Dodaj do ulubionych

Marsz ukraińskich nacjonalistów

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 00:27

wiadomosci.onet.pl/swiat/marsz-ukrainskich-nacjonalistow,4881335,0,fotoreportaz-maly.html
Obserwuj wątek
   • Gość: pysio Re: Marsz ukraińskich nacjonalistów IP: *.alfaks.com 07.12.11, 10:26
    Oczywiście że to są bzdury! Bo każdy skasowany szwab, ukrainiec czy inny zdrajca narodu wcielający ideały nazistowsko- banderowskie czynem, jest bohaterem a każdy walczący po niesłusznej stronie to morderca! Te twoje idee, ika, można porównać tylko i wyłącznie z ideami prometejskimi. Nieś ten kaganek i oświecaj głupich polaczków. Na pewno będzie weselej w tych ponurych czasach gdy prawda o bohaterach z pod znaku tryzuba nie może znaleźć uznania w oczach świata.
    • lowenbrau Re: Marsz ukraińskich nacjonalistów 07.12.11, 10:46
     Dzięki Bogu nie wszyscy Ukraińcy są zwolennikami nacjonalistycznej UPA.Większość ma w dupie tą organizację .Niestety wśród jej zwolenników wielu nie zna zbrodni popełnionych na Polakach,Żydach czy samych Ukraińcach , którzy byli jej przeciwni.Wielu utożsamia banderowców z walkami przeciw komunistom trwającymi aż do lat sześćdziesiątych.
   • Gość: pysio Re: Skoro o bandytach mowa IP: *.alfaks.com 07.12.11, 14:31
    Odgrzewany kotlet z neobanderowskiej propagandy? Ty ika musisz mieć rację bo każdy logicznie myślący wie że kasowanie wyznawców nazizmu czy darwinizmu politycznego to czyściutka zbrodnia. Jestem pewny że myślisz tak jak ja i uważasz że proces norymberski to zbrodnia przeciw światu i najpiękniejszej ideologii jaką był hitleryzm czy banderyzm! Przecież wiadomo jak podstępnie Ak zamordowała np.; szwaba kutcherę czy utrudniała im i sprzymierzonym z nimi ukraińcom w budowaniu nowego ładu. Na order i miano bohatera zasługują tylko ci co ryzykując życiem i z pełnym poświęceniem likwidowali wrogów nowego. Zwłaszcza pozbywając się starców, kobiet i dzieci. I nie tylko na Wołyniu. Wielkie uznanie dla tych i na pewno medal i tytuł bohatera samostijnej dla tych co potrafili znależć wroga nawet w łonie matki. I tam go dopaść i zniszczyć poświęconym sprzętem kultywacyjnym bo jak wiadomo dla takich szkoda nawet kulki! Może się mylę może nie ale jestem pewien że w twojej rodzinie pozytywnych przykładów znalazło by się masę. Mam nadzieję że rozwiejesz moje wątpliwości i jakieś opowieści dziadka nam tu opiszesz. Dar do pióra masz wspaniały i nie dasz mi długo czekać.
    • Gość: Ika Re: Skoro o bandytach mowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 14:41
     Pysiu rozpedziłeś sie w zasłyszeniach a nie wiedzy opartej na faktach i zdarzeniach.
     Te jednoznacznie mówią,że zarówno AK jak i UPA to były organizacje o dużym zabarwieniu zbrodniczym.Mamy więc zbrodnizrzy po jednej i drugiej stronie.
     A ordery i odznaczenia odbierali zarowno jedni i drudzy zależnie po której stronie są granicy.
     Ale to były problemy naszych pradziadków którzy nie potrafili inaczej ich rozwiązać tworzyli organizacje typu bandyckiego.
     Zatem i to już wiesz AK=UPA.Nic poza tym.
    • Gość: mat120 Re: Skoro o bandytach mowa IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 20:50
     Gość portalu: pysio napisał(a):

     > Odgrzewany kotlet z neobanderowskiej propagandy?

     Z braku laku dobry i "odgrzewany kotlet." czyli niczym nie potwierdzone "wspomnienia" jakiegoś działajacego na własną rękę psychopaty rzucone na szalę dla zrównoważenia zorganizowanej działalności kilkudziesięciu tysięcy banderowskich psychopatycznych rzezimieszków. "Logika" banderstaatowej córy godna dr Josepha Goebelsa.:) Jeszcze 10 lat temu mogła na niezorientowanych robić wrażenie - dziś co najwyżej wzbudza politowanie.
   • Gość: pysio Re: Marsz Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii IP: *.alfaks.com 07.12.11, 15:44
    IKA JESTEM PEŁEN PODZIWU DLA TWOJEJ WIEDZY! Przecież to oczywiste i nie podlega dyskusji że jeśli ktoś się broni to jest bandytą i zbrodniarzem! Przecież tak mądry naród jak szwaby czy ich wasale - ukraińcy - z powodzeniem wprowadzili to do praktyki. Oni nawet poszli dalej bo nawet ewentualnych obrońców życia eliminowali by nie popełniali mordów. Ika jestem z tobą i jeśli się znajdzie głupek myślący inaczej niż my to damy mu popalić. Myślę że darino czy mykoła są z nami /a może jeszcze ktoś/ i nie pozwolą szargać dobrego imienia bohaterskiej upa! Ludzie nie potrafią docenić tego co chciała dokonać upa. Przecież dzisiaj na świecie panował by pokój i każdy byłby swij dla swojego. Bo po za nimi nie było by nikogo innego. Spełniły by się idee o wiecznym pokoju i miłości dla bliźnich! Ty to rozumiesz a ja pod wpływem twoich postów też to wreszcie zrozumiałem i jestem ci wdzięczny za to uświadomienie.
    • Gość: Ika Re: Marsz Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 16:04
     Pysiu tak się sklada,ze Ty nigdy jak i teraz nic nie rozumiałeś jest to dla Ciebie zbyt skopmplikowane i Twój umysł tego nie obejmuje.Już nie raz dałeś na tym forum w tym względzie plame.To nie twoja liga w dyskusji .Jesteś zbyt prostacki by z Tobą dyskutować na jakikolwiek temat.Czasami coś przeczytasz co czego wielokrotnie Ciebie zachęcałam ale nie potrafisz tej wiedzy przetrawić.Zywisz się tanią sensacją nalepiej związaną z morzem krwi co Ciebie fascynuje.Nie powołuj się nawet ,że jesteś Polakiem ponieważ to jest prawdziwa obraza dla Polaka.Ty jesteś tutejszy i nic więcej.
     • Gość: pysio Re: Marsz Chwały IP: *.alfaks.com 07.12.11, 16:38
      Ika znowu mnie zaskoczyłaś! Jakie piękne argumenty przytaczasz. Każdy kto to przeczyta na pewno się dowie że takie logiczne i jasne a przede wszystkim trafiające w sedno, wyraźnie świadczą o twojej wyjątkowej wiedzy i mądrości. Skoro oświadczyłaś że i tak nic nie zrozumiałem z twoich wysiłków edukacyjnych to już sam nie wiem co począć. Może na początek zaczniesz wykład o wyższości nazizmu i darwinizmu politycznego nad wszystkimi innymi ideologiami. A może wytłumaczysz dlaczego ludobójstwo uprawnia do zaszczytów i tytułów bohatera. A może by tak na temat; dlaczego gdy inny kraj broni niepodległości to jest zbrodniczy a nie może być tak określana ukraina gdy robi to samo? Miej serce dla laików a uzyskasz ich dozgonną wdzięczność!
      • Gość: Ika Re: Marsz Chwały IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.11, 16:53
       O jakiej i czyjej Ty niepodległości mowisz.Kto i gdzie jej bronił.
       Każy walczył o swoje i ma swoich bohaterów.Strona przeciwna to oczywiście mordercy.
       Taka jest istota wojny,bezwzględnej ,ohydnej,pełnej łez i cierpień.Oby te okrutne czasy nigdy nie wróciły i jej pogrobowcy zarowno po jednej jak też po drugiej stronie.
      • Gość: mat120 Re: Marsz Chwały IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 21:08
       Gość portalu: pysio napisał(a):
       A może wytłumaczysz dlaczego ludobójstwo uprawnia do zaszczytów i tytułów bohatera. A może by tak na temat; dlaczego gdy inny kraj broni niepodległości to jest zbrodniczy a nie może być tak określana ukraina gdy robi to samo? Miej serce dla laików a uzyskasz ich dozgonną wdzięczność!

       Zbyt dużo oczekujesz od tępej propagandzistki, która broni na tym forum "honoru" swoich zwyrodniałych pobratymców niczym przewodniczący "Związku Oficerów Ukrainy" Wiaczesław Biłous przed kijowskim sądem: "Ponieważ nasza organizacja uważa się za następcę prawnego bojowników o niepodległość Ukrainy, mamy obowiązek bronić ich honoru. ".

  • Gość: Norman Re: Marsz ukraińskich nacjonalistów IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.12.11, 16:51
   Tylko ludzie mający kompleksy co do swojej wartości ukrywają się pod hasłami nacjonalistycznymi, patriotycznymi itp. Człowiek, który dobrze się czuje i zna swą wartość, nie musi niczego udowadniać. Wie co może, co potrafi i nie musi przekonywać innych, że coś znaczy. Powoływanie się na swoją narodowość jako szczególną wartość jest błędne i prowadzi donikąd. Na przykład, Polak szczycąc się swoją narodowością niech spróbuje wykazać, że właśnie jego narodowość jest szczególna i góruje tam gdzie mieszkają Eskimosi czy Nepalczycy. Ludziom, dla których pochodzenie ma szczególną wartość zapominają lub nie chcą uznać, że niczym nie różnią się od innych. Tylko słabe narody potrzebują się dowartościowywać poprzez ukrywanie się pod hasłami narodowymi. Czy ktoś słyszał, żeby mieszkańcy wysp na Oceanie Spokojnym byli nacjonalistami? Oni kochają swoje miejsce, ale nie potrzebują marszów, deklaracji ... żeby kogoś do tego przekonać.
    • Gość: pysio Re: Marsz ukraińskich nacjonalistów IP: *.alfaks.com 07.12.11, 18:36
     Cześć Norman! Czy mógłbyś jaśniej wyjaśnić o co chodzi? Całkowicie się zgadzam że nacjonalizm, zwłaszcza wersja hitlerowska i banderowska są tak ohydne że należy użyć nawet drastycznych środków w stosunku do jej zwolenników. Jestem pewny że za kilkaset lat problemu nie będzie bo ewolucja cywilizacji wyraźnie na to wskazuje. Przyspieszanie tego procesu nic nie da a na pewno spowoduje nieszczęścia. Unifikacja świata - powoli i w bólach postępuje naprzód. Jednym z ważnych jej elementów jest powszechny pokój. Przy dzisiejszych oszołomach - wydaje się nieosiągalny. Ludzkość musi się przewartościować! Przede wszystkim musi zrezygnować z poglądu że kasa, to jest to dla czego warto żyć. Życie na koszt innych ludzi czy narodów jest właśnie mottem zdegenerowanych partii a stosowana przez nie propaganda ma znieczulić psychikę na dylematy moralne. Osoby poddające się bezkrytycznie / a takich jest zdecydowana większość/ na techniki sterowania ludźmi, bardzo łatwo można urobić i wykorzystać do własnych celów. Nie mam nic przeciw łączeniu się nacji jeśli to się odbywa na zasadzie równoprawności ale jeśli to mają być zasady banderowskie czy hitlerowskie zakładające wymazanie społeczeństw z mapy świata to wyraźnie i głośno sprzeciwiam się takim metodom i wybielaniu jej twórców.

     na marginesie; jak nerwowo reagują szwaby na kryzys i jak starają się z niego wybrnąć kosztem innych? A wszystko dlatego że światem rządzi pieniądz, egoizm, pazerność itd itp...
    • Gość: Texas-Mexico Re: Marsz ukraińskich nacjonalistów IP: *.convinacion.sexo.y.chelas.info 07.12.11, 18:47
     Nie rozumiem po co ta dyskusja, ktora do niczego nie prowadzi, to że jacys Ukraincy celebruja swieto Chwaly UPA, to ich sprawa, jesli naprawde uwazaja, ze podrzynanie gardel bezbronnym, to powod do dumy, jesli Polacy czcza zbirow z AK czy NSZ, to tez ich sprawa, nacjonalistyczny margines istnieje w kazdym narodzie. W Polsce nadchodzi, a na Ukrainie nadejdzie czas, że pomniki oprawcow runa, wiec nie ma o co kruszyć kopii, zresztą za 20 lat nikt nie bedzie o tym pamietal, wszystko co teraz budzi takie emocje, zarosnie - w sensie dosłownym i metaforycznym.
  • Gość: mat120 Potrzebny książę Wisniowiecki IP: *.ztpnet.pl 07.12.11, 21:46
   W latach dziewięćdziesiątych ub. wieku przeważyła opinia by dać czas ukraińskim szowinistom na opamiętanie i rozliczenie się z ich niechlubną przeszłością. Nic takiego jednak nie nastąpiło, a wręcz przeciwnie - panowie poczuli się rozgrzeszeni i mimo napomnień Europy są wręcz dumni z niechlubnych czynów swoich i swoich przodków. Jedyna nadzieja w Wiśniowieckim.:)
  • darino oj tam, oj tam ... 08.12.11, 12:29
   To jak w biblijnej przypowieści o źdźble w oku bliźniego. Przeżywacie marsz ukraińskich nacjonalistów w Kijowie, a nie zauważacie dziesiątek marszów polskich nacjonalistów w Polsce.

   Poza tym władze Przemyśla próbowały już prowadzić własną politykę względem Ukrainy, i przede wszystkim Lwowa, i chyba Przemyśl nie najlepiej na tym wyszedł ?
  • Gość: Ika Nacjonalistów ci dostatek. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 11:42
   Tak prawdę mówiąc to nacjonalistów mamy pełno zarowno w Polsce jak też na Ukrainie.
   Polscy nacjonaliści jednak mają tradycję.Swoją przenikliwą mądrością doprowadzili do upadku II Rzeczypospolitej i totalnej przegranej z Niemcami jak też z Ruskimi.
   W nowoczesnej Europie żaden kraj nie doprowadził się sam do totalitarnej klęski a jednak w Polsce to się udało i to w zasadzie bezkrwawo jak na uwczesne czasy.
   Ukraińcom niestety to się nie udało,jak wiadomo nie posiadali wówczas państwa i byli pod opupacją polską albo rosyjską a nawet niemiecką.Ze wszystkimi okupantami walczyli .Ostatnie walki z ruskimi toczyli w późnych latach 60-tych na terenie Ukrainy.
   • Gość: pysio Re: Nacjonalistów ci dostatek. IP: *.alfaks.com 09.12.11, 14:08
    Darino tobie myślenie sprawia wyraźną trudność! Skąd UM ma wziąć artefakty? Na pewno wiesz jakie arsenały mają po stodołach, strychach czy zakopane - banderowcy. Chodzi o to by to właśnie oni wydobyli ten sprzęt i wystawili na światło dzienne. W podziemiu banderowskim na pewno pełnisz jakąś funkcję i jak ci tak zależy na pojednaniu to mógłbyś postawić tą sprawę na jakimś zlocie prowydu.

    Tak ika! Walczyli bez zmiany taktyki- podstępem. Jedną z ich ofiar jest mój szwagier. Były to lata pięćdziesiąte. Oficjalny areszt człowieka chorego i niezdolnego do poruszania się i... kamień w wodę. Do dzisiaj nie wiadomo nawet jak został zamęczony i gdzie zakopany.
   • Gość: mat120 Re: Nacjonalistów ci dostatek. IP: *.ztpnet.pl 09.12.11, 18:40
    O, widzę, że banderstaatowe dziewczę znowu popuszcza wodze fantazji, czarując swoją niechlujną "wiedzą":) Czy to ciąg dalszy cytatów z Jana Hastana?

    Rad bym wiedzieć w jaki to sposób polscy "nacjonaliści" doprowadzili do upadku II RP?

    Gość portalu: Ika napisał(a):
    W nowoczesnej Europie żaden kraj nie doprowadził się sam do totalitarnej klęski
    > a jednak w Polsce to się udało i to w zasadzie bezkrwawo jak na uwczesne czasy

    Co to znaczy "totalitarna klęska" i "uwczesny"? Jakoś nie kojarzę. Porozmawiaj może z Panią ze swego przedszkola.

    Gość portalu: Ika napisał(a):
    Ukraińcom niestety to się nie udało,jak wiadomo nie posiadali wówczas państwa i
    > byli pod opupacją polską albo rosyjską a nawet niemiecką.Ze wszystkimi okupant
    > ami walczyli .Ostatnie walki z ruskimi toczyli w późnych latach 60-tych na tere
    > nie Ukrainy.

    Prawdę mówiąc Ukraińcom na przestrzeni wieków nigdy nic się nie udało. Nawet po I wojnie nie potrafili stworzyć (nie chcieli, nie umieli?) własnego państwa podczas gdy udało się to narodom o wiele mniejszym jak Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia czy nawet Polska, które potrafiły obronić się przed Sowietami. Ba, w listopadzie 1918r. uzbrojone po zęby pułki ukraińskie pokonane zostały we Lwowie przez uzbrojone polskie dzieci.
    Całkiem nieźle natomiast wychodziło im rezanie bezbronnych poczynając od rzezi na żydach przez bandy Chmielnickiego a na Wołyniu kończąc.
    Tak więc nie ma się czym chwalić. Oczywiście z uwagi na śladową zawartość szarych komórek w ikowej głowie bez sensu wydaje się tłumaczyć jej, że Ukraina nigdy nie była przez nikogo okupowana z tego prostego powodu, że jej po prostu nie było.
    Bajki o walkach z Niemcami, Polakami czy Ruskimi do późnych lat sześćdziesiątych można oczywiście przy posiadaniu pewnej dozy poczucia humoru wypisywać. Ale to tylko piękne, szowinistyczne majaczenia. Chyba, że ma ona na myśli " PUK-nięty bunkier techniczny", który tak drażni Venusa.:)
    • Gość: Ika Zbiorowa narodowa amnezja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.11, 19:43
     Widzisz Mat promieniujesz głupatą i to jest w zasadzie jedyna Twoja dodatnia cecha.

     Kolejny raz potwierdzasz,że z wiedzą u Ciebie jest krucho albo bardzo krucho.

     Postaram się Ciebie troszeczkę ukierunkować.
     Materiałow poszukaj sobie sam.Wiem,że jesteś zbyt ograniczony żeby na wiedzę się zdobyć.A zatem do rzeczy:

     -piszesz " Rad bym wiedzieć " odpowiadam.Poczytaj sobie co to był OZON ,co chciał zrobić z Litwinami wiosną 1938r,co zaczął realizować na Lubelszczyźnie w stosunku do prawosławnych jak preludium pogromu.Czym się czuli,kto mógł do nich należeć.Jak traktowali własny naród nie mówiąc o konstytucji nawet tej kwietniowej.Odpowiem Ci to była zwykła banda przy władzy o rodowodzie i idologii nacjonalistycznej bardzo zbliżonej do faszystowskiej.

     Piszesz"Co to znaczy "totalitarna klęska"
     Też odpowiem Ci w skrócie.
     To klęska wrześniowa.Klęska gdzie w ciągu 5 dni rozpadła się armia,gdzie dezerterów liczono na setki z każdego pułku.gdzie straty z września to 70 % strat to straty niebojowe.
     Gdzie dezerterzy włóczyli się uzbrojeni i głodni zabierali chłopom co popadło do jedzenia.

     Szczególnie ta plaga rozwineła się na tzw kresach gdzie dezerterów było już nie tysiące a ich dziesiątki tysięcy.Na wsi dochodziło do walk miedzy chłopami a tymi dzielnymi żołnierzami ,których podobno napadali Ukraińcy.
     Tak chłopi polscy i ukraińscy tylko bronili swego.Oczywiscie ładnie to opisano,że chłopi tym razem to tylko ukraińscy napadali żołnierzy.
     Pytanie tylko,czy dezerter to żołnierz. I ta hańba na granicy polsko- rumuńskiej,gdzie rumuński kapral odbiera broń od Naczelnego Wodza .I Wódz poddaje się kapralowi przestając jednocześnie pełnić zaszczytną funkcję Naczelnego Wodza.
     Tego oczywiście w Twoim przedszkolu nie uczyli.W tym wzgledzie to prawdziwa narodowa amnezja.

     Piszesz "Prawdę mówiąc Ukraińcom na przestrzeni wieków nigdy nic się nie udało"
     Też podstawowe braki wiedzy.
     Zapewne nie wiesz,że Ukraina wchodziła w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
     Póżniej było tak samo źle jak z Polakami.

     Póżniej zawierzyli Piłsudskiemu – a to wiadomo czym i kim był.Tak typowe dla nas .

     A póżniej sam wiesz szkolenie i upadlanie albo w Rawie albo przez osadników na Wołyniu i wreszcie przygotowania do czystki etnicznej na Kresach z preludium na Lubelszczyźnie.

     Piszesz też o dzieciach.Tak to nasza narodowa polska specjalność .Tam gdzie się ginie tam zawsze wystawiamy dzieci.Fakt jest to najtańszy żołnierz.Wystarczy tylko pomnik wybudować.Najlepiej za granicą by zbytnio w oczy nie gryzł.i nie drażnił sumienia.

     Widzę,że nawet piszesz o powstaniach chłopskich.Poczytaj sobie czym a nie kim był chłop w Rzeczypospolitej szczególnie na Kresach.

     Jak to wszystko przetrawisz i znajdziesz jakieś ciekawe argumenty/chociaż wątpię/to możemy temat rozwinąć/     • Gość: mat120 Re: Zbiorowa narodowa amnezja IP: *.ztpnet.pl 09.12.11, 22:19
      Gość portalu: Ika napisał(a):

      > Widzisz Mat promieniujesz głupatą i to jest w zasadzie jedyna Twoja dodatnia ce
      > cha.

      Dzięki, obelga od prymitywnego dzieciaka to prawdziwy komplement i oznaka bezradności.:)

      W dalszym ciągu brak odpowiedzi w jaki sposób "polscy nacjonaliści" doprowadzili do upadku II RP i co z tym miał wspólnego OZON.

      Gość portalu: Ika napisał(a):
      Piszesz"Co to znaczy "totalitarna klęska"
      > Też odpowiem Ci w skrócie. > To klęska wrześniowa.

      Skoro sama nie potrafisz to weź może dziecko poproś panią w przedszkolu żeby Ci wyszukała w słowniku polsko-ukraińskim co znaczy polskie słowo "totalitarny". Jak na razie bowiem totalnie się kompromitujesz, nie tylko brakiem wiedzy ale i znajomością języka polskiego.

      Gość portalu: Ika napisał(a):
      .Na wsi dochodziło do walk miedzy chłopami a tymi dzielnymi żołnierzami ,których podobno napadali Ukraińcy.
      > Tak chłopi polscy i ukraińscy tylko bronili swego.Oczywiscie ładnie to opisano,że chłopi tym razem to tylko ukraińscy napadali żołnierzy.

      A Ty skąd to wiesz? Dziadziuś upowiec Ci opowiadał? Z dokumentów niemieckich jasno wynika, że Abwehra wraz ze swoimi ounowskimi agentami przygotowała na kresach rebelię ukraińską na wypadek gdyby Sowieci nie dotrzymali umowy i nie wkroczyli na kresy.
      Rebelia co prawda nie wybuchła ale miały miejsce liczne napady na polskich żołnierzy. Żadne tam walki z chłopami.

      Gość portalu: Ika napisał(a):
      Piszesz "Prawdę mówiąc Ukraińcom na przestrzeni wieków nigdy nic się nie udało"
      > Też podstawowe braki wiedzy.
      > Zapewne nie wiesz,że Ukraina wchodziła w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
      > Póżniej było tak samo źle jak z Polakami.

      Zapewne w przedszkolu jeszcze tego nie przerabiałaś więc powtórzę; nie było czegoś takiego jak Ukraina. Polacy zaś mieli własne państwo w skład którego wchodziły tereny zamieszkałe m.in.przez ludność rusińską. Szansę na Rzeczpospolitą Trojga Narodów zmarnował zaś sam Chmielnicki oddając w Perejasławiu Ukrainę rosyjskim carom.

      Gość portalu: Ika napisał(a):
      Póżniej zawierzyli Piłsudskiemu – a to wiadomo czym i kim był.Tak typowe > dla nas .

      Taaa...:) Myśleli bidulki, że im marszałek sam wywalczy i podaruje wolność a oni będą się tylko przyglądać. Sami nie garnęli się do walki, a jeśli już to zasilali Armię Czerwoną i dla niej zdobywali w 1919 Kijów. Ale to już tak jest jak się uprawia politykę z pogranicza stepu i nie ma instynktu państwowotwórczego. Łatwiej przecież rzucić się z nożami na bezbronnych.
      A Twoje brednie to typowa dla Was bajdurzenie, co paradoksalne, przejete z sowieckich podręczników historii.

      Gość portalu: Ika napisał(a):
      Piszesz też o dzieciach.Tak to nasza narodowa polska specjalność .Tam gdzie sięginie tam zawsze wystawiamy dzieci.Fakt jest to najtańszy żołnierz.Wystarczy tylko pomnik wybudować.Najlepiej za granicą by zbytnio w oczy nie gryzł.i nie drażnił sumienia.

      O ile wiadomo, dzieci wystąpiły wtedy najzupełniej ochotniczo i dały w d..pę uzbrojonym pułkom ukraińskim przeganiając okupantów ze swego miasta.

      Gość portalu: Ika napisał(a)
      Widzę,że nawet piszesz o powstaniach chłopskich.Poczytaj sobie czym a nie kim b
      > ył chłop w Rzeczypospolitej szczególnie na Kresach.

      Ty nie czytaj jakiś Franzuzów bo oni g...o o tym wiedzą. Na pewno los wszystkich chłopów na kresach był lepszy od doli chłopa francuskiego.

      Gość portalu: Ika napisał(a):
      Jak to wszystko przetrawisz i znajdziesz jakieś ciekawe argumenty/chociaż wątpi
      > ę/to możemy temat rozwinąć/

      Nie będziemy rozwijać tematu dopóki nie skończysz przedszkola.

      PS.

      Poza tym skończ już z tą waszą prymitywno-upowską metodą udawania Polki. Udajsz kogoś innego... kto dostrzega "krzywdy" wyrządzane przez Polaków.

      Żałosna jesteś w tym swoim prymitywizmie...
      • Gość: Ika Re: Zbiorowa narodowa amnezja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.11, 10:12
       Widzę Mat,ze tak jak przewidywałam.
       Argumencików to nie masz żadnych.
       Widzisz jaką mamy załosną tradycję.Teraz tylko ciągle i w miarę możliwości wszędzie biadolimy jak to Nas skrzywdzono.
       A tu nawet nikt nas nie chce w d***. kopnąć.
       Z prostej przyczyny.Na tym świecie jest tylu skrzywdzonych,że nasze krzywdy to pikuś w porównaniu krzywd innych narodów.
       Jakoś dziwnym trafem co pewien okres czasu ukazują się publikacje pokazujące ,że to jednak my krzywdziliśmy.I to autorów,których uznajemy za autorytety..

       A jeszcze jedno nikt nie lubi przegranych.Unika ich w miarę możliwości.To taki współczesny trąd.Tak,ze siądź sobie Mat popłacz sobie w rękaw.A faktów i tak nie zmienisz.Są jakie są.
       I jest ich coraz więcej.Nawet IPN jest nimi zszokowany,który uznaje tylko prawdę na podstawie własnych opracowań.
       • Gość: mat120 Re: Zbiorowa narodowa amnezja IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 21:17
        Gość portalu: Ika napisał(a):
        Widzisz jaką mamy załosną tradycję.Teraz tylko ciągle i w miarę możliwości wszę
        > dzie biadolimy jak to Nas skrzywdzono.
        > A tu nawet nikt nas nie chce w d***. kopnąć.

        Cieszę się, że przyznajesz mi rację. Żałosnej tradycji oczywiście Wam nie zazdroszczę. Ale to nie powód do ciągłego biadolenia - trzeba się wziąć do roboty a nie ciągle urządzać marsze ku czci Hutu.
        A w d*** to, jak sądzę parę osób by Cię tu chętnie kopnęło.;)

      • venus99 Re: Zbiorowa narodowa amnezja 10.12.11, 11:52
       uważam(jak już kilka razy pisałem),że popełniasz błąd wdając się w rozmowy z osobą bardzo dziwnej konduity.kiedyś społeczeństwo wyrażało dezaprobatę dla działań obrzydliwych goląc kobieto głowy.ponieważ jest to czynność przy której można sobie ubrudzić ręce zdecydowanie lepiej infamię wyrazić milczeniem obojetności.
         • venus99 Re: Zbiorowa narodowa amnezja 10.12.11, 15:23
          podstawą kary jest łajdactwo a nie narodowość więc chyba należy karać identycznie ale ja zwracałem uwagę,że można sobie pobrudzić ręce więc jednak zamiast golić głowy to chyba jednak lepiej karać przemilczeniem.
          • Gość: mat120 Re: Zbiorowa narodowa amnezja IP: *.ztpnet.pl 10.12.11, 23:48
           venus99 napisał:
           > podstawą kary jest łajdactwo a nie narodowość więc chyba należy karać identycznie ale ja zwracałem uwagę,że można sobie pobrudzić ręce więc jednak zamiast golić głowy to chyba jednak lepiej karać przemilczeniem.

           Przemilczanie nie jest jednak chyba wskazane gdyż może rodzić agresję. A nam przecież nie o to chodzi. Popatrzymy jakie rozwiązanie znaleźli Francuzi:
           " Po wojnie powszechną karą dla nich było publiczne ogolenie głowy. Na tym jednak upokorzenie się nie kończyło. Grupy ostrzyżonych do gołej skóry kobiet musiały paradować ulicami miast wśród tłumu obrzucającego je wyzwiskami, a po dojściu na rynek wchodziły na specjalną platformę, gdzie musiały wznieść ręce w hitlerowskim pozdrowieniu.
           W miastach, w których doszło do publicznego strzyżenia "szkopskich dziwek" praktycznie nie było potem przypadków linczu. Te "akty sprawiedliwości ludowej" rozładowywały wściekłość tłumu i dawały upust nagromadzonej przez lata złości i chęci odwetu."

           www.rodaknet.com/rp_art_4795_czytelnia_los_kolaboranta.htm

           Osobiście nie postuluję takiego działania bowiem za 1000 lat mogłoby to zostać uznane za "wielowiekową krzywdę" i wykorzystane jako pretekst do oczyszczenia z Lachów tym razem Ziemi Przemyskiej.;)
         • Gość: Dumny Polak Z czego słyna Polacy w świecie IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.12.11, 17:26
          Polacy są największymi patriotami i zarazem wielkimi nacjonalistami bezgranicznie kochającymi swój piękny min. poniemiecki kraj .
          Polacy są szlachetni, nie kradną ,nie nadużywaja alkoholu , nie są zdemoralizowani potrafią być przykladem pracowitości ,sumienności , oddania oraz wierności dla swoich Braci oraz licznych sojuszników z ktorymi zawsze mieli do czynienia i dla których potrafili oddawać swoje krótkie zycie min. dla tych ze wschodu i tych z zachodu
          .Polacy nigdy z nikim nie kolaborowali ale tylko najnormalniej w świecie współpracowali ( a to diametralna rożnica)
          Dzis też współpracuja z licznymi nacjami i nikt nie widzi w tym nic zdroznego i nie nazywa to kolaboracja lecz sojuszem braterskim bądź europejskim w ramach NATO .
          Polacy sa bardzo tolerancyjni kochają min.Żydow,Niemcow a nawet Litwinow ,Czechów ,słowakow nie mowiąc o Ruskich czy innych mniej rozwinietych i mniej inteligentnych nacjach
          Polacy są nie tylko pępkiem ale i motorem calego swiata, bo tutaj stale rodzi sie najlepsza myśl techniczna min. w udoskanaolaniu i odmladzaniu cudzych samochodow poprzez przekrecanianie licznika ( napewno ani Niemiec ani Amerykanin tego nie potrafią ) Tu są najlepsi hydraulicy, stolarze ,agenci jak np Tomek ,malarze tapet po scianach zwlaszcza po suto zakrapianej salatce z buraczkow i ogoreczkow ,groszku i kapuscie.

          Polacy są bardzo szlachetni -pomagają biednym Talibom w Afganistanie i w Klewnikach celem wyuczenia kultury i tolerancji , dzieciom w Afryce a nawet w Bangladeszu oraz schroniskach dla Braci mniejszych .
          Polak sam nie zje i drugiemu też nie da zjeść ale tylko dla dobra tego któremu nie daje jeść aby takim zatrutym jedzeniem jakie jest oferowane w Polsce i UE nikt sie nie zatrul
          Polacy są NAJ NAJ NAJ .....!
          Jestem Dumnym, że jestem POLAKIEM a na dokladkę Przemyślakiem !
          Aha !
          Proszę nie mylić słowa Dumny Polak ze słowami Durny Polak - bo bardzo mnie to denerwuje kiedy nas tak inne nacje nazywają ( na złość - czy co ....?)

          POLAK POTRAFI !.
          PS
          O ile się mylę -to może ktoś poprawi lub cokolwiek dopisze z czego slyną Polacy i zajmują I miejsce w świecie
          Leć- Adaś -leć ( cholera ,ale ten Luter latał ,tylko szkoda ,że to Luter i nie 100% Polak oraz nazwisko jakieś takie nie na ski ......choć z angielska chodzi przecież o "SKI "- więc już końcowke typowo polską dla typowo polskich nazwisk czyli od zarania dziejow europy zwiazanej sciśle z Polską )
          Konkluzja :
          Sukając u innych szowinizmu ,nacjonalizmu i licznych przywar wpierw spójrzmy na wlasny nacjonalizm i przywary z jakich jesteśmy znani w swiecie .
          POLAK POTRAFI
    • darino lwowskie dzieci :) 10.12.11, 13:57
     > Ba, w listopadzie 1918r. uzbrojone po zęby pułki ukraińskie pokonane zostały we Lwowie
     > przez uzbrojone polskie dzieci.

     To dlaczego w 1939 dzieci nie obroniły Lwowa :). Przecież i pułki były uzbrojone, i dzieci było więcej :).
  • Gość: Ika "Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.11, 17:59
   No chlopcy,aż miło się czyta Wasze wypowiedzi.

   Już widać "patriotyczne" nastawienie czyli jakie środki represyjne zastosowac by uciszyć .Tak to jest jak się nie ma argumentów a jedynie wyzwiska i totalny krzyk,by zagłuszyć prawdę.
   To jedna z podstawowych metod nacjonalistów.Biją,krzyczą,łamią kości a jak się sprawdzą w tych igraszkach to mordują.Podejrzewam,ze pochodzicie z Wołynia.

   A ja tutaj pozwalam sobie z Wami podyskutować o nacjonaliźmie.
   Ponieważ chętnie dyskutujecie o nacjonaliźmie naszych sąsiadów a ja twierdzę,że jesteśmy takimi samymi nacjonalistami jak nasi sąsiedzi albo jeszcze gorsi ponieważ nasz nacjonaliżm związany był z naszym państwem.

   I tu niestety nie popisaliście się żadną wiedzą a totalną głupotą.W przypadku Mata to zapewne dziedziczne.
   Oto przykład.Mat pisze"O ile wiadomo, dzieci wystąpiły wtedy najzupełniej ochotniczo i dały w d..pę uzbrojonym pułkom ukraińskim przeganiając okupantów ze swego miasta."

   Pozwolę sobie na odpowiedź.

   Zołnierz/w prawdziwym pojęciu żołnierza/nigdy nie walczy z dziećmi a tym bardziej nie strzela.Tacy żołnierze wolą ponieść klęskę i się wycofać niż mieć na sumieniu walkę z dziećmi.
   Tak też było we Lwowie.Tylko we Lwowie dyzhonorem było wysłanie dzieci do walki a sami "dzielni wodzowie a także mieszkańcy" pochowali się w kamienicach.Jak walki zostały zakończone z pełną odwagą wyszli z piwnic i gotowi byli przyjąć ordery i odznaczenia za obronę Lwowa.A dzieci-co tam dzieci.Postawiono pomnik i sumienie uspokojone.

   Ten sam manewr w tzw powstaniu warszawskim."Dzielni wodzowie" na pewną śmierć wysyłali dzieci by walczyli dla ich chwały.Dziecko to najtańszy żołnierz.Patrzmy na dzisiejszą Afrykę.
   A teraz popatrzmy na rok 1938.U władzy prawdziwa banda o nastawieniu nacjonalistycznym czyli OZON.
   I jakie to nacjonalistyczne niespodzianki nam szykują.

   Wiosną 1938 przygotowywanie wojny z Litwą. Ba nawet dogadaliśmy się z Niemcami,że jak zajmiemy Litwę.To oni czyli Niemcy zainteresowani są rejonem Kłajpedy i przyłączeniem tego rejonu do Prus.Dogadaliśmy się w ramach wzajemnego poparcia.Tylko Ci wstrętni Francuzi rzekli,że zrywają wszystkie sojusze i uzgodnienia z Polską jeżeli Polska zajmie Litwę.
   Poskutkowało.Od Francji byliśmy uzależnieni nie tylko pożyczkami ale także dostawami wojennymi.Oczywiście wersja dla malutkich jest całkiem inna a jak patriotyczna .Nawet wycofujące wojska z granicy defilują w Wilnie.Pięknie było.Rzucali kwiaty dzielnej armii.

   Ten sam rok czyli 1938 na Lubelszczyźnie pod patronatem" dzielnych generałów wojska " nastepuje planowe i systematyczne palenie cerkwi prawosławnych. Takie preludium do przygotowywanej czystki nie tylko na Lubelszczyźnie ale na całych kresach przez Podole,Wołyń czy też wschodnią Galicję.Oczywiście Bereza przepełniona.Osadnicy na Wołyniu w pełnym amoku w upadlaniu miejscowych.
   Czekanie na iskierkę by przeprowadzić czystkę etniczną,a tej niema.Tubylcy zacisneli zęby i milcza.
   Ale od czego jest KOP i inne formacje wojskowe.
   Cwiczenia na obsianych polach tubylców niszczą w niektótych przypadkach doszczętnie uprawy.
   Dzielnie pomagają w tym osadnicy.
   Dalej prowadzona jest walka Żydami,ławkowe getta, niszczenie sklepów i straganów.Świątobliwy "Mały Dziennik" szerzy antysemityzm wśród dzieci i młodzieży.Przecież Żydzi zabili Jezusa.
   Jesienią 1938 nacjonaliści polscy różnych nacji, a policja podsycała nastroje nienawiści, organizując już jawne perfidne pacyfikacje Ukraińców na Wołyniu i Podolu.Prasa w euforii nad sukcesami w walce z miejszościami. Na sylwestra rok 1938 uznany za rok sukcesów II RP.

   1939 -wiosna czas harce zacząć.

   Szczera przyjaźn z Hitlerem.Urośliśmy w swoich oczach .
   -Razem bierzemy się za Czechosłowację.Pełny sukces .zajmujemy Zaolzie i znowu nasza "dzielna armia" defiluje tym razem w Cieszynie.Pełno kwiatów.

   Europa odwraca się od nas.Niejaki Churchill oficjalnie nazywa nas hieną Europy.
   A Roosevelt w cyklicznych radiowych spotkaniach z Amerykanami w programie radiowym "Pogadanki przy kominku" nazwał nas europejskim wrzodem.
   Tak nas znienawidził ,ze bez żadnych oporów w Teheranie dał nas w prezencie Stalinowi .Nawet Churchill widząc wściekłość Roosevelt nie próbował protestować.

   A dalej 1939 też ciekawy.Już koniec przyjaźni z Hitlerem.Tym razem to my jesteśmy daniem dnia.
   A jakże nasza dzielna armia rusza do boju.Tak się boji,że po 5 dniach praktycznie przestaje istniec.Chaos i fatalne dowodzenie czyni z żołnierzy śmiertelnie i do końca życia przestraszonych, co w wojskowości oznacza całkowitą ich przydatność na polu walki.
   .Z prawie każdego pułku dezerteruje kilkuset żołnierzy.Armia przestaje istnieć.Rozpadła się.Uzbrojeni dezerterzy przetaczają się przez kraj czyniąc spustoszenie na wsiach w walce o jedzenie.Tworzą "„uzbrojony tłum”.Uciekają w tym samym kierunku co ludność cywilna.Szczególnie dają sie we znaki w pogoni za jedzeniem na kresach Wołyniu i Podolu.
   Jest to tak ciekawe,że uczyniono wszystko, by ten fakt ukryć przed narodem.

   A i nastaje czas okupacji niemieckiej i sowieckiej.Znowu rozwijamy swoje nacjonalistyczne zdolności donosy do okupantów na porządku dziennym,szmalcownictwo nie do opanowania,dalej walka z mniejszościamina różne sposoby.Najohydniejsza w stosunku do Żydów.Tu sojusznikiem są Niemcy.Płacą za Żydów.Zarabiamy.Przejawiamy wyjątkową aktywność.Opłaca się.

   Gorzej z Ukraińcami.Ci nie czekają na swoją kolej.Tego się nikt nie spodziewał.Polaków uznają za okupantów.Chyba przychodzi czas zapłaty.Krwawej zapłaty/do dzisiaj pamiętamy/

   Nikt nas nie chce.
   Chcemy być bohaterami-też nie wychodzi.Organizujemy sobie zbrodnię na własnym narodzie w tzw powstaniu warszawskim.Udaje się.Ale nikt nam nie wspólczuje i nikogo to nie interesuje.

   A teraz kiedy udało się uzyskać trochę wolności o dziwo nacjonaliści nasi ukochani już są na miejscu.Już mają swoje hasła, swój jad a nawet specjalnie się nie silą tylko powtarzają slogany swoich dziadow z okresu II RP.
   I tak przed wojną nasi nacjonaliści wołali"Polsko Twoja zguba w Rzymie"
   Dzisiaj nasi nacjonaliści wołają"Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej"
   Znowu bedą marsze i pochody oczywiście "patriotyczne"

   I każde krętactwo wokół dyskutowanych tekstów dotyczących naszego udziału w UE, każde kłamstwo, każde fałszerstwo, każda insynuacja pod adresem rządu RP działającego, wedle nich, na zgubę Polski - jako takiej i narodu polskiego w szczególności - są dobre i w pełni uprawnione.

   Nacjonaliści rechoczą i wyją z radości, gdy się ktoś ze zwolenników Unii na czymś pośliźnie, a gdy rządowi przytrafi się jakiś nawet naznaczony błąd w poczynaniach i pracy w UE, nacjonaliści są w swoim siódmym niebie nienawiści.

   Co gorsze dla nich, wierzą święcie, że cały naród ich poopiera i gdy przyjdzie co do czego,to stanie za nimi murem broniąc ich jak niepodległości.

   Ciekawe ile będzie naród polski musiał zapłacić za kolejne szaleństwo nacjonalistów.

   Czy nie czas nad tym się zastanowić i powiedzieć prawdę.Nasi nacjonaliści jeżeli się im pozwoli to wcześniej czy później doprowadzą do kolejnej zguby narodu.

   Na a teraz kochani moi adwersarze poznaliście trochę historii naszego nacjonalizmu oczywiście podanego w wielkim streszczeniu.

   Można powiedziec,że nasz krajowy nacjonalizm już poznaliśmy a szczególnie jego tradycje.

   Zatem proszę Was podajcie oczywiście jeżeli posiadacie takową wiedzę o nacjonalistach niemieckich,żydowskich,ukraińskich,litewskich a nawet białoruskich.
   Mam nadzieję,że potraficie udowodnic,że ich nacjonalizm jest co najmniej równy naszemu.Zatem do dzieła.
  • Gość: Ika "Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 13:56
   No chlopcy,widzę,ze podjeliście temat.Piszecie jak zwykleczyli zpełną niewiedzą ale za to zjadliwie.
   Może pokażecie na co was stać.Może skorzystacie ze swoich szarych komórek.Niestety pełna klapa.Tylko "patrioci" A nawet Pani Fania zabrała głos.Może wesprze swoich kolegów wiedzą i doświadczeniem czy też tylko jest"patriotką"
   A dalej przeniosłam mój tekst,byście się specjalnie nie pogubili.


   Już widać "patriotyczne" nastawienie czyli jakie środki represyjne zastosowac by uciszyć .Tak to jest jak się nie ma argumentów a jedynie wyzwiska i totalny krzyk,by zagłuszyć prawdę.
   To jedna z podstawowych metod nacjonalistów.Biją,krzyczą,łamią kości a jak się sprawdzą w tych igraszkach to mordują.Podejrzewam,ze pochodzicie z Wołynia.

   A ja tutaj pozwalam sobie z Wami podyskutować o nacjonaliźmie.
   Ponieważ chętnie dyskutujecie o nacjonaliźmie naszych sąsiadów a ja twierdzę,że jesteśmy takimi samymi nacjonalistami jak nasi sąsiedzi albo jeszcze gorsi ponieważ nasz nacjonaliżm związany był z naszym państwem.

   I tu niestety nie popisaliście się żadną wiedzą a totalną głupotą.W przypadku Mata to zapewne dziedziczne.
   Oto przykład.Mat pisze"O ile wiadomo, dzieci wystąpiły wtedy najzupełniej ochotniczo i dały w d..pę uzbrojonym pułkom ukraińskim przeganiając okupantów ze swego miasta."

   Pozwolę sobie na odpowiedź.

   Zołnierz/w prawdziwym pojęciu żołnierza/nigdy nie walczy z dziećmi a tym bardziej nie strzela.Tacy żołnierze wolą ponieść klęskę i się wycofać niż mieć na sumieniu walkę z dziećmi.
   Tak też było we Lwowie.Tylko we Lwowie dyzhonorem było wysłanie dzieci do walki a sami "dzielni wodzowie a także mieszkańcy" pochowali się w kamienicach.Jak walki zostały zakończone z pełną odwagą wyszli z piwnic i gotowi byli przyjąć ordery i odznaczenia za obronę Lwowa.A dzieci-co tam dzieci.Postawiono pomnik i sumienie uspokojone.

   Ten sam manewr w tzw powstaniu warszawskim."Dzielni wodzowie" na pewną śmierć wysyłali dzieci by walczyli dla ich chwały.Dziecko to najtańszy żołnierz.Patrzmy na dzisiejszą Afrykę.
   A teraz popatrzmy na rok 1938.U władzy prawdziwa banda o nastawieniu nacjonalistycznym czyli OZON.
   I jakie to nacjonalistyczne niespodzianki nam szykują.

   Wiosną 1938 przygotowywanie wojny z Litwą. Ba nawet dogadaliśmy się z Niemcami,że jak zajmiemy Litwę.To oni czyli Niemcy zainteresowani są rejonem Kłajpedy i przyłączeniem tego rejonu do Prus.Dogadaliśmy się w ramach wzajemnego poparcia.Tylko Ci wstrętni Francuzi rzekli,że zrywają wszystkie sojusze i uzgodnienia z Polską jeżeli Polska zajmie Litwę.
   Poskutkowało.Od Francji byliśmy uzależnieni nie tylko pożyczkami ale także dostawami wojennymi.Oczywiście wersja dla malutkich jest całkiem inna a jak patriotyczna .Nawet wycofujące wojska z granicy defilują w Wilnie.Pięknie było.Rzucali kwiaty dzielnej armii.

   Ten sam rok czyli 1938 na Lubelszczyźnie pod patronatem" dzielnych generałów wojska " nastepuje planowe i systematyczne palenie cerkwi prawosławnych. Takie preludium do przygotowywanej czystki nie tylko na Lubelszczyźnie ale na całych kresach przez Podole,Wołyń czy też wschodnią Galicję.Oczywiście Bereza przepełniona.Osadnicy na Wołyniu w pełnym amoku w upadlaniu miejscowych.
   Czekanie na iskierkę by przeprowadzić czystkę etniczną,a tej niema.Tubylcy zacisneli zęby i milcza.
   Ale od czego jest KOP i inne formacje wojskowe.
   Cwiczenia na obsianych polach tubylców niszczą w niektótych przypadkach doszczętnie uprawy.
   Dzielnie pomagają w tym osadnicy.
   Dalej prowadzona jest walka Żydami,ławkowe getta, niszczenie sklepów i straganów.Świątobliwy "Mały Dziennik" szerzy antysemityzm wśród dzieci i młodzieży.Przecież Żydzi zabili Jezusa.
   Jesienią 1938 nacjonaliści polscy różnych nacji, a policja podsycała nastroje nienawiści, organizując już jawne perfidne pacyfikacje Ukraińców na Wołyniu i Podolu.Prasa w euforii nad sukcesami w walce z miejszościami. Na sylwestra rok 1938 uznany za rok sukcesów II RP.

   1939 -wiosna czas harce zacząć.

   Szczera przyjaźn z Hitlerem.Urośliśmy w swoich oczach .
   -Razem bierzemy się za Czechosłowację.Pełny sukces .zajmujemy Zaolzie i znowu nasza "dzielna armia" defiluje tym razem w Cieszynie.Pełno kwiatów.

   Europa odwraca się od nas.Niejaki Churchill oficjalnie nazywa nas hieną Europy.
   A Roosevelt w cyklicznych radiowych spotkaniach z Amerykanami w programie radiowym "Pogadanki przy kominku" nazwał nas europejskim wrzodem.
   Tak nas znienawidził ,ze bez żadnych oporów w Teheranie dał nas w prezencie Stalinowi .Nawet Churchill widząc wściekłość Roosevelt nie próbował protestować.

   A dalej 1939 też ciekawy.Już koniec przyjaźni z Hitlerem.Tym razem to my jesteśmy daniem dnia.
   A jakże nasza dzielna armia rusza do boju.Tak się boji,że po 5 dniach praktycznie przestaje istniec.Chaos i fatalne dowodzenie czyni z żołnierzy śmiertelnie i do końca życia przestraszonych, co w wojskowości oznacza całkowitą ich przydatność na polu walki.
   .Z prawie każdego pułku dezerteruje kilkuset żołnierzy.Armia przestaje istnieć.Rozpadła się.Uzbrojeni dezerterzy przetaczają się przez kraj czyniąc spustoszenie na wsiach w walce o jedzenie.Tworzą "„uzbrojony tłum”.Uciekają w tym samym kierunku co ludność cywilna.Szczególnie dają sie we znaki w pogoni za jedzeniem na kresach Wołyniu i Podolu.
   Jest to tak ciekawe,że uczyniono wszystko, by ten fakt ukryć przed narodem.

   A i nastaje czas okupacji niemieckiej i sowieckiej.Znowu rozwijamy swoje nacjonalistyczne zdolności donosy do okupantów na porządku dziennym,szmalcownictwo nie do opanowania,dalej walka z mniejszościamina różne sposoby.Najohydniejsza w stosunku do Żydów.Tu sojusznikiem są Niemcy.Płacą za Żydów.Zarabiamy.Przejawiamy wyjątkową aktywność.Opłaca się.

   Gorzej z Ukraińcami.Ci nie czekają na swoją kolej.Tego się nikt nie spodziewał.Polaków uznają za okupantów.Chyba przychodzi czas zapłaty.Krwawej zapłaty/do dzisiaj pamiętamy/

   Nikt nas nie chce.
   Chcemy być bohaterami-też nie wychodzi.Organizujemy sobie zbrodnię na własnym narodzie w tzw powstaniu warszawskim.Udaje się.Ale nikt nam nie wspólczuje i nikogo to nie interesuje.

   A teraz kiedy udało się uzyskać trochę wolności o dziwo nacjonaliści nasi ukochani już są na miejscu.Już mają swoje hasła, swój jad a nawet specjalnie się nie silą tylko powtarzają slogany swoich dziadow z okresu II RP.
   I tak przed wojną nasi nacjonaliści wołali"Polsko Twoja zguba w Rzymie"
   Dzisiaj nasi nacjonaliści wołają"Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej"
   Znowu bedą marsze i pochody oczywiście "patriotyczne"

   I każde krętactwo wokół dyskutowanych tekstów dotyczących naszego udziału w UE, każde kłamstwo, każde fałszerstwo, każda insynuacja pod adresem rządu RP działającego, wedle nich, na zgubę Polski - jako takiej i narodu polskiego w szczególności - są dobre i w pełni uprawnione.

   Nacjonaliści rechoczą i wyją z radości, gdy się ktoś ze zwolenników Unii na czymś pośliźnie, a gdy rządowi przytrafi się jakiś nawet naznaczony błąd w poczynaniach i pracy w UE, nacjonaliści są w swoim siódmym niebie nienawiści.

   Co gorsze dla nich, wierzą święcie, że cały naród ich poopiera i gdy przyjdzie co do czego,to stanie za nimi murem broniąc ich jak niepodległości.

   Ciekawe ile będzie naród polski musiał zapłacić za kolejne szaleństwo nacjonalistów.

   Czy nie czas nad tym się zastanowić i powiedzieć prawdę.Nasi nacjonaliści jeżeli się im pozwoli to wcześniej czy później doprowadzą do kolejnej zguby narodu.

   Na a teraz kochani moi adwersarze poznaliście trochę historii naszego nacjonalizmu oczywiście podanego w wielkim streszczeniu.

   Można powiedziec,że nasz krajowy nacjonalizm już poznaliśmy a szczególnie jego tradycje.

   Zatem proszę Was podajcie oczywiście jeżeli posiadacie takową wiedzę o nacjonalistach niemieckich,żydowskich,ukraińskich,litewskich a nawet białoruskich.
   Mam nadzieję,że potraficie udowodnic,że ich nacjonalizm jest co najmniej równy naszemu.Zatem do dzieła
   • Gość: pysio Re: "Polsko Twoja zguba w Uni Europejskiej" IP: *.alfaks.com 11.12.11, 15:34
    IKA JEŚLI CHCESZ DYSKUTOWAĆ TO MUSISZ POKAZAĆ ŻE STAĆ CIĘ NA DYSKUSJĘ A NIE PROPAGANDOWE PIERDOŁY ZACZERPNIĘTE Z RUSKIEJ I BANDEROWSKIEJ SZKOŁY!!!
    Nikt na poważnie nie weźmie pod uwagę np.; takiego idiotyzmu jak ten że na ukrainie nie ma i nie było nacjonalizmu a ukraińcy byli tak szlachetni że zrezygnowali z zajęcia Lwowa i Przemyśla bo tam obrońcami były dzieci. Takich kwiatków w twoich postach mamy multum. Idiotyzmy te są tak oczywiste że nikt nie wierzy że to pisze człowiek z którym można logicznie i merytorycznie podyskutować. Oczywiście - twoje chamskie prawo zaśmiecać forum ale choć przez chwilę pomyśl co będzie jak twoja tożsamość wyjdzie na jaw. Anonimowość na forach nie jest wieczna !!!

     • Gość: pysio Re: Orlęta Przemyskie IP: *.alfaks.com 11.12.11, 18:03
      Darino może ty masz jakieś resztki refleksji? A kto niby miał bronić tych terenów gdy była wojna i wiadomo że mężczyźni w takim czasie biorą udział w działaniach i praktycznie zdolnych do walki dorosłych nie ma? Z drugiej strony wiadomo jacy są ukraińcy i nawet dzieci wiedziały że jedyna szansa na przetrwanie to bezpardonowa walka ze zboczeńcami. Wiadomo że podobnie było w Warszawie. Dla wszystkich bez wyjątku było jasne że połączone siły szwabsko-ukraińskie postąpią zgodnie ze swoim charakterem. Nie wiem po co ta idiotka wypisuje bzdury które kiedyś wypisywali ruscy a za nimi banderowcy ale już dawno z tego zrezygnowali bo jednak jest jakaś granica wciskania ciemnoty!
  • Gość: Ika Chwasty nacjonalistów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 18:35
   Skoro niezbyt dobrze idą wam poszukiwania nacjonalistów pozwolę sobie dorzucić jeszcze jeden kwiatek naszej chwały nacjonalistyczno-faszystowskiej chwały.Może nie kwiatek ,ale chwast napewno.

   Odzyskaliśmy niepodległość po długich latach niewoli.
   Powoli zaczęto tworzyć struktury państwa.

   Zgromadzenie Narodowe,wybiera pierwszego prezydenta niepodległej Polski.
   Zostaje nim Gabriel Narutowicz.
   Narodowo faszystowska Endecja rozpoczęła gwałtowną propagandę przeciw niemu.
   Pod włoską ambasadą młodzież endecka urządza owację na część Mussoliniego, który właśnie doszedł do władzy we Italii

   . Zapowiedziano też bojkot nowego prezydenta i powołanego przez niego rządu. Sytuacja była napięta. Dochodzi do do starć Endeków z policją przed sejmem.
   Niestety, dwa dni później, gdy prezydent Narutowicz otwiera wystawę w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, zostaje zastrzelony przez niezrównoważonego malarza Eligiusza Niewiadomskiego, członka Narodowej Demokracji.
   Zabójcę skazano na śmierć, a wyrok wykonano. Mimo to, część skrajnej prawicy zainicjowała nawet kult jego osoby.

   Do dzisiaj nasi rodzimi nacjonaliści składają kwiaty na grobie zabójcy.

   Dzisiaj już jednoznacznie za śmierć Prezydenta można obarczać odpowiedzialnością tylko i wyłącznie nacjonalistów-narodowców.Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.

   Zatem chłopcy widzę,że poszukiwanie nacjonalistów wam specjalnie nie idzie,będę się starała pokazać znane mi kwiatki naszych ruchów faszystowsko narodowych w naszej najnowszej historii.
   Wiem,że to dla Was bedzie bolesne i nie do przełknięcia.

   Ale powoli rozbierzemy wszystko na czynniki pierwsze i dojdziemy do ostatnich bojówek faszystowsko-narodowych czyli zbrojnej gwardii jednej z naszych partii czyli kiboli,którzy zaczynają być bardzo aktywni na polu "patriotycznym".
   • europatria Re: Chwasty nacjonalistów 11.12.11, 19:42
    Do kwiatków z tamtego okresu należy dołożyć historię z tzw paragrafem aryjskim.Klub piłkarski Warta Poznań wysunął propozycję wyrzucenia z polskiej ligi wszystkich nie Aryjczyków.Wartę poparła Wisła Kraków i AKS Chorzów.Tylko dzięki zdecydowanej postawie działaczy piłkarskich ze Lwowa ,Łodzi a w szczególności Cracowi , oddalono ten haniebny pomysł.Ogromną rolę odegrał w tym sprzeciwie urodzony w Przemyślu Józef Kałuża.Wielki piłkarz ,doskonały trener i znakomity działacz.W Krakowie odbywa się turniej jego imieniem.W Przemyślu zapomniany/nie licząc malutkiej ulicy nazwanej jego imieniem.Do czasów Kazimierza Górskiego nikt nie osiągnął z polską reprezentacją takich sukcesów jak jak nasz ziomal.
    • darino Kałuża i inni ... 11.12.11, 19:48
     W Krakowie stadion Cracovii leży przy ulicy Józefa Kałuży. Natomiast patron stadionu Wisły - Henryk Reyman, nie podawał ręki zawodnikom pochodzenia żydowskiego, a nawet odmówił kiedyś gry, kiedy w przeciwnej drużynie grali Żydzi.
     • Gość: pysio Re: Kałuża i inni ... IP: *.alfaks.com 11.12.11, 22:30
      Może ktoś z szanownych dyskutantów zna definicję; kto to jest nacjonalista? Może wtedy dyskusja nabierze rumieńców. Może ktoś wie jaka różnica jest między nacjonalistą a nazistą? A dajmy na to - czym się od tamtych, charakteryzuje rasista? Modne ostatnio się stało zamykanie mordy - hasłem nacjonalista. Głupkom się wydaje że jak się interlokutora takim hasłem przyciśnie to ani piśnie! eszcze na koniec takie pytanko: czy mordy jakie dokonała upa i to z sadyzmem w tle można zaliczyć jako pobudki nacjonalistyczne czy był to zwyczajny bandytyzm, zboczenie, zamiłowanie do rabunku, nekrofilia, która mogła wybuchnąć w tamtej sytuacji, okrucieństwo prymitywów, itp itd?
       • Gość: mat120 Re: Kałuża i inni ... IP: *.ztpnet.pl 11.12.11, 23:56
        europatria napisał:
        Co w tym dziwnego?

        No właśnie co? Wielu nie podałoby ręki red.red. Blumszteinowi czy Michnikowi lub Kasi. I co z tego?

        europatria napisał:
        Czyli Kałuża był idiotą skoro podawał rękę wszystkim zawodnikom rękę bez względu na pochodzenie.

        Trudno powiedzieć nie znając dokumentacji dotyczącej stanu jego zdrowia ani motywacji jakimi się kierował podając lub nie podając ludziom rękę. To wymagałoby badań; nie wiemy np. czy podałby rękę murzynowi.
  • Gość: mat120 Ika planuje kolejne ludobójstwo? IP: *.ztpnet.pl 11.12.11, 22:53
   Sądząc po wzmożonej działalności na tym forum V Kolumny reprezentowanej przez znaną wszystkim szowinistkę możemy spodziewać się wkrótce powtórki z Wołynia:
   "Radny Lwowskiej Rady Miejskiej z frakcji "Swoboda" Jurij Michalczyszyn powiedział, że idea ukraińskiej nacji przewiduje priorytet Ukraińców nad innymi ideami, i "gdy przy zagrożeniu dla tych wartości konieczne jest działanie, związane z pozbawieniem życia wrogo nastawionego do Ukraińca osobnika, oczywiście, takie działanie musi być zrealizowane".
   Powiedział to w komentarzu dla ZAXID.NET, odpowiadając na pytania o to, czy nie uważa reklamy społecznej "Rocznica atentatu, dokonanego przez Mikołaja Łemyka w 1933 roku", która zostanie rozmieszczona w 2011 roku we Lwowie, za wzywanie do morderstwa.
   "Dla mnie Mikołaj Łemyk jest bohaterem zdecydowanie pozytywnym. To wzór do naśladowania w ekstremalnych warunkach historycznych. Jeśli mnie intuicja nie zawodzi, to my zbliżamy się do takich warunków. Dlatego chciałbym powiedzieć, że my działamy nie tyle odtworzając wzorce przeszłości, ile w ramach przygotowań do przyszłych zdarzeń, w przyszłości "- zapewnił Jurij Michalczyszyn .
   Powiedział też: "My uznajemy kult siły w służbie idei. Idea ukraińskiej nacji przewiduje priorytet Ukraińca przed innymi ideami - życie i zdrowie Ukraińca ponad wszystkie inne względy. Gdy przy zagrożeniu dla tych wartości konieczne jest działanie, związane z pozbawieniem życia wrogo nastawionego do Ukraińca osobnika, oczywiście, takie działanie musi być zrealizowane"
   Jurij Michalczyszyn zapewnił ZAXID.NET: ?To jest moje stanowisko, to jest stanowisko partii, to jest nasz styl pracy."
   • Gość: Ika Nie mają jeszcze takiego wodza jakiego my mamy. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.11, 23:25
    Mat jak zwykle promieniujesz głupotą Ale to twoja specjalność.
    Wyrwiesz cos z kontekstu i myślisz,że coś wiesz.

    Masz tutaj całość i sobie poczytaj.
    Napewno będziesz w 7 niebie.
    Ale do naszych nacjonalistów jednak im daleko .
    Jesteśmy zdecydowanie "lepsi" jak na "patriotów" przystało

    "04 lutego Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwowa zatwierdził listę reklamy społecznej, która będzie eksponowana we Lwowie w postaci reklam świetlnych i billboardów w 2011 roku. Wśród tematów reklamy, które zatwierdził Komitet Wykonawczy, są: "69-ta rocznica UPA" i "Rocznica attentatu (aktu terrorystycznego OUN) dokonanego przez Mikołaja Łemyka w 1933 roku". W szczególności, inicjatorem tego ostatniego jest partia "Swoboda".

    Jak podkreślił sekretarz Rady Miasta Lwowa, "swobodowiec" Wasyl Pawluk, reklama społeczna we Lwowie powinna być oparte na historii Ukrainy.

    Tak więc, wśród tematów reklamy społecznej w 2011 r. we Lwowie, billboardy i reklama świetlna będą prezentować "92-tą rocznicę ULR-ZUNR" w styczniu, "500 dni przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012" pojawi się w lutym, "Roman Szuchewycz - płastun (harcerz), Bohater Ukrainy","Rocznica utworzenie Dywizji "Galicja" - w marcu, "PŁAST (Harcerstwo) - przed 100-tną rocznicą", "Utworzenie Dywizji "Galicja" - w kwietniu, "Rocznicy śmierci prowydnyka OUN - UPA Jewgena Konowalca", "400 dni przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012 ", "Święto Bohaterów" (bohaterów OUN-UPA oczywiście) - w maju, "Rocznica urodzin pierwszej kobiety - nacjonalistki Oleny Pcziłki", "120 lat od dnia urodzin Jewgena Konowalca" - w czerwcu, "1 rok przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012", "Uczczenie Pamięci Ofiar II Wojny Światowej","Rocznica Bitwy po Konotopem"- w czerwcu i lipcu.

    Także w lipcu lwowianie będą mogli zobaczyć na reklamach świetlnych i na billboardach: "Oni walczyli za Ukrainę" z okazji rocznicy bitwy 1 Dywizji Ukraińskiej Armii Narodowej "Galicja" pod Brodami, we wrześniu: "Rocznica urodzin B. I. Antonycza", "145 lat od narodzin Hruszewskiego", "Hajda do PŁASTU", we wrześniu-październiku: "200 dni przed Euro 2012", w październiku: "Rocznica attentatu popełnionego przez bojownika OUN Mikołaja Łemyka w 1933 roku", "Święto Opieki Najświętszej Matki Boskiej (rocznica powstania UPA)", "69-ta rocznica powstania UPA", "Rocznica śmierci Lwa Rebeta" (członka Ukraińskiej Głównej Rady Wyzwoleńczej i jednego z głównych ideologów OUN),"Niezwyciężona UPA", w październiku i listopadzie "93-a rocznica ZUNR", w listopadzie i grudniu: "78-a Rocznica Wielkiego Głodu w latach 1932-1933".

    Ponadto, w grudniu, będzie prezentowana reklama społeczna: "Rocznica urodzin Stepana Bandery".

    Również w trakcie roku na billboardach i reklamach świetlnych we Lwowie zostaną umieszczone reklamy społeczne poświęcone państwowym i zawodowym świętom, promowaniu zdrowego stylu życia, akcji antyaborcyjnej a także sztuce, kulturze i edukacji.

    Ile pieniędzy zostanie wydanych na takie reklamy, Wasyl Pawluk w chwili obecnej nie potrafił odpowiedzieć. Niezbędna kwota powinna zostać określona w budżecie rozwoju na 2011 rok, który radni rozpatrzą 17 lutego.

    Przypomnijmy, attentat na sowieckiego konsula we Lwowie jako reakcja i znak protestu przeciwko Wielkiemu Głodowi na Ukrainie w latach 1932-1933 przeprowadził 21 października bojownik OUN Mykoła Łemyk, zabijając w Konsulacie specjalnego pełnomocnika NKWD Oleksego Majłova."

    A tu masz orginał.Oni też wydają coś na wzór naszej"GazetyPolskiej" tak samo siejącej jad i nienawiść.I tez wydawana jest legalnie.
    Ale nie mają jeszcze takiego wodza jakiego my mamy.
   • Gość: mat120 Gdzie najpierw Bandera zaprowadzi porządek? IP: *.ztpnet.pl 12.12.11, 00:26
    Wydaje się, że kwestia kolejnego ludobójstwa to sprawa przesądzona. Pytanie tylko gdzie najpierw? Czy za Bugiem czy od razu w Przemyskiem. Histeria narasta a Kasia przygotowuje grunt wypominając Lachom "krzywdy":
    "Ze Lwowa dochodzą jednak także złe informacje. Zaledwie kilkanaście dni temu odbył się tam marsz nacjonalistów ukraińskich z okazji 68. rocznicy utworzenia 14. Dywizji Grenadierów Waffen SS "Galizien", której powstanie tak mocno wspierał gubernator Hans Frank. Według policji w marszu, który wyruszy łspod pomnika Stepana Bandery przy dawnym kościeleśw. Elżbiety, udziałwzięło ok. 700 uczestników.
    Na jego czele szedłjego organizator, radny miejski z partii "Swoboda" Jurij Mychalczyszyn. W czasie przemówienia nazwa on esesmanów bohaterami oraz nawoływał zgromadzonych do kontynuowania ich dzieła. Wezwał również, aby czynem udowodnić, iż Lwów, jako stolica ukraińskiego nacjonalizmu, zasługuje na miano - uwaga! - Bandersztadt. Z kolei o uczestnikach marszu powiedział: "To jest patriotyczna młodzież, która popiera idee sprawiedliwości społecznej i narodowej, która troszczy sięo to, aby Ukraińcy zachowali swoją pamięć historyczną, która występuje przeciwko temu, aby bojownicy o niepodległość Ukrainy byli piętnowani jako wspólnicy nazistowscy i wrogowie państwowości ukraińskiej".
    W trakcie przemarszu - co podaję za ukraińską agencją prasową ZAXID - uczestnicy, zakrywając twarze szalikami, skandowali hasła ">>Galicja<< - Dywizja bohaterów!", "Melnyk, Bandera - bohaterowie Ukrainy, Szuchewycz, Bandera - bohaterowie Ukrainy!", "Jedna rasa, jeden naród, jedna ojczyzna!", "Pamiętaj cudzoziemcze, tutaj gospodarzem jest Ukrainiec!", "Twoja obojętność- twoje niewolnictwo!", "Bandera przyjdzie, zaprowadzi porządek!" i inne."
    bukojer.salon24.pl/309481,radni-banderowcy
  • gate.of.delirium NOP brata się z antypolską Swobodą 12.12.11, 07:37
   "NOP brata się z antypolską Swobodą. "Nasza sprawa"
   Narodowe Odrodzenie Polski nawiązał współpracę z ukraińską Swobodą - podaje "Gazeta Wyborcza". Jak przypomina, partia ta ma neofaszystowskie korzenie, a szczególnym kultem otacza pamięć o antypolskich akcjach OUN-UPA i oddziałach Waffen-SS Galizien. - To jest nasza sprawa, z kim się spotykamy - mówią w NOP na prośbę o komentarz [...]", całość:

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10799063,NOP_brata_sie_z_antypolska_Swoboda___Nasza_sprawa_.html
   Ciekawa sprawa - porozumienie ponad podziałami w rytmie "Smert Lacham, smert żidowsko moskiwskoj komuni..." ??
   • Gość: Ika Faszysci wszystkich krajów łączcie się. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.11, 09:15
    My to już znamy.
    W naszej ciekawej historii a szczególnie w okresie II RP jak się nie będziemy okłamywać, to możemy stwierdzić,że w ostatnich latach istnienia II RP byliśmy państwem faszystowskim.
    Szczegolnie mocno wspólpracowaliśmy z faszystami włoskimi.
    A w wymianie doswiadczeń upadlania ludzi ściśle współpracowaliśmy z nazistami.
    To po wspólnych konsultacjach powstał obóz koncentracyjny w Berezie,wzorowany na obozach faszystowskich już sprawnie działających.

    Szczególnie natomiast sobie upodobaliśmy techniki znikania niewygodnych ludzi nie tylko dla Piłsudzkiego.
    Gubili się na zawsze generałowie,pułkownicy.
    Słynna ułańska trucizna pomogła pożegnać sie z tym światem gen.Rozwadowskiemu.

    Ale to są bzdety.To było takie "patriotyczne".Typowo faszystowsko nacjonalistyczne.

    A jakie były plany eksterminacji mniejszości narodowych i etnicznych.Tylko Rydz miał zostać prezydentem w 1040 r a ruszyło to by wszystko z kopyta,że aż miło.

    Ale na szczęście Rydz nie doczekał został tylko prawdziwym patriotą uciekając jak szczur z tonącego okrętu.Takie to typowe dla naszych patriotów.Podpalić i uciec.To też przerabialiśmy i to kilkakrotnie.