Dodaj do ulubionych

Ustawy Norymberskie

26.03.11, 17:20
w wersji zydowskiej;
Żeby otrzymać izraelskie obywatelstwo, należy wypełnić odpowiednią ankietę. W jednej z rubryk należy wpisać deklarowane wyznanie. Według prawa obowiązującego w Izraelu obywatelem tego kraju może zostać tylko ten, kto zadeklaruje się jako wyznawca judaizmu lub jako ateista. Wpisanie do rubryki słowa „chrześcijanin” automatycznie zamyka drogę do izraelskiego obywatelstwa. Alina odmówiła wypełnienia ankiety. „Nie ma takiej ceny, za którą mogłabym wyrzec się Chrystusa”, powiedziała dziewczyna, dla której ceną do zapłacenia była utrata własnego życia.
wiecej;fronda.pl/news/czytaj/odmowila_przejscia_na_judaizm_zaplacila_za_to_zyciem_sur
Obserwuj wątek
    • Gość: Miszka Fiszman Re: Ustawy Norymberskie IP: *.przemysl.hypnet.pl 26.03.11, 18:32
     Znowu panie lechowski - cudze podworko widzisz a na wlasne nie patrzysz .
     Czy Pan wie ?na jakiej zasadzie można dostać obywatelstwo polskie lub otrzymać Kartę Polaka np. aby przenieść się z Ukrainy lub Rosji do Polski .
     Znacznie gorzej niźli przenieć się rodowitemu Żydowi np. wyznania luterańskiego lub rz-kat. do Izraela .
     lekko podpowiem:
     - min. trzeba być wyznania rzymsko -katolickiego ( tj ściśle -tego wyznania dla innych wyznań droga zamknięta ,choćby był to obrżadek mocno związany z rzymsko- katolikami np. dawni grekokatolicy urodzeni i zamieszkali w Polsce od wieli wieków ). Ustawa nic nie pisze o tzw. bezwyznaniowcach , tu przemilcza problem i pewnie zalezy od widzi mi się urzednika z MSWiA) . O innych uwarunkowaniach bardzo rygorystycznych -wobec osób pochodzenia polsiego a zamieszkałych w wyniku przesiedleń lub wywózek na wschodzie to może pan przeczytac na necie.
     Pytanie - a duzo tych Polaków z Kazachstanu do Polski przyjechalo ?( a tak huczano o tym za Buzka i dawno wiele milionów na ich osedlanie sie w RP)
     Szwajcaria ma jszcze bardziej rygorystyczne przepisy jak Polska i Izrael ( razem wzięci) i co ?
     Mają takie prawo to je stosujuja i trudno dziwić się tym państwom w ich obecnej sytuacji .
     Polecam posłuchać na You Tube dośc pociesznej piosenki Aloszy Afdiejewa " MISZKA FISZMAN "- a potem jechać do tego Izraela !
     Pozdrawiam -SZALOM !
  • Gość: Fiszman Re: Ustawy Norymberskie IP: *.przemysl.hypnet.pl 26.03.11, 21:32
   Lechowski - poszukaj sobie w internecie ,bo nie mam czasu udowadniać - to co piszę ( podobnie wyjdziesz na" głupa "jak ten historyk od 7 miu boleści co nie wiedział że znamienity król polski Władysaw Jagielło by RUSINEM ( z dynastii litwesko ruskiej - po matce napewno 100 %Rusinem i ochrzczonym w w obrzadku prawosławym a potem w rycie lacińskim oraz że na prawoslawych mówili łacinnicy że to poganie . Sprzeczal sięcwaniakowa
   • lechowski51 Re: Ustawy Norymberskie 27.03.11, 09:42
    ...i gdzie tu masz kacapie wymog wyznania katolicko-rzymskiego?!
    Osoby ubiegające się o wizę repatriacyjną są zobowiązane m.in. do złożenia dokumentów potwierdzających ich polską narodowość lub polskie pochodzenie (§ 14., ust. 1., pkt. 3. rozporządzenia), mogą to być dokumenty dotyczące zarówno wnioskodawcy, jak i jego wstępnych, to jest rodziców lub dziadków.
    Do takich dokumentów rozporządzenie (w § 15., ust. 2., pkt. 1.-8.) zalicza:
    polskie dokumenty tożsamości;
    odpisy aktów stanu cywilnego, dokumenty rodowe, metryki chrztu i inne potwierdzające związki z polskością;
    dokumenty potwierdzające służbę w wojsku polskim;
   • Gość: aaa Re: Ustawy Norymberskie IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 27.03.11, 11:05
    Mykola, nie klam- nigdzie nie ma nic o metryce chrztu.
    W Ustawie jest tak:
    "Karta Polaka może być przyznana osobie, która deklaruje przynależność do "Narodu Polskiego" i spełni łącznie następujące warunki:

    wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty, oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów;
    w obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej lub upoważnionego pracownika organizacji o której mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (organizacji uprawnionej do przyjmowania i przekazywania właściwemu konsulowi wniosków o przyznanie Karty Polaka) złoży pisemną deklarację przynależności do "Narodu Polskiego";
    wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie, albo przedstawi zaświadczenie organizacji polskiej lub polonijnej działającej na terenie jednego z państw, o których mowa w art. 2. ust. 2 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich trzech lat."

    No i gdzie tu masz cos o chrzcie?
    Klamiesz jak zwykle.
    A Historyk juz wystarczajaco jasno wykazal, ze wspolnie z Ika macie pojecie o historii jak ameba o fizyce kwantowej.
    • Gość: Fiszman Re: Ustawy Norymberskie IP: *.przemysl.hypnet.pl 27.03.11, 11:32
     d 7 boleści mało wiecie -więc zapytajcie lepiej zorientowanych to sie dowiecie. Widać chłopcy - podobnie jak historyk mało wiecie -więc zapytajcie leopiej zorientowanych to sie dowiecie. Chodzi o interpretację -tego przepisu i tej ustawy ( co do metryki chrztu ).Wyraxnie slyszalem jak podawno waunek ze ma byc wyznania rz- kat. nie zaś np prawoslawnego ( co do mojżeszowych jak i ormian czy grekokatolikow lub grekow tez prawoslawnych w Polsec i tez Polakow to tu nie wspominano jako że nie są te osoby związane według ustawodawcy z polskoscią ,tradyca i kultura tego kraju )
     Jakby tak ustawodawca tego nie zapisal -wobec tego kilka milionow ludzi z samej Białorusi czy Ukrainy miałoby prawo do obywatelstwa polskiego bo nie ważne jest wyznanie lecz obywatelstwo - nawet przed i po wojenne -a ci Akcji Wisla oraz z UPA i SS Galicjen oraz ślązacy -hitlerowcy -tez takie mieli .
     Ale z was - jak z tego historyka UPARTE NIEDOWIARKI I OSŁY - ale mam dla was cierpliwość i dużo jak zwykle podpowię tzn douczę !
       • Gość: gość Re: Ustawy Norymberskie IP: *.pools.arcor-ip.net 27.03.11, 16:10
        Zanim zdążymy to uczynić,sami nawzajem się powyrzynamy.Próbkę tego mieliśmy w Wilnie.Nie słyszałem aby taki przypadek miał miejsce gdziekolwiek indziej na świecie.Wstyd i hańba.Relacje z różnego rodzaju imprez sportowych pokazują dobitnie jak bardzo jesteśmy podzieleni.Polakowi nie wystarczy flaga narodowa.Musi koniecznie wypisać na niej nazwę wioski ,z której pochodzi.Za niedługo rocznica katastrofy.Miast łączyć,podzieli naród.Głównym winowajcą tego podziału jest najgorsza k...a chodząca Jarosław K.Już Bismarck stwierdził,że Polakom dać wolność to się sami pozabijają.Na zachodzie wszystkie nacje szanują się i wzajemnie sobie pomagają,Wszystkie oprócz Polaków.Jeden drugiego w łyżce wody...Krew nagła może zalać człowieka jak to widzi.
        • Gość: Fiszman Re: Ustawy Norymberskie IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.03.11, 07:45
         Dla niedowiarków:
         Ponizej wklejam poprawkę do Karty Polaka ,jaka wnósł Sejm 2008 r
         UWAGA ! WAŻNE ZMIANY W USTAWIE O KARCIE POLAKA( wyraźnie pisze że z Katrty Polaka nie mogą skorzystać osoby wysiedlone z PRL chocby miały obywatelstwo polskie . Trzeba poszukać tych ukladów i poczytać o czym stanowia ,te. zbrodnicze zapisy - wladz komunistycznych wobec obywateli polskich na które tak chetnie powołuje się Sejm RP i je entuzjastycznie akceptuje.
         W tych zapisam min. chodzi o wyznanie osób deportowanych ( czyli pełnoprawnych obywateli polskich wyganianych z z Ojcowizny tylko ze względów religijnych - chocby Łemkow z Krynicy. Ludzie ci nigdy nie utracili obywatelstwa polskiego - i nigdy nie zrzekali sie tego obywatelstwa dobrowolnie- poza nielicznymi wyjatkami ) . Więc skoro tego obywatelstwa nie utracili to maja prawo powrotu do Polaki lub do Karty Polaka - ( logika na to wskazuje) lecz nie mogą wrocic do Polski ani otrzymac tej kartyna na mocy tych ukladów.
         PYTANIE - DLACZEGO NIE ? skoro np. inne narodowosci jak Żydzi-Polacy wyznania mojżeszowego i inni np. Ormianie polscy maja takie prawo .Odpowiem - bo Żydow dotyczy inne prawo w tej kwestii niźli te uklady z lat 40i 50 z ZSRR i wtedy nie było państwa ani białoruskiego ani ukraińskiego ani litewskiego lecz ZSRR zaś tutaj celowo ustawodawca powołuje sie już na uklady z tymi niby państwami ( a to były tylko republiki rządzone centralnie przez Stalina który wypelnial ścisle porozumienia Teherańskie -min. zwiazane z przesiedleniami obywateli polskich do ZSRR nie zaś do konkretnych republik ). Mogę tylko dodać że Rusina który pochodzil z z rodzin gdzie jedno z rodziców było wyznania rz-kat. ze względu na wyznanie rz-kat. deportacja do ZSRR nie dotyczyła i byli wysiedlanym w glab Polski na tereny po niemieckie.
         Tak więc w tym przypadku -priorytetowe jest wyznanie rz-kat.nie zaś deklarowanie przez Łemka że jest narodowośc polskiej ,obywatelem polskim i z grupy etnicznej uznawanej ustawowo za polskąj nie zaś narodowosciowo - ukraińską . Czyli jak widzimy -ustawa ma wiele niedociągnięc - wadliwa ,niepełna i sprzeczna z prawami człowieka oraz i obywatela -lecz celowo tak skonstruowana -aby urzędnik miał jak zwykle pole do popisu - Bo widzi mi się ? .SKORO nie macie racji to się nie srzeczajcie jak ten historyk od 7 boleści co nie
         wiedział że znamienity król polski Wladyslaw Jagiełło zalozyciel rodu jagiielonow w Polsce był Rusinem( dziś powsechnie zwanym i nie lubianym oprzez was Ukraińcem) i ochrzczonym w cerkwi prawoslawnej( metropolii kijowskiej) ,a potem ponownie przechrzczonym w rycie lcińskim ze względu na to że lacinnicy okreslali prawoslawnych jako poganie .
         Historyk - zawodowiec -a sprzeczał się aż mu nie przedrukowalem z internetu fakty oraz kto te fakty podaje wedlug jakich źrdel historycznych .Oj - glupotaw wasza nie ma granic - lecz tylko przekora oraz nie dopuszczanie prawdy - taka jaka ona jest faktyczna i bez celowych przeklamniań - PRAWDA i TYLE !
         PRZEDRUK poprawki do ustawy :
         Uwzględniając oczekiwania środowisk polskich, Sejm RP24.10.2008r. uchwalił nowelizację ustawy o Karcie Polaka. Zmiany te wchodzą w życie od dnia 10 grudnia .

         Zmiany dotyczą następujących spraw:

         1. Rozszerzone zostało określenie kręgu osób, które mogą uzyskać Kartę Polaka w oparciu nie tylko o pochodzenie polskie ich przodków, lecz także przez wykazanie, że wnioskodawca posiadał polskie obywatelstwo. Dotyczy to zatem wszystkich osób, urodzonych przed II Wojną Światową, które z różnych względów nie posiadają dokumentów potwierdzających polską narodowość swych przodków, natomiast mogą udowodnić fakt posiadania polskiego obywatelstwa. Z tej możliwości nie mogą jednak skorzystać osoby posiadające polskie obywatelstwo, które zostały przesiedlone z Polski do ZSRR lub USRR, BSRR, LSRR, na mocy układów zawartych przez Polskę z ZSRR, USRR, BSRR i LSRR z lat 1944-1957.

         2. O Kartę Polaka mogą wnioskować osoby nie posiadające obywatelstwa Ukrainy, jednakże posiadające tu status bezpaństwowca.

         Karty Polaka, których posiadacze ukończyli 65 lat przed wejściem w życie ustawy o Karcie Polaka, tj. przed 29 marca 2008.r, z mocy prawa stają się Kartami wydanymi na czas nieokreślony. Posiadacz karty wydanej z 10-letnim okresem ważności, który ukończył 65 rok życia w okresie późniejszym, może zwrócić się do właściwego konsula o ponowne wydanie Karty Polaka, ważnej na czas nieoznaczony.
          • Gość: Fiszman Re: Ustawy Norymberskie IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.03.11, 10:58
           Panie aaa -pan uparty jak ten hstoryk od 7 boleści z odniesieniem do króla Jagielly o to że nie był prawoslawnym - a On jak też i jego matka -oraz pra- pra dziadowie byli prawoslawnymi Rusinami a potem dla celów politycznych i propagandy był drugi raz ochrzczonym w rycie lacińskim jako że łacinnicy uważali prawosławnych propagandowo za POGAN i też ichtraktowali - nawet do niedawna ( zreszt tegio problwemu to i tak pan nie zrozumie bo długi ,szeroki i nie na dyskusję na forum ) .
           Jak historyk dostał na to dowód - to zmył się niczym pomyje po detergencie i więcej juz nie blaznuje ani nie filozofuje ( Pani IKA mu dolozyla tzw. KPA - i spokój) .
           Niech pan zapyta -tych kompetentniejszych historykow w tej kwestii ( min. z IPNu) .Oni wiedzą to powiedzą ( lub przemilcza pytanie) .
           Albo niech Pan zapyta jeszcze żyjacych tu Rusinów -czyli najkompetentnieszych świadków na jakiej podstwie byli kwalifikowani -albo na wschód do ZSRR - zwłaszcza Kazachstanu albo na ziemie tzw. odzyskane. Wojsko tj.KBW w ciągu 2-ch godzin kazalo sie tym ludziom pakować i jednych do bydlecych wagonow na wschod a innych na zachod ,przy czym tych co mieli metrykę chrztu z kościola rz- katolickiego pozostawiano w Polsce. Większość Rusinow - z takich rodzin posko- ukraińskich pozostało w Polsce . Niektórzy zalatwiali sobie metrykę chrztu od ksidza rz- katolickiego ( tutaj takich świadectw na te potrzeby wydał dość duzo rz-kat ks. ś.p.Kędra jako że znał tych ludzi bo pochodzili z rodzin mieszanych i chodzli zarówno do cerkwi jak do Kościola - dzis również tu w Przemyslu tak Rusini z rodzin miszanych paraktykują ) po to aby pozostac w swoich wioskach i nie być przymusowo wysiedlonym .
           Ludzie ci jako obywtele polscy doskonale rozmawiali po polsku - czyli tak jak kazdy Polak i czuli sie tymi Polakami - tak jak dzisiaj np. moja skromna OSOBA -też ochrzczona w kosciele rz- katolickim . Nie mozna bylo ich sklasyfikowac inaczej niżli po dokumentach chrztu tj w jakim rycie zostali ochrzczonymi . Jak w Cerkwi greko- kat to Rusin i do Kazachstanu a jak ochrzczony w kościele rz- kat. pozostawal w Polsce lub na Prusy wschodnie lub na Wroclaw ,Legnicę Zielona Górę -stąd tam są obecnie ich liczne skupiska .
           Typowym przykladem obywatelstwa polskiego jest pan Demianiuk ( podejrzewany o współudzil zbrodniach niemieckich w Polsce).Sąd w USA jako obywatela polskiego nakazł deprtację tego człowieka do Polski lub do Niemiec jako żolnierza formacji niemieckiej . Nie nakazal deportacji na Ukrainę z racji ze ten człowiek nigdy nie byl obywatelem Ukrainy lecz Polski i USA . Pozbawiając obywatelstwa USA -logicznie Sąd postanowil deportacje do POlski bo tego obywatelstwa Polska go nie pozbawila a on sie tez i tego obywatelstwa nie zrzekł. PONIATNO - czy jeszce nie ? W oczach Amerykanow jest to Polak choć o narodowości ukraińskiej - lecz dla nich w USA narodowść nie ma znaczenia - inaczej mysląc takmi kategoriam ja w Polsce musieliby wszystkich murzynów - lacznie z Obamą, na powrót deportować do Afryki czyli zrobić akcję NIL -odpowiednik Akcji Wisla
           Nie wiem czy pan jest doroslym czlowiekiem czy dzieckiem - czy tez tak przepelniony klamliwą i falszywą propaganda , że nie potrafi odróżnic gdzie jest pół prawda ćwierć prawda ,kałamstwo tj falsz lub wszystko celowo pomieszane dla tzw. polityki i propagandy .
           TAK jest min. z Kartą Polaka oraz prawem osiedlenia się w RAJU zwanym POLSKA( pytanie- a duzo tych Polakw z Kazachstanu dotarło do tego tzw. RAJU w sercu Unii Europejskiej - przeciez to też Polacy i maja to prawo - ale mają tylko prawo- jak wszyscy I ty masz PRAWO -ale sprobuj to prawo uzyskac -choby do pracy lub godnego życia jak stanowi Konstytucja RP - i niech pan to prawo wytlumaczy dla bezrobotnych pozbawionych prawa do zasiłku czyli do godnego przeżycia w trudnej sytuacji losowo - życiowej .
           Tak tez swoich praw bronią Zydzi w Izraelu . Uważają że Zyd ktry stara sięo obywatelstwo w ich kraju-RAJU może być tylko wyznania mojżeszowego lub bezwyznaniowcem nie zaś rz-katolikiem bo taki niech jedzie sobie np. do Watykanyuu i tam prosi o obywatelstwo tego karaju z racji wyznania ( dadzą -czy nie dadzą ?) To juz w tej kwestii Pan odpowie sobie sam ?
           Pozdrawiam - myslę że temat wyczerpalem na tyle że kazdy to zrozumie!
           Pan lechowski -stawiając takie pytanie ,celowo napuszcza Polakow na Zydów - że nie toleruja tam rz- katolikow. Czyli jest ukrytym i wyrafinowanym anty semitą . oraz judzicielem wobec tej ncj wyznania mojżeszowego . ja natomiast udowadniam że na takiej samej zasadzie Polacy patrza na tych którzy nie są rzymsko katolikami lecz np. prawoslawnymi lub grekokat ( dziś bizantyjsk-ukraincami choć zamieszkali od wielu pokolen w plsce z ta Ukraina nie maj nic wspólnego ) Czyli cudze podwórko widzi - a na wasne nie patrzy - TAK TEŻ MU ODPOWIEDZIAŁEM !
           • Gość: historyk Do patologicznego kłamcy Anatola Horbaczka IP: *.dynamic.chello.pl 28.03.11, 12:32
            I widzi Pan, znowu Pan kłamie jak najęty - to chyba skutki tej strasznej choroby, która wyniszcza Pański mózg...

            1. uparty jak ten hstoryk od 7 boleści z odniesieniem do króla Jag
            > ielly o to że nie był prawoslawnym


            Czy ja gdzieś dyskutowałem z Panem na ten temat? Udowodniłem, że Władysław Jagiełło nie mógł być bratem Mieszka I, księcia Polan, bo dzieliły ich 4 stulecia, oraz że ów Mieszko I nie był prawosławny i nie mówił na co dzień po cerkiewnosłowiańsku (podobnie jak i Jagiełło, bowiem język cerkiewnosłowiański to język martwy, którym nikt nigdy nie posługiwał się w codziennej komunikacji - służył i służy wyłącznie potrzebom liturgicznym, o czym Pan, Panie Horbaczek, powinien najlepiej wiedzieć jako ekskapłan prawosławny, usunięty ze stanu duchownego).

            2. > Typowym przykladem obywatelstwa polskiego jest pan Demianiuk ( podejrzewany o w
            > spółudzil zbrodniach niemieckich w Polsce).Sąd w USA jako obywatela polskiego
            > nakazł deprtację tego człowieka do Polski lub do Niemiec jako żolnierza formacj
            > i niemieckiej . Nie nakazal deportacji na Ukrainę z racji ze ten człowiek nigdy
            > nie byl obywatelem Ukrainy lecz Polski i USA .


            I znowu Pan kłamie jak nakręcony... Iwan Nikołajewicz (Mykołajewycz?) Demianiuk urodził się w 1920 roku, ale nie w granicach ówczesnego państwa polskiego, ale w tej części Ukrainy, która nigdy już nie znalazła się w granicach polskiej państwowości po roku 1793 (II rozbiór), tj. w okolicach Winnicy na Podolu. Ani więc wówczas, ani później nie posiadał obywatelstwa polskiego, a na terenie II RP (i dzisiejszej Polski) znalazł się dopiero w czasie II wojny światowej i jako były czerwonoarmista rozpoczął służbę w jednostce kolaborującej z Niemcami - nikt mu wtedy nie nadał polskiego obywatelstwa (tym bardziej po roku 1945, gdy wyjechał na stałe z Europy):


            Demianiuk z całą pewnością nosił imię Iwan, po ojcu: Iwan Nikołajewicz. Urodził się w małej wiosce Duboj Machariewci (Dubowyje Makarensy) 3 kwietnia 1920 r. Tego dnia poddał się bolszewikom Anton Denikin, dowódca ostatniej białej armii Ukrainy. O dzieciństwie Iwana Nikołajewicza niewiele wiadomo, ale musiało być trudne. Wielodzietna chłopska rodzina, najpierw ucieczka białych i inwazja czerwonych, potem cztery klasy podstawówki, bieda, sowiecki terror, Wielki Głód.

            Więcej... wyborcza.pl/1,76842,6602904,Syn_kata__Na_tropie_zagadki_Demianiuka.html?as=2&startsz=x#ixzz1HtAUtW4E

            I po co Pan tak kłamie? To już naprawdę zakrawa na patologię - jest Pan przeżarty kłamstwem do szpiku kości, kłamstwo jest Pana drugą naturą. Nawet w kolejnych wątkach, które Pan wrzuca do dyskusji, musi Pan napisać nieprawdę - bo co? Głowa wtedy mniej boli? Wyrazy współczucia dla Pańskiej rodziny - życie na co dzień z patologicznym oszustem to musi być koszmar... Biedni ludzie...
            • Gość: Fiszman Re: Do patologicznego kłamcy Anatola Horbaczka IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.03.11, 13:37
             Panie historyk - no to jak było z tym Jagiellą ?- co pan siĘ tak zarzekał i wypieral IZ TO CO PISZĘ Z ODNIESIENIEM ŻE BYL PRAWOSLAWNYM RUSINEM - ZWANYM DZIŚ uKRAŃCEM oraz POMAWIANYM ŻE TO POGANIN . BO Co do Mieszka I ( też wyznania parwosławnego gdyz żonajego Dąbrawa z Czech byla tez prawosławną zwana dalej wyznania słowiańskiego ze względu na Misję Cyrylo metodiańsk dziającą od duższego czasu na terenie przez nią zamieszkalą -co tez udowodniają inni bardziej autorytatywni historycy niz pańska osoba ) faktycznie mialem na mysli księcia Witolda ( tez wyznania prawoslawnego - nie poganina) lecz SIE PRZEJZYCZYLEM i napiealem Mieszko I do czego sie uczciwie przyznaje - I TYLE .
             Przyjecie chrztu miało tylko RYT Łaciński aby wyeliminować agresję Niemcw podlegających pod Rzym nie zaś pod Konstantynopol poprzez Ruś kijowską .
             Byla więc to walka polityczn-religijna co do podleglości nie za co do jedności tego koscioła .
             Czasem moge zrobic - zresztą mam prawo jako nie zawodowy historyk do uczynienia blędu . Pan natomist spiera sie w kwestiach I NIE MA ŻADNEJ RACJI LECZ ĆWIERĆ I PÓŁ PRAWDY - a potem ucieka OD TEMATU WIDZąC swoją przegraną wiedzę oraz celowo zbacza i naprowadza na inny tok dyskusji( o Piłsudskim i morderstwie gen Rozwadowskiego ,pradziwego Polaka i patrioty - ze strony Pana -ani mru mru - cicho sza -O!) .
             Co do Demianiuka podaję informację jaka zostala przekazana w mediach publicznych, iz Sąd USA zadecydowal aby Demianiuka deportować do Polski lub Niemiec chyba jako zolnierza nemieckiego walczącego w formacjach hitlerowskich aby niemcy a nie inni go osądzali .
             Tak więc ( podobnie jak z Jagiełłą ) nie biorę sobie tego z sufitu . Bo z jakiej PAKI miałby go Sąd USA deportowac do Polski nie zaś do Rosji -skoro to byl i jest nadal jak rozumiem ich obywatel a nie nasz polski - chyba logiczne !
             Wszyscy( jak nie wszyscy to prawie wszyscy) Ukraińcy ( przewaznie ) z SS Galicjen oraz w UPA a napewno z Akcji WIsla mieli obywatelstwo polskie i czuli się zarówno Polakami jak też Ukraińcami . Do dziś tak się czują w USA lub w Kanadzie bo pochodzą z terenow Podkarpacia min Bieszczad po stronie polskiej .Pytanie dlaczego jako obywatele polscy -których nie pozbawiono tego obywatelstwa nie maja prawa do tego obywatelstwa i polskiego paszportu ( choc tym z USA i Kanady na tym wogóle nie zależy ) .Pytanie dlaczego nawet w tej kwestii oszukuje i klamsi sie spoleczeństwo - min. w takiej formie jak czni to historyk od 7 boleści przy nieustannej pomocy klamstwa i falszu Ustawa o Obywatelstwie polskim i Karcie Polaka jest tego dobitnym przkladem . I o to chodzi w tej dyskusji . Mają prawo Żydzi sobie czynić - według widzi mi se to to dlaczego nie Polacy ,którzy to czynia a zarazem krytykujatych Zydow- POLAK POTRAFI !
             Co do Akcji Wisla i na jakiej zasadzie deportowano Polakow wyznania greko kat.- min. z racji chrztu w cerkwii greko kat a nie w kosciele rz - kat. to już pan widać nie taki mądry - i jakoś w tej kwestii pana aaa nie poucza iż to nie prawda co Pisze Fiszman ( według Pana napewno byla to bardoz nie bydlęca lecz humanitarne Akcja i wysylano tych ludzi do ZSRR -w Kazachstanie zwanym dalej RAJEM )
             To nie Ja- lecz Pan klamie - pisze pół i ćwierc prawdy a potem jeszcze sie obraża jak się panu udowadnia sie to kamstwo - niczym z Jagiełłą - he he he ( ale mi historyk - o takim królu nie znal pelnej prawdy ?) ! !. Pani IKA też udowodnila panu niekompetencję jako historyka zawodowego i nie potrzeba tutaj mojej osoby - której tak pan nieustannie wciska ciemnotę oraz stara podważąć się prawdę o jakiej pisze . PRAWDA SAMA SIE BRONI I NIE POTRZEBA TUTAJ MOJEJ OSOBY ! . BO TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI ORAZ POJEDNA . Pytanie A CO Z TYM HISTORYKIEM ( pan Podlaski) Co PISZE O UKRAIŃCACH ABY IM WYBACZAĆ I PROSIC O WYBACZENIE !- co o nie pasuje on Panu - cz jak ?
             PANIE -BĄDż PAN JAK TEN HISTORYK tj. Pan Podlaski NIE ZAŚ ZIEJESZ NIENAWIŚCIĄ DO MNIEJSZOSCI NARODOWYCH zwlaszcza Rusinow min. współbraci znamienitego króla Jagiełły I UDAJESZ "GŁUPA " -że Rusini ZADNEJ KRZWDY W POLSCE NIE DOZNAWALI Doznawali- Doznawali !- co potwierdzają fakty i dowody-ktorych pan nie jest wstanie sklamsić i podwazyć - wic stąd bierze sie Pana Nienawiść oraz szowinizm i nacjonaliżm w zlym brudnym odrażającym i złym pojęciu .
             PANIE historyk -polecam panu słowa biskupow kosciola rz- kat w Polsce ,oraz Pana Podlaskiego jak też moje.
             Wybaczać i prosic o wybaczenie nie tylko Ukraińcom ale i Zydom,Litwinom ,Białorusinom czechom Słowakom oraz Niemcom bo nie o nację chodzi lecz o człowieczeństwo i współżycie pomiędzy ludźmi i nie miedzy dzikimi zwierzetami z dzikiego kraju jak to określil Polskę minister Drzewiecki ( Chybaż że Pan czuje sie tym dzikusem - bo przejawia taki pogląd - zwykego Dzikusa i mało cywilizowanego człowieka )
             Może Pan minister Drzewiecki tego nie powiedział - lecz podobnie jak z Demianiukiem zapewne sie przeslyszalem choc tak podaly media .
             Pozdrawiam - i nie ma co sie obrażąć - Wiem że Prawda BOLI - ale TO PRAWDA -i tyle - O!
             • Gość: historyk Re: Do patologicznego kłamcy Anatola Horbaczka IP: *.dynamic.chello.pl 28.03.11, 14:34
              Nigdy niedyskutowałem z Panem na temat wyznania Władysława Jagiełły. Przedmiotem dyskusji były Pańskie obłędne twierdzenia, że Mieszko I był prawosławny i mówił po białorusku - to Pan zestawił go, porównując, z Władysławem Jagiełłą^

              Bo jak naprawdę z tym Mieszkiem bylo -skoro był jeden Kosciół a on byl obrządku wschdniego ( pytanie jakim językiem mówil -pewnie takim jak Jagiello ,choc to Litwin i król Polski lecz mowil po bialorusku nie po polsku)

              forum.gazeta.pl/forum/w,165,122528385,123024628,Re_Tym_liudziom_tez_powinien_byc_wystawiony_cmen.html
              A teraz następny kwiatek:

              BO Co do Mieszka I ( też wyznania parw
              > osławnego gdyz żonajego Dąbrawa z Czech byla tez prawosławną zwana dalej wyzn
              > ania słowiańskiego ze względu na Misję Cyrylo metodiańsk dziającą od duższego c
              > zasu na terenie przez nią zamieszkalą -co tez udowodniają inni bardziej aut
              > orytatywni historycy niz pańska osoba )


              Mieszko ani jego żona nie mogli być wyznania prawosławnego, bowiem nie istniało wtedy takie wyznanie. Równie dobrze mógłby Pan napisać, że Bolesław Chroby był polskokatolikiem, kapelana Kazimierza Wielkiego - jezuitą, a Juliusz Cezar jako włoski patriota mówił na co dzień w języku Dantego, Mussoliniego i Berlusconiego... Nie ma Pan pojęcia o kwestii historyczności/anachroniczności - nie możemy po prostu mówić o pewnych pojęciach przed czasem ich powstania.

              > Co do Demianiuka podaję informację jaka zostala przekazana w mediach publiczny
              > ch, iz Sąd USA zadecydowal aby Demianiuka deportować do Polski lub Niemiec chyb
              > a jako zolnierza nemieckiego walczącego w formacjach hitlerowskich aby niemcy
              > a nie inni go osądzali .


              Z informacji o deportacji do Polski nie wynika, jakoby Iwan Demianiuk kiedykowiek posiadał polskie obywatelstwo (II RP, PRL czy III RP). Tu właśnie ujawnił się mechanizm Pańskich manipulacji i kłamstw - przeczytał Pan jedno, a napisał drugie, dorabiając ideologię do kija. Mniej konfabulacji, więcej leków, Panie Anatolu!

              > To nie Ja- lecz Pan klamie - pisze pół i ćwierc prawdy a potem jeszcze sie obr
              > aża jak się panu udowadnia sie to kamstwo - niczym z Jagiełłą - he he he ( ale
              > mi historyk - o takim królu nie znal pelnej prawdy ?) ! !.


              Kolejne kłamstwo z Pana strony - nigdy nie pisałem, że Jagiełło nie został ochrzczony w wierze prawosławnej.

              Pani IKA też udow
              > odnila panu niekompetencję jako historyka zawodowego


              Kolejne kłamstwo - Pani Ika na razie nie udowodniła na tym forum niczego, poza swoją gołosłownością. Nie potrafi podać dowodów na swoje twierdzenie, dlaczego z ponad 100 tysięcy Polaków na Wołyniu w 1897 roku zrobiło się w 1918 roku raptem 39 tysięcy? Wg reguł demografii po 20 latach powinno ich tam być ok. 150 tysięcy - co się stało z 3/4 tej liczby? Holokaust? Ukraińcy wybili? Czarna śmierć? I wtedy Pani Ika zamilkła. Jak rozumiem dlatego, bo nie potrafi się przyznać do błędu (kłamstwa). To też jakaś odpowiedź.
             • Gość: fISZMAN Re: c.d. dot. obywatelstwa polskiego IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.03.11, 14:35
              Niniejszym wklejam to co znalazlem dla potwierdzenia prawdy o ktorej pisze dla
              niedowiarkow w tym historyka od 7 boleści klamstwa i falszu .
              PRZEDRUKI z INTERNETU !
              Polecam przeczytać !
              KRESOWIACY NIE POLACY- SKANDALICZNA DECYZJA NSA (de Valmont)
              Sędziowie NSA zadecydowali : wszystkie osoby mające przed 1939 rokiem obywatelstwo polskie, które po 1945 pozostały na terenie ZSRR utraciły polskie obywatelstwo na mocy Konwencji ( dla nich tajnej ) pomiędzy rządami PRL i ZSRR z 1958 roku , o ile nie złożyły w wymienionym czasie oświadczenia o wyborze obywatelstwa polskiego w polskim Konsulacie. Koniec i kropka.

              Na tej podstawie nie jest obywatelem polskim inwalida ranny w Kampanii Wrześniowej żołnierz, akowiec wieloletni więzień łagrów, łączniczka podziema z zapadłej wsi białoruskiej i wielu , wielu innych.

              Sprawę tę można rozpatrywac z kilku punktów widzenia . Po pierwsze jest to kolejny przykład, że sądownictwo administracyjne podejmuje szkodliwie dla funkcjonowania prawa decyzje, najprawdopodobniej niekonstytucyjne. Sposób funkcjonawania i myślenia kasty sędziów i kasty prawników w ogólności sypie piasek w tryby naszej machiny państwowej. Stąd właśnie bierze początek doprowadzony do absurdu przez prawników i sądy skrajny formalizm, gubiący zasadę celowości ( np mamy procedury budowy autostrad ale nie mamy autostrad- absurd ) .cKolejne nowelizacje o obywatelstwie polskim wogóle niezajęły się tematem mieszkańców Białorusi , Litwy i Ukrainy , pozbawionych wbrew ich woli obywatelstwa polskiego. Jedyny wyjątek uczyniono dla zesłańcówdo republik Azji Środkowej ( Kazachstan ) - jednak tu trudno nawet mówic o przywracaniu obywatelstwa bowiem większośc z tych ludzi pochodzi z terenów na wschód od granicy ryskiej i nie miała przed wojną naszego obywatelstwa ( jedynie obywatelstwo I RzeczypoSPOLITEJ !

              dLA dowiarów min. hiastorykowi od 7 boleści nieustajcej pomocy falszu i zakamania !
              Autor wyraźnie pisze o tajności konwencji w tej sprawie ( PYTANIE -DO HISTORYKA CZY TĄ KONWENCJI NIE MOZNA PO 60 LATACH ODTAJNIĆ- MOZNA LECZ pRAWDA JEST NIE WYGODNA JAK DLA aNGLIKOW SPRAWa SMIERCI GEN SIKORSKIEGO )
              UTOR TEŻ WYRAŹNIE PISZE ŻE JAK NIE BYLI OBYWATELAMI POLSKIM II RP TO BYLI NIMI JAKO OBYWATELE I Rzeczpospolitaj ( więc Demianiuk Tak czy siak jest obywatelem polskim w ramach I Rzeczpospolitej podobnie jak inni Ukraińcy czy Rusni zwani Ukraińcami )
  • Gość: gonzo Re: Ustawy Norymberskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.13, 01:24
   Jestem za wprowadzeniem Ustaw norymberskich w RP. Skończyłyby się rządy sktytożydków o podejrzanie brzmiących nazwiskach jak Mazowiecki, Wojewódzki, G.-Waltz, Rostowski i innych których prawdziwe nazwiska kończą się na -baum czy -feld i innych. Zresztą nie trzeba być żydem. Wystarczy, że żydowsą matkę zgwałci niemiecki żołnierz, żeby dziecko byżo żydem. Jak więc widać, wystarczy dorobić ideologię, że żydem jest się po matce, żeby nieświadomi niczego wtedy niemieccy okupanci rozsiewali żydowskie nasienie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka