Dodaj do ulubionych

Prawa jazdy u osób z padaczką -- Badania

18.05.12, 17:33
Witam!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w badaniach realizowanych w ramach Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dotyczących posiadania prawa jazdy przez osoby chorujące na padaczkę. Ankieta jest anonimowa i została umieszczona pod adresem:
ankieta-padaczka.tk/ (
Obserwuj wątek
  • przem0_25 Re: Prawa jazdy u osób z padaczką -- Badania 22.05.12, 11:59
   Słuchaj teka wypełniłem ankietę, ale niektóre pytania są zajebiście zamotane szczególnie to z wykształceniem. Mam dyplom inż. mgr to jak mam nacisnąć na tym pytaniu jak osobno jest wykształcenie Inżynier, a osobno Wyższe . Tak samo widzę tam wykształcenie Licencjackie , a osobno Wyższe niepełne , czy inżynier i ktoś z licencjatem to nie wykształcenie wyższe niepełne. Tak samo dochodzę do punktu 6) Czy uważa Pan że obecne uregulowania prawne stanowią przeszkodę w zdobyciu prawka . Prawo pozwala wyrobić prawko chorym jeśli wyraził zgodę lekarz i jeśli nie miało się ataku przez 3 lata, ale no właśnie co na to lekarz i instruktorzy , w kraju gdzie nadal inaczej patrzy się na chorego. Więc jak odpowiedzieć na pytanie. Kolejne pytanie 7. Czy pańska padaczka jest oporna . A jak ktoś ma lekkooporną , nie ma żadnej klasyfikacji. Jaki jest Pana najdłuższy okres beznapadowy? i nie piszesz w jakim okresie czy w całym życiu , czy w tym roku . Bo na przykład ktoś chorował parę lat . Choroba ucichła i nastąpił nawrót i ten okres może wynosić nawet kilka lat .A jeśli wyznaczasz okres , to wiesz jak często u osoby pojawiają się ataki , i czy są regularne .
   • kinia-c Re: Prawa jazdy u osób z padaczką -- Badania 27.05.12, 18:22
    Przemo0_25, przepraszam, ale osoba z wyższym wykształceniem powinna wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy wykształceniem wyższym niepełnym, a licencjatem i inżynierem.
    Wydaje mi się, że pkt.6 właśnie odnosi się do tych uregulowań prawnych które przywołałeś i autorka ankiety w tym miejscu zwraca się z pytaniem, czy właśnie Twoim zdaniem nie stanowią one przeszkody w zdobyciu prawa jazdy. Po prostu wyrażenie subiektywnego "zdania", a odpowiedź, za pomocą wybrania 1 z 4 możliwości, nie musi być prosta- uroki tego typu badania. Kolejna Twoja wątpliwość- to jest wprost napisane pytanie o lekooporność więc nie widzę tu żadnych nieporozumień. A te okresy beznapadowe, to skoro są wymieniane jednostki czasowe od miesięcy po lata to chyba nie jest trudne domyślenie się że chodzi o ten najdłuższy w życiu czas bez ataku...
    Pozdrawiam
  • teka321 Re: Prawa jazdy u osób z padaczką -- Badania 30.05.12, 21:30
   W przypadku posiadania tytułu naukowego, wymienia się ten o wyższym stopniu. Odnośnie pytania dotyczącego uregulowań i tak jak mój przedmówca wspomniał, miałem na celu zbadanie subiektywnych opinii respondentów. Moje zdanie jest zgodne z przedmówcą, ale za wszelkie niedogodności związane z formułowaniem pytań przepraszam i zachęcam do dalszego wypełniania pytań, również osoby zdrowe.
  • teka321 Re: Prawa jazdy u osób z padaczką -- Badania 28.07.12, 10:52
   Zwracam się z prośbą o dalsze wypełnianie ankiet przez osoby zdrowe jak i chore na padaczkę (szczególnie przez osoby zdrowe). Badania zostały przedłużone do 5 sierpnia 2012r. z powodu zbyt małej liczności grup.

   Ankieta znajduje się pod adresem:

   ankieta-padaczka.tk/
   alternatywy link:

   www.teka321.linuxpl.info/Ankieta.php
   Za wypełnienie ankiety dziękuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka