to za twor) . Własnie min. z takich niezaleznych i samodzielnych bezstronnych blogow -pisanych przez ludzi ,ktorzy są wiarygodnymi w przekazie z racji osobistych przezyc i którzy nie chca milczeć widzac zaklamnie .falsz i bezprawie.
                Tym ludziom dziś zamyka się usta ( jeszcze bardziej jak za PRL)i tu musi sie Pan ze mna zgodzić ,lecz czyni sie to w spsob bardzo wyrafinowany oraz bardzo skryty jak za tego PRLu. W Polsce nadal Zbyt mało jest niezaleznych organizacji lub ludzi broniacych prawa a zwlaszcza Konstyucji oraz mniejszości . Niech pan zwróci uwagę na Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich - pytam komu i po co sluzy ta praktycznie martwa instytucja. Jeszce za pani Łętowskiej cokolwiek czyniącej zaś dzisiaj - szkoda na ta instytucje pieniędzy i szkoda trzymać ten twr ( atrapę oraz przykrywke praworządności ) Tak samo jest z historia . Trochę pisze się prawdy trochę pół i cwierć prawdy a potem wpada się w klamstwa pomieszane z tymi elementami. Nie mozna do tego dopucic aby potem ludzie pokroju Pana Pysia czy Lechowskiego pisali bzdury jakie im wtłoczono na zajęciach z historii - tej opartej na pół czy ćwierc prawdach a nawet na zwyklych klamstwach utajniając fakty istotne choc prawdziwe ( min. co do zasiedlania i kolonizacji Wolynia w okresie II RPprzez osadnikow wojskowych na preferencyjnych warunkach i że Polakow na Wolyniu było znacznie-znacznie mniej niż Ukraińcow. lecz nie neguje że byla To Polska i byli to Polacy zarowno z jednej jak i drgiej strony bo nie było państwa ukraińskiego - zostalo zdlawione przez Pilsudskiego i Stalina - czyz nie TAK. A o tym malo kto dziś wie oraz raczej w tej szkole nie mowia- bo to bardzo nie wygody fakt -zwlaszcza czystek na tle narodowosciowym na tym Wolyniu oraz potem na Podkarpaciu )
                O T MI CHODZI -a nie spiera się czy ktoś modlil sie egnajac na lewą czy na prawa strone i jakim ęzykiem mowil bąd czy by cz nie by czystej krwi Polakiem . Polakami w Polsce są wszyscy lecz nie wszystkich traktuje sęrowno -tak jak powinni byc traktowani. często traktuje si tych z mniejszości jak kiedyć Aborygenow w Australii , Czy indian w USA . No są -niech będa ale zawsze trzeba dokopać lub wykopać a najlepiej jak to pisal na tym forum Pan Pysio dokonczyc dziela Stalina czyli -wymordować .
                Dona nic nie mam -lecz skoro pan nadzywa czyjegoś imienia i powouje sie na to imie to wychodzi Pan -nie bede kończy - dokończ pan sam ........Chyba - w tej kwestii juz pan nie zaprzecz .
                Tak więc nalezy konczyc jalowa dyskusje - bo inaczej nadal będzie Pan uchodzi w moich i nie tylko moch oczach za zwyklego ...........( powiedzmy nie okrzesanego forumowicza)
                Pozdrawiam - PRAWDA
                • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 11:01
                 Mnie ( również jak
                 > mysle wielu forumowiczów - smiejących sie z Pana wkurzania i podniecenia na ty
                 > m forum - robiacych sobie z Pan JAJA)

                 Na razie to Pan się niezdrowo podnieca - ten nieskładny język, wielkie litery, wykrzykniki, ordynarne wyzwiska... A co do śmiechu - już Pana uprzedzałem, że symptom "śmiechu do sera", może być oznaką poważnych zaburzeń psychicznych. Jak się ktoś śmieje sam do siebie - to coś z nim jest nie teges...

                 > Bo jak naprawdę z tym Mieszkiem bylo -skoro był jeden Kosciół a on byl obrząd
                 > ku wschdniego ( pytanie jakim językiem mówil -pewnie takim jak Jagiello ,choc t
                 > o Litwin i król Polski lecz mowil po bialorusku nie po polsku)

                 Mieszko I mówił po białorusku? W X wieku? Języki słowiańskie w swoich wariantach literackich zaczęły się kształtować kilkaset lat później, wówczas były to jeszcze narzecza poszczególnych plemion, bliskie sobie, jako że pochodzące ze wspólnego źródła (język prasłowiański). Ale z tym białoruskim to Pan trzepnął jak łysy grzywką o beton: "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł" - to jest poziom Pańskiej wiedzy historycznej (np. na temat języków słowiańskich). Punkt dla mnie.

                 Zapomnal Pan d
                 > opisac że w tym czasie (oraz poxniej a nawet do dzisiaj )w tym jednym kosciele
                 > ci co podlegli pod Rzym określali i prawoslawnych ( min. z Rusi kijowskiej -p
                 > odległych pod Konstantynopol -zapewne z Mieszkiem I) żesą to POGANIE i poddaw
                 > ano ich tzw. nawracaniu dokonując powtónego chrztu

                 W X wieku nie zachodziła potrzeba powtórnego chrztu - proszę prześledzić koleje losu małżeństw między przedstawicielami chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu: pozostawiano to bez zmian. Dopiero później, np. w XVIII czy XIX wieku protestanckie księżniczki z Niemiec (choćby Katarzyna II, jej synowe czy synowa jej synowej, Charlotta Pruska) musiały być ponownie ochrzczone w Kościele prawosławnym, bo ich luterański/kalwiński chrzest uznawano za nieważny. Kto dzisiaj nazywa prawosławnych poganami - nie wiem, nie słyszałem takich określeń ze strony oficjalnych przedstawicieli Kościoła katolickiego. Może Pan słyszał to pod budką z piwem albo od wiejskiej baby z jednym zębem, ale, proszę mi wierzyć, ci sami ludzie wierzą w sztuczną mgłę w Smoleńsku, pecha przyniesionego przez czarnego kota albo we wróżkę Fatiszę... Nie ma to żadnego znaczenia dla czasów Mieszka I - a jeśli Pan twierdzi, że w X wieku nazywano poganami ochrzczonych w obrządku wschodnim, to poproszę o dokumenty, które to potwierdzają. Bo ja takich dokumentów nie znam. "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł". Drugi punkt dla mnie.

                 > Nie mógl byc Mieszko I poganinem wierzacym np. w kamień narzutowy lub drzewo d
                 > ębowe bo od kilku wieków byli już na tym terenie bizantyjscy duchowni począwsz
                 > y od misji Cyryla i metodego

                 Proszę Pana, misja cyrylo-metodiańska na terenie Europy Środkowej (w południowej części dzisiejszej Polski, ale nie w państwie Mieszka I, w Wielkopolsce) to 2 połowa IX wieku - a więc 100 lat przed chrztem Polski, a nie "kilka wieków". Jeśli Pan ma takie pojęcie o całej historii i jest Panu wszystko jedno, czy to wiek XX czy XV, to... "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł". Trzeci punkt dla mnie.

                 > Dona nic nie mam -lecz skoro pan nadzywa czyjegoś imienia i powouje sie na to
                 > imie

                 Na niczyje imię się nie powołuje, zawsze mówię od siebie, w swoim prywatnym imieniu, arguemntując za pomocą prac uznanych specjalistów w danej dziedzinie historii. Znawców wszechnauk na tym forum nie brakuje, zwłaszcza wśród ludzi o wykształeniu podstawowym, którzy autorytatywnie wypowiadają się na temat kosmologii, historiozofii, fizyki jądrowej i biologii molekularnej.
                 • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.03.11, 19:55
                  Panie historyk- Pan tak pieprzy jak za PRLu pieprzyli nauczyciele historii o Wielkiej Polsce ,jej potedze i sile oraz nieustannej wyszosci nad innymi narodami - zwaszcza tymi ze wschodu.
                  Juz sie Panu pomieszlo nieżle i z Mieszkiem a moze i samym krolem Popielem oraz jego mszami -a moze i z samymi religiami . Niedawno czytalem publikacje ze Jagiello rozmawiał w jezyku bialoruskim ( bo chyba byla ta BITNA BIAŁORUŚ choby pod Grunwaldem jak pisal bajkopisarz Sienkiewicz ) a w Polsce przewazal jezyk o charakterze niech panu bedzie cyrylo -metodiańskim czyli starocerkiewny wywodzacy się z Rusi kijowskiej ( znaczna część magnaterii polskiej wywodzila sie ze wchodu i bylo wyznania prawoslawnwgo - metropolii kijowskiej . Potem z różznych wzgledów przystepowali do RZYMU . Jak Pan pieprzy o jednosci kościola - to tak jak MŁY KAZIOPRZY DUŻYM PIWIE . Przecież CZŁEKU od 7 boleści -tu w Przemyslu byla Katedra prawosawna w miejscu obecnej katedry rz- kat.( cały czas myślę o prawoslawnych podległych metropolii kijowskiej i nie myli z moskiewskimi bo to inny temat )oraz kilkadziesiąt cerkwii prawoslawnych- nie klka lecz kilkadziesiąt w obrebie terenu Przemysla) . Ale jak rz-kat przyjęli ( czytaj zagarnęli ) te swiatynie to nawet kamienie z tej cerkwi katedralnej myli w Sanie bo uznawali je za nie czyste oraz pogańskie . Inaczej przecież by nie myli.! To że sakramenty obu kosciołów sa wzajemnie uznawlne ( według uznaniaksiedza czy biskupa) to inna kwestia na której niewiele sie znasz boś nie duchwony - albo może jaki biskup -kto wie.
                  Tak- Tak zapytaj o to bezstronnego i bardziej światlego historyka podpowie jak było naprawde - a potem bierz się za dyskusje w czyimś imieniu i za kogoś .
                  Najlepiej ci podpowiem!
                  Możesz pisać -co chcesz jak chcesz i ile chcesz ale od
                  ŻYDA czy UKRAIŃCA -RUSINA a nawet NIEMCA
                  WARA bo KOP i już ! - jak trzeba to dodatkowo poprawię !
                  Jakżeś nie douczony alboś źle uczony - to się doucz lecz z logiką rozumowania .I już bdziesz wiedział że rz-katolicy od zarania dziejów mówili na prawoslawnych ze to POGANIE a oni byli tylko chrzescijanami obrzadku bizantyjskiego. Na Jagiellę czy ks. Witolda też mowiono ze to Poganie zaś Krzyzacy mieli nawracać tych POGAN na prawdziwe chrzescijaństwo tj. w strone Rzymu . Polakow też zrobiono z tego wzgledu propagandowo POGANINAMI i rycerstwo zachodnie walcząc przy boku Krzyzakow bylo przekonane że walczy z POGANAMI do czasu kiedy na wlasne oczy nie ujrzeli że to też chrzescijanie .
                  Oj historyku - historyku od 7 boleści ( niby profesjonalista -zawodowiec - popisuje -rozprawia i sam sobie potakuje czyli jak ten Kazio przy Duzym Piwku - a wie tyle co Stara baba pod kosciolem -no i co jeszcze do tego dodasz - to jakim językiem rozmawiał Jagiełło ze swoim bratem Witoldem ,z którym zreszta byli potem na stopie wojennej - i z jakich to faktcznie przyczyn może podpowiesz - czy czasem nie o religię chodzilo i to ta prawoslawną bo przecież Litwini w tym czasie juz nie byli bo nie mogli być POGANAMI -według nawet twojej filozofii myślenia )
                  Ale kończ Waść te bzdety -jak zdechłe kotlety -i weź się do konkretnej roboty lub prawdziwej nauki historii- z poprawnym samodzielnym rozumowaniem !
                  PAWDA - jak zwykle POZDRAWIAM !
                  • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 20:48
                   Gość portalu: Prawda napisał(a):

                   > Panie historyk- Pan tak pieprzy jak za PRLu pieprzyli nauczyciele historii o Wi
                   > elkiej Polsce ,jej potedze i sile oraz nieustannej wyszosci nad innymi narodami
                   > - zwaszcza tymi ze wschodu.


                   To może Pana tak uczono na tych Pańskich kursach SB, o których huczy całe to forum. Ja kończyłem studia za wolnej Polski, a nie za PRL, i nikt z wykładowców nie uczył mnie jakiejś mniemanej wyższości wobec innych nacji. Przeciwnie - to właśnie studia historyczne (i szerzej - humanistyka) dają zdrowy dystans do tych wszystkich niezdrowych teorii o wyższości rasowej jednych nad drugimi...

                   Niedawno czytalem publikacje ze Ja
                   > giello rozmawiał w jezyku bialoruskim


                   Czy do Pana mózgu dochodzi informacja, że Jagiełło żył w XIV wieku, a Mieszko I w wieku X - Mieszko nie mówił więc po białorusku, bo było to fizycznie niemożliwe. Jako przedstawiciel plemion zachodniosłowiańskich z terenu dzisiejszej Wielkopolski zapewne nigdy nie zetknął się na dłużej z językami plemion wschodniosłowiańskich, a o języku białoruskim w X wieku to w ogóle mowy być nie może (podobnie jak o języku polskim).

                   w Polsce przewazal jezyk o
                   > charakterze niech panu bedzie cyrylo -metodiańskim czyli starocerkiewny wywod
                   > zacy się z Rusi kijowskiej


                   W Polsce - czyli gdzie? W Małopolsce? W Wielkopolsce? Na Mazowszu? Być może ma Pan na myśli Rzeczpospolitą Obojga Narodów - to jednak nie to samo. Rzeczpospolita Obojga Narodów składała się z Polski i Litwy. Nigdy w Polsce (Koronie Polskiej) nie przeważał wśród użytkowników język inny niż polski. Natomiast jest faktem, że ok. XVII wieku Polacy byli mniejszością w stosunku do ludności całej Rzeczypospolitej Obojga Narodów (Rusinów, Litwinów, Niemców, Tatarów, Ormian, Żydów razem wziętych), a więc łącznie z ziemiami Wielkiego Księstwa Litewskiego, które do unii lubelskiej obejmowało teren całej dzisiejszej Litwy, całej dzisiejszej Białorusi, skrawek Rosji i 3/4 dzisiejszej Ukrainy. Zaś językiem cerkiewnosłowiańskim nigdy nie mówiono, bo był to język sztuczny, utworzony jedynie na potrzeby tekstów pisanych - stąd przy lekturze tekstów cerkiewnosłowiańskich tak różna wymowa (rosyjska, ukraińska, bułgarska) np. w dzisiejszych Cerkwiach prawosławnych na świecie. O języku Rusi Kijowskiej niech Pan przeczyta w "Historii Ukrainy" autorstwa prof. Natali Jakowenko z Kijowa, przetłumaczonej na polski 11 lat temu przez ośrodek lubelski.

                   Jak Pan pieprzy o jednosci kościola
                   Przecież CZŁEKU od 7 boleści
                   > Jakżeś nie douczony alboś źle uczony - to się doucz
                   Oj historyku - historyku od 7 boleści ( niby profesjonalista -zawodowiec - pop
                   > isuje -rozprawia i sam sobie potakuje czyli jak ten Kazio przy Duzym Piwku -
                   > a wie tyle co Stara baba pod kosciolem
                   kończ Waść te bzdety


                   A Pan stale z tymi inwektywami... Naprawdę Pan sądzi, że im ordynarniej mnie Pan wyzwie, to przybędzie Panu od tego racji? Jest takie proste prawo psychologiczne: im ktoś się bardziej boi, tym głośniej wrzeszczy. I to jest chyba Pana przypadek.

                   weź się do konkretnej roboty
                   > lub prawdziwej nauki historii- z poprawnym samodzielnym rozumowaniem

                   Dla mnie to zdumiewający tupet, hucpa i zwykła bezczelność: na tym forum tylko Pan (absolwent ośmiu klas i zawodówki, jak się Pan pięknie sam przedstawił) oraz Pan pysio (który sam opowiedział, że z trudem skończył osiem klas, bo zajęcia wymagające myślenia nigdy mu specjalnie nie szły) wysyłacie mnie, absolwenta uczelni wyższej, do nauczenia się z powodu braków w edukacji. Obaj lepiej ode mnie znacie historię, a także pouczacie wszystkich wokół w zakresie teorii polityki, geografii, etnogenezy, antropologii (słynne kaukaskie pochodzenie Łemków), filozofii czy teologii. Po prostu hucpa, Panowie, hucpa...

                   od
                   > ŻYDA czy UKRAIŃCA -RUSINA a nawet NIEMCA
                   > WARA bo KOP i już ! - jak trzeba to dodatkowo poprawię !

                   To już groźba karalna? Mam z tym iść do prokuratury? Jak jeszcze napiszę dwa słowa o Ukraińcach albo pół słowa o Niemcach to co? Zrobi mi Pan ryziu-ryziu? To akurat jest Pański poziom dyskusji - "Jak ktoś się ze mną nie zgadza, podcinam gardziołko". Czy dlatego został Pan usunięty ze stanu kapłańskiego? To o to była ta słynna bójka, po której Pana zasuspendowano? Bo ktoś się z Panem nie zgadzał w sprawie prognozy pogody na jutro?
                   • Gość: PRAWDA Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 09.03.11, 21:11
                    Czleku skoro konczyleś studia nie za PRLU- to w stosunku do tych co kończyli studia za PRLu- ale te prawdziwe uniwersyteckie nie WUMLowskie - to jesteś zwykly DEBIL ( na poziomie tych z WUMLu lib dzisiejszej podstwowki no niech bedzie gimnazjum ) Nawet sie do tego nie przyznawaj - bo smiech mnie bierze ile to mądrali naprodukowano w RP -czyli pseudo magistrow i doktorkow co tylko na zmywaku lub w truskawkch niemieckich wymachuje rekami bo nie wiedzą co to Danke i zaczepiają polskie dziewczyny o imieniu DANKA mowiąc im że są O.K. .
                    Sam wiesz że poziom szkolnictwa i studiów za PRLU byl znacznie -znacznie wyższy niźli obecnie - czyli znacznie wikszy jak twój -Więc z czym do ludzi - OJ -chyba masz problem z 7- ma boleściami i to historii .
                    Pytanie To w jakim języku rozmawial ZJ agiełlo ze swoim bratem Witoldem i z jakiego powdu byli skłóceni - o tym to juz przemilczas .
                    Nie znasz -nie wiesz - to nie kombinuj jak KOŃ pod GÓRKĘ albo jak WÓL przy ORCE !
                    Przecież sam to napisaeś ponizej :
                    Natomiast jest fak
                    > tem, że ok. XVII wieku Polacy byli mniejszością w stosunku do ludności całej Rz
                    > eczypospolitej Obojga Narodów (Rusinów, Litwinów, Niemców, Tatarów, Ormian, Żyd
                    > ów razem wziętych), a więc łącznie z ziemiami Wielkiego Księstwa Litewskiego, k
                    > tóre do unii lubelskiej obejmowało teren całej dzisiejszej Litwy, całej dzisiej
                    > szej Białorusi, skrawek Rosji i 3/4 dzisiejszej Ukrainy.
                    To skąd mógl przeważać tu j. polski p-
                    Daj chołpie spokój - bo chyba coś z toba nie TAK- poczytaj to co Jobravo dziś wkleil do forum na tematy prawdziwe i nie do podważenia czyli o szabrownikach - a zaraz bedziesz trąbił że to nie prawda bo Polak taki nie byl i nie moze być - A tu co - jest i Już -NIE DO UWIERZENIA . PODOBNIE PRZEKAZUJĘ OPRAWDĘ DLA CIEBIE A TY PODWAŻASZ ŻE JEST NIE DO WIARY - A POTEM PRZECZYSZ SAM SOBIE JAK O TYCH POLAKACH CO STANOWILI MNIEJSZOŚC W POLSCE !
                    A PISZ -SOBIE PISZ -JAK MAm CZAS TO Z GRZECZNOSCI CZYTAM I SZCERZE SMIEJE SIE BO MAM DOBRĄ Z CIEBIE ZABAWĘ !
                    STUDIA NIE W PRL-u - CIEKAWE STUDIA - BO KIERUNKOW TYSIACE -A WIEDZA ŻADNA lub nie uyteczna !
                    • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 21:35
                     to jesteś zwykl
                     > y DEBIL


                     Znowu ten język z rynsztoka - czy ze swoimi rodzicami też Pan tak rozmawia? Ze współpracownikami? Na ulicy? Ze znajomymi? Skąd ten potencjał agresji? Może wskazane byłoby leczenie w kierunku ADHD albo koprolalii?

                     > Pytanie To w jakim języku rozmawial ZJ agiełlo ze swoim bratem Witoldem i z j
                     > akiego powdu byli skłóceni - o tym to juz przemilczas .


                     Dyskutowaliśmy nad Pańskim twierdzeniem o tym, że Mieszko I mówił po białorusku. Mieszko I - to X wiek, Jagiełło - XIV/XV. Niczego nie przemilczam - może się Pan przyczepić też, że przemilczam historię dialektu kantońskiego w Chinach, bo o tym nie piszę albo lewatywy Ludwika XIV, bo też nie poświęcam im ani słowa w moich postach.

                     A POTEM PRZECZYSZ SAM SOBIE JAK
                     > O TYCH POLAKACH CO STANOWILI MNIEJSZOŚC W POLSCE !


                     Dalej Pan nie rozumie, co napisałem - ponieważ w podstawówce chyba Pan wagarował. Istniało w XVI-XVIII ww. takie państwo, które się nazywało Rzeczpospolita Obojga Narodów. Częścią tego państwa była Polska (ziemie polskie, tereny dzisiejszej Polski, Korona Polska) Bywały takie okresy w historii tego państwa, gdy polska społeczność stanowiła mniej niż 50% mieszkańców owej Rzeczypospolitej. Natomiast nigdy w Polsce (w Koronie Polskiej), pojętej jako całość, Polacy nie stanowili mniejszości - jedynie w niektórych regionach Korony Polskiej (np. w województwie kijowskim czy wołyńskim). Czy te informacje, które powinien Pan wynieść z podstawówki, nie mają obecnie szans, aby się przebić do Pana mózgu? Nie jest Pan w stanie nauczyć się odróżniać Polski od Rzeczypospolitej Obojga Narodów? A odróżnia Pan np. Polskę od Generalnej Guberni czy to też dla Pana wszystko jedno?

                     CZYTAM I SZCERZE SMIEJE SIE
                     > BO MAM DOBRĄ Z CIEBIE ZABAWĘ !


                     Już Panu pisałem, że śmiech do samego siebie jest objawem poważnych zaburzeń emocjonalnych.

                     A WIEDZA ŻADNA lub
                     > nie uyteczna !


                     Biorąc pod uwagę, że recenzuje moją wiedzę historyczną absolwent zawodówki, to muszę powiedzieć, że jest Pan mało kompetentny w tym zakresie.
                   • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.03.11, 06:29
                    Prawda - historykowi coś zaszkodzilo bo sam pisząc jednocześnie sobie przeczy .
                    Nie przeczę że nie jestem zawodowym historykiem ,zaś człowiek co się zwie historyk - pieprzy jak terkotka o faktach lub mitach z okresu o których historycy wypowiadają się w sposób min:"TO MOIM ZDANIEM - było Tak.....i tutaj wpisuja swoje zdanie czyli widzi mi sie historyka ,zaś inny historyk zaprzeczea temu zdaniu i odpowiada -A moim zdaniem było inaczej .....czyli po nowemu jak sobie chce .... . Znamy to z przeszlości nie tylko PRLU ale i historii obecnej - tej najnowszej.Bo na tym polega niby badanie historii i przedstwianie prawdy - jak sobie chcesz magistra historyka
                    Tak więc Panie historyk -ma Pan wyuczone zdanie tych co -ich zdaniem bylo Tak jak sobie to zdanie widzieli iprezentowali a teraz prezentuje Pan .
                    BO MOIM ZDANIEM -jest tak a nie inaczej ,choc nie jestem zawodowym historykiem (np. jzapytam raz jeszcze ?Jak to było z ta katedrą przemyska i myciem kamieni po cerkwi bizantyjskio- ruskiej ,bo tu pan przemilczył lub teraz zacznie mącić niczm woda w kiblu ) . Wystarczy poczytać na necie Tą obiektywna historię nie tylko o Polakach oraz jak to niszczono Polskę ale o tych których też niszczono i mordowano ,nie dopuszczano do swojej tozsamości kulturowo- religijnej a ktorych to dzialanieach górowali nie tylko zaborcy lecz sami Polacy - jak chocby ci donosiciele o których pisze Jobravo czy Pani IKA . O tych donosicielach jakoś Pan niby nic nie wie - choc Pani Ika nie zawodowy historyk - lecz samouk ,a ile konkretnej potwierdzonej dokumentami ( nie domyslami) wiedzy nam przekazala na tym forum .Od niej się ucz a będziesz profesjonalista.
                    Bądź samoukiem - a napewno nie będziesz TŁUKIEM !
                    drogi historyku od 7 boleści dziś ważne dla rozliczenia z historia tą niewygodną i ukrywaną nie język jakim mowiono kilkaset lat temu Rzeczpospolitej w ktorej mniejszośc stannowili Polacy ( jak sam piszesz a nawet potwierdzasz że na Wolyniu było znacznie mniej Polakow od Ukraińcow -a niedawno byleś taki cwaniak i tak sie spieraleś że to nie prawda . Widac doczytałeś - i jesteś dzięki mnie o wiele mądrzejszym . Tak więc za PRLu mozna bylo wagarować bo byl znacznie wyższy poziom wszechstronnego nauczania i ten wagarowicz przychodzacy od czasu do czasu do tej szkoly ma znacznie wiecej wiedzy niźli dzisiejsiaj "pseudo magistrowie - hurtowo produkowani nie dla wiedzy lecz dla PAPIERU -można ten papier porównac z papierem toaletowym - czyz nie TAK drogi Mocium Panie .
                    Więc nawet tego nie mów że koczyleś - kursy zawodowe juz nie za PRLu -bo to mierne kursy i tych kursantow nigdzie nie brakuje nawet na zmywakach u znienawidzonych przez Polakow -NIemcow !
                    • Gość: historyk Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 21:27
                     jak sam piszesz a nawet potwierdzasz że na Wolyniu było znacznie mniej Polakow od Ukraińcow -a niedawno byleś taki cwaniak i tak sie spieraleś że to nie prawda

                     1. Postawił Pan teże, że Polacy na Wołyniu pojawili się dopiero po I wojnie światowej.
                     2. Ja stwierdziłem, że Polacy mieszkali tam już przed rokiem 1918.
                     3. Nigdy nie twierdziłem, że Polacy byli wiekzością na Wołyniu - bo nigdy nią nie byli.
                     4. Dlaczego Pan przekręca moje wypowiedzi i manipuluje moimi słowami? To Panu podnosi ego? Podnosi autorytet? Dodaje powagi? Zwiększa mądrość? Nabłyszcza intelekt? Bo na mój gust, tylko podnosi Panu ciśnienie.

                     człowiek co się zwie hist
                     > oryk - pieprzy jak terkotka
                     > drogi historyku od 7 boleści


                     A Pan nadal nie może bez inwektyw i wyzwisk?

                     o których historycy w
                     > ypowiadają się w sposób min:"TO MOIM ZDANIEM - było Tak.....i tutaj wpisuja s
                     > woje zdanie czyli widzi mi sie historyka ,zaś inny historyk zaprzeczea temu zd
                     > aniu i odpowiada -A moim zdaniem było inaczej .....czyli po nowemu jak sobie c
                     > hce ....


                     Niech mi Pan znajdzie historyka średniowiecza (mediewistę), który stwierdzi, że "jego zdaniem Mieszko I mówił po białorusku" albo historyka współczesności, który stwierdzi, że "jego zdaniem Polacy pojawili się na Wołyniu po 1918 roku". Te Pańskie tezy to wiedza historyczna w stylu "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł". Owszem, istnieje cała sfera domniemań (zwłaszcza w odniesieniu do dawnych epok, z których zachowało się stosunkowo mało świadectw), ale nie dotyczy to tak podstawowych faktów, w dodatku weryfikowalnych statystycznie (spisy ludności sprzed 1918 roku) czy jasnych w świetle wiedzy o rozwoju języka (w X wieku nie istniał praktycznie żaden ze współcześnie funkcjonujących języków słowiańskich, może z wyjątkiem bułgarskiego, posiadającego własną tradycję pisaną od czasów Cyryla i Metodego oraz rozwijającego się jako język państwowy I Carstwa Bułgarskiego).
                     • Gość: ty Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.03.11, 22:07
                      Te - historyk od 7 boleści ,sam przekręcasz fakty wpisujesz -dopisujesz ,analizujesz ( nie poprawnie) a potem piszesz niby madrze a zarazem - glupio ,bo juz sam nie wiem czy żeś mądry czy żeś głupi .
                      Nawet myslalem w pewnej chwili żeś doś nie głupi ale im dłużej z toba dyskutuje to tym bardziej przekonuję się żeś glupi jak but lewj nogi u stonogi .
                      Pytam to Odpowiedz - na proste pytanie ?- A ty milczysz niczym ściana!
                      To czym rz-kat.zmywali w Sanie te kamienie po katedrze prawoslawnej - tj katedrze pogańskiej w oczach rz- kat.w Przemyslu aby budowac z tych kamieni w tym samym miejscu katedrę rz- kat. tj. proszkiem OMO czy Vizirem a może kaczym mydlem .
                      Doczytaj - a jak nie wiesz to zapytaj Pania IKĘ lub Jobravo j - ONI WIEDZĄ TO POWIEDZĄ .
                      Ja tylko podpowiadam- weż się za lepszą robote ( moze porządkii przed Wilkanocne albo wymiatanie ulicy po brudnym sniegu )nie zaś jakim językiem mówil Mieszko I bo może migowym baby go Niemiec rozumial i Czeszka seplenila tak że nie bylo rady się dogadać . Tak więc język migowy to najwczesniejszy język międzynarodowy - lepszy od esperanto lub angielskiego z niemieckim pomieszany . Do dzis ten jezyk jest przez Polakow za granica najbardziej uzywanym - i doskonale sie dogaduja - widac kultywuja tradycje od Mieszka I wiec taki j. polski dopracowtany przez 1000 lat ma prawo byc komunikatywnym . I taki jest OK -Tak Trzymać -
                      A teraz paciorek - siusiu i spać -O!
                      Jak nie będziesz mógl zasnać to lewa reka na sercu a prawa na ........(prawdziwi bohaterscy zolnierze WP dopowiedzą resztę ) i wyspisz się jak suseł -O!
                      Pozdrawiam - dobrej nocki !
                      • Gość: historyk Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 22:42
                       Gość portalu: ty Prawda napisał(a):

                       > Te - historyk od 7 boleści ,sam przekręcasz fakty wpisujesz -dopisujesz ,analiz
                       > ujesz ( nie poprawnie) a potem piszesz niby madrze a zarazem - glupio ,bo juz s
                       > am nie wiem czy żeś mądry czy żeś głupi .


                       Oto cytaty z bzdurami z Pańskich postów:

                       1. Pańska teza: na Wołyniu nie było Polaków przed czasami II RP
                       Dowód:
                       - To że na Wolyniu nie było Polakow i zostali tam nasiedleni na zasadach preferencyjnych w okresie II RP - to przecież kazdy historyk doskonale wie - oprócz pana.

                       forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,122962102,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html?wv.x=2


                       2. Pańska teza: Mieszko I był królem Polski, w dodatku wyznania prawosławnego
                       Dowód:
                       - Najpierw zacznuj od prawoslawnego MIESZKA I czyli pierwszego Króla Polski - O K.jako prawoslawnego konwertysty

                       forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,122975884,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html?wv.x=2


                       3. Pańska teza: przed chrztem Polski w 966 roku przez kilkaset lat na ziemiach polskich istniało prawosławie
                       Dowód:
                       -Nie mógl byc Mieszko I poganinem wierzacym np. w kamień narzutowy lub drzewo dębowe bo od kilku wieków byli już na tym terenie bizantyjscy duchowni począwszy od misji Cyryla i metodego

                       forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,123024628,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html?wv.x=2


                       4. Pańska teza: Mieszko I w X wieku mówił po białorusku, podobnie jak Jagiełło w XIV wieku
                       Dowód:
                       -Bo jak naprawdę z tym Mieszkiem bylo -skoro był jeden Kosciół a on byl obrządku wschdniego ( pytanie jakim językiem mówil -pewnie takim jak Jagiello ,choc to Litwin i król Polski lecz mowil po bialorusku nie po polsku)

                       forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,123024628,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html?wv.x=2

                       Nad innymi głupstwami już nie będę się pastwił.

                       > Ja tylko podpowiadam- weż się za lepszą robote ( moze porządkii przed Wilkanoc
                       > ne albo wymiatanie ulicy po brudnym sniegu )


                       Pan ma jakieś kompleksy, że po swojej zawodówce nadaje się Pan tylko do pracy fizycznej najniższego rzędu, niewymagającej żadnych kwalifikacji (typu sprzątanie ulic)? Proszę się nie martwić - żadna praca nie hańbi. Grunt, żeby była zgodna z kwalifikacjami. Na znawcę przeszłości, jak widać, się Pan nie nadaje ze swoją wiedzą w stylu "Gdy Sobieski był sułtanem, wtedy Bismarck z konia spadł".

                       żeś glupi jak but lewj nogi u stonogi

                       A Pan dalej z tymi inwektywami. Jak Pan był mały, czy mamusia Panu nie wyparzyła tej brzydkiej buzi, żeby nie używał Pan takich słów wobec bliźnich? Jak na tym tle wygląda Pana wołanie o zgodę - czysta obłuda, bo jedną rękę Pan wyciąga do zgody, a w drugiej trzyma młotek, żeby palnąć w głowę...
                       Co do katedry w Przemyślu - tak, znam tę historię - i co z tego? Czego to dowodzi, że to wiem?
                       • Gość: Prawda Re: Garść cytatów IP: *.przemysl.hypnet.pl 11.03.11, 08:09
                        Te historyk !
                        Gdzie pisałem że Mieszko I mowil po białorusku - to nie Mieszko lecz Jagiello mówil w tym języku bo innego nie znał - wkazdym razie nie po polsku bo nie był Polakiem lecz Litwinem ( slyszaleś chyba o Bitnej Białorusi ) Tak czytalem - w powaznej publikacji o mniejszościach w Polsce i to przekazuję
                        Pisalem ze Mieszko -rozmawiał na migi min, z Czechami jak też Niemcami bo to język lepszy od esperanti i każdy Polak ma go we krwi od urodzenia ( machając rączkami i nożkami - dla pocieszenia w innych nacjach tez tak jest) .
                        Udowodnij że Mieszko I nie rozmawial na migi a bedziesz MISTRZ niczym RUSKI - MAG albo MIG 2
                        Ale, ale - nie odpisaleś jak to było z tymi kameniami pod obecną przemyska katerda rz-kat co myto je w Sanie zmywając pogańskie ( prawoslawne) znamie w tym miejscu . Nie wiem nadal jak to czynino i czy nie czasem - KACZTYM MYDŁEM .Hę ?
                        Co do Wolynia nie pisalem że mieszkali sami Ukraińcy ( bo nie mogli mieszkać tylko sami Ukrańcy z roznych względow) lecz w wiekszości Ukraińcy zaś naplyw większej ilosci Polakow nastapil po 1920 r jak osiedlano kolonistow polskich ( zolnierzy weteranow - z rodzinami, nadaąc im wilohektarowe gospodarstwa i preferencyjne warunki osiedlania. Np. dla generała dawno ponad 100 ha areały ziemski jako dobra państwowe przyjęte po Zaborze rosyjskim , dla innych po kilkanascie lub kilkadziesiąt ha. Yworząc tym samym cale wsie lub kolonie .
                        W tym czasie osiedlając Polakow -czyniono czystki etniczno narodowosciowe wrecz eksterminację rdzennej ludności ukrai ńskiej na tych terenach -co spowodowalo nienawiść tych ludzi do polakow i bylo min. przyczyną tragedii wolyńskiej. Potwierdzają to nawet polscy historycy nienawistnie nastawieni do Ukraińcow - a co dopiero twoja 7-bolesna osoba historyka) O tym pisałem -nie zaś że ty imputujesz swoje wypociny i na te swoje wypociny sam sobie odpowiadasz .Nieźle kombinujesz - niczym w polskich urzedachch ( czyli przekręcić i wykrecić a potem tym sposobem osaczyć i oskarzać) !
                        Zajmij się lepiej donosicielami i szabrownikami aby udowodnic dla Pana Grossa że pisze nie prawdę . Nie zaś jakim językiem mówil Mieszko I - bo zapewniam że napewno jezykiem migowym opracowanym i opanowanym dzisiaj przez Polakow do perfekcji ( 1000 lat nauki to dobra szkola językowa) .Nie jestem historykiem - ale zapewniam e pisze prawdę chocby co do języka migowego oraz KACZEGO MYDŁA . Sprobuj sam - a rzekonasz się że to dziala ...!
                        - Pozdrawiam - PRAWDA !
                        • Gość: historyk Re: Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 20:44
                         Gość portalu: Prawda napisał(a):

                         > Te historyk !
                         > Gdzie pisałem że Mieszko I mowil po białorusku

                         Tu:
                         -Bo jak naprawdę z tym Mieszkiem bylo -skoro był jeden Kosciół a on byl obrządku wschdniego ( pytanie jakim językiem mówil -pewnie takim jak Jagiello ,choc to Litwin i król Polski lecz mowil po bialorusku nie po polsku)

                         forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,123024628,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html?wv.x=2
                         > Co do Wolynia nie pisalem że mieszkali sami Ukraińcy lecz w wiekszości Ukraińcy zaś naplyw wi
                         > ększej ilosci Polakow nastapil po 1920 r

                         Niestety, znowu się Pan zapiera własnych słów jak żaba błota:
                         -To że na Wolyniu nie było Polakow i zostali tam nasiedleni na zasadach preferencyjnych w okresie II RP - to przecież kazdy historyk doskonale wie - oprócz pana.

                         forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,122962102,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html?wv.x=2

                         > Ale, ale - nie odpisaleś jak to było z tymi kameniami pod obecną przemyska ka
                         > terda rz-kat co myto je w Sanie zmywając pogańskie ( prawoslawne) znamie w tym
                         > miejscu .

                         Pan naprawdę ma klopoty z czytaniem tekstów pisanych w języku polskim - napisałem poprzednio, że znam tę legendę, słyszałem o niej.

                         >Nie wiem nadal jak to czynino

                         Proszę się nie martwić - nikt tego nie wie, bowiem jest to opowieść nie potwierdzona w źródłach. Można się zastanawiać nad jej prawdziwością, bowiem wg Długosza odebrano świątynię prawosławnym tuż po bitwie pod Grunwaldem (nb., jak pisze kronikarz, profanując prochy zmarłych, wyrzucone z grobowców podczas przejmowania świątyni przez katolików), a rozebrano ją dopiero jakieś 60 później - czyżby więc przez 60 lat katolicy spokojnie modlili się w byłej cerkwi, bez obmywania kamieni? Widocznie jej prawosławna przeszłość im nie przeszkadzała. Czemu miała zacząć przeszkadzać w 1470 roku? Prawdopodobnie zdecydowano się na przebudowę, uwzględniającą różnice w architekturze świątyń prawosławnych i katolickich.

                         > W tym czasie osiedlając Polakow -czyniono czystki etniczno narodowosciowe wrecz
                         > eksterminację rdzennej ludności ukrai ńskiej na tych terenach


                         Przesadza Pan z tą eksterminacją - proszę sprawdzić w słowniku wyrazów obcych znaczenie tego terminu pochodzącego z łaciny. A potem proszę się zastanawić, czy eksterminacją było funkcjonowanie w międzywojennej Polsce gazet w języku ukraińskim, wydawanie książek w języku ukraińskim oraz udział w wyborach parlamentarnych ukraińskich partii politycznych? A jeszcze później proszę popatrzeć, co w tym czasie robili Sowieci na Ukrainie centralnej i wschodniej - jeśli eksterminacją był Wielki Głód, to czy coś podobnego miało miejsce w odniesieniu do społeczności ukraińskiej w II RP? Zamordowano 1/5 Ukraińców - tak jak ZSSR? Musiałoby to być ok. 1 mln., bo społeczność ukraińska w międzywojennej Polsce to mniej więcej 5 mln osób. Gdzie są te doły śmierci? Kiedy Polacy wybili tylu Ukraińców? Czas i miejsce? Proszę ważyć słowa, bo się Pan tylko niepotrzebnie podnieca i serduszko może Panu wysiąść z tych nerwów. Ja rozumiem, że Pan chciałby (tak jak Pan pysio w odniesieniu do Polaków), żeby Ukraińcy byli najbardziej cierpiącym narodem na świecie, więc najchętniej Pan kilkukrotnie zawyża statystyki ofiar. Pewnie, wygodnie być ofiarą - wszyscy współczują i nie trzeba nic robić, żeby być bohaterem. Proponuję jednak współzawodnictwo w innej dziedzinie - np. w reformowaniu gospodarki, żeby przeciętni ludzie żyli godniej, szczęśliwiej i spokojniej. Mnożenie ilości ofiar i przesadzanie w tych szacunkach niczego realnego nie daje ludziom żyjącym tu i teraz - nie stają się od tego bogatsi i szczęśliwsi, a jedynie hoduje w sobie urojone kompleksy i poczucie krzywdy za wydumane winy.
                         • Gość: Prawda Re: Garść cytatów IP: *.przemysl.hypnet.pl 11.03.11, 22:28
                          Te historyk - ty już sam mieszasz i sam sobie zaprzeczasz. Tam gdzie sa fakty historyczne niewygodne dla ciebie ( i do ciebioe podobnych) twierdzisz że to bajki i legendy .Tam gdzie natomiast coś niecoś przeczytaleś z przekazów Długosza - sam sobie dopisujesz domniemania i legendy - tak aby byly tu pomieszane klamstwa z ćwierć i pół prawdami.
                          Może jakiś głup się nie zorientuje . Widzial - ty tego Długosza - rozxmawial z nim czy jak.
                          Skoro nie widzial i nie rozmawial a coś niby jego czytal to może byc to jego albo i nie jego lecz dopisane przez kogoś innego - tez Długosza kronikarza lecz nie tego wlaściwego tylko PRLowskiego .
                          Skoro katolicy rozbierali katedrę prawoslawna i myli kamienie z tej cerkwi aby budować z nich nową katedrę - to wedlug mnie jest to duzym prawdopodobieństwem a nawet prawdą ,natomiast dla ciebiei bajka i legenda .
                          Tak więc dla ciebie TAK ,a dla mnie TAK !
                          Twoje takie a moje takie zdanie - a gdzie jest prawda to juz sobie możesz sam odpowiadac -dla siebie !
                          Czyli dla mnie to prawda a dla ciebie bajka- więc niech tak pozostanie - OK.
                          Eksterminacja to nie tylko samo mordowanie lecz pod tym pojeciem mozna nazywać inną forme mordowania np. kulturalno religiną lub duchową . Człowieka się nie musi mordować fizycznie ( czyli eksterminować w taki sposób ) wystarczy go niszczyć psychicznie duchowo i religijnie - to też jest eksterminacja bo się sam wykończy .Np.w ten spsób Stalin ekstermionował górali Kaukaskich wysiedlając ich na stepy i równiny. Tam sami umierali z syndromu psychicznego jakiego doznawali w wyniku braku gor czyli ich eksterminowal w takiej a nie innej formir.
                          Tak czynili Polacy w II RP na Wolyniu z Ukraińcami ,poprostu ich w sposób zmyslny eksterminowali - chocby psychicznie .
                          Aha - zapomniałeś dopisac o Obozie Koncentracyjnyym w Berezie kartuskiej - kogo i za co tam eksterminowano ( a potem podobnie w jaworznie) oraz o obozach koncentracyjnych dla żolnierzy ukraińńskich -choćby w Pikuluicach nie mówiąc o obozach koncentracyjnych dla Rosjan - juz niby Bolszewikow choć tak naprade byłych prawoslawnych zolnierzy po Armii carskiej . Najpierw poczytaj sobie o tych obozach chcby w Wikipedii - a potem zabuieraj swój głos - ten głos niczym "gromki "a zwany od siedmiu boleści .
                          Nie mieszj więc bajki z legendami lub mitami - jak z katerdą oraz myciem kamieni w Sanie - zapewne myto te kamienie Kaczym mydlem i szczotka ryżową .
                          Jeszce trochę i zaczniesz pisać że to bajka iz Polacy wydawali Żydow na smierć , zaś prawda jest -jak to ratowali tych Zydow,
                          Bo dla mnie zarowno wydawali a nawet mordowali z róznych przyczyn np. z chęci zysku jak też ich ratowali z humanitarnych ludzkich odruchów.
                          Czytaj wiecej - ale nie legend i bajek na które sam się powołujesz lecz tej prawdziwej historii -ucząc sie choćby od IKI - bo do niej juz nie jesteś jakoś taki cwany . Ze mną jeszcze sobie możesz pozartować - bo nie jestem zawodowym historykiem lecz chlopcem po podtwowce 7 klasowej z pRL -ale swój rozum tez mam . Jednak co do IKI -to nie radzę ci startować bo tu już nie POBŁAZNUJESZ swoimi wypocinami ( tu trzeba konkrety nie legendy i bajki o ktorych sam piszesz i sam się przynajesz do tego )
                          PORADA - taka moja przyjacielska :
                          Możesz pisać jak chcesz -co chcesz i ile chcesz -ale
                          OD ZYDA -RUSINA-Ukraińca , NIEMCA I UCZCIWEGO POLAKA - WARA !
                          Spróbuj zaczepiać - to dostaniesz przysłowiowe KOP !-OK
                          Możesz dalej żartowac - a ja będę ci pomagał ! dzięki tym zartom forumowicze dowiedza sie prawdy ode mnie a od ciebie troche prawdy trochę ćwierć lub pół prawdy a nawet skecze bajki mity i legendy na które się powołujesz .
                          PRAWDA - O!
                         • Gość: historyk Re: Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 00:49
                          Tam gdzie sa fakty
                          > historyczne niewygodne dla ciebie ( i do ciebioe podobnych) twierdzisz że to ba
                          > jki i legendy .


                          A jakiż to fakt historyczny - opowieść o myciu kamieni w Sanie? Ma Pan jakąś relację, jakiś dokument to poświadczający? Czy też jest to legenda, przekazywana z ust do ust - równie dobrze ktoś na forum może się zaraz powołać na podobną opowieść, zasłyszaną przedwczoraj, że zaciukał Pan staruszkę w kiosku albo leżał pijany cały dzień na rynku. Czy to będą fakty? Jeśli nie ma to potwierdzenia w źródłach - to będą to zwykłe ploty. Podobnie jak opowieść o myciu kamieni.

                          Widzial - ty tego Długosza - rozxmawial z
                          > nim czy jak.
                          > Skoro nie widzial i nie rozmawial a coś niby jego czytal to może byc to jego a
                          > lbo i nie jego lecz dopisane przez kogoś innego - tez Długosza kronikarza lecz
                          > nie tego wlaściwego tylko PRLowskiego .


                          A Pan widział, jak rozbierano katedrę w XV wieku i myto kamienie w Sanie?

                          to wedlug mnie jest to duzym prawdopodobieńst
                          > wem a nawet prawdą ,natomiast dla ciebiei bajka i legenda .


                          Czytając na forum Pańskie absurdalne wypowiedzi o języku białoruskim w X wieku i prawosławnej Polsce przed Mieszkiem I oraz kilkusetletniej misji bizantyńskiej przed 966 r., nie dziwię się, że dla Pana prawdopodobne może być też istnienie krasnoludków, gnomów, trolii oraz śpiewających ogórków. Problem w tym, że nauka nie potwierdza Pańskich projekcji, a jedyna dyscyplina, która może poważnie podejść do Pańskich urojeń, to psychiatria...

                          > Tak czynili Polacy w II RP na Wolyniu z Ukraińcami ,poprostu ich w sposób zmysl
                          > ny eksterminowali - chocby psychicznie .


                          Wydawania gazet po ukraińsku, istnienie dwujęzycznych Uniwersytetów Ludowych na międzywojennym Wołyniu - to dla Pana też eksterminacja duchowa? O ile zresztą na Ziemi Chełmskiej zniszczono ponad 100 cerkwi prawosławnych w końcu lat trzydziestych, o tyle na Wołyniu nigdy nie doszło do podobnego barbarzyństwa, więc coś słabo wygląda ta teza o eksterminacji religijnej.

                          > Aha - zapomniałeś dopisac o Obozie Koncentracyjnyym w Berezie kartuskiej - kog
                          > o i za co tam eksterminowano ( a potem podobnie w jaworznie) oraz o obozach kon
                          > centracyjnych dla żolnierzy ukraińńskich -choćby w Pikuluicach nie mówiąc o obo
                          > zach koncentracyjnych dla Rosjan - juz niby Bolszewikow choć tak naprade byłych
                          > prawoslawnych zolnierzy po Armii carskiej . Najpierw poczytaj sobie o tych ob
                          > ozach chcby w Wikipedii - a potem zabuieraj swój głos


                          Jak zwykle plącze Pan daty, okoliczności i fakty. Obóz w Berezie Kartuskiej przeznaczony był dla osób uznanych przez władze sanacyjne za szczególnie groźne dla polityki państwa - stąd osadzano w nim przedstawicieli skrajnie radykalnych ugrupowań politycznych (Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, polski Obóz Narodowo-Radykalny, Komunistyczna Partia Polski, pojedynczych przedstawicieli np. polskiej Narodowej Demokracji), czyli głównie zwolenników ustrojów totalitarnych (faszyzmu i komunizmu) - niezależnie od narodowości i wyznania (Polaków, Żydów, Ukraińców, Białorusinów). Można się z tym zgadzać lub nie - dzisiaj nikt nie postuluje w warunkach demokracji parlamentarnej utworzenia podobnego miejsca dla polityków działających w Polsce. Nie dochodziło tam do eksterminacji, o ile bowiem można porównać Berezę z hitlerowskimi obozami koncentracyjnymi, o tyle nie miała ona nic wspólnego z nazistowskimi obozami zagłady, gdzie faktycznie dokonywano eksterminacji więźniów. Z kolei żołnierze ukraińscy i bolszewiccy nie byli osadzeni w żadnych obozach koncentracyjnych, tylko w obozach internowania (dokładnie takich samych, a czasem w tych samych, co żołnierze Legionów Polskich osadzeni przez Niemców po kryzysie przysięgowym w 1917 roku, oraz polscy żołnierze na Litwie, Łotwie czy w Rumunii jesienią 1939 roku). Pisząc o jakichś nieistniejących obozach koncentracyjnych dla bolszewików z wojny 1920 powtarza Pan komunistyczno-rusofilską propagandę, opowiadającą niestworzone rzeczy o wymordowaniu dziesiątków tysięcy Rosjan przez Polaków po 1920 roku (co w oczach tychże Rosjan ma usprawiedliwiać ante post zbrodnię katyńską). Co do lektur - ja akurat nie muszę czytać Wikipedii, bowiem jestem czytelnikiem cytowanych tam jako podstawowe opracowania prac J.J. Bruskiego i prof. Zb. Karpusa - ciekaw jestem, czy Pan przeczytał jedno z tych opracowań (monografii) tematu obozów internowania w międzywojennej Polsce? Jeśli nie - to dlaczego mnie Pan poucza? A jeśli tak - to dlaczego nic Pan nie wyniósł z tych lektur?

                          nie jestem zawodow
                          > ym historykiem lecz chlopcem po podtwowce 7 klasowej z pRL


                          No właśnie - to wyjaśnia całą sprawę... Pysio-bis - ledwo skończył szkołę, ale zna się na wszystkim, ma w małym palcu metodologię nauk humanistycznych, żaden badacz archiwów mu nie podskoczy. Po prostu samorodny geniusz (raczej: gieniuś). Kiedy Nobel? Chyba z medycyny - taki dziw przyrody - tylko wpisać do Księgi Guinessa...

                          swój rozum tez
                          > mam .


                          W świetle powyższego - to twierdzenie mocno wątpliwe.

                          tu już nie POBŁAZNUJESZ s
                          > woimi wypocinami ( tu trzeba konkrety nie legendy i bajki o ktorych sam piszesz
                          > i sam się przynajesz do tego )


                          Pisze Pan do samego siebie? Cóż za samokrytyka - tyle że to niezdrowe, mówienie do lustra... Ale cieszę się, że sam Pan krytykuje własne wypowiedzi, oparte nie o potwierdzone fakty, a o baśnie przekazywane w formie podań pod budką z piwem...

                          > OD ZYDA -RUSINA-Ukraińca , NIEMCA I UCZCIWEGO POLAKA - WARA !
                          > Spróbuj zaczepiać - to dostaniesz przysłowiowe KOP !-OK


                          Pan mi grozi? Użyciem przemocy fizycznej? Mam się bać czy zgłosić to na prokuraturę? Wie Pan - tylko prostak i tchórz, gdy już brakuje mu siły argumentów, stosuje argument siły i stosuje pałkę zamiast racjonalnego myślenia.

                          forumowicze d
                          > owiedza sie prawdy ode mnie


                          Zna Pan powiedzenie śp. ks. prof. Józefa Tischnera o trzech prawdach? Pańska prawda należy do tego trzeciego rodzaju...
                         • Gość: Prawda Re: Garść cytatów IP: *.przemysl.hypnet.pl 12.03.11, 07:25
                          Panie historyk od 7oleści.
                          Znów piesze Pan takie same "BZDETY" i według swojej teorii - polskiego historyka nie zas np. historyka niemieckiego lub ukraińskiego . Polski historyk pisze dla siebie za siebie i jednoscześnie za drugich i dla tych drugich ( min Niemcow i Ukraińcow) i każe im przyjmwac to jako prawdę .
                          Ja nie przyjmuję bajek i legend polskich historykow -min. Pana wypocin i spojrzenia na pewne fakty gdyz mam zdanie odmienne p. w sprawie obozów koncentracyjnych w berezie Kartuskiej i Jaworznie .
                          Nie ma róznicy pomiedzy obozem koncentracyjnym a obozem internowania. W tym i w tym przypadku jest to obóz koncentracyjny . Tutaj i tutaj mozna ludzi mordować na rózne sposoby i twierdzić że nie było zbrodni np. glodem i chorobami chocby celowo imputownym TYFUSEM .(prawda i zgoda . Mysle że mam racje ) . A nazwa koncentracjia - nie znaczy jednocześnie mordowanie lecz koncentrowanie czyli zgromadzenie lub zebranie ludzi w osrodku odosobnienia celem izolacji ich od spoleczeństwa .lub uznawanych za przestęców, niebespiecznych dla otoczenia,politycznie,religijnie ,itd. i tak jak pisze w zaleznosco od warunkow panujacych w tym obozie uznaje się czy były popełniane tam zbrodnie i dochodzilo do zbrodni czy tez nie. W berezie kartuskij i Jaworznie - wedlug mojej opini i innych bezstronnych historykow były popelniane tam czyny uznawane za zbrodnicze( w Jaworznie też byli internowni Niemcy ,Polacy i nie tylko sami Ukraińcy)
                          Obóz w Bereszie Kartuskiej byl typowym obozem koncentracyjnym z wymyslnymi sposobami tortur jakie jeszcze Niemcy nie stosowali w swoich Obozach i zaciąghnęli przyklad traktowania w swoich obozach - wlasnie od Polakow( tak wyczytalem w kilku publikacjach min Wikipedii )
                          .W Obozie w berezuie Kartuskiej ( jak przeczytalem wedlug podawanych danych ) znaczną większość stanowili Ukraińcy ,i to w przeważająceju częsci nie majacy nic wspólnego z działalnoscia wywrotową ( bodajże na 8 tyś więźnow ok 6 tyś to byli Ukraińcy) . Był to więc zbrodniczy obóz koncentracyjny glownie dla Ukraińcow -tak jak potem Jaworzno . Obóz internowania ( zwac mozna Osrodkiem internowania - może mieć np. charkter relaksowo- wypoczynkowy jaki mial np. Lech Walęsa w Arłamowie i tu jest juz różnica pomiędzy obozami czy jest relaksowy czy zbrodniczo wyniszcający danego czlowieka - chyba prawda - czy NIE) Przeczytaj Pan wspomnienia tych Ukraińcow z tego obozu - a będzie pan miał wtedy pogląd Ukraińcow -ten prawdziwy i obiektywny z publikacji na Zachodzie bo w Polsce o te publikacje trudno bo ich nie ma z wiadomych względow . A nie przedstwiać swoja bajkową wizje w wydaniu pół czy ćwierc prawd pomieszanych z klamstwem .
                          Co do niszcenia cerkwi -to nie trzeba jechać na Wołyń lub w Chelmskie ( według moich informacji nie zniszcono ich 100 lecz ponad 200 bo polscy historycy - podobni do Pana nie wliczają w tych rachunkach cerkwi filialnych oraz klaplic służacych za takie cerkwie) Niedawno pani Siemaszko ( niby taki historyk jak Panod 7 boleści ) twierdzila że tych cerkwii bylo kilka i groziły zawaleniem dlatego dla bezpieczaństwa wiernych -czyli chłoów ukraiskich te cerkwie wyburzono.Podkreslam - dla bezpieczeństwa tych Chlów - a potem sama dodala że polacy sprowokowali Ukraińcow do takiego a nie innego zachowania jakim bl Wołyń . przyzala bardzo niechętnie i pokrętnie - ale przyznala !
                          bo niby Zapomniała dopisać o pacyfikacjach wsi ukraińskich oraz biciu w szpalerach Wojska oraz Policji tych chłopow ukraińskich oraz siłowe naganianie do kosciola rz- kat. To wlasnie wzbudzilo nienawiść Ukraińcow do Polakow nie tylko na Wołyniu ale i w Chelskiem skąd na Wolynia droga bliska,oraz do oporu ukraińskiego zwanego przez Polakow jako nacjonalistycznie groźny.Jakby Polacy nie sprowokowali tych ludzi - to by tego ruchu nie było.
                          Co ci ludzie mieli dać się wyniszcyć -czyli eksterminować i czekać bierbnie na calkowitą zagladę jak uczyniono to z Zydami w Polsce. Polscy historycy atakujac innych bronią swoja filozofię zbrodni ( w spsob taki jak Pan to czyni - czyli bez prawdy faktycznej i bez obiektywuizmu)
                          Co do niszcenia tych ukraińskich a wlaściwie rusińskó lemkowsko-bojkowskich cerwkwii -obecnie może pan się przekonac wyjeżdzając tu zaraz za Przemyśl mi. Krzywczy, Wyszatyc,Ujkowic, itd. Nie ma róznicy w niszceniu ich dawniej - oraz dziś.
                          Pana poglad na pewne sprawy - to pana pogkląd ,zaś mój pogląd jest moim pogladem ( prawdziwie obiektywnym nie zaś przeklamanym jak to czynia polscy historyc min. Pani Siemaszko o której wspomnam powyzej majacy sposob zapatrywania -zbiezny z Panem)
                          Do własnego poglądu ( wolnosci słowa) mam większe prawo niźli Pan do imaginacji i przypisaywania mi ( celowo winę zagrozoną karą w kk ) że Panu grożę czynem karalnym . Pytanie czym to ja Panu goże. Słowem KOP ". Słowo Kop w moim pojeciu nie fizyczne KOP w 4 litery lecz oznacza slowną czy też pisemna reprymendę na wypowiedzi lub poglądy innych mających inne zapatrywanie np. nie zgodne z prawda lub rzeczywistością ( Tak jak np. w mojej ocenie Pan) .Tak więc dostaje pan tego KOPA w chwili obecnej - dlatego droga do Prokuratury - WOLNA i to nawet z Pana wioski droga TA POLNA ( nie mylić z zakldami MERA POLNA w Przemyslu) .
                          TAK więc powtarzam jeszce raz -że różne BZDETY ( pół ,cwierć prawdy pomieszane z klamstwem) może pan pisać ile chce jak pan chce i na kogo chce ( wolność słowa) ale od
                          ŻYDA ,RUsina- Ukraińca ,Niemca czy Porządnego i uczciwego Polaka -WARA .
                          Niech ci ludzie piszą sami dla siebie historie -tak jak ona wyglądała naprawdę ,nie zas mają przyjmować tą historię w spsob taki jak dla nich piszą inni mi. Polacy dla Ukraińcow lub Niemcow i Zydow.
                          Bo inaczej -daję "KOP" -w spsob taki jak to czynię powyżej ! ,kiedy ja pisze PRAWDĘ nacechowana OBIEKTYWIZMEM Zaśś historyk od 7 boleści - ćwierć prawdę pkmieszana z mitem legenda a nawet bajką do czego sam się przyznaje ( chocby z odniesieniem do mycia kamieni w Sanie po katedrze bizantyjskiej. Zapomniał ten historyk dopisać dopisac że tych bizantyjskich swiątyń prawoslawnych - kijowskiej metropolii bylo tutaj w Przemyslu kilkadzisiąt a dziś nie ma zadnej bo nie ma w Polsce od wiekow takiego prawoslawnego kościola ,bo tak go unicestwoiono ( choć w karajch zachodnich jest) . Więc nie ma kto dzisiaj tego kosciola bronić - więc najlepsza sprawodzona przez Bolszewikow i nie tylko przez nich zasada HUZIA na JÓZIA i zaszczekanie oraz zagryzanie tych co bronia tej Cerkwi oraz tnie ich kultury - - Tak jak nie ma kto bronic tych porozwalanych cerkwiw pod Przemyslem oraz na całym Podkarpaciu .
                          Pani IKA pisze prawdę historyczną obiektywnie bez legend ibajek - do niej Pan wystartuj - i znow dostaniesz PODWÓJNE KOP !
                          PRAWDA !
                          Niniejszym POZDRAWIAJĄC -Daję KOLEJNY "KOP" oraz polecam na ten Kop skargę do Prouratora może on też nabierze się na Pana ćwierć i pół prawdy zpomieszane z klamstwem -P.S.
                          O!
                         • Gość: historyk Re: Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 16:46
                          > Nie ma róznicy pomiedzy obozem koncentracyjnym a obozem internowania

                          Proszę Pana - dla Pana nie ma różnicy, dla większej części ludzkości jest. Jeżeli Pan myśli, że nadając nowe znaczenie istniejącym słowom zmieni Pan rzeczywistość, to muszę Pana rozczarować: tak postępowali komuniści (np. nazywając 'zniewolenie' - 'wyzwoleniem'), ale im się nie udało i Panu się też nie uda. Co z tego, że Pan napisze, że węgiel kamienny i węgiel brunatny to to samo? Czy tak się stanie? Albo gdy nazwie Pan psa kotem i naodwrót? Czy wtedy rzeczywiście pies zacznie miauczeć, a kto szczekać? Polecam zapoznanie się z definicjami obu pojęć w dowolnym słowniku języka polskiego. Sam Pan podaje przykład Arłamowa, można wymienić jeszcze mnóstwo innych miejsc tego typu (np. Gołdap, Uherce Mineralne) - to były obozy internowania, ale nie obozy koncentracyjne. Naprawdę nie widzi Pan różnicy pomiędzy Gułagiem a Uhercami Mineralnymi?

                          Tutaj i tutaj mozna ludzi mordowa
                          > ć na rózne sposoby i twierdzić że nie było zbrodni np. glodem i chorobami chocb
                          > y celowo imputownym TYFUSEM .(prawda i zgoda . Mysle że mam racje )


                          Sugeruje Pan, że w obozach internowania władze II RP zarażały tyfusem pojmanych czerwonoarmistów? Jakbym słyszał Władimira Wolfowicza Żirinowskiego... Jeżeli Pan myśi, że coś jest prawdą, bo w tej sprawie Pan sam do siebie napisał "prawda i zgoda", to muszę Pana rozczarować: gdyby Pan był Bogiem Stworzycielem, to może wtedy Pańskie wyobrażenia zamieniałyby się w rzeczywistość. Na razie, jak się wydaje, Bogiem Ojcem Pan nie jest, więc...

                          Zapomniała dopisać o pacyfikacjach wsi ukraińskich oraz biciu w szpale
                          > rach Wojska oraz Policji tych chłopow ukraińskich oraz siłowe naganianie do kos
                          > ciola rz- kat. To wlasnie wzbudzilo nienawiść Ukraińcow do Polakow nie tylko n
                          > a Wołyniu ale i w Chelskiem skąd na Wolynia droga bliska,oraz do oporu ukraińs
                          > kiego zwanego przez Polakow jako nacjonalistycznie groźny.Jakby Polacy nie spro
                          > wokowali tych ludzi - to by tego ruchu nie było.


                          Nie bardzo rozumiem, dlaczego argumentem na rzecz usprawiedliwenia rzezi Polaków na Wołyniu ma być fakt, iż przed wojną Polacy prześladowali Ukraińców na Chełmszczyźnie, a ponieważ Chełmszczyzna jest blisko Wołynia, więc Ukraińcy zemścili się na Polakach w sąsiednim regionie. Przecież od roku Pan na tym forum pisze, że Rusini z Podkarpacia nie są winni rzezi Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, więc akcja "Wisła" była niesłuszna - tymczasem, stosując wspomniany wyżej Pański argument można stwierdzić, że ponieważ Ukraińcy pod Lwowem zamordowali tysiące Polaków, a ze Lwowa do Przemyśla droga bliska, więc Ukraińców spod Przemyśla ukarano za zbrodnie Ukraińców spod Lwowa, tak jak Polaków z Wołynia ukarano za winy Polaków na Chełmszczyźnie.

                          pani Siemaszko ( niby taki historyk jak Pano
                          > d 7 boleści )


                          Pani Ewa Siemaszko nie jest historykiem, tylko technologiem żywienia. Jest to więc historyk-amator, podobnie jak ks. Isakowicz-Zaleski czy neobanderowiec Tiahnybok.

                          Słowo Kop w moim pojec
                          > iu nie fizyczne KOP w 4 litery lecz oznacza slowną czy też pisemna reprymendę
                          > na wypowiedzi lub poglądy innych mających inne zapatrywanie np. nie zgodne z
                          > prawda lub rzeczywistością ( Tak jak np. w mojej ocenie Pan)


                          Pisałem już Panu, że może Pan nazwać psa kotem, Słońce rzeką albo samochód budyniem - to nie ma najmniejszego znaczenia dla rzeczywistości. To tylko nazwy, a zmiana znaczenia słów wprowadza jedynie chaos komunikacyjny, ale nie powoduje zmian jakościowych w rzeczywistości. Niezależnie od tego, jakie jest Pana zdanie na mój temat, udzielanie mi "reprymendy" w odpowiedzi na moje argumenty pokazuje Pana słabość: może Pan tylko tupnąć nóżką, zmarszczyć brew, nakrzyczeć na mnie jak na małego Dyzia, ale swojej racji nie jest Pan w stanie udowodnić. I dodam Panu - nie dlatego nie może Pan nie może udowodnić swojej racji, bo za mało ma Pan argumentów na jej korzyść, tylko dlatego, że nie da się udowodnić Pańskich fantasmagorii (o celowym zarażaniu tyfusem, o myciu kamieni w Sanie itd.).

                          od
                          > ŻYDA ,RUsina- Ukraińca ,Niemca czy Porządnego i uczciwego Polaka -WARA .


                          Bo inaczej co? Poskarży się Pan mamusi? A może starszemu bratu? Albo powie pani w szkole? I co wtedy? Dostanę karę - trzy dni bez słodyczy, klęczenie na grochu czy napisanie 100 razy w zeszycie "Nie będę więcej pisał o Ukraińcach"?
                         • Gość: Prawda Re: Garść cytatów IP: *.przemysl.hypnet.pl 12.03.11, 17:20
                          Historyk napisał:
                          Pani Ewa Siemaszko nie jest historykiem, tylko technologiem żywienia. Jest to więc historyk-amator, podobnie jak ks. Isakowicz-Zaleski czy neobanderowiec Tiahnybok.

                          No wkońcu doszlismy do porozumienia kto w Polsce wypowiada się za Ukraińxcow -o Ukraińcach i bez tych Ukraińcow ,tj tacy historycy amatorzy od 7 boleści ,których oglasza się wszem i wobec za wyrocznie w sprawach historycznych
                          prawdy i stosunkach pomiedzy Polską a Ukrainą .
                          Panie historyk - od ponad roku jak pan zauważa ( przemilcza pan PRAWDĘ) że to
                          nie łemkowie i Bojkowie jeździli mordować Polakow na WOŁYŃ ( bo do dziś nie wiedzą gdzie ten wolyń jest ) lecz to Polacy z Wolynia przyjeżdzali na PODKArpacie mordowac Łemkow i Bojkow mordując wskali 8 Ukraińvcow za 1 go Polaka czyli mordowano tych niewinnych ludzi osiem razy bardziej niźli oni broniąc się mordowali Polakow . Zgadz a-się . Tu Pan nie zaprzeczy bo to prawda historyczna .A ponieważ sam Pan stwierdza że w Polsce są wyroczniami histiorycy amatorzy jak ks Zalewski czy pani Siemaszkoo o czynm tu dalej dyskutować skoro wiemy Pan swoje a ja swoje . Wkazdym bądź razie jako Rusin mam prawo postrzegac prawde historyczną w sposob taki jak przedstawia się ta prawda nie zaś jak przedtawia to pani Siemaszkoczy ks. zalewski a nawet Pan ( chocby z eksterminacja i obozami koncentracyjnymi . dzis te pojęcia zastepuje sie innymi min.
                          eksterminacja - głodem wywolanym sztucznie lub chorobami jak EIDS Swińska ,lub Kurza Grypa zaś obóz koncentracyjny słowem internowanie, atak- pokojowym reagowaniem ,okupację - stabilizacją , partyzantow - terrorystami , okupanta- pokojowym misjonarzem itd . jest cały słownik tych pojęć zamiennych -tak aby nie brzmialy identycznie z tymi co się źle kojarzą i z historia . Bolszewicy glodem - sztucznym wymordowli wiele milionow Ukraińcow 9 szacuje sie do 8 milionow ludzi) i popatrz sie Pan Unia Europejska nie uznala to za ludobójstwo lecz za glod i choroby wywolane z w wyniku tego glodu . Przyzbnali ze głód b wywolany sztucznie celem wymordowania Ukraińcow - a popatrz sie pan nie uznali za lidobojstwo . Zależy więc od zapatrywania i punktuspojrzenia. Bo dla mnie była to eksterminacja tgo narodfdu większa niźli wobec Żydow jaka dokonali Niemcy .
                          Czy ten przyklad 0-wystarczy - Czy pan od 7 boleści jak byl tak pozostanie GŁupcem i niby historykiem jak Pani Siemaszko ( bajkopisarak) i ks Zalewski ( bajkopisarz) -co Pan sam potwierdza.
                         • Gość: historyk Re: Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 17:45
                          > że to
                          > nie łemkowie i Bojkowie jeździli mordować Polakow na WOŁYŃ


                          A na Chełmszczyźnie cerkwie burzyli nie Polacy z Wołynia, tylko Polacy z Chełmszczyzny...

                          ( bo do dziś nie w
                          > iedzą gdzie ten wolyń jest )


                          Myśli Pan, że są tak dalece cofnięci w rozwoju intelektualnym, że nie wiedzą, gdzie leży sąsiadująca z ich regionem kraina geograficzna? Może Pan jeszcze napisze, że Łemkowie i Bojkowie do dzisiaj są analfabetami i chodzą wypróżniać się za stodołę? Chyba Pan bardzo tych Łemków i bojków nienawidzi, skoro ma Pan ich za takich durniów...

                          Zgadz a-się . Tu Pan nie zaprzeczy bo to prawda historyczna

                          Najważniejsze (z Pańskiego punktu widzenia) jest to, że Pan sam się ze sobą zgadza i potwierdza sobie własne słowa...

                          Bolszewicy glodem -
                          > sztucznym wymordowli wiele milionow Ukraińcow 9 szacuje sie do 8 milionow ludz
                          > i) i popatrz sie Pan Unia Europejska nie uznala to za ludobójstwo


                          Ooo, to wtedy istniała Unia Europejska? Proszę zgłosić to odkrycie do Komitetu Historycznego Akademii Nauk, na pewno się ucieszą. A serio: Pan wierzy tylko w to, co powie/uchwali Unia Europejska? A jak każą Panu wyskoczyć oknem z 10. piętra, to też Pan wyskoczy, bo to przegłosowano w Brukseli?

                          obóz koncentracyjny słowem internowanie

                          Nie, nie - to Pan zastępuje te pojęcia nawzajem, uznając je za synonimy. Obóz koncentracyjny i obóz internowania, to pojęcia, które mają w prawie międzynarodowym i w językach ponadstuletnią tradycję - i nigdy nie były ze sobą utożsamiane. To dla Pana obóz internowania Polaków na Łotwie w 1939 i Bereza Kartuska są tym samym - w rzeczywistości to dwie różne rzeczy.
                         • venus99 Re: Garść cytatów 12.03.11, 10:53
                          podziwiam twoją cierpliwość w rozprawianiu się z głupotami tego błazna i kłamcy.on to pisze nie z braku wiedzy tylko celowo lansującąc nacjonalistyczne,antypolskie łgarstwa.
                          chyba szkoda czasu na dyskusje z aberacją nacjonalistyczną.
                         • venus99 Re: Garść cytatów 12.03.11, 10:49

                          Tak czynili Polacy w II RP na Wolyniu z Ukraińcami ,poprostu ich w sposób zmysl
                          ny eksterminowali - chocby psychicznie .
                          Aha - zapomniałeś dopisac o Obozie Koncentracyjnyym w Berezie kartuskiej - kog
                          o i za co tam eksterminowano ( a potem podobnie w jaworznie) oraz o obozach kon
                          centracyjnych dla żolnierzy ukraińńskich -choćby w Pikuluicach nie mówiąc o obo
                          zach koncentracyjnych dla Rosjan - juz niby Bolszewikow choć tak naprade byłych
                          prawoslawnych zolnierzy po Armii carskiej .
                          >>
                          można te brednie i wszystkie pozostałe twojego autorstwa skomentować:gó... prawda i to powinien być twój nick.ponieważ jednak to co piszesz jest ewidentnie pisane w złej wierze lepsze byłoby danie w pysk.to otrzeźwia.
                          chyba pora żebyś się już zaczął leczyć a po wykeczeniu uczyć historii.
                         • Gość: pysio Re: Garść cytatów IP: *.alfaks.com 12.03.11, 12:25
                          Historyk to osoba z kręgu tzw historyków salonowych. Dla niego liczy się tylko fakt urzędowo zatwierdzony i mający błogosławieństwo rządzących. W grę wchodzi etyka zawodowa historyków i nie kazdy gra w tej orkiestrze. Nasz historyk gra! Ostatnio zapowiedziano ze strony rządu że powstanie komisja do uzgodnienia "bolesnych spraw" z ukrainą. I teraz powstaje kwestia jak oni chcą to zrobić gdy historia ma ukrainie jest tak zakłamana i podporządkowana całkowicie panującemu tam porządkowi. Na co się będą powoływać kiedy poglądów na każdy fakt jest tysiące i każdy z tych faktów zależnie od opcji jest inaczej interpretowany. Współczuję historykowi i całej komisji ale uważam że jej starania są bezcelowe bo ukraina musiała by przyznać się do chamskiego i celowego fałszowania historii. Mam nadzieję że na jakieś drobne przekręty się zgodzi ale na grube na pewno nie- bo to utrata prestiżu i jaja z zawodu do końca życia.
                         • Gość: historyk Re: Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 16:53
                          Gość portalu: pysio napisał(a):

                          > Historyk to osoba z kręgu tzw historyków salonowych.


                          Ooo, a skąd Pan to wie? To my się znamy osobiście? W którym salonie mieliśmy przyjemność się spotkać oko w oko?

                          Dla niego liczy się tylko
                          > fakt urzędowo zatwierdzony i mający błogosławieństwo rządzących.


                          Może mi Pan przypomnieć jakiś cytat z mojej wypowiedzi, który by to potwierdzał? Bo mnie się wydaje, że Pan zwyczajnie kłamie, zupełnie tak jak ten nieszczęśnik forumowy, Anatol Horbaczek - czego nie wyczyta, to sobie zmyśli i jest dumny, jakby ukradkiem zjadł wiadro smalcu. Dla mnie liczą się zweryfikowane naukowo fakty - ich interpretacja to inna sprawa, ale dla Pana istnieją tylko interpretacje, oderwane kompletnie od rzeczywistości. "Jeśli fakty nie pasują do mojej interpretacji, tym gorzej dla faktów". Dlatego wymyśla Pan nie istniejące 26 tysięcy polskich żołnierzy zamordowanych przez Ukraińców jesienią 1939 roku. Zaś na prośbę o podanie źródła tego niezwykłego faktu, nieznanego polskiej historiografii Wojny Obronnej 1939, milczy Pan jak zaklęty. Wydłubał pan ten fakt z ucha czy wyssał z palca?

                          bo ukra
                          > ina musiała by przyznać się do chamskiego i celowego fałszowania historii.


                          Ukraina (nazwę państwa piszemy wielką literą w języku polskim - ale to chyba nie Pana język ojczysty) ma w Pana osobie godnego przeciwnika w dziele "chamskiego i celowego fałszowania historii". Może Pan te zawody wygrać, naprawdę...
                         • Gość: pysio Re: Garść cytatów IP: *.alfaks.com 12.03.11, 18:09
                          Historyku ile razy ci mam tłumaczyć że ja nie jestem historykiem i jeśli coś napiszę to być może trafiłem na źródło urzędowo nie zatwierdzone. Ale jest taki typ co nazywa się bucem i będąc przekonany o swojej nieomylności potrafi tylko z tego faktu głupkowato kpić uważając przy tym że to jest szczyt kultury i objaw genialności. Czy tak trudno zrozumieć że jeszcze żyją ludzie którzy zetknęli się z praktykami upa i opowiadają zupełnie co innego niż urzędowa historia. Jeśli byś pomyślał choć wątpię czy jesteś do tego zdolny że ja też trafiłem na źródło jedynie słusznego punktu widzenia to byś się starał przy pomocy argumentów mnie przekonać ale ty 99% swoich wypocin poswięcasz na pokazanie jaki jesteś głupkowaty w swoich drwinkach i docinkach. Na narcyzm nie ma lekarstwa i dlatego czekam na następne inwektywy!
                         • Gość: pysio Re: Garść cytatów IP: *.alfaks.com 12.03.11, 21:17
                          To znowu kapuśniak mykoła postanowił zabłysnąć intelektem. Twoje szczęście że te perełki twojej madrości nie są jak zwykle elaboratami bo je przez przypadek przeczytałem. A tak w zaufaniu mykoła to ci powiem że twój toporny dowcip milicyjno - esbecki śmieszy chyba tylko wampira!
                         • Gość: historyk Re: Garść cytatów IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 21:50
                          Gość portalu: pysio napisał(a):

                          > Historyku ile razy ci mam tłumaczyć że ja nie jestem historykiem


                          Tłumaczyć mi Pan nie musi, bo już wszyscy wokół przekonali sie o Pańskim poziomie wiedzy z przeszłości i o wrsztacie badawczym. Agencja JPDP (Jedna Pani Drugiej Pani), co? Nie musi Pan tłumaczyć, wystarczy żeby nie pouczał Pan tych, którzy mają w danej sprawie wiedzę większą od Pana - ja, na przykład, nie pouczałbym górników dołowych ani inżynierów górnictwa, że węgiel wydobywać trzeba na plaży pod Gdańskiem. A nawet, jakbym usłyszał, że ktos opowiada, jak to fedrował w Gdyni węgiel kamienny na przemian z brunatnym, to bym nie pouczał ludzi z Akademii Górniczo-Hutniczej, że powinni się przenieść do pracy w Trójmieście, bo tam są pokłady węgla...

                          > >trafiłem na źródło urzędowo nie zatwierdzone.

                          A kto dzisiaj, w marcu 2011, zatwierdza w Rzeczypospolitej Polskiej źródła wiedzy historycznej? Jaki urząd? I co to znaczy "zatwierdzać źródła"?

                          Czy tak trudno zrozumieć że jeszcze żyją ludzie którzy zetknęli s
                          > ię z praktykami upa i opowiadają zupełnie co innego niż urzędowa historia


                          A co to znaczy urzędowa historia? Jaki urząd w Polsce zajmuje się historią? A co do ludzi - wie Pan, jeżeli ja się stykam z ludźmi, którzy mówią mi, że Ziemia jest płaska, to nie lecę od razu z tym na forum - i Panu też nie radzę, bo się Pan tylko ośmiesza, powtarzając bzdury z publikacji, których tytułu nie chce Pan ujawnić (wstydzi się Pan? dobre i to...).

                          Na narcyzm nie ma lekarstwa i dlatego c
                          > zekam na następne inwektywy!


                          Ale teraz pisze Pan sam do siebie, prawda? Proszę spojrzeć - pięć zdań i ile inwektyw w Pana poście pod moim adresem:
                          - taki typ co nazywa się bucem
                          - potrafi tylko z tego faktu głupkowato kpić
                          - Jeśli byś pomyślał choć wątpię czy jesteś do tego zdolny
                          - 99% swoich wypocin poswięcasz na pokazanie jaki jesteś głupkowaty

                          (wychodzi na to, że z nas dwóch to Pan jest supernarcyzem - w 100%).
                   • Gość: Prawda Re: Tym liudziom też powinien być wystawiony cmen IP: *.przemysl.hypnet.pl 16.03.11, 07:18
                    Panie historyku od 7 boleści.
                    Tak szalaleś i cwaniakowaleś - popisywałeś się wiedzą a nawet wysmiałeś Panią Siemaszko że technolog zywności ,nie zna się dobrze na historii oraz ks Zalewski ,też slaby historyk( czyli pseudo autorytety w sprawach polsko- ukraińskich) a teraz po dwóch wpisach Pani IKI ( ukłon w strone tej Pani) wyszło że ty taki sam historyk jak Pani Siewmaszko i ks Zalewski . Piszesz pół i ćwierć prawdy pomieszane z klamstwem i nakazujesz przyjmować te swoje wypociny za jako bezwzględna prawdę historyczną . Nawet nie wiedzialeś że kościół grekokatolicki ( obecnie biz. ukraiński) jako obrządek bizantyjski jest częscią skladową kosciola rzymsko katolickiego i traktowy jako rzymsko- katolicki min. w Konkordacie oraz urzędach państwowych ( nawet w statystykach dla potrzeb politycznych w II RP -jak udowodnila to Pani IKA ).
                    Co do Wielkiego Wodza Obojga Narodów Litwy i Polski czyli Józefa Piłsudskiego - to wolisz przemilczać temat ( nawet z zajęciem Wilna w II RP ,jako odwiecznej stolicy Litwy i słusznie obecnie naleznej Litwie ) .
                    Ciekawych pytań mogę zadawać ci bardzo wiele . lecz po co skoro nie potrafisz na nie odpowiedzieć ( lub są dla ciebie nie wygodne i wolisz przemilczeć) Ja natomiast tylko pytam - bez żadnych przeslanek szowinizmu i nacjonalizmu w jakimkolwiek pojeciu. Poprostu chcę znać prawdę i obiektywnie oceniać ta prawdę bezwzględu kogo i czego ta prawda dotyczy .
                    Czyli z kogoś drwisz -kpisz, pomawiasz że klamie ,ze gburowaty i chamski a te cechy oraz przywary sam posiadasz ( lecz bardzo skrzetnie starsz sie to ukryć - one same wychodzą i juz wyszly. Znalem Chamów - tych niby wysoko wykształconych i bardzo kulturalnych a potem okazało sie że byli to i nadal są Wybitni Chamscy Ludzie)
                    Człowieku najwyższa pora aby wzajemnie przebaczać i pojednać się z
                    ludźmi ,którym niesłusznie uczyniono krzywdę i nadal sie tych ludzi krzywdzi poprzez pół i ćwierć prawdy -jedynie poprzez obiektywna PRAWDĘ mozna mówić o pojednaniu . Tak też Czynie i podobnie czyni Pani IKA .
                    Przebaczaj i Proś o przebaczenie - to ci gorąco polecam !. Ale wcześniej doucz sie i poczytajtej prawdziwej historii - takiej jaka przekazuje Pani IKA ,nie tylko dla mnie i dla forumowiczow ale dla ciebie i dla twojego dobra . Powinieneś byc dla tej Pani bardzo wzdzięcznym. Dzieki niej stajesz się o wiele madzrejszym i poznajesz prawdę historyczną - tą autentyczną prawdę !
                    PRAWDA !
  • Gość: Ika Za życia wrogowie, w obliczu śmierci równi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 21:14
   Zawsze mnie uczono,że zmarłym należy się szacunek.Jeżeli jest tylko możliwe by istniał grób obojętnie wroga czy też swojego należy otoczyć go szacunkiem.Maksyma"Za życia wrogowie, w obliczu śmierci równi" w pełni to odzwierciedla.Jezeli istnieje wewnetrzna potrzeba dbania o groby to dbajmy o nie ale też pozwólmy dbać o groby naszych wrogów za życia.
   To jest też wyznacznikiem człowieczeństwa.
   • Gość: pysio Re: Za życia wrogowie, w obliczu śmierci równi IP: *.alfaks.com 12.03.11, 23:04
    Na pewno historyku mentalnie jesteś w piaskownicy. Stara metoda propagandystów odwracania kota ogonem jest tylko w waszym mniemaniu genialna. Możesz się dalej błaźnić chłopie ile dusza zapragnie. Powiem ci tylko tyle; im więcej błazenady tym lepiej! Ja jeżeli błaznuję to przynajmniej nie przedstawiam się za człowieka kulturalnego, obytego, wszechwiedzącego i mającego wszystkich w koło za głupców. Wszem i wobec ogłosiłem że jestem nieuk, cham a moja wiedza jest zerowa a nawet ujemna. Więc zastanów się czy twoje odkrywcze spostrzeżenia na mój temat mają jakikolwiek sens. Wiedzę bunkrową to ty masz ale inteligencji to chyba za grosz. Ja nigdy nie pretenduję do miana alfa i omegi bo wiem że to jest niemożliwe i tylko wyjątkowy młot może uważać że posiadł wszystkie rozumy. Pamiętaj ze oprócz historii jest wiele dziedzin o których nie masz bladego pojęcia ale ja bym nigdy nie wpadł na bezsensowny pomysł nazywania ciebie z tego powodu głupkiem. Jeśli się dobrze wczytasz to się dowiesz że jesteś młotem ale z powodów zbyt prozaicznych i na pewno niezrozumiałych dla ciebie!
    • Gość: historyk Re: Za życia wrogowie, w obliczu śmierci równi IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 23:22
     Ja jeżeli błaznuję to przynajmniej nie przedstawiam się za człowie
     > ka kulturalnego, obytego, wszechwiedzącego i mającego wszystkich w koło za głup
     > ców. Wszem i wobec ogłosiłem że jestem nieuk, cham a moja wiedza jest zerowa a
     > nawet ujemna.


     Czyli te wszystkie Pańskie opowieści o wrześniu 1939, o mentalności poszczególnych narodów, o donosicielstwie w czasie II wojny światowej - to wszystko była tylko błazenada, prowokacja artystyczna, bo tak naprawdę ma Pan świadomość, że to wszystko bzdury, co Pan tu wypisywał? Ufff, kamień spadł mi z serca, że jest Pan tak dowcipny i tylko udawał zaciętego nieuka, pouczającego wszystkich wokół.

     Ja nigdy nie pretenduję do miana alfa i omegi bo wiem że to jest niemożl
     > iwe i tylko wyjątkowy młot może uważać że posiadł wszystkie rozumy.


     A ktoś na tym forum uważa, że zna się na wszystkim?

     Pamiętaj ze
     > oprócz historii jest wiele dziedzin o których nie masz bladego pojęcia


     Wiem to doskonale...

     ale ja
     > bym nigdy nie wpadł na bezsensowny pomysł nazywania ciebie z tego powodu głupki
     > em.


     Pod warunkiem, że bym się nie wymądrzał na tematy z tych dziedzin. Bo jak ktoś nie ma o czymś bladego pojęcia, a odsyła ludzi więdzących nieco więcej do szkoły, do douczenia się w tej dziedzinie - to jest, niestety, żałosnym ignorantem. Ja, na moje szczęście, nie zabieram głosu w dyskusjach o onkologii czy obróbce skrawaniem - bo nie mam o tym bladego pojęcia i nie będę się głupio wymądrzał...

     mentalnie jesteś w piaskownicy
     Możesz się dalej błaźnić
     Wiedzę bunkrową to ty masz ale inteligencji to chyba za grosz
     jesteś młotem


     I to jest to, co czyni z Pana i Mykoły bliźniaków - uwielbiacie obrażać ludzi, którzy odnoszą się do Was kulturalnie i spokojnie. Pan nie może wytrzymać bez ordynarnych inwektyw, bo taki jest, widać, Pana codzienny język - pełen plugastwa i emocji. W dodatku służą one Panu za argumenty - niestety, im głośniej ktoś wrzeszczy, że jego rozmówca jest młotem, sam udowadnia, że brak mu racjonalnych argumentów.