Dodaj do ulubionych

Park Kulturowy w Przemyślu - burza mózgów?

21.02.21, 10:19
Temat Parku Kulturowego w Przemyślu jest szeroki jak rzeka i znając przemyskie realia raczej szybko nie będzie rozwiązany. Wystarczy spojrzeć na niektóre pomysły Rady Miasta (czytaj: niektórych radnych)

Czytając artykuł w "supernowosci24.pl" pt: Burza wokół parku można doznać mieszanych uczuć co do wszelkich tematów związanych z Przemyślem, w których uczestniczą radni mający swoje "wizje" oraz "natchnienia" związane z miastem nie zdający sobie z tego sprawy, że:

"Każdy ma mózg, ale niektórym przydała by się instrukcja obsługi"

Ciekawy komentarz do tego artykułu dodał "KEMOT" i zupełnie się z nim zgadzam!

Cytat:

"Przy tak genialnych radnych jakich aktualnie ma Przemyśl to piękne stare miasto nadal pozostanie śmierdzącą dziurą na końcu świata z daleka omijaną przez turystów i tych którzy mogli by tutaj zainwestować swoje pieniądze. Piszę to jako przewodnik turystyczny, który musi się potykać w swej pracy o zaparkowane samochody, śmierdzące kamienice i ogólny nieład spowodowany niegospodarnością. Wstyd i hańba dla zarządu tego miasta ! A na marginesie ,to co zrobiła p. Stojakowa przez osiem lat swojej władzy konserwatorskiej dla rozwiązań systemowych by wypracować zarys przepisów porządkujących akty prawne poprawiające estetykę miast Podkarpacia ? Zdaje się , że tylko zdążyła umieścić swoje koleżanki na eksponowanych stanowiskach i PO wyleciało w kosmos, a na nic więcej czasu nie starczyło. Już niewiele brakuje by Przemyśl podzielił los zwijanego Tarnowa !!!"

Problem z tzw. Parkiem Kulturowym będzie tak samo chyba rozwiązany jak z Rybim Placem oraz wielu innymi sprawami miasta, gdzie głos zabiera ktoś, kto nie jest rodowitym przemyślaninem.
Obserwuj wątek
  • a.fischer Re: Park Kulturowy w Przemyślu - burza mózgów? 21.02.21, 18:41
   Dla mnie sprawa jest prosta i nie rozumiem dlaczego nikt tego ze strony miasta nie proponuje. Wystarczyłoby dać okres przejściowy, wszystkie nowe reklamy czy aranżacje powinny spełniać wymogi, a dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na wymianę wcześniej - ulga podatkowa, która by zachęciła do działania.
    • Gość: kkk Re: Park Kulturowy w Przemyślu - burza mózgów? IP: 195.136.178.* 27.02.21, 22:27
     miasto ma możliwości, są podatki od nieruchomości, opłaty od lokali, opłaty śmieciowe, miasto ma swój udział w CIT. Trzeba tylko chcieć, wystarczyłoby powiedzieć, oddamy wam 50% poniesionych kosztów za dostosowanie do wymogów Parku, jednorazowo, na podstawie faktur za wymianę reklam czy witryn. Ale nie, lepiej nakazywać, zakazywać i wymagać, zwłaszcza jak się jest zaczadzonym gołodupcem.
     Do tego sprawa parkingu, wielu przedsiębiorców z obszaru który ma objąc Park polega również na klientach którzy do nich dojadą, teraz (bez)radni chcą zlikwidować kilka parkingów nie dając w zamian nic, poza obietnicą że przyjrzą się sprawie. Panowie to tak nie działa, najpierw tworzycie alternatywę, a potem likwidujecie istniejące miejsca. No ale jak się ma w nosie mieszkańców i przedsiębiorców starego miasta to tak to wygląda

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka