Dodaj do ulubionych

studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie

30.06.13, 14:58
Witam
Mam pytanie do osób studiujących na US w Szczecinie i bardzo proszę bez zbędnych złośliwości, które jak zauważyłam mają tu czasem miejsce.
W tym roku (po roku przerwy od ukończenia studiów magisterskich) składam dokumenty na studia doktoranckie z pedagogiki na US. Uzyskałam już opinie polecające moją osobę od promotora (obecnie rektora jednej z uczelni niepublicznych) oraz jednego z wykładowców. W następnym tygodniu jestem umówiona z profesorem, której obszar badań znajduje się w obszarze, którym chcę się zająć. Przekopałam internet w każdą stronę i niestety nie mogę znaleźć wszystkiego co mnie interesuje. Dodam tylko, że wiem dokładnie czym się chcę zajmować, ponieważ zawodowo od 7 lat pracuję w ośrodku pomocy rodzinie, a od prawie 2 lat jestem koordynatorem jednego z działów. Zarówno moja praca licencjacka jak i magisterska oraz dwa ukończone kierunki studiów podyplomowych dotyczą właśnie pomocy społecznej. Zarejestrowałam się w bazie elektronicznej rekrutacji i w związku z wysoką średnią ze studiów mgr (4,81) oraz oceną 5 na dyplomie uzyskałam już 14 pkt (musi być minimum 32 z całego postępowania by iść mieć szansę). Limit 20 miejsc. Czy wiecie może czy dużo jest osób chętnych ? Niestety nikt mnie tam znać nie będzie, gdyż nie kończyłam US.
W wymaganiach rekrutacyjnych jest napisane, iż muszę oddać esej oraz projekt badawczy. O ile z esejem problemu nie będę miała, to z projektem już tak. Wiem oczywiście w jaki sposób tworzy się projekt badawczy (dwa utworzyłam do prac na studiach), ale nie doszukałam się na stronie US czy oni chcą to według wzoru czy po prostu mam stworzyć go sama.
Mam również pytanie odnośnie egzaminu z języka obcego. W wymaganiach jest napisane "znajomość języka obcego udokumentowana certyfikatem lub oceną z egzaminu", nie ma nic na temat tego czy chodzi o egzamin przeprowadzany przez nich (w wymaganiach rekrutacyjnych przy innych dyscyplinach - niektórych jest, że odbędzie się egzamin z języka obcego). Mam certyfikat telc A2 - niestety taki jedynie poziom robiono nam na studiach, który wiem, że nie jest nigdzie honorowany i teraz nie wiem czego mogę się spodziewać na ewentualnym egzaminie. Nie ukrywam, że język obcy nie jest moją mocną stroną, choć coś tam zawsze powiem :)
Ponadto ma się odbyć rozmowa kwalifikacyjna, do której podane jest chyba 10 zagadnień z pedagogiki, do których oczywiście się przygotuję.
Mam jeszcze pytanie, czy może zdarzyć się taka sytuacja, że nikt z potencjalnych promotorów nie będzie chciał mnie otoczyć opieką? Pytam, gdyż byłam już u jednej pani profesor, bardzo miłej zresztą, jednak nie wzięła mnie pod swoją opiekę, ponieważ moje zainteresowania nie pokrywają się z jej obszarem zainteresować. Ona właśnie skierowała mnie do osoby, z którą jestem umówiona i powiedziała, że jest to jedyna osoba z tej dyscypliny.
Nie ukrywam, że troszkę się tego boję, bo nie chciałabym zostać z niczym jeszcze przed złożeniem dokumentów.
Wiem, że może napisałam trochę chaotycznie, ale zależy mi bardzo na waszych uwagach, gdyż jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tych studiów (pomimo wieku 31 lat i posiadania 8 letniej córki oraz pracy zawodowej), a jednocześnie bardzo się boję jak to wszystko będzie.
Obserwuj wątek
  • hmkaaay Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 02.07.13, 12:24
   A przemyślałaś poważnie cel dla którego chcesz robić doktorat (tym bardziej z pedagogiki) ?
   • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 02.07.13, 14:47
    tak przemyślałam, wiem dlaczego chcę iść na te studia i w tym zakresie nie potrzebuję pomocy czy rad.
    • hmkaaay Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 02.07.13, 16:15
     No, więc jak jesteś taka zdeterminowana to na część pytań (np. o egzamin z języka obcego) otrzymasz na pewno odpowiedź w Dziekanacie Studium Doktoranckiego uczelni na którą składasz papiery. Czy może wystąpić taka sytuacja, że nie znajdziesz promotora? OCZYWIŚCIE, najczęściej bywa tak, że promotor zajmuje się jakąś tematyką i albo wchodzisz w to albo nie. Promotor raczej "nie przejmie" Twojego tematu jeśli się na nim nie zna. Dużo zależy także od tego jak wąski/szeroki jest Twój temat zainteresowań.
     • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 02.07.13, 16:28
      Tak jeśli chodzi o egzamin z języka odpowiedź już uzyskałam w Dziekanacie. Co do promotora, to jest to jedyna osoba na uczelni, która zajmuje się tematyką, którą zajmuję się również ja, także mam nadzieję, że wszystko zakończy się w tej kwestii pozytywnie. Spotkanie z Panią profesor mam uzgodnione na przyszły tydzień. Do tego czasu odpowiednio się przygotowuję. Tematykę mam interesującą, tak naprawdę nową (raczkującą), gdzie nie ma ani zbyt wielu publikacji ani badań, także mam nadzieję, że promotor będzie właśnie moją tematyką, a zarazem i pasją zainteresowana.
      • elvirka27 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 08.08.13, 19:02
       A możesz napisać co z tym egzaminem z języka? Ja też się wybieram na doktorat na pedagogice na us i właśnie nie mam żadnego dokumentu potwierdzającego znajomość (mam oczywiście maturę, a matura to w końcu też państwowy egzamin), ale znalazłam rozporządzenie na ten temat z którego wynika że taki certyfikat może podwyższyć ilość punktów ale nie jest najważniejszym i jednoznacznym kryterium.
       • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 08.08.13, 20:38
        dowiadywałam się i nie ma egzaminu z języka. Certyfikat faktycznie podwyższa ilość pkt, ja mam certyfikat, ale zbyt niski i nie jest uznawany.
        Fajnie, że ktoś jeszcze się wybiera :)
        Ja już jestem po rozmowie z przyszłym opiekunem, bez problemu uzyskałam zgodę. Teraz czekam na 26.08.2013 r. i składam dokumenty.
        Pozdrawiam
        iza
        • elvirka27 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 08.08.13, 21:43
         ja też jestem już umówiona z profesorem, wyraził zgodę ustną na objęcie mnie opieką naukową i napisał mi opinię więc mam nadzieje, że tyle wystarczy. Cieszę się że się ujawniłaś, ja osobiście najbardziej boje się właśnie dużej konkurencji, ale kto nie podejmuje ryzyka ten nic nie ma. Do zobaczenia 14 września na rozmowie wstępnej, od tego i od projektu najwięcej zależy:D. Jak będę się przygotowywać myśl, ze nie jestem w tym sama doda mi motywacji. Pozdrawiam
         PS
         Poznasz mnie po zielonych okularach
         • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 09.08.13, 00:17
          :) ok będę wypatrywać zielonych okularów. Co do konkurencji, nie jestem przekonana czy będzie aż tak duża, choć nigdzie nie mogę znaleźć ilości osób na jedno miejsce z lat poprzednich.
      • elvirka27 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 27.08.13, 11:54
       Hej
       Mam jeszcze pytanie, gdzie trzeba składać dokumenty na ogińskiego, czy na krakowskiej? bo na stronie us znalazłam sprzeczne wersje:)
       Pozdrawiam
       • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 27.08.13, 14:49
        z tego co się dowiadywałam to na Ogińskiego. Ja będę składać w poniedziałek, ale jeszcze skontaktuję się wcześniej i się dokładnie dowiem gdzie.
        • elvirka27 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 27.08.13, 15:33
         A ja wybieram się we wtorek to daj znać proszę jak już się dowiesz:)
         • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 27.08.13, 16:50
          jasne :)
         • isabelka20 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 08.09.13, 20:14
          Hej napisałam do Ciebie na gazetowego choć nie wiem czy odczytujesz skrzynkę na gazecie.
          • elvirka27 Re: studia III stopnia z pedagogiki w Szczecinie 08.09.13, 23:04
           Hej
           Niestety nie aktywowałam tej poczty, mój mail to basia_mrowa@poczta.fm

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka