Dodaj do ulubionych

Kto to jest R.A.B.?

16.12.05, 13:55
Czytałem książkę ale nie wiem kto to jest R.A.B.. Wiem że to on ma tego prawdziwego Horcruxa. Mysle tez ze Dumbledore tak naprawde zyje i to jest spisek przeciwko Voldemortowi.
Obserwuj wątek
    • aqulka_swaj Re: Kto to jest R.A.B.? 18.12.05, 21:25
      Ja zgodnie z moim tokiem myślenia wydumałam, że może to być Regulus Black,
      czyli brat Syriusza. Bo najpierw pomyślałam o kimś kto ma nazwisko na B... no i
      przyszedł Black... bo nie znamy nikogo innego nieżywego z nazwiskiem na B,
      chyba, że Binns =P No to Regulus... tylko nie wiem jakie miał drugie imię.

Ale nie wydaje mi się, żeby on miał Horcruxa, bo sam napisał, że jak Vold to
      przeczyta to on już będzie martwy. Zresztą na jego miajscu, gdybym miała
      Horcruxa, to bym go zaraz zniszczyła...
    • martitkaq Re: Kto to jest R.A.B.? 04.02.06, 21:13
      a ja myślę, że to Chuck Norris zabrał Horcruxa :D

A tak na serio, to może nie nalezy szukać RABa w osobach, o których już coś
      wiemy. Może to być osoba, o której jeszcze nie słuyszelismy..

Pzdr
      • ewengarda Re: Kto to jest R.A.B.? 04.02.06, 22:13
        martitkaq napisała:

> a ja myślę, że to Chuck Norris zabrał Horcruxa :D
        >
        NIE, NIE, NIE!!! Widze, ze ta zaraza dotarla nawet tutaj! Ja juz dostaje
        wysypki, jak slysze o Chucku Norrisie! Jedyne, co mnie pociesza to fakt, ze mody
        internetowe szybka przechodza - czego i tej zycze:)

A tak poza tym - ten tekst byl jednym z lepszych, jakie czytalam - a sa ich
        setki - a nawet tysiace. Pozdrawiam.
      • zielona2000 Re: Kto to jest R.A.B.? 07.02.06, 22:31
        A moze to wcale nie sa inicjały w dosłownym sensie tego znaczenia? Ma kroś
        wersje angielską HP i KP? Niech tu napisze jak brzmia te... no niech bedzie
        inicjały po angielsku, prosze. A pozatym jest pare wskazowek, choc narazie nic
        nie wydedukowałam :P
        a) to musi być ktoś kto się przewinoł już nam przed oczyma w tych 6 czesciach,
        a nalezy szczegolnie zworcic uwage na szosta czesc
        b) to musiał być ktoś kto znał voldemorta, a voldemord znal jego, bo mysle ze
        te inicjaly sa po to żeby : 1. utajnic sie zeby nie zginac z reki voldemortal
        (ale nie sadze, bo przeciez napisal ze pewnie sam juz nie zyje :P) 2. nie pisać
        tyle, bądz po prostu wiedziec, ze voldemort domysli sie o kogo chodzi
        c) ten ktos musial miec pretekst i to dosc mocny, jak mniemam bo inaczej po co
        by sie tak trudził dla zaledwie 1 z 8 horkruksow?
        d) dopuszczam mysl ze sa to skroty od przezwiska lub jakiegos
        charakterystycznego przydomka, no chyba ze po angielsku rowniez jest R.A.B. to
        wtedy to bedzie nazwisko
        Pozdrawiam!
        • ewengarda Re: Kto to jest R.A.B.? 07.02.06, 23:12
          zielona2000 napisała:

> A moze to wcale nie sa inicjały w dosłownym sensie tego znaczenia? Ma kroś
          > wersje angielską HP i KP? Niech tu napisze jak brzmia te... no niech bedzie
          > inicjały po angielsku, prosze.

Sluze uprzejmie cytatem calego listu:
          "To the Dark Lord
          I know I will be dead long before you read this but I want you to know that it
          was I who discowered your secret.
          I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can.
          I face to death in the hope that when you meet your match,
          you will be mortal once more.
          R.A.B."
          /cytat ze str. 569 "doroslego" wydania HBP/

Jak widac, inicjaly sa te same.
          Pozdrawiam.
      • biankaa2 Re: Kto to jest R.A.B.? 11.02.06, 17:56
        moim zdaniem najprawdopodobniejsza jest hipoteza, że to mjednak brat Syriusza
        czyli REGULUS ALFARD BLACK.To on wykradł ten medalion i zaniósł go do swojego
        domu gdzie w V tomie znależli go członkowie zakonu podczas robienia porzadków(
        był opisany jako medalion którego nikt nie mógł otworzyc) puzniej faktycznie
        mógł go skraść Mundungus albo.. schować Stworek. Co o tym myślicie??
          • fajnamonika1 drugie imie 12.02.06, 18:42
            znalazłam na jakiejś stronie (chyba Auror.pl) wyjaśnienie dotyczące RABa.
            Przytoczę pewne słowa:
            Już wcześniej Pani Rowling dała do zrozumienia kim jest tajemniczy RAB z
            książki "Harry Potter i Książe Półkrwi", ale fani wciąż się zatanawiali nad
            literką "A". Tajemnica została rozwiana na stronie HP Lexicon
            RAB jak zapewne już wiecie to Regulus Black. Natomiast dobrze poinformowane
            źródła donoszą, że A (czyli drugie imię Blacka) to Arcturus.
            Jest to nazwa najjaśniejszej gwiazdy, w gwiazdozbiorze Wolarza. Osiąga ona
            jasność - 0,04 mag a jej kolor jest złotożółty. Arktur (polska nazwa) jest
            gwiazdą podobną masowo do naszego Słońca, lecz jego średnica jest o 27 razy
            większa. Odległy jest od Ziemi o 36 lat świetlnych.

Arktur w starożytności był jedną z najczęściej obserwowanych gwiazd. Jego nazwa
            oznacza "trzymający niedźwiedzia", co odpowiada nieustannej pogoni za Wielką i
            Małą Niedźwiedzicą wokół północnego nieba.

JK Rowling razem z innymi znanymi autorami podarowała coś bardzo cennego na
            aukcję, z której pieniądze zostaną przeznaczone na Book Aid International.
            Autorka przekazała oryginalny rysunek przedstawiający drzewo genealogiczne
            rodziny Blacków. Skan możecie zobaczyć TUTAJ.
            Widać na nim wuja Arcturusa, na którego cześć prawdopodobnie Regulus Black
            dostał swoje drugie imię - R.A.B
              • potterek80 Re: drugie imie 17.02.06, 09:25
                w Zakonie Feniksa pisze, że Regulus zmarł jakies piętnaście lat temu, to by się
                nawet zgadzało, według Syriusza w niewyjaśnionych okolicznościach, więc może
                wypił zielony płyn i potem zmarł, a nikt nie wiedział na co.
                • tonks666 Re: drugie imie 24.02.06, 20:53
                  No tak, ale przeciez potrzebowałby drugiej osoby (jak Dumbledore Harrego)
                  żeby 'wmusiła' w niego ten płyn.
                  'Do Czarnego Pana
                  Gdy przeczytasz ten list, już dawno nie będę żył. Chcę jednak, byś wiedział, że
                  to ja odkryłem Twoją tajemnicę. Wykradłem prawdziwego Horkruksa i zamierzam go
                  jak najszybciej zniszczyć.
                  Patrzę śmierci w twarz z nadzieją, że gdy spotkasz swojego mistrza, będziesz
                  znów śmiertelny.
                  R.A.B.'
                  ZAMIERZA go zniszczyć. A poza tym o co chodzi z tym 'mistrzem'? (cytat pochodzi
                  ze strony adawanda.dl.interia.pl/index.html )
      • zielona2000 Re: Kto to jest R.A.B.? 17.02.06, 15:21
        I własnie dlatego nie przepadam za Rowling... Rozumiem ze my, czytelnicy,
        jestesmy niecierpliwi i żądni natychmiastowej 7 części o Harrym, ale głębi
        duszy chcemy przeczytać całą ksiązke na spokojnie, nie wiedząc co sie wydarzy
        na końcu itp i autorka o tym wie. A tu co? Jedna z największych zagadek 7 tomu
        została wyjawiona tyle czasą przed premierą, że nawet nie wiemy czy Rowling
        napisala juz pierwsze 10 katek. Ech..
        • tuppence82 Re: Kto to jest R.A.B.? 23.02.06, 15:30
          Brat Syriusza nie żyje, ale to nie znaczy, że nie pomoże Harryemu. Podejrzewam,
          że przed śmiercią musiał komuś powiedzieć co zrobił i ten ktoś będzie przesyłał
          wskazówki Harryemu jak znaleźć horkruksa(?)(może nawet więcej niż jednego). Co
          do tej osoby to mógłby to być Snape (też Śmiercożerca). Po śmierci RABa dogadał
          się z Dumbledorem, dzięki temu dyrektor mu zaufał.
          Zdaję sobie sprawę, że przesadzam, ale lubię wymyślać spiskowe teorie dziejów =)
            • ewengarda Re: Kto to jest R.A.B.? 23.02.06, 21:13
              maly_jelen napisała:

> Piszecie, ze Regulus nie moglby wykrasc tego medalionu, bo byl mieczakiem. A
              > moze chcial sie zemscic, po tym jak zamordowano jego brata? I moze wykradl tego
              >
              > horkruksa i juz zniszczyl?

Jakiego brata mu zamordowano? Nie wiadomo, by mial inne rodzenstwo poza
              Syriuszem, a ten zamordowany zostal dlugo po smierci Regulusa.
                • wichr_wiosenny Re: Kto to jest R.A.B.? 24.02.06, 19:49
                  Dumbledore powiedział,że jedna osoba nie byłaby w stanie zdobyć horkruksa.
                  Przecież gdyby nie to,że Harry wlał mu tą ciecz,że tak napisze brzydko, na
                  chama to Dumbledore nie wypił by jej do końca,a co za tym idzie nie zdobyli by
                  tego fałszyywego horkruksa. może to są pierwsze litery imion/nazwisk trzech
                  osób ? Nie wiem :P
                  • ewengarda Re: Kto to jest R.A.B.? 24.02.06, 23:07
                    Hm, teoria ciekawa i prawdopodobna, ale z drugiej strony, list podpisany
                    inicjalami R.A.B. pisany byl wyraznie w liczbie pojedynczej (choc mozemy
                    przyjac, ze bylo to celowe dzialanie).
                    Mnie zastanawia cos innego - ten toksyczny napoj. Skad sie tam wzial? Skoro ktos
                    (R.A.B.) juz horkruksa wczesniej zabral, to i on musial go wczesniej spozyc.
                    Wobec tego, skad sie wziol ponownie? RAB go dolal? Jezeli tak, to skad go wzial
                    i skad wiedzial, czego sie spodziewac? Odnawial sie w jakis magiczny sposob? A
                    moze to dopiero RAB go tam umiescil? Troszke mi sie ta sprawa nie trzyma kupy.
                    • patrykkaminiecki2 Re: Kto to jest R.A.B.? 25.02.06, 22:49
                      Masz wiele racji ewengarda! Moim zdaniem Dumbledore wiedzial kto to jest RAB i
                      jaki to jest eliksir wiec go wypil i nie dal Harremu. Mogl to byc eliksir Zywej
                      Smierci o czy powiedzial Snape'owi na wiezy poprzez legilimecje czy jakos tak.
                      Dlatego Snape mogl rzucic niewerbalne Expelliarmus a wypowiedziec Avada
                      Kedavra. Dumbledore o wszystkim wiedzial, wiedzial co pije, wie kto to jest
                      RAB. Z reszta chyba nie umarl tylko ten eliksir Zywej smierci pomogl mu zmylic
                      Voldemorta...jego rozdzka nie byla przelamana wiec nie byl to oficjalny
                      pogrzeb. Takie moje zdanie ;)
                      • insolventbob Re: Kto to jest R.A.B.? 05.03.06, 15:04
                        Ciekawe kto wam naopowiadał, że autorka potwierdziła oficjanie tożsamość RABa.
                        Uważam, że ludzie plotą trzy po trzy. A teraz moje zdanie co do RABa:

Nie wiem czemu tak bardzo się uwzięliście na Regulusa. Moim zdaniem ta postać
                        jest ślepą uliczką w poszukiwaniach prawdziwego RABa. Tak się złożyło, że
                        ostatnio ponownie przeczytałem Kamień Filozoficzny i znalazłem tam ten oto cytat:
                        "(...)a trzeba ci wiedzieć, że on [Voldemort] wykończył najlepsze czarodziejki i
                        najlepszych czarodziejów naszych czasów... McKinnonów, Bonesów, Prewettów(...)"
                        Słowa te wypowiedział Hagrid w chacie na skale. Opowiadał Harry'emu kim jest
                        Voldemort. Wypowiedział nazwiska najsilnilniejszych czarodziejów naszych czasów,
                        a jak wszyscy dobrze wiemy tam w jaskini horkruksa mógł zdobyć jedynie poężny
                        czarodziej ("Tworząc tę łódkę, Voldemort na pewno nie myślał o ciężarze, ale o
                        ilości magicznej mocy(..)", Albus Dumbledore), a więc mógłby to być ktoś z Bonesów.
                        Druga sprawa:
                        Teraz pomówię nie o książce, ale o filmie. Myślę, zę doskonale pamiętacie scenę
                        przydziału i pewnie pamiętacie wtedy słowa wykrzyknięte przez McGonagall "Susan
                        Bones!". No i ja wtedy pomyślałem "No tak, nie mogą pokazywać tylko głównych
                        bohaterów. Jest wiele innych uczniow, którzy przybyli do Hogwartu. Więc musieli
                        pokazać kogoś innego. Choćby taką nie pęlniąca żadnej roli w książce, Susan
                        Bones.". Przypuszczam, że pomyśleliście sobie tak samo. A teraz co do drugiej
                        części filmu, a raczej co do wydania DVD Komnaty Tajemnic. Nie wiem czy ktoś z
                        was to miał, ale na tym DVD był wywiad z Rowling i scenarzystą. Rowling
                        powiedziała, że jest asystentem scenarzysty i mówi mu jakie fakty można pominąć
                        a jakie nie. Istnieją czasami drobnostki bardzo istotne dla kolejnych części. Po
                        przeczytaniu szóstej części jak se przypomniałem tą scenę z filmu i ten wywiad
                        to se tak zacząłem myśleć "Hmm... Dlaczego niby Susan Bones zagrała taką samą
                        rolę w filmie co i w książce? A nawet zagrala większą rolę! W filmie była to
                        długa chwila. Zmieniła sie przy tym muzyka i w ogóle... A w książce to tak myk
                        myk (str. 128 jakby coś, możecie sobie porównać). A dlaczego na przykład Erniego
                        Macmillana wcale nie było w filmie? A dlaczego Hanny Abott? A czemu nie
                        Terry'ego Boota?"
                        Wydaje mi się, że Rowling specjalnie poprosiła scenarzystę, żeby umieścił w
                        scenariuszu Susan. Ponieważ odegra ona ważną rolę w ostatniej części.
                        Podejrzewam, że to wlaśnie od niej Harry dowie się kim jest RAB. W końcu to jej
                        kuzyn. No nie?

Czy teraz ktoś powie, że nie mam ciekawego toku myślenia ;-)?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka