Dodaj do ulubionych

Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło.

18.04.14, 14:13
Lubiłem tam zachodzić i reperować swoją wiarę w nasze społeczeństwo widząc, że wcale nie jesteśmy aż tak dzicy i zdegenerowani, a tu zonk!!!

"Podane forum nie istnieje lub jest niedostępne."

Czyżby w końcu zadziałała prokuratura i kazała zamknąć tą wylęgarnię nazistowsko-faszystowskich ekstremistów nawołujących do masowych morderstw?
Jeśli tak, to ciekawe jakiego wyroku dochrapie się mój ulubieniec, niejaki piotrzr?
W swej głupocie, graniczącej z niedorozwojem podłożyło się chłopisko pod kilka paragrafów i to wcale nie takich błahych.
Obserwuj wątek
        • ares19 tylko spokojnie chłoptasie 18.04.14, 16:14
          Piotrzr - czyli piotr z Rzeszowa poszedł w niepamięć . Spokojnie mitomani - forum zlikwidowałem bo formuła się zużyła. Idę działać na szerszą skalę poza biednym forum Gazety. I tyle. Wasze ble ble i tak nić nie zmieni w zmieniającym się świecie z Ukrainą wchodzącą do Europy. A wy ...plujcie się dalej w świeci wołyńskich mitów :))) Papa chłoptasie :))
          Gazeta i to forum oddające pole ruskim agentom - niewarta splunięcia.
          Korzystam z nika rezerwowego bo i ten nie będzie mi potrzebny.
          Z bardzo śmierdzi tu żydo-komuną :))
            • ares19 no to na pożegnanie :) 18.04.14, 16:55
              jeszcze się na pożegnanie wam pochwalę - jak za pomocą nicka veto13 rozwaliłem rychowi z przemyśla - kresowiackie forum Polska- Ukraina, Potem kresowiackie Polska- Ukraina- Białoruś ( jak chcecie to w "forach emigracyjnych" jest na wygnaniu forum Kresy - bo aż tam ich pogoniłem :))).
              Rycha tak spamami dręczyłem że forum zaknął :)) - podobnie jak wątek "410 postów " tu na Przemyślu. I administracja grzecznie wątek wywaliła - jak było w założeniu.
              Miło będę te momenty wspominał :)

To tak na pożegnanie. Nacjonalizm to jednak zdrowsza ideologia od komuny - chociaż pokrewna :))

no papa - bo coś się nie mogę z peremyslem pożegnać :))
                • przesmiewca-lux Re: no to na pożegnanie :) 18.04.14, 19:03
                  99venus napisał:

> chwalenie się podłością-dziwna forma nacjonalistycznego masochizmu.
                  > chyba tym razem cię trafiło.

Przecież oni niczego innego nie potrafią. Tylko podłość, destrukcja, złodziejstwa i zadymy. Wieki całe marzyli o własnym państwie. A jak go dostali w darze od losu, to w 23 lata rozkradli i rozpirzyli do takiego stopnia, że Krym oddali bez wystrzału, armia, policja służby i administracją przechodzi na stronę wroga, a ponad połowa obywateli ma dość i chce do Rosji. Co zostanie zdechnie z głodu lub zeżre jakieś ochłapy ze stołu UE i BŚ, których spłacenie pogrąży ich do końca, a i tak większość weźmie Putin.

Widział ktoś gdziekolwiek na ziemi tak głupich nieudaczników?
                  Jest jedna jedyna rzecz, którą robią dobrze (oczywiście poza złodziejstwem, kłamstwem, korupcją, bandytyzmem itd.). To bimber i zagrycha.
                  To wszystko.
                  No może jeszcze ich młode i piękne laski za wikt, opierunek, kilka ciuchów i skromne kieszonkowe naprawdę fajnie się sprawdzają w łóżeczkach i nie tylko.
                  Kobiety są naprawdę fajne. Świetnie dbają o dom, piorą, prasują, gotują zakupy i te sprawy. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Znoszą praktycznie wszystko z uszami po sobie. Miłe, uległe, pracowite i wierne (właśnie jedna robi kolację).
                  Ale na poważniejszą imprezę, w towarzystwo nie weźmiesz, bo cię skompromituje.

Masz takiego głuptaska piortusiazr. Wpadł na forum, narobił zadymy, wystawił Ukraińcom setki świadectw odmóżdżonej, agresywnej i chamskiej dziczy. Której teraz sporo więcej ludzi będzie się bało i brzydziło.
                  Przy okazji dziesiątki razy złamał prawo i teraz najprawdopodobniej pójdzie siedzieć. No mądry jest ten gość? A to jest tylko jakiś tam procent genów Ukraińca, reszta zapewne Polaka.
                    • przesmiewca-lux Re: no to na pożegnanie :) 18.04.14, 22:27
                      99venus napisał:

> moim zdaniem uwagi na temat kobiet niepotrzebne,niegrzeczne i w dodatku odbiega
                      > jące od rzeczywistości.proponuję aby nie nasladować piotrarz.

W sumie masz rację. Przepraszam całe forum i Ukrainki.
                      Choć chciałem dobrze i pisałem jedynie prawdę, wyszło faktycznie nieco "po Ukraińsku".
                      Po prostu chciałem pochwalić ukraińskie kobiety za pracowitość, urodę, namiętność, uległość i kilka innych, wspaniałych cech.

• zaplutykarzelupa Re: no to na pożegnanie :) 24.04.14, 23:24
                    Jeszcze raz cytat z prześmiewcy:
                    "99venus napisał:

Przecież oni niczego innego nie potrafią. Tylko podłość, destrukcja, złodziejstwa i zadymy. Wieki całe marzyli o własnym państwie. A jak go dostali w darze od losu, to w 23 lata rozkradli i rozpirzyli do takiego stopnia, że Krym oddali bez wystrzału, armia, policja służby i administracją przechodzi na stronę wroga, a ponad połowa obywateli ma dość i chce do Rosji. Co zostanie zdechnie z głodu lub zeżre jakieś ochłapy ze stołu UE i BŚ, których spłacenie pogrąży ich do końca, a i tak większość weźmie Putin.

Jest jedna jedyna rzecz, którą robią dobrze (oczywiście poza złodziejstwem, kłamstwem, korupcją, bandytyzmem itd.). To bimber i zagrycha.
                    To wszystko.
                    No może jeszcze ich młode i piękne laski za wikt, opierunek, kilka ciuchów i skromne kieszonkowe naprawdę fajnie się sprawdzają w łóżeczkach i nie tylko.
                    Kobiety są naprawdę fajne. Świetnie dbają o dom, piorą, prasują, gotują zakupy i te sprawy. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Znoszą praktycznie wszystko z uszami po sobie. Miłe, uległe, pracowite i wierne (właśnie jedna robi kolację).

Masz takiego głuptaska piortusiazr. Wpadł na forum, narobił zadymy, wystawił Ukraińcom setki świadectw odmóżdżonej, agresywnej i chamskiej dziczy. Której teraz sporo więcej ludzi będzie się bało i brzydziło.
                    Przy okazji dziesiątki razy złamał prawo i teraz najprawdopodobniej pójdzie siedzieć. No mądry jest ten gość? A to jest tylko jakiś tam procent genów Ukraińca, reszta zapewne Polaka."

Czy to czasem nie jest lżenie ze względu na narodowość???
                    Jak rozumiem powyższy wpis dotyczył wszystkich Ukraińców.
          • 99venus Re: tylko spokojnie chłoptasie 18.04.14, 17:02
            ares19 napisał:
            odpowiedzialności za aktywny udział ukraińskich nacjonalistów w mordowaniu żydów rzeczywiście rzeczywiście z was zdjąć się nie da.tak się zastanawiam:w genach macie nienawiść,antysemityzm i agresję??
            w każdym razie cieszę się,że wreszcie znikasz.zgiń,przepadnij maro podła.
            • pepus22 co jest do wuja? 18.04.14, 21:17
              Zaraz zaraz, (TAKA DUŻA BAKTERIA). O ile mnie pamięć nie myli, OUN/UPA została uznana za organizację zbrodniczą (na równi z SS) dekretem PKWN z 19044. Dekret ten zniesiono w 1990r. Tak więc obecnie można sobie nosić odznaki OUN /UPA w Polsce całkiem legalnie - tak jak można nosić koszulki ze zbrodniarzem komunistycznym Che Guevarą. Jestem ciekawy jakiego paragrafu użyto wobec piotratrz - bo był on apologetą banderowców niewątpliwie, ale to (niestety) nie jest w Polsce nielegalne!

AAA ! Poza tym, przez skasowanie wątków z piotremrz przepadły skarby kultury, które JA tam umieszczałem - np. pieśń Pana Gustawa Lutkiewicza z filmu Pan Wołodyjowski";

JAK MI TO JESZCZE RAZ KTOŚ USUNIE TO ZABIELEJĄ JEGO KOŚCI !!!

• pepus22 Mamy wolność słowa? 18.04.14, 22:19
                Umieściłem na forum U-kraina kompletne wykonanie utworu Richarda Straussa;

Piotrrz usunął mój post - tak, faktycznie moja wizja przyszłości U. była barwna, ale właśnie ten scenariusz się sprawdza, jak w tej pieśni (też przez niego skasowanej, hmm...) ;

Taaa, na U. dzieje się tak, jakżem to wcześniej odmalował. Moje wizje były więc prorocze. Genialne. Ale miałem nadzieję, że on sam mi przyzna wreszcie rację.

A wyście go zakneblowali ... To nie po polsku. Tak więc, mimo wszystko - czuję jakiś niedosyt.

Albo jest wolność słowa albo nie!

• Gość: wolyniak2 Re: tylko spokojnie chłoptasie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.14, 23:08
            Ty chyba nie masz nic wspólnego z TW piotrem, styl jakby inny, równie prostacki i chamski, ale inny. Ale jeżeli jednak jesteś TW piotrzr, no cóż, współczuć należy personelowi domu, w którym i tak w końcu się znajdziesz. Ostatnio rzeczywiście pisałeś do siebie, i z sobą polemizowałeś, ale to klasyczny objaw schizofrenii w banderowskim wydaniu. A to, że podajesz informacje o blokowanych forach - nie musi oznaczać, że to ty stoisz za tymi działaniami. Nie trzeba zbytniej inteligencji i wiedzy by takie informacje podawać. Szkoda również, że poznikały wpisy darina, nocniczka, mariusza jakiegoś tam i paru innych - czyżby dołączyli do Niebiańskiej Sotni? Wyjątkowo tępe i prymitywne rezuny (chyba nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej), ale wasze wpisy miały jedną, niezaprzeczalną zaletę, czytając je zawsze wiedziałem gdzie jest moralne szambo. A propos, czyżby darino przytył? Taki jakiś obleśny się zrobił.
          • 99venus Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 19.04.14, 10:37
            Autor: ares19 18.04.14, 16:14
            Dodaj do ulubionych Skasujcie
            Odpowiedz cytując Odpowiedz
            Piotrzr - czyli piotr z Rzeszowa poszedł w niepamięć . Spokojnie mitomani - forum zlikwidowałem bo formuła się zużyła. Idę działać na szerszą skalę poza biednym forum Gazety. I tyle. Wasze ble ble i tak nić nie zmieni w zmieniającym się świecie z Ukrainą wchodzącą do Europy. A wy ...plujcie się dalej w świeci wołyńskich mitów :))) Papa chłoptasie :))
            Gazeta i to forum oddające pole ruskim agentom - niewarta splunięcia.
            Korzystam z nika rezerwowego bo i ten nie będzie mi potrzebny.

nawet na koniec kłamał:to nie on zlikwidował.i w ostatnim zdniu pokazał jeszcze raz swoją prawdziwą twarz rezuna.
    • Gość: wołyniak2 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.14, 10:35
      Masz rację, ja również żałuję, był to jakiś punkt odniesienia - plugawy, nędzny, szowinistyczny i była to określona, podła i nieprzekraczalna granica we wszelkich polemikach i dyskusjach. Nie mogłem z nimi podyskutować, bo miałem permanentnego bana, ale były inne fora (nie wszystkie, na paru innych też mam bana). Kiedyś mu napisałem, że jest agentem rosyjskim, bo tylko taki ktoś mógł wzbudzić tyle wzajemnej, polsko-ukraińskiej nienawiści. Może miałem rację, a może był totalnie prymitywny, tak jak i nieliczne, nocniczkowe,darinowe towarzystwo ze śmierdzącej gawry. Pozdrawiam
      • pepus22 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 19.04.14, 10:58
        On chyba nie przyjmował innej ideologii niż jego własna i chciał, żeby wszyscy na tym forum U- coś tam pisali 1 językiem (zresztą, to podstawy ruchu OUN - 1 Naród, 1 Język, 1 Wódz).

Mnie zaczął kasować jak mu skreśliłem scenariusz przyszłości U. - rzeczywiście, może ten obraz był dość barwny, ale w moim odczuciu nikogo nie obrażający i w granicach wolności słowa. Usunął mi z 2 wpisy (wg mnie - GENIALNE), więc zacząłem sobie tam jaja robić - ale też bardzo delikatnie, a wtedy mnie zablokował.
        • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 23.04.14, 01:30
          "wiec zaczalem sobie jaja robic"-jeszcze z tego powodu rozpiera cie duma pewnie.A nie lepiej bylo sie nie odwzajemniac zlem,tylko je dobrem zwyciezac? Obojetnie widac,czy to w tej religii,czy sekcie czy kulcie czy i bez wiary,wszystko po jednych i tych samych pieniadzach.A co zas do Piotra,to jaki byl to byl,wniosek jeden,wolnosci nadal w tej czesci swiata nie ma,a jezeli jest,to tylko pod katem wlasnego widzimisie[Piotr w to sie tez wpisal,a szkoda].Radzilem mu by tak nie postepowal.No ale mentalnosc,a szczegolnie jej zmiana,jest nie do wyrugowania.
          • pepus22 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 23.04.14, 08:54
            kazik napisał(a):

> "wiec zaczalem sobie jaja robic"-jeszcze z tego powodu rozpiera cie duma pewnie
            .A nie lepiej bylo sie nie odwzajemniac zlem,tylko je dobrem zwyciezac?

Pewnie lepiej, ale ja przyznam, że nie mam w sobie na tyle rozwiniętego altruizmu, a poza tym wyczułem, że on starał się nowicjuszy na forum U. na swoja modłę urobić. A ja nie lubię być bezkrytycznym potakiwaczem.

Duma? Z czego? Postów mi tylko szkoda (a były świetne ;) ). Zresztą, jak mi je skasował na forum U., to zrobiłem tam z 2 absurdalne wpisy, po których zaraz mnie zablokował. Ot, cała moja z nim przygoda. A forum U. prawdopodobnie dlatego zniknęło, że pojawiały się tam liczne wpisy nawołujące do zabijania "Moskali i ruskich". A to podpada pod to;

Art. 256 § 1. KK kto (...) lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Więc albo profilaktycznie, albo po jakiejś interwencji całe forum pooooleeciało, w piz ... U.

• Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 23.04.14, 19:41
              Ja tez mase wpisow mialem i wiekszosc byla polemika z nim[piotrzr].Jak bys sobie wszedl na
              archiwum na rzeszowskie forum o grekokatolikach,to bys sobie mogl samemu sie przekonac co on
              pisal i co ja pisalem,a na koniec jego zmiane podejscia do mnie.Jednak jak bym jego linie
              przyjal,to moze i ten temat bylby usuniety.Pamietaj,ze najwiekszym bohaterem to nie ten co o
              sobie za duzo mysli,tylko ten co uwaza druga osobe za madrzejsza od siebie.W tym jest zwyciestwo.Pycha,samolubstwo,idzie zawsze przed upadkiem.dlatego mi jednak zal Piotra[pomimo jego stylu,osobowosci i humoru].Mam nadzieje,ze jeszcze wroci[albo to mu bedzie dane].A ty jezeli potrafisz rozumiec,ze lepszym jest nie odwzajemnianie sie zlem,a raczej dobrem,tym bardziej stawia ciebie w niekorzystnym swietle.I to obojetnie kim jestes,
              [reprezentujesz kogos,siebie,czy to przez wyznanie czy przez jakakolwiek przynaleznosc].Jednak to twa sprawa,twe zycie.Pamietaj o tym,ze lepiej okazywac milosc
              KAZDEMU blizniemu,obojetnie kim jest i co mowi albo czyni.A ja nie zycze ci,bys kiedys zadal sobie pytanie:czy ja musialem sie znalesc w takiej sytuacji? Wcale nie,sam sie w to dostalem.
              • wolyniak2 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 23.04.14, 21:30
                Pietrek na "swoim" forum był chamski, wręcz prymitywny i baaardzo nadęty. Dyskutować z nim na pukniętym forum oznaczało albo całkowicie się mu podporządkować (obrzydliwe ze względu na jego poglądy i pogardę wobec ludzi, nie wszystkich było na to stać), albo dostać bana. Na forum neutralnym już "bohaterem" nie był, styl wypowiedzi bardziej cywilizowany, unikał inwektyw, poglądy niekiedy wytonowane. Ot i cała filozofia, u siebie, w wąskim otoczeniu miałkich darinów i nocniczków był z niego prawdziwy łycar, poza śmierdzącą gawrą - piotr pokorny. Twoje próby usprawiedliwiania piotra raczej tzw. kupy się nie trzymają. Ale przynajmniej robisz za jedynego sprawiedliwego w tym wątku, to też satysfakcja jakaś.
        • Gość: pysio Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: 185.18.135.* 23.04.14, 10:49
          Szkoda że zniknęło! Tam właśnie mieliśmy okazję zapoznać się z aktualnymi trendami banderowskimi? Co prawda nie uległy one zmianie od zarania powstania upa ale nie wszyscy mają pojęcie jaka to zaraza. Apologeci banderyzmu i akolici banderowskiego kościoła prawosławnego i nekrofilnego a także neofici tegoż wywnętrzali się paskudnie i mieliśmy okazję zapoznać się z ich poglądami. Ktoś, kto to zrobił - pragnął się przysłużyć banderowcom, słusznie mniemając że jeśli o czymś się nie mówi to tego nie ma? Jedna jaskółka nie czyni wiosny bo w necie są setki forów gdzie prawdę o sadystach z upa i ich herojach można sobie poczytać.
          • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 23.04.14, 19:56
            pysio,nic nam do tego by swiat zmieniac,szczegolnie na lepszy.Nie w naszej to mocy,jezeli masz w domu Biblie,to dowiedz sie komu to jest dane i tej osobie sie to uda w 100%.A ja ci to gwarantuje.Banderowcy,akolici,neofici[jak ich tam sobie nazywasz],to nie tylko Ukraina,Polska,Rosja,to mentalnosci zyjacy przemijajaca historia i pelno tego po calym swiecie.
            Jednak historia zycia goni do przodu,do celu[ktorym nie wszystkim to na reke,czy rozum],ktory,tez w wielu wypadkach jest podporzadkowany mzonkom oraz pysze i samolobstwu.
            Nie ma sensu z tym walczyc,to jest dane komu innemu[by walczyl i zwyciezyl].Walczmy lepiej ze
            soba,by dochodzic do tego,by w ostatecznosci byc uznanym za godnego zycia w tym swiecie
            zdeprawowanym,szczegolnie pod katem moralnym[a ta deprawacja rozciagnie sie jeszcze i na smierc i na roznego typu katastrofy i zaglady i to do tego stopnia,ze ludzie o smierc prosic sie beda,a ona ich nie bedzie chciala wysluchiwac,nawet przez samobojstwo].Milego dnia.
            • Gość: piotrzr ale mam ubaw IP: *.play-internet.pl 23.04.14, 22:40
              zniknęło bo nacisnąłem guzik - zlikwiduje. Niezależnie od zabanowania mojego nicka - za co jestem adminom nieskończenie wdzięczny :)). Kończę zabawę na forach - bo to w gruncie rzeczy zabawa dla idiotów :)
              A wy kombinujcie dalej :)0

pa pa dzieciaki - pozdrawiam :))
              • 99venus Re: ale mam ubaw 24.04.14, 07:36
                już to pisałeś,nie podniecaj się nadaremno powtarzaniem.
                admin zareagował o wiele za późno.byłeś podły i jesteś-naturalna cecha banderowców.
              • przesmiewca-lux Szoszon prawdę ci powie ;-D 24.04.14, 11:28
                Gość portalu: piotrzr napisał(a):

> ale mam ubaw

Nazwanie totalnego bana, zlikwidowania forum i nadciągających kłopotów z prawem "ubawem" jest bardzo charakterystyczne dla osobników, których cech nie będę bliżej określał z szacunku dla kulturalnych i cywilizowanych ludzi.

Wbrew pozorom ciesze się, że cię jeszcze prokurator nie zamknął. Byłbym nawet za przywróceniem twojego forum jako przestrogi dla cywilizacji zachodu przed szoszońską dziczą.
                Każdego zwolennika Ukrainy odsyłalibyśmy do niego, żeby zobaczył, co ma w głowie krzyżówka genów homo sovieticusa z szoszonos idiotus. Gwarantuję, że po takiej wizycie każdy zmieniłby zdanie i traktował zachodnią Ukrainę jako Leprozorium pełne nieobliczalnej i niebezpiecznej dziczy.
            • Gość: pysio Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: 185.18.135.* 23.04.14, 22:44
              Musisz poczytać kaziu trochę filozofów i zapoznać się z ich teoriami i poglądami. Kierunek filozoficzny który preferujesz jest już przestarzały i nigdy nie znalazł odzwierciedlenia w faktach. Determinizm jest głupi z tego powodu że człowiek przeświadczony o jego słuszności popada w marazm i nic mu się nie chce bo ktoś za niego zdecydował. Staje się bezwolny i pozbawiony jaj. Takie tłumaczenie świata jest dobre dla niewolników bo oni muszą wierzyć że się nie da nic zrobić. A ja uważam że człowiek jest zdolny przenosić góry jeśli tylko by mu się chciało chcieć!
    • zaplutykarzelupa Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 19:59
      Z czego gęby się wasze śmieją? Że Moskale rozwalają Ukrainę? Jeszcze chwilka i po was przyjdą. Oj nie będzie wtedy śmichów, no chyba że część z nimi ochoczo pójdzie w tan, a nie mam wątpliwości, że już niedługo tak będzie.
      Ruskie czołgi zatrzymają się na Odrze, nie wykluczam jakiegoś dealu z Niemiaszkami. Nie zwalajcie tylko wszystkiego na banderowców. Dawali Putlerowi sto razy szansę, żeby się opamiętał. Teraz widać, że pretekst Majdanu służy Putlerowi jak Adolfowi Gdańsk do rozpętania grubszej awantury.
      Jeszcze zapłaczecie za "tchórzliwymi" wojskami ukraińskimi na Krymie, jak rozpocznie się krwawa jatka, bo wcześniej czy później ktoś na Ukrainie a później w Polsce nie wytrzyma i przyłoży putlerowskim zielonym ludzikom.
      A Amerykanie dadzą dyla. Bo dla nich zachodnia cywilizacja kończy się na Odrze, no może jeszcze w Pradze i Ljubljanie (Laibach).
      A jeśli Putler oszalał i przekroczy Odrę to szykujcie zapasy na atomową zimę.
      Trzeciej możliwości nie widzę
      • przesmiewca-lux Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 20:37
        zaplutykarzelupa napisał:

> Z czego gęby się wasze śmieją? Że Moskale (...)

Wiele razy pytałem Ukraińców, co biorą i gdzie kupują, że mają takie zarąbiste jazdy. Tak odlotowe postrzeganie rzeczywistości i niesamowite wizje. Niestety żaden Szoszon się nie przyznał. Takie to już egoistyczne dupki są... ehhh
        A może ty uchylisz rąbka tajemnicy?

Chyba, że to kwestia genów przeżartych alkoholem przez wieki i nie musicie niczego ćpać żeby mieć non stop jeden wielki lot z prędkością światła, w oparach absurdu i na wysokości lamperii?

Choć czytając twoją tyradę nasuwa się wniosek, że prędkość światła dla twojego geniuszu to pikuś. Ty już dawno przeskoczyłeś Einsteina.
        • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 24.04.14, 20:55
          juz wiele razy pisalem,byscie sie zajeli dojsciem do sedna tych wszystkich poczynan.a nie sie tylko oblewac brudami.zrozumcie,ze to wszystko co sie dzieje juz dawno zostalo zaplanowane i
          nie ma znaczenia co mowi Putin czy Merkel czy Tusk.oni wszyscy dobrze wiedza o co chodzi i razem zmierzaja do tego samego celu-calkowicie nowej polityki najpierw w Europie i pozniej bedzie to przelane na caly swiat,a o Tusku i wiekszosci obecnych politykierow Europy,nikt nawet nie wspomni ani ich pamietac bedzie.a ogromna pomoca dla nowych ludzi bedzie papiez ze swymi inowacjami,ktore beda tylko lagodzily ewentualne niesnaski pomiedzy szarym ludem a nowymi wladzami.co do przygotowan do atomowej zimy,to jest jeszcze daleka droga,to dopiero bedzie miejsce mialo[napewno],kiedy w swej desperacji Chinom bedzie juz wszystko jedno,albo zyc albo nie.a Europa zach.ich do tego stanu doprowadzi,razem ze swiatowa finansjera.na dzis jak przed tym sie zabezpieczyc? tylko i wylacznie w sensie duchowym,przyjmujac i kroczac z wiara wedlug ewangelii ap.Pawla,ktora nie jego jest wymyslem,ani nikt z ludzi mu jej nie dal,prucz samego Pana Jezusa[i o tym wszystkim mozna sie zaznajomic z listow ap.Pawla,poniewaz nigdzie indziej tzn.w innych czesciach Biblii o tym nie jest podawane].wiec zycze szperania w dochodzeniu do sedna.
          • przesmiewca-lux Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 21:26
            Gość portalu: kazik napisał(a):

> juz wiele razy pisalem,byscie sie zajeli dojsciem do sedna tych wszystkich
            > poczynan.a nie sie tylko

Jedyną silną przeciwwagą dla sił, które opisujesz jest właśnie Putin.
            Chyba, że "akt łaski" dla Chodorkowskiego interpretujesz inaczej ;-D

• zaplutykarzelupa Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 20:58
          Walnij się w łeb jednym ze swoich dzieł zebranych Lenina i spróbuj mędrcu przypomnieć sobie czy rok temu zgadłbyś że Krym ot tak Putler sobie przyłaczy do Rosji?
          Jeśli pójdzie mu gładko z Ukrainą, następna w kolejce jest Polska. Imperium musi mieć bufor. I wtedy rankingi-srankingi pójdą się j....ać. A liberałkowie już na samą myśl o tym dostają s.....i.
          Stąd nagła antyrosyjska wolta Tuska. Widzi, że może zostać ograny z kretesem przez tandem Angela-Putler. Jaki jest, taki jest ale jego niemieckie geny nie mogą się zgodzić z tym, że będzie co najwyżej jakimś nadzorcą w nowym prywislinskim kraju.
          Człowieku, naprawdę myślisz, że Zachód obroni Polskę?
          A jaki miałby w tym intheres, skoro prawdziwy intheres jest z Moskalami?
          I naprawdę uważasz, że jak Putler dojdzie do Bugu, to nagle zrobi się grzeczny?
          A może Polska dostanie gwarancje od USA, GB i III Rzeszy Ruskiej?
              • przesmiewca-lux Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 21:51

> Zrozumiale to ty potrafisz lżyć kobiety, nieważne jakiej narodowości.

Możesz jaśniej?
                Chyba nie chodzi ci o kolejną Ukrainkę, która jest mi głęboko wdzięczna, za to że pomogłem jej wyjechać z dzikiego kraju, karmię, ubieram, zapewniam opiekę medyczną, dach nad głową, własne łóżko, naukę języka i daję perspektywy godnego życia w cywilizowanym kraju?
                  • przesmiewca-lux Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 22:19

> Nie rżnij głupa,

Nie rozumiem, o co ci chodzi. Od lat ściągam z Ukrainy i zatrudniam pracowników. Zawsze wśród nich jest młoda, ładna i powabna służąca, której zapewniam godziwe warunki życia w zamian za prowadzenie domu. A że one mają ochotę świadczyć jeszcze dodatkowe usługi za skromne kieszonkowe chyba nie jest moja winą, a bardziej ich wychowania i zasad moralnych obowiązujących na Ukrainie. Nie sądzisz chyba, że 25 letnia przepiękna dziewczyna zakochuje się w 50 letnim wredniaku jakim niewątpliwie jestem.

Raz przeżyłem prawdziwy szok kiedy młoda, na oko 27-30 letnia mężatka namawiała mnie na zabranie do Polski w zamian za "wszystko co możliwe" w obecności swojego męża i kilkuletniego syna. Wtedy zrobiło mi się niedobrze (szczególnie patrząc na tego chłopaka), ale po aklimatyzacji w waszej dziczy uodporniłem się i postanowiłem zmienić nastawienie. Nic tak nie demoralizuje jak pieniądze i władza. Przekonałem się o tym na Ukrainie.

• zaplutykarzelupa Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 22:07

Cytat z ciebie:

99venus napisał:

To wszystko.

Przy okazji dziesiątki razy złamał prawo i teraz najprawdopodobniej pójdzie siedzieć. No mądry jest ten gość? A to jest tylko jakiś tam procent genów Ukraińca, reszta zapewne Polaka.
                      • przesmiewca-lux Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 22:38

> Bez komentarza, mam nadzieję, że usmażysz się w piekle,

Przykro mi, że ni lubisz wypić kilku lampek wina z pięknymi i bezpruderyjnymi kobietami. Ale aż takiego potępienia nie pojmuję. Masz coś wspólnego z odjechanymi dewotkami lub inna formą "obrońców krzyża"?
                      • przesmiewca-lux Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 25.04.14, 11:42

> Bez komentarza, mam nadzieję, że usmażysz się w piekle, a wcześniej
                        > pojedziesz na białe niedźwidzie do przyjaciół Moskali, obojętnie, czy
                        > piszesz prawdę, czy bajki, w każdym wypadku stoisz po ciemnej stronie
                        > mocy.

Tak precyzyjniej, to o co ci chodzi? O co masz do mnie pretensje?
                        Nie mam zatrudniać Ukrainek, pomagać im w zaczepieniu się na emigracji?
                        Może mam szukać Polek do prowadzenia domu, bo takie zajęcie uwłacza twoim zdaniem godności Ukrainek?
                        A może uniosłeś się opartą o nic, całkowicie iluzoryczną, wymyśloną ambicją narodową? Zapatrzyłeś się na bzdety głoszone przez Banderę o wyższości rasy i takich tam faszystowskich bredniach?

Prawda jest taka, że od ponad 20 lat zatrudniam Ukrainki ku ich wielkiej radości. Same chcą pracować w Polsce, ściągają siostry, przyjaciółki i koleżanki. Proszą żebym pomógł im się zaczepić u moich znajomych. Uczą się języka. Widać dobrze im tu. Jakoś nie chcą wracać na Ukrainę. Nawet na kilkudniowy wyjazd po wizę nie patrzą z przychylnością.

Dziwisz się, że nie chcą żyć w waszej dziczy, bo ja nie.
                        Może jesteś po prostu zazdrosny, że dobrze traktowana Ukrainka woli wskoczyć Polakowi do łóżka, niż użerać się u siebie z wiecznie nawalonym, agresywnym banderowskim chamem? Tu ma szacunek, niezależność, wygodne lokum, prezenty, fajne jedzonko i kieszonkowe kilka razy większe niż pensja na Ukrainie. Jeździ sobie fajnym autkiem po równych drogach do fajnego sklepu na zakupy. Gotuje w świetnie wyposażonej kuchni, sprząta przy pomocy centralnego odkurzacza, prasuje stacją parową itd.
                        A na Ukrainie czego może się spodziewać?

• zaplutykarzelupa Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 22:12
                  forum.gazeta.pl/forum/w,165,150608362,150611849,Re_no_to_na_pozegnanie_.html
                  Dodam, że prześmiewca i jemu podobni zaśmiecali forum Podkarpacka U-kraina komentarzami w podobnym duchu cały czas. I dlatego Piotrzr ich wywalał po jakimś czasie, zaiste święty to człowiek o anielskiej cierpliwości
          • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 25.04.14, 00:21
            Mi wcale nie bylo potrzebne zgadywanie.Ja mam ksiazke z mapa calego swiata wydana w roku
            1992 i tam nie tylko Krym,ale cala Ukraina i tak tak,Polska tez[to wszystko odbedzie sie krok po kroku],sa na terenie nowej Unii Europejsko-Azjatyckiej[a czy szefem bedzie Putin czy ktos inny,malo wazne]i jest to zgodnie z planem Wschod-Zachod-Rzym-i Finansjera.Wiem,ze ludziom ogolnie sie to i nie podoba i podobac nie bedzie.Ale tak bedzie i sa sily wyzsze od Tuska,Putina,Obamy,ktore taki program narzucili,bo jak w Tv powiedzial Z. Brzezinski-im mniej
            rzadow na swiecie tym lepsza kontrola nad ludzmi.Tylko prosty lud jest skolowany i nikt mu prawdy nie powie,az sie ludziska obudza ktoregos dnia z reka w nocniku,wtedy "moze" dopiero zrozumia.Szkoda,ze nie juz teraz.
      • 99venus Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 25.04.14, 18:53
        po pierwse nikt się nie śmieje aczkolwiek stanowcze działania Ukrainy,bohaterska obrona Krymu,troska o broń,przeciwdziałanie separatystom budi głębokie zdumienie.Ukraina miała szansę zdobyć sympatię i cęściowo ją zdobyła aczkolwiek ta sympatia przeradza się we współczucie.mądrość ukraińska zdobywania sojusników polega na zaproponowaniu debilnej ustawy o języku co musiała rozwścieczyć Rosjan i daniu szansy nacjonalistom żeby mogli domagać się "powrotu" Przemyśla do Ukrainy.
        jeżeli sami nie zamkniecie w cywilizowany sposób sprawy ludobójstwa to nigdy nie obędzie wam ono zapmniane i nigdy nie będzie wybaczone.
        nie wiem cy Amerykanie dadzą dyla-osobiście nie spodziewam się po nich zbyt wiele ale wiem jedno-to polski poeta pisał:bagnet na broń a polski żołnierz bił się do końca.
    • zaplutykarzelupa Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 21:57
      Kiedy najadą wasz i mój kraj, proponuję zamiast słów Moskal, Rosjanin, Ruski używać putinowiec, putlerowiec (zależnie do nastawienia). Kolaborantów uprasza się o używanie zwrotu żołnierz bratniej armii, wyzwoliciel od pisowskiego faszyzmu, żołnierz wolności, ewentualnie żołnierz międzynarodowych sił rozjemczych (jeśli nie wykluczyć Niemców zwanych merkelowcami albo barakistami).
      Michała Ogórka uprasza się o stosowanie wesołkowatego terminu "zielone ludziki".
      Może Putler pozwoli mu za to zadać jakieś chłoszczące biczem satyry pytanie na swojej konferencji. Ludzki pan to i pożartować potrafi. Bez przegięć, bo inaczej nieznani sprawcy lub seryjny samobójca. Pan prześmiewca natomiast będzie mógł zwiedzać bez wiz Syberię i wsadzać Hamiltony tamtejszym mołodyciom.
      • wolyniak2 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 22:15
        Czy ty przypadkiem nie jesteś ze śmierdzącej gawry pietrka? I co biedaczyno, nie masz już gdzie pisać, du.py też nie ma komu lizać. Zostawił was ten dzielny łycar, wielu ludzi skłócił, samostijnej wrogów narobił i odszedł. I ty taki dzielny kozak jak ty, nie zastanowił się dlaczego w obliczu realnego zagrożenia Polski i Ukrainy przez Moskwę twój duchowy przewodnik, słońce pukniętego forum, tak umiejętnie, po moskiewsku, putlerowsku, wylewał dużo jadu nienawiści na forach, i ogromną falę niechęci do Ukraińców wywołał? Pomyśl. A może trzeźwe myślenie jest obce rezunom. A propos, twój nick czyli ksywa jest fajny, perfekcyjnie oddaje stan umysłu i mentalność "dumnego" właściciela.
    • zaplutykarzelupa Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 24.04.14, 23:26
      Jeszcze raz cytat z prześmiewcy:
      "99venus napisał:

To wszystko.

Przy okazji dziesiątki razy złamał prawo i teraz najprawdopodobniej pójdzie siedzieć. No mądry jest ten gość? A to jest tylko jakiś tam procent genów Ukraińca, reszta zapewne Polaka."

Czy to czasem nie jest lżenie ze względu na narodowość???
      Jak rozumiem powyższy wpis dotyczył wszystkich Ukraińców.
        • Gość: pysio Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: 185.18.135.* 25.04.14, 08:07
          A jednak! V-ta kolumna banderowska wyszła ze swego zapyziałego arsenału propagandy i wali do nas z grubej rury, strasząc na maksa. Nie strasz, nie strasz bo się zesrasz, chciało by się powiedzieć! Jeżeli chodzi o ścisłość to wolałbym putina niż upa na naszej ziemi. Pod niewolą ruska trwającej ponad sto lat większości moich ziomków przetrwać się udało. Pod niewolą upa trwającej kilka lat nikt nie przeżył na Wołyniu a na innych terenach udało się to niewielu!
          • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 25.04.14, 16:39
            jak juz napisalem,swiat niedlugo bedzie wygladal inaczej-tak pod wzgledem granic jak i rzadzenia.dlatego nie nalatujcie jedni na drugich,bo to nic innego jak pic na wode fotomontarz!!
            i nie liczcie ani na zachod[zobaczcie np.jak blisko jest Norwegia do Francji i Niemiec i maja gaz,rope,a i tak rurka idzie od Rosji],ani na wschod,tylko na siebie samych,szczegolnie pod katem
            [i tu sie ponownie powtorze,czy sie to podoba czy nie.czy jest rozumiane? a kazdy niech sie oto postara,to zrozumienie] 1 listu do Koryntian 15:1-4.w tym cala istota osobistej przyszlosci,a takze
            zrozumienia przy czytaniu Biblii,co w Niej dotyczy Zydow a co dotyczy nieZydow.poniewaz to
            wszystko,ta roznica zrozumienia pokazuje nam wszystkim O co tak wlasciwie chodzi ??? z tymi wszystkimi zamieszaniami polityczno-ekonomiczno-religijnymi.otworzcie swe oczy i uszy!!
      • 99venus Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 25.04.14, 19:00
        zwracam uwagę,że od słów:"Przecież oni niczego innego nie potrafią aż do końca,cyli do słów .."a reszta zapewne Polaka" jest cytatem z zupełnie innego postu zupełnie innego autora.
        stwierdzam z ubolewaniem,że dopuściłeś się podłej manipulacji.
        • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 25.04.14, 23:06
          99venus,o czym ty pleciesz? o nieosadzonym ludobujstwie? i co,chcesz osadu? zycia ci na to nie starczy,bo idac twym tropem,to nalezaloby to to dlubac po calym swiecie[jezeli jestes czleku az nadto sprawiedliwy,bo inaczej to jestes podworkowym nacjonalista,ktory widzi tylko swoj czubek nosa].ilez to podobienstw narody doswiadczyly i w wielu wypadkach czyniac zlo sobie nawzajem i
          tez nigdy ludobujstwo osadzonym w tych roznych przypadkach nigdy nie bylo.co nie znaczy,ze nie bedzie,ale dopiero przed Bialym Tronem[jezeli wiesz o co chodzi].
          • pepus22 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 26.04.14, 01:38
            Gość portalu: kazik napisał(a):

> o nieosadzonym ludobujstwie? i co,chcesz osadu?

Po pierwsze, osąd może być symboliczny - przede wszystkim przez oficjalne uznanie, że do czynu tego doszło. A tego brak. Po drugie, i o wiele ważniejsze, niedopuszczalnym winno być nawiązywanie do ideologii, jej twórców oraz wykonawców, którzy do tego ludobójstwa doprowadzili. I taki osąd mógłby te sprawy uregulować.

Spora wina leży po stronie polskich władz, które nie potrafią jakoś jednoznacznie wyartykułować, o co Polakom chodzi. Choćby ta kuriozalna uchwała Sejmu RP, że zbrodnia wołyńska miała charakter "czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa". Przed nazwaniem rzeczy po imieniu Wybrańcy Narodu wykręcali się jak mogli. M.in. nasz Geniusz Dyplomacji, Radosław Sikorski stwierdził, "... jeżeli Sejm przyjmie uchwałę w radykalniejszej formie, może to utrudnić europejską perspektywę Ukrainy....".

W ten sposób nie będzie porozumienia, bo temat stale wywołuje bardzo żywe emocje. Czego przykładem jest choćby "zniknięte forum" piotrazr. Które znikło, jak te słynne parówki

• Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 26.04.14, 17:22
              przepraszam za ortografie,kazdemu moze sie zdazyc,ale czy ty czleku lepszy? a pepus,rozum,ze
              polityka to nie grzebanie w przeszlosci[jak to sie prostym ludziom wydaje],politycy sa ponad
              narodem[no chyba tylko sa razem przed wyborami,ale tak juz jest w kazdym kraju na swiecie],
              czy pamietasz slynnego prezydenta Francji Ch.de Gaulle? on zawsze zaznaczal,ze On to Francja,a
              Francja to On !!Jeszcze wiec raz zaznaczam[pomimo tego,ze dla niektorych jestem glupcem],ze
              to co bylo musi isc w niepamiec[takze w umyslach szarego ludu],wszyscy jak i caly swiat musza isc do przodu i co dziwne,zawsze znajda sie tacy,ktorzy beda wszystko mieszac i jezeli zwycieza,
              to sie ich nie sadzi.i tak bedzie mym zdaniem z panem Putinem[i to za porozumieniem z zachodem oraz tak tak tez z Rzymem,o czym szary czlek nie ma najmniejszego pojecia],ktory
              zgarnie cala pule i to na zlosc zywym i swiat bedzie wygladal niedlugo inaczej,zgodnie z tym co powiedzial byly doradca prezydenta Cartera,pan[i to napewno wam wszystkim znany]
              Zbigniew Brzezinski,kiedy w TV zaznaczal,ze mniej rzadow na swiecie to lepsza kontrola nad ludzmi i lepsze porozumienia miedzy rzadami.drazcie w internecie na jego temat,a dojdziecie do sprawy sedna.powodzenia i zycze milego wieczoru!!!!
              • Gość: gonzales Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.przemysl.hypnet.pl 26.04.14, 21:32
                Na Ukrainie został zawiązany węzeł gordyjski którego już nikt nie rozwiąze. wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-zawiesila-dostawy-wody-na-krym/4e685 Rosja już nie ma wyboru,musi podzielić Ukrainę z tym że nie przyłączy tych ziem a utworzy jakąś formę państwowości na wzór Osetii i Abchazji. Woda dla Krymu to jedna sprawa a druga to produkcja Donbasu na rzecz zbrojeniówki Rosji:
                " Stal dla ro­syj­skich czoł­gów

Do tych, ra­czej sym­bo­licz­nych po­wo­dów, do­cho­dzi kon­kret­ny: licz­ne firmy na wscho­dzie Ukra­iny do­star­cza­ją do Rosji ważne su­row­ce i pro­duk­ty, zwłasz­cza dla ro­syj­skie­go prze­my­słu ko­smicz­ne­go i zbro­je­nio­we­go. 12 typów ro­syj­skich mię­dzy­kon­ty­nen­tal­nych po­ci­sków ba­li­stycz­nych bu­du­je się we wschod­nio­ukra­iń­skim Dnie­pro­pie­trow­sku. Do tego do­cho­dzi pro­duk­cja pod­ze­spo­łów i ser­wis. W Don­ba­sie pro­du­ku­je się po­nad­to spe­cjal­ną stal do bu­do­wy czoł­gów dla ro­syj­skich sił zbroj­nych a więk­szość ro­syj­skich my­śliw­ców bo­jo­wych lata z sil­ni­ka­mi wy­pro­du­ko­wa­ny­mi w Za­po­ro­żu we wschod­niej Ukra­inie. "
                m.onet.pl/biznes/branze/energetyka-i-surowce,9rr84
                • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 26.04.14, 22:35
                  gonzales,trafnie piszesz.tak napewno bedzie,poniewaz w nowej Unii Europejsko-azjatyckiej,beda
                  rozne panstwa a nie anektowane w jeden przez Rosje.i to jest zgodne z ustalonym juz dawno planem.niestety i Polski miejsce tez w tej nowej Unii bedzie,na zlosc zywym[mam na mysli tych
                  co mysla po swemu,a nie chce im sie samemu dojsc do sedna sprawy].a po nowych wyborach do UE bedzie sie dzialo bardzo ciekawie.a najciekawszym w tym calym balaganie jest to,ze tego
                  podzialu chce przedewszystkim UE,dlaczego? bo w ostatecznosci UE bedzie sie skladala tylko z 10
                  panstw,ktore utworza,albo jakby wskrzesza upadle dawno dawno temu cesarstwo rzymskie[ale
                  inne niz to z przed setek lat i jeszcze silniejsze niz to poprzednie].nie bedzie tam miejsca dla slabeuszy ani mentalnosci myslenia po swojemu.zreszta potem wszystkie Unie na swiecie,
                  czy beda chcieli czy nie,podporzadkuja sie tej 10 tce z nowej EU.i o tym wie i p.Tusk i p.Kaczynski,tylko udawaja przed szarym wyborca,ze sa odmiennego zdania.obojetnie ktory z nich bedzie rzadzil,polityka zagraniczna bedzie szla w tym samym kierunku.i jest gitara.
                  • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 27.04.14, 19:00
                    p-lux,te twe nowe przemyslenia,to w zasadzie sa starymi,i pieczolowicie kontrolowanymi przez
                    interesy gospodarcze z pomoca polityki i religii.Chiny beda rosly w sile,dzieki kapitalistycznej
                    pomocy[to niespodzianka,kiedy wrogowie ideologiczni sa na takim poziomie przyjazni i niby to nawet wyglada na to,ze kapitalista kopie pod soba dol].Usa bedzie slabsze i slabsze i w koncu
                    zlaczy sie z nowa UE[to jest cel gospodarczy by na koniec ujarzmic Chiny].ale tak naprawde,to chodzi zupelnie o co innego i przez kogo innego.celem jest albo ja albo ty,ze wskazaniem tego ja,
                    ze to on zwyciezy i przejmie wszystko pod swe skrzydla.jednak Chiny jeszcze przed ostatecznym
                    rozwiazaniem patu gospodarczego,pokrzyzuja plany temu"ja",bo znajda sie w sytuacji bez wyjscia.wtedy swiat juz kompletnie zwarjuje,uzyje atomu,wodoru i nawet pulsujacego magnetyzmu i potem z ludzi pozostana tylko niedobitki[ciekawe,ze tych niedobitkow bedzie w po trochu z kazdego narodu,co wydaje sie nieprawdopodobne,ale tak bedzie].na teraz,pilnie zwracajmy uwage na Ue i Vatykan,a takze jeszcze bardziej na nadchodzace wydarzenia po miedzy Izraelem i swiatem Arabskim.i sami zauwazymy[wielu ludzi],ze te nowe przemyslenia,
                    sa w zasadzie starymi.
                      • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 27.04.14, 23:06
                        moze i masz juz z 70 lat,ale wcale to nie jest przeszkoda,by tego dozyc.zwaz wasc,jak szybko
                        wszystko biegnie naprzod.prawie wszystko zmienia sie z dnia na dzien.i te wszystkie szybkie zmiany maja swoj cel.zwroc uwage na postep technologiczny ostatniego 150-lecia.nawet jeszcze
                        okolo 100 lat temu jakbys przeniosl czlowieka,albo jakas rodzine np.z Chin do Usa,albo vice versa, to wcale by nie przezywali wielkiego szoku.w jednym jak i w drugim miejscu,generalnie rzecz ujmujac,ludzie szli zalatwic sie na zewnatrz,gotowali na ogniu otwartym,po papu szli do
                        lasu a nie do supermarketu,do przemieszczania sie mieli konie,muly.zycie bylo proste i bardzo sie niczym nie roznilo.jest jeszcze jedna wazna sprawa.malzenstwa ludzi pochodzacych z Zydostwa.co sie z nimi dzieje? ano w wiekszosci zatracaja swe zydowskie korzenie i asymiluja sie z pochodzeniem narodowym wspolmalzonka czy malzonki[oczywiscie to nie ma miejsca u wszystkich Zydow wychodzacych za nie Zydow].jak ten trend by mial sie poglebiac,to co nastapi? znikniecie tego narodu[i to szybciej niz technika Hitlera].ale do tego dojsc nie moze,ze wzgledu na zawarte z tym narodem[zydowskim]przymierza,ktore MUSZA sie wykonac.dlatego tez,konczac,zapewniam cie,ze jednak mozesz dozyc[bez wzgledu na to ile teraz masz lat],i tak jak wspomnialem w poprzednim wpisie, bacznie obserwuj co sie wokolo
                        dzieje,szczegolnie na plaszczyznie politycznej,gospodarczej,religijnej[Vatykan],takze rozrywki i
                        sportu tez.wyciagaj wnioski,niuanse i lacz je w jedna calosc.bedziesz wiele rozumial,widzial i slyszal.i to bez obrazania sie na cokolwiek i kogokolwiek.a po za tym,zyjemy w specyficznym czasie,bardzo specyficznym.
                        • Gość: pysio Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: 185.18.135.* 30.04.14, 07:25
                          Czym jest fatalizm? Czym jest determinizm?

Pytanie: Czym jest fatalizm? Czym jest determinizm?

Odpowiedź: Zacznijmy od kilku ogólnych definicji:
                          Determinizm: Pogląd zakładający, że każde zdarzenie ma swoją przyczynę i wszystko, co dzieje się we wszechświecie jest całkowicie zależne od praw przyczynowo- skutkowych. Skoro determiniści wierzą, że wszystkie wydarzenia, włączając w to postępowanie człowieka, są z góry określone, determinizm jest generalnie uznawany za niemożliwy do połączenia z wolną wolą.

Fatalizm: Pogląd, że „będzie, co będzie”; skoro wszystkie przeszłe, teraźniejsze i przyszłe wydarzenia zostały wcześniej określone przez Boga lub inną wszechpotężną siłę. W religii, pogląd ten nazwany jest predestynacją; utrzymuje, że to, czy nasze dusze pójdą do nieba czy do piekła jest określone przed naszym narodzeniem i nie zależy od naszych wyborów.

Wolna wola: Teoria mówiąca o tym, że ludzie mają wolność wyboru i samostanowienia; przykładowo, człowiek mógłby uczynić coś innego, aniżeli to co zrobił. Filozofowie przekonywali, że wolną wolę nie można pogodzić z determinizmem.

Indeterminizm: Pogląd, że istnieją wydarzenia, które nie mają żadnej przyczyny; wielu rzeczników wolnej woli wierzy, że wybory są możliwe niezależnie od jakiejkolwiek fizjologicznej czy psychologicznej przyczyny.

Fatalizm teologiczny jest próbą określenia logicznej sprzeczności pomiędzy wszechwiedzącym Bogiem a wolną wolą, gdzie ta definiowana jest jako zdolność człowieka do wybierania alternatyw. Jest to podobna zagadka do tej: „Czy Bóg jest w stanie stworzyć kamień, którego nawet On nie będzie w stanie unieść?”

Założenia fatalizmu teologicznego można określić następująco: Bóg jest wszechwiedzący. A skoro Bóg jest wszechwiedzący, Boża wiedza o przyszłości jest nieomylna. Jeśli Bóg posiada nieomylną wiedzę na temat tego, że jutro zaangażujesz się w jakieś wydarzenie (skoszenia trawnika), to niezmiennie musisz się tego podjąć.

Zatem wolna wola nie jest możliwa, skoro nie masz żadnej możliwości poza tą, by zająć się czynnością koszenia trawnika. W sytuacji, gdy nie wykonasz zadania, Bóg nie jest wszechwiedzący. Inaczej gdy włączysz się w działanie, a skoro nie masz wolnej woli, to nie jesteś zdolny dokonać innego wyboru.

Odmienny argument może zakładać, że Bóg jest wszechwiedzący. A skoro Bóg jest wszechwiedzący, to jest także nieomylny. Jeśli Bóg posiada nieomylną wiedzę uprzednią odnośnie tego, że jutro będziesz zaangażowany w jakieś wydarzenie, to podejmiesz swobodny wybór w oparciu o wolną wolę, a nie z powodu obowiązku czy braku wyboru w kwestii tego wydarzenia. Nadal masz wolną wolę do tego by zaangażować się w to wydarzenie; Bóg jedynie zna twoje wybory zanim je podejmiesz. Nie jesteś zmuszony do dokonania wyboru „A” (skoszenia trawnika) bardziej niż wyboru „B” (gry w tenisa). Jeśli miałbyś zamiar zmienić zdanie, Bóg również by o tym wiedział, zatem nadal masz wolną wolę w tych wszystkich sprawach. Nadal podjąłbyś podobny wybór (w oparciu o wolną wolę), nawet jeśliby Bóg nie widział przyszłości. Boże oglądanie czy nieoglądanie przyszłości nie wpływa na twoją wolną wolę.

Posiadanie uprzedniej wiedzy o rzeczach przyszłych, gdyby nawet zostało utajone, nie naruszyłoby wolnej woli w żaden logiczny czy racjonalny sposób. Osoba wybierająca wydarzenie ‘A’ dokonywałaby takich samych wyborów bez względu na to, czy Bóg wiedziałby o nich wcześniej czy też nie. Bóg mający poznanie rzeczy, które mają się wydarzyć (biernie) nie zmieniłby wolnej woli poszczególnych osób. Wolna wola zostałaby zniszczona, gdyby Bóg ujawnił publicznie swoją wiedzę względem wolnych wyborów poszczególnych osób; to zmieniłoby przyszłą wolną wolę i uczyniło z tego obowiązek. Możemy odnieść się do prostego wyobrażenia osoby ze zdolnościami parapsychologicznymi widząca kogoś na drugim końcu świata potykającą się i łamiącą sobie nogę, gdy starała się złapać autobus. Taka osoba nie zmieniłaby rzeczywistości widzianego wydarzenia, bo nadal by się t wydarzyło bez względu na to, czy ktoś to widzi czy nie. To samo dotyczy Bożej wszechwiedzy: tak długo jak pozostaje ona bierna (pasywna) i nie wpływa na rzeczywistość czy wiedzę innej osoby o tym fakcie, nie narusza ludzkiej wolnej woli.

Jeśli jednak Bóg stworzył wszystko to, co istnieje, to pojawia się problem istnienia jakiejkolwiek wiedzy pasywnej ze strony Boga. Zrozumienie wszechwiedzy musi wiązać się ze zrozumieniem Bożej wszechobecności w czasie. Jeśli Bóg wie o wszystkich wydarzeniach- przeszłych, teraźniejszych i przyszłych- to znałby też wszystkie wydarzenia i decyzje, jakie podejmą poszczególne osoby, chociaż z perspektywy tych osób wydarzenia te jak i decyzje nie miały jeszcze miejsca. To może podważać kwestię wolnej woli człowieka, chociaż teologiczny fatalizm nie przyjmuje zasady funkcjonowania jakiegoś mechanizmu powstrzymującego Boga przed działaniem. A skoro, zgodnie z teologią chrześcijańską, Bóg jest poza czasem (nie jest ograniczony czasem), to zna bieg wydarzeń od stworzenia każdego życia, a nawet to czy dana osoba przyjmie jego boskie panowanie czy też nie. Jedynie z takimi założeniami wstępnymi wydaje się wyobrażalne tak fatalistyczne nastawienie teologiczne.

Aby pójść o krok dalej, poniżej znajduje się kilka zastosowań: istnieje duża różnica pomiędzy predestynacją, fatalizmem a przypadkiem (szczęściem).

Fataliści nauczają, że istnieje ślepa, bezosobowa siła, nad którą nikt nie ma kontroli- nawet Bóg- a wszystkie wydarzenia są podsuwane przez tą ślepą, bezcelową siłę. Tym właśnie charakteryzuje się fatalizm.

Przypadek (Okoliczności) jest bardzo ‘kapryśną’ siłą, która przypuszczalnie sprawia, że pewne rzeczy „szczęśliwie się przydarzają”, bez udziału czy prowadzenia Boga. W świecie rządzonym ‘przypadkiem’, Bóg może widzieć wcześniej to, co się wydarzy, ale to wszystko. Wszystko zależy jedynie od szczęścia. A jeśli zwolennik poglądu o przypadkowości zostaje zapytany ‘dlaczego’ albo ‘jak’ potoczyły się pewne rzeczy, nie znajduje żadnej odpowiedzi oprócz stwierdzenia: „Tak po prostu się stało.”

Predestynacja jest doktryną biblijną, która głosi, że Bóg ma cel i działa zgodnie ze swoją wolą, wypełniając swoje cele i zamiary (Efezjan 1.11; Księga Daniela 4.35; Księga Izajasza 14.24 oraz 46.10). Predestynacja naucza, że Bóg ani nie czyni ani nie powstrzymuje niczego, co wypełni jego cel (Psalm 33.11). Oznacza to, że Bóg jest SUWERENNY względem świata, i czyni wszystko co chce.

Ci, którzy ślepo wierzą, że „będzie co ma być” mylą się podobnie jak zwolennicy przypadku (zbiegu okoliczności). Prawdą jest, że pewne wydarzenia mają miejsce, ale dzieje się tak ze względu na suwerennego Boga, który wypełnia swoje postanowienia.

Studiując prawdziwie Biblię nie można wierzyć, że coś się „po prostu wydarzyło.” Ludzie rozważający Słowo Boże rozumieją, że mądry, święty, dobry i suwerenny Bóg sprawuje kontrolę nad każdym szczegółem naszego życia (Ew. Mateusza 10.29-30). Człowiek, który tak naprawdę nie chce, aby Bóg miał kontrolę, albo pogardza prawdą dotyczącą Bożej suwerenności, jest człowiekiem, który nie kocha Boga i nie chce Go w swoim życiu. Chce żyć po swojemu. On, podobnie jak demony, powiedziałby, „Zostaw nas w spokoju” (Ew. Marka 1.24). Ale nie jest tak; Bóg jest suwerenny i nie może się siebie wyprzeć.

• Gość: gostek Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.toya.net.pl 30.04.14, 10:01
                            Niestety Ukraińcy mieszkający w Polsce mają nierzeczywisty obraz tego czym jest prawdziwa Ukraina. Ci polscy Ukraińcy wzrastali w naszych realiach kulturowych w oderwaniu od tego co jest na wschód od Sanu. Namnożyli sobie w głowach jakichś dziwnych wzorców z baśni tysiąca i jednej nocy. Potworzyli bohaterów (upa) i ponadawali im mitycznego wymiaru odcinając sie jednocześnie od tego co było krwawe, nieludzkie - ludobójcze. Piotr ma dodatkowo skłonność do konfabulacji i mataczenia i jak większość z nich przeinaczania faktów. Tak czy inaczej bardzo wygodnie siedzi się tu w demokracji i dostatku i baja o prawdziwej, wolnej Ukrainie, a co innego być tam w kraju bankrutów politycznych, społecznych i częstokroć zacofaniu.
                            • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 30.04.14, 18:53
                              fajnie to wszystko poopisowane.ale zacznijmy od Biblii.po pierwsze cala Biblia jest spisana pod kierownictwem tego samego Ducha Swietego,ale,wlasnie,ale nie wszystko w Niej jest napisane i dotyczy ludzi w zaleznosci od tego w jakim okresie dzialania Bozego wobec ludzi,sie zyje.nie rozumienie tego ma swe poczatki juz od czasu tzw.pierwszych ojcow kosciola[Orygenez pierwszy].od niego zaczela na chrzescijanstwie pokutowac teoria,ze skoro Jerozolima zostala zniszczona przez Rzymian i Zydzi zostali rozproszeni po calym swiecie,to Bog raz na zawsze z tym
                              narodem[Zydowskim] skonczyl.to jest klamstwo nad klamstwami !!! po Zydow rozproszeniu nastala nowa era,a zwie sie ona Laska Boza do narodow,w ktorej apostolem zostal Bosko wybrany apostol Pawel.i on jest w tym okresie najwazniejsza postacia do nasladowania
                              Jezusa,wedlug przykladu jaki zostal mu[Pawlowi] dany przez samego Jezusa,ktory osobiscie[i
                              to juz z nieba] Pawla na te pozycje wybral[o tym wszystkim dowiedziec sie mozna z NT].
                              Jezus przyszedl do Zydow[i w swej 3 letniej dzialalnosci mial tylko 2X kontakt z nie Zydami],tak
                              samo to co mowil,mowil do Zydow.jednak Go nie sluchali,doprowadzili do smierci na krzyzu[jest to wymysl rzymski-smierc na krzyzu],ale w zamierzeniu Bozym,jeszcze przed zalozeniem swiata bylo,by wszyscy ludzie mieli moznosc bycia zbawionym.dlatego ewangelia gloszona przez Jezusa i Jego apostolow jest inna od tej gloszonej przez ap.Pawla.Zyd musial
                              uwierzyc,ze Jezus jest oczekiwanym Mesjaszem,mial wyznac swe grzechy i dac sie ochrzcic.
                              Inna jest droga dla ludzkosci pod Laska Boza[teraz nie obowiazuja nikogo prawa dane Zydom].
                              teraz kazdy musi zrozumiec,ze jest grzesznikiem od urodzenia i nic na to samemu nie poradzi,[w nijaki sposob moze sie z Bogiem pojednac,niczym sie samemu wykupic ze szponow grzechu].dlatego jedyna droga do pojednania,jest wiara w to co Jezus soba
                              dla zgladzenia naszych WSZYSTKICH grzechow uczynil na KRZYZU.ze po swych cierpieniach i smierci zostal zlozony w grobie i ze po trzech dniach zmartwychwstal.w to,dla zgladzenia naszych grzechow i tym samym uznania przez Boga nas za swe dzieci,mamy WIERZYC i to
                              jest dla nas w tym okresie Laski Bozej,EWANGELIA,ktora nas obowiazuje[1 Koryntian 15:1-4].
                              a ideologia dla chrzescijan w tym okresie Laski Bozej,sa listy ap.Pawla od Rzymian po Filemona.jezeli czytajac Biblie,nie bedziemy dali rady rozroznic tego co jest pisane do kogo,w jakim czasie,przez kogo,dlaczego i w jakiej to bylo pisane sytuacji,to taka osoba jest stracona.
                              teraz jezeli chodzi o Boga kontrole nad tym swiatem i tego swiata wydarzeniami,to ludzie nie sa robotami,maja swa wolna wole,tylko Bog w swej doskonalosci zna wszystko od poczatku do konca i na odwrot,wie zatem od samego zalorzenia swiata jakie beda losy ludzkosci,kto jak bedzie myslal,dzialal i do czego doprowadzi.oczywiscie nie dopusci do tego,by ktokolwiek
                              pokrzyzowal Jego plany co do wypelnienia sie obietnic wobec narodu zydowskiego,jak i tego co
                              dotyczy nas wszystkich z okresu Jego Laski.okres Jego Laski sie skonczy,kiedy do wladzy w UE
                              dojada calkowicie nowi politycy[dzisiaj nam wogole nie znani],nastapia ogromne zmiany tak w
                              polityce jak i we wszystkich religiach[bacznie prosze obserwowac nadchodzace zmiany w UE
                              oraz w Vatykanie].z tych nowych politykierow wybije sie jeden,ktory ich wszystkich pod kazdym katem przewyzszy[w ostatnich 3 i pol latach tego polityka rzadzeniu,wstapi w niego sam Szatan[na wzor tego jak to mialo miejsce z Judaszem,apostolem Jezusa],nastana wtedy
                              najgorsze czasy w calej historii ludzkosci na ziemi i skoncza sie one ARMAGEDONEM.dlatego,to
                              wszystko czego od poczatku swiata jestesmy swiadkami,jest niczym innym jak tylko tym,kto
                              w koncu zwyciezy,Bog czy Szatan.ludzkosc jest tylko w tym wszystkim pionkami[ktore jednak tez moga odnisc zwyciestwo,zalezy to tylko po ktorej sie stronie KAZDY z nas opowie i to przez
                              WIARE + nic do tego nie dodajac[Jezus dokonal soba wszystko smiercia krzyzowa]].dla tych
                              wszystkich co mowia i mysla,ze nalezy pilnowac i wypelniac to co czytaja w Biblii z ewangelii
                              Mateusza,Marka,Lukasza i Jana to powiadam wam,ze to bedzie ponownie wazne,kiedy przez
                              nowych politykow odrodzi sie nowozytne Cesarstwo Rzymskie,ponownie swiatlo dzienne ujzy
                              system zydowski[z wszystkimi ceregielami jak mialo to miejsce w czasach na ziemi Jezusa],
                              bedzie gloszona ewangelia na swiadectwo o Krolestwie Bozym[co obecnie czynia jako kult SJ],
                              bedzie chrzczenie tych co uwierza.obecnie czlowiek,ktory uwierzy jest chrzczony Duchem Swietym i poglebiajac wiedze biblijna[w szczegolnosci z listow ap.Pawla],jest przez tego Ducha prowadzony,az do[jezeli bedzie w tym czasie jeszcze zyl na ziemi]porwania do nieba[i o
                              tym wydarzeniu tez nigdzie informacji w calej Biblii nie znajdziemy,tylko w listach ap.Pawla].
                              a teraz na koniec poszperajcie sobie na temacie;Trilateral Commission
                              moze sie czegos ciekawego dowiecie od pana Zbigniewa Brzezinskiego[znacie go].
                              • Gość: :) Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.toya.net.pl 30.04.14, 21:31
                                Dżizys jaki wywód :). Ale już skoro tak to: ""A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? A odpowiadajac Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go. I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiażesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Wtedy przykazał uczniom swoim, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem." (Ewangelia Mateusza 16, 13 - 20)

Święty Paweł jest 13-tym "dobranym" apostołem, który NIE ZNAŁ JEZUSA! Obecny kościół katolicki jest kościołem Pawła, a nie Piotra! I tu katolicy maja o czym myśleć.......
                                • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 30.04.14, 23:33
                                  no i co?wersety z ew.Mateusza okreslaja ewangelie na ktorej opieralo sie zbawienie dla kazdego Zyda.oni jeszcze wtedy[apostolowie]nawet nie wiedzieli ani nie rozumieli tego,co Jezus dokona.
                                  zreszta widac,jak malo Zydow uwierzylo w Jezusa,ze jest Mesjaszem.po Jego trzy letniej
                                  dzialalnosci,sami widzimy za kogo Go uwazali[wszystko prucz tego co powinni],a kiedy zostal zeslany Duch Swiety,to ile ludzi go otrzymalo? 120 po trzech latach pracy Jezusa,wierzyli,ze On byl Mesjaszem.a gdzie sie podzialy te nakarmione tysiace ludzi? pozostali niewierzacymi,pomimo,
                                  ze doswiadczali Jezusa i cudow.dalej nastepowac beda jeszcze dwa odrzucenia Jezusa[po
                                  ukrzyzowaniu],przy mowie ap.Piotra i potem przy mowie Szczepana.po jego ukamieniowaniu[Szczepana] na swiatlo ujawnia sie Saul,przyszly apostol do narodow Pawel,
                                  powolany przez samego Jezusa,ktory po trzech latach pobytu na pustyni i otrzymaniu od Jezusa wszelkich wskazan,zacznie glosic ewangelie Laski Bozej[ktore to gloszenie zakonczy sie rozpoczeciem Wielkiego Ucisku.i ile ponownie mamy ludzi na swiecie,ktorzy wierza tej ewangelii ktora glosil ap.Pawel? niewielu,poniewaz te wszystkie wielkie koscioly na swiecie[mam tu na uwadze wszystkich poslugujacych sie Biblia],odwrocili sie od ap.Pawla juz
                                  dawno,a konkretnie,kiedy pisze ap.Pawel ostatnia ksiege Nowego Testamentu[2 list do Tymoteusza],kiedy informuje Tymoteusza o tym,ze wszyscy go opuscili.i gdzie ci ludzie sie udali? przeciez nie powrocili do swych poprzednio poganskich wierzen.oni udali sie do tego
                                  wszystkiego o czym Jezus i Jego apostolowie mowili jeszcze pod prawem.sami zauwazamy,ze system zydowski nadal istnial az po 70r.n.e.i glosili,tak jak i to sie dzieje dzisiaj,Dobra Nowine o Krolestwie.chrzest[tego nie ma u ap.Pawla w jego ewangelii o krzyzu,czyli wiara + nic do tego dokladajac].kiedy nastapi Wielki Ucisk,to wszystko bedzie ponownie obowiazywac,lacznie z calym systemem zydowskim.piszesz,ze ap.Pawel jest "dobranym"apostolem,ktory nie znal Jezusa.ja ci radze i wszystkim przy okazji,aby czytac listy ap.Pawla,rozpoczynajac od jego listu do Rzymian.i prosze czytac bardzo uwaznie,zwracajac uwage nawet na najmniejsze zwroty,a otworza sie wam oczy i zauwazycie[mam nadzieje]roznice pomiedzy ewangelia co do Krolestwa i ewangelia Laski Bozej,przez ktora to ludzkosc bedzie sadzona[1 Kor,15:1-4].
                                  • Gość: pysio Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: 185.18.135.* 01.05.14, 09:48
                                    Straszny błąd popełniasz, kaziu, zakładając że każdy wierzy w istnienie tworu zwanego potocznie bogiem! Filozofowie wiedzą że na świecie jest coraz gorzej i wyszczególniają różne epoki w historii świata. Pierwsza złota, druga srebrna, trzecia brązowa i ostatnia żelaza. Po niej prawdopodobnie; NIC!!! Można śmiało powiedzieć że dobrze już było!
                                    • Gość: kazik Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.bois.qwest.net 01.05.14, 19:19
                                      pysio,o jaki to blad mnie pomawiasz? czy ja pisalem,ze kazdy wiwerzy? oczywiscie powinien,ale nie na zasadzie swej imaginacji[a tak jest po wszystkich religiach,sektach i kultach,biorac tylko pod uwage tych co sie posluguja Biblia.lecz ta imaginacja tez dotyczy tych wszystkich po wszystkich innych formach wielbienia boga na calym swiecie].te droge wedlug wlasnego widzimisie,wielbienia rozpoczal juz na samym poczatku Kain[jeden z dzieci Adama i Ewy],i to trwa po calej kuli ziemskiej do dzis.podam ci ciekawa ksiazke,jak sie z nia zapoznaz,to cos sie ciekawego dowiez[oto tytul i autor; The Way Of Cain-The Creation Of Man's Religion by Gary Paul Miller].ja ja mam w j.angielskim.
                                      to,ze na swiecie jest coraz gorzej[a bedzie jeszcze gorzej,szczegolnie to rozpocznie sie od dojscia do wladzy nowej polityki w UE i bedzie ta gorzel trwac przez 7 lat],pysio nie potrzebujemy do tego zrozumienia zadnego filozofa[sami to widzimy].a to wyszczegolnianie epok zlotej,srebrnej,brazowej i zelaznej,jest niczym innym,jak powielaniem tego o czym pisal prorok Daniel.no i zapomniales jeszcze do tego dodac,ze bedzie jeszcze zmieszana z glina i zelazem[to ostatnia].potem zaczna sie wypelnienia obietnic dane narodowi Izraelskiemu, i z tych obietnic takze beda korzystac ludzie z pozostalych narodow na ziemi.wiec dalsza przyszlosc nie jest wcale taka zla,w porownaniu z obecna[szczegolnie teraz ona sie charakteryzuje zepsuciem moralnym po wszystkich dziedzinach[obserwuj UE i Vatykan,bedzie w nich coraz ciekawiej],potem jednak[w tych ostatnich 7 latach],bedzie na kuli ziemskiej nic innego jak tylko smierc i zniszczenia.i w tym wszystkim nie bedzie ani jednej krzty,by obwinic za to Stworce.pamietaj wiec o tym malym fragmencie z 1 Koryntian 15:1-4.wiedz tez,ze pewnego dnia duzo ludzi zada sobie samemu takie pytania: dlaczego sie znalazlem w takiej sytuacji? czy wogole musialem? zycze wszystkiego dobrego,K.
      • pepus22 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. 01.05.14, 16:35
        99venus napisał:

> i to jest jeden z powodów dla których to podłe forum zniknęło:

SIĘ POWTÓRZĘ;

Ww. zdjęcia są z zeszłego roku, ale obchody utworzenia 14-ej Dywizji Grenadierów SS (BO TAKA JEST PRAWIDŁOWA NAZWA TEJ FORMACJI, A NIE JAKAŚ "GALICJA") obchodzono parę dni temu - 28 kwietnia (dywizję sformowano bowiem 28.04.1943r.).

Żeby było JESZCZE ŚMIESZNIEJ, 14 Dywizja Grenadierów SS (NIE ŻADNA "GALICJA", powtarzam!!) została utworzona jako formacja ściśle podległa dowództwu Waffen SS bez CIENIA JAKIEJKOLWIEK NIEZALEŻNOŚCI, czego dowodem jest m.in. tekst przysięgi skłądanej przez jej wojaków;

Na całe życie będę wierny Adolfowi Hitlerowi, jako wielkiemu Wodzowi niemieckich sił zbrojnych Wielkich Niemiec ...

Drobiazgiem wartym wspomnienia jest również ZAKAZ POSŁUGIWANIA SIĘ JĘZYKIEM UKRAIŃSKIM w tej jednostce, a także obsadzenie niemal wszystkich dowódczych stanowisk przez Niemców.

Świętowanie powstania tej stricte hitlerowskiej formacji (dodam, że SS , w tym Waffen SS zostały oficjalnie uznane za organizacje zbrodnicze) jest przejawem ... no właśnie. CZEGO?? Każdy może sobie coś tu dopisać.
        • Gość: mat120 Re: Forum Podkarpacka u-Kraina znikneło. IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.14, 18:52
          pepus22 napisał:
          14 Dywizja Grenadierów SS (NIE ŻADNA "GALICJA", powtarzam!!)

Gdzieś w połowie drogi między Lwowem a Tarnopolem we wsi Czerwone w pobliżu Złoczowa znajduje się dość okazała nekropolia ukraińskich esesmanów poległych pod Brodami. Spoczywają tam w towarzystwie niemieckich kolegów a z pamiątkowej tablicy można się dowiedzieć, że pochowano tam wojaków I ukraińskiej dywizji, Ukraińskiej Armii Narodowej Hałyczyna.:)

• pepus22 14 Dywizja SS została utworzona po to, 01.05.14, 20:49
            ŻEBY ... WYKORZENIĆ UKRAIŃSKOŚĆ !!! TAK, TAK PROSZĘ PAŃSTWA.

To była koncepcja Heinricha Himmlera. Był ogarnięty obsesją szukania śladów rasy aryjskiej po całym Świecie (na jego zlecenie naukowcy niemieccy odkryli jej ślady w Tybecie) .Podlegli mu eksperci Głównego Urzędu Rasy i Osadnictwa SS stwierdzili, że około 25 procent populacji Rusinów (to jest Ukraińców) posiada znaczną ilość germańskiej krwi. Te 25 procent miało zamieszkiwać właśnie w Galicji .

Stąd zrodziła się koncepcja utworzenia Dywizji Waffen SS złożonej z Ukraińców; "... Eksperci (SS) uznali Estończyków za lud zgermanizowany, a Łotyszy za częściowo germański (...). Także Bośniaków określono mianem ludu „gotyckiego”, pochodzącego od Persów. Takie wnioski pozwoliły na sformowanie łotewskich, estońskich i bośniackich oddziałów Waffen-SS. Z perspektywy samych esesmanów wszystko to były jednostki germańskie, a nie cudzoziemskie. Bardzo podobnie sprawa miała się z Ukraińcami. W nazwie nowej dywizji, której formowanie rozpoczęto w pierwszych miesiącach 1943 roku, nie było wzmianki o Ukrainie (...) Nawet symbol oddziału zupełnie odcinał się od ukraińskich tradycji. (...) Wächter zadecydował, że dywizja będzie używała starego austriackiego symbolu Galicji, złotego lwa, a nie ukraińskiego godła narodowego – tryzuba. O dziwo sami Ukraińcy nie spostrzegli się, że proponowana im „własna” dywizja ma na celu przyspieszenie likwidacji narodu ukraińskiego, a nie wzmocnienie jego pozycji w ramach hitlerowskiego imperium. "

Cytat za: ciekawostkihistoryczne.pl/

Jak już zresztą wspominałem, tresura nowych Nazistów pochodzenia ukraińskiego (mająca na celu stworzenie z nich po prostu Niemców), zakładała używanie wyłącznie języka niemieckiego, złożenie przysięgi wierności Adolfowi Hitlerowi i III Rzeszy, podległość wyłącznie niemieckiemu dowództwu.

O żadnej Samostijnnej U. przy założeniu 14 Dywizji Waffen SS MOWY NIE BYŁO. A wręcz przeciwnie.
            • Gość: kazik Re: 14 Dywizja SS została utworzona po to, IP: *.bois.qwest.net 02.05.14, 00:38
              to o czym wypisujecie[pomimo doszukiwania sie prawdy],bylo niczym z tym co nadchodzi i nie tylko na Ukraine,Niemcy,Polske czy Rosje,ale na caly swiat.i lepiej byloby nie grzebac po przeszlosciach,tylko budowac przyszlosc miloscia blizniego.poczytajcie sobie o ap.Pawle[kim byl i co wyczynial],i co,Bog go potepil? wrecz przeciwnie,powolal go na apostola dla takich jak wy czy ja.a czym sie on[Pawel]na takie wyroznienie zasluzyl? wiara,wiara i jeszcze raz wiara!!!!!!
              i ten przyklad i my wszyscy mamy nasladowac[wszyscy ludzie sa grzeszni od Adama poczawszy,a konczac na ostatnim czlowieku Armagedonu,czy przezyje go czy nie].dlatego uznajmy Jezusa za naszego Odkupiciela i Zbawiciela i wzrastajmy w Niego,tak w Jego smierci jak i zmartwychwstaniu.innej drogi czlowiek[obojetnie jakim by nie byl zlym]NIE MA !!!dlatego skonczcie te nacjonalistyczne wywody i wyciagajcie swe dlonie do pojednania[nawet jezeli nie
              bedzie pozytywnej reakcji z drugiej strony].sila i zwyciestwo jest w krzyzu Jezusowym[pomimo
              tego,ze dla wielu ludzi ten krzyz jest po prostu glupstwem i na dzis nie maja ochoty o nim mowic,slyszec ani rozwazac].
                • Gość: pysio Re: 14 Dywizja SS została utworzona po to, IP: 185.18.135.* 02.05.14, 10:33
                  Synonimy do słowa nawiedzony:

absurdalny, adept, adherent, admirator, adorator, amator, anormalny, awanturnik, bałwański, bezkompromisowy, bezkrytyczny, bezrozumny, bezsensowny, bezwzględny, błazeński, bzikowaty, chwalca, czciciel, dogmatyk, durnowaty, durny, ekstremista, ekstremistyczny, entuzjasta, fan, fanatyczny, fanatyk, fundamentalista, gloryfikator, głupawy, głupi, głupi jak but z lewej nogi, głupiutki, głupkowaty, gorącokrwisty, gorący, gorliwy, groteskowy, hobbysta, hołdownik, idiotyczny, jastrząb, katon, koneser, kopnięty, krańcowy, maniacki, maniak, maniakalny, miłośnik, nałogowiec, narwany, neofita, niemądry, nienormalny, nieobliczalny, niepoczytalny, nieprzejednany, nierozgarnięty, niespełna rozumu, nieugięty, nieustępliwy, niewolnik, niezrównoważony, nonsensowny, obłąkaniec, obłąkany, obłędny, obsesjonalny, obsesjonat, obsesjonista, obsesyjny, opętaniec, ortodoks, ortodoksa, ortodoksyjny, oszołom, owładnięty, paranoiczny, pasjonat, patologiczny, pieprznięty, pie...ięty, pies na coś, piewca, pomylony, popaprany, popieprzony, popie...ny, poplątany, populista, porąbany, porypany, porywczy, postrzelony, pożeracz, pretorianin, pryncypialny, przepełniony fanatyzmem, przygłupi, przygłupiasty, przyjaciel, psychiczny, puknięty, radykalista, radykalny, radykał, rąbnięty, rozfanatyzowany, sfanatyzowany, sfiksowany, skrajny, smakosz, stronnik, stuknięty, surrealistyczny, sympatyk, szajbnięty, szaleniec, szalony, szurnięty, ślepo czemuś oddany, ślepy, świrnięty, świrowaty, trzaśnięty, trzepnięty, twardogłowy, ultras, ultrasowski, uparty, w gorącej wodzie kąpany, walnięty, wariacki, wariat polityczny, wichrzyciel, wielbiciel, wojujący, wulkan, wywrotowiec, wyznawca, zaciekły, zacięty, zagorzały, zajadły, zakamieniały, zapaleniec, zapalony, zapamiętały, zaprzysięgły, zaślepiony, zatwardziały, zawzięty, zbzikowany, zdeklarowany, ześwirowany, zwariowany, zwolennik, żarliwiec, żarliwy

JEDNYM SŁOWEM UPIERDLIWY!!
                  • Gość: kazik Re: 14 Dywizja SS została utworzona po to, IP: *.bois.qwest.net 02.05.14, 18:47
                    dziekuje za uwage,a wasza sprawa,wasze zycie.piszac,pisze do trzezwo myslacych[tym bardziej,
                    ze w wielu wypadkach uchodzacych za wiernych w tym czy innym wyznaniu.powinni wiec swych ideii religijnych bronic na podstawie swych kosciolow poslugujacych sie Biblia].widac jednak,ze daleko wielu ma do kontaktu ze Slowem Bozym,na wlasna zgube gardza Nim i mysla,ze zawsze jeszcze na Nie bedzie czas.Przyslowia Salomona,jednak ostrzegaja,ze moze tego czasu byc i za malo a nawet go zabraknac.i co wtedy? nadejdzie tylko refleksja nad soba i za pozno zadanie sobie pytan: czy musialem sie znalesc w takiej sytuacji? czemu tak pokierowalem swym zyciem?
                    a pamietajmy,ze czlowiek zostal stworzony i KAZDY co przychodzi na swiat bedzie zyl wiecznie
                    KAZDY otrzyma doskonale cialo,tylko nie kazdy bedzie sie z tego cieszyl.i o tym,tez u ap.Pawla.
                      • Gość: kazik Re: 14 Dywizja SS została utworzona po to, IP: *.bois.qwest.net 02.05.14, 21:34
                        ano podziwiaj.tylko w mym odczuciu to taki stosunek jaki mieliscie do Piotra[on zreszta do mnie tez jeszcze na grekokatolikach,ale sie w koncu zmienil],to macie i do mnie.a wszystko z braku
                        nalezytej wiedzy i jej rozumienia.a znajomosc wasza Biblii[jezeli wogole jakas jest],to oparta jest na nie rozroznianiu tego co w Niej dotyczy narodu Zydowskiego z tym co dotyczy KAZDEGO
                        czlowieka zyjacego w OKRESIE LASKI BOZEJ.no,ale to juz wasza sprawa,wasze zycie.dobranoc.
                        • parton Kazik 05.05.14, 21:36
                          To chyba nie do końca jest tak jak mówisz. Po prostu jeśli w tym miejscu, tym topiku rozmawia się o zniknięciu forum Piotra to zwyczajnie należy trzymać się tematu. Chwalebne jest to, że jako nieliczny głosisz słowo Boże wszędzie gdzie jesteś - chylę czoła. Nie dziw się jednak, że nagle wszyscy nie upadamy na twarz przed Twoja wiedzą i ogromem chęci jej przekazania. Dla mnie osobiście to nie miejsce ani czas ;). Ot co..
                          • Gość: kazik Re: Kazik IP: *.bois.qwest.net 06.05.14, 03:48
                            czleku,opamietaj sie.ja na zadne wasze przedemna upadanie ani nie licze ani tego chce.chce tylko byscie zaczeli pogladac sprawy i wydarzenia takze pod innym katem,nie koniecznie biblijnym.podalem zreszta tytuly ksiazek[wcale nie biblijnych] i co.nikt nawet sie o nie nie pyta,ani mu sie nie chce ich dostac.ale wykrzykiwac czy to na ruskich czy ukrainskich,to kazdemu
                            na reke.a tu macie wypowiedz ministra niemieckiego,ze nikomu z UE nie chce sie wojsk wysylac na durnote.dlaczego? bo wiedza o co chodzi[takze panowie Tusk i Sikorski],ale przed roznymi wyborami dobrze jest macic glowami wyborcow.wiec dociekajcie do sedna i o nim piszcie,a nie o glupotach i z nic nie wartymi sloganami.powodzenia.
                          • Gość: obserwator Re: Kazik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.14, 08:23
                            Ten człowiek nie głosi Słowa Bożego, to co pisze to jeden wielki bełkot. Ktoś go rozumie? Niech założy wątek religijny i tam wypisuje swoje rewelacje. Miesza w jednym kotle Biblię z jakimiś książkami, które są dla niego wręcz równorzędne z Biblią. W jego tekstach nie ma żadnej logiki i porządku. Poczytuje się na tym forum niczym za proroka, a tak naprawdę nie wiadomo kim jest i kogo reprezentuje. Ot taki samozwaniec, któremu się wydaje że znalazł sposób na wybawienie. W rzeczywistości ma jakieś problemy sam ze sobą a nieograniczony dostęp do komputera i sieci pozwala mu te swoje "proroctwa" "głosić". Ma racje venus, nie należy na te jego komentarze odpowiadać, bo go to nakręca.
                          • Gość: kazik Re: chyba nie IP: *.bois.qwest.net 06.05.14, 19:36
                            nakreca to niektorych z was.bo problemem waszym jest to,ze w waszych wierzeniach[obojetnie
                            do ktorego kosciola,sekty czy kultu nalezycie],to wy macie cala Biblie wlozona do miksera,wymieszana i potem z tego co wyszlo sie karmicie.ap.Pawel tez mial ten problem z Zydami,ktorzy go przesladowali,wlasnie z powodu tego samego.ksiazek tytulow,ktore podawalem,wcale nie sa rownorzedne do Biblii,ale moga niektorym otworzyc oczy i uszy na
                            prawde i zrozumienie wszystkiego tego co wokolo nas sie dzieje,a nie tylko bycia zapatrzonym i zacitrzewionym w podworkowy nacjonalizm i oprucz czuba swego nosa nic wiecej nie widziec i nie rozumiec.podalem kiedys link na p.Zbigniewa Brzezinskiego[wielu z was go nawet by pod niebiosa wynioslo-wspolpracowal z waszym wielkim jpII],czy ktos sie tym linkiem zainteresowal,poczytal,a sporo by sie dowiedzial i moze inaczej by zaczal pogladac
                            wydarzenia na swiecie.w tym te powiazane z Ukraina.zycze smacznego studiowania,z miesem.
                              • Gość: kazik Re: chyba nie IP: *.bois.qwest.net 11.05.14, 19:57
                                przesmiewca-lux na Rzeszowie krytykuje posuniecia "rzadu Ukrainy" za wydawanie pieniedzy na najemnikow[i slusznie],jeszcze do tego zadaje pytanie DLACZEGO? ano czleku,to samo pytanie mozesz zadac w stosunku do Eurovizji,ostatniego spotkania obecnego papieza z szefem ONZ-tu,a takze w USA stosunek w sporcie do homoseksualizmu.Dlaczego? dlatego[jak juz sporo o tym pisalem]ze zyjemy w ostatnich czasach Laski Bozej na ziemi do wszystkich ludzi i ona bedzie sie charakteryzowala tym o czym pisze ap.Pawel w 2 liscie do Tymoteusza 3:1-7.ta charakterystyka to upadek moralny i nie mylic tych znakow co do konca okresu Laski Bozej z tym co bedzie charakteryzowalo sie ze znakami w ostatnich 7-miu latach historii ludzkosci na ziemi[taka jaka znamy].wszystko to czego po tych dziedzinach jestesmy swiadkami,wywodzi sie z za tego samego biorka,czy jezeli chodzi o posuniecia religijne[Vatykan,Islam]czy polityczne[pelno zarzewia wojennego]czy rozrywki,sportu itd.wiec zamiast zadawac pytania Dlaczego? lepiej wglebic sie w sedno sprawy[bo ono jest ogolnoswiatowe,tymi samymi silami sterowane w celu osiagniecia wykonania planu juz dawno ustalonego,tylko szarym ludziom nie chce sie do tego dochodzic i wola odrzucac i krytykowac,nie chca zmiany tego do czego sie przyzwyczaili,co przez lata im wajaja].no,ale to kazdego osobiste zycie,osobista sprawa.
        • Gość: pysio Re: demonologia po banderowsku IP: 185.18.135.* 12.05.14, 10:44
          Nihil novi sub sole!

Czy to działa w obie strony? Czy po za ukraińcami i zgodnie z ideologią doncowa, czarnopodniebienni są z tego wykluczeni? Tzn. czy za zabitego swija odpowiada się na sądzie boskim i jest grzechem? Może byś to objaśnił bo w religii banderowskiej niezupełnie się wyznaję.
        • przesmiewca-lux Re: a ja się cieszę 12.05.14, 11:38
          Gość portalu: benek napisał(a):

> z każdej wiadomości o zabijaniu ruskich przez ukraińców. I smród spalonej
          > padliny w odessie by mi nie przeszkadzał :))

Ręce opadają.
          Najgorsze, że używasz języka polskiego jak Polak, czyli istota względnie cywilizowana, a treści przekazujesz na poziomie tak żenującym, że trudno cię w ogóle określić, nie obrażając zwierząt i dzikich plemion.

Z drugiej strony trudno się dziwić skoro pochodzisz z kraju, gdzie wielką rewolucjonistką i mężem stanu popieranym przez sporą grupę społeczeństwa jest zdrajczyni, złodziejka i osoba, która chciała wymordować 9 milionów własnych obywateli bronią atomową.

Kraju, którego rząd puczystów i uzurpatorów ściąga z zagranicy najemników, bo własne służby i armia nie chcą wykonywać rozkazu mordowania braci, sióstr, ojców i matek, których oficjalna propaganda nazywa terrorystami i dywersantami nasłanymi przez Moskwę.

Kraju, który nie ma historii, a cywilizacja oraz kultura to pojęcia obce i 100% abstrakcyjne. Żeby leczyć kompleksy na tym punkcie dorabia sobie prawdę do ideologi na przykład nazywając wieszczem narodowym człowieka, który z Ukrainą ma jeden punkt wspólny - urodził się na niej. Jednak uczył się i tworzył głównie po rosyjsku w Rosji.

Kraju w którym nie chlają jedynie noworodki, "świeżo zaszyci" i umierający, a i to ostatnie nie zawsze jest prawdą.

Kraju w którym kradną, kombinują, korumpują i są korumpowani wszyscy. Inaczej giną z głodu jako jednostki nieprzystosowane.

W kraju, w którym nie istnieją żadne zasady, a moralność lub prawo to śmieszne fatamorgany.

W kraju rozkradzionym do tego stopnia przez własny naród, że już praktycznie nie ma co kraść. Zniknęły znaki drogowe, kostka brukowa, windy i metalowe drzwi z bloków. Z niektórych nawet wycięto i oddano na złom balustrady.

W kraju, w którym mając pieniądze i układy wolno wszystko. Bezkarność i rozpasanie poraża.

W kraju, który nie potrafił wykształcić żadnych elit potrafiących zarządzać. Każde wybory skutkowałem jedynie wymianą starej bandy złodziei na nową. Jednak wszystkiemu byli i są winni Rosjanie, Polacy i Żydzi.

W kraju.... mógłbym tak jeszcze długo, tylko po co? Skoro i tak niczego nie zrozumiesz. Nawet 1% mojego przesłania do ciebie nie dotrze, a jedyna odpowiedź na jaką cię stać, to wycieczki osobiste lub kompromitacja w stylu "a u was biją Murzynów".

Już mogę napisać "a nie mówiłem", chyba, że jakimś cudem uda ci się zagryźć we wściekłości zęby na klawiaturze i powstrzymać od chamskiej riposty prostaka, czyli kolejnej kompromitacji kolejnego Ukraińca.

Szczerze żałuję, że ten piękny kraj zamieszkuje taka dzicz jak wy. Bardzo bym chciał pojechać do Lwowa, pospacerować po Prospekcie Swobody, wypić kawę obserwując piękną panoramę miasta z kawiarni hotelu Cytadela, zrelaksować się w SPA Nobilis Hotel, zjeść wyjątkowo pyszne kaukaskie szaszłyki w ormiańskiej restauracji, czy wasze czinachi dwa kroki dalej. Potem zerwać jakąś małolatę i trochę z nią poszaleć najpierw w nocnym klubie, a potem w hotelu. Jednak nie pojadę, bo się was boję. Boje się dzikich, agresywnych i zdegenerowanych ludzi, którym nie chce się uczciwie prawować. Dlatego wolą kraść, wymuszać i terroryzować.

Gardzę wami i mam odruch wymiotny, a w osłupienie wprawiają mnie wasze dążenia do UE. Najpierw dowiedzcie się cóż to takiego jest cywilizacja i obowiązujące w niej normy moralne, a dopiero potem możecie rozpocząć marzenia o dołączeniu do świata normalnych, kulturalnych ludzi.
          Do tej pory lepiej wam będzie pod ruskim butem. Rosjanie zdecydowanie szybciej ewoluują w stronę homo sapiens i mogą was pociągnąć za sobą. Dołączenie do nich będzie dla was nie lada skokiem ewolucyjnym.

Czy ktoś nawet oczami nawalonej, szoszońskiej wyobraźni jest w stanie wyobrazić sobie takiego Muzyczkę i jego kolesi z unijnymi paszportami? Przecież Ukrainę i cywilizowany świat dzielą kulturowo lata świetlne.
            • Gość: pysio Re: a ja się cieszę IP: 185.18.135.* 12.05.14, 13:41
              Jeśli ten benek nie czuje smrodu banderowsko - nacjonalistycznego, który bezspornie jest największy na świecie to nic dziwnego że każdy inny smród dla niego, to pikuś.Prezentowana tu odporność na smrody z całą pewnością dowodzi że chłopisko wychował się w nie byle jakim szambie?
                • przesmiewca-lux Re: a ja się cieszę :) 12.05.14, 16:47
                  Gość portalu: benek napisał(a):

> bo lubię zapach napalmu o świcie....

Tyle, że cywilizacyjnie jeszcze do napalmu nie dorosłeś, ale ejakulacja absurdu i zezwierzęcenia Apocalypse Now jak najbardziej. To zdecydowanie mogą być twoje klimaty.
                    • przesmiewca-lux Re: a ja się cieszę :) 12.05.14, 19:00
                      99venus napisał:

> to jakiś psychopata.po cholerę z nim dyskutujecie?ani nie rozumie tego co pisze
                      > ani tego co czyta.

Myślę, że to kolejne wcielenie naszego "bohatyra". Tyle, że on już nieco się w Polsce ucywilizował, zorientował jak rozmawiają cywilizowani ludzie i wstyd mu się mu przyznać, że on dalej mentalnie siedzi w czworakach.
                      • przesmiewca-lux Re: a ja się cieszę :) 12.05.14, 19:13
                        przesmiewca-lux napisał(a):

> Myślę, że to kolejne wcielenie naszego "bohatyra". Tyle, że on już nieco się w
                        > Polsce ucywilizował, zorientował jak rozmawiają cywilizowani ludzie i wstyd mu
                        > się mu przyznać, że on dalej mentalnie siedzi w czworakach.

A tak bardziej przyziemnie i wyjątkowo egoistycznie '-D
                        Lubię takie ćwierćinteligentne zaprzeczenia ludzi myślących.
                        Uwielbiam ćwiczyć na nich fechtunek słowem.
                        W końcu te bezwolne, nibyludzkie atrapy nie zostały chyba stworzone bezcelowo. Więc pozwól mi proszę poćwiczyć na nich, jak na kukłach treningowych pasję moją.

Z góry dziękuję ;-D

>
                    • Gość: kazik ale z czego? IP: *.bois.qwest.net 12.05.14, 19:15
                      z wlasnego pustoglowia,chyba.a tak"Dlaczego",to nikt nie pisze,czy tez z pustoglowia czy ze strachu? a co do venusa,to wiedz,ze nie ladnie sie oto pytac kto komu placi i ile.chcecie zachodu,ale kultury to juz nie.wiec lepiej zajac sie sednem spraw,ktore niektorych mocno podniecaja i je zglebic,wtedy wszystko bedzie wygladalo bardziej przejrzyscie.dlatego nadal polecam nie tylko zajmowac sie tym co dzieje sie po linii Rosja-Ukraina,ale poszerzac swa wiedze oraz analize obserwowanych posuniec,przemowien,gestow oraz do czego to wszystko prowadzi.
                      wtedy i przesmiewcy-luksa "DLACZEGO" bedzie nalezycie zrozumiale i interpretowane.wtedy i do poziomu dostosuja sie i tacy co napalm lubia ponoc wachac.a nawet i z tragedii napalmowych,
                      wszystko odbudowywac sie bedzie jak Feniks z popiolow,nawet beda tym placic i venusie nim
                      trzeba bedzie placic,bo innych dudkow nie przyjma[nie beda nic warte,obojetnie jak je teraz chcesz zwac,majac w kabzie].zycze milego szperania w wiedzy,na modle tego,o czym pisal juz dawno Daniel,ze wiedza sie rozmnozy,i to co kiedys bylo czlekowi zakryte,bedzie i znane i zrozumiale.
    • Gość: pysio Re: a ja cię cieszę IP: 185.18.135.* 12.05.14, 21:11
      Ciekawe czy ukraińska kultura benka zatriumfuje? Ciekawe jest też to jaki jest w realu? Chyba zgodnie z dekalogiem należy się spodziewać niezwykłej przebiegłości ze strony benka, nakazanej dekalogiem ukraińskiego nacjonalisty i udawanie polskiego patrioty! Dzięki netowi możemy się dowiedzieć o prawdziwej naturze banderowskiego gieroja. Zachęcam benka do aktywności na naszym forum bo oprócz celów naukowych i poznawczych stanowią cenny przyczynek do badań psychiatrycznych nad różnej maści dewiantami.
      • 99venus Re: a ja cię cieszę 13.05.14, 09:50
        triumf ukraińskości widzimy od kilku miesięcy 24h.udalo im sie udowodnic,że nie są w stanie stworzyć własnego państwa.to rzeczywiscie rzadki sukces w historii.
      • przesmiewca-lux Re: a ja cię cieszę 13.05.14, 11:24
        Gość portalu: pysio napisał(a):

> Ciekawe czy ukraińska kultura benka zatriumfuje?

Nie ma takiej możliwości.
        Widzieliśmy jak odważni i oddani rządowi są ukraińscy żołnierze na Krymie. Nikt w historii światowej wojskowości tak łatwo nie oddawał terytoriów, okrętów, jednostek wojskowych, sprzętu i uzbrojenia. Teraz już nie będziemy opowiadać kawałów o męskości i odwadze francuskich żołnierzy. Mamy Ukraińców.

Historia pokazała światu nie tylko fakt, że czego się ten Naród nie dotknie, to koncertowo zostanie spitolone, z własnym krajem na czele, ale że wszelkie ich ruchy narodowe w stylu OUN, UPA, czy ich pogrobowcy, to taka sama banda nieudaczników, jak cała reszta. Wyróżniają się na tle szarej masy jedynie ideologicznie zrytym beretem, nieobliczalnością i brakiem oporów przed przejawianiem najgorszych, najbardziej zdegenerowanych bandyckich zachowań.

Oni nie istnieją jako realna siła zdolna do wywarcia znaczącego wpływu na konflikt zbrojny. To dzicz potrafiąca jedynie wymordować bezbronną wieś gwałcąc wcześniej kilka kobiet. W starciu z jakąkolwiek regularną armią nigdy nie istnieli. Chowali się po ziemiankach, które ryli jak krety lub wiali w popłochu często porzucając broń. Po II WŚ stosunek wybitych i wyłapanych Banderowców do żołnierzy A. Cz. i innych ruskich służb, tylko na terenach Ukraińskiej Republiki Radzieckiej, wynosił 1 do 34. Wiem, że to szok, ale jeden Ruski statystycznie wysyłał do piachu lub pierdla 34 Banderowców. Więc jaka to siła? Zdolna do czego poza wyciem banderowskich hasełek i odgrażaniem się jacy to oni nie są strasznie groźni?

Dziś jest dokładnie tak samo. Owszem zamordować ciężarną sprzątaczkę w budynku związkowym, zgwałcić kilka dziewcząt, czy zastrzelić kilku bezbronnych chłopców, a później wszystko spalić potrafią. Jednak stanąć oko w oko z wrogiem i walczyć jak mężczyźni - nie, na to odwagi i jaj już im nie wystarcza. Arszenik musi wynajmować amerykańskich najemników za ok. 200 milionów USD miesięcznie, bo jego krzykacze z Prawego Sektora podwijają ogonki i lecą na kolejną kibolską rozróbę. Tam jest fajnie, bo można pokazać pełnię "banderowskiego męstwa i bohaterstwa" na dziewczynie i jej bezbronnym chłopaku lub przyszłej matce, która niestety nie doczeka już rozwiązania.

Jak widzisz żaden triumf tych ludźi jest niemożliwy. Oni są "bezpłodnymi rodzicami sukcesów". Dla wolnej Ukrainy sku...li i zeszmacili się z Hitlerem i co? Jak zwykle jedynie "odbyty bolały". Dostali od Ruskich wolne państwo z Krymem, Donieckiem, Ługańskiem i je rozpirzyli. Dostali gospodarkę - rozkradli i zniszczyli. Dostali silną, wielką armię, to baby na motorówkach okręty wojenne im odbierały. Zrobili sobie "Pomarańczową Rewolucję", to jedynym jej następstwem był dramatyczny wzrost cen i upadek jakości życia ludności. Dali się podpuścić "Jewrejom" i zrobili sobie Majdan, to teraz mają "majdany, ale do spakowania" z Krymu, Doniecka, Ługańska i kilku innych. Wystarczyło im 23 lata samostanowienia, żeby wolna Ukraina praktycznie przestała funkcjonować.

Nie ma na Matce Ziemi drugich takich nieudaczników, tej klasy dywersantów i autoniszczycieli.

Oczywiście, nie można uogólniać i pakować wszystkich do jednego wora. Np. wczoraj gościłem młodego Ukraińca, który studiuje na rzeszowskim WSIiZ'e. Inteligentny, kulturalny, znający 4 języki, mądry chłopak. Wyznaczone cele, które skutecznie realizuje. Można rzec Europejczyk pełną gębą. Jednak on oficjalnie stwierdza, że na Ukrainę nie wraca. Polska jest dla niego jedynie przystankiem i narzędziem na drodze do godnego życia w Kanadzie. Zadymę na Ukrainie ma gdzieś. Macha ręką z politowaniem i mówi "A niech sobie robię co chcą. Mnie to nie interesuje. Chciałbym żeby był spokój i ludzie nie ginęli. A czy Donieck będzie tu, czy tam..."

Teraz porównajcie jego do benka, który zatruwa czyste powietrze swoimi wulgaryzmami wplecionymi w prostacki bełkot człeczyny ledwopiśmiennego. Jest tak zapóźniony w rozwoju lub zdegenerowany, że osobiście mam problem ze zrozumieniem treści, które wyszły spod jego klawiatury. Przepaść! Po prostu dwa krańcowo różne światy, a narodowość ta sama.

A może ukraiński chłopak biorący udział w polskim X-Faktorze?
        W sobotę, w czasie występu Artema Furmana nie tylko miałem "ciary", ale łzy stanęły mi w oczach ze wzruszenia. Po prostu genialny wokalista, normalny, skromny i wrażliwy chłopak, jakich chciałoby się widzieć więcej.
        Ale on też nie ma zamiaru wracać na Ukrainę. Czy ktoś mu się dziwi, że nie chce mieć kolegów Muzyczki lub "naszego" benka za sąsiadów i być zmuszonym do złodziejstwa żeby przeżyć w tamtym kraju?

>

• Gość: pysio Re: znikneło IP: 185.18.135.* 13.05.14, 12:26
        Być może! Bo każdy, nawet czubek chciałby wiedzieć dlaczego tu jest. Pozdrowienia dla banderowców i życzenia powrotu do zdrowia życzę wszystkim byłym i obecnym pacjentom Żurawicy i innych ośrodków. A dla godzia mam receptę; po prostu wyjazd na