Dodaj do ulubionych

Cenzura usunela watek ONR

25.04.06, 12:55
Widze, ze cenzura chroni prawde o aktywistach rusofobii.
Nadal bardzo mnie ciekawi powiazanie prodemokratycznych organizacji finansowanych z zachodu typu fonda Sorosa i Batorego
z nacjonalistycznymi typu ONR.
Czy to jest polityka "zachodu"?
Czy to jest dalekosiezny projekt wychowania Polakow jako zolnierzy dla wojny z Rosja? Przeciez kazda wojna potrzebuje armatnego miesa.
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Re: Cenzura usunela watek ONR 25.04.06, 13:02
      yigor napisał:

> Widze, ze cenzura chroni prawde o aktywistach rusofobii.
      > Nadal bardzo mnie ciekawi powiazanie prodemokratycznych organizacji
      finansowany
      > ch z zachodu typu fonda Sorosa i Batorego
      > z nacjonalistycznymi typu ONR.
      > Czy to jest polityka "zachodu"?
      > Czy to jest dalekosiezny projekt wychowania Polakow jako zolnierzy dla wojny
      z
      > Rosja? Przeciez kazda wojna potrzebuje armatnego miesa.

Sława!

I slusznie!

Bo wyjatkowo debilne watku powinny być usuwane zas trolle banowani.

To jest forum P-R, a nie śmietnik, gdzie kazdy idiota moze wypisywac dowolne
      bzdety...

Forum Słowiańskie
      gg 1728585
    • panzerviii Re: Cenzura usunela watek ONR 25.04.06, 13:11
      Igorze nie czytałem tego skasowanego wątku, ale musisz wiedziec jedno. ONR, ND
      i wszelkiego rodzaju polscy narodowcy mieli pewne cechy wspólne. totalna
      niechęc do zachodniego liberalizmu i całego zachodu, niechęc do Zydów
      przechodząca w antysemityzm, niechęc do Niemców. Za to niemal wszyscy byli
      rusofilami, ba głosili teze o współpracy z Rosją, a nawet propagowali silne
      zwiazki Polski z Rosją.

Uwierz mi, ONRowcom i innego rodzaju narodowcom nie spodobałaby się (i nie
      podoba się - narodowcom współczesnym oczywiscie) fundacja Sorosa i Bathorego
      jako promujące zachodnią zgnilizne i liberalizm, których celem jest "odebranie
      Polakom majątku narodowego". Na pewno też zbyt duża rusofobia też nie
      znalazłaby poklasku. Oczywiście istniała niechęć do ZSRR u ONR przed WWII, ale
      to wynikało z zalu ze zniszczenia Rosji Carskiej z którą by chętnie
      współpracowano.

Ignorant 11 przez ONRowców zostałby uznany za wcielenie diabła. podobnie jak
      Soros.
      To tyle.

Pozdrowienia od Rusfoba w białych rękawiczkach.
      Pozdrow

• kontrkultura Re: Cenzura usunela watek ONR 25.04.06, 13:45
      Tak samo usunąłbym wątek którym napisanoby, że "Yigor jest (...)" i będę usuwał
      każdy wątek w którym znajdą się jakiekolwiek wycieczki osobiste. Zresztą od lat
      (!) jest taki zapis w regułaminie, więc nie rozumiem czemu się dziwisz. Zapis
      (co warto zauważyć) przyjęty bez choćby jednego głosu sprzeciwu.

To, że nikt sobie głowy nie zawracał zasadami istnienia forum nie oznacza, że
      przestały być aktualne tylko, oznacza (i to doskonale widać) tylko to, że
      obniżył się poziom rozmów.

P.S. To, że na razie usunąłem tylko jeden wątek nie oznacza, że wzięłem czyjąś
      stronę, tylko to, że już sam tytuł rażąco naruszał te zasady. A z braku czasu
      na później odłożę sprawdzenie innych wątków.
    • gekon1979 Re: Cenzura usunela watek ONR 25.04.06, 13:54
      powiedz mi ilu skupia czlonkow ONR, i jaka ma sile polityczna ;)
      to nie Polska ma klopot ze skinami, narodowcami itd

ponadto zaskakuje mnie, z jaka energia protestuja byli zaborcy, i oprawcy Polski, gdy Narod Polski, chce byc dumny ze swojej historii, tradycji i kultury
      Wam wolno, nam nie?? ciekawe
      • ignorant11 Re: Cenzura usunela watek ONR 25.04.06, 15:49
        gekon1979 napisał:

> powiedz mi ilu skupia czlonkow ONR, i jaka ma sile polityczna ;)
        > to nie Polska ma klopot ze skinami, narodowcami itd
        >
        > ponadto zaskakuje mnie, z jaka energia protestuja byli zaborcy, i oprawcy
        Polsk
        > i, gdy Narod Polski, chce byc dumny ze swojej historii, tradycji i kultury
        > Wam wolno, nam nie?? ciekawe
        >
        >

Sława!

Dla nich Paliaki to zdrajcy, bo nie dośc,że nie pokochali cara i wizeli walny
        udział w jego obaleniu, to potem jeszcze nie chcieli oddać Bolszewikom
        Ukraińców do zaglodzenia, Białorusinów do wymordowania...

No i jeszcze w swojej bezczelności zatrzymali pochód krasnej armii na Europe.

Potem nie słuchali swoieckich gubernatrów w rodzaju Bieruta czy Jaruzelskiego i
        na koniec jeszcze pomogli obalić ZSRR i jeszcze zaprowadzic cywilizowany ład w
        Balticum, Slowacji, Czechach i na Ukranie...

A teraz znowu ruska ropa dla nich za kwaśna i za cięzka a i gazem nie chca
        palic...

No i jeszcze protestuja przeciwko mordowaniu Czeczenów...

Forum Słowiańskie
        gg 1728585
      • kontrkultura czyżby nie ma problemu w Polsce? 27.04.06, 21:22
        gekon1979 napisał:

> powiedz mi ilu skupia czlonkow ONR, i jaka ma sile polityczna ;)
        > to nie Polska ma klopot ze skinami, narodowcami itd

A ile drechów na ulicach? A jakich kibiców Niemcy boją się najbardziej? A
        Giertych to nie ze skrajnej prawicy się wywodzi? I czy to nie jego elektorat i
        posłów próbuje (poniekąd bardzo skutecznie) przejąć główna partia sejmowa? Hę?

> ponadto zaskakuje mnie, z jaka energia protestuja byli zaborcy, i oprawcy
        > Polsk i, gdy Narod Polski, chce byc dumny ze swojej historii, tradycji i
        > kultury
        > Wam wolno, nam nie?? ciekawe

Nie interesowałem się organizacją o której jest tu mowa, natomiast duma z
        historii, kultury i tradycji bardzo szerokie i nie należy nim obejmować
        niektórych środowisk które to zresztą niezbyt wiele wspólnego mają z kulturą, a
        i pojęcia "historia" oraz "tradycja" to też pojęcia takie które to zawierają
        nieraz sprzeczne ze sobą szczegóły.

P.S.
        Nienawiść prowadzi do zachowania irracjonalnego, a tak się zachowując
        zaszkodzisz bardziej sobie niż swoim przeciwnikom.
    • yigor watek ONR 25.04.06, 20:34
      Podkreslalem w tamtym watku, ze kazdy ma prawo na wlasne poglady i tylko jesli ktos wstydzi sie wlasnych pogladow, moze to niepokoic innych.

Calkowicie sie zgadzam, ze patriotyzm jest potrzebny kazdemu czlowieku. Jest to sprawdzona forma utozsamiania sie z okreslona grupa, forma ktora jest uwarunkowana naturalnie i jest w stanie przyniesc korzysc calej grupie.
      Ale jesli patriotyzm przejawia sie w tym, zeby definiowac wspolnego wroga i przekonywac sie na wzajem, ze ten czy inny narod jest zly, gorszy, zasluguje na potepienie, to juz nie jest patriotyzm, tylko ksenofobia lub nazizm.
      Jesli Gekon potrzebuje przejawiac tu patriotyczne poglady, to moi zdaniem moze to robic na rozne sposoby, ale jesli jedyny sposob to ublizanie Rosianom, to nie ma nic wspolnego z patriotyzmem.

Zgadzam sie z Pancerwijem, ze alians Sorosa z ONR bylby dosc dziwny.
      Ale wydaje mi sie, ze wlasnie cos takiego ma miejsce.
      Tym bardziej dziwne jest to, ze zamiast spokojnie to skomentowac, miejscowi narodowcy zaczeli sie klocic i wyzywac.

Was to nie interesuje, dlaczego ktos tak energicznie wspierajacy niby progresywne przemiany na wschodzie tak nienawidzi mieszkajacych tam ludzi? Dlaczego taki narodowiec i patriota namawia do rezygnacji z tanich energonosnikow i przekonuje do kupowania ich z innego zrodla mimo ze tam sa drozsze.

Ja odnosze wrazenie ze gosc pracuje na etacie propagandista dla tak zwanych prodemokratycznych struktur, ale przy tym odgrywa ideologa ONR.
      Tak, jakby ktos wychowywal sobie bojowkarzy.
      Debilne doniosle hasla i duzo nienawisci do wyznaczonego na wroga.
      Z jednej strony odwolywanie sie i klejmienie stalinizmu, a z drugiej wlasnie stalinowskie metody przekonywania, ze istnieje ktos, wobec kogo mozna bedzie zachowac sie bez skropulow, poniewaz jest poza prawem moralnym.

Ale widze, ze sa tu tacy, co juz potrzebuja tej nienawisci jak pozywki. Juz sa od niej uzaleznieni.
      • ben-oni Re: watek ONR 26.04.06, 10:32
        Interesy Sorosa i innych tego typu osobników są jasne. Po rozpadzie "bloku
        wschodniego" nastąpił "okres żniw", czyli rozkradania majątku tych państw pod
        płaszczykiem prywatyzacji, demokratyzacji (pozbawiania państwa kontroli nad
        majątkiem narodowym), wprowdzania kapitalizmu. Udało się prawie wszędzie... już
        niemalże dorwano się do rosyjskich zasobów strategicznych (kopaliny i przemysł
        ciężki, energetyka, porty...) aż tu nagle po wiecznie pijanym Jelcynie
        przyszedł Putin i powiedział: Chwatit', teraz państwo będzie odzyskiwało to co
        mu ukradziono. Chodorkowski do pierdla, fundacje za pysk, Gazprom pod zarząd
        struktur państwowych... Tego złodziejski kapitał przełknąć nie potrafił. "Już
        był w ogródku, już witał się z gąską..." zaczęły się pozwy przed sądami
        amerykańskimi, hałas w gazetach o reżimie, dyrdymały o prawach człowieka.
        Wszystko po to by zatrzymać proces przejmowania przez państwo kontroli nad
        strategicznymi rejonami gospodarki. "Grozi" to usamodzielnieniem się Rosji od
        spółek amerykańskich i zachodnioeuropejskich, a tego Soros i jego koledzy
        bardzo nie chcą, bo Rosja to olbrzymie kapitały i jeszcze większy potencjał.
        Można kraść przez wiele, wiele lat. Polskich kapitałów starczyło zaledwie na 15
        lat i już nie ma co rozkradać...
        Najdziwniejsze jest to (a może zważywszy na polską mentalność wcale to nie jest
        dziwne), że zachód nie występuje otwarcie, z otwartą przyłbicą (w końcu
        potrzebuje dobrych stosunków z Rosją jako dobrze płacacym partneremi źródłem
        deficytowych surowców). Znaleziono sobie dyżurnego szczekacza, który za nich
        nadstawia d... - Polskę. Wszyscy mają świetne stosunki z Rosją, nawet ci co ją
        krytykują. Tylko Polska ma przewalone i politycznie i gospodarczo. Okazało sie
        to wszystko za mało. Znaleziono sobie nowych krzykaczy: Mołdawię, Gruzję i
        Ukrainę. Rozkradanie tych państw postępuje, ciekawe jak długo ludziom w tych
        państwach starczy cierpliwości, by być popychadłem Ameryki? Ukraina już traci
        cierpliwość (wynik wyborów).
    • yigor Re: Cóz za bełkot 26.04.06, 16:41
      ignorant11 napisał:
      > A gdyby chciała znowu nam sie narzucic jak w 1945 to bedziemy strzelać do
      > czerwonej bandy...

No wlasnie. Tez tak mysle, ze ONR maja zostac ramieniem zbrojnym organizacji
      prodemokratycznych, stworzonych przez fondy Sorosa. Przeciez oni maja wladze, a
      kazda wladza potrzebuje takich narzedzi. A ze nie ma prawa ich miec legalnie, to
      tworzy w ten przewrotny sposob.
      Przeciez ignorant nie wyrzekl sie ani Sorosa ani ONR, choc pyskuje bez umiaru i
      nie zastanawia sie dlugo, zeby demaskowac jakiekolwiek dazenia do dyktatury.
      Tylko w tym wypadku jest zadziwiajaco wstrzemiezliwy.
      Kazda z tych organizacji z zalozenia potepia druga, jej cele i metody, same jej
      istnienie.
      A tu sie okazuje, ze jedna tworzy druga!

......................................................................
      Jak glosi prawo Marfiego, "Ignorancja najlepsza bronia przeciwko logice".

• ignorant11 Re: Cóz za bełkot 26.04.06, 18:07
        yigor napisał:

> ignorant11 napisał:
        > > A gdyby chciała znowu nam sie narzucic jak w 1945 to bedziemy strzelać do
        > > czerwonej bandy...
        >
        > No wlasnie. Tez tak mysle, ze ONR maja zostac ramieniem zbrojnym organizacji
        > prodemokratycznych, stworzonych przez fondy Sorosa. Przeciez oni maja wladze,
        a
        > kazda wladza potrzebuje takich narzedzi. A ze nie ma prawa ich miec legalnie,
        t
        > o
        > tworzy w ten przewrotny sposob.
        > Przeciez ignorant nie wyrzekl sie ani Sorosa ani ONR, choc pyskuje bez umiaru
        i
        > nie zastanawia sie dlugo, zeby demaskowac jakiekolwiek dazenia do dyktatury.
        > Tylko w tym wypadku jest zadziwiajaco wstrzemiezliwy.
        > Kazda z tych organizacji z zalozenia potepia druga, jej cele i metody, same
        jej
        > istnienie.
        > A tu sie okazuje, ze jedna tworzy druga!
        >
        > ......................................................................
        > Jak glosi prawo Marfiego, "Ignorancja najlepsza bronia przeciwko logice".
        >

Sława!

Dobre!

Zostałem onrowcem Sorosa, napewno ten wegierski żyd (Żyd) ucieszy sie...
        :)))

Forum Słowiańskie
        gg 1728585
    • ignorant11 Re: Cóz za bełkot 27.04.06, 14:32
      listyznod napisał:

> Wywaliliście Komunę? Paryską? I nigdy nie wróci? Ludwik Filip też tak mówił o
      > republice... A to, że będziecie strzelać jestem pewien, w końcu przykład
      > amerykański wam imponuje, zabić tych co są przeciw. Muszę cię zmartwić, w
      > cywilizowanej Europie metody głupków zza Wielkiej Wody nie przejdą.

Sława!

Nie przejda to metody ani rzady nesowietów.

A strzelać bedziemy sami w razie czego, choc raczej próby zamachu
      neokomunistycznego nie groża...

Dobry czerwony to matrwy czerwony.

Forum Słowiańskie
      gg 1728585
      • yigor Re: Cóz za bełkot 27.04.06, 15:57
        ignorant11 napisał:
        > Dobry czerwony to matrwy czerwony.

To chyba jedyna wspolna cecha moralnosci Twojej i USAnskiej.
        Co do reszty, to nie dostrzegam w Tobie zadnego poszanowania wartosci
        liberalnych, mimo to, ze tak zachwalasz Stany.

Jedynym rozsadnym tlumaczeniem jest to, ze szukasz glupkow, ktorym wystarcza
        puste hasla i owe glupki beda czynic dla tych pustych hasel rzeczy, im samim
        szkodzace.
        Tak jak klocenie sie z kims, od kogo sie tanio kupuje(rope) i drogo
        sprzedaje(mieso). To juz dokonane.

Tylko czy Ty ktos w Polsce potrafi uczciwie powiedzec swoim obywatelom, KTO
        wpedza ich w taka szkodliwa dla nich polityke gospodarcza?
        • ignorant11 Re: Cóz za bełkot 27.04.06, 16:19
          yigor napisał:

> ignorant11 napisał:
          > > Dobry czerwony to matrwy czerwony.
          >
          > To chyba jedyna wspolna cecha moralnosci Twojej i USAnskiej.
          > Co do reszty, to nie dostrzegam w Tobie zadnego poszanowania wartosci
          > liberalnych, mimo to, ze tak zachwalasz Stany.

++jednym z cozłowych obrońców liberalizmu jest Pinochet, który wystrzelał
          rodzimych czerwonych i wygnał kubańskich bandytow...

>
          > Jedynym rozsadnym tlumaczeniem jest to, ze szukasz glupkow, ktorym wystarcza
          > puste hasla i owe glupki beda czynic dla tych pustych hasel rzeczy, im samim
          > szkodzace.

+++Stzrelanie do czerwonych to nie zadne puste haslo, ale imperatyw moralny!

> Tak jak klocenie sie z kims, od kogo sie tanio kupuje(rope) i drogo
          > sprzedaje(mieso). To juz dokonane.

+++Jest akurat odwrotnie. Ruska ropa jest nie tańsza bo jest kiepska. Orlen
          umieja odsiarczac i na tym zarabia. Putinżada dla Urals ceny jak za Brent lub
          Arabian, wiec oczywistym jest najopłacalniej jest zrezygnwac z ruskiej ropy i
          zastapić ja ropa wysokiej jakośc, której przerób jest tańszy.

Z miesem zwowu odwrotnie. Bo do Rosji idą najtansze gatunki.

Tak wiec kupujemy drogo rope i sprzedajemy tanio mieso.

>
          > Tylko czy Ty ktos w Polsce potrafi uczciwie powiedzec swoim obywatelom, KTO
          > wpedza ich w taka szkodliwa dla nich polityke gospodarcza?

+++?????????
          Jak szkodliwą? Niechetny rządowi Balcerowicz szacuje tempo wzrostu na 5,2%,
          export rosnie, giełda az exploduje, inflacja zero...

Wiecej nam takich szkodliwych rzeczy!
          • ben-oni Re: Cóz za bełkot 28.04.06, 12:17
            Jak szkodliwą? Niechetny rządowi Balcerowicz szacuje tempo wzrostu na 5,2%,
            > export rosnie, giełda az exploduje, inflacja zero...

I z tego raju w ciągu roku uciekło pół miliona ludzi do Wielkiej Brytanii i
            Irlandii. Jacyś durni, czy co??

++jednym z cozłowych obrońców liberalizmu jest Pinochet, który wystrzelał
            > rodzimych czerwonych i wygnał kubańskich bandytow...

Hitlera Ameryki południowej możesz sobie mieć za idola, ale nie mów tego
            chilijczykom bo urządzą ci jesień sredniowiecza.

Stzrelanie do czerwonych to nie zadne puste haslo, ale imperatyw moralny!

Dużo masz takich przemyśleń?? Pamietaj, że kto mieczem wojuje... długo nie żyje.
        • panzerviii Igor do diaska 27.04.06, 17:34
          Na czym polega szkodliwa polityka gospodarcza? Pewno zaraz wyjedziesz z
          wyprzedażą majątku narodowego, utratą suwerenosci gospodarczej i innymi takimi.
          Niezaleznie od tego czy moje przypuszczenia są słuszne odpowiedz. Jestem
          Rusofobem w twoim mniemaniu, ale szanuje cię jestem ciekaw twojego zdania i
          chętnie wymieniam z tobą poglądy. Takiego Listyzynoda ignoruję bo gadac z nim
          nie warto.

Ropa i gaz. Igor nie dorabiaj ideologii. Płacimy za waszą ropę ceny rynkowe.
          Tyle samo co Niemcy i Holendrzy. Tanio to wy ropę Białorusi sprzedajecie. chyba
          ciągle również Ukrainie i Litwie ale tego już pewien nie jestem. O cenie waszej
          ropy decyduje rynek. Jest tansza od ropy arabskiej, bo ze złóż na syberii
          wydobywa się ropę gorszej jakości, z duża zawartoscia siarki. To ze wasza ropa
          wychodzi nam taniej wynika z kosztów transportu, taqniej jest ja rurą
          przetłoczyć pod sam Orlen i Lotos, niż przez Naftoport sprowadzić od dajmy nato
          takiego Kuwejtu. Ale łaski zadnej nam nie robicie. Cena ex works jest niemal ta
          sama - z poprawką ze ze względu na gorszą jakośc rosyjska ropa jest tansza. Po
          prostu biznes. Za mieso też płaciliście tyle ile rynek wyzanczył. Tu zresztą
          dopóki nie zamkneliście rynku - handel zywnością jest po obydwu stronach
          zdominowany przez mniejsze firmy.

Aha udostepnienie rynku rosyjskiego w zamian za podporzadkowanie polityki
          zagranicznej to kiepski biznes, mało dajecie.
          • kontrkultura dodam tylko parę rzeczy 28.04.06, 17:48
            Jeśli już Rząd oddziałowuje na gospodarkę, to z reguły negatywnie, ale dotyczy
            to (nie)kompetencji urzędników i (de)stabilizacji sceny politycznej. Wszak
            należy zauważyć, że ostatnio przedsiębiorcy i inwestorzy nauczyli się po prostu
            nie zwracać na niego uwagi, nawet Leppera się nie boją!

Zaś stosunki z Rosją czy się komuś to podoba, czy nie, mają na gospodarkę wpływ
            drugorzędny, co więcej są bardzo trudne, więc politykom (przynajmniej w
            najbliższym czasie) bardziej będzie się opłacało zajmować się innymi
            łatwiejszymi problemami i bardziej rentownymi problemami.

A te szkody jakie są, dotyczą tylko branży spożywczej i choć mają wpływ tylko
            na stosunkowo niewielką liczbę przedsiębiorstw. Co więcej nie musi tu chodzić o
            politykę.

Natomiast w sprawie ropy moim zdaniem panzervii dał wyczerpującą odpowiedź.
            • ignorant11 Re: dodam tylko parę rzeczy 28.04.06, 18:39
              kontrkultura napisał:

> Jeśli już Rząd oddziałowuje na gospodarkę, to z reguły negatywnie, ale
              dotyczy
              > to (nie)kompetencji urzędników i (de)stabilizacji sceny politycznej. Wszak
              > należy zauważyć, że ostatnio przedsiębiorcy i inwestorzy nauczyli się po
              prostu
              >
              > nie zwracać na niego uwagi, nawet Leppera się nie boją!
              +++Dobrze to swiadczy o Polsce, bo takiej niezaleznosci nie ma nawet w
              idealnych USA...

>
              > Zaś stosunki z Rosją czy się komuś to podoba, czy nie, mają na gospodarkę
              wpływ
              >
              > drugorzędny, co więcej są bardzo trudne, więc politykom (przynajmniej w
              > najbliższym czasie) bardziej będzie się opłacało zajmować się innymi
              > łatwiejszymi problemami i bardziej rentownymi problemami.
              +++Ot co!
              >
              > A te szkody jakie są, dotyczą tylko branży spożywczej i choć mają wpływ tylko
              > na stosunkowo niewielką liczbę przedsiębiorstw. Co więcej nie musi tu chodzić
              o
              >
              > politykę.
              +++I jeszcze 60% to firmy zagraniczne, wiec niech sie Bruxela martwi...
              Zmadrzeli nasi nie podskakują Moskiwe dla zapełniania obcych kieszeni...
              Albo tez udziały mają, w przeciwieństwie do niemieckich polityków, na innych
              kierunkach...

>
              > Natomiast w sprawie ropy moim zdaniem panzervii dał wyczerpującą odpowiedź.
          • yigor Re: Igor do diaska 28.04.06, 23:39
            panzerviii napisał:
            > Na czym polega szkodliwa polityka gospodarcza?...

Szczerze mowiac, to pojecia nie mam, jak ma wygladac teraz konstruktywna polityka gospodarcza wobec Rosji.
            Wiem napewno, ze jesli chodzi o gospodarke, to musi byc pragmatyczna, a polityka - polityczna (grzeczna).
            Moim zdaniem w Polsce istnieje polityka gospodarcza wobec Rosji i niestety nie jest ona pragmatyczna.
            Owszem, prywatni przedsiebiorcy prowadza pragmatyczna polityke biznesowa z Rosja, ale panstwo polskie niestety nie dba o interesy swoich obywateli w Rosji. Jak rowniez nie dba o to, zeby przyciagac kapitaly z Rosji.

Co do polityki jako polityki to chyba sie zgadzamy, ze nie ma tam przyjazni. A to moim zdaniem jest zle. I niestety rzutuje na stosunki gospodarcze.
            • ignorant11 Re: Igor do diaska 29.04.06, 01:41
              yigor napisał:

> panzerviii napisał:
              > > Na czym polega szkodliwa polityka gospodarcza?...
              >
              > Szczerze mowiac, to pojecia nie mam, jak ma wygladac teraz konstruktywna
              polity
              > ka gospodarcza wobec Rosji.
              > Wiem napewno, ze jesli chodzi o gospodarke, to musi byc pragmatyczna, a
              polityk
              > a - polityczna (grzeczna).

+++Grzeczna wobec szantazu energetycznego, wobec sabotowania współpracy przez
              Rosje..?

> Moim zdaniem w Polsce istnieje polityka gospodarcza wobec Rosji i niestety
              nie
              > jest ona pragmatyczna.
              +++Na czym mialaby polegać pragmatyczna?

> Owszem, prywatni przedsiebiorcy prowadza pragmatyczna polityke biznesowa z
              Rosj
              > a, ale panstwo polskie niestety nie dba o interesy swoich obywateli w Rosji.
              Ja
              > k rowniez nie dba o to, zeby przyciagac kapitaly z Rosji.
              +++No ale trzeba zdefiniowac nasze interesy w Rosji. To przeciez Rosja nie
              ratyfikujue porozumienia o ochronie wzjaemnych inwestycji, a moze ono ma
              obowiązywac tylko POlskę?
              Sprawy Katynia wole już nie wspominać, bo znowu nazwiesz przepominanie
              niemieckich nazwisk oprawcó z Auschwitz polityką niegrzeczna i niepragmatyczna
              wobec NIemiec..

>
              > Co do polityki jako polityki to chyba sie zgadzamy, ze nie ma tam przyjazni.
              A
              > to moim zdaniem jest zle. I niestety rzutuje na stosunki gospodarcze.
              +++Nie ma nic bardziej przyjaznego niz dobry interes....
              • yigor Re: Igor do diaska 29.04.06, 10:41
                ignorant11 napisał:
                > +++Na czym mialaby polegać pragmatyczna?

Kiedy zobacze w Polsce dywersyfikacje paliw w postaci roznych stacji benzynowych - amerykanskich, rosyjskich, bialoruskich, kazachskich itp ktorzy beda walczyc cena o klienta - wtedy to dla mnie pragmatycznie. Na tym zarobia obywatele RP.
                A na razie urzednicy traktuja nas jak towar, ktory oni moga sprzedac rekinom rynku paliwowego. I ciagle negocjuja, walczac o wlasna korzysc. A benzyne mamy kilka razy drozsza i od Rosian i od Amerykanow.

> Sprawy Katynia wole już nie wspominać...

A dlaczego nie? Skoro dla ciebie to jest argument gospodarczy!
                To moze rzad RP przeprosi swiat o to, ze zawarl pakt z Leninem, uznal legalnosc jego dyktatury w Rosji i wycofal sie z wojny z bolszewizmem, kiedy cala Europa wspolnie z Biala Rosia walczyla? Moze przeprosi za to przestepstwo przeciwko ludzkosci, w wyniku ktorego zgineli dziesiatki milionow ludzi?
                Moze przeprosi swoich obywateli, ktorych wyslal na wschod budowac tam IIRP, nasadzac jezyk polski Ukraincom i Bialorusinom na mocy tego wlasnie paktu z Leninem? Czy nie to bylo prawdziwym powodem, ktory zaowocowal Katyniem? Wtedy to juz byla tylko kwestia czasu.
                Moze wtedy i Rosja przeprosi za przestepstwo bolszewikow (co zreszta juz zrobila, ale moze uczyni z tego nowa swiecka tradycje i bedzie to robila co roku).
                • ignorant11 Re: Igor do diaska 29.04.06, 17:24
                  yigor napisał:

> ignorant11 napisał:
                  > > +++Na czym mialaby polegać pragmatyczna?
                  >
                  > Kiedy zobacze w Polsce dywersyfikacje paliw w postaci roznych stacji
                  benzynowyc
                  > h - amerykanskich, rosyjskich, bialoruskich, kazachskich itp ktorzy beda
                  walczy
                  > c cena o klienta - wtedy to dla mnie pragmatycznie. Na tym zarobia obywatele
                  RP
                  +++ Usańskie, ukańskie mamy i jest ich sporo...

A Kazachami cały czas jakies podchody, ale najpierw niech oni zechcą dostarczać
                  swoja rope do nas.

A Moskale? To idzie ich ropa do nas i tez przez nafotoport jest exportowana
                  dalej...

A bezposrednie inwestycje to moze dopieo gdy Rosjanie dopuszacza nas do swojego
                  rynku, gdy ratyfikują układ o ochronie inwestycji, europejska karte
                  energetyczna...

A z Białorusia jest wspołpraca petrochemiczna i kupujemy stamtąd duzo LPG.

> .
                  > A na razie urzednicy traktuja nas jak towar, ktory oni moga sprzedac rekinom
                  ry
                  > nku paliwowego. I ciagle negocjuja, walczac o wlasna korzysc. A benzyne mamy
                  ki
                  > lka razy drozsza i od Rosian i od Amerykanow.

+++Rosja to oczywiście przykład marsjański tak jak ich ekonomia.
                  Ale USA moga byc przykładem, gdzie benzyna spadła juz poniżej 2,40zl/l...
                  >
                  > > Sprawy Katynia wole już nie wspominać...
                  >
                  > A dlaczego nie? Skoro dla ciebie to jest argument gospodarczy!
                  > To moze rzad RP przeprosi swiat o to, ze zawarl pakt z Leninem, uznal
                  legalnosc
                  > jego dyktatury w Rosji i wycofal sie z wojny z bolszewizmem, kiedy cala
                  Europa
                  > wspolnie z Biala Rosia walczyla? Moze przeprosi za to przestepstwo przeciwko
                  l
                  > udzkosci, w wyniku ktorego zgineli dziesiatki milionow ludzi?

+++Pierwszy raz ktos domaga sie przeprosin za niezaatakowanie:)))
                  Ale moim zdaniem trzeba było bylo przyjąc warunki Lenina i wtedy bolszewia
                  byłaby o dalsze 200km dalej na wschód.

> Moze przeprosi swoich obywateli, ktorych wyslal na wschod budowac tam IIRP,
                  nas
                  > adzac jezyk polski Ukraincom i Bialorusinom na mocy tego wlasnie paktu z
                  Lenine
                  > m? Czy nie to bylo prawdziwym powodem, ktory zaowocowal Katyniem? Wtedy to
                  juz
                  > byla tylko kwestia czasu.
                  > Moze wtedy i Rosja przeprosi za przestepstwo bolszewikow (co zreszta juz
                  zrobil
                  > a, ale moze uczyni z tego nowa swiecka tradycje i bedzie to robila co roku).
                  • yigor Re: Igor do diaska 29.04.06, 18:22
                    Nie rozumiesz. To ja sam musze miec mozliwosc wybierac tanszy produkt, a nie rzesza urzednikow i politykow decydowac o tym, co bede mogl kupic.

ignorant11 napisał:
                    > +++Pierwszy raz ktos domaga sie przeprosin za niezaatakowanie:)))

Nie, nie za niezaatakowanie, a za zdrade sojusznikow i za pakt z bolszewikami, ktorych tak lubisz.
                    • ignorant11 Re: Igor do diaska 29.04.06, 20:22
                      yigor napisał:

> Nie rozumiesz. To ja sam musze miec mozliwosc wybierac tanszy produkt, a nie
                      rz
                      > esza urzednikow i politykow decydowac o tym, co bede mogl kupic.

+++Dokładnie tak! Ale do tego potrzebne jest otoczenie prawne. Prawo minimum,
                      ale prawo...
                      >
                      > ignorant11 napisał:
                      > > +++Pierwszy raz ktos domaga sie przeprosin za niezaatakowanie:)))
                      >
                      > Nie, nie za niezaatakowanie, a za zdrade sojusznikow i za pakt z
                      bolszewikami,
                      > ktorych tak lubisz.

+++:))) Jaki pakt z bolszewikami?
                      Żadnego paktu z białymi nie było, a tylko Lenin koniukturaknie przełknał
                      niepodległośc Polski...
                      • yigor Re: Igor do diaska 30.04.06, 23:25
                        > > ignorant11 napisał:
                        > > > +++Pierwszy raz ktos domaga sie przeprosin za niezaatakowanie:)))
                        > >
                        > > Nie, nie za niezaatakowanie, a za zdrade sojusznikow i za pakt z
                        > bolszewikami,
                        > > ktorych tak lubisz.
                        >
                        > +++:))) Jaki pakt z bolszewikami?
                        > Żadnego paktu z białymi nie było, a tylko Lenin koniukturaknie przełknał
                        > niepodległośc Polski...

Zgrywasz kretyna? Myslalem, ze wystarczy tobie pozycja ignoranta.
                        Lenin zaplacil Polsce za przetrwanie i miedzynarodowe uznanie wlasnych rzadow. zaplacil ziemia, terenami Bialorusi i Ukrainy. Wraz z ludzmi, obywatelami.
                        A pakt byl nie z bialymi, a z czerwonymi.
                        "współpracować z Rosją, jednak nie za cenę rezygnacji z fundamentalnych wartości politycznych" - takie cytaty wklejasz na tym forum, ale zachowanie Polski wobec Rosji w 1920 uznajesz za poprawne i uzasadnione. I jeszcze masz czelnosc uzywac Katynia jako argumenta.
                        • ignorant11 Re: Igor do diaska 30.04.06, 23:57
                          yigor napisał:

> > > ignorant11 napisał:
                          > > > > +++Pierwszy raz ktos domaga sie przeprosin za niezaatakowanie
                          > :)))
                          > > >
                          > > > Nie, nie za niezaatakowanie, a za zdrade sojusznikow i za pakt z
                          > > bolszewikami,
                          > > > ktorych tak lubisz.
                          > >
                          > > +++:))) Jaki pakt z bolszewikami?
                          > > Żadnego paktu z białymi nie było, a tylko Lenin koniukturaknie przełknał
                          > > niepodległośc Polski...
                          >
                          > Zgrywasz kretyna? Myslalem, ze wystarczy tobie pozycja ignoranta.
                          +++POprzednio twierdziłes, że Piłsudski zdradził białych...

> Lenin zaplacil Polsce za przetrwanie i miedzynarodowe uznanie wlasnych
                          rzadow.
                          > zaplacil ziemia, terenami Bialorusi i Ukrainy. Wraz z ludzmi, obywatelami.
                          +++Były to tereny Rzeczypospolitej, na których Piłsudski chcial budowac układ
                          podobny do obecnego.

> A pakt byl nie z bialymi, a z czerwonymi.
                          > "współpracować z Rosją, jednak nie za cenę rezygnacji z fundamentalnych
                          wartośc
                          > i politycznych" - takie cytaty wklejasz na tym forum, ale zachowanie Polski
                          wob
                          > ec Rosji w 1920 uznajesz za poprawne i uzasadnione. I jeszcze masz czelnosc
                          uzy
                          > wac Katynia jako argumenta.

+++No jasne jak najbardziej uzsadnione. Zwolennicy Piłsudskiego do dizsiaj
                          podreslaja,że WP nigdy nie wkroczyło na tereny etnicznie rosyjskie.

NDecy, do których się przychylam tu uważali za katastrofalne atakowanie Rosji.

I choc pociagą mnie wizja Piłsudskiego wolnych Narodów ESW, to na ówczesne
                          czasy chyba jednak strategicznie bylismy za słabi aby prowadzic przeciwko
                          bolszewikom wojne prewencyjna.

Moze lepiej bylo przygotowywac obrone znacznie dalej na zachód.

Mozna jednak powiedzieć,że to Pilsudski nie atakuja Lenina walnie przyczynił
                          sie do zwyciestwa bolszewików w Rosji.

Chodziło oczywiscie o słabsza Rosje bolszewicka niz biała.

A Katyń to oczywiście znacznie późniejsza zbrodnia rosyjska.
                          • yigor Re: Igor do diaska 02.05.06, 00:00
                            Krecisz i kombinujesz.
                            Katyn wydarzyl sie na tych terenach i z tego powodu i z tymi ludzmi. Tym czyms bylo przejecie terenow w sklad RP za poparcie Lenina.
                            I zaden belkot o "nierosyjskosci" tych terenow nic nie da.
                            I dwadziescie lat tez nic nie zmienia. To byl blad czy chwila slabosci czy przestepstwo, ale wlasnie te krok Pilsudzkiego zawazyl na tym, ze walka z bolszewikami zostala przegrana i dziesiatki milionow ludzi zaplacili za to zyciem. I byli wsrod nich setki tysiecy Polakow.

Ale ty oczywiscie masz swoje wytyczne prania mozgu i zadne realne spojzenie na historie nie maja tam miejsca.
                            • panzerviii Re: Igor do diaska 04.05.06, 16:37
                              ech waszych klótni Igora i Ignoranta to sie nie da momentami czytać, ale
                              jesteście zacietrzewieni.

ale z jednym Igor masz rację, handel Poslko Rosyjski odbywa się miedzy
                              mniejszymi firmami, gdzie Rosjanie i Polacy się swietnie dogadują, gdzie nie ma
                              wielkiej polityki. I to jest dobre.

Jezeli chodzi o wielki bizbnes np. energetyczny, to tu obawy o wpływ polityki
                              na ekonomię sa ogromne. chciałbym, żeby w Polsce była ropa zewsząd również z
                              Rosji, ale to mało prawdopodobne, a sprzedaż Rosjanom polski sektor
                              energetyczny, to bardzo duze ryzyko.
    • yigor Propaganda 09.05.06, 18:01
      Zastanawiajac sie nad intensywnoscia propagandy ignoranta doszedlem do wniosku ze jest ona celowa i ze jest po cos.
      Z okazji Dnia Pobedy spotkalem ciekawy artykul. O podobnej propagandzie.
      "Что же они такое, эти русские?"Если я не вернусь..."

Выдержки из секретных докладов 1942-1943 гг. имперской службе безопасности для высшего руководства Германии - сравнение данных предвоенной пропаганды с информацией, поступающей от солдат вермахта и мирных граждан, сталкивающихся с русскими военнопленными и восточными рабочими.

Прежние представления населения о России в ходе войны во многом изменились, и возникает ряд противоречий, которым трудно дать объяснение. Важно и с точки зрения будущих задач, которые придется решать на Востоке, создать четкую реальную картину этого пространства и этих людей.

...Солдаты сообщают, что, наряду с примитивностью и нищетой масс, они видели огромные сооружения, гигантские промышленные предприятия, электростанции и т.д. Они задают себе вопрос: как все это осуществил большевизм?.. Уже сегодня для многих немцев встает вопрос о духовном отношении к тысячам остарбайтеров. Именно наши рабочие отмечают, что эти русские часто проявляют смышленость, ловкость, быстроту в понимании даже сложных процессов в работе машин...

В германской пропаганде советский человек представал как тупое эксплуатируемое существо, "рабочий робот". Сейчас немцы часто убеждаются в прямо противоположном..."

www.izvestia.ru/russia/article3092677/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka