Dodaj do ulubionych

Pytania na koniec pierwszego roku

18.09.19, 12:04
"… kierujemy się przede wszystkim dobrem miasta i jego mieszkańców…" - KLIK

I jakie są tego owoce po 10 miesiącach?
Za słowami jakie kryją się czyny?
Trzy najważniejsze dokonania wybranych z listy Kukiz'15 ktoś potrafi wymienić?
Obserwuj wątek
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.10.19, 14:57
   I patrz Pan jakie zbiegi okoliczności - KLIK

   Lokalnie bezrobocie dwa razy większe niż w kraju, w Urzędzie Pracy 60 tys. miasta ponad 6 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, a tu jak kierownicza posada, to się zgłoszą, ale nie przyjdą na rozmowę kwalifikacyjną. A jak szeregowe stanowisko, to nikt się nie zgłasza. Nie "… miasto wyjątkowe"?

   Niestety, problem nie w tym. Jak się idzie po władzę pod sztandarem ugrupowania, którego jednym z haseł jest walka z kolesiostwem… przecież przy nim nie było gwiazdki, a gdzieś tam na końcu:

   "* - nie dotyczy zatrudniania koleżanek i kolegów w drodze konkursu".

   No i jeszcze… KLIK

   Kto takimi "argumentami" wojuje… Po prostu jak się nie zatrudnia koleżanek i kolegów, to się nie trzeba tłumaczyć z kolesiostwa.

   Ale jest w tym wszystkim coś zabawnego. Ponad rok temu pojawiło się takie coś - KLIK

   No i tak poprowadził drużynę, że jego podstawowi zawodnicy strzelają gol samobójczy za golem samobójczym, a trener nie widzi w tym nic złego i pokrzykuje do kibiców: "- Nic się nie stało, kibice nic się nie stało!". - KLIK

   Chociaż z drugiej strony… jednak w Przemyślu jak w Legii. - KLIK
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: 95.41.25.* 09.11.19, 10:55
   Po spektakularnym sukcesie cotygodniowych "lajwczatów na fejsbukach" w pierwszym roku "prezydentowania" czas na coś nowego w drugim roku - "cykliczne (codwutygodniowe) konferencje prasowe" - KLIK

   Tylko po co mieszkańcy wybierają wójta, burmistrza albo prezydenta?

   Żaby rozwiązywał problemy, czy żeby im regularnie opowiadał przez kogo lub przez co znowu mu się nie udało rozwiązać kolejnych problemów?

   I tak co dwa tygodnie o kłodach rzucanych pod nogi przez: poprzedników… rząd… przepisy… deszcz… opozycję… wojewodę… prawo… upały… koalicję… marszałka… ustawy… wiatr… sejm… rozporządzenia… starostę… śnieg… ???

   Ale… KLIK

   PS W poprzednich kadencjach gdy ktoś narzekał na wladzę, to jej zwolennicy mówili na niego nieudacznik i malkontent?
   • lusia_syfonowa Re: Pytania na koniec pierwszego roku 09.11.19, 18:41
    Dziwi mnie jak w tym temacie można na "coś" odpowiedzieć. Przeczytałem od początku do końca całą treść tego tematu i dalej nie mogę zrozumieć (a zależy mi na tym), czyim zwolennikiem są ci dwaj w jednej osobie:
    cypis.offline i Gość: Cypis?

    Czyżby to : cypis.offline . który przeistacza się w niektórych porach doby w Gość: Cypis, jak doktor Jekyll i pan Hyde!?

    Chyba tak, ale czy różnią się poglądami politycznymi oraz sympatia do Bakuna? Wg. mnie to wyrażnie czuć!

    Jak można pisać takie "coś", co ja np. odbieram jako obstawanie za złym gospodarzeniem w Przemyślu, i to nie tylko Bakuna ale i jego poprzedników!

    Panie cypis.offline vel. Gość: Cypis, jako znawca KLIKÓW szukaj teraz "coś" na Radę Miasta, bo to temat szeroki jak ocean a na koniec dodaj co o tym myślisz:

    "Kukiz nie kończy jak mężczyzna"
    • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.11.19, 08:27
     Widzisz demon… vel lusia… vel… Tobie się po prostu wydaje, że jak coś masz i coś robisz, to mają i robią to również inni. Przykłady?

     KLIK i KLIK i KLIK i…

     W odróżnieniu od Ciebie piszę jako zalogowany użytkownik tylko wtedy, kiedy muszę, bo np. użytkownik-gość utworzyć nowego wątku nie może. Ale jak tak prostej rzeczy zrozumieć nie potrafisz i na dodatek nie zauważyłeś, że aktualnie w pierwszej dziesiątce wątków na głównej stronie forum są dwa dotyczące "wysokiej rady" i ja je założyłem…

     Wiesz co jest najzabawniejsze? Patrzenie przez lata jak swoją aktywnością na forum robiłeś dobrze poprzedniej władzy i jak robisz teraz dobrze aktualnej. I nie ma najmniejszego znaczenia czy robisz to bezwiednie czy celowo.

     O Kukizie jakiś czas temu pisałem i zdania nie zmieniłem, więc jak poszukasz w archiwum, to znajdziesz.
     • lusia_syfonowa Re: Pytania na koniec pierwszego roku 11.11.19, 13:11
      Szanowny Cipisie, nie wiem kto jesteś i nie potrzebne mi to. Ale...

      Podobni jak Ty w wolnych chwilach przesiadują na forum gazeta.pl i piszą głupoty krytykując ludzi, których osobiście chyba znają, do których nie mają śmiałości podejść lub napisać maila i powiedzieć po prostu, że jesteś taki siaki i owaki i nie chce Cię znać.

      Taki typ to zwykły tchórz żyjący w swoim wyimaginowanym świecie; świecie pychy, próżności, skrajnego debilizmu oraz niespełnionych nadziei i ambicji oraz KLIKÓW. Chore ambicje zawsze prowadziły i prowadzą takich ludzi do stanu skrajnej frustracji, która u każdego objawia się w inny, ale zarazem w dramatyczny sposób.

      P.S

      Co do odpowiedzi pisanych przez użytkownika - gościa uważam, że piszą je cykory, którzy boją się z jakiś względów osobistych zarejestrować na tym Forum.
      To, że ktoś pisze jako gość a jest zarejestrowany na Forum nie uwłacza jego osobie.

      Teraz bynajmniej wiem, że: Gość: Cypis i cypis.offline to ten sam user, więc nie będę Ci już dokuczał ale powiem szczerze, że masz obsesję na punkcie KLIKÓW!

      Na koniec, tego małego spięcia (jeśli Cię obraziłem w postach to sorki :)) dodam, czy "lusia_syfonowa" nie może mieć w sobie demona?

      Jeżeli jesteś w podobnym wieku co ja, powinieneś wiedzieć kto to był śp. już Lusia Syfonowa...
  • fishbeen Re: Pytania na koniec pierwszego roku 20.11.19, 09:18
   cypis.offline napisał:

   > Trzy najważniejsze dokonania wybranych z listy Kukiz'15 ktoś potrafi wymienić?

   Największym dokonaniem wybranych z listy K'15 (na czele z Bakunem) jest to, że udowodnili mieszkańcom, którzy twierdzili, że gorzej niż za Chomy być już nie może o tym jak bardzo się mylą. Pan Bakun sprawił m.in., że nie tak jak dawniej z Rzeszowem dzisiaj Przemyśl porównuje się z Żurawicą. I w tym porównaniu wypadamy jako miasto równie blado co w zestawieniu z Rzeszowem. Brawo Panie Bakun!
   • rs200 Re: Pytania na koniec pierwszego roku 20.11.19, 10:19
    ha ha ha, pełna zgoda. Dodatkowo udowodnili że do rządzenia miastem nie potrzebne jest żadne wykształcenie, czy broń Boże kompetencje. Za Chomy bywały niemądre decyzje, niektóre całkiem głupie, ale przynajmniej jak ktoś z jego ekipy otworzył usta to można było się z nim nie zgadzać ale prezentował jakiś minimalny poziom dla swojego stanowiska. Teraz nie matura a chęć szczera, kolesiostwo jak był tak jest, tylko wymagania zmalały. Nawet komunikaty rzecznik prasowej zeszły do poziomu Wiadomości TVP1, smutne to.
    • fishbeen Re: Pytania na koniec pierwszego roku 21.11.19, 11:32
     rs200 napisał:

     >...ale przynajmniej jak ktoś z jego ekipy otworzył usta to można było się z nim nie zgadzać ale prezentował jakiś minimalny poziom dla swojego stanowiska.

     Fakt. Natomiast dzisiaj mamy do czynienia niejednokrotnie - nazwijmy to po imieniu - ze zwykłym prostactwem. Weźmy choćby wstępy na sesjach RM takiego "Kadrowego". Oglądając to można zapaść się ze wstydu pod ziemię. Nawiązując do pasji ww. można powiedzieć, że liga buraczana w najgorszym wydaniu. Dramat.
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.11.19, 12:48
   KLIK

   Od kilku lat (czyli jeszcze za Chomy) strona z ofertą dla inwestorów była dostępma pod adresem invest.przemysl.pl? - KLIK

   Też można było na niej "kliknąć" w miejsce na mapie i pojawiały się szczegółowe informacje, kontakt do urzędników?

   Hasło "Oferta inwestycyjna miasta Przemyśla", to choćby drukowane w 2014 roku przez magistrat materiały promocyjne? - KLIK

   Szanowny Magistracie!
   Kiedy ogłosisz, że wymyśliłeś koło?


   PS Bardzo się cieszę, ze przed nami (teoretycznie) jeszcze cztery lata, bo kadencja teraz pięcioletnia!
  • fishbeen Re: Pytania na koniec pierwszego roku 25.11.19, 15:46
   I tak oto powstał na facebook'u nowy profil. Profil należy do - jak sam siebie określa - polityka. "Marcin Kowalski - Radny wszystkich mieszkańców Przemyśla". Profil świeży to i treści niewiele - same bzdury, podobne jak u Pana Bakuna. Uwagę zwraca próba polemiki - tak to chyba należy odbierać - Pana "Polityka" z wypowiedzią Pana Premiera dotyczącą oszczędności w samorządach. Gorąco polecam ten krótki i błyskotliwy tekst. :) Nogami już z niecierpliwości przebieram żeby poczytać kolejne analizy społeczno-gospodarczo-polityczne naszego nowego Polityka, świeżo upieczonego maturzysty.

   Koniec tego miasta jest bliski.
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.12.19, 08:58
   Kolejny konkurs na prezesa PGM - zycie.pl

   Ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa PGM można znaleźć na bip.przemysl.pl
   A gdzie jest lista osób, które zgłosiły się do konkursu, skład komisji konkursowej oraz protokół z przeprowadzenia konkursu?
   Nie wstyd podawać do publicznej wiadomości, że zgłosili się wyłącznie niekompetentni, ale wstyd już podać kto oceniał kompetencje kandydatów oraz kto ubiegał się o fotel prezesa?


   Jaki był pierwszy filar programu K'15 w wyborach samorządowych 2018? - KLIK
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: 95.41.63.* 10.01.20, 09:01

   KLIK

   I na dodatek nie było transmisji i brak w sieci nagrania z tej konferencji?

   A pochwalili się np. tym, że w budżecie "limit zobowiązań zaciągniętych z tytułu kredytów i pożyczek… na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu" wzrósł o 18 mln zł (z 36 mln zł w projekcie budżetu na 2019 do 54 mln zł w projekcie budżetu na 2020) i dlaczego wzrósł?
   18 mln zł to więcej niż 16,9 mln zł w tzw. "nadwyżce budżetowej" przeznaczonej na spłatę kredytów?

   PS Bym zapomniał… Jak ktoś więcej pożycza niż spłaca, to się jeszcze bardziej zadłuża?
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.02.20, 11:40

   Monitoring pomoże walczyć ze śmieciami nad Sanem w Przemyślu - nowiny24.pl

   A jak tak weźmie się pod uwagę koszty, to co będzie tańsze?
   Monitoring czy sprzątanie?

   Przecież trzeba coś pewnie kupić, zainstalować… ktoś tam w monitor będzie zerkał, a taka kamera i monitor to prąd zużywa… i jak coś wypatrzy, to trzeba będzie patrol wysłać, a to z kolei koszty paliwa…

   Zadłużone miasto stać na założenie i prowadzenie monitoringu 24h, ale nie stać na posprzątanie raz na jakiś czas?
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.20, 15:06

   Kamerowanii po przemysku ciąg dalszy - KLIK

   Ale przecież… styczeń 2017 - KLIK

   Czyli dzięki nowoczesnemu monitoringowi nie udało się ustalić kto i kiedy uszkodził fontannę vis à vis magistratu?

   Ale dzięki zainstalowaniu przy kładce rowerowej kolejnej kamery uda się ustalić kto zostawił butelki lub puszki pomiędzy mostem Orląt Przemyskich, a działkami "Na jazie”?

   BRAWO WY!
  • Gość: Cypis Re: Pytania na koniec pierwszego roku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.03.20, 11:31

   I patrz Pan co to się dzieje. Znienacka pojawił się nowy prezes. Twierdzi, że jest kompetentny, nie z politycznej układanki… i jeszcze zapowiada, że będzie to "najlepszą wśród wszystkich spółek miejskich". Jak tu się nie cieszyć?

   Ale na przemysl.pl/ się nie chwalą wyborem nowego prezesa. Na www.facebook.com/BakunWojciech/ i www.facebook.com/WspolnyPrzemysl/ ni chu chu na ten temat.

   I to już bardzo wiele wyjaśnia i jest, proszę ja Pana, żywym dowodem na zwykłą ludzką zazdrość i zawiść. Bo tak patrząc na to co jest na zycie.pl, to wygląda, że objawiła nam się w samorządzie nie tylko nowa barwna postać, ale również fachowiec. Taki na miarę marszałka Grodzkiego. A w naszym samorządzie to głównie celebryci, a reszta to pozoranci.
  • cypis.offline Re: Pytania na koniec pierwszego roku 18.03.20, 12:36

   Ledwo co skończyły się cykliczne (codwutygodniowe) konferencje, a tu pojawiły się cykliczne… KLIK

   Czyli nowa władza (ta "dobra") właśnie pochwaliła się tym, że dalej sobie nie radzi z problemem, z którym sobie radziła (ta "zła") poprzednia władza?

   Rok 2018 - KLIK

   Czyli dzisiaj jeszcze bardziej by się przydał?
   A skąd prezydent Rzeszowa wie, że coś jest nie tak i co robi żeby to poprawić?

   KLIK i KLIK i…

   I w Rzeszowie jest tak po prostu czysto… bez organizowania "zakładowych wycieczek" połączonych z sesją fotograficzną… komunikatów medialnych o tym, że właśnie magistrat pochylił się nad…
   Bo jak ktoś potrafi rozwiązywać problemy, to nie musi sobie robić zdjęć z problemem, z którym sobie nie radzi?
   A jak jest czysto na ulicach, to wiadomo kto dopilnował?

   Uczcie się dziatki!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka