Dodaj do ulubionych

W Donbasie giną rosyjscy żołnierze

04.02.15, 09:31
www.tvn24.pl/rosyjscy-zolnierze-na-ukrainie-reportaz-czarno-na-bialym,511569,s.html
Obserwuj wątek
   • czuk1 Re: W Donbasie giną rosyjscy żołnierze 05.02.15, 22:07
    www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosjanie-w-donbasie-wspieraja-separatystow-rosyjskie-wojsko-na-tylach,511011.html
    Rosjanie nie muszą ruszać na front
    Rosjanie wcale nie potrzebują wysyłać swoich oddziałów na front do walki z wojskiem ukraińskim. Mają szereg możliwości, żeby z ukrycia znacząco zwiększyć zdolności bojowe separatystów i umożliwić im skuteczną walkę z Ukraińcami. Nie chodzi przy tym o dostawy uzbrojenia. Mają szereg bardziej subtelnych możliwości.
    Według NATO i Kijowa rosyjskich żołnierzy jest w Donbasie kilka tysięcy. Co jakiś czas władze i wojsko ukraińskie twierdzą, że dochodzi do starć z Rosjanami, ale praktycznie nie ma na to dowodów.
    Jedyne pewne informacje na ten temat pochodzą z przełomu sierpnia i września, kiedy rosyjska ofensywa gwałtownie odmieniła przebieg walk w Donbasie. Chcąc uchronić separatystów przed ostateczną klęską Kreml zdecydował się otwarcie wejść do akcji, co od razu zaowocowało zdjęciami i nagraniami zniszczonego sprzętu rosyjskiego wojska, czy dokumentów zabitych żołnierzy. Po ustabilizowaniu sytuacji Rosjanie znowu zniknęli ze sceny, ale nie przestali wspierać separatystów. Po prostu mają szereg sposobów, aby robić to z „cienia”.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka