Dodaj do ulubionych

Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.11, 19:39
Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej - pressmedia.com.pl
Obserwuj wątek
    • wampir-wampir Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 18.03.11, 20:01
      No i pięknie. Pozostaje mieć nadzieję, że przemyscy Ukraińcy zrobią z tego dobry użytek, tzn. stworzą niebanalne miejsce, w którym o ich kulturze i tradycjach będzie się można czegoś dowiedzieć. Oczywiście nie bronię nikomu robić z jego własnością, co mu się żywnie podoba. Chciałbym po prostu.
      • Gość: Temida Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.przemysl.hypnet.pl 19.03.11, 07:13
        Bardzo dobrze że oddali to co silą zabrali prawowitemu wlaścicielowi .
        Oczywiście, że na Ukrainie powinni postepować w sposób taki sam jak w Polsce lub innych krajach UE.
        Jednak jak napisano w artykule -jest to tzw. "specjalmy akt wlasności" .
        Taki specjalny akt wasności wymaga analizy prawnej oraz bezstronnej oceny prawnej ,nie za zwyklej akcji propagandowej, że komuś coś się oddaje bo byl prawnym wlaścicielem lecz w konsekwencji oddaje się w spsb taki że pozornie jest tym wlaścicielem czyli na zasadach tzw. "specjalnych" zaś faktycznym wlascicielem jest ktoś inny np. Skarb Państwa lub w przypadku kosciola rz-kat. to -Vatykan .
        Proszę zwrócić uwagę ile niejasności jest w przypadku mienia opuszczonego , zagarniętego silą ,zasiedzialego w dobrej lub złej wierze, przyjetego przez Skarb Państwa wbrew prawu miedzynarodowemu min. z odniesieniem do spoleczności zydowskiej itd.
        Ostatnio duzo szumu propagandowego z nieukrywaną złoscia i nienawiścią narobiono wobec Litwy ,że na Litwie Parlament likwiduje szkoly z językiem polskim jako wykladowym językiem oraz wprowadza się w ich miejsce szkoły z dodatkowym językiem nauczani tj językiem polskim.
        Ale w Polsce nigdy nie bylo i nie ma szkol z językiem wykadowym litweskim czy biaoruskim czy tez ukraińskim . Wszystkie te szkoły są szkolami polskimi z dodatkowym językiem nauczania -według swojego uznania np litewski + niemiecki+ angielski+ lacina itd.
        Przyklad z Przemysla to Szkola Podstwowa nr 17 Gimnazjum i Liceum przy ul Smolki gdzie jezykiem wykladowym jest język polsine zaś ukraiński natomiast j. ukraiński lub inne jezyki są dodatkowymi przedmitami nauczania ( podobnie jak w innych szkolach przemyskich) .
        Spolecznośc nie wie o tym lecz celowo - propagandowo wprowadzana jest w błąd dla siania niepotrzebnego fermentu i zamieszania na tle narodowosciowym ( nalezy zadać pytanie - komu to potrzebne) .Jeżeli wprowadza się pewne zasady, które maja obowiązywac zarówno z jednej i drugiej strony w sposob identyczny to najpierw należy to ustalić drogą dyplomatyczną i prawna ( z odniesieniem do Prawa UE i miedzynarodowego ) a potem wmagać respektowania tego prawa zarowno od siebie tak i od innych .
        Nie zaś samemu udawać i propagandowo głosic że przestrzega się tego prawa natomiast wymagać od innych aby ściśle realizowali to czego samemu się unika w przestrzeganiu. Przeciez w innych krajach też mieszkaja ludzie mający jakąś inteligencję oraz rozum nie gorszy od Polaków -więc traktujmy sie jak równi patrtnerzy nie zaś z poczuciem zakorzeninym w spoleczeństwie że innych mozna i należy robić w durnia bo są glupszymi -czyli oszukać - to podstawowe i priorytetowe prawo oraz poczucie sukcesu a wręcz patriotyzmu i bohaterstwa. A przecież Polak -to katolik czyli przestrzegający zasad religii chrześcijańskiej i Dekalogu . Ale czy tak do końca ..........?
        • chris1970 Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 22.03.11, 10:22
          Łżesz Temido.
          Oto przykład:
          zsopunsk.internetdsl.pl/new/pl/o_szkole.html
          Jedynie język polski, historia i geografia wykładane są w języku polskim. Pozostałe przedmioty wykładane w języku litewskim.
          Poza tym, poziom wypowiedzi, ortografia i stylistyka świadczy tylko o kiepskiej jakości prowokacji. Jak już piszesz Watykan przez "V" to wypada również użyć liter "c" i "i".
          Mamy tu do czynienia z nieukiem, albo ze spec służbistą opłacanym przez "widelczyków".
          • tadeusz.4 Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 22.03.11, 15:01
            > Mamy tu do czynienia z nieukiem

Nie, mamy tu do czynienia z Anatolem Horbaczkiem, przypadkiem nieuleczalnym (nienauczalnym), który ma więcej szczęścia jak rozumu...
      • Gość: leo Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.toya.net.pl 22.03.11, 13:52
        Po prostu beda klepać biznes jak na basztowej i w innych miejscach. Panowie z PO dali sie kupic
    • wiahor Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 19.03.11, 06:56
      Marzy/maży mi się biblioteka ukraińska z czytelnią.
      • lechowski51 Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 19.03.11, 09:22
        Napisz do ministerstwa kultury Ukrainy.
      • Gość: wihor Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.11, 10:35
        W dawnej KArpackiej sklep z towarem pochodzącym prosto z Kijowa lub Lwowa.
        Czytelnia to mnożenie istniejących bytów. Instytut Wschodni ma czytelnię i każy może w niej poczytać !
    • darino sprawy przyziemne 19.03.11, 11:04
      A ja byłbym za pubem z ukraińską muzyką i ukraińskimi napitkami. No i za reaktywacją "Piekiełka" !
      • wampir-wampir Re: sprawy przyziemne 19.03.11, 11:22
        Ja też chętnie bym się napil w Przemyślu ukraińskiego pszenicznego piwa. Tyle razy się zastanawiałem, dlaczego w dobrych lubelskich delikatesach można je dostać bez problemu, a w przygranicznym Przemyślu nie ma. Gdyby był pub na Kościuszki z tym napitkiem, na pewno bym wpadał.
        • darino Re: sprawy przyziemne 19.03.11, 11:38
          Bo na przykład firma importująca Obołoń ma siedzibę w Poznaniu, a Nemiroff na Śląsku :))
          • wampir-wampir Re: sprawy przyziemne 19.03.11, 11:46
            Eee, ja sądzę, że to piwo trafia do Lublina prywatnymi kanałami detalistów. Są sieci, w których zawsze jest i takie - większość - gdzie nigdzie go nie ma. Z czeskim Keltem albo austriackim Goesserem jest podobnie. W Stokrotce dostaniesz, gdzie indziej ni... sam wiesz ;-)))
            • darino Re: sprawy przyziemne 19.03.11, 17:21
              Może i tak, chociaż trudno udokumentować zakup z przemytu.
              • wampir-wampir Re: sprawy przyziemne 19.03.11, 17:25
                Nie myślałem o przemycie. Wydaje mi się, że mają swoje umowy z producentami. To dość spora sieć.
                • wampir-wampir Tyma wyjaśnił w tv 22.03.11, 11:21
                  Będzie ośrodek kultury ukraińskiej i miejsce współpracy dla organizacji pozarządowych. Pubu niestety nie przewidziano.
    • Gość: e Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.xdsl.centertel.pl 21.03.11, 18:45
      A co Ukraińcy zwrócili Polakom we Lwowie ? g.......o
      • Gość: O! Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.03.11, 12:03
        Tam we Lwowie nie ma co zwracać - no bo wszystko polskie. Jakby chcieli tak zwracać dom za dom to w Przemyslu trzeba by bylo dobudowywać domy ukraińskie - a po co to nam ?-hę ?.
        A co z domami po żydowskimi -hę ? nie wspomnę o mieniu kosciola rz- katolickiego w tym grekokatolickiego - hę ?
        Jak wszystkim -to wszystkim - BABCI -TEŻ !-O!
    • darino a we Lwowie ... 22.03.11, 14:10
      zaxid.net/newsua/2011/3/22/145525/
      Przedstawiono już kilka propozycji lokalizacji Domu Polskiego. Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie również szybko sfinalizowana.
      • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 22.03.11, 14:17
        Oby, wielokulturowość wzbogaca. Wszystkich.
        • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 22.03.11, 15:35
          Bardzo dobry obraz tego jak wzbogaca wielokulturowosc mielismy m.in. w londynskim metrze w lipcu 2005.
          • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 22.03.11, 15:37
            ps. Na szczescie ten objaw wielokulturowosci nie wzbogacil wszystkich, tylko troche ponad 50 osob. Osoby ranne moga sie czuc wzbogacone tylko czesciowo.
            • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 22.03.11, 20:26
              Gość portalu: aaa napisał(a):

> ps. Na szczescie ten objaw wielokulturowosci nie wzbogacil wszystkich, tylko tr
              > oche ponad 50 osob. Osoby ranne moga sie czuc wzbogacone tylko czesciowo.

Masz obsesję? Wracaj do kraju, tu nic Ci nie grozi,a w UK czy Ci się to podoba, czy nie także jesteś elementem obcym kulturowo.
              • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 22.03.11, 20:54
                NIech Ci bedzie, ze to obsesja.
                Niemniej jednak, praktycznie juz wszyscy politycznie poprawni idioci przejrzeli na oczy (Cameron, Merkel, Sarkozy) i przestali wciskac kit, ze multikulti jest the best.
                No ale poniewaz do Polski jak zawsze wszystko dociera z kilkletnim ipoznieniem, to nic dziwnego ze zachwycasz sie wielokulturowoscia.
                Swoja droga to dosc dziwne. Z definicji zakladasz, ze wszyscy ludzie to zlodzieje ale oburzasz sie na to, ze ktos uwaza, ze np. Ukraincy to banderowcy, czy muzulmanie to terrorysci.
                Znowu moralnosc Kalego sie klania?
                • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 28.03.11, 14:56

> Swoja droga to dosc dziwne. Z definicji zakladasz, ze wszyscy ludzie to zlodzie
                  > je ale oburzasz sie na to, ze ktos uwaza, ze np. Ukraincy to banderowcy, czy mu
                  > zulmanie to terrorysci.
                  > Znowu moralnosc Kalego sie klania?

Że co? Ja uważam, że wszyscy ludzie to złodzieje? A gdzieś Ty to wyczytał?
                  • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.03.11, 15:41
                    Nie musiales pisac. Wystarczy zauwazyc jak sie aachowujesz. Zamykasz drzwi od mieszkania/ domu, nie zostawiasz oszczdnosci calego zycia na stole w pokoju, gdy ktos do Ciebie przychodzi, w autobusie/tramwaju/pociagu nie kladziesz portfela na sasiednim krzesle, nie zapisujesz PIN- u na kartach bankowych czy kredytowych itd itp.
                    Czy to nie swiadczy o tym, ze traktujesz wszystkich jak przestepcow? :)
                    • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 28.03.11, 15:50

> Czy to nie swiadczy o tym, ze traktujesz wszystkich jak przestepcow? :)

Tja, masz jeszcze kilka podobnych obserwacji? Chetnie się pośmieję ;-)))
                      • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.03.11, 17:52
                        Parafrazujac: z kogo sie smiejesz? Sam z siebie sie smiejsz :)
                        Faktem jest, ze nikt nie kaze Ci kazdego traktowac jako super uczciwego. Malo tego wszyscy pochwalaja, gdy kazdego traktujesz jako POTENCJALNEGO zlodzieja (patrz: Twoje zachowania w stosunku do innych- bo zakladam, ze napisalem prawde o Twoim postepowaniu)
                        Ale gdy jakas grupe narodowa lub religijna traktujesz tak samo (tzn zakladasz ze to zlodzieje lub bandyci) to z miejsca jestes okrzykiwany ukra- , homo-, islamo- itd- fobem.
                        Czyli stosujesz podwojna moralnosc po prostu.
                        • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 28.03.11, 18:08

> Malo t
                          > ego wszyscy pochwalaja, gdy kazdego traktujesz jako POTENCJALNEGO zlodzieja (pa
                          > trz: Twoje zachowania w stosunku do innych- bo zakladam, ze napisalem prawde o
                          > Twoim postepowaniu)
                          > Ale gdy jakas grupe narodowa lub religijna traktujesz tak samo (tzn zakladasz z
                          > e to zlodzieje lub bandyci) to z miejsca jestes okrzykiwany ukra- , homo-, isla
                          > mo- itd- fobem.
                          > Czyli stosujesz podwojna moralnosc po prostu.

Traktuję wszystkich tak samo, bez względu na ich przynależność narodową, religijną, orientację seksualną czy poglądy. Zachowuję się jak większość zwykłych ludzi. Tak, zamykam drzwi na klucz wychodząc z domu, pieniądze trzymam na koncie bankowym, a wychodząc do pociągowej toalety zabieram ze sobą portfel i komórkę. Tylko widzisz, ja nie piszę, że robię to wszystko, bo żyję wśród złodziejskich polaczków katolików, któzy tylko czekają, żeby mnie okraść, Ty natomiast pozwalasz sobie na określenia w rodzaju "kolorowe bydło" i plucie na innych tylko dlatego, że mają ciemniejszy kolor skóry lub nie wyznają katolicyzmu. Cóż, widocznie musisz dowartościować się w ten sposób, ja nie.
                          • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 28.03.11, 18:10
                            wampir-wampir napisał:
                            > polaczków katolików, któzy

którzy* r mi uciekło
                          • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.03.11, 19:06
                            > Tylko widzisz, ja nie piszę, że robię to wszystko, bo żyję wśród złodziejskich
                            > polaczków katolików, któzy tylko czekają, żeby mnie okraść, Ty natomiast pozwal

No wlasnie- nie piszesz, chociaz wlasnie, ze zakladasz, ze to polaczki katoliki moga Cie okrasc (bo w koncu jakie jest prawdopodobienstwo, ze okradnie Cie ukrainski muzulmanin?)
                            Ja przynajmniej mam odwage napisac, ze nie ufam muzulmanom, kolorowym czy Ukraincom, dopoki nie udowodnia, ze sa tego zaufania godni.
                            Ty zas szafujesz tolerancja chociaz tak naprawde jestes bardziej "fobem" niz Mykola i Lechowski razem wzieci.
                            Oni przynajmniej nie kryja swoich pogladow :)
                            • wampir-wampir Re: a we Lwowie ... 28.03.11, 20:19

> No wlasnie- nie piszesz, chociaz wlasnie, ze zakladasz, ze to polaczki katoliki
                              > moga Cie okrasc (bo w koncu jakie jest prawdopodobienstwo, ze okradnie Cie ukr
                              > ainski muzulmanin?)

No właśnie, jakie?

> Ja przynajmniej mam odwage napisac, ze nie ufam muzulmanom, kolorowym czy Ukrai
                              > ncom, dopoki nie udowodnia, ze sa tego zaufania godni.
                              > Ty zas szafujesz tolerancja chociaz tak naprawde jestes bardziej "fobem" niz My
                              > kola i Lechowski razem wzieci.
                              > Oni przynajmniej nie kryja swoich pogladow :)

A jakie to poglądy ja ukrywam? Mieszkam w Polsce, kraju monokulturowym, więc zamykam drzwi w obawie przed polskimi złodziejami, ale zdarzało mi się mieszkać też w innych krajach, bynajmniej nie w polskich dzielnicach i tam też zamykałem drzwi. Przykład AAA absurdalny, bo zestawiasz rzeczy nieprzystawalne. Oczyewiście, mogę sie z Tobą pobawić jak Historyk z Iką, tylko po co? Chyba jednak jesteś trochę inteligentniejszy.
                              • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.03.11, 22:32
                                No widzisz. A jakie jest prawdopodobienstwo, ze Polaka w Przemyslu potnie pila reczna na kawalki Szwed mieszkajacy na stale w Hong Kongu?
                                Zadne.
                                A jakie jest prawdopodobienstwo, ze uczyni to Ukrainiec mieszkajacy w Przemyslu?

Przyklad jest przystawalny bo chodzi o podejscie do pewnych rzeczy.
                                Dlaczego zakladanie, ze wszyscy Polacy to zlodzieje jest w porzadku a zakladanie, ze kazdy muzulmanin to terrorysta albo Ukrainiec to zwolennik wybicia Polakow albo kazdy kolorowy to potencjalny bandyta.
                                Dlaczego Ty masz prawo zakladac, ze Polak to zlodziej i to jest w porzadku a ja nie moge zakladac ze kazdy Ukrainiec/muzulmanin/kolorowy to zly czlowiek?
                                Zarowno Ty i ja traktujemy okreslone grupy jako "zle". Tyle, ze ja sie do tego przyznaje.
                                Dziwi mnie, ze nikt sie nie oburza na twierdzenie, ze murzyni np. sa szczegolnie predysponowani do np. biegow sprinterskich (co zreszta widac po wynikach). A juz twierdzenie, ze murzyni sa szczegolnie predysponowani do popelniania przestepstw (tez sa potwierdzajace to statystyki) okresla sie mieniem rasizmu.
                                • lowenbrau Re: a we Lwowie ... 28.03.11, 23:05
                                  Jeśli posiadasz takowe statystyki o predyspozycjach do popełniania przestępstw przez murzynów to bądz tak miły i przedstaw je.Mam tylko pytanie czy te statystyki dotyczą tylko Afroamerykanów,czy tylko Afrykanów , a może " czarnych "razem wziętych.Może posiadasz przypadkiem dowody na to ,że obywatele polscy pochodzenia ukraińskiego przewyższają okrucieństwem Polaków żyjących w RP?Bo fakt,że twoja babcia uciekała kiedyś przed upowcami to stanowczo za mało.Wielu Ukraińców też uciekało przed nimi.Nie wszystkim się udało.Znam wiele takich przypadków.Czy Rusini ,którzy utracili swych bliskich z rąk UPA bo współpracowali z Polakami to też zli ludzie?
                                  • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.03.11, 23:27
                                    Statystyk poszukam. Chociaz nie jestem przekonany, ze uda sie je znalezc. I to nie dlatego, ze ich nie ma tylko jako niepoprawne pozostaja w ukryciu. Ale podobno w internecie mozna znalezc wszystko, wiec pewnie i to tez. Swoja droga ciekawe, ze nie obruszylas/les na twierdzenie, ze murzyni maja szczegolne predyspozycje do biegow sprinterskich. W koncu to taki sam rasizm, jak twierdzenie o szczegolnych predyspozycjach do popelniania przestepstw.
                                    A w ogole co to za "afroamerykanie"? Kolejny przejaw politycznie poprawnego idiotyzmu? Co jeszcze wymysla ci debile? Afropolakow? Afroniemcow?
                                    Nie musze posiadac dowodow na moje przekonanie. Wampir tez nie ma dowodo, ze kazdy polaczek katolik chce go okrasc a mimo tego zamyka drzwi do mieszkania na klucz a w czasie podrozy, idac np. do toalety zabiera ze soba portfel.
                                    Czy fakt, ze ilus Ukraincow, Rusinow itd itp. zginelo z rak UPA swiadczy o tym, ze zyjacy obecnie Ukraincy/Rusini/ itd otp. sa aniolami?
                                    • tadeusz.4 Hej, aaa! 28.03.11, 23:36
                                      Zamykasz drzwi od mieszkania/ domu, nie zostawiasz oszczdnosci calego zycia na stole w pokoju, gdy ktos do Ciebie przychodzi, w autobusie/tramwaju/pociagu nie kladziesz portfela na sasiednim krzesle, nie zapisujesz PIN- u na kartach bankowych czy kredytowych itd itp.

Wampir tez nie ma dowodo, ze ka
                                      > zdy polaczek katolik chce go okrasc a mimo tego zamyka drzwi do mieszkania na k
                                      > lucz a w czasie podrozy, idac np. do toalety zabiera ze soba portfel.

A ty, oczywiście, zostawiasz oszczędności calego życia na stole w pokoju, gdy ktoś do Ciebie przychodzi, w autobusie/tramwaju/pociagu kladziesz portfel na sasiednim krześle, zapisujesz PIN na kartach bankowych czy kredytowych, nie zamykasz drzwi do mieszkania na klucz, a w czasie podróży idąc np. do toalety nie zabierasz ze sobą portfela.
                                      • Gość: aaa Re: Hej, aaa! IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 28.03.11, 23:47
                                        Nie, oczywiscie, ze nie zostawiam. I oczywiscie zamykam itd itp.
                                        Ale mnie nie oburza twierdzenie, ze kazdy polaczek katolik (i nie tylko) jest zlodziejem. Ale "wkurza" mnie twierdzenie, ze na temat polaczkow katolikow mozna snuc uogolnienia ale juz na temat muzulmanow/Ukraincow/kolorowych nie.
                                        I mozna te swoja niechec do polaczkow katolikow demonstrowac a o Ukrainach/muzulmanach/kolorowych nalezy tylko pisac/mowic dobrze bo inaczej jest sie ksenofobem rasita i licho wie jeszcze kim.
                                        • tadeusz.4 Re: Hej, aaa! 28.03.11, 23:58
                                          Ale "wkurza" mnie twierdzenie, ze na temat polaczkow katolikow mozna
                                          > snuc uogolnienia

A ktoś tu snuje? Wampir napisał, że tak samo pilnuje majtek w Afryce, jak i w Polsce. I git - każdy tak robi. Nawet w najmniej złodziejskim kraju świata (bodaj Finlandia) nie zostawiłbym portfela na siedzeniu pociągu - bo złodziej zdarza się WSZĘDZIE. Natomiast kryminalne uogólnienia wobec nacji ("Ukrainiec musi sobie zasłużyć na moje zaufanie, bo na wstępie podejrzewam go o to, że jest seryjnym zabójcą z piłą łańcuchową") są po prostu śmieszne. Nie stosuj ich, bo wystawiasz sobie fatalne świadectwo. Limit świrów na tym forum wyczerpują znakomicie inni (Mykoł, fikoł-pysioł i reszta tej menażerii z obu stron), nie musisz się do nich zapisywać.
                                          • Gość: aaa Re: Hej, aaa! IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 00:43
                                            Tadeusz, Ciebie tez dotknal problem braku umiejetnosci czytania za zrozumieniem?
                                            Jesli kazdy tak robi- mamy do czynienia z krzywdzacym (?) uogolnieniem. Ale to uogolnienie jest w porzadku bo one jest zgodne z obowiazujacym "tryndem"
                                            Kazde inne uogolnienie (czytaj: takie ktore nie podoba sie osobom opiniotworczym) jest zle.
                                            Sam widzisz- nawet Ty (wydawaloby sie osoba rozsadna w tej menazarii) juz pozwala sobie na narzucanie mi tego co jest wlasciwe a co mnie osmiesza. Juz ulegles (moze nie zdajac sobie z tego sprawy), ze sa jedynie sluszne poglady.
                                            Mala dygresja. Kiedy jeszcze mieszkalem w Przemyslu i wlasciwe moj kontakt z "kolorowymi" ograniczal sie do Darryla Thomasa i Nathana Buntina tez uwazalem, ze rasizm nie ma sensu (chociaz niektore zachowania tego drugiego powinny obudzic moje watpliwosci). Po prawie 10 latach obcowania z pelna "gama kolorow" musze stwierdzic, ze moje podejscie zmienilo sie o 180 stopni. Nauczony tym doswiadczeniem wole zakladac, ze kazdy "kolorowy" to bandyta czy zlodziej, dopoki nie przekonam sie, ze jest inaczej.
                                            Tak samo uwazam, ze homoseksualizm jest obrzydliwy w ogole, co nie przeszkadza mi miec wielu znajomych gejow a z niektorymi (o zgrozo) nawet sie przyjaznic.
                                            Oczywiscie nie mam zamiaru ich w zaden sposob atakowac ale przeciez nie musze tiwerdzic, ze mi sie to podoba, jesli mnie ktos o to zapyta.
                                            • tadeusz.4 Re: Hej, aaa! 29.03.11, 00:53
                                              Jeżeli twierdzisz, że każdy Ukrainiec to bandyta, dopóki go nie sprawdzisz - sorry, ale nadal jesteś śmieszny. Tak samo jak ci, którzy twierdzą, że każdy polak to złodziej. A drzwi w Polsce zamykają wszyscy - nie z obawy przed Polakami (czy Ukraińcami), ale przed złodziejami. Nadal nie rozumiem, w czym problem. A co do twoich przyjaciół gejów - jeżeli traktujesz ich tak samo jak Ukraińców ("muszą zasłużyć, sprawdzić się, bo przy pierwszym podejściu od razu jestem na 'nie', brzydzę się nimi, nie ufam im, uważam, że każdy z nich to potencjalny gwałciciel, który chce mi odebrać cnotkę"), to ...chyba się cieszę, że nie jestem twoim przyjacielem.
                                              • Gość: aaa Re: Hej, aaa! IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 01:28
                                                Ja tez sie z tego ciesze. Bo w innym przypadku ciagle bym od Ciebvie slyszal, ze jedynie Twoje poglady sa sluszne i prawdziwe.
                                                No to z ludzmi w Polsce jest jeszcze gorzej niz myslalem. Wszyscy uwazaja innych za zlodziei.
                                                No prosze i fakt, ze wszyscy uwazaja wszystkich innych za zlodziei nie powoduje niczyjego oburzenia a to, ze ktos uwaza, ze wszyscy muzulmanie to terrorysci juz pozwala kogos tak myslacego mieszac z blotem :)
                                                Najprosciej byloby, gdybys Ty sobie zamykla drzwi przed kim chcesz a ja bede uwazal za terroryste kogo chce.
                                                Mi Twoje poglady nie przeszkadzaja ale dlaczego Tobie przeszkadzaja moje?
                                                Skad wiesz, ze moje sa zle, niewlasciwe?
                                                Przy pierwszy podejsciu nie jestem na nie Ale tak dlugo dopoki nie przekonam sie do czegos/kogos to mam ograniczone zaufanie. I dopiero jesli cos/ktos mnie do czegos/kogos przekona wtedy jestem na tak. . Co w tym zlego? Ja sie do tego przyznaje. A Ty chociaz postepujesz dokladnie tak samo (do wiekoszosci rzeczy/osob przy pierwszym podjesciu masz ograniczone zaufanie) czynisz mi z tego zarzut.
                                                Dlatego wlasnie napisalem o mentalnosci Kalego.
                                                • tadeusz.4 Re: Hej, aaa! 29.03.11, 01:45
                                                  Nie, ja nie uważam innych za złodziei. Po prostu boję się, że wśród samych sympatycznych ludzi (bo większość ludzi to osoby sympatyczne, a przynajmniej neutralne, a nie przestępcy) trafi się jeden drań. Natomiast podchodzę do ludzi generalnie otwarcie i nigdy nie zakładam na początku złej woli, rozpoczynając znajomość. Natomiast gdy wychodzę z domu, nie wiem, kto może wejść nieproszony - to nie jest pierwsze podejście, bo ja nie jestem jasnowidzem i nie wiem, kto w tym czasie na drugim końcu miasta wchodzi do mojego mieszkania i po co. Dlaczego twoje poglądy są złe? Bo uprzedzasz się do ludzi - zakładasz, że każdy Ukrainiec to rezun, a dopiero potem musi cię przekonać, że tak nie jest. Ja zaczynam znajomość z człowiekiem (Ukraińcem, Murzynem, katolikiem rzymskim) od założenia, że jest w nim dobro. I rzadko się na tym sparzyłem, abym dopiero potem był oszukany czy nabity w butelkę. Przykro, że masz mentalność inkwizytora, który bada ludzi na okoliczność ich porządności. Ja nie badam - okazuję zaufanie. Tak samo w obcym mieście, w obcym kraju, nie znając nikogo, jak i u nas...
                                                  • Gość: aaa Re: Hej, aaa! IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 18:12
                                                    Stosujesz taka sama "odpowiedzialnosc zbiorowa" jak ja. Tylko Ty nie chcesz tego przyznac.
                                                    Rozumiem, ze gdybys np. szedl przez Peckham (niezbyt sympatyczna londynsk dzielnica) i zobaczyl grupe czarnych nastolatkow z kapturami na glowach, to podszedlbys do nich z usmiechem i zapytal co slychac (bo przeciez nie zakladasz ich zlej woli). Zakladam takze, ze np. w Przemyslu widzac grupe narabanych "szalikowcow zajmujacych cala szerokosc chodnika podchodzisz do nich z usmiechem i mowisz cos w stylu: "Cze ziomy, zrobcie przejscie". A moze po prostu, bez tego slangu usmiechasz sie do nich (bo przeciez nie podejrzewasz ich o zla wole) i mowisz: przepraszam, chcialem przejsc.
                                                    Ja, ksenofob, rasista, nacjonalista, polaczek katolik i katodebil to co innego. Ale Ty?
                                                    Naprawde chcialbym zobaczyc jak zawierasz znajomosc z grupa Nigeryjczykow w Harlesden.
                                    • lowenbrau Re: a we Lwowie ... 29.03.11, 00:05
                                      Dla mnie zaufanie lub jego brak w stosunku do Polaków czy Ukraińców jest identyczny.Na co dzień oba te narody niewiele się tak naprawdę różnią.Różnica istnieje tylko w umyśle kogoś kto z góry zakłada,że Polak go okradnie a Ukrainiec potnie nożem.Lub odwrotnie.Ukraińcy przecież też kradną a Polacy potrafią ciąć.Kiedyś w Małopolsce polscy chłopi sprawnie rżnęli piłami polskich panów.Bynajmniej nie tylko jedna nacja ma na swym koncie takie zbrodnie.Co się tyczy Afrykanów i Afroamerykanów to nie masz racji.Pierwsi żyją w Afryce a drudzy są potomkami tych,których kulturalni biali ludzie siłą zawlekli na obcy im kontynent.Zbrodnie ,gwałty poczynione na ich przodkach przynoszą niestety owoce.Pozostawieni samym sobie tworzą śmiertelne getta.Łatwiej Jankesom napadać na obce kraje niż zaprowadzić porządek u siebie.Zastanów się jeszcze nad jednym faktem,Dlaczego murzyni praktycznie nie startują w zawodach pływackich?
                                      • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 00:58
                                        Ja sie zupelnie zgadzam co do zaufania?
                                        Ale jak napiszesz, ze nie masz zaufania do Polakow, to zaraz milion osob Ci przytaknie i podadza dwa miliony przykladow uzasadniajacych takie zdanie. A jak napiszesz, z nie masz zaufania do Ukraincow/ muzulmanow kolorowych to zaraz przeczytasz, ze jestes rasista/nacjonalista/fanatyk religijny.
                                        A ja po prostu chce miec prawo do wyrazania swoich sadow i do posiadania wlasnych pogladow.
                                        A kto zyje w Niemczach? Afroniemcy?
                                        Co do biednych pozostawionych samym sobie... Gdyby choc czesc z nich chciala wykorzystac rozne programy jakie zostaly utworzone specjalnie dla nich, to owe "smiertelne getta" szybko by zniknely.
                                        Po prostu jest im tak wygodnie- uzalac sie nad soba, twierdzic, ze to wina bialych, ze oni sie do USA/ Europy zachodniej nie prosili.
                                        Jakie gwalty dokonane przez bialych musi odreagowac np. 23 letni somalijczyk, ktory za kase poslubil np. Polke a teraz organizuje przemyt i sprzedaz narkotykow?
                                        Jakie gwalty dokonane przez bialych musi odreagowac Nigeryjczyk, ktory przedostal sie nielegalnie do USA a teraz zajmuje sie kradzieza luksusowych samochodow w Los Angeles?
                                        Nie zadzaj linkow do tych informacji bo pewnie ich nie ma. Ale czy to wazne czy Somalijczyk ma 23 lata czy 25? i czy wazne jest to, ze nie handluje narkotykami, tylko dozoruje kilkanascie dziwek? Nie, wazne jest to, ze gdyby tylko chcial to moglby prowadzic "normalne" zycie. ale nie chce.
                                        Wiec nie ma zwalac winy na gwalty popelnione przez bialych kilkaset lat temu.
                                        Zreszta gdyby to co napisales/las bylo prawda to nie byloby ANI JEDNEGO murzyna, ktory cos osiagnal. Tymczasem jest ich pelno na najwyzszych szczeblach polityki, nauki, sportu, biznesu.
                                        Jakos to nie pasuje do koncepcji wiecznie pokrzywdzonych.
                                  • Gość: aaa Re: a we Lwowie ... IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 00:29
                                    Tak jak sadzilem w internecie znajdzie sie wszystko. Poki co dane tylko z USA. Sadze, ze w innych krajach wyglada to podobnie.
                                    en.wikipedia.org/wiki/Race_and_crime_in_the_United_States
                                    Tego zrodla przedstawiac nie trzeba ale moze wydawac sie niewiarygodne (w koncu kazdy moze sobie cos tam napisac.

www.whiterevolution.com/primers/color-of-crime.pdf
                                    Strona moze wydawac sie stronnicza ale jesli sie wczytac, to przedstawia dane z raportow opublikowanych na tej stronie:
                                    bjs.ojp.usdoj.gov/index.cfm
                                    Nie sadze, zebys chcial/a kwestionowac dane opublikowane na oficjalnej stronie Departamentu Sprawiedliwosci USA.
    • Gość: Młody Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 19:37
      A tam prawdziwa restauracja ukraińska z pysznościami jakich nie uswiadczysz u nas a to:
      -prawdziwy barszcz ukraiński
      -zupa rybna w smaku zbliżona do uchy
      -zupa soljanka z mięsem
      -chłodnik na kwasie
      A później:
      -prawdziwe pierogi po ukraińsku
      -pielmienie zapiekane w śmietanie www.eda-server.ru/gastronom/img/lepota-gerasimovskie.jpg
      -Pieczone Ziemniaki po ukraińsku....
      /Gotowane w skórkach i zapiekane potem w ćwiartkach... z mięsem i sosem./
      -zapiekane ziemniaki z czosnkiem
      -mięsiwa różne duszone i pieczone na sposób ukraiński-istna rozpusta w jedzeniu
      -ogorki kwaszone po ukraińsku
      -napitki od piwa przenicznego po orginalne wytrawne nalewki -niebo w gębie
      -kwas chlebowy/ten sprzedawany w Polsce w butelkach powinien mieć zabronione używania na etykiecie nazwy "kwas"./
      Jak myślicie czy taka restauracja z takimi i innymi pysznościami powstanie o tak specyficznych smakach i raju dla podniebienia.
      Najlepiej prawdziwy orginalny kucharz z Ukrainy a nie baba która"umie gotować"
      Prawda to tylko moja kulinarna fantazja.

• lowenbrau Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 22.03.11, 19:58
        Niedaleko Wawelu w Krakowie jest taka restauracja.Zapomniałem niestety adresu.
        • wampir-wampir Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 22.03.11, 20:24
          Ul. Kanonicza.
    • Gość: ela Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.03.11, 14:04
      ewaszakalicka.bloog.pl/id,329050493,title,Ciemnota-czy-chwilowe-zaciemnienie,index.html?ticaid=6c06e
      • len100 Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 28.03.11, 15:08
        no, no ...
        • lechowski51 Re: Narodnyj Dim wraca do mniejszości ukraińskiej 28.03.11, 16:14
          Teraz Ruch Autonomii Slaska powinien zaprosic E.Steinbach i zapanuje powszechna milosc pomiedzy narodami podobna do tej po 17 wrzesnia 1939.
      • darino pani Ewa nie doczytała 28.03.11, 17:56
        Pan Ołeh Pankewycz domaga się likwidacji nielegalnie postawionych na Ukrainie polskich pomników, a nie zburzenia wszystkich pomników.
        Podobnie dzieje się w Polsce, również nielegalne ukraińskie upamiętnienia są likwidowane. Tak jak na Chryszczatej czy koło Lubaczowa.
    • Gość: Ika Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 20:53
      I bardzo dobrze,ze wrócił do prawowitych właścicieli.
      A teraz problem Lwowa.Dobrze by było aby prawdziwy Lwowiacy czyli z miasta Wrocławia dogadali się z obecnymi mieszkańcami Lwowa.Oni maja naprawde bardzo dobre stosunki i dobrze układa im się współpraca.Napewno dadzą sobie radę i wspólnie ten problem rozwiążą.My nie jesteśmy żadnym partnerem dla Lwowa jak też Wrocławia nawet w sprawach Lwowiaków.Prawdziwi Lwowiacy Mieszkają w Wrocławiu i Gliwicach.U nas tak się składa tylko popłuczyny nic w niczym nie znaczące.Nie jątrzmy więc a napewno będzie dobrze.Lwowiak z Urodzenia i Lwowiak z Zamieszkania jako Lwowiacy niezależnie od narodowości to Lwowiacy i dogadają się .Oni doskonale o tym wiedzą.
      W naszym mieście nie ma problemu Lwowiaków.Był problem miejszości ukraińskiej i został szczęśliwie rozwiązany.Cieszmy się z tego.
      • lechowski51 Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem 29.03.11, 10:29
        Poczytalem sobie "nocne rozmowy Polakow" o przestepstwach wsrod Murzynow,"polaczkow" i innych.Pomoge Ci aaa.W NY przezylem troche czasu,wiec znam ten problem na wlasnej skorze a tym ktorzy bredza,ze wszyscy sa zlodziejami i bandytami niezalezni od narodowosci i koloru skory najlepiej obrazuje ponizsza stastyka.Wynika z nie ze w przedziale wiekowym 18-29 prawie co trzeci Murzyn siedzi lub siedzial w wiezieniu a wsrod bialych co 20/slownie/dwudziesty.
        blogi.ifin24.pl/trystero/2010/04/07/statystyka-w-%E2%80%98sluzbie-prawdy%E2%80%99-%E2%80%93-latynoska-fala-przestepczosci-w-usa/
        • Gość: Biały Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.przemysl.hypnet.pl 29.03.11, 11:37
          Panie lechowski - z całym szacunkiem ,ale nie wiem co wspólnego Ukraińcy maja z murzynami skoro Ukraińcy są bialymi ludźmi - tak jak Polacy( nie odróżnisz -bo to ten sam typ i charakter ) !
        • lowenbrau Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem 29.03.11, 22:45
          Jankesi są sobie sami winni.Mieli i maja miliardy dolarów na wyprawy wojenne a nie mają środków na zaprowadzenie porządku w swym zakłamanym kraju.Pozostawili czarne społeczeństwo samemu sobie.Nie wytworzyli mechanizmu ,który wymusiłby respektowanie prawa przez wszystkich obywateli wraz z ze sprawiedliwym podziałem dóbr .Nie wybieram się do USA.Kij im w łeb!
          • lechowski51 Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem 29.03.11, 23:09
            Bla!.Bla!.Bla!.Sprawiedliwy "podzial dobr"to masz na Bialorusi a respektowanie "prawa dla wszystkich obywateli" w putinowskiej Rosji.Jedz chlopie do USA.Cudowny kraj....niestety niszczony przez barbazyncow z Afryki i Azjii.
            • lowenbrau Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem 29.03.11, 23:22
              Jestem obywatelem Polski.Niestety nie mam prawa tam wjechać.Nie dla Polaków ,sojuszników wizy.Ameryka Północna dla Amerykanów Północnych.Jaka K*rwa tam przywiozła Afrykanów i Azjatów.Jeżeli zabrali ich z rodzinnych wiosek i siłą zamustrowali ,a następnie wykorzystywali ich na polach bawełny TO DOBRZE IM TAK.Dobry Jankes to martwy Jankes.
              • Gość: aaa Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 23:30
                Nie przesadzaj, ladnych pare tysiecy Polakow co roku tam jezdzi :)
                Ci zabrani do uprawiania bawelny od ladnych kilku lat juz gryza ziemie. Jakze wiec moga oni robic cokolwiek zlego?
          • Gość: aaa Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 23:16
            Ale zdaje mi sie, ze nie mowilismy o tym kto jest winny tylko o tym czy sa dowody na to, ze kolorowi popelniaja wiecej przestepstw niz biali. No i z danych, ktore Ci podalem niezbicie wynika, ze tak jest.
            Powtorze jeszcze raz: gdyby kolorowi tylko chcieli korzystac z mozliwosci jakie maja byloby zupelnie inaczej. Ale oni wola wszystko zwalac na rasizm i uzalac sie nad soba.
            • lowenbrau Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem 29.03.11, 23:38
              Gdybyś dzisiaj sprowadził do Polski dwa miliony rumuńskich Romów , czy inaczej Cyganów to kto byłby winny tego stanu rzeczy.Ty czy Cyganie ?Kiedyś do Niemiec przyjechało na zaproszenie wielu Turków.Dziś Niemcy narzekają.Kto jest temu winny , Niemcy czy Turcy?
              • Gość: aaa Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 29.03.11, 23:43
                Temu ze Niemcy narzekaja na Turkow jest oczywiscie winne postepowanie Turkow. To oczywiste.
                • Gość: gość Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.pools.arcor-ip.net 30.03.11, 07:04
                  Turcy w Niemczech zachowują się dokładnie tak jakby mieszkali w Turcji.Niemcy doskonale wiedzieli kogo zapraszają do swego kraju.Chyba , że Turcy obiecali się zgermanizować?
                  • Gość: aaa Re: Jak Lwowiak z Lwowiakiem IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 05.04.11, 16:45
                    Wampirze, moze zaprosisz ich do siebie? Tadeusz4, moze Ty?
                    Przeciez to tacy sami ludzie jak Wy i nie zasluguja na to, zeby gniezdzic sie na jakiejs wysepce?
                    No i trzeba do nich podejsc z zaufaniem.

www.autonom.pl/index.php/news/informacje/1073-imigranci-podpalili-budynek-parafialny-na-lampedusie
    • darino Dom Polski dla mniejszości polskiej we Lwowie 16.12.13, 22:29
      www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polacy-we-lwowie-dostali-klucze-do-domu-polskiego
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka