Dodaj do ulubionych

Jak się skończy VII część-jak myślicie?

09.02.06, 18:06
Przy różnych wątkach spotykam się z wypowiedziami w stylu "Beznadziejnie
bedize jak seria skańczy się tak, że..." lub "Ja myśle że są dwa wyjścia na
zakończenie serii..." no więc postanowiłam założyć osobny wątek.

Moje zdanie jest takie: gdyby zebrac wszystkie te opinie na "nie" toby chyba
jedynym wyjsciem nie wymienionym juz byłoby: Harry Potter stchórza, wybiera
się w podróż na księżyc i ma głeboko gdzieś co Voldemort zrobi z Ziemią :P
W zasadzie to podstawowe opcje co do 7 części są cztery:
1)Voldemort ginie, Harry tryumfuje
2)Harry gine, Voldemort tryumfuje
3)nie jest wyjaśnione, oficjalnie remis (choć to bardzo mało prawdopodobne)
4)obaj giną

Proponuje urządzić mini ranking: piszcie którą opcje byście wybrali gdyby to
od was zależało, miłoby było gdybyście też dopisali jak widzicie tą opcje w
szczegółach.
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • simply-bright Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 09.02.06, 21:12
      Harry triumfuje, Voldemort ginie; Voldi już ma trafić Kedavrą w Harry'ego, aż
      tu rzuca się Snape który przyjuje zaklęcie na siebie jednocześnie obdarzając
      Harry'ego tarczą ochronną, która pozwala mi zwyciężyć Voldiego. Ewentualnie
      zamiast Snape'a to może być Ginny, albo... Lupin, proszę państwa, bo przecież w
      jakimś wywiadzie powiedziała pani Rowling że on odegra wazną rolę w ostatniej
      części.
    • tonks666 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 09.02.06, 21:49
      Jestem za tezą nr.3:) niedopowiedzenia są specjalnością pani Rowling.
    • atoci Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 14.02.06, 08:16
      Voldemorta zabije Longbottom, który okaże sie prawdziwym Wybrańcem ;)
      • flamengista to by było całkiem zabawne 14.02.06, 11:32
        upierdiwy bufon Harry by zdębiał, dowiadując się że nie jest pępkiem świata;)
      • tonks666 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 15.02.06, 21:40
        nie głupie to;)
        • potterek80 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 17.02.06, 09:18
          Myślę, że Neville odegra tu jeszcze jakąś rolę, znając styl pani Rowling jestem
          za tym, że nic nie jest takie jakby się wydawało. Skłaniałabym się do tego, że
          nawet jeśli Harry zwycięży, to jednak gdzieś zostanie ziarnko Voldemorta, żeby
          ewentualnie mógł się odrodzić, jak to zwykle w takich książkach bywa. No i
          przede wszystkim myślę ,że przed Snapem jest jeszcze rola życia : )
          • aniaa777 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 18.02.06, 20:42
            tylko niech Snape nie zginie... ;(
            • ziom307 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 18.02.06, 21:56
              Niezupełnie libie Harrego, ale chce zeby triumfowal bo jak zginie to nei bede
              chcialapowracac do ksiazek
          • flamengista Newille-show 02.03.06, 16:58
            Tak, nagłe wyjście z cienia Neville'a jest całkiem prawdopodobne. Zauważcie, że
            Rowling lubi postaci słabe i nieśmiałe, które pod wpływem innych ludzi stają się
            "kimś". Ron, Ginny, Neville, Luna dzięki znajomości z Harrym nie sa już
            wyrzutkami, wiecznie wyśmiewanymi przez resztę. Ciągle jednak Neville ma piętno
            niezdary. Może w ostatniej części wreszcie pokaże, na co go stać;)
    • pampeliszka Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 20.02.06, 16:19
      Jesli Rowling chce sie na zawsze odciac od prosb o kontynuacje tej serii, to
      musi zabić Harrego. Na zasadzie ostatniego Matrixa, np.Zeby zginal jeden, musi i
      drugi zginac, bo sa polaczeni.
      A jesli nie chce, to Neville sie okaze Wybrancem, bo po co by w ogole
      wspominala, ze sa z tego samego dnia?
      • zle_mzimu Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 20.02.06, 18:33
        imo blizna na czole harrego jest horkruksem wiec Potter probujac zabic
        Voldemorta wyda na samego siebie wyrok smierci i odwrotnie * Voldi probujac
        zabic Harrego skaze siebie na smierc
        • tonks666 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 20.02.06, 18:45
          'jeden nie może żyć gdy drugi żyje'- jakoś tak napisała JKR, więc myślę, że
          któryś musi przeżyć.
          • bejaa Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 20.02.06, 19:17
            Nie wiem, po co jest wspomniane o dacie urodzin Neville'a, ale nauczyłam się,
            że w hp jest dużo rzeczy i faktów bez znaczenia, więc myślę, że jednak to Harry
            zabije Voldka.
            Mam jeszcze takie przeczucie - pomyślałam tak jeszcze przed wydaniem VI tomu i
            nadal to podtrzymuję - że Snape jest bohaterem, który "pasuje" do uśmiercenia w
            ostatnim tomie. (bez obrazy :))
            • aniaa777 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 20.02.06, 21:20
              No wlasnie boje sie ze tak bedzie, ze Snape zginie ratujac Potera :(
              • skrzat74 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 21.02.06, 00:19
                W 6 czesci zostalo otwartych tak wiele furtek ze praktycznie wszystko moze sie wydazyc, ale mnie od jakiegos czasu zastanawia udzial Hermiony w tym wszystkim.Jest bardzo zaangazowana i nawet nie bylabym zdziwiona jakby sie okazalo ze tylko ze wzgledu na nia ciagnie sie caly czas watek Harrego.Moze sie okazac pierwsza szlama ktora pokona wszystkie zle moce i dzieki temu zyska uznanie innych.
                • bejaa Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 22.02.06, 18:27
                  Myślę, że ta teoria o Hermionie jest nie za bardzo prawdobodobna... choć nie
                  potrafię tego jakoś zaargumentować - po prostu tak sądzę.
                  • czekolada72 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 23.02.06, 14:20
                    O, widze, ze smierc Snape'a w 7 nurtuje co najmniej kilka osob, byloby to w
                    jakis sposob dosc dramatyczne, ale.... NIE on!
                    • zielona2000 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 25.02.06, 14:47
                      Ja myśle że on, i owszem :) I mam taką nadzieję, bo choć to bardzo
                      interesująca postać i wogóle nadaje charakteru książce to jednak pamiętajcie,
                      że VII to koniec serii, więc jeśli rozważamy przypadek "Harry wygrywa"
                      , ktory jest bardzo prawdopodobny, to snape musi odejść - jeśli J.K.R.
                      sprawiłaby, że snape przejdzie na stronę dobra i bedzie zyl w zgodzie z harrym
                      jako np, jego opiekun to to by było coś STRASZNEGO! :P:P:P
                      • tonks666 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 10.03.06, 21:37
                        'coś STRASZNEGO' ale ciekawego i w sumie niespodziewanego:)
                • kara_angorn Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 24.02.06, 12:50
                  moja pokrętna teoria: i harry i Voldi zginą walcząc ze sobą, a świat
                  czarodziejski przetrwa
                  ;)
    • parapluie Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 23.02.06, 21:59
      ale on chyba musi umrzeć...co z tą przysięgą daną matce Malfoya?POmoże mu?
      Wybaczcie,ale nie skonczyłąm jeszce czytac 6 tomu,wiec nie znam wszytskich
      szczegółów.Ale z Forum wiem najwaniejsze sprawy.
    • jacek.jankowski Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 24.02.06, 11:39
      Harry i Voldi łączą się w jedną osobę, Harry staje się Panem Ciemności
      • misia9943 Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 24.02.06, 11:58
        Mysle, ze Snape jednak sie nawróci i urateja Harry'ego, a ten zabije
        Voldemorta. Prawdopodobnie Nevill tez bedzie gral w tm jakas role, a Cho Chang
        zginie;)
    • wichr_wiosenny Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 24.02.06, 15:07
      teoria mojej znajomej : snape pomoże pokonać Harremu Voldmorta po czym
      unicestwi Harrego i zajmie miejsce Voldemorta jako najpotężniejszego
      czarnoksiężnika. Co wydaje mi się całkiem prawdopodobne. Mnie po głowie chodzi
      też myśl, że Snape jest cały czas po stronie Zakonu i zabił Dumbledora na jego
      wyraźne polecenie. Myślę iż Dumbledore byłby w stanie poświęcić własne życie
      dla dobra sprawy. Działania Snape zmierzają ku zniszczeniu Voldemorta i
      śmierciożerców od wewnątrz i żeby nikt się nie dowiedział,że jest podwójnym
      agentem Dumbledore rozkazał mu żeby, jeżeli zaistnieje taka sytuacja, zabił go
      i dokończył dzieła. Pamiętacie jak Dumbledore udał się z Harrym po horcruksa
      Voldemorta ? Kazał mu wlewać tą ciecz w jego usta za wszelką cenę. Myślę,że tak
      samo postąpił i tym razem. aaa i jeszcze muszę dodać,że byłabym bardzo
      zawiedziona gdyby Rowling nie rozwinęła wątku z bratem Dumbledora, który był
      wspomniany tylko jeden jedyny raz w 5części kiedy Szalonooki pokazał Harremu
      zdjęcie pierwszych członków Zakonu. Był na nim właśnie brat Dumbledora.
      Chyba,że jeszcze w którejś części była o nim mowa,a mnei to umknęło ? A na
      koniec dodam jeszcze,że teoria z Nevillem bardzo przypadła mi do gustu :)
      • olbrachta Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 28.02.06, 12:43
        Moim zdaniem brat Dumbiego to barman z Pod świńskim ryjem... Tak mi to się
        wpsowało...
      • aari Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 12.03.06, 16:41
        A ja cały czas mam nadzieję, że Dumbi nie zginął tak naprawdę ... że to jakaś
        zmowa ze Snapem .... no i, że Snape jest jednak ok. caly czas.
    • petit_beurre Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 10.03.06, 22:10

Członkowie Zakonu Feniksa giną jeden po drugim, Harry staje się coraz gorszy ,
      juz teraz jest nie do wytrzymania, a Draco w wyniku zbiegu okoliczności lepszy
      nizby się wydawało . Nevill okazuje się niezbędny do pokonania Voldemorta,
      Snape ginie osłaniając sobą Harrego.

A tu cos a'propos;

www.angelfire.com/wizard2/snaperock/index.html
      że tez ludzie tyle czasu mają.....
      • maly_jelen Re: Jak się skończy VII część-jak myślicie? 12.03.06, 16:55
        Co rozumiesz poprzez "już teraz jest nie do wytrzymania" ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka