Dodaj do ulubionych

Jak diagnouje się padaczkę?

19.04.11, 10:56
Syn ma problemy z koncentacją uwagi.
Na drugiej wizycie, po eeg po nocy (nie mieści się granicach normy) lekarz przepisał leki i orzekł padaczkę. Mamy skierowanie na rezonans. Zastanawiam się czy diagnozę o padaczce stawia się tak szybko? Nie powtarza się eeg? Nie wykonuje innych badań?
Jak było u was?
Z wynikiem eeg i rezonansu zamierzam skonsultowac się z innym neurologiem.
Obserwuj wątek
  • very.martini Re: Jak diagnouje się padaczkę? 19.04.11, 22:09
   Zaraz zaraz.
   Padaczka to choroba charakteryzująca się występowaniem napadów padaczkowych. One czasem mogą przypominać problemy z koncentracją uwagi (kiedy pacjent się zamyśla - jest taki typ napadów), ale nie są z nimi równoznaczne.
   Czy byłaś z synem w poradni psychologiczno - pedagogicznej?

   16%VOL
   22%VAT
  • ak-69 Re: Jak diagnouje się padaczkę? 19.04.11, 22:56
   Kłopoty z koncentracją mogą i pewnie maja wszyscy, tylko w różnym natężeniu. Nawet pełen drgawkowy atak nie oznacza, że ktoś ma tę chorobę. Może to być jedynie przypadkowy "incydent" zdrowotny, który potem się nie powtórzy. Samo EEG też nie zawsze jest wiarygodne. Ja już miałem sporo takich badań i najczęściej wyniki były wręcz idealne a ataki miałem. Inny człowiek może mieć słabe badania a nie mieć ataków. Jak już w tak krótkim czasie i po takich objawach mało wskazujących bezpośrednio na ta chorobę, lekarz daje takie diagnozy, to myślę, że nie miał zbyt dobrych ocen na studiach. Trzeba iść do lekarza, który ma specjalizację neurologa, a najlepiej epileptologa. Jeśli ten obecny był neurologiem warto odwiedzić jeszcze kogoś innego z tej dziedziny.
  • magusia27 Re: Jak diagnouje się padaczkę? 19.04.11, 23:17
   Wywiad lekarski przeprowadzony z pacjentem jest bardzo ważny. Ja na pierwszą wizytę poszłam przygotowana jak na klasówkę. Psychiatra do którego poszłam ze swoimi atakami (nie zdawałam sobie w ogóle sprawy, że to może być padaczka i nie wiedziałam do jakiego lekarza mam się udać) polecił mi opisanie jak wyglądają takie "zdarzenia" (tak to nazwałam), jaka jest częstotliwość, w jakich sytuacjach itp. Prowadziłam sobie notatki od jakiegoś czasu więc dokładnie to opisałam. Wziełam więc to "opowiadanie", wyniki dwóch badań EEG (które wykazywały lekkie zmiany w prawym płacie skroniowym), wyniki tomografu i rezonansu - nie wykazały zmian. Lekarz od razu stwierdził epi. Skierował na badanie PET, które potwierdziło diagnozę.
   • very.martini Re: Jak diagnouje się padaczkę? 20.04.11, 21:16
    Neuropsychiatria to zdecydowanie zły kierunek, jeśli chce się leczyć padaczkę - to jak leczenie zęba u chirurga szczękowego, jak mawia mój neurolog. Niby organ ten sam, ale jednak perspektywa inna. O ile Twój syn w ogóle ma padaczkę. Lepiej idź z nim do poradni przeciwpadaczkowej, jeśli chcesz go diagnozować w kierunku epi, lub poszukaj EPILEPTOLOGA.

    A działania poradni nie przynoszą rezultatu?

    16%VOL
    22%VAT
  • qbishtal Re: Jak diagnouje się padaczkę? 26.04.11, 15:49
   Pytasz czy padaczkę diagnozuje się tak szybko?
   Ja jak wstałem z łóżka przy pierwszym EEG, na które mnie wygonił lekarz, spytałem pielęgniarki, która to robiła czy wszystko ok, a ona przeglądając papier z wykresem, po prostu mi powiedziała że to prawdopodobnie padaczka.
   A później się to potwierdziło. To ona tak właściwie mi zdiagnozowała padaczkę :)

   Tylko że teraz mam poprawne EEG.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka