Dodaj do ulubionych

Szukam dziewczyny z epi!

28.08.10, 13:05
Jestem jednym z was,choruję na lekką epi,mieszkam na mazowszu.Jakoś
daję sobie radę w życiu,jednak do szczęścia potrzebna mi jest druga
połowa.Nie pogniewacie się jeśli potraktuję ten portal jak randkowy?
Szukam samotnej dziewczyny z tym samym problemem zdrowotnym,ponieważ
taka para potrafiłaby zrozumieć się bez słów.Dziewczyno,jeśli szukasz
partnera,który zaakceptuje twoją chorobę-odezwij się.Bądź w przedziale
wiekowym 25-35lat,najlepiej z mazowsza.Pozdrawiam wszystkich z epi.Very
Martini-odpuść.
Obserwuj wątek
    • zyx8 Re: Szukam dziewczyny z epi! 29.08.10, 10:57
      Też przeżywam ten ból. Może nawet bardziej, bo zostałam porzucona, gdy choroba się pojawiła. Szukam grup wsparcia dla osób z naszą przypadłością i powiem Ci, że kiszka. Nie ma takich.

Spotkałabym się z Tobą, ale to troszkę zbyt daleko. Mam rodzinę na Mazowszu i Podlasiu... :) Jestem ze Szczecina.
      • rafallo234 Re: CZEŚĆ 28.10.11, 19:00
        Cześć ja też mam ten sam problem choruję na epilepsję i narazie jestem samotny. Problemy mam głównie ze znalezieniem pracy dla mnie tylko dlatego że choruję. Co prawda studia zakończyłem ale co z tego jak pracy nie mam. Jak byś chciała porozmawiać to zapraszam na gg: 6454915
        • marteen.31 Re: CZEŚĆ 06.11.11, 16:27
          Szukasz wciąż swej połówki? Wiem ze swego doświadczenia,że nie będzie łatwo.Nie twierdzę,że to nierealne ale ,,epi" na karku to naprawdę kłopot we wszystkim.Wiedzą o tym tylko dotknięci tym problemem.Powodzenia życzę!
    • potega_18 Re: Szukam dziewczyny z epi! 18.09.10, 07:50
      dołączam się, szukaj zdrowej dziewczyny która Cię zrozumie i pomoże w ciężkich chwilach, będzie oparciem dla Ciebie, powie Ci że niczym się nie różnisz od innych i możesz normalnie funkcjonować...
    • ak-69 Re: Szukam dziewczyny z epi! 18.09.10, 11:28
      >Powinieneś raczej szukać zdrowej dziewczyny

Zupełnie Cię nie rozumiem. Czy osoba chora będzie gorsza do wspólnego życia niż zdrowa? Sądzę, że wręcz odwrotnie, bo będzie rozumiała co znaczy choroba (niekoniecznie epilepsja) w życiu człowieka i jak sobie z nią radzić. Teoria to nie praktyka. Jeśli komuś będzie na kimś zależało, to nie ma znaczenia stan zdrowia.
      • kasiek2702 Re: Szukam dziewczyny z epi! 24.09.10, 20:43
        zarza zaraz zaraz....
        nie sek w tym czy nasz partner jest chory czy nie, tylko w tym czy jest w stanie to zaakceptować!
        nie mialam odwagi powiedziec wielu facetom ze jestem chora, bałam sie ich stracic a tym samym okłamywałam.
        Znalazlam kogoś kto jest zdrowy ale... jego tata ma epi. wiec choroba nie jets mu obca.
        Mój kolega ma dziewczyne z epi, sam jest zdrowy ale jego brat ma wiec... wazne jest zeby nasz partner/partnerka mial pojecie na co cierpimy i jak mam pomó oraz najważniejsze- wspierał nas.
        czy Wy tez czesto macie poczucie bezradnosci, inności, czujecie sie gorsi i macie poczucie ze... jestescie do dupy? :(
      • marta89_laki Re: Szukam dziewczyny z epi! 07.10.10, 09:59
        Troche to dziwne. Wszyscy jesteśmy za tym, żeby nas nie poróżniac ani nie izolować ze społeczenstwa...A szukanie dziewczyny z tą sama przypadłości jest właśnie zamknięciem się w jednej klatce. Ale każdy ma swoje zycie, życze Ci dużo szczęśćia :)
        • joanina234 Re: Szukam dziewczyny z epi! 07.10.10, 13:28
          Mi także ten pomysł się nie podoba.szukaj chłopie zdrowej silnej laski która będzie w stanie zaopiekować się tobą w razie "w".zobacz mój przypadek;pisałam wcześniej jak poznałam swojego faceta.pierwszego dnia wiedział że mam padaczkę,pomyślałam jak gość nie zechce mieć takiej babki jak ja to nie ma problemu,znajdę sobie takiego który "to"zaakceptuje.mówi się kto szuka znajduje,ja znalazłam.urodziłam dwoje dzieci ,którym pieluchy tatuś zmieniał rano;). znajdziesz na pewno,tylko nie możesz zatajać swojej choroby.powodzenia
    • potega_18 Re: Szukam dziewczyny z epi! 07.10.10, 15:39
      Dodam jeszcze tak od siebie wydaję mi się, że naszą choroba opiera się w części na sprawach związanych z układem nerwowym a więc przy napadzie czy osoba zdrowa czy chora a towarzysząca przeżywa duży stres związany z napadem ukochanej osoby. Pomyśl o tym że ten właśnie stres może wywołać napad u partnera również chorego i wtedy będziesz miał dodatkowe poczucie krzywdy którą nieświadomie wyrządzasz.... Nie wiem jak u Was ale u mnie duży stres jest powodem do napadu... I również wiem że moje nerwy jako epileptyka są o wiele większe i bardziej odczuwalne...
      • 26tomek1 Re: Szukam dziewczyny z epi! 11.10.10, 22:28
        Witajcie.Tez chcialbym kogos poznac z ta choroba i zobaczyc jak na zywo to wyglada.Ale coz mieszkam i pracuje w Szkocji.W mojej pracy nikt nie wie bo zdarzaja sie w nocy i rzadko ale wiem ze sa bo budze sie jak bym cos pil chociaz nie pije wcale.Namawialem raz zeby to nagrali ale zbyt szybko sie koncza
    • twoimtropem Re: Szukam dziewczyny z epi! 13.08.11, 17:39
      Z pewnością wielokrotnie byłaś/eś w sytuacji, kiedy nieśmiałość nie pozwoliła Ci na realizację marzeń. Niejednokrotnie nie mogłaś/eś zdobyć się na odwagę, by nawiązać kontakt z przypadkowo spotkaną osobą, która wzbudziła Twoje zainteresowanie. Myślałaś/eś przy tym: "Gdybym tylko mógł/mogła cofnąć czas, zdobyć Twój numer, adres, po prostu wpaść na Twój trop...". Od dziś masz taką szansę ! Jedyne czego potrzebujesz, to... dobra pamięć ! :) Okoliczności towarzyszące Waszemu spotkaniu mogą okazać się kluczowe. Być może idąc po nitce do kłębka odnajdziesz swoją drugą połowę ? Nie czekaj, bo czas działa na Twoją niekorzyść ! Wejdź, dodaj supełek i podążaj tropem ! :)

www.twoimtropem.pl
    • searching.one Re: Szukam dziewczyny z epi! 13.08.11, 23:15
      Na kilometr śmierdzi mi to użalaniem się nad sobą. "Znajdę sobie dziewczynę chorą na to samo, co ja. Razem będziemy się wypłakiwać w swoje ramiona" - tak mi to brzmi.

Więcej, autor wydaje się uważać, że choroba określa całą osobę. Nieważne, jaka będzie dziewczyna, ważne, żeby była chora. Jest tyle starań ze strony osób chorych o to, żeby osoby zdrowe nie patrzyły na nas przez pryzmat choroby, żeby zauważyły, że ludzie z epi mogą żyć i pracować, jak inni, a tutaj nagle pojawia się taki post ze strony osoby chorej.

Naprawdę przykro się czyta takie rzeczy:/
      • arek13210 Re: Szukam dziewczyny z epi! 15.08.11, 14:27
        Widocznie dziewczynom zdrowym przeszkadza to, że facet choruje na epi, to jak ma być sam to woli chociaż mieć chorą dziewczyne i nie być samotny. To zdrowe osoby nie rozumieją tego, że chory na epi może żyć i pracować jak inni i to im się powinno wytłumaczyć to a nie chorym bo chory dobrze wie ,że go na tyle samo stać co zdrowego. W ten sposób zdrowe osoby pozbawiają wiary we własne siły osoby chore
        • omen_1990 Re: Szukam dziewczyny z epi! 15.08.11, 17:29
          a to dziwne bo ja jakoś znalazłem sobie zdrowa dziewczynę i nie przeszkadza jej moja choroba. powiem więcej - widziała jeden z dwóch moich najgorszych napadów w życiu i to po b. krótkim czasie bycia w związku - i nadal jej to nie przeszkadza. mało tego - wspiera mnie i doskonale rozumie że mogę żyć zupełnie jak inni, no może z pewną dozą ostrożności.
          może po prostu to ja miałem takie szczęście, albo może po prostu niektórzy z Was źle szukają sobie dziewczyny/ chłopaka?
        • searching.one Re: Szukam dziewczyny z epi! 15.08.11, 22:36
          arek13210 napisał:

> Widocznie dziewczynom zdrowym przeszkadza to, że facet choruje na epi, to jak m
          > a być sam to woli chociaż mieć chorą dziewczyne i nie być samotny. To zdrowe os
          > oby nie rozumieją tego, że chory na epi może żyć i pracować jak inni i to im si
          > ę powinno wytłumaczyć to a nie chorym bo chory dobrze wie ,że go na tyle samo s
          > tać co zdrowego. W ten sposób zdrowe osoby pozbawiają wiary we własne siły oso
          > by chore

Oczywiście. Najłatwiej jest wszelkie życiowe niepowodzenia zrzucić na chorobę, ale to ślepa uliczka. Mając szybkie i łatwe usprawiedliwienie na wszystkie problemy, człowiek przestaje się starać, dbać o siebie, kształcić, rozwijać, bo "to przecież nie moja wina, że mnie nie chcą; to nie wynika z wad charakteru, których nigdy nie próbowałem naprawić, nie wynika z braku kwalifikacji do wykonywania zawodu. To wszystko wina tej choroby". I tym sposobem możemy leżeć i nie pracować nad sobą. Nic tylko użalać się nad sobą, jaki to ten świat jest niesprawiedliwy.

Chłopie, najpierw piszesz, że "chory na epi może żyć i pracować jak inni", a później, że problemy ze znalezieniem drugiej połówki wynikają z choroby. To jak to w końcu jest? Chory na epi może żyć, jak inni, czy nie? W jednym poście sam sobie przeczysz.
          • arek13210 Re: Szukam dziewczyny z epi! 16.08.11, 13:25
            tak to jest, że:
            1 "chory na epi może żyć i pracować jak inni" - tak uważają osoby chore m.in. Ja
            2"chory na epi nie może żyć i pracować jak inni" - tak uważa większość osób zdrowych, pracodawców itd
            A pisze, że "problemy ze znalezieniem drugiej połówki wynikają z choroby" bo taka jest prawda.Nie każdej zdrowej dziewczynie odpowiada to ,że facet choruje.Ja się niestety z takimi spotkałem. Nie mówie żeby chory na epi nie szukał zdrowej dziewczyny, że jej nie znajdzie, ale ma mniejsze szanse niż osoba zdrowa.
            Dla tego niektórzy chorzy wolą się wiązać z osobami chorymi.

• searching.one Re: Szukam dziewczyny z epi! 17.08.11, 23:04
              Wygląda na to, że osoba chora nie może "żyć jak inni", jeśli jest jak piszesz i musi znaleźć sobie dziewczynę również chorą by nie być sam.
              Bardzo uogólniasz. Ja generalnie spotykałem się z pozytywnym nastawieniem od ludzi po tym, gdy powiedziałem im o swojej chorobie. Co prawda jeśli chodzi o pracodawców bywało różnie, ale bez przesady - przypadki ze złym nastawieniem to wciąż mniejszość.
      • omen_1990 Re: Szukam dziewczyny z epi! 15.08.11, 17:32
        searching.one napisał:

> Na kilometr śmierdzi mi to użalaniem się nad sobą. "Znajdę sobie dziewczynę cho
        > rą na to samo, co ja. Razem będziemy się wypłakiwać w swoje ramiona" - tak mi t
        > o brzmi.
        >
        > Więcej, autor wydaje się uważać, że choroba określa całą osobę. Nieważne, jaka
        > będzie dziewczyna, ważne, żeby była chora. Jest tyle starań ze strony osób chor
        > ych o to, żeby osoby zdrowe nie patrzyły na nas przez pryzmat choroby, żeby zau
        > ważyły, że ludzie z epi mogą żyć i pracować, jak inni, a tutaj nagle pojawia si
        > ę taki post ze strony osoby chorej.
        >
        > Naprawdę przykro się czyta takie rzeczy:/

to prawda, niestety...
        • marteen.31 Re: Szukam dziewczyny z epi! 20.08.11, 12:18
          Witajcie! Czegoś tutaj nie rozumiem.Przecież ten temat na forum poruszyłem ponad rok temu.Spotkałem się wtedy nawet na forum z ogromnym niezrozumieniem.Poszukiwanie pomocy i wsparcia w takim miejscu jest bezsensowne gdyż za wiele osób podszywa się tutaj pod ludzi z epilepsją zwyczajnie się z nas nabijając.Teraz mogę być już szczęśliwym mężem i tatą.Dlaczego ,,twoimtropem" odgrzebujesz stare śmieci?Takich rzeczy się nie robi a może wiesz kim jestem? A tobie Omen gratuluję znalezienia zdrowej dziewczyny i życzę aby ten związek trwał jak najdłużej.
          • very.martini Re: Szukam dziewczyny z epi! 20.08.11, 13:07
            > iwanie pomocy i wsparcia w takim miejscu jest bezsensowne gdyż za wiele osób po
            > dszywa się tutaj pod ludzi z epilepsją zwyczajnie się z nas nabijając.

Chyba masz jakąś obsesję, człowieku...

Żaden z moich facetów nie miał epi, jeden był migrenowcem, inny nie wyrósł z ADHD, inny był policjantem, więc żaden się do końca nie trzymał w normie:P. Ale, sorry, do głowy by mi nie przyszło zamieszczać na portalu randkowym ogłoszenia, że życzę sobie poznać pana z dziurami w zębach, bo sama mam próchnicę.

16%VOL
            22%VAT
              • very.martini Re: Szukam dziewczyny z epi! 21.08.11, 14:36
                > Witaj ,,very.martini" ! W tym momencie to twoja obsesja bierze górę bo jak zwyk
                > le musisz wrzucić trzy grosze. Cokolwiek odpiszesz-pozostanie bez odpowiedzi.Zd
                > rówka Ci życzę.

Nie "jak zwykle", bo gdybym odpisywała na każdy post, który wywołuje we mnie jakieś emocje, to siedziałabym przyssana do kompa od rana do nocy, ale trochę szkoda mi czasu. Mam dla Ciebie dobrą radę - po prostu mnie sobie wygaś, i masz stuprocentową gwarancję, że się na mnie nie natkniesz, gdyby jeszcze przyszło mi do głowy napisać coś w okolicy nicku Marteen.31. Może jak kiedyś będę miała ciasto w piekarniku i będę sobie chciała zabić czas;)

16%VOL
                22%VAT
          • searching.one Re: Szukam dziewczyny z epi! 20.08.11, 13:15
            > Witajcie! Czegoś tutaj nie rozumiem.Przecież ten temat na forum poruszyłem pona
            > d rok temu.Spotkałem się wtedy nawet na forum z ogromnym niezrozumieniem.Poszuk
            > iwanie pomocy i wsparcia w takim miejscu jest bezsensowne gdyż za wiele osób po
            > dszywa się tutaj pod ludzi z epilepsją zwyczajnie się z nas nabijając.Teraz mog
            > ę być już szczęśliwym mężem i tatą.Dlaczego ,,twoimtropem" odgrzebujesz stare ś
            > mieci?

No co Ty? Wczoraj się urodziłeś? Przecież "twoimcostam" to klasyczny bot reklamowy. Zostawił reklamę i poszedł w świat dalej. Nigdy nie przeczyta Twoich odpowiedzi, a tym bardziej Ci nie odpowie. On już dawno zdążył zapomnieć o Tym wątku i spamuje gdzie indziej. A Ty się z nim wdajesz w dyskusję:D
    • 4krokidozdrowia Re: Szukam dziewczyny z epi! 23.11.13, 10:40
      Witam Serdecznie Wszystkich
      Rok temu przeszedłem ciężki uraz mózgu i niestety ma on swoje konsekwencje-np.nie mogę pracować w zawodzie więc oczywiście mam do siebie żal i próbuję się odnaleźć w NOWYM DRUGIM ŻYCIU-bez picia alkoholu no i z ograniczeniami.
      Jeśli ktoś z Was ma problemy ze znalezieniem pracy to zapraszam na email-ja już pracuję w domu i Wy też możecie-wszystko wyjaśnię jak ktoś napisze do mnie na email. Do zarobienia są duże pieniądze tylko trzeba chcieć 4krokidozdrowia@gmail.com
      Pozdrawiam
      Maciej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka