Dodaj do ulubionych

Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa!

IP: 195.117.119.* 16.10.14, 23:18
www.facebook.com/patriotycznypsl/photos/a.570135219690913.1073741828.569029753134793/750818051622628/?type=1&theater
Obserwuj wątek
     • matigrypl Re: Na Wykopie też już funkcjonuje ten obrazek 17.10.14, 21:31
      Przykład kompletnego nie liczenia się z realiami dał oczywiście w znany sposób Andrij Tarasenko z Prawego Sektora, mówiąc o potrzebie „powrotu” Przemyśla do Ukrainy. I każdy był oburzony, nie poświęcając chwili uwagi, by poznać styl neobanderowskiego myślenia o polityce. To fanatyzm podkuty szaleństwem, nieodpowiedzialność, ale niestety także bezwzględność w realizacji swoich dążeń. Nie liczenie się z nikim i niczym, ani potencjalnym przyjacielem, ani wrogiem. Nawet gdy usiłowano przedstawić wypowiedź Tarasenki jako zmanipulowaną (niby jak?), bez podawania oczywiście konkretów, zastosowano nowatorski chwyt. Skierowano do Polaków dementi, a następnie na stronach ukraińskich opublikowano dementi dla tegoż dementi.


      www.prawy.pl/z-kraju/7237-banderowski-flirt-wszechpolakow

      Odbyło się spotkanie z banderowcami a to jego opis. Warto pod tym linkiem poczytać co mają do powiedzenia współcześni banderowcy.
    • Gość: armagedon psiesyny IP: *.play-internet.pl 18.10.14, 19:09
     Więkoszość Kart Polaka jest wyłudzana za kasę. Większość studentów z Ukrainy i innych ukraińców posiadających ten status nie miała nigdy korzeni polskich. Jest to biznes, za który my płacimy. Ci pacjenci są ukraińcami- oszustami, którzy nadużyli naszej gościnności i powinni być wydaleni oraz ukarani. Tak Panie Baczyk konsulu HONOROWY. Podobnie jest z obywatelstwem polskim. W Przemyślu jest ukrainiec Jurij z hotelu, który swego czasu nabył obywatelstwo,ale nikt nie wie jakim sposobem i jest to naprawdę zgadka.
       • Gość: Bazyli Re: psiesyny z urzędu :) IP: *.107.118.11.mediahost.pl 19.10.14, 08:27
        Banderowskie pomioty wyłudzili kartę Polaka i zadekowali się w Przemyslu na PWSW . Oni z Polską nie mają nic wspólnego i skubią ją jak tylko mogą. Ich koledzy z Ukrainy giną na wojnie oligarchów a oni deklarują swoje banderowskie ideały w Przemyślu. Zbrukali dobre imię uczelni, która będzie jednak dla nich pobłażliwa bo sama też zachowała się nieetycznie upubliczniając na swojej stronie oświadczenie studentów podając imiona i nazwiska studentów. Był to chyba krok podpowiedziany przez ukrainskich doradców bo w cywilizowanym kraju obowiązuje ochrona danych osobowych zakazująca takich kroków. Ograniczy to radykalizm Uczelni i chyba skończy sie na naganach.Ludzie są zszokowani zachowaniem tych młodych banderowców ich bezczelnością.Na dniach sprawa będzie miała wydzwięk ogólnokrajowy i wtedy władze PWSW bedą się tłumaczyć w mediach. Jedynie szybka reakcja zdusi sprawę bo nie ulega wątpliwości ,że studenci dopuscili się przestępstwa. Są jednak w wieku kiedy człowiek kształtuje dopiero swój swiatopogląd i błądzi i powinno im się dać ostatnią szansę.
         • przesmiewca-lux Re: Jakie przestępstwo ? 19.10.14, 10:48
          Gość portalu: dark napisał(a):

          > A jakiego przestępstwa się dopuścili ?

          Kodeks karny
          Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r.

          Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
          § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
          § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
           • przesmiewca-lux Re: Anarchy 19.10.14, 11:42
            Gość portalu: dark napisał(a):

            > Poglądy anarchiczne nie są zakazane.
            > pl.wikipedia.org/wiki/Symbolika_anarchistyczna

            A co mają wspólnego poglądy anarchistyczne z neonazistowską, nacjonalistyczną ideologią banderowską?
            Bo chyba nie chcesz nam wmówić, że ci chłopcy nie trzymali czarno-czerwonej banderowskiej flagi z tryzubem, tylko symbol komunistycznych anarchistów? Z resztą za propagowanie ideologii komunistycznej jest takim samym przestępstwem.
        • brunno34 Re: psiesyny z urzędu :) 19.10.14, 18:21
         Jakoś USA od 1991 wpompowały w Ukrainę 5 mld dolarów. To najbardziej wrogi Polsce naród, a jarek się na majdanie pokazywał, pewnie od tego czasu ma biegunkę i targają nim wyrzuty. Wyp... tą hołotę z Polski, oto rozwiązanie, chyba że zostaną - ale na naszych warunkach.
   • chris1970 Re: przecież to byli Polacy ? 21.10.14, 11:05
    Niekoniecznie Polacy. W piśmie chłopcy deklarują polskie korzenie. A to nie to samo, co poczucie bycia Polakami. Dziadek lub babcia mogli być Polakiem / Polką. Ale drugi dziadek czy babcia i od razu rodzice Ukraińcami. Dziecko jest Ukraińcem z polskimi korzeniami, znać trochę język.
    Ucząc się i słysząc zewsząd, że UPA walczyła z Armią Czerwoną, naturlanie nie słyszała o Wołyniu, o riezaniu Polakiw. To nie był bohaterski czyn, więc po co obciążać dobrą opinię UPA jako walczącego z okupantem z Moskowii?
    Ciekawy jestem, jak wyglądał egzamin ze znajomości historii Polski przy przyznawaniu Karty Polaka? Pewnie pytano o Mieszka I, Jagiełłę. To akurat można wyklepać przed egzaminem.
    Uważam, że dobrze się stało, że te dzieciaki nieświadomie dały się podejść prowokatorowi, bo wiem, że oni za bardzo nie wiedzieli, że robią źle.
    Przy tej okazji, zebrałbym te wszystkie dzieciaki z Ukrainy na tych naszych uczelniach, zrobił pogadankę na temat tego, jak Polska i Polacy widzą UPA i Banderę.
    Nie oszczędziłbym też przypomnienia biografii Bandery, szczególnie fakty, że Banderze nie przeszkadzało żyć w Monachium na paszporcie z wpisaną narodowością: Polak, a wcześniej odmówić podczas procesu przed polskim Sądem zeznawania w języku urzędowym. Jakaż to sprzeczność. Jak tyłek piecze, to Polakiem może być. Młodzi Ukraińcy postępują podobnie. Hołd symbolom faszystowskim, a papier polski, jako przepustka do lepszego życia.
    Przypomniałbym też co oznacza w Polsce termin V Kolumna. I że niekoniecznie może się ona odnosić do Niemców z czasów II RP.
   • przesmiewca-lux Re: A może rosyjska prowokacja? 19.10.14, 21:17
    Gość portalu: Kamil napisał(a):

    > Być może cała sprawa jest rosyjską prowokacją

    Oczywiście. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że każda głupota zrobiona przez Ukraińców, to wina Putina. Generalnie, to Rosja jest winna każdemu nieszczęściu na Ukrainie. Poczynając od samego początku, czyli powstania tego państwa. Przecież gdyby ZSRR się nie rozpadł, to w ogóle by nie było tej wrednej KGB-owskiej prowokacji. Taki wredny jest ten Putin ;-D
  • Gość: Land Rover Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.19-1.cable.virginm.net 19.10.14, 21:12
   1000-procentowi '' patrioci", którym patronuje dr Zapałowski, robia co moga, aby zaistnieć w świadomości potencjalnych wyborców, a metoda "na banderowca" wydaje im się najskuteczniejsza. Metoda to obosieczna, bo łatwo z Zapałowskiego zrobić Zapałiśkoho, z Majkowskiego - Majkiwśkoho, z Doliny Sanu - Dołynę Sianu etc.etc., a ze sprawy totalnej krytyki głupiej fotki uczynić celową ... prowokację sił wrogich Polakom, wykorzystujących naiwność i głupotę prowincjonalnych "polityków".
   Można też kombinować, że Zapałowskiemu znudziły się dojazdy do Rzeszowa i kopiąc dołki pod szefostwem uczelni na Bakonczycach liczy na ciepły etacik w niej etc.etc.
   ---
   Ukraina doskonale wie, że z rozbuchanym nacjonalizmem do UE nie wejdzie. Dlatego większość oddziałów Prawego Sektora rozbrojono, a kilkudziesięciu jego aktywistów siedzi w pierdlu i oczekuje na zakonczenie sledztw oraz rozprawy sądowe. Poparcie dla ruchów nacjonalistycznych na Ukrainie oscyluje w granicach 1 %. Podobnie jest w Polsce, gdzie Weszpolaków, bojówkarzy z ONR i mniejsze bandy mają także około 1% zwolenników. Miałyby jeszcze mniej, gdyby nie było bezkarne (przykład Białegostoku) paradowanie ze swastykami, witanie się w stylu Adolfa H. czy przymykanie oka na kosztowne zadymy, jak np. przy okazji 11 listopada.
   PS. Co zrobić z piłkarzami AC Milan, którzy paradują w "banderowskich" barwach i bezczelnie się tym szczycą po całym świecie. Wpuścić ich do Polski, czy nie?  • Gość: Sława Rosji Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.toya.net.pl 19.10.14, 21:44
   zachód europy w ramach tzw "multi kulti" nawpuszczał sobie różnej maści szumowin, z przewagą popaprańców muzułów. teraz w podzięce za to, że muzulskie w większości nielegale doją zachodni socjal, mają co żreć, mają w co się ubrać, zamiast wielbłądziego moczu używają "armaniego", powołują dziwne szariackie policje(?!?), a naczelny muzuł nawołuje do ścinania głów europejczykom!!! podobnie sprawa zaczyna wyglądać z ukrami - polski(?) rząd wpuszcza ich na swoje terytorium, zapewnia bezkolejkową opiekę medyczną(popaprańcy-majdańcy), bezpłatne szkolnictwo, zezwala na defilady kombatantów upa(w Przemyślu!!!!!!!), organizuje zbiórkę leków, koców i materaców dla tchórzy w mundurach ukrarmii, wydaję się tzw, karty polaka dzikiej hołocie i dezerterom, którzy zamiast bronić swojej "wielkiej ukrainy", biegają po POLSKIM PRZEMYŚLU z banderowskimi flagami albo napadają na mieszkańców czy sklepy (np. złotnik z grunwaldzkiej). gdzie tu podobieństwo? oto słowa naczelnego kabana poroszenki: "żołnierze upa-przykład heroizmu i ukraińskiego patriotyzmu"... wystarczy tylko rozesłać wici - "rezaty lachiw"
   • Gość: ras i ja Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.centertel.pl 19.10.14, 22:19
    W przeciwieństwie do ciebie sławna rosjo , znam muzułmanów.Twoja ocena jest żałosna.
    Pojedyncze przypadki wynaturzeń nijak się maja do ogółu wyznawców Allaha.
    Wyjedz na zachód Europy.Zobacz jak żyją i nie pieprz głupot.
    Z Ukraińcami jest podobnie.To ,że jacyś głupole zrobili sobie fotkę z flagą czerwono-czarną świadczy tylko o ich głupocie.Do Przemyśla przyjeżdża co dzień setki Ukraińców i nikt z nich nie obnosi się tego typu atrybutami.Przyjeżdżają aby handlować .W doopie mają Banderę czy innych palantów.Nasi rodzimi narodowcy także używają symboli nazistowskich.Głupota nie ma narodowości.POLSKI PRZEMYŚL - można i tak pisać.Ja proponuję coś innego .Polski Przemyśl ale wielki zaradnością i bogactwem swych mieszkańców.Ludzi ,którzy dbają o to aby w mieście była mleczarnia ,rzeżnia,wytwórnia win,duża firma budowlana itp itd.Miasto budujące miejsca pracy a nie np wyciąg narciarski w okresie globalnego ocieplenia.
    • darino pod galerią Sanowa 20.10.14, 00:07
     > Polski Przemyśl ale wielki zaradnośc
     > ią i bogactwem swych mieszkańców.Ludzi ,którzy dbają o to aby w mieście była ml
     > eczarnia ,rzeżnia,wytwórnia win,duża firma budowlana itp itd.Miasto budujące mi
     > ejsca pracy a nie np wyciąg narciarski w okresie globalnego ocieplenia.

     Chyba za wiele wymagasz od tego małego Białegostoku.
     • matigrypl Re: pod galerią Sanowa 20.10.14, 08:54
      Nie doceniacie albo nie chcecie docenić banderowców? Propaganda waszych idoli z upa wyraźnie nakazuje wam lekceważenie zagrożenia z ich strony. Chyba nie dopuścimy do błędu jaki zrobiła Polska zamieniając banderze karę śmierci na dożywocie a potem wypuszczając go na wolność. Taktyka bandytów z pod znaku tryzuba polegała na totalnym terrorze zmuszającym normalnych Ukraińców do współuczestniczenia w ludobójstwie. Musimy sobie uzmysłowić że choć nie stanowią większości ale nad tą większością mają władzę. Oni wiedzą że ukrainiec jest ze swej natury tchórzliwy ale też łasy na czyjeś mienie i gotowy do mordowania bez zmrużenia oka. Wystarczy mu obiecać łupy i postraszyć gdyby próbował odmówić i już mamy gotowego banderowca.
  • Gość: dark Demografia i Karta Polaka IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.14, 09:22
   Mimo waszych okrzyków oburzenia władze polskie nadal będą wydawać duże ilości Kart Polaka Ukraińcom, ponieważ Polska w szybkim tempie się wyludnia. Można byłoby zamiast nich wpuścić muzułmanów, ale to się źle kończy.
   praca.interia.pl/news-polsce-grozi-katastrofa-demograficzna-bez-imigrantow-wkrotce,nId,1501386
   • 99venus Re: Demografia i Karta Polaka 20.10.14, 14:13
    Gość portalu: dark napisał(a):
    "Mimo waszych okrzyków oburzenia władze polskie nadal będą wydawać duże ilości Kart Polaka Ukraińcom, ponieważ Polska w szybkim tempie się wyludnia. Można byłoby zamiast nich wpuścić muzułmanów, ale to się źle kończy." - zapomniałeś o jednym słowie:TEŻ,też źle się skończy.
  • Gość: żal.pl Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.14, 14:10
   Przemyślanie, dlaczego pozwalacie, żeby Ukraińcy krok po kroku zabierali wam miasto? Przypuszczam, że nie byłoby tej całej afery, gdyby była stanowcza reakcja Polaków w Przemyślu na np. pochody weteranów upa, budowę cmentarza upa, usunięcie pomnika ofiar upa- i to wszystko pod waszym nosem, a wy się biernie przyglądacie. Przykro to mówić, ale tracicie to miasto na własne życzenie.
  • Gość: przeciwnik Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.toya.net.pl 21.10.14, 07:00
   darino, nikt Cie tu nie trzyma na miejscu.. naprawdę.. możesz wyjechać na Ukrainę.. tutaj neobanderowcy nie sa mile widziani.. i nie będą..
   a wygląda to tak, że na miejscu w przemyślu obowiązuje niepisany zakaz wspierania w jakiejkolwiek formie banderyzmu i pochodnych; milczenie w tej sprawie jest akceptacją - więc jak ktoś chce to niech zmieni miejsce i wtedy nie bedzie miał problemu..
   a kwestia nienawiści o której napisałeś.. to nie jest nienawiść tylko precyyzyjne ustalenie kryteriów pobytu.. chcesz to zaakceptujesz nie chcesz to nie mieszkasz..
   • darino z flagą 21.10.14, 08:42
    > darino, nikt Cie tu nie trzyma na miejscu.. naprawdę.. możesz wyjechać na Ukrai
    > nę..

    Nie tylko na Ukrainę, ale i do wszystkich krajów Europy. Ale zawsze wracam, żeby sprawdzić, czy Przemyśl nadal gnije pod rządami narodowosocjalistycznymi :)
    • 99venus Re: z flagą 21.10.14, 08:53
     nie gnije.w dalszym ciągu Przemyśl jest polskim miastem i nie rządzą w nim ukraińscy nacjonaliści,wierni sojusznicy Adolfa Hitlera.
     • darino Re: z flagą 21.10.14, 11:16
      99venus napisał:

      > nie gnije.w dalszym ciągu Przemyśl jest polskim miastem i nie rządzą w nim ukra
      > ińscy nacjonaliści,wierni sojusznicy Adolfa Hitlera.

      To widać, mieszkańców ciągle ubywa :)
       • fastaxe77 Re: z flagą 21.10.14, 20:27
        W Peremyszli je parada,
        Zjichałasia wsia hromada,
        Czerez misto iszły pyszky,
        Aż jim workotiły kyszky.

        Poperedu Hryć Sobaka,
        Za nym Fet'ko Hajdamaka,
        A za Fet'kom Wasyl Ryło,
        Za Wasylom Hryć Kyrylo.

        A wsi mały syni mordy,
        Żowti portky mały z zadu
        I tak iszły na paradu.

        A śpiewała wsia drużyna,
        Szcze we wmerła Ukrajina,
        Nasza sprawa bude żyła,
        Derły sia na ciłi ryła. (...)

        tak siem bawi,
        tak siem bawi,
        gazetowa sotnia banderowska! :-D
   • darino Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa 21.10.14, 23:10
    > darino, nikt Cie tu nie trzyma na miejscu.. naprawdę.. możesz wyjechać na Ukrai
    > nę..
    Ad.1. Zgadza się dlatego jeżdżę tu i tam.
    > na miejscu w przemyślu obowiązuje niepisany zakaz wspieran
    > ia w jakiejkolwiek formie banderyzmu i pochodnych;
    Ad.2. Niepisany, a więc nie istnieje. Prawo polskie ma wartość nadrzędną nad lokalnymi obyczajami.
    > a kwestia nienawiści o której napisałeś.. to nie jest nienawiść tylko precyyzyj
    > ne ustalenie kryteriów pobytu.. chcesz to zaakceptujesz nie chcesz to nie mies
    > zkasz..
    Ad.3. Już ponad 2 miliony Polaków nie zaakceptowały "kryteriów pobytu" :))))
  • Gość: xXx Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.toya.net.pl 21.10.14, 12:30
   w dzisiejszych "nowinach" piszą, że: "Dzisiaj do prokuratury rejonowej ma trafić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez grupę studentów z Ukrainy." www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141021/PRZEMYSL/141029928 , warto byłoby jeszcze odszukać artykuł i zdjęcia busa z czerwono-czarną chorągiewką, zaparkowanego jakiś czas temu na terenie WSWE.
    • Gość: Staszek Kiślak Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.toya.net.pl 21.10.14, 15:55
     Banderowcy nielubjom nas kurvvesyny a dlaczegu? Bu nam zazadraczajum
     buchaterstwa i ży dla nas zawszy Polska je najważnijsza, ży dla nas
     najważnijszy to jest Obszczyjzna i żołnierzy zaklenty i
     Kateń i Wołyń i zazdarzaszajum nam, żymy filmy już pud Grandwaldym
     kryncili i tu kuljurowe. a te banderowskiei burdasy hołota biedota inunam
     zazdraszczaży tyż my mamy Wawyl Krulewskij i tam my puhuwali naszego
     Pan prezydęnta Polski Marodu Polskiegu i nam tu zazraszaczajum i
     Pałancu Kultujry W warszawi i kulumny Zegmunta i ZOO i trasy WZi
     ruchumych shodów i ży u nas w skljepach wszysku je nawyt kełubasy
     jake chcesz możysz kupić a uni h.uja tam majum bandery chitlerski,kurvvesyny
     darinow ty bandytu, ty bandytu francuwaty - jużyś wrucił szatanistu francuwaty, gadasz ży un złodzij, bandytu tu. My tu z tobum tera purzondyk zrubimy kurvesynu kumunistycznyj ty. Czekaj ty hamskij ryju ty, zazdraszczaj a ty co masz? Guwnu masz i w dupi' yś był i gu.wnuś widział, bandytu. Idz i dalij czytaj tegu Karola Marksista cu kościeły chciał pupalić i patuklików zymskich het pumurdować. ty bandytu francuwaty ty, ty bandytu ty!
    • Gość: gonzales Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.10.14, 16:11
     Darino używasz wybiegu,manipulacji zarzucając mi nienawiść której nigdy nie czułem do Ukraińcow. Ja natomiast wyraźnie od 89 r obserwuję wzrost niechęci wśród mniejszości ukraińskiej przeradzającej się właśnie w nienawiść w stosunku do Polski i Polakow.Wraz z coraz większym utożsamianiem się z banderyzmem waszej społeczności proporcjonalnie rosnie w was niechęć do wszystkiego co polskie. Ślepy chyba tylko tego zjawiska nie widzi. Pisałem już tu kiedyś że szukanie i opieranie tożsamości Ukrainy na banderyźmie jest błędem i to już wyraźnie widać. Powoduje ta tożsamość skonfliktowanie się ze wszystkimi sąsiadami,nie tylko z Polakami. Zamiast rozwijać swój kraj doprowadziliście go do upadku i powszechnej niechęci wśród sąsiadów. To jest właśnie tożsamość banderowska.
     Zapewne Ciebie nie przekonam i będziesz miał swoją odpowiedź tak jak rząd Ukrainy ma odpowiedź na zarzut stosowania wobec ludności cywilnej bomb kasetowych,zarzut poparty dowodami przez niezależną organizację. www.tvn24.pl/hrw-w-donbasie-uzywaja-bomb-kasetowych,480091,s.html
  • fastaxe77 Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa 21.10.14, 21:13
   W Peremyszli je parada,
   Zjichałasia wsia hromada,
   Czerez misto iszły pyszky,
   Aż jim workotiły kyszky.

   Poperedu Hryć Sobaka,
   Za nym Fet'ko Hajdamaka,
   A za Fet'kom Wasyl Ryło,
   Za Wasylom Hryć Kyrylo.

   A wsi mały syni mordy,
   Żowti portky mały z zadu
   I tak iszły na paradu.

   A śpiewała wsia drużyna,
   Szcze we wmerła Ukrajina,
   Nasza sprawa bude żyła,
   Derły sia na ciłi ryła. (...)

   tak siem bawi,
   tak siem bawi,
   gazetowa sotnia banderowska! :-D
  • fastaxe77 Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa 21.10.14, 21:13
   W Peremyszli je parada,
   Zjichałasia wsia hromada,
   Czerez misto iszły pyszky,
   Aż jim workotiły kyszky.

   Poperedu Hryć Sobaka,
   Za nym Fet'ko Hajdamaka,
   A za Fet'kom Wasyl Ryło,
   Za Wasylom Hryć Kyrylo.

   A wsi mały syni mordy,
   Żowti portky mały z zadu
   I tak iszły na paradu.

   A śpiewała wsia drużyna,
   Szcze we wmerła Ukrajina,
   Nasza sprawa bude żyła,
   Derły sia na ciłi ryła. (...)

   tak siem bawi,
   tak siem bawi,
   gazetowa sotnia banderowska! :-D
   • Gość: Przemyśl to sobie Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.toya.net.pl 22.10.14, 16:26
    Jutro protest także pod PWSZ w Przemyślu

    Jutro, w czwartek 23 bm. o godz. 17.00 odbędą się pikiety pod wszystkimi ukraińskimi placówkami dyplomatycznymi w Polsce, także pod ambasadą przy ul. Szucha 7 w Warszawie oraz pod konsulatem przy ul. Beliny-Prażmowskiego w Krakowie (tuż obok Ronda Mogilskiego).
    www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10014
    Spora pikieta zapowiada się także w Przemyślu, w tym też przez budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, której ukraińscy studenci gloryfikowali zbrodniczą UPA pod czerwono-czarną flagą.

    Co do uczelni, to w tej sprawie został wystosowany list protestacyjnych do władz polskich
    Ruch Społeczny Patriotyczny Polski Przemyśl

    Ul. Chrobrego 10

    37-700 Przemyśl


    Sz. P. Grzegorz Schetyna

    Minister Spraw Zagranicznych

    Al. J.Ch. Szucha 23

    00-580 Warszawa


    Sz. P. prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska

    Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

    Ul. Hoża 20

    00-529 Warszawa


    Prokuratura Rejonowa w Przemyślu

    Ul. Waygarta 8

    37-700 Przemyśl
    W dniu 16 października 2014 roku na stronach internetowych ukazało się zdjęcie studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu na którym to studenci wspomnianej uczelni będący obywatelami Ukrainy świętowali w ten sposób „dzień UPA” w Przemyślu.

    Na wspomnianym zdjęciu pozowali oni na tle flagi czerwono-czarnej będącej symbolem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, która jest także symbolem ukraińskiego szowinizmu określanego przez wielu naukowców (m.in. prof. dr hab. Bogusława Grotta) jako „dynamiczny faszyzm” nawiązujący do niemieckiego nazizmu i faszyzmu włoskiego.

    Ponadto wspomniani studenci na swoich prywatnych profilach propagowali wprost zdjęcia propagujące faszyzm niemiecki, które były ilustracja do cytatów z wypowiedzi Adolfa Hitlera. Dodatkowo wspomniani studenci publikowali zdjęcia i emblematy faszyzującego na Ukrainie „Prawego Sektora” z obozów szkoleniowych, której to organizacji są zapewne członkami.

    Należy podkreślić, iż są oni studentami posługującymi się Kartą Polaka, który to dokument daje liczne uprawnienia w postaci stypendiów i wielu zwolnień z opłat, które ponosi Rzeczypospolita Polska.

    W związku z powyższym wnoszę o:

    1. Wyciągniecie konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób łamiących prawo Rzeczypospolitej Polskiej w postaci usunięcia wspomnianych studentów ze studiów.

    2. Wzmożenie nadzoru nad osobami, które studiują w Polsce w zakresie ewentualnego propagowania idei będących w sprzeczności z prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

    3. Weryfikacji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych osób zamieszanych w sprawę, co do prawa posiadania uprawnień do posiadania i posługiwania się Kartą Polaka. Proszę również o sprawdzenie procedury przyznania tym osobom Karty przez polskie placówki dyplomatyczne.

    4. Wszczęcie przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu dochodzenia w sprawie łamania przez obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka i studiujących na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w oparciu o art. 256 pk. 1 i 2 Kodeksu Karnego, przez to iż publicznie promowali flagę czerwono-czarną w Polsce, która jest symbolem odwołującym się do faszyzmu oraz na prywatnych stronach internetowych propagowali cytaty z wypowiedzi Adolfa Hitlera ilustrując to zdjęciami propagującymi faszyzm.

    W załączniku przedstawiam wybrane kopie zdjęć oraz publikacji ze stron internetowych wraz z dostępem do nich.
    • Gość: tadek_42 Re: Banderowcy z flagą na zdj. pod galerią Sanowa IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.14, 19:25
     Ależ oczywistym jest, że nie ma takiej opcji, by przestępcy ci nadal kontynuowali naukę w Przemyślu. Czy w jakimkolwiek innym mieście w Polsce. Nieważne że rodzice są wpływowi, bo są członkami establishmentu nowego rządu dowodzonego przez oligarchów na Ukrainie, niech im znajdą miejscówki w Kijowie. Na gazeta.pl śmiali się że przemyśl już jest w rękach Ukraińców, więc nie wyrzucą drani z kraju, bo co? władze uczelni stanowią Ukraińcy z Prawego sektora? Chyba nie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka