Dodaj do ulubionych

Patriota zdobywa sławę za oceanem

25.09.19, 13:06
www.rp.pl/Polityka/309249892-Ostrzezenie-przed-pogladami-posla-Roberta-Majki.html?fbclid=IwAR2OwPJ6Jx0QBf2rbREOuZrgX41FrIhZNqAAV6z5xhfxuYlOYtG2qyJ1CpE
Obserwuj wątek
      • Gość: Czesław Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem IP: *.toya.net.pl 04.10.19, 10:20
       Nikt nie ma prawa do obdzierania kogokolwiek z patriotyzmu, można mieć różne poglądy na różne tematy i być patriotą. Pan Majka jest osoba budzącą kontrowersje ale to nie oznacza że nie jest patriotą. To co sobie myślą ,jak oceniają czy co piszą członkowie organizacji żydowskiej w NY nie jest istotne, z ich punktu widzenia każdemu można przypiąć łatkę faszysty, antysemity.Dla nich liczy się tylko biznes zwany holocaustem. Nie neguję tu mordowania ludności żydowskiej w czasie II w.św. lecz to że uczyniono z tego faktu przemysł mający przynosić dochody.
       Tytułem wyjaśnienia dlaczego wrzuciłem link nie na temat, / tak się na pierwszy rzut wydaje/ po pierwsze dlatego że na forum pozbawiono możliwości zakładania wątków osobom nie zalogowanym. Po drugie udział procentowy osób pochodzenia żydowskiego w przekrętach wszelkiego rodzaju w transformacji politycznej i gospodarczej naszego ale też i innych krajów z byłego RWPG jest znaczny. Prawie wszyscy miliarderzy-oligarchowie czy to w Polsce, czy na Ukrainie są pochodzenia żydowskiego,podobnie w Rosji , w Bułgarii itd. Te majątki nie powstawały w uczciwy sposób. Przekleństwem jest to że osoby te przejęły polskie czy też odpowiednie dla danego kraju nazwiska wprowadzając w ten sposób opinię publiczną w błąd. Normalne jest to że w kraju o ludności w liczbie kilkadziesiąt mln wszystkie stanowiska od prezydenta,premiera, ministrowie i tak w dół zajmują osoby pochodzenia żydowskiego? I nie dotyczy to Izraela. Czy nie o to chodzi p. Majce? A weźmy system wyborczy w Polsce,normalne jest to że powstałe partie są finansowane albo przez ośrodki zagraniczne albo w wyniku przejęcia majątku narodowego w sposób budzący co najmniej kontrowersje? Normalne jest to że te partie doprowadzają do podziałów graniczących z nienawiścią społeczeństwo polskie? Normalne jest że władza ma w dupie wyniki referendum, że nie dopuszcza jakiejkolwiek choćby próby zmiany tego stanu? A kto nam narzucił taką formę ustrojową , taką ordynację wyborczą? Pytania można mnożyć.
       Tym rządom potrzebne jest społeczeństwo ogłupiałe ,nie dostrzegające tego wszystkiego. I w dodatku głosujące w wyborach nieświadomie za tym gownem.
       • jobrave Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem 05.10.19, 03:04
        Zawsze ta sama śpiewka, że gdyby nie Żydzi, to oho ho i jeszcze raz ho, do tego należy jeszcze dołożyć Ruskich, Niemców i Ukraińców i oto mamy winowajców naszych niepowodzeń. Ciężkie jest życie ze świadomością, że jakieś pejsate potwory bez napletków wspomagane przez szkopstwo, sowiectwo i banderostwo,, nie ustają w konowaniach przeciwko narodowi polskiemu, sorry Narodowi Polskiemu, kombinując, jak by go wykorzystać, oszukać, zgnoić i w końcu zniszczyć, by na jego odwiecznych ziemiach urządzić sobie Judeopolonię, bez Polonii.
        Zawsze intrygowali mnie ludzie, którzy w tak nieskomplikowanie potrafią patrzeć nie świat, czyli: Polacy to ludzie prawi, szlachetni, natomiast inni, to samo zło, z wyjątkiem Węgrów oczywiście. Wśród Polaków niby też są źli ludzie, ale tylko niby, z pozoru, bo ci źli mają tylko polskie nazwiska, więc wiadomo, że jak np. Jan Kowalski kradnie, gwałci, oszukuje, to na pewno jest Żydem kryjącym się pod polskim nazwiskiem, a naprawdę na nazywa się np. Rappaport albo Rozenkranc, a tym bardziej, jeśli ma kasę albo rządzi lub jedno i drugie.
        Przypuszczam, że takie postrzeganie Ci daje spory komfort psychiczny, bo się nie miotasz, nie gubisz w domysłach - od razu wiesz, kto wróg, a kto przyjaciel. No i mózg odpoczywa, bo nie musi przesadnie pracować.
        A nie przyszło Ci do głowy, że np. Majka jest Żydem i w dodatku banderowcem o rosyjsko-niemieckich korzeniach i udaje Polakam, a jedzie po Żydach, żeby się uwiarygodnić? Skąd wiesz, że nie? Badałeś jego przeszłość, prześwietlałeś jego rodzinę, przodków? Badałeś jego DNA? Myślisz, że Żydzi nie potrafią udawać nie-Żydów? Przecież sam napisałeś, że się maskują.
        Napisałeś, że Żydzi zarabiają na Holokauście. Owszem są tacy, ale są też Żydzi, którzy to potępiają. Wiesz, kto wprowadził pojęcie "Holocaust Industry"? Żyd. A, czy myślisz, że w Polsce nie zarabia się na się na polskich tragediach. Zarabia się na Wołyniu, na koszulkach, na odczytach, wykładach, na pomnikach, tablicach ku czci, książkach, artykułach, wycieczkach do miejsc, w których mordowano Polaków. I, co - Polacy mają prawo, a Żydzi nie?
        Poza tym: jeśli Żydzi mają takie wpływy, jakie mają, to z nieba im to nie spadło, wypracowali to sobie, Polakom nikt tego nie bronił, też jeździli po świecie, też mogli się uczyć, bogacić i przez to uzyskiwać wpływy, no, ale woleli skamleć i narzekać.
        • Gość: Czesław Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem IP: *.toya.net.pl 05.10.19, 11:37
         Nic ci nie wyszło z przeczytania tego co napisałem, tracisz lotność umysłu czy po prostu wróciłeś na stare tory ;czyli piszesz to co musisz? I jedno i drugie jestem w stanie zrozumieć.Pierwsze zdarza się z wiekiem, drugie pozwala na jakiś tam komfort życia. Próbujesz mnie spychać na pozycję "patrioty z Ruchu Narodowego",bo Ci tak wygodnie? Daleki jestem od takich poglądów; nie rozpaczam nad "Narodem Polskim uciemiężonym przez żydostwo", stwierdzam jedynie fakty i tu jeśli możesz i potrafisz to odnieś się do nich, pokaż gdzie piszę nieprawdę.
         Tego rodzaju polemika jaką zastosowałeś nie ma sensu.
         • Gość: Abba Jozef Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem IP: *.toya.net.pl 05.10.19, 15:32
          ksiazki.wp.pl/olga-tokarczuk-typowana-na-laureatke-literackiej-nagrody-nobla-tak-obstawia-jurorka-nagrody-bookera-6431868575295617a
          Powinniśmy brać przykład z Żydów. Są solidarni, popierają się, wspólnie zwalczają kulturę chrześcijańską i tradycje danego narodu w swoim kraju osiedlenia.

          A wystarczy tylko dobrze pisać o nich i dostaniesz nobla
          Piszesz żle to jesteś antysemitą
          • Gość: Czesław Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem IP: *.toya.net.pl 05.10.19, 17:03
           Oczywiście że powinniśmy brać przykład z Żydów. Nie winię Żydów za to są mądrzy,mają najwięcej naukowców, banki i finanse świata są w ich zarządzaniu, rządzą wieloma krajami z korzyścią dla siebie. Jeśli już mam kogoś winić to te społeczeństwa ,narody które nie są w stanie sami sobą rządzić i dobrowolnie oddają się im w zarząd. Weźmy np Ukraińców, wybierają do rządzenia Żydów a sami z nędzy w liczbie 20 mln/ wg słów szefa MSZ / opuszczają swój kraj w celu zarobienia na życie po za granicami swego kraju. Zresztą z nami nie jest lepiej, godzimy się na likwidację państwa poprzez wyzbycie się wszystkiego co polskie; likwidację przemysłu, zadłużenie / jesteśmy w dziesiątce najbardziej zadłużonych państw/ stajemy się kolonią w każdym przypadku zależną od innych, wyjeżdżamy z kraju za pracą lub pracujemy w zagranicznych montowniach czy supermarketach, doprowadzamy do likwidacji swoje rolnictwo i z zachwytem godzimy się na podłe żarcie sprowadzane z zagranicy / Niemcy w swoich sklepach w tej samej cenie i tego samego producenta mają jakościowo lepszą żywność/. Winni są Żydzi? Nie sami jesteśmy winni. Może bardziej od innych winien jest śp. gen,.Kiszczak który o kilkanaście lat spóźnił się ze stwierdzeniem że przy okrągłym stole siedziało 90 % Żydów. I poszliśmy na pierwsze wolne wybory i wybraliśmy ich do rządzenia. Wybraliśmy ich bo mieli polskie,swojskie nazwiska i w dodatku na plakatach występowali z przywódcą robotników Wałęsą. Ale my Słowianie już tak mamy, co się dziwić jeśli w czasach gdy Chinach żył Konfucjusz to my siedzieliśmy w jaskiniach a w najlepszym przypadku w ziemiance. Może dlatego Chińczycy wybrali trzecią drogę nie wyzbywając się majątku narodowego i stopniowo przejmując przywództwo na ziemi.
           ps. trzymam kciuki za p.Olgę Tokarczuk, jest świetną pisarką.
         • jobrave Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem 05.10.19, 19:02
          Co do lotności umysłu - może nigdy zbyt lotnego nie miałem, więc nie mam co tracić. "Stare tory"? Nie bardzo wiem, o co chodzi. Piszę to, co muszę? Jedyne, co muszę, to: jeść, spać i - za przeproszeniem - s*ać.
          Być może niesłusznie zepchnąłem Cię na pozycję patrioty z Ruchu Narodowego, ale bronisz Majki, który identyfikuje się z Ruchem Narodowym, a Ruch Narodowy, najogólniej mówiąc, obwinia Żydów o całe zło tego świata. Być może nie zrozumiałem Twojego wpisu (więc jednak lotność) właściwie, intencji, wyłapując jedynie to, na co jestem uczulony i trzeba było Twojej odpowiedzi na mój oraz powtórnego przeczytania Twojego wcześniejszego komentarza, żebym pojął, iż bronisz prawa do bycia patriotą bez względu na poglądy. Teraz wypada mi wyjaśnić, na co jestem uczulony. Otóż mam alergię na stereotypy, na stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Napisałeś coś takiego, a ja założyłem, że się z tym zgadzasz.
          "[ ...]udział procentowy osób pochodzenia żydowskiego w przekrętach wszelkiego rodzaju w transformacji politycznej i gospodarczej naszego ale też i innych krajów z byłego RWPG jest znaczny. Prawie wszyscy miliarderzy-oligarchowie czy to w Polsce, czy na Ukrainie są pochodzenia żydowskiego,podobnie w Rosji , w Bułgarii itd. Te majątki nie powstawały w uczciwy sposób. Przekleństwem jest to że osoby te przejęły polskie czy też odpowiednie dla danego kraju nazwiska wprowadzając w ten sposób opinię publiczną w błąd. Normalne jest to że w kraju o ludności w liczbie kilkadziesiąt mln wszystkie stanowiska od prezydenta,premiera, ministrowie i tak w dół zajmują osoby pochodzenia żydowskiego? I nie dotyczy to Izraela. Czy nie o to chodzi p. Majce?[...]".
          Swego czasu udział procentowy Polaków wśród złodziei samochodów w Niemczech wynosił chyba z 90 proc. Powiedz mi teraz, jakie wnioski wysnuwasz z takiej informacji? Bo Niemcy, w tamtych czasach mieli z Polakami jednoznaczne skojarzenia - Polacy, to złodzieje. Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkam od prawie 14. lat Polacy wśród imigrantów z UE, zajmują pierwsze miejsce pod względem przestępczości, w tym tej najcięższej - zabójstwa, gwałty, rozboje, tym samym najwięcej z nich odbywa kary więzienia, ponadto najczęściej karani za jazdę po pijaku są właśnie Polacy. Czy to znaczy, że wszyscy Polacy albo większość z nich to przestępcy?
          Ja bardzo nie lubię, jak ktoś wyraża się o nas per "złodzieje", "brudasy", "faszyści", "cwaniacy", "bałaganiarze" i dlatego nie lubię, kiedy my w podobny sposób podchodzimy do innych, choć przyznaję z ręką na sercu, że zdarzało mi się miewać takie podejście.
          Prawdą jest, że wśród oligarchów rosyjskich, czy ukraińskich nie brakuje osób pochodzenia żydowskiego, prawdą jest też, że byli i są w administracji prezydenckiej, w rządzie, ale wśród oligarchów i rządzących większość stanowią nie-Żydzi, ale jakoś o tym się nie mówi.

          Patriota Majka uważa, że winni tym, czy innym niepowodzeniom Polski są Żydzi, czy krypto-Żydzi, tym samym rozgrzesza Polaków, którzy stanowią w Polsce bezdyskusyjną większość - jestesmy w Europie jednym z nielicznych panstw homogenicznych etnicznie i religijnie, nie ma w Polsce oligarchów pochodzenia innego niż polskie, nie ma w rządzie, a i wczesniej nie było, oprócz Geremka i Borowskiego. Nie spotkasz ani pół Żyda na liście najbogatszych Polaków. To my Polacy mamy najwiekszy wpływ na to, co się u nas dzieje i jest tak, jak jest. Gdyby większość Polaków podzielala poglądy Majki i jemu podobnych, to oni rządziliby Polską, ale -na szczęście tak nie jest.
          Narodowość narodowością, ale to nie ma znaczenia, znaczenie mają konkretni ludzie i oni odpowiadają za siebie, za to, co robią. Indywidualnie.
          Czy Majka jest dobrym patriotą, czy złym? Zależy jak na to patrzeć - ja uważam, że taki rodzaj patriotyzmu jest Polsce niepotrzebny.
          • Gość: Czesław Re: Patriota zdobywa sławę za oceanem IP: *.toya.net.pl 07.10.19, 10:43
           Dobrze odczytałeś tym razem moje intencje, nikogo nie należy obdzierać z patriotyzmu, bez względu jakie ma poglądy. Co do p.Majki, nie widzę sensu rozpisywania się na jego temat. Ten pan nie jest z mojej bajki. Odnośnie Żydów, my Słowianie jesteśmy słabi pod każdym względem,niezdolni do należytego zarządzania własnym krajem czym doprowadzamy go raz po raz do upadku. To że wyjechałeś z Polski i dziś jesteś obywatelem W.B. jest dowodem na to co piszę. Żydzi są starsi o doświadczenia co najmniej o kilka tys. lat, uczyli się od Persów, Fenicjan czy Egipcjan. Ponadto mają religię i tradycję dzięki którym przetrwali i która popycha ich do przodu, jest to swego rodzaju ewenement bo np uważam że nasza religia katolicka nas uwstecznia i utrzymuje oraz wzmaga w ciemnocie. Bardzo ciekawie te sprawy naświetlił prof. Feliks Koneczny w rozprawie "Cywilizacja żydowska" Warto przeczytać,mimo upływu czasu sporo tez tam postawionych znajduje uzasadnienie. W każdym razie sporo wyjaśnia. Uzasadnieniem mojego stwierdzenia mówiącego o negatywnej roli religii katolickiej jest rola kościoła w upadku I Rzeczypospolitej , w okresie po rozbiorowym a i to co się dziej obecnie w naszym państwie. I choćby znane powiedzenie o emigracji do USA " Niemcy przybyli do USA budowali fabryki a Polacy kościoły", obecnie też Niemcy w Polsce budują fabryki a Polacy nadal kościoły.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka