Dodaj do ulubionych

rozpoznanie padaczki, tak szybko???

17.11.11, 17:45
Witam!
U mojej 5 letniej córeczki kilka dni temu lekarka zdiagnozowała padaczkę.na podstawie jednego nieprawidłowego zapisu EEG i relacji pań z przedszkola ,że dziecko czasami się wyłącza ,jakby było myślami gdzie indziej.Zapisała depakine chrono 250 mg ,potem 500mg. Na razie nie wykupiłam leków ,bo idę do pani profesor ,specjalistki od padaczki dziecięcej,na konsultację w poniedziałek.Proszę o radę czy wspomnieć jej już o diagnozie czy powiedzieć o podejrzeniach.
Czy tak szybko można zdiagnozowac padaczkę? Dodam ,że ja niczego niepokojącego nie obserwuję.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • rafallo234 Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 20.11.11, 11:27
   Cześć
   o to współczuję twojej córeczce, wiesz ja padaczkę miałem od 4 roku życia i męczę się z nią aż do dzisiaj. Przede wszystkim życie z epilepsją nie należy do przyjemnych wiem coś o tym bo sam mam ataki no i leki biorę, które w jakimś stopniu wpływają na samopoczucie no i nie ukrywam myślenie tak. Ja w ciągu dnia potrafię mieć nawet koło 10 ataków takich lekkich, a bywają też takie że tracę całkowicie świadomość i mdleję np. na ulicy. W Polsce przede wszystkim ciężko jest ludziom z tym schorzeniem znaleźć pracę mi przynajmniej mimo że studia skończyłem tylko dlatego że człowiek ma epilepsję.
  • ata-07 Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 01.12.11, 21:26
   Jeśli Ty nie widzisz nic niepokojącego,a chyba rodzic jest najczęściej z dzieckiem i go zna,to po diabla dziecku Depakina ??? Jak raz weźmie,to całe życie otumaniona będzie ! Każdy czlowiek się "czasami" wyłącza, i to bardzo często,nawet w ciągu 5 min.jest kilka sekund,kiedy się wyłacza, a w ciągu godz, kilkanaście minut. Przecież drgawek nie ma, nie zatacza się,nie kręci w kołko ??

   Poobserwuj córcię. Są różne postawy dzieci, nie musi być każde bardzo aktywne w przedszkolu,może jest zmęczone..., od razu padaczka . Napisz,co lekarz ci powiedzial. Pzdr.
   • a1-33 Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 02.12.11, 14:18
    taki kilkusekundowe wyłączanie może być objawem padaczki u mojej córki występują takie ataki tylko że u niej są dłuższe liczone w minutach ale spotkałam się z takimi dziećmi u których to trwało parę sekund. Padaczka nie objawia się tylko drgawkami odmian tej choroby jest dużo i występują różnego rodzaju ataki.
  • ak-69 Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 02.12.11, 16:12
   >lekarka zdiagnozowała padaczkę.na podstawie jednego nieprawidłowego zapisu EEG i relacji
   >pań z przedszkola ,że dziecko czasami się wyłącza ,jakby było myślami gdzie indzie

   To wyłączanie, to może po prostu skłonność do bardzo silnego zamyślania się. Może to być efektem charakteru, psychiki dziecka, a nie epilepsji.
   Ja mimo choroby EEG mam zawsze idealne. Pewnie w niejednym przypadku jest zupełnie odwrotnie.
   Weź pod uwagę, że są specjaliści i "specjaliści". Ja miałem okres, gdy stwierdzono u mnie schizofrenię, gdy nie miałem jeszcze pełnych ataków. Prawdziwy epileptolog powiedział mi później, że miałem wielkie szczęście trafiając do niego niewiele później od usłyszeniu takiej "diagnozy".
  • kropkaaga Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 03.12.11, 14:08
   Jedna konsultacja u specjalistki też niewiele wniesie.Ta pani nie zna Twojego dziecka.Pierwszy raz zobaczy Je na oczy dopiero w poniedziałek.Będzie bazować głównie na tym co Ty sama Jej powiesz.Nie sądzę,że akurat u Niej nastąpi napad i Pani specjalistka od razu powie,że to padaczka.
   Masz możliwość położenia się na diagnostykę neurologiczną do jakiegoś dobrego szpitala?
   Fajnie by było zrobić EEG kilkakrotnie.W tym wideo EEG.Może rezonans lub tomografię.I obserwacja.To jest ważne.Jeden napad czy dwa nie przesądzają o chorobie a złe EEG(tak jak napisała moja poprzedniczka)nie czyni padaczki.
  • jagandra Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 03.12.11, 15:23
   Witam,
   moja córka brała przez 3,5 roku Dekapinę i nic strasznego z tego nie wynikło, to tak na wstępie.
   Może poproś panie w przedszkolu, żeby nagrały np. na komórkę kilka takich "wyłączeń"? To może być pomocne dla lekarza, a Ty mogłabyś porównać, zastanowić się, czy w domu jej się coś takiego zdarza. Ważne jest postawienie właściwej diagnozy, bo z jednej strony szkoda obciążać organizm lekami, jeśli to nie padaczka, ale z drugiej strony - jeśli to padaczka, to wdrożenie leczenia jest bardzo ważne, żeby tę chorobę opanować.
  • betty_n Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 01.07.12, 00:08
   Frezyjko, dopiero zarejestrowalam się na tym forum, nie potrafię się tu rozeznac, chciałabym napisać do Ciebie pryatną wiadomość w sprawie padaczki, jednak nie wiem jak to tu działa na tym forum. Mam dziecko 4,5 letnie i podobny problem. Chciałabym się czegoś dowiedzieć... Może
    • betty_n Re: rozpoznanie padaczki, tak szybko??? 02.07.12, 11:49
     Nie mogę rozpracować tych drzewek na forum, więc przepraszam, jeśli nie w tym miejsuc piszę. Mam podobną sytuację do Frezyjki. Panie w przedszkolu zwracały uwagę, że mój 4,5 letni syn nie potrafi się skupić, często nie reaguje na polecenia, nie potrafi recytować wiersza razem z dziećmi lub śpiewać, albo śpiewa w swoim tempie. W domu teżczasem trzeba kilka razy powtarzać polecenia, ale nie są to jakieś mega częste przypadki. Syn jest bardzo żywym dzieckiem i inteligentnym. Psycholog zalecił konsultację neurologiczną. No i zaraz po EEG pani doktor stwierdziła że padaczka wyłączeniowa dziecięca, całkowicie wyleczalna i zapisała Depakinę. Na razie nie podaję, czekam na termin innej wizyty, żeby ewentualnie potwierdzić diagnozę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka