Dodaj do ulubionych

dobrosąsiedzkie stosunki

01.03.21, 11:52

Najpierw mordowali,teraz profanują:
kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-hucie-pieniackiej-uczczono-pomordowanych-polakow-uroczystosci-towarzyszyly-obrazliwe-okrzyki-ukraincow-foto/
Obserwuj wątek
        • 99venus Re: dobrosąsiedzkie stosunki 17.03.21, 20:52
          Już myślałem,że zniknąłeś i zastanawiałem się czy to nie jakiś atak wirusowy.Ale miejmy nadzieję,że wszystko będzie dobrze.Natomiast wracając do meritum to:
          Ja bym nie przesadzał z używanie słowa zbrodnia. Pomijam fakt,że wszystko działo się pod dyktando towarzysz radzieckich ale po tym co się działo w latach 39-45 chyba nikt w Polsce nie marzył o ukraińskiej mniejszości.Sami Ukraińcy też powinni sie cieszyć bo ominęła ich wegetacja w Polsce i mogli się cieszyć wolnością i dobrobytem w swoim państwie -Ukrainie Sowieckiej.Tym bardziej,że w ramach tej czystki etnicznej znacznie więcej Polaków zostało usunietych z Kresów i problem polskich panów znęcających się na prostym ukraińskim ludem zniknął.
          Podejrzewam,że w najbliższej przyszłości a mam na myśli co najmniej kilkadziesiąt lat nic się w tych relacjach polsko-ukraińskich nie zmieni.Ale to jest tak dla mnie odległa przyszłość,że już mnie to nie interesuje.
          ps.powiedz,jak myślisz-czy w latach 1918-1939 Ukraińcom lepiej się żyło w Polsce czy w Zw.Radzieckim?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka