Dodaj do ulubionych

Kto spotkał się z atrofią hipokampa

12.07.10, 16:53
Proszę o radę,

Czy któryś z forumowiczów spotkał sie z pojęciem atrofii hipokampa?
Co to za dziadostwo? Czytałem, że jest to zanik komórek ale to
wszystko co udało mi sie ustalić. Jak sie to leczy i czy ma wpływ na
padaczke?
Obserwuj wątek
    • very.martini Re: Kto spotkał się z atrofią hipokampa 12.07.10, 22:04
      W anglojęzycznym necie piszą o powiązaniach z epi skroniową.
      Nie wiem, czy zanik komórek jest uleczalny, musiałbyś pogrzebać -
      prędzej na stronach związanych z Alzheimierem i demencją niż epi, bo
      to są klimaty hipokampu.

16%VOL
      22%VAT

--
      takie tam... forum homeopatia
    • qbishtal Re: Kto spotkał się z atrofią hipokampa 14.07.10, 11:34
      Czy to o to chodzi?
      "Stwierdzono, że u pacjentów z padaczką przyśrodkowej części płata skroniowego (MTLE) stwierdza się atrofię istoty szarej w jądrach podkorowych, móżdżku, śródmózgowiu, obszarach ciemieniowo-potylicznych. Etiologia tego zjawiska i związek z wystąpieniem zaburzeń pamięci są wciąż jednak niejasne (4)"

to mała część ze strony:
      www.czytelniamedyczna.pl/show_pnm.php?ktory=15
      --
      happy epi
      • limah Re: Kto spotkał się z atrofią hipokampa 01.12.10, 09:16
        1988megi napisała:

> Choruję na epilepsję od 6 lat i wykryli u mnie atrofie hipokampe kilka miesięcy
        > temu w clinice w Niemczech.. mam padaczkę skroniową ;)

Witam,
        dziękuje za odpowiedź, czy możesz napisać coś więcej o atrofii. Oraz o badaniach w Niemczech, jak tam się dostać i czy leczenie tam to wyzwanie z gromadą papierków?
        • gold_paula Re: Kto spotkał się z atrofią hipokampa 01.12.10, 12:07
          Jeszcze raz zabiorę głos co do tej atrofii hipokampa
          Otóż w listopadzie uchwycili mi atak na video EEG i miejsce wychodzeni ataku było opisane tak jak ktoś tam wyżej napisał coś o "przyśrodkowej części płata skroniowego..."
          A co do pamięci to mam bardzo dobrą, problem mam z orientacją przestrzenną.
          • dawida27 Re: co do zaburzeń pamięci 06.12.10, 09:17
            miałam rezonans robiony tydzień temu, ale jak to panikara nie otworzyłam wyniku, ale dzisiaj dr mi powie czy wszytsko ok. Ale mam pytanie odnośnie tych zaburzeń pamięci. Co mam rozumieć przez to? czy na moim przykładze tak mam rozumieć: wczoraj po mszy miałam jechać do sklepu i kupić karmę dla psa, na mszy zaczęłam gorączkowo myśleć, co miałam kupić, albo nie mogę sobie przypomnieć, gdzie wcześniej (jakiejś kilkanaście minut wcześniej) położyłam klucze. Wcześniej mi sie to wogóle nie zdarzało. A teraz zauważyłam że po ostatnim napadzie tak mam (po czterch latach dostałam). To o to chodzi?
        • 1988megi Re: Kto spotkał się z atrofią hipokampa 06.12.10, 19:05
          Zaproponowali mi lek lecz jest On nie refundowany w Pl i miesięczna kuracja kosztuje 800-1000zl. Moja Pani Doktor w Pl powiedziała mi,ze w tej sytuacji są tylko dwie opcje. Pierwsza to operacja w Warszawskiej klinice i po operacji jest 50% szans wyleczenia bądz stan mógłby się pogorszyć. a druga opcja to zyje z epilpsja do końca życia bo jest nieuleczalna za pomocą leków... W klinice wylądowałam zupełnie przypadkiem i trzeba być ubezpieczonym aby Pl pokryła koszty.Co do badań to robią ci wszystkie powiązane z epilepsją i oczwywiście nie trzeba na nic czekać tak jak u nas ;) Zdjęcia z badań są bardziej wyrazne i więcej można odczytac ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka