Dodaj do ulubionych

Co zwiedzić w Przemyślu i okolicy?

26.07.18, 08:55
Witam, może podpowiecie, co warto zwiedzić w Przemyślu i okolicy? Pojadę autem, więc dotrę bez problemu w ciekawe miejsca. Znam trochę Przemyśl i okolice, ale może podpowiecie? Interesuję się historią, literaturą, przyrodą. Chętnie obejrzę zabytki architektury, muzea, pomniki przyrody. Może jakieś szlaki turystyczne? Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje na temat tego uroczego miasta i okolic:-)
Obserwuj wątek
    • d-udek Re: Co zwiedzić w Przemyślu i okolicy? 26.07.18, 14:36
      Przemyśl, całe stare miasto i przyległości: stara część Zasania. Muzea w mieście w tym prywatne muzeum Twierdzy Przemyśl przy ul. Fredry, Krasiczyn, Bolestraszyce: Arboretum i Fort , Forty: najokazalszy w Siedliskach, a obok mniejszy, ale ładnie odświeżony w Borku. Muzeum w forcie XII w Żurawicy, Kalwaria Pacłąwska i okolice, Kawa w hotelu w Arłamowie, Cerkiew w Posadzie Rybotyckiej, ew cerkiew w Uluczu (trochę dalej), Dubiecko, park i pałac.
    • Gość: Grzecho Re: Co zwiedzić w Przemyślu i okolicy? IP: 195.136.177.* 26.07.18, 18:47
      Stare miasto, cmentarze wojenne z I wojny św., można przejść uliczkami od Rynku aż na Kopiec Tatarski, przede wszystkim forty: Siedliska, Werner, Borek, Łętownia, Duńkowiczki, Orzechowce i oczywiście największy San Redieu (Ochrona Sanu), wyjść na wieżę zegarową i na wieżę katedralną - przy dobrej pogodzie można dojrzeć odległy o 80 km Lwów, Arboretum, Zamek w Krasiczynie, Kalwarię Pacławską, wieżę widokową w Pacławiu - widać przygraniczne miejscowości na Ukrainie - przede wszystkim Niżankowice (miejsce bitwy Orląt Przemyskich), zejść do katakumb w Katedrze (leżą w przeźroczystych sarkofagach dostojnicy kościelni) przejść podziemiami pod Rynkiem, pójść do schronu atomowego pod Szkołą 14 (relikt zimnej wojny) Odwiedzić cmentarz główny, zwłaszcza starą część oraz cmentarz wojskowy wraz z pomnikami, Zamek Kazimierzowski wraz z otoczeniem, zabytkowe uliczki: Św. Jadwigii, Kmity czy Waygarta, Budynek dawnego Banku Śląskiego na ul. Dworskiego - gdzie po zajęciu Twierdzy Przemyśl przebywał car Mikołaj II

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka