Dodaj do ulubionych

Cała dzialalność PiS-u niezgodna z Konstytucją

IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.15, 18:13
Nie wiem jak to się dzieje, ale jeszcze kilka dni temu zarzucano z wielu stron PiS-owi, że jego obawy, jakoby Trybunał Konstytucyjny był wykorzystywany jako narzędzie do walki politycznej z jego projektami to wyraz pisowskich obsesji i aberracyjnego myślenia. Myślę może i być, że jest w tym sporo racji. I obserwuję co sie dzieje. I co widzę? Dotychczas parlament zajął się trzema wrażliwymi nazwijmy to obszarami tematycznymi: podatkiem od banków i hipermarketów, Trybunałem Konstytucyjnym i służbą cywilną. Jeśli chodzi o podatek bankowy, już na początku dyskusji pojawiły sie zarzuty, że nowy podatek jest niezgodny z konstytucją. Nie że jest niezgodny w tej formie, z takimi zapisami, które powinny być zmienione w taki sposób aby były zgodne. Nie. Krytycy nie byli tym zainteresowani. Zainteresowani byli tylko i wyłącznie tym, aby pod zarzutem niezgodności z konstytucją całkowicie zablokować tę inicjatywę. Sprawa TK i okazuje się, że zdaniem opozycji praktycznie każda zmiana w ustawie regulującej funkcjonowanie TK którą chciałoby wprowadzić PiS jest niezgodna z Konstytucją. celowo pomijam intencje i efekt jaki chcą osiągnąć nowelizując ustawę posłowie PiS-u, ale przecież ustawy są niczym innym jak wyrazem politycznej woli większości parlamentarnej. Dzisiaj procedowana jest jak widze ustawa o służbie cywilnej. I co czytam? Nowa ustawa jest niezgodna z konstytucją! A jeszcze jakie jest ciekawe uzasadnienie np posła Gryglasa: "projekt jest niezgodny z art. 153 konstytucji, gdzie jest mowa, że w celu zapewnienia zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i neutralnego politycznie wykonywania zadań administracji rządowej działa korpus służby cywilnej. Tymczasem osoby powołane na wyższe stanowiska nie będą się cechować polityczną neutralnością." Zazdroszczę posłowi daru jasnowidzenia, bo już dzisiaj wie czym będą a czym nie będą się charakteryzowały osoby powoływane na te stanowiska i na wszelki wypadek lepiej by było zablokować PiS-owi możliwość ich powoływania. Zapomniał tylko dodać, że praktycznie cały korpus o który toczy się batalia, to desygnaci poprzedniego układu politycznego PO-PSL. I to jest 1500-2000 osób blisko związanych z PO które za chwilę stracą lukratywne posady. Ale przecież nie można tego powiedzieć w ten sposób wprost, że walczy się o interesy swoich nominatów. Więc jakie jest wyjście? Odwołanie ich będzie niezgodne z konstytucją a TK ich już ochroni.

Razi mnie, złości, denerwuje i budzi emocjonalny opór, gdy widze jak PiS na rympał usiłuje przejąc lub zneutralizować Trybunał Konstytucyjny. Ale jak tak patrzę na ten ciąg wydarzeń to szczerze mówiąc przestaję się dziwić tej kanonadzie. Zgodnie z Konstytucją to jak widzę PiS mógłby sobie uchwalić ustawę o placach zabaw, sadzeniu drzew w parkach, sianokosach i tym podobnych istotnych sprawach. Gdy w grę wchodzi naruszenie interesów poprzedniego układu politycznego, to jak widzę każda ustawa w każdym punkcie jest niezgodna z konstytucja. Czekam jeszcze na dyskusję nad ustawą o mediach publicznych. I zakładam się z każdym, stawiając dolary przeciwko orzechom, że zdaniem posłów PO i Nowoczesnej, każda proponowana zmiana okaże się niezgodna z Konsytucją. Zakład?
Obserwuj wątek
  • Gość: Tadeusz Re: Cała dzialalność PiS-u niezgodna z Konstytucj IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.15, 19:22
   Wyjściem jest delegalizacja PIS. Jeśli widzimy, że podobnie jak faszyzm i komunizm, partia ta zagraża Polsce i Polakom, to należy ją uznać za nielegalną. Nawet ich członkowie boja się o to że będą siedzieć w więzieniu, bo nie zgodzili się, choćby dziś, na głosowanie imienne. Więc możliwe, że zanim ustąpią, i kilkunastu z nich zostanie po prostu na zawsze wyeliminowanych z życia (koszt zlecenia to 10-20 tysi). Ich sprawa, ale ważne, że posłowie PO i Nowoczesnej im to uświadomili. A Jarek? Cóż...on już jest stracony
     • matigrypl Re: Cała dzialalność PiS-u niezgodna z Konstytucj 18.12.15, 07:27
      Tadziu ty chyba jesteś rozkojarzony i przeżywasz jeszcze szok wyborczy! Przecież podałem receptę jak załatwić kaczorów. Dlatego że twoja percepcja została zablokowana to dla twojej wiadomości podam ją jeszcze raz; Wystarczy wybory zaskarżyć do tk / zaskarżanie i donoszenie to dla was pikuś/ i jako powód podać że to peło miało wygrać A kaczor narobił jakichś machloi co jest niezgodne z konstytucją i zdrowym rozsądkiem! Musicie się pospieszyć bo pis zmienia ustawę w błyskawicznym tempie chyba w obawie że ktoś na ten pomysł wpadnie i znajdzie się tam gdzie jego miejsce.

      PS

      Do współpracy zaproś p. alę ona uwielbia pieniactwo, donosy i zwykłe kapowanie!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka