Dodaj do ulubionych

kandydat na bohatera Ukrainy

01.02.21, 10:51
Na wniosek deputowanej z nacjonalistycznej partii Swoboda ukraiński parlament poprosił prezydenta Ukrainy o pośmiertne nadanie tytułu „Bohatera Ukrainy” byłemu żołnierzowi dywizji Waffen SS-Galizien Mychajle Mułykowi.
- - - -
Kazdy kraj ma takich bohaterów na jakich zasługuje.Ukraina wybiera zbrodniarzy wojennych,.
Obserwuj wątek
   • 99venus Re: kandydat na bohatera Ukrainy 15.10.21, 10:10
    Nie przegapiłem.Mam kartkę na ścianie i kazdego dnia na nią patrzę:
    Stefan Bandera,oberbandyta i ideolog ludobójstwa,zakończył swoje podłe życie 15.10.1959 roku.W Monachium-pewnie lubił chodzic po miescie Hitlera.
    I nie zapominam-bohater narodowy dzisiejszej Ukrainy.
    • Gość: Jan Re: kandydat na bohatera Ukrainy IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 29.11.21, 09:41
     Nie ma dnia aby retoryka wojenna nie była podnoszona na coraz wyższy poziom.Szykują nas do wojny ,to nie ulega wątpliwości. Na siłę buduje się armię nawet kosztem zmniejszenia cyklu przygotowania wojskowego do 50 dni.Zadaję sobie pytanie , co takiego dzieje się w głowach tych co za ten stan odpowiadają i co się dzieje w głowach społeczeństwa które w zdecydowanej większości okrucieństw wojny nie może pamiętać ale zapewne o skutkach słyszała. Dlaczego społeczeństwo nie protestuje ,dlaczego nie domaga się ustąpienia władz prowadzących taka politykę czy zaprzestania prowadzenia takiej polityki. Bo przecież tej wojny nie wygramy a najbardziej prawdopodobne jest to że większość kraju zamieni się w pustynię.Czy ludzie tego nie rozumieją ?
     Media zarówno prorządowe jak i opozycyjne w żaden sposób nie oponują , nie uświadamiają społeczeństwa o skutkach takiej polityki.
     Znalazłem z trudem artykuł który w miarę rozsądnie okazuje sytuację na wschodzie , co do naszego kraju cisza. www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nato-przyczynia-sie-do-utrzymywania-ukrainy-w-kryzysie/6sckjcs,79cfc278
     • 99venus Re: kandydat na bohatera Ukrainy 08.12.21, 15:49
      Mimo wszystko uważam,że patrzysz zbyt pesymistycznie.Faktem jest,że bez wojny mamy coraz gorszą sytuację ekonomiczną-jako społeczeństwo i jako państwo.O pandemii już nie wspominam bo bezradność władzy i kompletny brak działania przynosi tragiczne skutki.Ludzie umieraja stkami każdego dnia.
      Nie tracę jednak nadziei,że i ta sytuacja się zmieni,przyjdą inni,młodzi,mądrzy ludzie i znowu staniemy na nogi.
      Nie jestesmy narodem,który w nieskończoność będzie patrzył biernie na to wszystko co się dziej.
      Serdecznie pozdrawiam-będzie dobrze! Trzymaj się.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka