Dodaj do ulubionych

Trzy kultury w Krzywczy

01.03.11, 10:25
Jakiś czas temu w sieci pojawił się interesujący portal zatytułowany "Krzywcza - trzy kultury". Autorem tekstów i większości zdjęć jest Piotr Haszczyn - znany działacz społeczny i pasjonat historii Krzywczy i okolic. Strona chyba działa od niedawna, a już można tam znaleźć wiele ciekawych artykułów i zdjęć, zwłaszcza archiwalnych. Szkoda tylko, że "Kultura ukraińska" jest póki co tak nielicznie reprezentowana. Na szczęście te braki nieco rekompensują dość szczegółowe opisy spuścizny po Ukraińcach -grekokatolikach, umieszczone w zakładkach do poszczególnych miejscowości gminy Krzywcza. Co ciekawe, sponsorem portalu nie jest Urząd Gminy, choć moim zdaniem powinien za taką promocję Krzywczy dorzucić trochę grosza, a osoba prywatna - właściciel miejscowej apteki. Na koniec tego krótkiego wprowadzenia życzę autorowi samych udanych artykułów i fotografii, możnych donatorów i obiecuję, że będę nadal częstym gościem wielokulturowej Krzywczy, nie tylko tej wirtualnej.

www.krzywcza.eu/
Obserwuj wątek
  • regboot Re: Trzy kultury w Krzywczy 02.07.11, 15:58
   Strona internetowa pod adresem www.krzywcza.eu działa od 2008 roku a pod innym adresem funkcjonowała od 2007 roku
  • dymek25 Re: Trzy kultury w Krzywczy 03.07.11, 12:01
   Znalazłam też tam akcent birczański, a mianowicie w 1911 roku malarz Andrzej Demkowicz z Birczy namalował w tamtejszej cerkwi kilka obrazów.
  • krzywcza Re: Trzy kultury w Krzywczy 30.05.12, 19:06
   Jeżeli ma ktoś jakieś zdjęcia, wspomnienia, informacje o rodzinach, które zamieszkiwały, mieszkały w Gminie Krzywcza w miejscowościach (Babice, Bachów, Chyrzyna, Chyrzynka, Kupna, Krzywcza, Połanki, Reczpol, Ruszelczyce, Skopów, Średnia, Wola Krzywiecka) i chciałby zamieścić na naszej stronie pod adresem www.krzywcza.eu bylibyśmy wdzięczni za przesłanie ich na adres redakcja@krzywcza.eu Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka