Dodaj do ulubionych

Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele

08.04.19, 20:40
Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele - radio.rzeszow.pl

SZACUN!!!
Obserwuj wątek
      • Gość: gość Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 09.04.19, 10:26
       Tu , na tym forum musisz mieć takie zdanie jakie ma Gazeta wyborcza, do własnego zdania nie masz prawa,jest to nie pożądane.I na pewno zostajesz pisiorem.
       To że polska szkoła zeszła na psy, że dzieci kończą szkołę z ogromnymi brakami to nie ważne. To że wszyscy mający odpowiednie środki finansowe kierują swoje dzieci do szkół prywatnych a mający duże pieniądze , zwłaszcza politycy i celebryci kształcą swoje dzieci poza granicami,najczęściej w USA toż to przecież demokracja !
       Nie popieram strajku nauczycieli, zwłaszcza tej formy strajku, w czasie egzaminów czy tuż przed maturami.Dla mnie nauczyciele zyskali by gdyby zorganizowali strajk okupacyjny w szkołach nie zaprzestając nauczania, ewentualnie połączony z głodowym. To co robią teraz to jest nic innego jak dobijanie konającego nauczania.
       Po co ja to piszę, już jestem pisiorem, pierdzielone forum.
       • a.fischer Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 09.04.19, 14:03
        > Tu , na tym forum musisz mieć takie zdanie jakie ma Gazeta wyborcza, do własne
        > go zdania nie masz prawa,jest to nie pożądane.

        Bzdura. Nie nakręcaj siebie i innych. Chyba, że udawanie bycia uciskanym i zgrywanie opozycjonisty to Twoja metoda na dowodzenie swoich racji. Przeszkadza Ci, że cię ktoś "pisiorem" określił ale nie widzisz nic złego w szufladkowaniu pozostałych użytkowników forum.

        W sprawie nauczycieli zdania są podzielone, od kiedy pamiętam tak było. Prawda jest po obu stronach. Nauczyciele nie mają tak ciężkiej pracy jak się im wydaje ale jednocześnie zarabiają za mało. Za mało, żeby zdolnym i mądrym ludziom chciało się zostawać nauczycielami. Paręnaście (dziesiąt?) lat temu, nasza światła klasa polityczna wpadła na pomysł, żeby nauczycielem mógł zostać byle kiep. Bo niesie to dla nich spore korzyści. Głupimi lepiej rządzić. Wtedy też zaczęły się dziwne reformy programu kształcenia. Dlatego też trudno się dziwić ludziom, którzy są oburzeni rządaniami nauczycieli, wiedząc z autopsji, że część z nich nie zasługuje na pensję kasjerki.

        Płace nauczycieli jednak powinny być znacznie wyższe. Powinien za tym pójść też poziom wykształcenia oraz standard nauczania. Problem w tym, że nikomu z polityków nie zależy na tym, żeby poziom nauczania w szkołach publicznych był wysoki. Prędzej doczekamy się dopuszczenia ludzi po śmiesznych kursach z ZDZ do nauczania w szkołach za gówniane pieniądze, niż sprawa zostanie załatwiona tak, jak należy.

        • tam021 Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 15.04.19, 11:29
         Nie wdając się w ocenę słuszności strajku czy też jej braku jedno można stwierdzić z całą pewnością. To wygląda na wybitnie polityczną zagrywkę, obliczoną na sianie zamętu i chaosu nie tylko w systemie tzw. oświaty. Bezpardonowe zaś branie za zakładników dzieci i młodzieży, rzucanie na szalę jej przyszłości (groźby nie przeprowadzenia egzaminów, w tym maturalnych) to zwykłe qoo..stwo i prestiżu związkowym kacykom nie przyniesie. Przynajmniej nie powinno.
    • Gość: Abba Jozef Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 18.04.19, 21:06
     We Francji prawo zobowiązuje szkoły do opieki nad uczniami nawet w przypadku strajku, ale zapewniona jest tylko "usługa minimalna" - bez lekcji, zajęć pozalekcyjnych.

     W czerwcu 2018 niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że urzędnicy państwowi (w tym także nauczyciele) nie mają prawa do strajku
     Wyobraźmy sobie, że polski Trybunał Konstytucyjny ogłosiłby taki zakaz - co by powiedziała "Bruksela" i opozycja w Polsce?
         • rs200 Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 19.04.19, 11:57
          Odpowiedź godna Breżniewa: A u was Murzynów biją
          to nie miała być czasem "dobra" zmiana? bo na razie to dobra jest tylko dla niektórych, tak zwanej nadzwyczajnej kasty:
          www.rp.pl/Polityka/307189869-Beda-podwyzki-dla-czlonkow-rzadu-Najbardziej-skorzysta-Beata-Szydlo.html?fbclid=IwAR2nEyU_aq67irNXB-a_BAbi0ZSuCtI1ZtbCdVkkgnyjz0GyqFh_-bE0ZPQ
           • rs200 Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 19.04.19, 13:56
            Tusk dostaje pensję za granicą od UE, i mniej mnie obchodzi nisz nasi krajowi politycy. A patrząc na to że przeszkadza PiSowiczom bezkarnie niszczyć polskie prawo, okradać spółki skarbu państwa i demolować kolejne instytucje państwa, to masz rację, jest szkodnikiem numer jeden.
             • rs200 Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 20.04.19, 10:06
              Jak się cytuje biuletyn PiS, zajmujący się kolportowaniem kłamstw to tak to może wyglądać. Tymczasem w rzeczywistym świecie:

              Z opublikowanych przez Ministerstwo Finansów danych wynika, że od początku naszego członkostwa w UE do wspólnej kasy wpłaciliśmy już łącznie 47,3 mld euro. Ta olbrzymia suma mocno blednie w zestawieniu z wartością środków, jakie popłynęły do nas z Brukseli - 143,7 mld euro.

              Prosty rachunek wskazuje, że bilans finansowy naszego członkostwa w Unii, biorąc pod uwagę wyłącznie składkę i pozyskane fundusze wynosi od 2004 roku blisko 100 mld euro. Za każde euro składki dostajemy drugie tyle w postaci funduszy unijnych.

              Premier Morawiecki chciałby, żebyśmy płacili wyższą składkę. Oczywiście nie tylko Polska, ale każdy inny kraj członkowski miałby wpłacać równowartość 1,2 proc. dochodu narodowego brutto, czyli o jedną piątą więcej niż obecnie.

              Taka propozycja padła ze strony Morawieckiego podczas niedawnego nieformalnego szczytu w Brukseli. Poproszeni przez money.pl o opinię eksperci są jednak wobec pomysłu premiera sceptyczni. Uważają też, że takie propozycje nie mają szans przyczynić się załagodzenia sporu Warszawy z Brukselą.

              - Polska zgoda na podniesienie składki jest mało znacząca, bo jesteśmy beneficjentem netto funduszy unijnych - mówi nam Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR

              www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/skladka-polski-do-ue-najnizsza-od-lat,168,0,2399400.html
  • Gość: Cypis Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.04.19, 16:58
   "Czyli nie będzie Pan karał ani niepokornych dyrektorów, ani nauczycieli za strajk?

   – Miasto nie jest od karania za strajk. To po pierwsze.(…)"

   Zgadnij nauczycielu kto jest Twoim dobrodziejem?

   KLIK

   Jak pierwsze, to wiadomo, że najważniejsze… w mieście całym. Ale jak ktoś urośnie we własnych oczach do tego stopnia, ze zaczyna o sobie mówić publicznie per "miasto"… KLIK
   • Gość: Abba Jozef Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 10.04.19, 11:06
    Bo MIASTO jest produktem końcowym poziomu kształcenia naszych nauczycieli
    Jednym słowem jaki mistrz taki uczeń
    I jeszcze jeden kwiatek z tej łąki
    Córka mojego sąsiada ukończyła Liceum Ogólnokształcące z czerwonym paskiem
    po pojęciu studiów na uczelni w Rzeszowie nie ukończyła 1-go symestru i nastąpił powrót do Przemyśla
    Jednym słowem studia ją przerosły mimo że miała dyplom z czerwonym paskiem
    I taki jest poziom kształcenia naszej młodzieży.
    Dyplom z czerwonym paskiem w kieszeni a w głowie pusto
    Chcesz iść na studia bierz KORKI i jeszcze raz KORKI albo kończ Liceum w mieście akademickim

     • Gość: Abba Jozef Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 11.04.19, 08:52

      Rozmowa z dr. Jerzym Lackowskim

      Związki jak ognia boją się jednej kwestii: nowego systemu oceny pracy nauczyciela. Tymczasem trzeba poprawić system wynagrodzeń, ale trzeba też zawalczyć o dobrego nauczyciela. Pracownicy słabi – a jest ich sporo – nie powinni mieć miejsca w szkole. Niestety są nauczyciele, którzy mają nawet problem ze znajomością przedmiotu, którego uczą – mówi w rozmowie z PCh24 dr Jerzy Lackowski, dyrektor Studium Pedagogicznego UJ, wojewódzki kurator oświaty w Krakowie w latach 1990-2002.

      Read more: www.pch24.pl/podwyzki-to-nie-wszystko--trzeba-tez-zawalczyc-o-dobrego-nauczyciela,67433,i.html?fbclid=IwAR3YY59QQ-1iJDNZ5z4JDfGktmj3xtD-XihfNxxixp634DF59iM-K0_F7PQ#ixzz5klczKruv
      • rs200 Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 11.04.19, 13:39
       Pan doktor jak rasowy dobrozmianowiec, klapki na oczach. Trzeba zawalczyć o dobrego nauczyciela - ale jak? Jeśli pensja minimalna to 1,6 tys, a nauczyciel stażysta dostaje 1,8 tys netto, to kto po ukończeniu studiów wyższych pójdzie pracować do szkoły? 1% idealistów, i 99 % nieudaczników którzy innej pracy nie znajdą, nieprawdaż? Kto zlikwidował gimnazja, jak sam przyznaje spełniające pozytywną rolę? Kto usztywnił system nauczania, od mianowania partyjnych kacyków na kuratorów, do z góry ustalonych ram programowych. A system oceniania zaproponowany przez Zalewską ma jeden cel - całkowite podporządkowanie i ubezwłasnowolnienie nauczycieli, ocena z postawy patriotycznej i współpracy z parafią między innymi, uczestnictwie w imprezach patriotyczno-religijnych.W kapitalizmie jest jedna prosta zasada: jaka praca taka płaca, i to w dwie strony działa. Jeśli nie płacisz pracownikowi, to on pracował nie będzie. Jeśli społeczeństwo liczy że nauczycielom będzie płacić gorzej niż kasjerom w markecie, to się niestety myli, dostaje dokładnie to za co zapłaciło: zagonioną sfrustrowaną grupę która myśli jak związać koniec z końcem a nie jak zainspirować młodzież.
       Tłumacząc to na lokalne warunki, jeśli Rada Miasta za pana Chomy obniża dodatek motywacyjny nauczycielom do najniższego ustawowo dopuszczalnego poziomu 1%, i Rada pana Bakuna to utrzymuje, to tu widzę politykę kontynuacji a nie zmiany. Kontynuacji dziadostwa i degrengolady miasta. Ci sami radni i prezydenci nie mają żadnego problemu z ustawianiem własnych uposażeń na maksymalnym dopuszczalnym prawem poziomie, przecież im się te pieniądze należą!


       • Gość: Abba Jozef Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 12.04.19, 10:09
        Dzisiaj pan Broniarz jest jedynką na liście PO za to że w przeszłości wielce się zasłużył, a zasługi ma ogromnie duże
        Nauczyciele strajkują bo to dla nich ostatnia szansa na podwyżki, jeżeli wybory wygra PO to wiadomo że jak mówi klasyk pieniędzy nie ma i nie będzie na następne 8 lat

        Poniższy tekst znaleziony i skopiowany z neta

        Broniarz milczał
        kiedy w latach 2007 do 2015 r. (rządy PO-PSL ) zamknięto 2,5 tys. szkół, z zawodu odeszło 40 tys. nauczycieli a dodatkowo wprowadzono dwie darmowe godziny karciane.
        To były dwie godziny pracy za darmo !
        Broniarz
        nie strajkował ani nie naciskał rządów PO PSL przez całe bite 8 lat, o wyrównanie wynagrodzenia, choćby w układzie procentowym do wskaźnika inflacji co na sztywno można zapisać w ustawie - czyli nawet o wyrównanie nie wojował o podwyżkach nie wspominając
        > cicho siedział kiedy po chudych latach, minister edukacji narodowej Kluzik-Rostowska stwierdziła że dalej „nie ma środków, które umożliwiałyby przyznanie podwyżek nauczycielom w 2016 r.”
        Jednocześnie przytaknęła że system wynagradzania nauczycieli należy zmienić tak, by najlepsi z nich zarabiali najwięcej .... i co, podjął wtedy negocjacje Pan Broniarz ???
        Broniarz
        Nie, bo szedł rok wyborczy i kolegom nie można było przy piórze robić,
        kiedy rząd podniósł wiek emerytalny , również w obronie biednych nauczycieli nie protestował, że będą musieli dłużej pracować i gardła zdzierać przy tych „rozwydrzonych dzieciakach”
        Jednak co się dziwić biernej i pasywnej postawie wiecznego związkowca kiedy rządzą koledzy?
        Ich się nie naciska i nic od nich nie chce.
        Z nimi zawsze po drodze
        Broniarz
        teraz realizuje wspólny cel : odsunąć rząd od władzy za pomocą każdej dostępnej metody, nawet kosztem dzieci
        Jednocześnie jednak, dopiero ten znienawidzony rząd ma załatwić TU i TERAZ WSZYSTKO co Pan Broniarz sobie wymyślił.
        Tyle że 1000 złotych żywej gotówki daje 12 000 tysięcy złotych rocznie podwyżki na osobę!
        Jest to podstawa do zasadniczej do której przecież doliczyć należy wszystkie pochodne !!!

        A gwiazdkę z nieba Panie Broniarz Pan chce ?
        Podsumowując zestawienie argumentów warto poznać odrzucony dzisiaj przez ZNP kontrakt społeczny dla nauczycieli przedstawiony przez wicepremier Beata Szydło.
        - Wzrost wynagrodzenia w latach 2019-23 o ok. 2100-2500 dla nauczycieli dyplomowanych (do 7700 lub 8100 zł brutto miesięcznie).
        - Analogiczne podwyżki dla pozostałych grupy nauczycieli - stażystów, kontraktowych i mianowanych.
        - Wprowadzenie pensum (godzin przy tablicy) na poziomie średniej krajów OECD – 22 lub 24 godziny tygodniowo do 2023 roku. Do tej pory było to 18 godzin.
        - Dążenie do uzyskania średniej OECD pod względem ilości uczniów na jednego nauczyciela pracującego w szkole (do max 15 uczniów).
        Rząd oprócz powyższych postulatów podtrzymuje wszystkie poprzednie propozycje: przyspieszenie 9-procentowej podwyżki na wrzesień 2019 roku, 1000 zł dla stażystów, skrócenie stażu do 9 miesięcy, 300 zł za wychowawstwo, korzystniejszy system oceniania i ograniczenie „szkolnej biurokracji”.

        A niezależnie od przyszłości, coś się jednak JUŻ WYDARZYŁO
        - od 2017 r. do 2018 r. dla nauczycieli było ponad 16 proc. podwyżek.
        - w budżecie państwa w 2017 r. przeznaczono 400 mln zł, w 2018 r. 1,4 mld zł, w 2019 r. – ponad 3 mld zł.
        Jeśli to jest za mało, to przypomnę że za PO-PSL w ogóle ich nie było. Zero zwykle zero a zmiany w szkolnictwie ograniczyły się do zakazu stosowania w szkolnych stołówkach soli, cukru i zakazu handlu drożdżówkami.

        Chodzi o strajk a nie o dobro nauczycieli i dzieci.
        Chodzi o zorganizowanie chaosu i niepokoju społecznego w okresie wyborów.
        Ale żeby się Pan Broniarz, bojownik PO+akolici nie poślizgnął na swoich wyliczeniach.
        Może to być bój ostatni przewodniczącego a niechęć i niezadowolenie do rzadu, które ma swoim strajkiem wywołać, odwróci się w przeciwnym kierunku.
        Na zakończenie tego długiego wywodu przypomniały mi się rozmowy poprzedniego rządu se stroną społeczną czyli związkową o podniesienie minimalnej stawki roboczo-godzinowej z 8,50 AŻ o ciut ponad złotówkę !!!!
        I więcej nie chcieli dać niż 9 z groszami.
        Dlaczego?
        Bo cytując klasyka piniendzy nie ma i nie bendzie,
       • Gość: Abba Jozef Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 11.04.19, 15:43
        Darino albo czytasz i nic nie rozumiesz a może czytasz między wierszami?

        ...A czy obecnie przeprowadzane są jakieś zmiany?

        Z inicjatywy ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina, udało się opracować nową koncepcję kształcenia nauczycieli. Podnosi ona wymagania dla przyszłych nauczycieli. Ktoś, kto będzie chciał być nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, będzie musiał ukończyć pięcioletnie jednolite studia magisterskie. Zmiany podnoszą też wymagania dla nauczycieli przedmiotowych – trzeba będzie studiować na I i na II stopniu ten sam kierunek. Nie będzie już sytuacji, że ktoś studiował na I stopniu na przykład pielęgniarstwo, a na II stopniu historię, był magistrem historii i mógł uczyć historii w każdym typie szkoły.        Równocześnie w ministerstwie edukacji powstaje nowe rozporządzenie o kwalifikacjach wymaganych od nauczycieli, które również podnosi wymagania kwalifikacyjne. W najbliższym czasie w życie wejdą dwa dokumenty podnoszące wymagania dla nauczycieli. Miałem okazję pracować w zespołach ekspertów przygotowujących te zmiany.        Zostanie też uporządkowany obszar kwalifikacyjnych studiów podyplomowych dla nauczycieli, gdzie dotychczas działy się rzeczy horrendalne. Nie udało się niestety wprowadzić zapisu, żeby studia dla nauczycieli będą mogły prowadzić tylko uczelnie, które są sparametryzowane na poziomie A – czyli najlepsze polskie uczelnie. Może kiedyś uda się to wprowadzić wzorem Finlandii, gdzie kształcenie nauczycieli prowadzi tylko 8 najlepszych uniwersytetów w kraju. A Finowie mają rzeczywiście świetne efekty.        Wprowadzając te zmiany zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że podnosząc wymagania trzeba coś zrobić z wynagrodzeniami. System wynagrodzeń nauczycieli jest bardzo skomplikowany i w minimalnym stopniu różnicuje wysokość wynagrodzenia w zależności od jakości pracy nauczycieli. Pensja zasadnicza stanowi około 2/3 średniego wynagrodzenia. Jest cały szereg dodatków. Trzeba to uporządkować i wzmocnić części motywacyjne w tym wynagrodzeniu.

        Read more: www.pch24.pl/podwyzki-to-nie-wszystko--trzeba-tez-zawalczyc-o-dobrego-nauczyciela,67433,i.html?fbclid=IwAR3YY59QQ-1iJDNZ5z4JDfGktmj3xtD-XihfNxxixp634DF59iM-K0_F7PQ#ixzz5knHdoqAv


   • rs200 Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele 14.04.19, 14:15
    Cechą charakterystyczną tego konfliktu jest wyjątkowa inwazja tępych, mechanicznych kalk, schematów, frazesów, półprawd zalewających społeczeństwo za pośrednictwem rządowej TVP i internetu. Nie wiem, jaką rolę odgrywają tu płatne trolle, a jaką ochotnicy, ale udało się do maksimum wykorzystać ludzkie słabości: brak skłonności do samodzielnego myślenia, poszukiwanie „gotowców”, wytrychów objaśniających wszystko, połączone w tym przypadku z realnymi emocjami, choćby rodziców, którym skądinąd się nie dziwię.
    serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1407879,zaremba-strajk-nauczycieli-to-porazka-rzadu.html

    Nauczyciele mówią głównie o zarobkach, bowiem – jak przekonuje Jarosław Pytlak, nauczyciel z długim stażem, od 30 lat dyrektor szkoły – opinia społeczna rozumie wyłącznie ten argument. Poza tym w nauczycielach tkwi niezgoda na to, że policjantom, którzy zarabiali podobnie, przyznano podwyżki w wysokości 1150 zł, a nauczycielom proponuje się 300 zł. – Dlaczego nas robi się w konia? – pyta retorycznie. A odpowiedź znajdujemy w danych GUS. Jak wyliczył portal OKO.press, pedagodzy zarabiają 74 proc. tego, co inni pracownicy budżetówki.

    Ale jak podkreśla Pytlak, kryzys w oświacie jest o wiele głębszy i jeśli nie zaczniemy o nim rozmawiać, a ministerstwo nie przestanie udawać, że nie widzi prawdziwych problemów polskiej szkoły, to niedługo system szkolnictwa całkowicie się rozleci. Jeśli nie z powodu braku nauczycieli, którzy uciekają z tego zawodu, to dlatego, że ci, którzy zostaną, nie będą umieli poradzić sobie z dziećmi, rodzicami i dyrekcją.

    serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1396733,problemy-uczniow-wynagrodzenia-nauczycieli.html

    • Gość: Abba Jozef Re: Sprawdzamy gdzie strajkują nauczyciele IP: *.toya.net.pl 14.04.19, 22:22
     Nie ma żadnej solidarności z nauczycielami – twierdzi profesor Janusz Czapiński. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Newsweek" autor Diagnozy Społecznej przedstawia bardzo konkretne dowody na to, że masowe poparcie dla strajkujących jest jedynie faktem medialnym. Bez znieczulenia profesor rozprawia się także z mitem o zjednoczeniu opozycji.

     natemat.pl/269897,czapinski-o-opozycji-w-newsweeku-wskazal-co-pozwoli-pis-dalej-rzadzic
  • tam021 Morawiecki uwolnił zakładników - koniec strajku! 25.04.19, 14:29
   Planowana zmiana tzw. przepisów maturalnych spowodowała szybkie uwolnienie ostatnich zakładników jakich wziął ZNP. Chodzi oczywiście o tegorocznych maturzystów realnie zagrożonych, w wyniku strajku, brakiem możliwości składania egzaminów maturalnych.
   fakty.interia.pl/polska/news-strajk-nauczycieli-zawieszony-na-zywo,nId,2956743
   • Gość: Abba Jozef koniec kariery Broniarza IP: *.toya.net.pl 25.04.19, 14:59
    natemat.pl/270983,koniec-strajku-nauczycieli-znp-zawiesza-strajk-w-szkolach
    i bardzo dobry komentarz Małgorzaty Żaczek

    He, he, he...Wiadomo było że Broniarz wystawi nauczycieli do wiatru. On realizuje cele polityczne, a płace nauczycieli ma w ciemnej dziurze. Za to zapowiada że na jesieni będzie walczył o oświatę do ostatniego nauczyciela. Wiadomo, na jesieni nowe wybory. Kurde , chyba nie ma innego bardziej naiwnego środowiska niż nauczyciele dający się tak łatwo podpuszczać. Wystarczy podjudzanie i jazda na ambicjach. A to niby ma być ta intelektualna elita kraju, która w rzeczywistości w niczym lepiej się nie zaprezentowała niż KODziarze idący za Kijowskim, który ich okradał. Na jesieni nauczyciele nie będą musieli protestować, bo już totalna opozycja im obiecała i to że będzie rządziła po jesiennych wyborach i to że da nauczycielom podwyzki 1000+. Wystarczy cierpliwie czekać aż wygra wybory. Ale jeżeli nie wygra, albo wygra i nic nie da... :). W końcu Tusk obiecywał chyba 12 lat temu dobre płace dla pielęgniarek, dobre płace nauczycielom i policjantom:
    www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c
    Od tamtego momentu minęło 12 lat i z tych obietnic zostało tylko to:
    www.youtube.com/watch?v=bHCvOAu8sh0
    Warto było obiecywać i służyć Niemcom kryjacym się pod nickiem UE? Chyba warto...
    • Gość: Abba Jozef Re: koniec kariery Broniarza IP: *.toya.net.pl 26.04.19, 20:46
     ,Przedstawiciel rodziców” Janusz Korwin Mikke wzywa do ,,wyrzucenia na zbity pysk” złych nauczycieli i bankrutowania złych szkół. Wiedziałem, że to będzie parodia okrągłego stołu, ale nikt nie zapowiadał, że to będzie cyrk
     W dalszej części swojej wypowiedzi polityk proponował likwidację państwowych szkół, zwolnienie urzędników odpowiedzialnych za edukację w Polsce i wprowadzenie bonu edukacyjnego.
  • tam021 W Warszawie dodatek motywacyjny za strajk 07.05.19, 00:56
   Na najbliższej sesji Rady Miasta złożymy projekt uchwały, zgodnie z którym dyrektorzy szkół będą mogli wypłacać nauczycielom wyższe dodatki motywacyjne; pozwoli to zapłacić im za czas strajku – poinformowała w poniedziałek PAP Katarzyna Pieńkowska ze stołecznego ratusza.

   fakty.interia.pl/polska/news-warszawa-zaplaci-nauczycielom-za-czas-strajku,nId,2975860?parametr=zobacz_takze
   Jak widać pani Pieńkowska wcale nie ukrywa, że władze Warszawy chcą stworzyć warunki do łamania prawa.
    • tam021 Re: W Warszawie dodatek motywacyjny za strajk 08.05.19, 12:15
     Fundusz motywacyjny jest funduszem celowym. Przyznawane z niego nauczycielom środki mogą być wydatkowane jedynie za ściśle określone osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wśród katalogu takich osiągnięć brak czegoś co nazywa się "utracone wynagrodzenie za czas strajku". Żadne uchwały żadnego samorządu nie mogą tego zmienić, ponieważ we współczesnej Polsce płaci się jedynie za pracę a nie za okres bumelki. Podobne uchwały mają wydźwięk jedynie demoralizujący, anarchizujący państwo i służą tylko celom walki politycznej. Ostateczne decyzje i tak będą w gestii dyrektorów szkół, którzy, jeśli zdecydują się na takie oszustwo, będą ryzykować kary nie tylko dyscyplinarne. Jasne?
     Właściwym adresatem żądań płacowych nauczycieli za czas strajku powinien być jego organizator. Tym bardziej, że dysponuje sporym majątkiem.
     Ps.
     Tobie jak widzę, tęsknota za komuną, nie tylko d.pę ale i mózg ścisnęła.:)
     • rs200 Re: W Warszawie dodatek motywacyjny za strajk 08.05.19, 22:39
      W skrócie zrozumiałym nawet dla takiej ameby: jesteś debilem.
      Wersja dłuższa: jesteś debilem który nałykał się propagandy Kurskiego i ta gąbka którą masz zamiast mózgu potrafi odfiltrować jedynie slogany jak strajk polityczny, bumelka, anarchizacja państwa. To są slogany którymi komuniści posługiwali się na określenie strajkującej Solidarności, i ciekawe jak po 30 latach wracają. Strajki to legalna forma wyrażenia skrajnego niezadowolenia z warunków zatrudnienia, i prawo do strajku było jednym z postulatów pierwszej Solidarności. Ale ty wtedy pewnie tylko Trybunę Ludu czytałeś.
      • Gość: Abba Jozef Re: W Warszawie dodatek motywacyjny za strajk IP: *.toya.net.pl 13.05.19, 07:21
       natemat.pl/271923,jak-ucza-sie-dzieci-w-finlandii-opowiada-nauczycielka-roku
       Myślę, że tam ten dobór do zawodu nie jest przypadkowy. Pracę z dziećmi rozpoczynają ci, którzy są bardzo aktywni już w młodym wieku, ci, którzy są przedsiębiorczy i mają cechy liderów. Do tego zawodu trafiają najlepsi. Ci, którzy się sprawdzą i którzy potrafią podjąć inicjatywę na różnych polach. W szkołach właśnie takich ludzi potrzeba.
       • rs200 Re: W Warszawie dodatek motywacyjny za strajk 13.05.19, 15:37
        Kochaniutki, powiedz to ministerce, która kazała przedłużyć okres stażu nauczycielskiego. Stażu z aktóry państwo łąci gorsze. Kto przyjdzie z wyższym wykształceniem, inicjatywą i chęcią do pracy zasuwać za 1780 zł netto, plus dodatki? Najlepsi? Raczej nie. Zdesperowani, i zrezygnowani? Też niekoniecznie, jeśli dobra koniunktura w przemyśle się utrzyma. Więc nikt, to najprawdopodobniejsza odpowiedź. Więc jak emeryci wykształceni w poprzednim systemie, i szczerze zmęczeni pracą, chcący tylko dorobić do emerytury mają wykazywać inicjatywę i cechy liderów? I tu koło się zamyka, jeśli w szkole nie będzie płac konkurencyjnych choćby z resztą budżetówki, nie bedzie Finlandii, będzie dziedoswo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka