Dodaj do ulubionych

zarośnięty odbyt u noworodka

25.04.05, 17:45
ZAstanawiam się czy ktoś też ma podobny problem i jak sobie radzi z workami
stomilnymi u malucha.Sytuacja nas zaskoczyła i trochę przybiła.Może ktoś z
was ma już jakieś doświadczenie w tej sprawie ,jak pielęgnować skórę i bobasa
żeby mu nie szkodzić.Napiszcie
Obserwuj wątek
    • ewamonika1 Re: zarośnięty odbyt u noworodka 25.04.05, 18:08
      witaj,
      proponuję, abyś zajrzała na stronę Fundacji Vacterl, zajmującej się zespołem
      chorób o nazwie zespołu Vater.
      Być może Wasze dziecko nie ma tego zespołu, ale jednym z jego objawów jest
      zarośnięcie odbytu. Na stronie, do której podaję link, być może uda się Wam
      spotkać rodziców, którzy wiedzą, jak radzić sobie z problemami, o których
      wspominasz.
      Uwaga - strona otwiera się dość długo, ale u mnie się w końcu otworzyła.
      www.vacterl.info/zesp_vacterl/?cel=zesp_vacterl&ver=pl
      pozdrawiam, ewa
    • pmajkap Re: zarośnięty odbyt u noworodka 25.04.05, 19:19
      Spotkałam się z tym problemem u maluszka, kiedy leżałyśmy z córeczką na
      oddziale chirurgii IMiDz. Takim przypadkami zajmuje się dr (cyba nie przekręce
      nazwiska)Sawicka, zadzwoń i zapytaj. WIem że mama chłopczyka 2 lata męczyła się
      z woreczkiem, a oni bardzo dobrze iszybko zoperwali. Ogólnie jest to
      baaaaaaardzo dobry oddział , lekarze z powołania, ordynatorem jest p. prof.
      Zofia Dudkiewicz - niesamowita kobieta, chetna pomóc każdemu maluszkowi który
      tego wymaga.
      Pozdrawiam
      Majka
    • ania.76 Re: zarośnięty odbyt u noworodka 26.04.05, 11:42
      Witaj, mam na imię Ania i jestem mamą 19 miesięcnego Marcinka.
      Mojemu synkowi wyłoniono przetokę w 3 miesiącu życia. Zmagaliśmy się z
      problemem płytek, worków, pileęgnacji skóry przez pół roku, tyle czasu przetokę
      miał nasz synek.
      Wiem, że początki są straszne, ciężkie i wymagające wiele sił, ale to kwestia
      wprawy. Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj, jak chcesz to napisz na adres
      ania.zyg.@wp.pl

Jeżeli chodzi o worki i o płytki to są takie specjalne dla dzieci,
      pediatryczne, są mniejsze i przystosowane dla takich maleńkich dzieci, firmy
      Coloplast. Zmiany płytek u takiego maleństwa to jest nie lada wyczyn, dziecko
      jeżeli leży spokojnie to wszystko idzie sprawnie, ale jeśli płacze,pręży się,
      to niestety jest ciężej.

Leżąc kilkakrotnie na oddziale poznałam mamę, która miała dziecko urodzone ze
      zrośniętym odbytem, więc mogę Ci opisać przynajmniej mniej więcej jak u nich to
      wyglądało.

Trzymaj się ciepło, jeśli coś Cię gnębi lub masz pytania nie krępuj się.

Pozdrawiam, Ania
    • aga_piet Re: zarośnięty odbyt u noworodka 26.04.05, 23:23
      Jest świetna strona na temat stomii:
      www.stomia.info.pl/moje/omnie.html
      działa od kilku lat, jest tam forum dyskusyjne i bardzo przyjazna atmosfera.
      Kilka lat temu zachorował mój tata, szukałam informacji i praktycznych porad -
      tam uzyskałam ich najwięcej.
    • madziara875 Re: zarośnięty odbyt u noworodka 15.05.15, 21:47
      Moja córka w tej chwili ma 4 latka urodziła się z wadą zarośnięcia odbytu,w tym ma jeszcze roblemy z układem moczowym.Na początku było cięzko ale faktycznie kwestia wprawy dziecko większe więcej się rusza przeciekanie worków itp ale dalismy rady . Ja używałam takiej pasty zeby nie miała odparzeń smarowałam wokół stomii i przyklejełam worek. Obecnie jeżdzimy w dalszym ciągu do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka przeszła tam dwie operacje pierwsza rozdzielenie układów i otwarcie odbytu.potem doszło hegarowanie a druga operacja zamknięcie stomii i robienie samodzielnie kupki na poczatku miała straszne odparzenia na pupci. Kupkę robi sama chociaż dalej trzeba jej duzo czasu poświęcać i wszystkiego dopilnowac Dalej mamy chegarowanie i wlewki.Ale mamy nadzieję i wierzymy w to że bedzie wszystko ok musi być

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka