Dodaj do ulubionych

Aplikacja na dr za granicą a praca mgr

09.08.12, 15:07
Witajcie. Wątki o doktoratach za granicą już były ale nie poruszyliście w nich pewnej kwestii, która mnie interesuje. Mam pytanie do wszystkich, którzy studia magisterskie kończyli w Polsce i próbowali aplikować za granicę. Większość ogłoszeń o nowootwieranych pozycjach doktoranckich zawiera listę dokumentów, które należy przesłać. Wśród nich jest praca magisterska w języku angielskim. Jak sobie z tym radziliście? Czy tłumaczyliście pracę sami czy może u specjalisty? Czy przesyłaliście tylko angielskie streszczenie? Jeśli tak, to na ile stron? Czy mieliście na miejscu recenzentów znających język polski, którzy byli w stanie ocenić Waszą pracę dla komisji? Z góry dzięki. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • piegucha Re: Aplikacja na dr za granicą a praca mgr 13.08.12, 17:29
   Nie wiem na jakiej uczelni wymagaja pracy mgr po angielsku i w ogole po co im to.
   Na dokrotacie jestem w US na uniwersytecie stanowym, w liscie dokumentow nie bylo takiego wymagania. A nawet jakby bylo, to u mnie nie byloby z tym problemu, bo na politechnice studiowalam po angielsku i obie prace mgr tez pisalam po angielsku.
   Powodzenia!
  • yunka85 Re: Aplikacja na dr za granicą a praca mgr 14.08.12, 21:29
   Też zrobiłam magistra w Polsce i ubiegałam się na doktorat za granicą i nigdy na żaden projekt nie prosili mnie o pracę magisterską, nawet w czasie rozmowy kwalifikacyjnej ani po przyjęciu na doktorat. Jesteś pewna, że dobrze zrozumiałaś??
   Pozdrawiam
  • aenes Re: Aplikacja na dr za granicą a praca mgr 17.08.12, 20:10
   Potwierdzam to, co napisały osoby przede mną - robię doktorat w Irlandii, ale przeglądałam oferty i wymagania uczelni z wielu różnych krajów (UK, Skandynawia, Australia). Żaden uniwersytet nie wymagał złożenia pracy magisterskiej w języku angielskim (ani żadnym innym).
   • zielona_pietruszka_01 Re: Aplikacja na dr za granicą a praca mgr 20.08.12, 10:30
    Dzięki za odpowiedzi. Bardzo ciekawa sprawa... oferty, które ja przeglądałam zawsze zawierały taki punkt (kraje skandynawskie, kierunki humanistyczne). Motywuje się to chęcią przekonania się, czy kandydat myśli w sposób logiczny i czy dobrze pisze. Wiem, że zdarzało się, że przy braku tego załącznika aplikacja odpadała. Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka