Dodaj do ulubionych

Perspektywy prezydenta Bakuna?

19.06.19, 14:50
Jak donosi www.tvp.info rozmowy Pawła Kukiza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odbędą się prawdopodobnie w tym tygodniu. Kukiz będzie oczekiwał propozycji...
Wszyscy wiedzą, że Kukiz'15 się rozsypuje i może się też znależć w koalicji z PiS.

Pod jakie skrzydła przejdzie wówczas miasto Przemyśl? Kim zostanie Bakun? Dalej kukizowskim czy tez pisowskim prezydentem miasta?


--
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
Obserwuj wątek
  • rs200 Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 19.06.19, 18:27
   o tym że projekt Kukiz 15 is dead to p. Bakun już wiedział 2 lata temu. Jak każdy zręczny polityk znalazł sobie wyjście awaryjne. Za rok będzie politykiem niezależnym, z własnym zapleczem pod postacią stowarzyszenia Zmieniamy Przemyśl, czyli Regia Civitas bis. Będzie się nadal udzielał na fb, lansował na imprezach charytatywnych, robił mądre miny do kamery, tylko żadnego pomysłu na organizację swojego miejsca pracy, i kierunek rozwoju miasta nie będzie miał. Ale jednemu takiemu też na 4 kadencje wystarczył stok narciarski i parę chodników z kostki, więc czym się martwić
   • lusia_syfonowa Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 20.06.19, 08:36
    Na pewno lepiej, że Bakun został prezydentem, bo jego rywal w wyborach, Janusz Hamryszczak gdyby wygrał, była by tragedia i nie chodzi tu głównie o jego przynależność partyjną ale o jego osobę. Była by to gorsza kopia Chomy w pisowskim wydaniu!

    Ale to, co piszesz:
    "tylko żadnego pomysłu na organizację swojego miejsca pracy, i kierunek rozwoju miasta nie będzie miał."
    to już widać od początku i nie trzeba być "znawcą" tematu pt. "City President" by wiedzieć, że pan Bakun raczej nie jest euforycznie nastawiony do zarządzania miastem a to, że jest biznesmenem nic mu ni da na tym stanowisku, po za byciem przy korycie przez 5 lat, poobsadzaniem różnych stanowisk i nabyciem 5 letniego doświadczenia bycie preziem miasta na dalszą drogę aby zostać jakimś prezesem lub dyrektorem gdy przegra następne wybory.

    Uważam, że to co do tej pory robi Bakun jest sztuczne a on chce "coś' pokazać, że jest ale wg. mnie wcale mu to nie wychodzi, i nie WYJDZIE. On się nie nadaje na to stanowisko!

    Ciekawe co zrobi Bakun jak się stanie z KUKUZ'15 to co się stało z partią Gowina, która została koalicjantem PiS, czyli czy odejdzie z KUKIZ'15 i zostanie bezpartyjnym czy też będzie pisowskim prezydentem tak jak śmiało możemy dzisiaj powiedzieć, że pan Gowin jest pisowcem, mimo, że należy do partii Zjednoczona Prawica!


    --
    "Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości"
  • Gość: Sif Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 03.07.19, 14:54
   Gdzie to dziecko w jednych butach spodniach i jednej marynareczce z tą bandą tych swoich przestępców bez szkoły na takie stanowisko. Ta to normalny cyrk i błazenada na kółkach co się wogle dzieje. Normalne jaja. Kpiny i tyle. Każdy może być młody ale wykształcony niech będzie z klasa i na poziomie a nie ehhh szkoda gadać. Zwykła kompromitacja i nie do wiary i tyle. Z tego miasta i kraju po prostu trzeba Sp...ć.
   • Gość: Edek Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 03.07.19, 15:44
    Nie przeszkadza mi że sobie używacie , takie wasze forumowe prawo, zachodzi jedynie pytanie; przez szesnaście lat rządził mgr administracji / prawa?/ z pomocą dwóch dr ekonomii i mgr inż budownictwa- pytam w jakim stanie zostawili miasto? Prezydent Bakun ;dla mnie ani brat ani swat, nawet nie znajomy, po prostu całkiem obcy człowiek- mimo to nie będę psioczył że źle rządzi- bo rządzi za krótko aby to stwierdzić, nie będę narzekał ze bez wykształcenia- bo wiedziałem jakie posiada. Z doświadczenia życiowego wiem że wykształcenie to nie wszystko,owszem przydatne zwłaszcza jeśli przygotowuje do danego zawodu, przydatne bowiem ogólnie rozwija,poszerza horyzonty myślowe. Zakładam ze macie wyższe ale jakoś nieszczególnie , w tym przypadku to widać i "czuć". pozdrawiam.
    • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.07.19, 21:38
     Gość portalu: Edek napisał(a):

     > Z doświadczenia życiowego wiem że wykształcenie to nie
     > wszystko,owszem przydatne zwłaszcza jeśli przygotowuje do
     > danego zawodu, przydatne bowiem ogólnie rozwija,poszerza
     > horyzonty myślowe. Zakładam ze macie wyższe ale jakoś
     > nieszczególnie , w tym przypadku to widać i "czuć".

     Bo cudze nogi śmierdzą bardziej niż własne?

     Przykład. Na sesji pojawili się protestujący. Jeden z liderów protestu wypowiedział się, a potem usłyszał… - KLIK

     Jak wąskie trzeba mieć horyzonty myślowe, żeby nie zrozumieć czego oczekują protestujący?

     Wiesz co się dzieje, gdy kapitanem średniej wielkości statku pływającego po morzu zostanie ktoś, kto ani na kapitana, ani na szeregowego marynarza się nie uczył?

     Będzie robił to co mu powiedzą podwładni i ci którzy przekonywali go do tego, że na kapitana się nadaje. Posiadanie wykreowanego na "fejsbuku" wizerunku, to za mało!

     Na to pytanie może odpowiedzieć tylko jedna osoba - KLIK

     PS Który to już raz podkreślasz, że nic Cię nie łączy z nową władza. Chcesz kogoś do tego przekonać, czy tylko sam sie w tym utwierdzasz?
     • Gość: Edek Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 04.07.19, 08:52
      Wyborcy powołali p.Bakuna na stołek, wyborcy mogą podjąć decyzję o nieudzieleniu poparcia w następnych wyborach ,mogą odwołać wcześniej o ile takie referendum zostanie zrobione. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie do powołania komitetu i zbierania podpisów w celu zorganizowania referendum. Do dzieła więc. Osobiście uważam że kredyty które są do spłacenia same rozwiążą problem,miasto tego nie udźwignie.Nie ma co sprzedawać , a w Przemyślu żeby cokolwiek sprzedać to trzeba mocno zjechać z ceny. Tylko że to nie jest wina p.Bakuna. Nie mam nic przeciwko krytyce Prezydenta, jeśli będzie ona merytoryczna i bez obrażania. A w tej sytuacji co jest miasto to nawet Salomon by nie pomógł.
      • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.19, 10:04
       Po co odwoływać?

       Najlepsze przecież przed nami. Pamiętasz z podwórka, ze szkoły przykłady "wystawiania" do niektórych zadań mniej rozgarniętych, ofermy?
       A pamiętasz po co to robiono?

       W świecie dorosłych, tam gdzie chodzi o władzę i pieniądze też tak się czasami bawią. Otworzyć drzwi do "kariery" przed kimś, kto o niej jedynie mógł marzyć, wykreować wizerunek i znaleźć kilkanaście tysięcy frajerów, którzy się na to nabiorą. Najbardziej znany przykład z ostatnich lat?

       KLIK
      • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 22.07.19, 15:01
       Gość portalu: Edek napisał(a):

       > Osobiście uważam że kredyty które są do spłacenia same rozwiążą problem,mia
       > sto tego nie udźwignie.Nie ma co sprzedawać , a w Przemyślu żeby cokolwiek spr
       > zedać to trzeba mocno zjechać z ceny. Tylko że to nie jest wina p.Bakuna. Nie m
       > am nic przeciwko krytyce Prezydenta, jeśli będzie ona merytoryczna i bez obraża
       > nia. A w tej sytuacji co jest miasto to nawet Salomon by nie pomógł.

       Z tego co się orientuję to miastu ciążą najbardziej kredyty zaciągnięte jako wkład własny do obwodnicy. Nie przypominam sobie aby wtedy jakoś ktoś protestował. Zadłużenie miasta winą Bakuna nie jest ale trzeba pamiętać, że decydując się na start wyborach miał (a przynajmniej powinien mieć) świadomość tego czym chce zarządzać i w jakim stanie to coś się znajduje.
       • rs200 Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 22.07.19, 15:47
        wydaje mi się że się mylisz. Wkład własny na pierwszą obwodnicę wynosił ok 23-14 mln zł, na drugą ok 16 mln zł, to mniej niż koszt wybudowania wyciągu narciarskiego! A oprócz nietrafionych kompletnie inwestycji jak stok,miastu ciąży przerost administracji i złe zarządzanie spółkami miejskimi. Wystarczy policzyć ile miasto wydaje na co roku na urzędników, ile na instytucje które nie są niezbędne, jak SM czy choćby Izba Wytrzeźwień
        • Gość: Edek Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 23.07.19, 08:59
         Poruszyłeś sedno sprawy @ rs200, na stok do chwili obecnej wydano powyżej 50 mln zł i dalej będzie przynosił straty. Obwodnice mogły być wykonane w postaci jezdni dwupasmowej,przynajmniej ta od Sanwilu do ul Słowackiego. "Zaoszczędzone " / pieniądze z pożyczki/ jeśli już to mogły być wydane na kolejna obwodnicę dwupasmową od ronda na ul Słowackiego w kierunku Kruchela czy Prałkowiec. Budowę można było prowadzić tak aby w przyszłości była możliwa rozbudowa drogi.Przecież widać dosłownie na tym odcinku ze głównie "jeździ" tam wiatr. SM wraz izbą wytrzeźwień kosztuje miasto przeszło 3 mln rocznie i jako takie po winne być co najmniej mocno zreorganizowane a najlepiej rozwiązane. Pewnych rzeczy nie da się odwrócić a długi spłacać się musi. Ja dalej mam nadzieję że p. Bakun okaże się człowiekiem praktycznym i jako Prezydent się sprawdzi.
  • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 22.07.19, 11:20
   Pan Bakun nie posiada zaplecza politycznego. Jest skonfliktowany z obozem rządzącym (czyt. brak pieniędzy, blokada inwestycji) i stale pracuje/pracują (za swoimi radnymi) nad tym, żeby ten konflikt podtrzymać a nawet zaognić. Kukiz'15 to trup polityczny. Podobnie zresztą jak koalicjant Pana Prezydenta - KO. Współpracownicy Pana Bakuna to przeważnie dno kompetencyjne, a w niektórych przypadkach również i kulturalne.

   Perspektywy? Mizerne w kierunku żadne.
   • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 23.07.19, 09:03
    Zdecydowanie Prezydentowi przydałby się ktoś od wizerunku i pisania przemówień. Niestety miasto jest biedne i podobno - przynajmniej tak twierdzi pewien "złotousty" Radny - nie stać nas nawet na postawienie TOI-TOI'ków na imprezie plenerowej. Tak więc póki co proponuję to: KLIK
      • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.07.19, 18:22
       Ale to może wiele zepsuć. Szczególnie jeżeli ktoś już posiada wykreowany wizerunek (coś pomiędzy szkolną ofermą, a wymarzonym kandydatem na zięcia w oczach nie najmłodszych kobiet). Zastosowanie "Uniwersalnego kodu przemówień" może być krokiem samobójczym dla kogoś, kto wielokrotnie już dał dowody na to, że to co mówi kupy się nie trzyma, a lubi głównie opowiadać o tym jak się stara, ale… biednemu zawsze wiatr w oczy, czyli spójna z wizerunkiem strategia na ofermę (jak się nie da na zwinność i gibkość, to trzeba na litość).

       Ujmując rzecz inaczej. Ludzie aż takie glupie nie som. Jak wybrały kogoś, kto nie potrafił do tej pory sklecić pod rząd kilku spójnych zdań pod względem formalno-logicznym, a teraz już potrafi… Może im się taka zmiana nie spodobać, bo wybierali kogoś innego. A powszechnie wiadomo kto dla polityka od czasu do czasu jest panem i co na pstrym koniu jeździ.

       Poza tym tradycja jest taka… KLIK
        • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.07.19, 14:12
         Świetny, bo trynd się mocno trzyma, choć lata mijają. KLIK

         PS Bym zapomniał… w tym wystąpieniu oprócz "etymologia wydarzeń" było też coś o zamrażarce. W czyjej zamrażarce leżą przetargi, które miały wyłonić audytorów spółek miejskich i "raport, jak miasto je traktowało, jak zadłużało, traktowało jak prywatne folwarki, na różnego rodzaju własne widzimisię i zadania"?
         • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 25.07.19, 08:37
          Dużo się wyjaśni już za cztery miesiące. Od osoby ze sztabu wyborczego Bakuna wiem, że wtedy zamierzają podsumować swoje działania. Wedle zapewnień tejże osoby K'15 udowodni, że przez rok "zrobili więcej niż Choma przez 16 lat".
            • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.07.19, 16:24
             Obyczaje i tradycje nadsańskie są inne. Jak "miasto wyjątkowe", to władza musi być równie wyjątkowa, o co dba równie wyjątkowa większość głosujących w wyborach. Skutkuje to tym, że zamiast na plus, jest na minus. Kto wie, może to minus dodatni.

             Weźmy pierwszy przykład z brzegu, obiecywane wideoczaty na FB. Jak się podliczy, to wyjdzie minus trzydzieści i jeszcze kilka?
             I jakby tak ktoś chciał tylko nadrobić zaległości, to wypadałoby przez 4 miesiące organizować 3 videochaty tygodniowo?

             W tak krótkim czasie nie da się wykreować wizerunku przodownika wideoczatów, bo tacy robią kilkaset procent normy, a braki na "fanpejdźu" zbyt rzucają się w oczy. A poprzednik więcej zorganizował przez poprzednie kilkanaście lat. I każdy kto miał dostęp do internetu mógł aktywnie w nich uczestniczyć, a nie tylko zarejestrowani użytkownicy bardzo popularnego serwisu społecznościowego.

             I jakby tak to wszystko ktoś chciał przy pomocy tylko jednego obrazka podsumować… tylko aktualne zdjęcie trzeba wstawić - KLIK
             • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 26.07.19, 09:02
              Gość portalu: Cypis napisał(a):

              > Weźmy pierwszy przykład z brzegu, obiecywane wideoczaty na FB.

              Aktywność pana Bakuna na wspomnianym popularnym serwisie społecznościowym poraża profesjonalizmem. Czelendże, utyskiwanie na brudasów nad Sanem, dmuchane zjeżdżalnie, półkolonie z nieznajomą Prezydentowi panią Dyrektor, koncerty i imprezy w pianie. Nie można tu pominąć obrażania się na różnych dziennikarzy i upodobania do szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej "śpiewanych" w poniedziałkowe poranki. I to wszystko na OFICJALNYM profilu Prezydenta Przemyśla.

              Póki co mamy igrzyska. Może i na chleb przyjdzie czas.

              • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.07.19, 21:00
               Trudno się nie obrazić na dziennikarzy. "Pijar" zmierzał w dobrym kierunku, "antysytemowa gimbaza" się podniecała tym, że w gródku nad Sanem ktoś groził gospodarzowi miasta, a takie zdarzenia miały miejsce w największych miastach Polski. A tu "pismaki" donoszą, że to tylko jeden mieszkaniec podprzemyskiej wioski odwiedził drugiego mieszkańca tej samej wioski w jego zakładzie pracy znajdującym się w Przemyśl i coś zaiskrzyło. I czar wielkomiejskości prysł.

               A za poprzednika… z chlebem… KLIK
  • Gość: Edek Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 26.07.19, 08:59
   Przepraszam że to wklejam w tym wątku, niestety nie mogę założyć nowego.Ciekawy komentarz znalazłem pod artykułem w Interii ,co o nim sądzicie?
   ~była- Wczoraj (22:14)
   Jednak nie wytrzymam. Tego się nie da wytrzymać. Jestem wściekła. Parę dni od wyborów i doznaję większego szoku, niż w dniu wyborów. Może moment wstrząsu sprawia, że ludzie pokazują prawdziwą twarz- jak my to pięknie nazywamy po „naszej stronie” – hipokryzja. Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepsza i gorszą. Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni. Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł. Tak pięknie mówicie o godności, o wykluczonych, o mniejszościach. Słucham od kilku lat tych aktywistów społecznych, tych walczących o prawa kobiet. I mam wrażenie, że to jest jakiś cholerny teatr. Jakby rzeczywiście wcale nie chodziło o człowieka. A gdzie są prawa kobiet, kiedy mówimy o Halinie z czwórką dzieci, dla której 2000 zł to jest właśnie godność, to są właśnie prawa kobiet !!! Bo nie jedna Halina może teraz kupić dziecku trampki i ananasa i jeszcze sobie żakiet na komunie syna i farbę do włosów w kiosku, żeby jej sąsiadka nałożyła. Od kogo chcecie się oddzielić rysując te mapy podziału ? Wy – którzy krzyczycie o przyjmowaniu uchodźców, drwiąc z ludzi, którzy się ich boją, chcecie budować mury przed tymi, których zwyczajnie nie rozumiecie. Może im zbudujmy pisowskie obozy ? Czujemy się lepsi, bo mamy czas pojechać bronić puszczy przed wycinką, wtedy, kiedy ciemna masa zasuwa na PKB. Czujemy się lepsi, bo mamy karnety na Jogę za 200 zł drwiąc z ludzi, którzy od dziecka swoją duchowość rozwijają w kościele – bo tak zostali wychowani. Bo tam jest ich Joga. Kiedy potrzebuję odpocząć od kupy bezwartościowych medialnych śmieci, pozornych akcji pseudodemokratów, wyliczonych i niezbędnych im do zbierania fejmu w mainstreamie jadę sobie na wieś. Do tych ludzi z których drwicie. Bliskość prawdziwych problemów i prostych ludzi, którzy żyją jak zostali nauczeni, borykając się z codziennością daje mi zawsze nie tylko spokój, ale zdrową perspektywę. Im więcej kiedyś zarabiałam, tym więcej czasu spędzałam z ludźmi, którzy nie zarabiali. Dla zdrowia i z troski o siebie. Jak można tak gardzić ludźmi ? Od trzech lata proszę, by nie wyśmiewać się z tych, którym 500 plus dało lepsze, godne życie. Piramida potrzeb człowieka nie zaczyna się od teatru i kosmetyczki. Są rodziny, które dostały 2000 zł i więcej pomocy. Można i owszem dyskutować o tym, skąd te pieniądze brać i jak dystrybuować, ale nie wolno mówić, że to pieprzona patologia dała się kupić. Jak Wam nie wstyd śmiać się z emerytów, którzy dostali 1000 zł i poszli zagłosować na Pis. Przecież Ci ludzie żyją na granicy ubóstwa. Moja mam jest sama i ma 1500 zł emerytury, a 800 zł opłat. Ci ludzie od lat nikogo nie interesują. Chyba, że przed wyborami. Nikt realnie nie rozwiązuje ich problemów. Na jaką orbitę odlecieliście, że tego nie rozumiecie ? Nie spodziewaliście, że ludzie pójdą na wybory bronić swojego kościoła ??? Świata w którym żyją całe swoje życie i który znają? Który daje im poczucie bezpieczeństwa? To po cholerę Wam to wykształcenie, skoro nie rozumiecie prostych prawd. Drwiliście z tych, którzy poszli obronić swoją godność do urn. Bo się zwyczajnie boją. To nie jest śmieszne, że co 10 osoba nie wie, co znaczy skrót LGBT. Ale to nie powód, by z tych ludzi drwić. Oczywiście, że się boją. To świat ich wartości, którego będą bronić. Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować. Intelektualiści i wykształciuchy oderwani od zwykłej ludzkiej wrażliwości, to dla nich właśnie ten obcy. Nie sztuką jest szydzić, sztuką jest opowiedzieć im tak, żeby rozumieli, o czym do nich mówicie. Jest mi wstyd. cdn.Zwiń


   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-owsiak-apeluje-wylaczcie-tvp,nId,3114035#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
   • darino gorzkie żale 26.07.19, 10:52
    A do kogo ta pretensja, że nikt nie rozwiązuje problemów tych ludzi ? Przecież wybierają swoich przedstawicieli, i w parlamencie, i w samorządach ?
     • Gość: Abba Jozef Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 26.07.19, 14:30
      Alert RCB dla LGBT
      wiadomosci.wp.pl/lgbt-ostrzezenia-przed-homofobia-dla-uzytkownikow-tindera-6406682299398273a
      Tak to homoseksualizm w demokratycznym głosowaniu przestał być chorobą psychiczną, a stał się normą, co i tak nie stoi w sprzeczności, żeby w ponownym demokratycznym głosowaniu stał się znów chorobą psychiczną.
      • rs200 Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 26.07.19, 14:59
       Ale o co płacz, chciało by się równocześnie kazać gejom "wypierdalać" i być obywatelem świata? Kiedyś większość mieszkańców naszego kraju nie miała żadnych praw, społecznych ani politycznych, kobiety i chłopstwo byli en masse własnością uprzywilejowanej grupy mężczyzn z rodzin tzw szlachty. Odeszliśmy od tego mimo że było to nasze, była to tzw tradycja. Przyszła jakaś taka zgnilizna moralna z zachodu która kazała nawet kobietom dać prawa wyborcze, o zgrozo. Może przyjdzie kiedyś taki czas że i gej w Polsce nie będzie pogardzany i bity, kto wie? O ile pod nową ordynacją PiS będzie jeszcze "demokratyczne głosowanie"
       • Gość: Edek Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 26.07.19, 20:10
        Szkoda że z komentarza wyciągnęliście tylko temat lgbt . a przecież "była" porusza najbardziej istotne problemy w kraju. Tu na forum zabrakło zwyczajnie empatii dla zwykłych rodaków klepiących biedę, czy tych żyjących może i nie biednie ale na pewno nie dostatnio. Wygląda że wszyscy jesteście powyżej granicy którą p.Bieńkowska określiła na 6 tys. Bo zarabiając powyżej 6 tys. nie rozumie się tych którzy żyją za 1800. Udowodnili to politycy PO podczas rządów i udowadniają to pisowcy.m.in wielki marszałek koronny korzystający z rodziną ze
        "służbowego ' samolotu. Piszesz darino ze sami sobie wybierają, kogokolwiek by nie wybrano będzie to samo. Można olać wybory w tej sytuacji i próbować sobie radzić,nic innego nie zostaje.Młodzi tak robią i wyjeżdżają a starsi? nic nie mogą.
        • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.07.19, 21:31
         Gość portalu: Edek napisał(a):

         > Tu na forum zabrakło zwyczajnie empatii dla zwykłych rodaków
         > klepiących biedę, czy tych żyjących może i nie biednie ale na
         > pewno nie dostatnio…ł

         Gdzie tam czyjejś biedzie, do Twojej biedy umysłowej.

         Nie wierzysz?
         Kogo chcesz przekonać do tego co napisałeś?
         Ludzi którzy od lat zaglądają, piszą na forum, więc pamiętają jakie były na forum dyskusje?
         Nie trzeba też pamiętać, bo wystarczy kilka wyrazów wrzucić do wyszukiwarce na głównej stronie forum i będzie wiadomo kto i co pisał?

         Owoce Twojej empatii gdzie na forum znajdziemy?
  • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 31.07.19, 09:41
   Taka sytuacja KLIK...

   na co Prezydent mówi:

   "Pracujemy nad zachętami dla branży turystycznej i hotelarskiej, tak aby przyjaźniejszym okiem spojrzeli na miasto. Zapewniam, że opłaci się to obu stronom - miastu i przedsiębiorcom. I o to chodzi!" KLIK.

   Kolejny post pana Prezydenta traktujący niby o czymś ważnym a w konsekwencji jednak o niczym.
   • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.07.19, 15:10
    Nie tak dawno był jeszcze ciekawszy materiał do odsłuchania - KLIK

    Znowu opowieści o Verdun?
    Żaby było w Przemyślu podobnie jak Verdun?

    To kolejna ślepa uliczka!

    Verdun jest bardzo ważnym symbolem dla tożsamości Francji, tak jak u nas Grunwald czy Westerplatte. Twierdza Przemyśl jest sierotą po C. K. Monarchii, symbolem dla grupki pasjonatów.

    Turyści jadą chętniej tam gdzie jest coś, czego nie ma nigdzie indziej, a nie tam gdzie jest podobnie jak w…

    Komuś się wydaje, że mieszkańcy podprzemyskich wiosek będą organizowali przedstawienia dla turystów jak w masajskiej wiosce i będzie kwitła wymiana "Miodu fortecznego" i podobnych produktów na banknoty?

    Boli, że Twierdza jest postrzegana przez pryzmat Szwejka?
    A nie boli, że sesje "wysokiej rady" w tej kadencji to nieustające "Manewry Szwejkowskie" w tandetnym wykonaniu najbardziej "oberdramatycznego towarzystwa" w mieście?

    A teraz… Quiz z serii "Wspomnień czar" (z nagrodą!)
    Ale tym razem bez KLIK-a. Specjalnie dla tych, którzy na nie narzekali. (Nie chciało się dotrzeć przy pomocy jednego kliknięcia, to trzeba będzie ruszyć… kilka kliknięć)

    Kto to powiedział, gdzie i kiedy?

    "Przy każdych wyborach panowie potencjalni radni trąbią o rozwoju turystyki, o Twierdzy Przemyśl […] życzę panom (bez)radnym zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym i jak najszybszego opuszczenia stołków przez nich zajmowanych, żeby przestali w końcu ośmieszać siebie i nasze miasto"

    Wakacje na półmetku. Co nowa władza zrobiła, żeby przyciągnąć do Twierdzy turystów w te wakacje?

    PS A nagroda jest taka, że jak ktoś znalazł, to ma możliwość zapoznania się z tym co jest pomiędzy "o Twierdzy Przemyśl", a "życzę panom (bez)radnym". Brawo TY!
    • fishbeen Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 31.07.19, 15:42
     Gość portalu: Cypis napisał(a):

     > A teraz… Quiz z serii "Wspomnień czar" (z nagrodą!)
     > Ale tym razem bez KLIK-a. Specjalnie dla tych, którzy na nie narzekali. (Nie ch
     > ciało się dotrzeć przy pomocy jednego kliknięcia, to trzeba będzie ruszyć… kilk
     > a kliknięć)
     >
     > Kto to powiedział, gdzie i kiedy?

     10 lat minęło a tekst nadal aktualny. Mi najbardziej podoba się wzmianka o towarze - "żeby go sprzedać trzeba go najpierw stworzyć". Wiele osób w Przemyślu tego chyba nie rozumie. "Piana party" i dmuchane zjeżdżalnie nie zrobią z nas Mazur czy Zakopanego.
   • fishbeen Re: Kolejne symptomy kalizmu? 16.08.19, 09:16
    Dla mnie polityka kadrowa - dokładniej sposób jej prowadzenia - pana Bakuna stała się jasna w momencie ogłoszenia "konkursu" na dyrektora POSiRu. Po przeczytaniu wymagań i później po wyłonieniu dyrektora już wiedziałem, że nowe standardy niewiele różnić będą się od starych. Od tego czasu kolejne ruchy Prezydenta tylko mnie w tym utwierdzają.
    • Gość: Cypis Re: Kolejne symptomy kalizmu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.08.19, 17:34
     Jeżeli kandydat twierdził, że mieszka tam, gdzie nie mieszka i nie wywołało to u wyborców refleksji… a czasu było sporo pomiędzy I i II turą…

     Jeżeli w banalnej, zero-jedynkowej sprawie nie można polegać na tym co ktoś mówi, czyli jego słowo jest jak dym, to czego można się spodziewać w bardziej skomplikowanych sytuacjach?

     PS Daj świni palec…
     • Gość: Menik Bakun przy korycie a Przemyśl w niebycie IP: *.mt.pl 19.08.19, 15:00
      Nie ma co ukrywać ani też się łudzić. Bakun na prezia to wieli niewypał z jedna tylko dobrą stroną! Bynajmniej tego Hamryszczaka nie ma na tym stołku.

      W za tej kadencji Przemyśl nie odbije się od dna i dalej będzie na czele listy zatrzymanych w normalnym rozwoju miast Podkarpacia !
      Szkoda tylko niespotykanych walorów turystycznych naszego miasta! Kto się będzie pchal na zadupie, gdzie rzadko spotykany syf z posklecanymi z tektur budami jest zwany bazarem?
      • Gość: Cypis Re: Bakun przy korycie a Przemyśl w niebycie IP: 95.40.237.* 19.08.19, 15:41
       Chcesz mnie przekonać, że nie jesteś demonem vel lusia_syfonowa vel… czy tylko sam siebie chcesz oszukać?

       A może chcesz żebym Ci przypomniał co pisałeś o kandydaturze Bakuna?

       PS
       > Bynajmniej tego Hamryszczaka nie ma na tym stołku.

       No tak, bo jakby na fotelu prezydenta siedział ktoś, kto trochę lat przepracował w dużym banku, również jako księgowy, to by się nie błaźnił opowiadaniem o zaciąganiu kredytów na spłatę kredytów, które przyniosą oszczędności.

       Tylko kto i jakie ma korzyści z zaciągania takiego kredytu?
      • rs200 Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? 20.08.19, 22:10
       BRM zajmowało się nie tylko planami zagospodarowania, również WZ o ile dobrze pamiętam u nich się załatwia. DLa mnie to jest symboliczna decyzja, Straż Miejska zostaje, wytrzeźwiałka zostaje, rozwój miasta kończymy
       • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.08.19, 15:59
        rs200 20.08.19, 22:10
        > DLa mnie to jest symboliczna decyzja,

        Bo niby jest likwidacja, ale oszczędności na etatach nie będzie, choć 99% kwoty przeznaczanej na BRM to pensje?

        > Straż Miejska zostaje…

        Problem nie w tym czy Straż Miejska jest, tylko ile się na nią wydaje. Jeżeli 3x większy Rzeszów, w budżecie na 2019 ma w poz. 75416 - "wynagrodzenia i składki od nich naliczane" 3,4 mln zł, Przemyśl w tej samej pozycji na ten sam rok - 3,0 mln zł, a w Zamościu jest 2,2 mln zł…
          • Gość: aa Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 21.08.19, 19:34
           Zdaje się że powyżej jest mowa o likwidacji BRM. Więc dokonujemy wyboru.
           Ponadto miasto nie jest zobowiązane prawem do utrzymywania tych jednostek.Może i nie musi. Są miasta które ich nie mają i dają radę. Osobiście wolałbym basen z prawdziwego zdarzenia lub kryte lodowisko , można na ten cel, tj. budowę rocznie przekazać 4.300.000 zł, to nie jest mało.
           Co do pijaków to byli,są i będą. Zająć się nimi może np caritas czy jakiś zakon lub stowarzyszenie dobroczynne typu AA. W Niemczech, w Hamburgu pijaki mają do dyspozycji lokal / bardzo nędzny/ i śpią na deskach obleczonych dermą lub innym skajem. Utrzymywanie izby w której pijak ma zapewnione b. dobre warunki socjalne jest nonsensem i zbędnym wydatkiem na które zadłużone miasto nie stać.
           • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.08.19, 22:40
            Gość portalu: aa napisał(a):

            > Zdaje się że powyżej jest mowa o likwidacji BRM. Więc dokonujemy wyboru.

            Dopiero teraz to zauważyłeś?
            Postawiłem przecież kilka pytań dotyczących likwidacji BRM. I nie potrafisz odpowiedzieć na ani jedno?

            > Ponadto miasto nie jest zobowiązane prawem do utrzymywania tych jednostek.
            > i nie musi. Są miasta które ich nie mają i dają radę.

            Nie miasto tylko prezydent miasta nie jest zobowiązany prawem na przykład do zatrudniania tylu urzędników co w poprzednich latach. Było trochę szumu w mediach na temat zmian kadrowych w magistracie. Ale jak popatrzymy na spis telefonów (plik pdf dostępny na przemysl.pl) z lipca 2019 i porównamy go z tym z listopada 2018, to co się tam zmieniło?
            Drobne przesunięcia z wydziału do wydziału, kilka awansów, kilka degradacji?
            Po ośmiu miesiącach jest mniej o tyle osób, że da się je policzyć na palcach jednej ręki i zostaną jeszcze wolne palce?

            W Zamościu nie ubywa mieszkańców tak jak w Przemyślu. Od wielu lat wydaje się w tym mieście rocznie o 2-2,5 miliona złotych mniej na pensje urzędników i dają radę. Są miasta w których nie wydaje się ani złotówki na zastępców prezydenta i dają radę. Uważasz że na SM czy izbie trzeba oszczędzać, a na urzędniczych pensjach już nie trzeba?
            Kto w samorządzie podejmuje decyzje, które mogą ograniczyć te wydatki?

            Zadłużone miasto stać na utrzymywanie tak licznego "dworu"?

            > Osobiście wolałbym base
            > n z prawdziwego zdarzenia lub kryte lodowisko , można na ten cel, tj. budowę r
            > ocznie przekazać 4.300.000 zł…

            To nie jest wątek o tym co kto woli, tylko co jest.

            Co jest w ostatnim wytworze magistrackiego "pijaru"? - KLIK

            Pod tym dokumentem podpisał się ktoś, kto twierdził, że w latach 2000-2005 studiował Informatykę i Ekonometrię? - KLIK

            Jak się zsumuje te "odzyskane" kwoty i odejmie od faktycznych kosztów kredytu w wysokości 35 mln złotych na trzy lata (prowizja + odsetki) to otrzymamy wynik dodatni czy ujemny?

            Zadłużone miasto stać na tolerowanie takich nonsensów, wydatków?
            • Gość: aa Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 22.08.19, 07:29
             Wyhamuj Cypis, czepiasz się skrótów myślowych i zadajesz mnóstwo pytań tak jak gdybym to ja twierdził że prezydent miasta nie musi oszczędzać na etatach urzędniczych i gdybym akceptował nadmierny rozrost kadry urzędniczej w UM w Przemyślu.
             Odniosłem się tylko do SM i izby wytrzeźwień. Absurdem jest że Przemyśl wydaje na SM tyle co Rzeszów, Absurdem jest że Przemyśl utrzymuje izbę wytrzeźwień, przynajmniej w takiej formie. Nie lituję się nad lumpami i pijanymi obszczymurami i uważam że nie mamy obowiązku zapewniać im godnych warunków trzeźwienia. Pomagać należy tym którzy chcą wyjść z nałogu a nie tym co piją bo chcą pić. Dla nich widzę jedynie nie ogrzewane pomieszczenie i drewniane podesty do leżakowania ,opieka tylko w formie wolontariatu. W Niemczech tak to wygląda i nikt nie lamentuje ze naruszona jest godność człowieka.Pijak pijąc odbiera sobie sam godność. Więcej mi się nie che pisać. Odniosę się tylko do zaciągniętego kredytu na spłatę długu; na pewno nie ma tu mojej akceptacji. Ale rozumiem że Bakun miał trzy wyjścia: wprowadzić radykalne oszczędności czym wzbudził by powszechną niechęć wśród większości mieszkańców / nie u mnie/ , ogłosić niewypłacalność miasta po czym złożyć urząd i czekać na komisaryczny zarząd , zaciągnąć kolejny kredyt. Wybrał trzecią opcję. Niezadowolonym z tego rozwiązania pozostają dwa wyjścia: powołać komitet referendalny i zbierać podpisy w celu zorganizowania referendum w spr. odwołania Bakuna ze stanowiska prezydenta, czekać na kolejne wybory.
             • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.08.19, 15:23
              W mieście wyjątkowym to co mamy zawdzięczany przede wszystkim temu, że prowadzona jest polityka, która nie rozwiązuje problemów, tylko tworzy kolejne problemy, które generują kolejne problemy, co przynosi kolejne problemy… i tak w koło Macieju, od lat.

              Jest większy problem niż to, że Bakun chce zaciągnąć kredyt. Tą decyzją tylko się obnaża. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Twierdził że idzie zmieniać, ma pomysł na miasto, a prowadzi bliźniaczo podobną politykę do poprzednika, więc jest jak było. Większym problem jest to, że Bakun twierdzi, że jak zaciągnie kredyt na spłatę kredytów, to będą oszczędności i… cisza.

              Zero rekcji na te słowa ze strony opozycji, z którą co chwila Bakun toczy wirtualne spory?
              Nikt z tych którzy od lat startują w wyborach samorządowych i nie mogą zdobyć mandatu nie chce podnieść rękawicy?
              Najwięksi krytycy Bakuna z FB, którzy co chwila wytykają mu nieudolność, kłamstwa… nie wiedzą o tym, że nie ma mowy o oszczędnościach rzędu kilkunastu tysięcy złotych, bo będą wydatki idące w miliony złotych?

              Reasumując. Zaciągnięcie jednego kredytu na spłatę kredytów, to tylko kolejne koszty, wolniej spłacane zadłużenie… Brak reakcji na absurdalne słowa, to kolejny dowód na to, że w mieście jest jeszcze gorzej niż komukolwiek się wydaje.

              PS Jeżeli ktoś twierdzi, że niezadowoleni z tego rozwiązania mają tylko dwa wyjścia… nie ma się czym chwalić!
              • Gość: aa Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.toya.net.pl 22.08.19, 16:56
               Zapomniałem, jest jeszcze trzecie wyjście, można wyjechać.

               Co do opozycyjnych kontrkandydatów do stołka,milczą bowiem nie zrobili by nic innego tylko to samo co Bakun.
               Każdy ze śmiertelników/ może to nie dotyczy kilku osób?/ brał kredyt lecz nieliczni zdecydowali się na kolejny aby spłacić wcześniej zaciągnięty.Rozsądni wiedzę że to złe rozwiązanie, ze należy spłacić bieżący i wtedy ewentualnie brać kolejny,jak już jest się do tego zmuszony. Bakun twierdząc że zaoszczędza w ten sposób pieniądze albo jest głupi,albo kłamie nieświadomie bo tak mu powiedziano/ aż tak głupi?/ lub celowo wprowadza publikę w błąd- cokolwiek by to nie było każdy wariant przedłuża mu byt na stołku. Wolałbym aby publicznie stwierdził że wybrał takie rozwiązanie,choć wadliwe , bowiem każde inne będzie gorsze. Tez kłamstwo ale cytując klasyka; ładnie brzmi.
               Ja na jego miejscu ciąłbym koszty i spłacił dług, wolałbym przejść do historii jako prezydent który wyciągnął miasto z długów niż jako prezydent który dla utrzymania się na stołku zaciągnął kolejny dług.
               • Gość: Cypis Re: Perspektywy prezydenta Bakuna? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.08.19, 19:05
                Gość portalu: aa napisał(a):

                > Zapomniałem, jest jeszcze trzecie wyjście, można wyjechać.

                Nadal nie ma się czym chwalić!

                Wiesz kto zmienia rzeczywistość?
                Ten kto nie tylko dostrzeże, ale również skorzysta z wyjścia, którego ktoś wcześniej nie zauważył i z niego nie skorzystał. Wielu się potem dziwi, że coś się jednak zmienia, ale że tak niespodziewanie, z tak nieoczekiwanej strony…

                > Co do opozycyjnych kontrkandydatów do stołka,milczą bowiem nie zrobili by nic
                > innego tylko to samo co Bakun…

                > albo jest głupi,albo kłamie nieświadomie bo tak mu
                > powiedziano/ aż tak głupi?/ lub celowo wprowadza publikę w błąd- cokolwiek b
                > y to nie było każdy wariant przedłuża mu byt na stołku.

                Czyli byt na stołku przedłuża mu tzw. opozycja vel "sitwa" swym milczeniem w tej sprawie?

                Czyli nasz dzielny antysystemowy rycerz nieustannie toczy na internetach i sesjach boje z milczącymi wiatrakami?

                A co te "wiatraki", ich właściciele z tego mają?

                Bądźmy poważni! Polityka to gra interesów, a jak się koryto zmieni na żłob, a świnię na osła, to jest jak w piosence - KLIK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka